دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

افشای نام دستگاه‌هایی که به سازمان مالیاتی اطلاعات نمی‌دهند

هر کشوری دنبال پیشرفت و عدالت است و باید نظام مالیاتی پیشرفته داشته باشد؛ نمی‌گویم سازمان مالیاتی که البته سازمان یکی از اجزای مهم آن است که همه دستگاه‌های اجرایی، مردم، قوانین، بخش خصوصی، مودیان، تولیدکنندگان، دولت، مجلس و اصحاب رسانه مجموعه نظام مالیاتی هستند. پارسا ادامه داد: باید اطلاعات کاملی از فعالیت‌های اقتصادی درآمد، سود، مصرف و نظایر آن را در اختیار سازمان مالیاتی بگذارند تا سازمان نیز متناسب با درآمد، ثروت، مصرف، سود و سرمایه آنها را مشمول مالیات کند. وی با بیان اینکه نظام مالیاتی در کل مساله بزرگی دارد، بیان کرد: اقتصاد با نفت اداره می‌شده و درآمدهایی که برای اداره امور کشور داریم کافی نیست. فقط 35 درصد کل بودجه از مالیات تامین شده است. در دنیا این رقم 85 درصد به بالا است. در همین اوضاع فرار مالیاتی وجود دارد که جرم مالیاتی بوده و خط قرمز محسوب می‌شود. رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی با تاکید بر اینکه هوشمندسازی نظام مالیاتی راه مبارزه با فرار مالیاتی است، تصریح کرد: همه اطلاعات باید در اختیار سازمان باشد. این موضوع طبق ماده 169 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم است. نه‌تنها اطلاعات خود را به مالیات بدهند، بلکه مشمول اطلاعات طرف معامله نیز می‌شود و باید تصویری از صورت معامله به سازمان ارائه شود والا مسوولیت تضامنی در پرداخت مالیات خواهند داشت. وی ادامه داد: برای مبارزه با فرار مالیاتی برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت وجود دارد. در حال حاضر نظام مالیاتی مکانیزه و الکترونیکی است و هوشمند نیست. هدف ما رسیدن به این موضوع است. وی با اشاره به اینکه در نظام مالیاتی هوشمند هدف ما این است که اطلاعات، داده و دیتا به‌صورت کامل با کیفیت و قابل اعتماد در اختیار سازمان مالیاتی باشد، اظهار کرد: با علم به این اطلاعات مالیات هر شخص تعیین و اظهارنامه پیش فرض تولید شود که عدالت محقق خواهد شد. پارسا تاکید کرد: در دوره بلندمدت 3 تا 4 ساله نظام هوشمند مالیاتی اتفاق می‌افتد. امیدواریم تا پایان این دولت نسخه اول هوشمندسازی را ارائه دهیم.

رئیس‌کل سازمان مالیاتی با اشاره به حذف شیوه اخذ مالیات علی الراس و جایگزین شدن مالیات ستانی مبتنی بر ریسک، یادآور شد: امسال ماده 97 قانون مالیات‌های مستقیم را اجرا می‌کنیم که مالیات ستانی بر مبنای ریسک است. یعنی مالیات علی الراس را کنار می‌گذاریم و اخذ مالیات مبتنی بر خود اظهاری که در دامنه قابل قبولی باشد، اتفاق خواهد افتاد.

وی در مورد دستگاه‌هایی که طبق ماده 169 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم اطلاعات به سازمان مالیاتی می‌دهند، گفت: 88 دستگاه در اولویت دریافت اطلاعات سازمان مالیاتی هستند. 40 دستگاه همکاری خوب دارند. 15 دستگاه همکاری مناسب ندارند و 23 دستگاه نیز اخیرا در حال همکاری هستند.

معاون وزیر اقتصاد به اسامی دستگاه‌هایی که همکاری خوب دارند، اشاره کرد و افزود: گمرک، بانک مرکزی، مجموعه سیستم بانکی به جز 4 بانک خصوصی که به سازمان بازرسی کل کشور معرفی شدند، بورس، نیروی انتظامی، پست و وزارت صمت هستند. شهرداری تهران سه بخش دارد که از یک بخش آن راضی، یک بخش عملکرد متوسط و بینابین و از یک بخش آن اصلا رضایت‌مندی نداریم. جالب است بدانید در تمام موارد مقامات ارشد کاملا همراه هستند، اما کار در بخش میانی گیر می‌کند.

پارسا در مورد همکاری جدیدی که از سوی برخی دستگاه‌ها برای ارائه اطلاعات اقتصادی شروع شده، خاطرنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی، وزارت ارشاد و زیرمجموعه آن و دو معاونت در وزارت کار خوب عمل می‌کنند و از دو معاونت هم راضی نیستیم. دستگاه‌هایی که از عملکرد آنها راضی نباشیم و همکاری نداشته باشند با همکاری و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه و خزانه‌داری بودجه آنها متوقف می‌شود. همچنین با هماهنگی دادستان انتظامی مالیاتی در اختیار مراجع قضایی قرار می‌گیرند. مدیران و مسوولان در امر مالیات مسوولیت تضامنی خواهند داشت.

این مقام مسوول در مورد دستگاه‌هایی که همکاری مناسب ندارند، گفت: این دستگاه‌ها شامل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، دو معاونت وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، سازمان غذا و دارو، معاونت درمان وزارت بهداشت، 4 بانک خصوصی، شرکت ارتباطات سیار، ایرانسل، سازمان نظام پزشکی و اتاق اصناف هستند تا حصول نتیجه این موارد را از مراجع قضایی پیگیری می‌کنیم.

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه مالیات حقوق عامه و حق الناس است، گفت: 10 تا 15 درصد ثروتمندان جامعه باید قسمت اعظم هزینه‌های جامعه را بدهند. مجموعه حاکمیت فضایی را فراهم کرده که افرادی میلیاردی و میلیونی پول در می‌آورند و عده‌ای نیز در خرج جاری مانده‌اند. حتی اگر نفت هم بی‌‌‌نهایت می‌فروختیم باید 10 تا 15 درصد جامعه هزینه و مالیات را متناسب با ثروت و درآمد خود بدهند، والا به سمت توسعه و عدالت نمی‌رویم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرآنلاین به نقل از صدا و سیما امید علی پارسا گفت: علیه برخی دستگاه‌های دولتی که داده‌ها و اطلاعات خود را در اختیار این سازمان قرار نمی‌دهند، از طریق دادستانی اقامه دعوای قضائی و اعلام جرم شده است.

