دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
7 آبان 1399

به گزارش Bloomberg Law، افزایش فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال، آنها را از دامنه خاکستری و مبهم قانونگذاری وارد محدوده‌های شفاف‌تر می‌کند. این موضوع نیاز به استفاده از وکلای حقوقی در این حوزه را بسیار افزایش خواهد داد.

بری سیلبرت، مدیر عامل گری اسکیل در مصاحبه ای ضمن اشاره به دو گروه حامی ارزهای دیجیتال معتقد است دیگر قوانین فاجعه آمیزی که به ضرر ارزهای دیجیتال باشد وجود ندارد.

به گفته آقای سیلبرت روابط میان قانون‌گذاران بواسطه تلاش‌های دو گروه بهبود یافته است. گروه اول تحت عنوان Blockchain Association و گروه دوم تحت عنوان Coin Center به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

گذر از بحران کرونا و بهبود شرایط قانونگذاری در کنار یکدیگر می‌توانند نقش مثبتی در پذیرش بلاکچینها و ارزهای دیجیتالی مانند وی چین داشته باشد چرا که می‌توانند با کاهش هدر رفت در زنجیره تولید و فروش، راندمان صنایع مختلف را بالا ببرند و بخشی از راه حل آتی دنیا برای گذر از بحران باشند.

ارز دیجیتال وی چین (VET) پس از ریزش ماه مارس تا کنون بیش از 10 برابر افزایش قیمت داشته است. همانطور که از تحلیل قبل انتظار داشتیم، این ارز دیجیتال با عبور از مقاومت 0.017  دلار تا 0.021 دلار رشد داشته است. در صورت عبور از 0.021 دلار، می‌توان تارگت 0.028 دلار را برای آینده قیمت متصور بود.

از طرف دیگر در صورتی که وی چین نتواند حمایت 0.017 دلار را حفظ کند، ریزش قیمت تا 0.01 دلار و 0.0085 دلار را خواهیم داشت.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. برای مشاهده اخبار و تحلیل‌های بیشتر می توانید به کانال سیگنال ارز دیجیتال (Signal_Cryptocurrencyworld) مراجعه کنید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

ردیابی مواد غذایی با استفاده از اینترنت اشیاء (IOT) باعث خواهد شد هزینه‌ها سالانه تا 100 میلیارد دلار کاهش یابد. بر اساس گزارش مشترک کوین تلگراف و وی چین، تا سال 2027، مواد غذایی به ارزش 300 میلیارد دلار از طریق اینترنت اشیاء ردگیری خواهند شد. وی چین (VET) اکوسیستمی برای کسب و کار عاری از اعتماد است تا روند اطلاعات شفاف، همکاری کارآمد و موثر و انتقال با سرعت بالا را فراهم کند. با استفاده از فناوری وی چین می‌توانید هر کالایی را در زنجیره تامین رهگیری کنید و همچنین صحت و کیفیت کالا را نیز بررسی کنید.

ارز دیجیتال وی چین (VET) از ابتدای ماه مه با قرارگیری در یک رالی صعودی رشد 150 درصدی قیمت را تجربه کرد و پس از عبور از مقاومت مهم 0.0085 دلار، با تشکیل الگوی پرچم تا 0.017 دلار رشد قیمت داشته است. عبور از مقاومت فعلی، تارگت 0.021 دلار را فعال خواهد ساخت.

از طرف دیگر مهم ترین حمایت پیش روی قیمت نیز محدوده 0.0085 دلار می‌باشد.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. برای مشاهده اخبار و تحلیل‌های بیشتر می توانید به کانال سیگنال ارز دیجیتال (Signal_Cryptocurrencyworld) مراجعه کنید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

وی چین با خودروساز آلمانی BMW همکاری می‌کند تا پلتفرم امنیت خودرویی توسعه دهد که در آن دستکاری اطلاعات خودرو غیرممکن است.

