دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

شرکت ایران یاسا تایر و رابر در دوره 12 ماهه منتهی به اسفند 1398 به ازای هر سهم 631 ریال سود محقق کرده که نسبت به گزارش حسابرسی نشده تغییر نداشته است.

به گزارش رادیو سهام، شرکت ایران یاسا تایر و رابر در دوره 12 ماهه منتهی به اسفند 1398 به ازای هر سهم 631 ریال سود محقق کرده  که نسبت به گزارش حسابرسی نشده تغییر نداشته است.

«پاسا» با سرمایه ثبت شده 600,000 میلیون ریال طی عملکرد 12 ماهه سال مالی منتهی به 1398/12/29 مبلغ 567,484 میلیون ریال سود خالص محقق کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل  %158 افزایش یافته  است؛ این تغییر عمدتاً ناشی از  رشد %62 درآمدهای عملیاتی  بوده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت ایران یاسا تایر و رابر در دوره 12 ماهه منتهی به اسفند 1398 به ازای هر سهم 631 ریال سود محقق کرده  که نسبت به گزارش حسابرسی نشده تغییر نداشته است.

«پاسا» با سرمایه ثبت شده 600,000 میلیون ریال طی عملکرد 12 ماهه سال مالی منتهی به 1398/12/29 مبلغ 567,484 میلیون ریال سود خالص محقق کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل  %158 افزایش یافته  است؛ این تغییر عمدتاً ناشی از  رشد %62 درآمدهای عملیاتی  بوده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بعد از بررسی بنیادی نماد پاسا، تحلیل تکنیکال این نماد در تایم فریم روزانه و لگاریتمی را در تصویر زیر ملاحظه می کنید. پاسا بعد از خروج از مثلث و شکست سقف تاریخی خود در محدوده 900 تومان، در حال بازگشت به این محدوده مهم است.

تحلیل تکنیکال پاسا به همراه نمودار (9 مهر ماه 1398)
جهت مشاهده تصویر با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

مهمترین مقاومت این نماد محدوده 1000 تومان است و در صورت شکست انتظار داریم تا 1400 تومان صعود کند. در صورت اصلاح، قیمت می تواند به ناحیه 760 تومان که با باکس سبز رنگ مشخص شده است واکنش نشان دهد.

در این تحلیل از میانگین متحرک نمایی 20 هم استفاده شده است که قیمت بالای این میانگین متحرک قرار گرفته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت ایران یاسا تایر و رابر با نماد پاسا در زمینه تولید انواع تایر و تیوب دوچرخه و موتور سیکلت و ادوات کشاورزی فعالیت دارد. بخش کوچکی از تولیدات پاسا نیز شامل انواع شلنگ و فراورده های لاستیکی می شود.

عمده مواد مصرفی شرکت شامل کائوچوی طبیعی، کائوچوی صنعتی، دوده و بوتادین می باشد. کائوچوی طبیعی به طور کامل وارداتی می باشد لذا نوسانات نرخ ارز می تواند به شدت بر روی تامین مواد اولیه این شرکت تاثیر داشته باشد. با توجه به افزایش نرخ مواد اولیه طی یکسال اخیر، شرکت نیز توانسته است از طریق انجمن صنفی تایر و سازمان حمایت مجوز افزایش نرخ دریافت کند. در 6 ماهه سال 98 نیز نرخ فروش محصولات افزایشی بوده است. نمودار زیر نمودار تغییرات نرخ فروش محصولات را نشان می دهد. مشاهده می شود که نرخ فروش تیوب از 300 هزار تومان در مهر به حدود 400 هزار تومان در هر تن در مرداد رسیده است. در شهریور شرکت با اندکی افت نرخ مواجه شده است که چندان چشمگیر نبوده است.  