رئیس سازمان امور مالیاتی در پاسخ به سوالی درباره ضرورت اتصال سامانه‌های دستگاه‌های مختلف دولتی به یکدیگر و استفاده از این اطلاعات گفت: اجزای مختلف حاکمیت باید به داده‌ها و اطلاعات سایر اجزا دسترسی داشته باشند و این موضوع در جهان امروز برای اداره کشور ضروری است.

وی با اشاره به ضرورت استفاده از برخی داده‌ها در خصوص تصمیم‌گیری های مالیاتی گفت: دولت اجازه دارد که امکان استفاده از این اطلاعات را به اجزا و دستگاه‌های مختلف بدهد.

پارسا ادامه داد: در همین راستا سازمان امور مالیاتی نیز برای استفاده از اطلاعات برخی دستگاه‌ها اقدام کرده و علیه آنهایی که از دادن این اطلاعات خودداری کرده‌اند اقامه دعوا شده و در حال پیگیری است.

وی افزود: در خصوص تعداد دیگری از دستگاه‌ها نیز که اطلاعات نداده اند با سازمان برنامه و بودجه و خزانه کل کشور صحبت کرده‌ایم تا تخصیص منابع آنها را انجام ندهند و به مرور این دریافت اطلاعات تکمیل خواهد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

در مورد قابلیت ها و ویژگی های این دو ارزدیجیتال آریانا و آریاکوین آمده است که:
 

– آریانا و آریاکوین  قابلیت ماینینگ و استخراج دارد.

– تعداد کل کوین‌های رمز ارز ایرانی، 1.2 میلیارد AYA می باشد.

– تعداد کوین استخراج شده ارزدیجیتال آریانا و آریاکوین، 200 میلیون AYA است.

– تعداد کوین در گردش، 161 میلیون AYA می باشد.

– محدودیت در استخراج و تعداد دارد به صورت سالیانه و طی 16 سال استخراج می‌شود.

– از جهت امنیت شبکه و الگوریتم: dpow (مقاومت در برابر حمله 51 درصدی)

آریاکوین ( AYA )چیست؟

شاید بپرسید که آریاکوین چیست؟ چه کار میکند؟ ارز دیجیتال یا ارز مجازی آریاکوین، یک واحد پولی یا واسطه تبادل است که فقط به صورت دیجیتال یا الکترونیکی در دسترس است. ارز دیجیتال آریاکوین ماهیت فیزیکی ندارند و دارای ساختار دیجیتالی هستند. با استفاده از ارز دیجیتال آریاکوین همانند بقیه نوع ارزها، می­ توان خیلی سریع، نقل و انتقالات بین­ المللی را انجام داد و حد و مرزی در این زمینه وجود ندارد.

به زبان ساده، آریاکوین (AYA) اولین و تنها رمزارز ایرانی لیست شده در بزرگترین مارکت جهانی کوین مارکت کپ(CoinMarketCap) و قابل خرید و فروش و تبدیل به سایر رمزارزها در چندین صرافی‌های جهانی معروف خارجی Hitbtc، CoinEx، P2pb2b، WhiteBit، Changelly و همچنین اولین رمز ارز ایرانی لیست شده در کیف پول های معتبر از جمله Coinomi و Guarda.

صرافی آریانا Aryana چیست؟

به رسم و سنت بلاک‌چین در سال‌های اخیر با اولین دیگر در ایران؛

صرافی آریانا Aryana، که بعنوان پلتفورم بزرگ آریانا شناخته می شود با لیست شدن در کوین‌مارکت‌کپ اولین صرافی ایرانی در تاریخ کریپتوی کشور ما می‌باشد که در مارکت جهانی ثبت و زیر نظر قانون‌گذاران می‌تواند به تمام ایرانیان و فارسی زبانان خدمات ارائه دهد.

در این مقاله سعی می‌کنیم شما را با قسمتی از ویژگی‌های AYA و Aryana، اولین رمز ارز ایرانی و اولین صرافی ایرانی آشنا کنیم.

افراد زیادی که بارها بیتکوین، دوج کوین، لایتکوین و …  منتقل کرده‌اند شاید به این نکته پی برده باشند که رقم Fee داخل شبکه متغیر هست و با افزایش حجم و مبلغ این میزان Fee داخل شبکه بلاک‌چین این کوین‌ها افزاییش و تغییر می‌کند. نام یکی از ویژگی‌ها منحصر به فرد آریا کوین Stable Fee Per AYA می‌باشد که به دارندگان آریاکوین AYA این امکان را میدهد تا با افزایش مبلغ  یا حجم تراکنش تغییری در Fee ارسال داخل شبکه به وجود نیاید، به این معنی که Fee برای ارسال مبلغ پایین‌تر از 1 آریا با چند صد میلیون آریاکوین AYA برابر می‌باشد.

یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فرد آریاکوین غیر قابل ردیابی بودن تراکنشات در اکسپلورر همانند کوین‌های DASH و Monero اما به روش منحصر به فرد آریا می‌باشد.

هر کیف پول در آریاکوین به ازای هر تراکنش، با توجه به حجم بلاک تراکنش مورد نظر به 2 و یا چند آدرس کیف پول آریا تقسیم می‌شوند تا مبدا و مقصد تراکنشات در شبکه برای عموم قابل ردیابی و نمایش نباشد.

در واقع هر کیف پول در آریاکوین تشکیل شده از مجموع موجودی چند کیف پول می‌باشد. تعداد این کیف پول‌ها به ازای هر تراکنش افزایش پیدا می‌کند تا هم امنیت و هم حفظ حریم خصوصی افزایش یابد.

بدین ترتیب موجودی واقعی کیف پول‌ها در اکسپلورر شبکه هم محفوظ خواهد ماند و موجودی صحیح کیف پول‌ها حتی با داشتن آدرس صحیح هم نمایش داده نخواهد شد(به دلیل تشکیل موجودی کیف‌پول اصلی از چندین کیف پول زیر مجموعه)

این عمل در هر بلاکی که در شبکه بلاک‌چین آریا ایجاد می‌شود به صورت مستمر تکرار می‌شود.

یکی دیگر از ویژگیهای بلاکچین آریا کوین نمیه Privacy coin است یعنی شما تراکنشهارو میتونی پیگیری کنی اما موجودی داخل ولت‌ها را صحیح نمیتوان خواند و قابل ردیابی نمیباشد، همچنین تراکنش داخل شبکش صفر است و قابل استخراج نیز می‌باشد که هر 10 ثانیه بلاک به وجود میاره.