این دو شرکت قصد دارند که یک برنامه غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین با نام وریفای‌کار (VerifyCar) را راه اندازی کنند. این اپلیکیشن داده‌های مربوط به مسافت طی شده، تعمیرات و سرویس‌های اضافی را جمع آوری می‌کند. وریفاری‌کار روی بلاک چین VeChainThor راه اندازی می‌شود که داده‌ها را امن و به دور از دستکاری دیگران نگه می‌دارد.

ارز دیجیتال وی چین (VeChain)؛ استفاده از بلاک چین در دنیای واقعی!

شرکت BMW تاکید کرد که کاربران وریفای‌کار کنترل بیشتری روی داده‌های جمع آوری شده خواهند داشت:

با دستیابی به این اپلیکیشن، کاربر تصمیم می‌گیرد که چه داده‌ای به چه کسی (مثلا تعمیرگاه یا خریدار بالقوه)‌ برسد. گیرندگان داده می‌توانند آن را با اثر انگشت‌های دیجیتال یا برچسب‌های مرجع روی بلاک چین وی چین مقایسه کنند. اگر داده دریافتی و داده مرجع روی بلاک چین تطابق داشتند، گیرنده می‌داند که داده دریافتی معتبر است.

این شرکت تولید خودرو همچنین اعلام کرده که داده‌هایی مثل مسافت پیموده شده را به صورت بلادرنگ جمع آوری کرده و با دستیار سخت افزاری فراهم شده توسط شرکت BMW روی بلاک چین وی چین ذخیره می‌کند. این شرکت توضیح داد که مالک خودرویی که سعی می‌کند مسافت پیموده شده خودرو را تغییر بدهد، خواهد دید که داده جدید با آن چه روی بلاک چین ذخیره شده تطابق ندارد.

طبق گفته‌های شرکت BMW، وریفای‌کار حامی مصرف کنندگان در برابر خریدارانی است که داده‌های خودرو مثل مسافت طی شده را به منظور فروش خودرو با قیمت بهتر دستکاری می‌کنند. این غول دنیای تولید خودرو تخمین می‌زند که دستکاری داده‌های هر خودرو قبل از فروش،‌ قیمت آن را تا میزان ۳۰۰۰ یورو بیشتر می‌کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

صرافی کوین بیس قرار است تا دارایی‌های دیجیتال جدیدی را به فهرست ارزهای پشتیبانی‌شده خود اضافه کند. انتشار خبر اضافه‌شدن این ارزها باعث شد تا قیمت آنها با جهشی قابل توجه همراه باشد.

به گزارش کوین دسک، هم‌زمان با انتشار فهرست احتمالی ارزهای دیجیتال جدیدی که به پلتفرم کوین بیس اضافه خواهند شد، قیمت آنها بین ۸ تا ۱۵ درصد افزایش یافت. میانگین جهش قیمت در میان این ارزها ۱۷ درصد عنوان شده است. توکن کیپ (KEEP)، متعلق به شبکه کیپ با رسیدن به رقم ۰.۴۴ دلار بیشترین افزایش قیمت را داشته است.

این فهرست شامل ۱۹ ارز دیجیتال است که احتمال می‌رود به پلتفرم کوین بیس اضافه شوند. در لیست منتشرشده نام‌های آشنایی چون آراگون (Aragon)، آوی (Aave)، بنکور (Bancor)، سیاکوین (Siacoin)، اوریجین پروتکل (Origin Protocol)، رِن (Ren) و وی چین (VeChain) دیده می‌شود.

آرویو (Arweave)، دیجی بایت، هوریزن (Horizen)، COMP، لایوپیر (Livepeer)، نیوسایفر (NuCypher)، نیومورا (Numeraire)، رندر نتورک (Render Network)، اسکیل نتورک (SKALE Network) و سینتتیکس (Synthetix) از جمله نام‌های دیگر این فهرست هستند. کوین بیس در پستی می‌نویسد:

تصمیم ما برای [اضافه کردن] پشتیبانی از هر دارایی، نیازمند بررسی‌های قانونی و فنی بسیاری است و ممکن است شامل [اخذ] تائیدیه‌های قانونی در برخی از حوزه‌های قضایی نیز باشد.