بررسی وضعیت بنیادی شرکت ایران یاسا تایر و رابر (پاسا)

فروش شرکت نیز از وضع مناسبی برخوردار بوده است. شرکت در سه ماهه 70 میلیارد تومان محصول فروخته است که این رقم در انتهای شهریور به 167 میلیارد تومان رسیده است. انتظار می رود شرکت بتواند در مجموع سال جاری موفق به ثبت فروش 355 میلیارد تومانی بشود. مبنای تحلیل مبلغ فروش، 9500 تن تایر،2300 تن تیوب و 700 تن سایر محصولات با نرخ میانگین شش ماه ابتدایی سال می باشد. با احتساب بهای تمام شده و هزینه های مالی و اداری و فروش، شرکت برای سال جاری می تواند 658 میلیارد تومان سود خالص گزارش کند. لذا سود تحلیلی شرکت به ازای هر سهم در محدوده 90 تا 100 تومان خواهد بود. لازم به ذکر است شرکت قصد افزایش سرمایه 50 درصدی از محل آورده نقدی برای تامین هزینه های مالی طرح توسعه شرکت را نیز در دستور کار دارد که در سال 99 به بهره برداری می رسد. لذا شرکت برای دید میان مدت و بلند مدت گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری می باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

در هفته گذشته با وجود آنکه 11 شرکت بازار سرمایه، 12 فقره مستندات درباره «پیشنهاد هیات‌مدیره» یا «اظهارنظر حسابرس» را روی سامانه کدال قرار دادند، تنها یک مجوز افزایش سرمایه به میزان 10 میلیارد تومان از سوی سازمان بورس صادر شد.

به گزارش رادیو سهام، گرچه شاید این مقایسه کاملا استاندارد نباشد اما خوب است بدانیم میزان افزایش سرمایه‌های درخواست شده در هفته گذشته نزدیک به 15 هزارمیلیارد تومان بود. قراردادن این آمار در کنار آمار هفته‌های قبل، چشم‌انداز چندان امیدوار‌کننده‌ای را نشان نمی‌دهد.

به‌نظر می‌رسد که سازمان بورس هنوز نتوانسته تغییری در سرعت خود برای بررسی درخواست‌های افزایش سرمایه بدهد یا نتیجه تغییر احتمالی هنوز نمایان نشده است.

دراین گزارش به وضعیت هفتگی افزایش سرمایه‌ها از مرحله صدور مجوز توسط سازمان بورس تا ثبت آن در اداره ثبت شرکت‌ها پرداخته می‌شود. حرف «ح» پس از نمادهای بورسی به معنی «حق‌‌تقدم» و حرف «ج» به معنی «سهام جایزه» است.

پاسا ح: «ایران یاسا تایر و رابر» در مجمع فوق‌العاده‌ای که حدود دو ماه پس از صدور مجوزش برگزارکرد، افزایش سرمایه 50 درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی را تصویب کرد تا سرمایه‌اش به 90 میلیارد تومان بالغ شود. شرکت‌ها باید طی 60 روز پس از صدور مجوز سازمان بورس، مجمع را برگزار کرده، افزایش سرمایه را تصویب و آگهی پذیره‌نویسی را هم در روزنامه منتشر کنند، درحالی‌که پاسا در موقع مقرر موفق به این کار نشده، بنابراین مجبور شد برای سی روز این زمان را تمدید کند. منابع این 30 میلیارد تومان افزایش سرمایه قرار است صرف اجرای طرح توسعه تایرهای نسل دوم شود.

پاسا پیش از این هم اقدام به تولید و ارائه نسل دوم تایرهای بدون تیوب (تیوبلس) کرده بود و درواقع با اجرای این طرح قصد دارد پاسخگوی تقاضای رو به رشد این محصولات باشد.

 براساس طرح توجیهی ارائه شده سود خالص شرکت با اجرای این طرح، بین 10 تا 20 درصد رشد خواهد داشت. شرکت متعهد شده افزایش سرمایه را تا زمان برگزاری مجمع سالانه منتهی به 29/ 12/ 98 به ثبت برساند.