پروتکل تایید تراکنشات بلاک‌چین آریاکوین در هارد فورک آریاکوین از الگوریتم سیستم dPoW و یا delay Proof of Work تشکیل شده است،

این الگوریتم بالاترین نرخ هش موجود را دارد. هرچه نرخ هش بالاتر باشد امنیت شبکه بیشتر خواهد بود. روش dPoW از دو نوع گره بهره می‌گیرد:

گره نوتاری (اختیار دار) و گره معمولی، همانند سیستم اثبات سهام محول‌شده (delegated Proof-of-Stake) سهامداران با دادن رای گره‌های نوتاری (notary nodes) یا اختیاردار را انتخاب می‌کنند.

در مجموع 64 جایگاه نوتاری یا همان 64 گره نوتاری وجود دارد که قابل تصاحب هستند. کار این گره‌های نوتاری این است که برای بلوک‌هایی که از زنجیره‌ی dPoW می‌آید مجوز پیوستن به بلاکچین بیت‌کوین صادر کنند و به بیان دیگر این بلوک‌ها را نوتاریزه کنند. گره های نوتاری یک لایه‌ی امنیتی اضافی به وجود می‌آورند. در عین حال بلاکچین dPoW می‌تواند بدون آن‌ها هم عمل کند. بدون این نوتاری‌ها، امکان انتشار تراکنش‌ها در زنجیره اجماع اولیه وجود ندارد اما گره‌های عادی می توانند این تراکنش‌ها را بخوانند و اعتبار آن‌ها را برای پیوستن به dPoW تایید نمایند.

در حال حاضر بیتکوین و بسیاری از آلتکوین‌های معروفی که می‌شناسیم از پروتکل PoW برای تایید تراکنشات در بلاک‌چین‌های خود استفاده می‌کنند که این پروتکل خالی از ریسک و مشکلات نیست، مشکلاتی از قبیل حملات 51 درصدی که شاید معروف‌ترین آن‌ها باشد. (آیا میخواهید بدانید حمله 51 درصدی چیست؟)

در پروتکل dPoW یک لایه دوم برای تایید تراکنشات به درون شبکه اضافه می‌شود که حملات مخرب 51 درصدی حتی با داشتن بیش از نیمی از هش شبکه غیر ممکن می‌شود و کوین‌هایی که بلاک‌چین‌ آنها از این لایه امنیتی دوم استفاده می‌کنند هرگز با خطر حملات 51 درصدی روبه‌رو نخواهند شد.

ویژگی‌های صرافی متمرکز آریانا

اولین صرافی ایرانی آریانا، پلتفورمی منحصر به فرد با ویژگی‌های زیر است:

1- اولین صرافی واقعی و بین‌المللی ایرانی که لایسنس‌های بین‌المللی را کسب و در کوین مارکت‌کپ لیست می‌شود.

2- اولین صرافی ایرانی که با مشارکت یک صرافی قانون‌مند و اروپایی به 3 سال سابقه همکاری میکند.

3- در صرافی آریانا، امکان ترید با تومان به نرخ دلخواه کاربر و رهایی از معامله به نرخ تحمیلی توسط سایت‌های خصوصی داخلی

4- پرداخت کارمزد داخلی بانک‌های داخلی برای واریز و برداشت تومان برای دارندگان آریاکوین در صرافی آریانا وجود دارد.

 بعلاوه اینکه ترید با تومان در صرافی آریانا نیز وجود دارد نکته و ویژگی منحصر بفردی است.
5- رقمی که در مانیتور و در حساب کاربری خود مشاهده می‌کنید با رقمی که به حساب بانکی شما منتقل می‌شود بدون یک ریال اختلاف برابر خواهد بود.

6- در صرافی آریانا با بهره‌برداری از قوی‌ترین، سریع‌ترین و گران قیمت‌ترین سرور دنیا گوگل GCP که با کیفیت‌ترین سرور حال حاضر برای یک سایت ایرانی می‌باشد تا تریدرهای حرفه‌ای حتی میکرو ثانیه‌ای از مارکت عقب نمانند.

7-  ویژگی ربات های هوشمند ترید از ویژگی های قدرتمند و فوق العاده برای تریدر های ارزهای دیجیتال است معامله گر های رمزارزهای دیجیتال بخوبی میدانند که ربات های هوشمند ترید چقدر به کمک شان خواهد آمد، در صرافی آریانا امکان اتصال حساب‌های کاربری صرافی آریانا به ربات‌های هوشمند ترید و انجام ترید حتی در زمان آفلاین بودن وجود دارد.

8- تزریق نقدینگی روزانه 1 میلیون دلار توسط صرافی وایت‌بیت جهت حفظ و حمایت از قیمت تتر و حذف کردن رسم غلط نوسانات تتر با نواسانات بیت‌کوین که توسط دلالان سودجو می‌رفت تا به یک موضوع بدیهی تبدیل شود.

همه این‌ها می‌تواند مفید باشد در صورتی که میزان نقدینگی صرافی آریانا بتواند قابل رقابت با صرافی‌های مطرحی همچون کوین‌بیس، هیت‌بی‌تی‌سی، بایننس و بیت فینکس باشد. چرا که نقدینگی بالا یکی از مهمترین فاکتورها برای یک صرافی جدید مانند آریانا می‌باشد.

بدین ترتیب کاربران آریانا بدون این که خطرات مسدودی حساب توسط آن صرافی‌ها را داشته و یا مجبور باشند هزینه‌ای ماهیانه بابت خرید VPS و VPN پرداخت کرده باشند به صورت غیر مستقیم و به لطف هوش مصنوعی آرک در آریانا به صورت نامحسوس و غیر مستقیم از بهترین اوردرها با بالاترین حجم نقدینگی موجود در صرافی‌های مطرح استفاده کرده باشند و یک کاربر آریانا از تجربه همزمان ترید با بهترین صرافی‌ها و بدون نیاز با لاگین در آن‌ها نهایت استفاده و لذت را خواهد برد.

روش ثبت نام و و خرید وفروش در صرافی آریانا
 

کاربران آریانا برای شروع خرید و فروش با تومان می‌بایست وارد سایت تومانی آریانا به آدرس https://aryanaex.com شوند.

هنگام ثبت‌نام در این سایت، حتما و فقط با همان آدرس ایمیلی که در سایت اصلی صرافی آریانا https://aryana.io به عضویت در آمده‌اند ثبت‌نام کنید و هنگام وارد کردن UID حساب آریانای خود (که در صفحه پروفایل قابل مشاهده می‌باشد) را به کار ببرند.