در طول روند اضافه‌شدن این ارزها، کاربران می‌توانند خود را برای دیدن نشانه‌هایی نظیر رابط برنامه‌نویسی (API) مخصوص و اقداماتی که صرافی برای مهیا کردن شرایط پشتیبانی از این ارزها انجام می‌دهد، آماده کنند.

معمولا پس از اعلام اخبار این چنینی، قیمت ارزها با افزایش همراه می‌شود. کارشناسان از این مسئله با عنوان «اثر کوین بیس» یاد می‌کنند. در بیشتر مواقع نیز پس از تایید این اخبار نیز قیمت ارزهای حاضر در فهرست با سقوط مواجه می‌شود. در بخش دیگری از پست کوین بیس می‌خوانیم:

در طول زمان، انتظار داریم که مشتریان‌مان در سرتاسر دنیا از طریق کوین بیس به حداقل ۹۰ درصد ارزش بازار در گردش تمام ارزهای دیجیتال دسترسی داشته باشند.

ماه گذشته کوین بیس با مشکلات فنی همراه بود و برای مدتی از دسترس کاربران خارج شد. در آن زمان قیمت بیت کوین با جهشی قابل توجه به ۹,۰۰۰ دلار رسید.

صد البته این اولین بار نیست که کوین بیس با مشکلات فنی رو‌به‌رو می‌شود. ژوئن سال ۲۰۱۹ (خرداد ۹۸) نیز کوین بیس زمانی که قیمت بیت کوین در بازه‌ای ۱۵ دقیقه با سقوط ۲,۰۰۰ دلاری مواجه شد هم از دسترسی خارج شد. نوامبر ۲۰۱۹ (آبان ۹۸) نیز کاربران کوین بیس پرو از بروز مشکلاتی مشابه خبر دادند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

یکی از بنیان‌گذاران شرکت بلاک فایر (Blockfyre) معتقد است که بازار صعودی باز خواهد گشت و سبب افزایش قیمت شدید برخی ارزهای دیجیتال بازار به ویژه بیت کوین و اتر می‌شود.

به گزارش کوین تلگراف، این تحلیل‌گر و یکی از بنیان‌گذاران شرکت بلاک فایر بر این عقیده است که قیمت بیت کوین تا ۱۵۰,۰۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

سیمون ددیک (Simon Dedic) در توییت روز پنجشنبه خود نوشت که این افزایش قیمت بازتابی گسترده در کل بازار نخواهد داشت، اما قیمت برخی آلت کوین‌های مطرح بازار با افزایشی چشم‌گیر همراه خواهد بود.

صعود سرسام‌آور قیمت بیت کوین در ماه دسامبر ۲۰۱۷ (۱۰ آذر ۹۶) با افزایش توجهات رسانه‌ها به بازار ارزهای دیجیتال تکمیل شد.

از سوی دیگر، بازار عرضه‌های اولیه سکه (ICO) داغ بود و ترس از عقب افتادن (FOMO) باعث شده بود تا هر پروژه‌ای بتواند سیلی از سرمایه‌گذاران را به‌سمت خود جذب کند.

با تمام این اوصاف، جای تعجب نداشت که تمام آلت کوین‌های بازار بتوانند در طول سال ۲۰۱۷ رشدی قابل توجه داشته باشند.

ددیک در بخشی از توییتش اعلام کرد که این اتفاق دوباره رخ نخواهد داد و این بار با بازگشت روند صعودی بیت کوین، تنها تعداد کمی از آلت کوین‌های شاخص بازار با افزایش قیمت همراه می‌شوند.

وی حتی پا را از پیش‌بینی کلی نیز فراتر گذاشت و افزود، قیمت بیت کوین با رشدی ۱,۴۰۰ درصدی نسبت به قیمت فعلی ۹,۷۵۰ دلاری‌اش مواجه می‌شود و به ۱۵۰,۰۰۰ دلار می‌رسد.