در مجمع سالانه پاسا که نیمه تیرماه امسال برگزار شد، پس از دو سال که سودی برای تقسیم نداشت، 10 تومان سود به سهامداران داد که بخشی از منابع این افزایش سرمایه را تامین خواهد کرد و 40 تومان بقیه آورده سهامداران خواهد بود.

 ارزش بازار پاسا با لحاظ سرمایه جدید بیش از 860 میلیارد تومان است که با توجه به صف خرید پی‌درپی روزهای اخیر دور از انتظار نیست که به‌زودی وارد باشگاه شرکت‌های هزارمیلیارد تومانی بورس شود. فروش شرکت در 10 ماهه منتهی به پایان دی‌ماه اندکی بیش از 300 میلیارد تومان بوده است، گرچه براساس گزارش توجیهی افزایش سرمایه، در سال 1401 فروش آن از 750 میلیارد تومان فراتر خواهد رفت.

وبرق ج: «سرمایه‌گذاری کارکنان صنعت برق در منطقه زنجان و قزوین» که یکی از طولانی‌ترین نام‌ها را بین نمادهای بازار سرمایه دارد، در مجمع فوق‌العاده‌ای که یازدهم دی‌ماه و بلافاصله پس از مجمع سالانه برگزارکرد، افزایش سرمایه 75 درصدی از سود انباشته را به تصویب رساند.

وبرق در بازارپایه و تابلوی زرد حضور داشته و در سال منتهی به 31/ 6/ 1398 به‌ازای هر سهم با سرمایه 7/ 6 میلیارد تومانی 54 تومان سود ساخت که 30 تومان از آن را بین سهامداران تقسیم کرد.

 پس از مجمع سالانه و تقسیم سود، بیش از 7 میلیارد تومان سود انباشته در شرکت باقی ماند که سهامداران حاضر در مجمع افزایش سرمایه، اندکی بیش از 5 میلیارد تومان آن را به سرفصل سرمایه منتقل کردند. درباره این شرکت به‌زودی در گزارش بازارپایه خواهم گفت.

در هفته گذشته سازمان بورس مجوز مرحله دوم افزایش سرمایه شرکت ساختمانی «آس‌پ» را صادر کرد. آس‌پ که در اواخر آبان‌ماه افزایش سرمایه از 80 میلیارد تومان به 90 میلیارد تومان را به ثبت رساند و دوسه هفته بعد مجمع سالانه را برگزار کرد، اینک می‌تواند سرمایه‌اش را از 90 میلیارد تومان به 100 میلیارد تومان افزایش دهد.

 محل این افزایش سرمایه از مطالبات و آورده نقدی و جهت اصلاح ساختار مالی خواهد بود و قرار است در جلسه هیات‌مدیره مورخ 20 بهمن‌ماه بررسی و تصویب شود. «داروسازی فارابی» (دفارا) مبلغ 31 هزار و 453 ریال به‌صورت خالص از حراج هر برگه حق‌تقدم استفاده‌نشده به‌دست آورد که دارندگان آن برای دریافت این وجه باید به یکی از شعب بانک تجارت مراجعه کنند.

«ریخته‌گری تراکتورسازی ایران» (ختراک) نیز پس از کسر هزینه‌های حراج، برای هر برگه حق‌تقدم استفاده نشده 14 هزار و 678 ریال آماده کرده و به حساب بانکی افرادی که شماره آنها را به شرکت اعلام کرده‌اند، واریز خواهد کرد.