کاربرانی که متقاضی ترید با تومان در آریانا می‌باشند موظف هستند تا عملیات احراز هویت جداگانه‌ای به روش مجزا در سایت آریانا اکس به انجام برسانند و عملیات واریز و برداشت تومان در حساب‌های کاربری سایت اصلی https://aryana.io تنها توسط سایت بخش فارسی صرافی به آدرس https://aryanaex.com انجام می‌شود.

با مهندس کیومرث پارسا بنیان گذار آریا کوین و آریانا آشنا شوید!

بخشی از مصاحبه ی رسانه ی خبری http://cryptoninjas.net با مهندس کیومرث پارسا موسس و مدیر کل اجرایی اریا کوین

1-در ژوئن سال 2018 بود که مهندس کیومرث پارسا متوجه شد در خلاف جهت آب، در حال شنا کردن است. در همین زمان بود که بیتکوین با قیمتی کمتر از 7000 دلار معامله میشد و این در حالی بود که فقط شش ماه قبل از آن، این رمزارز از با مبلغی نزدیک به 20000 دلار معامله میشد و این چنین سقوط کرده بود. علاوه بر این، تا آن زمان هیچ رمزارز ایرانی منتشر نشده بود و حتی ممکن بود که استخراج یا خرید و فروش رمزارزها از نظر قوانین ایران ممنوع به حساب آیند به همین دلیل، پارسا کارمندان خود را در خارج از کشور سازماندهی کرد، او و تیم ایرانیِ همراهش که در خارج از کشور مقیم بودند، نه تنها پروژه را حفظ کردند، بلکه در انجام آن تسریع به عمل آورده و تنها یک سال بعد از آن، در تابستان 2019، اولین نسخه از آریاکوین منتشر شد.

2-در سال 2019، آریاکوین به عنوان اولین و تنها کوین ایرانی در فهرست سایت کوین مارکت کپ CMC به ثبت رسید.

مهندس کیومرث پارسا در ادامه تصریح می کند، اکنون این قدرت جامعه است که بر روی اریا کوین سرمایه گذاری کرده است که در نهایت موفقیت خود را با فناوری قدرتمندش و درعین حال عدم دریافت کارمزد برای شبکه به همراه دارد

”  صدای هزاران نفر پشت اریا کوین قرار دارد، این کوین توسط مردم و برای مردم ساخته شده است. این کوین، یک نعره برای دموکراسی به حساب می آید همین موضوع سبب شد تا ما استراتژی کلی تیم خود را مبتنی بر ایجاد منافع، هم برای کاربران و هم برای معامله کنندگان قرار دهیم “

مختصری از آریاکوین

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

امید علی پارسا رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور نحوه اخذ مالیات از خریداران سکه در سال 98 را تعیین کرد.

در متن این بخشنامه آمده است: با توجه به مفاد مواد (1) و (93) قانون مالیاتهای مفہ اصلاحی مصوب 1394/4/31 و بنا به اختیار حاصل از تبصره ماده (100) قانون مذکور و به منظور تکریم مودیان و تسهیل وصول مالیات عملکرد سال 1398 دریافت کنندگان سکه تمام بهار آزادی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مقرر می‌دارد:

1- مشمولین مالیات مقطوع و تکالیف آنها

1-1- تمامی اشخاص حقیقی خریدار سکه از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران که در سال 1398 به دریافت حداکثر (185) قطعه سکه اقدام نموده مشمول مالیات مقطوع موضوع این دستور العمل می باشند.

این گروه از خریداران سکه از نگهداری اسناد و مدارک موضوع قانون صدرالاشاره و تسلیم اظهارنامه مالیاتی معاف می باشد. بدیهی است با استناد قسمت اخیر تبصره ماده (100) قانون مالیاتهای مستقیم اصلاحیه 1394/04/31 مالیات اشخاص موضوع این بند که اظهار نامه مالیاتی خود را در موعد مقرر تسلیم نمایند بر اساس رسیدگی به اسناد و مدارک ارائه شده تعیین خواهد شد.

1-2- مهلت پرداخت مالیات موضوع این دستورالعمل حداکثر تا پایان مردادماه سال 1399 می باشد خریداران مذکور مکلفند با مراجعه به سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی http://tax.gov.ir نسبت به پرداخت مطالبات متعلق به شرح بند (2) این دستورالعمل اقدام نمایند. پرداخت مالیات بعد از سررسید تعیین شده موجب تعلق جریمه دیرکرد موضوع ماده 190 قانون مالیات های مستقیم خواهد شد.

میزان مالیات مقطوع قابل پرداخت اشخاص حقیقی دریافت کننده سکه براساس تعداد سکه تحویلی طی سال 1398

2-1- تا 10 سکه مشمول مالیات نمی باشد 

2-2- نسبت به مازاد 10 سکه تا 30 که به ازای هر قطعه سکه 2.000.000 ریال مالیات مقطوع

2-3- نسبت به مازاد 30 سکه تا 50 عدد سکه به ازای هر قطعه سکه 5.200.000 ریال مالیات مقطوع

2-4- نسبت به مازاد 50 قطعه سکه تا 185 عدد سکه به ازای هر قطعه سکه 6.500.000 ریال مالیات مقطوع

3- سایر موارد

3-1- در خصوص اشخاصی که امکان پرداخت مالیات مقطوع موضوع این دستورالعمل را به صورت کامل تا پایان مردادماه سال 1399 ندارند، مالیات مقطوع تعیین شده حداکثر چهار ماه به صورت مساوی تقسیط می‌شود.

3-2- اشخاصی که در سال 1398 نسبت به دریافت بیش از (185) قطعه سکه از بانک مرکزی اقدام نموده و همچنین صاحبان مشاغلی که حسب سوابق پرونده با مجوز صادره از سوی مراجع ذیربط به شغل مرتبط با خرید و فروش سکه اشتغال دارند مشمول این دستورالعمل نبوده و مکلف به تسلیم اظهارنامه مالیاتی و پرداخت مالیات متعلق در موعد مقرر پایان مردادماه 1399 می‌باشند.

3-3- از آنجا که مطابق حکم تبصره ماده (100) قانون مالیاتهای مستقیم اصلاحی مصوب 1394/4/31 مالیات مقطوع تعیین شده مطابق بند (2) این دستورالعمل در صورت عدم تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر، قطعی و وفق مقررات قابل وصول می باشد لذا اوراق قطعی تمامی مشمولین موضوع بند (1) این دستورالعمل، یک ماه پس از سررسید پرداخت مالیات صادر و به مودیان ذیربط ابلاغ خواهد شد.