به‌عقیده ددیک، عملکرد اتر بهتر از بیت کوین خواهد بود و افزایشی ۳,۵۷۰ درصدی خواهد داشت. در حال حاضر اتر در محدوده ۲۴۵ دلار قرار دارد و با افزایشی این چنینی به ۹,۰۰۰ دلار می‌رسد. او همچنین بایننس کوین را نیز به‌عنوان یکی از ارزهای خوب بازار می‌داند و معتقد است با افزایشی ۲,۷۵۰ درصدی به ۵۰۰ دلار خواهد رسید.

ددیک پیش‌بینی‌هایش را به همینجا ختم نمی‌کند. به‌گفته او چین لینک و تزوس به ۲۰۰ دلار خواهند رسید و به ترتیب ۴,۴۵۰ و ۶,۸۰۰ درصد رشد خواهند کرد. ددیک بیشترین صعود را متعلق به وی چین (VeChain) می‌داند. او در توییتش نوشت که وی چین با ۱۴,۱۰۰ درصد افزایش قیمت ۱ دلار خواهد شد. این ارز دیجیتال در حال حاضر ۰.۰۰۷ دلار قیمت دارد.

وی چین به تازگی نیز قراردادهای همکاری خوبی را با تامین‌کنندگان گوشت در چین و شعبه چین شرکت والمارت به امضا رسانده است. ره‌گیری محصولات غذایی از جمله اهداف این قراردادهاست.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

اولین سه‌ماهه‌ی سال ۲۰۲۰ به عنوان دوره‌ای در خاطره‌ها حک خواهد شد که در آن عدم قطعیت ناشی از ظهور ویروس کرونا به درگرفتن بحران نقدینگی در بازارهای مالی انجامید و سرمایه‌گذاران را وادار کرد همه‌ی دارایی‌هایشان از جمله بیت کوین را به فروش برسانند.

در این مطلب، به کمک مقاله‌ای از وب‌سایت کوین‌دسک، به بررسی وضعیت ارزهای دیجیتال در اولین سه‌ماهه‌ی سال ۲۰۲۰ می‌پردازیم.

بیت کوین، این ارز دیجیتال برتر که اغلب از آن با عنوان پناهگاهی امن یاد می‌شد، روی هم رفته شاهد افتی ۱۰ درصدی در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۰ بود.

اگرچه بیت کوین توانسته بود در بحبوجه‌ی بالا گرفتن تنش‌ها میان ایران و ایالات متحده در ماه ژانویه، ۳۰ درصد جهش داشته باشد، در نهایت نتوانست در ماه مارس در برابر فشارهای نزولی وارده از بازارهای جهانی برای خروج نقدینگی، تاب بیاورد.

مطابق با آنچه در وب‌سایت تریدینگ‌ویو (TradingView) منتشر شده، کل بازار ارزهای دیجیتال نیز در اولین فصل مالی سال ۲۰۲۰ متحمل زیان شد و ۵ درصد از ارزش خود را طی این بازه‌ی زمانی از دست داد.

با این حال، چند ارز دیجیتال معدود از جمله سکه‌ی حریم خصوصی دش (Dash) و لینک (Link) که توکن بومی شبکه غیرمتمرکز اوراکل، موسوم به چین لینک (Chainlink) است، توانستند عملکرد مثبتی را از خود بر جای بگذارند.

از آنجا که حتی پرمعامله‌ترین ارزهای دیجیتال نیز در مقایسه با دارایی‌های سنتی مانند سهام و اوراق قرضه، حجم ناچیزی دارند، بنابراین انتساب تغییرات قیمتی آن‌ها در این بازار نوپا و سوداگرانه به دلایل بنیادی، کمی زیرکانه به نظر می‌رسد. با این حال، وقوع شواهدی در دنیای واقعی از جمله گسترش پذیرش آن‌ها یا شراکت کسب‌وکارهای جدید در توسعه‌ی آن‌ها می‌تواند نقشی سازنده در میزان بازدهی این سکه‌ها ایفا کند.