افزایش سرمایه 100 درصدی «کارخانجات سیمان صوفیان» (سصوفی) از محل مطالبات و آورده نقدی چهارشنبه هفته گذشته به ثبت رسید. کسانی که حق‌تقدم سصوفی را در دوره معاملات اولیه یا حراج خریدند اینک با اضافه شدن سهام ثبت شده به سبدشان، شاهد بازدهی حدود صد تا دویست درصدی از سرمایه‌گذاری خود خواهند بود. حراج حق‌تقدم استفاده نشده «سایپا آذین» (خاذین) در آخرین روز از مهلتی که تمدید شده بود، یعنی سه‌شنبه هفته قبل به پایان رسید و عمده بیش از 420 میلیون برگه، روز آخر خریداری شد که نیمی از آن را سه خریدار حقوقی متقبل شدند.

 معاملات اولیه حق‌تقدم «فولاد کاوه جنوب کیش» (کاوه) در روز سه‌شنبه گذشته به پایان رسید. گران بودن حدود 180 تومانی حق‌تقدم «سیمان خزر» (سخزر) که ناشی از دوبرابر بودن دامنه نوسان حق‌تقدم نسبت به خود سهم در تابلوهای بورس است، این هفته نیز ادامه یافت.

منبع: دنیای اقتصاد

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

یک مجوز به 11 متقاضی افزایش سرمایه

10-02

به‌نظر می‌رسد که سازمان بورس هنوز نتوانسته تغییری در سرعت خود برای بررسی درخواست‌های افزایش سرمایه بدهد یا نتیجه تغییر احتمالی هنوز نمایان نشده است. دراین گزارش به وضعیت هفتگی افزایش سرمایه‌ها از مرحله صدور مجوز توسط سازمان بورس تا ثبت آن در اداره ثبت شرکت‌ها پرداخته می‌شود. حرف «ح» پس از نمادهای بورسی به معنی «حق‌‌تقدم» و حرف «ج» به معنی «سهام جایزه» است.

پاسا ح: «ایران یاسا تایر و رابر» در مجمع فوق‌العاده‌ای که حدود دو ماه پس از صدور مجوزش برگزارکرد، افزایش سرمایه 50 درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی را تصویب کرد تا سرمایه‌اش به 90 میلیارد تومان بالغ شود. شرکت‌ها باید طی 60 روز پس از صدور مجوز سازمان بورس، مجمع را برگزار کرده، افزایش سرمایه را تصویب و آگهی پذیره‌نویسی را هم در روزنامه منتشر کنند، درحالی‌که پاسا در موقع مقرر موفق به این کار نشده، بنابراین مجبور شد برای سی روز این زمان را تمدید کند. منابع این 30 میلیارد تومان افزایش سرمایه قرار است صرف اجرای طرح توسعه تایرهای نسل دوم شود. پاسا پیش از این هم اقدام به تولید و ارائه نسل دوم تایرهای بدون تیوب (تیوبلس) کرده بود و درواقع با اجرای این طرح قصد دارد پاسخگوی تقاضای رو به رشد این محصولات باشد. براساس طرح توجیهی ارائه شده سود خالص شرکت با اجرای این طرح، بین 10 تا 20 درصد رشد خواهد داشت. شرکت متعهد شده افزایش سرمایه را تا زمان برگزاری مجمع سالانه منتهی به 29/ 12/ 98 به ثبت برساند. در مجمع سالانه پاسا که نیمه تیرماه امسال برگزار شد، پس از دو سال که سودی برای تقسیم نداشت، 10 تومان سود به سهامداران داد که بخشی از منابع این افزایش سرمایه را تامین خواهد کرد و 40 تومان بقیه آورده سهامداران خواهد بود. ارزش بازار پاسا با لحاظ سرمایه جدید بیش از 860 میلیارد تومان است که با توجه به صف خرید پی‌درپی روزهای اخیر دور از انتظار نیست که به‌زودی وارد باشگاه شرکت‌های هزارمیلیارد تومانی بورس شود. فروش شرکت در 10 ماهه منتهی به پایان دی‌ماه اندکی بیش از 300 میلیارد تومان بوده است، گرچه براساس گزارش توجیهی افزایش سرمایه، در سال 1401 فروش آن از 750 میلیارد تومان فراتر خواهد رفت.