3-4- آن دسته از مشمولین این دستورالعمل که به مالیات قطعی شده اعتراض داشته باشند اعتراض آنها برابر مقررات در هیات حل اختلاف مالیاتی موضوع تبصره یک ماده (216) قانون مالیاتهای مستقیم اصلاحی مصوب 1394/04/31 قابل رسیدگی خواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران (سهامی عام) در دی ماه سال 1375 به ثبت رسید. موضوع فعالیت شرکت طبق مفاد ماده 3 اساسنامه به شرح زیر است:

فعالیت اصلی شرکت عبارت است از خرید و فروش و سرمایه گذاری در اوراق بهادار با رعایت مقررات مصوب سازمان بورس و اوراق بهادار با هدف کسب انتفاع بدون قصد کنترل عملیات شرکت سرمایه پذیر

این شرکت فعالیت های جانبی از قبیل سرمایه گذاری در دارایی های فیزیکی، پروژه های تولیدی و ساختمانی، فلزات گرانبها، گواهی سپرده بانکی و … نیز در دستور کار دارد.

صنعت سرمایه گذاری با ارزش روز 624371 میلیارد ریالی، در تاریخ 29/12/1398، حدود 2 درصد از ارزش روز کل بورس و فرابورس را به خود اختصاص داده بود، شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران با سرمایه 2650 میلیارد ریالی و ارزش روز 17718 میلیارد ریالی رتبه 10 را از منظر ارزش روز در بین شرکت های سرمایه گذاری دارد. البته باید اشاره کرد که در پی تغییر موضوع فعالیت شرکت از سرمایه گذاری به هلدینگ سرمایه گذاری و خرید سهام دو شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت (صنعت و معدن سابق) وسرمایه گذاری سبحان (وسبحان)، در حاضر بخش عمده ای از سرمایه گذاری های شرکت متمرکز در صنعت واسطه گری های مالی می باشد.

در حال حاضر سرمایه گذاری های گروه توسعه مربوط به چهار شرکت زیرمجموعه، سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت، سرمایه گذاری جامی، سرمایه گذاری اعتبار ایران و سرمایه گذاری پایا تدبیر پارسا می باشد.

سهام این شرکت در اردیبهشت ماه سال 1378 در فهرست شرکت های بورس درج گردید و هم اکنون شرکت سرمایه گذاری پارس پلیکان فیروزه با مالیکت 19.5 درصد، سهامداران عمده این شرکت محسوب می شود. در ترکیب سهامداران این شرکت در پایان دوره 29/12/1398 نام شرکت های استانی سهام عدالت نیز به چشم میخورد که با توجه به حذف کلیه سهام عدالت از لیست سهامداران شرکت های بورسی و فرابورسی، از ترکیب سهامداران این شرکت حذف شده است.

در شروع معاملات هفته، حدود 25.5 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 12400 ریال ( 4.82%+) مرود معامله قرار گرفت که حقوقی این نماد با فروش 14 میلیون سهم، نقش 55 درصدی را در قسمت فروش این سهم ایفا کرد و 88 درصد خریدهای امروز را حقیقی انجام داد و در نهایت سهم با صف خرید به کار خود پایان داد.

از دید تکنیکالی این سهم درون یک روند انگیزشی قرار گرفته است و در معاملات روزهای گذشته توانست از سقف قبلی خود عبور کند. به نظر  می رسد در حال حاضر در موج 3 از 5 از 3 خود قرار گرفته است و می تواند با ادامه تقاضا، با اهداف 1520 تومان و 1816 تومان قابل بررسی باشد.

نمودار وتوصا
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید.

از طرف دیگر اگر سهم از ناحیه کنونی با اصلاح روبرو شود، حمایت های آن 1150 تومان و بازه 993-1040 تومان خواهد بود.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. شما می توانید جهت رصد بازار در ساعات معاملات و بروز رسانی تحلیل ها به کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) بپیوندید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

«امیدعلی پارسا» در صحن علنی مجلس با تشریح وضعیت مالیاتی کشور، افزود: با وجود تحریم‌ها و مشکلات، سال گذشته بیش از 100 درصد درآمدهای مالیاتی تحقق یافت.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه سال گذشته 101 درصد درآمدهای مالیاتی محقق شد که 29 درصد نسبت به گذشته رشد داشته است، اضافه کرد: نتیجه این عملکرد ثبت مالیات و افزایش اعتبارات هزینه‌ای بود.

پارسا خاطر نشان کرد: سهم مالیات از منابع بودجه‌ای عمومی هم افزایش یافت که تمرکز بر اخذ مالیات از ثروت بود.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: تلاش کرده ایم که اخذ مالیات، هوشمند سازی شود و بر این اساس، باید همه اطلاعات در همه دستگاه‌های کشور به صورت آنلاین در اختیار سازمان مالیاتی قرار گیرد.

وی با اشاره به اجرای گام نخست هوشمند سازی اخذ مالیات، افزود: سال گذشته به طور متوسط 34 درصد قطعیت‌ها نسبت به گذشته رشد داشت و 24 درصد ورودی به هیات‌های دادرسی مراکز تخلف مالیاتی کاهش یافت که نشان دهنده تعامل مناسب با مجموعه اصناف است.

پارسا با اشاره به مقابله با فرار مالیاتی، اظهار داشت: فرار مالیاتی بسیار بالا است، اما تلاش کرده ایم که شناسایی شود و هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌ها صورت گرفته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

این جدول نماد هایی را نشان می دهد که میانگین خرید حقیقی سه برابر میانگین فروش حقیقی بوده است.

نماد حجم معاملات قیمت آخرین معامله (ریال) درصد تغییر قیمت آخرین معامله صف خرید
رنیک 10.13M 17921 0.01 خیر
ثرود 10.08M 4734 10.22 بله
ثغرب 799.533 2530 4.98 بله
ملت 7.25M 5294 5 بله
حآسا 450.666 6493 5 بله
وبملت 12.855M 661 5 بله
واعتبار 44.768M 4179 5 بله
سدشت 14.101 11427 5 بله
شکربن 2.259M 25994 5 بله
دشیمی 296.604 21616 5 بله
بجهرم 4.274M 2663 4.97 بله
ونیرو 4.151M 2391 496 بله
لپارس 179.937 21375 5 بله
تکمبا 1.716M 3818 4.98 بله
فسازان 4.333M 20700 -2.14 بله
وتوکا 87.952M 5872 4.99 بله
شنفت 181.731 15761 5 بله

نام برخی از نماد های لیست همچون رنیک، ملت، حآسا، سدشت، بجهرم، فسازان و وتوکا برایمان آشنا است چرا که حقیقی ها روز معاملاتی قبل هم خرید های سنگینی در این نماد ها داشتند. نکته جالب این لیست، حضور بانک ملت آن هم تنها پس از دو روز بازگشایی اش است.