آنچه در ادامه خواهید خواند، فهرستی از برجسته‌ترین برندگان و بازندگان در میان ۱۹ ارز دیجیتال برتر است. گفتنی است در این فهرست از گنجاندن ارزهای دیجیتال با پیشینه‌ی معاملاتی کمتر از ۱۲ ماه و حجم معاملاتی روزانه کمتر از ۵ میلیون دلار، صرف نظر شده است. همچنین هیچ‌یک از ارزهای دیجیتال باثبات در این فهرست جای ندارند.

وضعیت ارزهای دیجیتال در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰؛ برندگان و بازندگان
برندگان و بازندگان سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ در یک نگاه

برندگان

دش (Dash)

عملکرد سه‌ماهه: ۶۳+ درصد

رتبه از نظر ارزش بازار: ۱۹

ارزش بازار: ۶۵۰ میلیون دلار

قیمت فعلی: ۶۹ دلار

بنابر داده‌های وب‌سایت مساری (Messari Pro)، دش (Dash) در فهرست پرارزش‌ترین ارزهای دیجیتال در جایگاه نوزدهم قرار دارد و با جهشی ۶۳ درصدی توانست بهترین عملکرد سه‌ماهه‌ی خود را از سه‌ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۱۷ تاکنون به ثبت برساند.

در سه ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۱۷، این ارز دیجیتال متمرکز بر حریم خصوصی توانسته بود در بازار صعودی آن روزها رشد دیوانه‌وار ۲۱۷ درصدی را از خود بر جای بگذارد.

آخرین بازده سه‌ماهه‌ی این ارز دیجیتال، پیامد رشد نجومی ۱۸۰ درصدی در ماه ژانویه است. سقوط شدید در ماه مارس باعث شد که جهش ماه ژانویه کمی اصلاح شود. اگرچه اکثر ارزهای دیجیتال توانستند در ماه ژانویه به نسبت بیت کوین، عملکرد بهتری را از خود به نمایش بگذارند، دش موفق شد با ثبت بازدهی سه‌رقمی، سایر ارزهای دیجیتال را پشت سر بگذارد. احتمالاً دلیل این افزایش قیمت به گسترش دامنه‌ی پذیرش این ارز دیجیتال در اقتصاد پرتلاطم و مبتلا به عارضه‌ی ابرتورم ونزوئلا باز می‌گردد.

نیمو شین (Nemo Qin)، تحلیلگر پلتفرم معاملاتی ایتورو (eToro) می‌گوید:

دش توانسته دست به انعقاد همکاری‌های تجاری در سطح بین‌المللی با برندهایی از جمله برگر کینگ (Burger King) در ونزوئلا و آلمان بزند. این همکاری‌ها همراه با انجام تراکنش‌ها با هزینه‌ی کمتر و سریع‌تر از بیت کوین، باعث شده داعیه‌ی این ارز دیجیتال مبنی بر قابلیت آن برای استفاده‌ی روزمره، نقل محافل بشود.

البته ناگفته نماند که تیم گرداننده‌ی این پروژه، نقشی مهم در جا انداختن این داعیه در میان مردم داشته‌اند. ارنستو کنترراس (Ernesto Contreras)، ریاست دش کر گروپ (Dash Core Group) در یک پست وبلاگی به تاریخ یازده ژانویه نوشته است:

ونزوئلا اکنون به بازار پیشروی جهان برای پذیرش ارزهای دیجیتال بدل شده است.

با این حال، برخی از ناظران با به چالش کشیدن ادعای جامعه‌ی کاربری دش مبنی بر گسترش دامنه‌ی پذیرش این ارز دیجیتال، تیم ونزوئلایی گرداننده‌ی این ارز دیجیتال را به جعل آمار و افزایش مصنوعی شمار فروشندگان استفاده‌کننده از دش، متهم کرده‌اند. پیتر مک‌کرمک (Peter McCormack)، مجری پادکست «What Bitcoin Did» پیش‌تر در ماه فوریه گفته بود که دش با راه انداختن هیاهوی تبلیغاتی در حال سوء‌استفاده از [شرایط حاکم بر اقتصاد] ونزوئلا است. رایان تیلور (Ryan Taylor)، مدیرعامل دش کر گروپ (Dash Core Group) در واکنش به این شبهه‌افکنی‌ها اقدام به ارسال یادداشتی کرده و در آن به تفصیل به تشریح رشد فزاینده‌ی کاربرد دش در ونزوئلا پرداخته است.