وبرق ج: «سرمایه‌گذاری کارکنان صنعت برق در منطقه زنجان و قزوین» که یکی از طولانی‌ترین نام‌ها را بین نمادهای بازار سرمایه دارد، در مجمع فوق‌العاده‌ای که یازدهم دی‌ماه و بلافاصله پس از مجمع سالانه برگزارکرد، افزایش سرمایه 75 درصدی از سود انباشته را به تصویب رساند. وبرق در بازارپایه و تابلوی زرد حضور داشته و در سال منتهی به 31/ 6/ 1398 به‌ازای هر سهم با سرمایه 7/ 6 میلیارد تومانی 54 تومان سود ساخت که 30 تومان از آن را بین سهامداران تقسیم کرد. پس از مجمع سالانه و تقسیم سود، بیش از 7 میلیارد تومان سود انباشته در شرکت باقی ماند که سهامداران حاضر در مجمع افزایش سرمایه، اندکی بیش از 5 میلیارد تومان آن را به سرفصل سرمایه منتقل کردند. درباره این شرکت به‌زودی در گزارش بازارپایه خواهم گفت.

در هفته گذشته سازمان بورس مجوز مرحله دوم افزایش سرمایه شرکت ساختمانی «آس‌پ» را صادر کرد. آس‌پ که در اواخر آبان‌ماه افزایش سرمایه از 80 میلیارد تومان به 90 میلیارد تومان را به ثبت رساند و دوسه هفته بعد مجمع سالانه را برگزار کرد، اینک می‌تواند سرمایه‌اش را از 90 میلیارد تومان به 100 میلیارد تومان افزایش دهد. محل این افزایش سرمایه از مطالبات و آورده نقدی و جهت اصلاح ساختار مالی خواهد بود و قرار است در جلسه هیات‌مدیره مورخ 20 بهمن‌ماه بررسی و تصویب شود. «داروسازی فارابی» (دفارا) مبلغ 31 هزار و 453 ریال به‌صورت خالص از حراج هر برگه حق‌تقدم استفاده‌نشده به‌دست آورد که دارندگان آن برای دریافت این وجه باید به یکی از شعب بانک تجارت مراجعه کنند. «ریخته‌گری تراکتورسازی ایران» (ختراک) نیز پس از کسر هزینه‌های حراج، برای هر برگه حق‌تقدم استفاده نشده 14 هزار و 678 ریال آماده کرده و به حساب بانکی افرادی که شماره آنها را به شرکت اعلام کرده‌اند، واریز خواهد کرد.

افزایش سرمایه 100 درصدی «کارخانجات سیمان صوفیان» (سصوفی) از محل مطالبات و آورده نقدی چهارشنبه هفته گذشته به ثبت رسید. کسانی که حق‌تقدم سصوفی را در دوره معاملات اولیه یا حراج خریدند اینک با اضافه شدن سهام ثبت شده به سبدشان، شاهد بازدهی حدود صد تا دویست درصدی از سرمایه‌گذاری خود خواهند بود. حراج حق‌تقدم استفاده نشده «سایپا آذین» (خاذین) در آخرین روز از مهلتی که تمدید شده بود، یعنی سه‌شنبه هفته قبل به پایان رسید و عمده بیش از 420 میلیون برگه، روز آخر خریداری شد که نیمی از آن را سه خریدار حقوقی متقبل شدند. معاملات اولیه حق‌تقدم «فولاد کاوه جنوب کیش» (کاوه) در روز سه‌شنبه گذشته به پایان رسید. گران بودن حدود 180 تومانی حق‌تقدم «سیمان خزر» (سخزر) که ناشی از دوبرابر بودن دامنه نوسان حق‌تقدم نسبت به خود سهم در تابلوهای بورس است، این هفته نیز ادامه یافت.

 artava@chmail.ir

 

در همین رابطه بخوانید:

ریزش سهام پایان می‌یابد؟

ماه سرنوشت‌ساز سهام خودرویی

« فروی » مسیر « وآوا » را می‌رود؟

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پایان معاملات امروز، نماد شرکت ایران یاسا تایر و رابر به دلیل برگزاری مجمع فوق العاده بسته می شود.