این نکته از آن جایی حائز اهمیت است که برخی تحلیلگران با توجه به مدت زمان بسته بودن این نماد، معتقد بودند “وبملت” فروشندگان دست به نقدی دارد. آن هایی که نمادشان بیش از 3 ماه بسته بوده و حالا و پس از بازگشایی، در اولین فرصت در صدد فروش آن هستند. تحلیلی که البته اشتباه از آب درآمد و این شرکت صف خرید 280 میلیارد تومانی را اول صبح نظاره می کرد.

افزایش قیمت و خرید های سنگین حقیقی در نماد وتوکا این روز ها سر زبان ها است. نمودار قیمتی این سهم گویا مجالی به استراحت نمی دهد و همچنان در حال پیشتازی است. از نقطه نظر الیوتی می توان گفت وارد موج 3 از 5 گسترده شده ایم که اهداف قیمتی بالایی می تواند داشته باشد که این موضوع در صورت تحقق عرضه اولیه سهام یکی از شرکت های زیر مجموعه اش (شرکت ورقهای پوششدار تاراز چهارمحال) می تواند جامه عمل بپوشد.

واعتبار نیز معاملات قابل توجهی داشته است. به طوری که حقوقی سهم بیش از 39 میلیون سهم به حقیقی ها فروخته و هر حقیقی به صورت میانگین 33 میلیون تومان خرید داشته است. 25 شهریور بود که شرکت سرمایه گذاری پایا تدبیر پارسا از جمع سهامداران عمده این شرکت خارج شد.

بنابراین به نظر می رسد این سهم حداقل تا به اینجای کار حقوقیِ فروشنده داشته است. از منظر تابلوخوانی در ادامه در صورتی که حقوقی قصد عرضه آبشاری سهم را نداشته باشد، می توان اهداف بالاتری برای آن متصور بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

امید علی پارسا رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مبنی بر جایزه به مودیان مالیاتی که قبل از سررسید مالیات خود را پرداخت کنند، به ادارات مالیاتی ابلاغ کرد.

در این بخشنامه آمده آمده است: حکم بند (2) مصوبات چهل و هشتمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مورخ 1399/02/13 که به تایید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) رسیده است و بر اساس آن مقرر گردید.

“به منظور حمایت از مؤدیان خوش حساب و وصول به موقع مالیات و در جهت اجرای صدر ماده 190 قانون مالیاتهای مستقیم، به سازمان امور مالیاتی کشور اجازه داده می شود در صورتی که مودیان مالیاتی در سال 1399 مالیات عملکرد سال 1398 و 1399 خود را به صورت علی الحساب قبل از سررسید مقرر در قانون مالیات های مستقیم پرداخت نمایند، پرداخت های مذکور مشمول جایزه اضافی معادل نیم درصد از مبلغ هر پرداخت در هر ماه تا سررسید مقرر (علاوه بر یک درصد مشرح در قانون) شود و از بدهی مالیات قطعی شده مؤدیان قایل کسر خواهد بود. ” جهت اجرا ابلاغ می شود.

در اجرای حکم مذکور، چنانچه هریک از مؤدیان نسبت به پرداخت علی الحساب مالیات عملکرد سال های 1398 و 1399 خود قبل از سر رسید پرداخت مقرر در قانون مالیاتهای مستقیم اقدام نمایند، علاوه بر تعلق جایزه یک درصد (1) مبلغ پرداختی به ازای هر ماه تا سررسید مقرر، مشمول نیم درصد (0/5) جایزه اضافی نسبت به مبلغ علی الحساب پرداختی به ازای هر ماه تا سر رسید مقرر خواهند بود.

این حکم شامل علی الحساب پرداختی در اجرای مقررات قانونی از جمله تبصره (9) ماده 53، تبصره (1) ماده 77 ماده 103 ماده 107 قانون مالیاتهای مستقیم، بند (ج) تبصره (6) قانون بودجه سال 1399 کل کشور و نیز علی الحساب پرداختی واردات کالا موضوع بخشنامه شماره 200/95/516 مورخ 1395/6/15 نخواهد بود.  

از آنجایی که مالیات عملکرد سال 99 طبق قانون مالیات های مستقیم باید در سال بعد (1400) وصول شود، این مصوبه در صورت استقبال مودیان به معنای پیش خور کردن درآمدهای سال آینده و دولت بعدی در سال جاری خواهد بود که می تواند مشکلاتی را به وجود بیاورد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تابناک،

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و … تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون 45 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم، تصمیمی برای افزایش مشمولان سهام عدالت وجود ندارد، مودیز رتبه اعتباری هند را کاهش داد، خودروسازان موظف به رعایت قیمت‌های شورای رقابت هستند، خسارت کرونا به اقتصاد تا 10 سال ادامه دارد، وراث سهام عدالت منتظر اطلاعیه باشند و کاهش صادرات نفت عراق را در بر دارد.

45 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم

رئیس کل امور مالیاتی کشور فرار مالیاتی را کاری مجرمانه و غیرقانونی دانست و از وجود بین 40 تا 45 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور خبر داد. امیدعلی پارسا اظهار کرد: اگر مؤدیان تا پایان تیرماه کل اصل بدهی مالیاتی را پرداخت کنند 90 درصد برای بخش تولید و 80 درصد برای بخش غیر تولید معافیت در نظر گرفته می‌شود. ماه‌های بعد این میزان معافیت دو درصد، دو درصد کاهش پیدا می‌کند. امسال بحث هوشمندسازی نظام مالیاتی را به عنوان اصلی‌ترین کار دنبال می‌کنیم که همه اطلاعات و داده‌های اقتصادی در همه دستگاه‌های اقتصادی در اختیار ما قرار می‌گیرد و سازمان با این اطلاعات واقعی مالیات را تعیین می‌کند. دنبال این هستیم تحت عنوان اجرای ماده 97 با حذف مالیات علی‌الراس برای مشاغل از مؤدیان اطلاعات را بگیریم و با اطلاعات موجود در سازمان تطبیق می‌دهیم که امیدواریم قسمت اعظم آن مورد تائید قرار گیرد.