با این حال، با وجود اظهار اطمینان تیلور، دش نتوانست در ماه‌های فوریه و مارس، خود را از ورطه‌ی سقوط رخداده در بازار ارزهای دیجیتال و افت بهای بیت کوین، نجات دهد. این ارز دیجیتال در ماه مارس، شاهد افتی ۲۳ درصدی بود؛ اما باز هم این فصل مالی را با بازدهی قابل‌توجه پشت سر گذاشت.

لینک (Link)

عملکرد سه‌ماهه: ۳۱.۵+ درصد

رتبه از نظر ارزش بازار: ۱۷

ارزش بازار: ۲ میلیارد دلار

قیمت فعلی: ۲.۳۴ دلار

لینک، هفدهمین ارز دیجیتال بزرگ بازار، پرونده‌ی اولین سه‌ماهه‌ی ۲۰۲۰ را با بازدهی ۳۱.۵ درصدی بست؛ با آنکه در دو فصل مالی قبلی، عملکرد نامطلوبی را از خود به نمایش گذاشته بود.

در یک مقطع زمانی در اوایل ماه مارس، این ارز دیجیتال بومی شبکه‌ی چین لینک (Chainlink) توانسته بود رکورد قیمت ۵ دلار را به ثبت برساند که نمایانگر سود حیرت‌آور ۲۰۰ درصدی نسبت به سال گذشته بود.

ونس اسپنسر (Vance Spencer)، هم‌بنیان‌گذار فریم‌ورک ونچرز (Framework Ventures)، یک شرکت فعال در حوزه‌ی بلاک چین در اوایل ماه مارس گفته بود:

از سال ۲۰۱۹ تغییر نوک پیکان توجهات از قراردادهای هوشمند لایه‌ی پایه مانند اتریوم به اوراکل، مزیت‌هایی برای چین لینک به همراه داشته است.

چین لینک، یک شبکه‌ی اوراکل غیرمتمرکز است که روی اتریوم بنا شده و قراردادهای هوشمند را به داده‌ها، رویدادها و پرداخت‌های جهان واقعی پیوند می‌زند. اوراکل نیز یک منبع اطلاعات شخص‌ثالث است که هدف اصلی آن، تامین داده‌های بلاک چین است. برای مثال، اگر دو کاربر روی نتیجه یک مسابقه‌ی فوتبال، شرط‌بندی کنند، اوراکل به یک قرارداد هوشمند می‌گوید کدام تیم در نهایت برنده شده و به این ترتیب، قرارداد می‌تواند پاداش کاربر برنده را پرداخت کند.

همان‌طور که اسپنسر نون (Spencer Noon)، رئیس بخش سرمایه‌گذاری‌های رمزینه در دی تی سی کپیتال (DTC Capital) خاطرنشان کرده بود، چین لینک طی ۱۲ ماه گذشته توانسته با انعقاد چندین قرارداد همکاری مشترک، این طور وانمود کند که در حال توسعه‌ی بی‌امان کسب‌وکار خود و در پیش گرفتن راهبرد ورود به بازار (go-to-market) است.

وضعیت ارزهای دیجیتال در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰؛ برندگان و بازندگان
نمودار قیمت ارز دیجیتال لینک

به‌تازگی، پلتفرم تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) بی زی اکس (bZx) پس از مواجهه با هک در ماه فوریه، با چین لینک ادغام شده است. در همین حال، سلسیوس نتورک (Celsius Network)، یک پلتفرم دریافت و پرداخت وام مبتنی بر ارز دیجیتال، روز دوشنبه اعلام کرد که برای تقویت امنیت و قابلیت اطمینان خدماتش، دست به انعقاد پیمان مشارکت با چین لینک زده است.