براین اساس، “پاسا” دوشنبه هفته جاری برای افزایش سرمایه 50 درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی تصمیم گیری می کند.

بنابراین گزارش، ایران یاسا تایر و رابر در جریان معاملات چهارشنبه گذشته با افت 1.6 درصدی قیمت و صف فروش روبرو بوده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، دو شرکت قند هکمتان ، سخت آژند و سرمایه گذاری مسکن زاینده رود با اتمام دوره مالی منتهی به شهریور سال جاری، زمان برگزاری مجمع سالانه را اعلام کردند.

همچنین قند هکمتان و ایران یاسا تایر و رابر برای تصمیم گیری درخصوص افزایش سرمایه به مجمع فوق العاده می روند.

بنابراین گزارش، قند هگمتان با دریافت مجوز افزایش سرمایه 50 درصدی می تواند سرمایه فعلی را از 27.3 به 41 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل سود انباشته صورت می پذیرد تا قادر به اصلاح ساختار مالی در قالب جبران مخارج سرمایه ای شود. انجام افزایش سرمایه منوط به کفایت سود انباشته پس از تصویب صورتهای مالی سال 98 اعمال میزان سود تقسیمی مصوبه مجمع سالانه است.

شرکت ایران یاسا تایر و رابر نیز بادریافت مجوز افزایش سرمایه 50 درصدی به منظور انجام طرح توسعه تایر های نسل دوم، می تواند سرمایه را از 60 به 90 میلیارد تومان برساند. تامین مالی “پاسا” از محل آورده نقدی سهامداران صورت می پذیرد.

قند هکمتان(دو مجمع سالانه و فوق العاده): ساعت 14 و 16 روز یکشنبه 22 دی در سرای محله پارک ساعی

ایران یاسا تایر و رابر(مجمع فوق العاده): ساعت 10 روز دوشنبه 23 دی در محل سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری

سخت آژند: ساعت 10 روز دوشنبه 30 دی در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش

سرمایه گذاری مسکن زاینده رود: ساعت 10 روز یکشنبه 22 دی در ساختمان مدیریت شعب بانک مسکن اصفهان واقع در خ کمال اسماعیل

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، شرکت ایران یاسا تایر و رابر در زمینه تولید و فروش تایر، تیوب فعالیت دارد. پاسا در سه ماهه منتهی به خرداد 98 با فروش 2,132 تن تایر، 455 تن تیوب و 180 تن فرآرودها، درآمد 70 میلیارد تومانی ساخته است.

مقدار فروش پاسا 44 درصد رشد کرد / اما صادرات کاهش یافت

مقدار فروش پاسا در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 98 با افزایش 44 درصدی نسبت به دور مالی مشابه سال گذشته، به 2,767 تن فروش رسیده است. بنابراین مقدار فروش شرکت در سال مالی 98 افزایش یافته است. البته علی‌رغم افزایش مقدار فروش شرکت در سه ماهه اول سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، مقدار فروش صادراتی شرکت نیز کاهش یافته است.

افزایش نرخ فروش محصولات پاسا

علاوه بر تغییر در مقدار فروش، به دلیل افزایش سطح عمومی قیمت‌ها، نرخ فروش محصولات پاسا نیز دستخوش تغییر شده و افزایش یافته است. نرخ‌گذاری محصولات پاسا هیئت مدیره‌ای است و قیمت‌ها در بازار داخلی و صادراتی، براساس تصمیمات هیئت مدیره تغییر خواهد کرد.