آخرین وضعیت پرداخت بیمه بیکاری مشاغل آسیب دیده از کرونا

سازمان برنامه و بودجه آخرین وضعیت پرداخت بیمه بیکاری مشاغل آسیب دیده از کرونا را اعلام و تصریح کرد که مقرری ‎بیمه بیکاری برای حدود 103 هزار نفر از ثبت نام کنندگان اسفند 1398 به حساب مشمولان واریز شد و بخش دوم واریزی، پس از تایید سازمان ‎تامین اجتماعی و ارسال با فوریت پرداخت خواهد شد.

تصمیمی برای افزایش مشمولان سهام عدالت وجود ندارد

سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت درباره اینکه آیا مشمولان سهام عدالت افزایش می یابد یا خیر گفت: این موضوع در مجلس و دولت به طور جدی مطرح است، اما تاکنون تصمیم قابل ارائه‌ای در این زمینه وجود ندارد. حسین فهیمی افزود: اگر تصمیمی در این باره گرفته شود آمادگی اجرای آن را داریم و اطلاع رسانی خواهیم کرد.

مودیز رتبه اعتباری هند را کاهش داد

مؤسسه اعتبارسنجی بین‌المللی مودیز رتبه اعتباری هند را از بی ای‌ای 2 به بی‌ای‌ای‌3 کاهش داد که این پایین‌ترین سطح اعتبار سرمایه‌گذاری این مؤسسه است. این مؤسسه همچنین اعلام کرد که چشم‌انداز اعتباری هند منفی باقی مانده است. مودیز در بیانیه‌ای در این رابطه گفت: مؤسسات سیاست‌گذار هند در تلاش برای به کارگیری سیاست‌های مناسب برای کاهش ریسک رشد اقتصادی کم در بلندمدت با چالش مواجه خواهند شد و این باعث بدتر شدن موقعیت مالی دولت و فشار به بخش مالی می‌شود. هفته گذشته هند اعلام کرد که اقتصاد این کشور در بازه ژانویه تا مارس 3.1 درصد رشد کرده است. اقتصاددانان تخمین می‌زنند که رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه کنونی با پابرجا ماندن قرنطینه کرونا از مارس تا می، به شدت کاهش خواهد یافت.

خودروسازان موظف به رعایت قیمت های شورای رقابت هستند

رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه طرح پیش فروش خودرو توسط کمیته خودرو ارایه شده است و مشابه ای در دنیا ندارد، گفت: هر طرحی الزاما نباید مشابهی در دنیا داشته باشد و بگذاریم در برخی موارد نیز دنیا از مشابه ایرانی استفاده کند. وی در پاسخ به این پرسش که در طرح پیش فروش خودرو آیا نقاط ضعف و قوت طرح، بررسی شده است یا خیر؟، افزود: در این طرح همه جوانب کار سنجیده شده است و ما با آمادگی کامل به استقبال اجرای این طرح می رویم.

معاون وزیر صمت و رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان بخش دیگر صحبت هایش را به نحوه قیمتگذاری ها اختصاص داد و گفت: شورای رقابت به عنوان مسئول این کار، یک سری قیمت ها را اعلام کرده است و به زودی برای برخی خودروهای کم تیراژ نیز قیمت گذاری خواهد کرد و خودروساز نیز طبق این دستور، موظف به فروش خودرو است. تابش تصریح کرد: سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نیز به عنوان مدافع حقوق مصرف کننده رصد و نظارت بر این قیمت‌ها را انجام خواهد داد. وی با بیان اینکه قیمت تمام شده هر کالا بسته به متغیرها و شاخص‌های خاص خود تعیین می‌شود، بیان کرد: شورای رقابت نیز قیمت خودرو‌ها را بر اساس این متغیرها و بر اساس نرخ تورم حساب می کند و سازمان حمایت نیز به عنوان مرجع رسیدگی به شکایات، این آنالیز قیمتی را دریافت کرده است تا کار رصد و پایش را به عنوان عضو کمیته خودرو و عضو ستاد تنظیم بازار بهتر و دقیق تر انجام دهیم.

افزایش 35 درصدی ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: ظرفیت تولید پروپیلن در کشور بیش از 950 هزار تن است و اکنون کشور با کمبود روبه‌رواست به همین دلیل هدف‌گذاری برای افزایش ظرفیت تولید پروپیلن انجام شده است. تولید 12 محصول راهبردی از پروپیلن را هدف‌گذاری کرده‌ایم و با تولیدی شدن آنها نیاز صنایع پایین‌دستی تامین خواهد شد. وی با تاکید بر اینکه امسال سال جهش طلایی صنعت پتروشیمی ایران است، افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده 16 طرح پتروشیمی در برنامه افتتاح در سال 99 قرار دارد که البته ممکن است به دلیل موانعی که در پی شیوع بیماری کرونا به وجود آمد 3 تا 4 طرح با تاخیر چند ماهه وارد مدار تولید شود. وی با بیان اینکه تولیدی شدن طرح‌های جدید منجر به افزایش 25 میلیون تنی ظرفیت تولید می‌شود، گفت: با بهره‌برداری از این طرح‌ها در مجموع حدود 35 درصد افزایش ظرفیت تولید تحقق می‌یابد.

خسارت کرونا به اقتصاد تا 10 سال ادامه دارد

در شرایطی که آمریکا کماکان اصلی ترین کانون درگیر با کرونا در جهان است دفتر کنترل بودجه کنگره در گزارش پیش بینی کرد که تا دو سال آینده این بحران تداوم یابد و پیامدهای آن بر روی اقتصاد آمریکا دست کم تا 10 سال اینده قابل مشاهده باشد. این دفتر پیش بینی کرده است اقتصاد آمریکا تا سال 2030 از شیوع کرونا متحمل خسارت 15.7 تریلیون دلاری شود که معادل 3.5 درصد کل تولید ناخالص داخلی آن در بازه زمانی فوق خواهد بود. فیلیپ سواگل، مدیر این دفتر در یادداشتی نوشت: تعطیلی کسب و کارها و فاصله گذاری‌های اجتماعی تاثیر زیادی روی میزان درآمد و مخارج شهروندان آمریکایی گذاشته است و این مساله روی جریانات سرمایه ای نیز اثرگذار خواهد بود. سواگل با اشاره به بیکار شدن 40 میلیون آمریکایی بر اثر شیوع کرونا افزود: این میزان واقعا وحشتناک است و اگر تنها چند ماه دیگر این وضعیت باقی بماند شاهد پیامدهای جدی آن بر روی رشد اقتصادی خواهیم بود. دفتر کنترل بودجه هم چنین پیش‌بینی کرده است اقتصاد آمریکا که در سه ماهه نخست سال پنج درصد کوچک شده بود در سه ماهه دوم سال 37.7 درصد کوچک شود که در صورت تحقق، بدترین عملکرد فصلی تاریخ معاصر اقتصادی آمریکا خواهد بود.

وراث سهام عدالت منتظر اطلاعیه باشند

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) اعلام کرد: دو میلیون و 500 هزار نفر از وراث متوفیان سهام عدالت باید منتظر اطلاعیه‌های این شرکت در خصوص انتقال سهام عدالت اموات باشند. طبق اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، در گام دوم فرایند آزادسازی سهام عدالت، وضعیت انتقال سهام عدالت متوفیان از طریق الکترونیکی فراهم می‌شود. در همین رابطه، کارشناسان شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در حال انجام تست‌های نهایی روی میز خدمت یکی از سامانه‌های این شرکت هستند تا تمامی فرایندهای انتقال سهام عدالت متوفیان غیر حضوری انجام شود.

قیمت هر لیتر بنزین آزاد در ونزوئلا 50 دلار

طارق العیسمی، وزیر نفت ونزوئلا اعلام کرد خودروسواران در صورت تمام کردن 120 لیتر بنزین یارانه‌ای خود، برای هر لیتر بنزین باید 50 دلار بپردازند. این کشور امریکای جنوبی، این هفته، یک سیستم توزیع سوخت جدید به راه انداخت و به چندین دهه پرداخت یارانه سنگین برای سوخت در بحبوحه کمبود این سوخت پایان داد. به گزارش فارس، در بیشتر 1800 پمپ بنزین ونزوئلا، خودروساوران می توانند ماهانه 60 تا 120 لیتر بنزین با نرخ یارانه‌ای حدود 2.5 دلار در هر لیتر خریداری کنند. بیش از این مقادیر دیگر شامل یارانه نمی‌شود و گران‌تر است. بنزین ونزوئلا که روزگاری ارزان ترین بنزین جهان به شمار می رفت اکنون به گران ترین در جهان تبدیل شده است. در 27 آوریل، هر گالن بنزین در ونزوئلا 7.57 دلار (هر لیتر بیش از 2 دلار) فروخته می شد که یکی از گران ترین نرخ ها در جهان به شمار می رفت.

صادرات نفت عراق کاهش یافت

وزارت نفت عراق اعلام کرد که صادرات نفت این کشور، به استثنای اقلیم کردستان، در ماه مه 6.6 درصد کاهش یافت، زیرا تولیدکنندگان سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، نفت را با قیمت 21 دلار برای هر بشکه فروختند. این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد: صادرات نفت عراق در ماه مه به‌طور میانگین 3 میلیون و 212 هزار بشکه در روز بود. صادرات نفت عراق در ماه آوریل، 3 میلیون و 438 هزار بشکه در روز بوده است. عراق توافق کرده بود که در ماه مه و ژوئن به‌عنوان بخشی از توافق کاهش تولید اوپک پلاس، مبنی بر کاهش تولید 9.7 میلیون بشکه در روز در ماه‌های مه و ژوئن، تولید خود را روزانه یک میلیون و 61 هزار بشکه کاهش دهد. عراق که آمار تولید خود را منتشر نمی‌کند، طبق توافق اوپک پلاس باید در ماه‌های مه و ژوئن، 3 میلیون و 590 هزار بشکه در روز نفت عرضه کند. این کشور بیشتر سال گذشته در تلاش بوده است سهمیه خود در توافق پیشین اوپک پلاس را رعایت کند. عراق و عربستان سعودی در 23 ماه مه (سوم خردادماه) بر تعهد خود بر سهمیه کاهش تولید اوپک تاکید کردند.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تابناک،

به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع “اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان” در این نوشتار به وقایع تاریخی دوازدهمین روز خرداد ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.

 

12 خرداد 1275، مارکونی اختراع رادیو را به ثبت رساند.

12 خرداد 1290، قانون تشکیل و ترتیب امور مالیاتی مملکت در مجلس تصویب شد.

12 خرداد 1315، طبق گزارشی که در این روز در جراید کشور انتشار یافت، عصر 11 خرداد رضاشاه به دیدن غرفه‌ های سومین نمایشگاه کالای ایران رفت و آن را رسما افتتاح کرد.

12 خرداد 1332، در چنین روزی، وزارت دارایی رونوشت لایحه قانونی اساسنامه بانک کشاورزی ایران را که به امضای نخست وزیر رسیده بود به مجلس ارسال کرد.

12 خرداد 1338، چاه شماره 56 آغاجاری به نفت رسید. در حفر این چاه مهندسین ایرانی تلاش فراوان به کار بردند.

12 خرداد 1389، منوچهر متکی، وزیر خارجه ایران در بروکسل هشدار داد که تحریم‌های بین‌المللی جدید علیه ایران بر سر برنامه هسته‌‌ای می‌تواند به مواجهه منجر شود.

12 خرداد 1392، بانک جهانی اعلام کرد درآمد ارزی ایران از محل صدور نیروی کار در سال 2012 با افزایش 3.5 درصدی نسبت به سال قبل از آن به بیش از یک میلیارد دلار رسید و ایران رتبه 63 جهان را از این نظر کسب کرد.

12 خرداد 1395، پارلمان عربی بار دیگر در ادعایی بی‌اساس ایران را به اشغال جزایر سه‌گانه ابوموسی، تنب‌بزرگ و تنب‌کوچک متهم کرد و رویکرد امارات متحده عربی درخصوص بررسی این مساله را صلح‌آمیز و مبتنی بر حسن همجواری خواند.

12 خرداد 1397، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت طی مصاحبه ای گفت: با توجه به احتمال شکل‌گیری بابک‌ زنجانی‌های جدید در شرایط کنونی، باید از تجربیات گذشته بهره برد و روی افراد جدید بررسی‌های لازم را انجام داد. هم‌اکنون زمان کار کاسبان تحریم است و وزارت نفت تلاش می‌کند با تعیین سازوکارهایی اجازه ندهد که بابک زنجانی‌های جدید رشد کنند.

12 خرداد 1398، هیات‌وزیران در جلسه خود که به ریاست حجت ‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی برگزار شد به امیدعلی پارسا به‌عنوان رئیس جدید سازمان امور مالیاتی کشور رای اعتماد داد.

 

منابع: آرشیو روزنامه دنیای اقتصاد و سایت روزنامک

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.