هر کیلوگرم تایر در بازار داخلی در سال مالی 97، به نرخ 17 هزار و242 تومان قیمت گذاری شده است که در سه ماهه منتهی به خرداد 98، قیمت هر کیلوگرم تایر پاسا به 23 هزار و 880 تومان رسیده است و در بازار صادراتی نیز قیمت از 15 هزار و 278 تومان به 25 هزار و 140 تومان رسیده است.

هر کیلوگرم تیوب در بازار داخلی در سال مالی 97، به نرخ 24 هزار و 541 تومان قیمت‌گذاری شده است که در سه ماهه منتهی به خرداد 98 به 34 هزار و 961 تومان رسیده است.

افزایش 185 درصدی درآمد عملیاتی

بنابراین بررسی مقدار فروش و نرخ فروش محصولات نشان از افزایش درآمد پاسا در سه ماهه اول 98 دارد. درآمد عملیاتی پاسا در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 97، مبلغ 24 میلیارد و 535 میلیون تومان است که در سه ماهه منتهی به خرداد 98 با تغییر 185 درصدی به 70 میلیارد تومان رسیده است.

با توجه به رشد درآمدها و افزایش سود ناخالص، پاسا از زیان خالص 7 میلیارد تومانی در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 97 به سود خالص 12 میلیارد تومانی در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 98 رسیده است به این ترتیب سود خالص شرکت در این دوره، رشد 258 درصدی را رقم زده است. همچنین به دلیل برتری رشد درآمدها نسبت به بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی، حاشیه سود پاسا افزایش یابد.

پوشش 17 درصدی مقدار فروش برآوردی

پاسا برای سال مالی منتهی به اسفند 98 فروش 16 هزار تنی را پیش‌بینی کرده است. فروش عملیاتی پاسا در بهار 98 نشان می‌دهد، شرکت در این دوره نزدیک به سه هزار تن فروش داشته است که تنها 17% از مقدار فروش براوردی را پوشش داده است و با فروش 25 درصدی در فصل بهار فاصله 8 درصدی دارد.

همچنین پاسا برای سال مالی 98 درامد 398 میلیارد تومانی پیش‌بینی کرده است که در دوره سه ماهه، پاسا درآمد 70 میلیارد تومانی ساخته است که با این میزان درآمد، تنها 17 درصد از درآمد براوردی سال 98 را پوشش داده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل بورس اوراق بهادار در پایان معاملات امروز با ۶۶۷ واحد رشد به رقم ۲۴۸ هزار و ۹۴۳ واحد رسید.

روز گذشته نیز شاخص بورس روند صعودی داشته که برخی کارشناسان می‌گویند، دلیل افزایش شاخص بورس، تقویت نرخ ارز و نیز برگزاری فصل مجامع شرکت‌های بورسی و تخصیص سود برای سهامداران در این فصل است.

شاخص کل با معیار هموزن امروز ۶۶۵ واحد رشد کرده و به رقم ۵۹ هزار و ۸۷۲ واحد رسید. امروز ارزش روز بازار در بورس تهران به بیش از ۹۳۳ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران بورس اوراق بهادار تهران امروز بیش از ۴.۴ میلیارد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اوراق بهادار حق تقدم و سهام در قالب ۲۹۰ هزار فقره معامله و به ارزش ۱۷۱۰ میلیارد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تومان دادوستد کردند.

امروز شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی ۱۸۸ واحد رشد کرده و به رقم ۷۰ هزار و ۱۹۱ واحد رسید. شاخص قیمت با معیار هم‌وزن ۴۵۳ واحد رشد کرده و به رقم ۴۰ هزار و ۸۱۹ واحد رسید. شاخص آزاد شناور با رشد ۲۲۱ واحد به رقم ۲۷۹ هزار و ۳۶۳ واحد رسید. شاخص بازار اول بورس ۵۸ واحد افزایش یافته و به رقم ۱۸۴ هزار و ۲۲۳ واحد رسید. شاخص بازار دوم بورس ۳۲۷۳ واحد رشد کرده و به رقم ۴۹۱ هزار و ۶۰۵ واحد رسید.

امروز نمادهای فارس، اخابر، وصندوق، رمپنا، بیشترین اثر افزایشی بر شاخص بورس را داشتند و در مقابل نمادهای فولاد، فملی، کچاد بیشترین اثر کاهشی در شاخص کل بورس را داشته‌اند.

نمادهای پربیننده بورسی امروز مربوط به شرکت‌های گروه خودرو، بانک، سیمان، شرکت‌های تامین اجتماعی و فولاد بودند.

نمادهای پربیننده بورسی شامل سایپا، بانک تجارت با قیمت هر سهم ۴۱۶ ریال، سیمان فارس و خوزستان، لیزینگ رایان سایپا، ایران‌خودرو، سرمایه‌گذاری صدر تامین و بانک پاسارگاد بودند.

به گزارش فارس، امروز در فرابورس ایران نیز شاخص کل ۱۵ واحد تقویت شده و به رقم ۳۲۱۳ واحد رسید. ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس به بیش از ۱۷۹ هزار میلیارد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تومان رسید.

امروز معامله‌گران در فرابورس ایران بیش از ۱.۸ میلیارد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برگه بهادار سهام و حق تقدم در قالب ۲۱۵ هزار نوبت معامله و به ارزش ۷۱۵ میلیارد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تومان دادوستد کردند.

امروز نمادهای پربیننده فرابورس شامل ذوب‌آهن اصفهان، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، توسعه و عمران استان کرمان، بانک دی، صنایع کاغذ پارس، ریل‌پرداز سیر و تولید و صادرات ریشمک بودند.

امروز نمادهای شاوان، بمپنا، شپاس، حخزر، دی، بیشترین اثر تقویتی در رشد شاخص فرابورس داشته‌اند و نمادهای مارون، میدکو، بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

در جریان معاملات امروز با پیام ناظر بازار نماد فاما۱ مربوط به شرکت صنعتی آما، پاسا مربوط به شرکت ایران یاساتایرورابر، نماد کپارس مربوط به کاشی پارس، نماد شبرهن مربوط به شرکت نفت بهران، نماد ونیرو مربوط به سرمایه‌گذاری نیرو، نماد سخوز مربوط به شرکت سیمان خوزستان متوقف شدند. نماد بسویچ مربوط به شرکت پارس سویچ، نماد پتایر مربوط به شرکت تولیدی ایران‌تایر، تایرا مربوط به تراکتورسازی ایران، ختوقا مربوط به گروه صنعتی تولیدی قطعات اتومبیل ایران، نماد ونفت مربوط به سرمایه‌گذاری صنعت نفت، نماد کساپا مربوط به سایپا شیشه با پیام ناظر بازگشایی شدند که عمده این شرکت‌ها بعد از برگزاری مجمع باز شدند.

همچنین در اطلاعیه از سوی مقام ناظر به سهامداران عنوان شد که امروز تعداد یک میلیارد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و ۲۱۸ میلیون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سهم معادل ۷.۵ درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی از طرف بانک ملی به صورت یکجا نقد و یا نقد و شرایطی به قیمت پایه هر سهم ۴۸۱۱ ریال در نماد وبانک‌۴ عرضه خواهد شد.

همچنین در پیام دیگری از سوی مقام ناظر نماد کخاک شرکت صنایع خاک چینی ایران، بازگشایی شد. حراج مجدد نمادهای خفنر مربوط به فنرسازی خاور، شفن مربوط به پترو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شیمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فناوران، وآذرح مربوط به حق تقدم سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان و نماد ثشاهدح مربوط به حق تقدم استفاده‌نشده شرکت شاهد مشمول حراج مجدد شدند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.