بازندگان

وی‌چین یا همان وت (VET)

عملکرد سه‌ماه: ۳۹- درصد

رتبه از نظر ارزش بازار: ۳۶

ارزش بازار: ۱۸۸ میلیون دلار

قیمت کنونی: ۰.۰۰۳ دلار

وت (VET) توکن شبکه وی چین (VeChain)، در بازه‌ی زمانی ژانویه تا مارس، شاهد افتی ۳۹ درصدی بود و رشد پیشین خود در سه‌ماهه‌ی پایانی ۲۰۱۹ و رسیدن از ۰.۰۰۳۵ به ۰.۰۰۵۵ دلار را از اذهان پاک کرد.

این ارز دیجیتال، سه‌ماهه‌ی آغازین سال را با روندی مثبت آغاز کرد و شاهد رشدی ۱۰ درصدی در ژانویه بود. با این حال، این بازده به طور چشم‌گیری نسبت به اوضاع عمومی بازار ارزهای دیجیتال، پایین‌تر بود؛ چرا که مجموع ارزش بازار ارزهای دیجیتال طی دوره‌ی یاد شده توانسته بود رشدی ۳۵ درصدی را تجربه کند.

وت در ماه فوریه، کماکان از روند بازار عقب ماند و با ثبت عملکردی ضعیف در اولین ماه سال میلادی جاری، در ماه مارس به دلیل سقوط بازارها و تنزل بهای بیت کوین، متحمل ضربه‌ی سختی شد. بهای این ارز دیجیتال در تاریخ سیزدهم مارس در صرافی بایننس به کف بی‌سابقه‌ی ۰.۰۰۱۴ دلار رسید و سه‌ماهه‌ی ابتدایی ۲۰۲۰ را با افتی ۴۳ درصدی پشت سر گذاشت.

گفتنی است وی چین یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین است که برای بهبود فرایندهای مدیریت زنجیره‌ی تامین، طراحی شده و حضور پرقدرتی در چین دارد. شیوع ویروس کرونا طی ماه‌های ژانویه و فوریه در چین و باز شدن پای آن به خاک ایالات متحده و اروپا در ماه مارس، به فعالیت‌های تجاری وی چین لطمه وارد کرده است. با این حال، بنابر آنچه در یک پست وبلاگی بنیاد وی چین آمده است، هیچ کدام از پروژه‌های این بنیاد به دلیل همه‌گیری کرونا لغو نشده‌اند.

این بنیاد در تاریخ ۳۱ مارس اعلام کرد که دست به انعقاد یک قرارداد همکاری با شرکت شانگهای گاز (Shanghai Gas) زده تا یک پروژه‌ی انرژی مبتنی بر بلاک چین را توسعه بدهد. شانگهای گاز یکی از شرکت‌های تابعه‌ی شرکت شینرژی گروپ (Shenergy Group) است که سرمایه آن به ۴.۲ میلیارد رنمینبی (معادل با ۵۷ میلیون دلار) بالغ می‌شود.

نئو (NEO)

عملکرد سه‌ماهه: ۲۰- درصد

رتبه از نظر ارزش بازار: ۲۳

ارزش بازار: ۵۰۹ میلیون دلار

قیمت فعلی: ۷.۲ دلار

نئو در اولین سه‌ماهه‌ی سال ۲۰۲۰ شاهد افت ۲۰ درصدی بهای خود بود. مقر اصلی این پروژه نیز در چین واقع شده است. این پروژه که از آن با عنوان «اتریوم چین» یاد شده، با برانگیختن احساسات چینی‌ها شاهد افزایش بهای توکن خود در سه‌ماهه‌ی پایانی ۲۰۱۹ بود. گفتنی است یکی از دلایل این امر به اظهارات شی جین‌پینگ (Xi Jinping)، رئیس جمهور جمهوری خلق چین بازمی‌گردد که پیش‌تر از تصمیم خود برای پذیرش فناوری بلاک چین خبر داده بود.

این ارز دیجیتال توانسته بود در بازه‌ی زمانی اکتبر تا دسامبر، به‌ رغم افت ۱۳.۶ درصدی بهای بیت کوین، رشدی ۱۴ درصدی را تجربه کند و در نهایت در اولین سه‌ماهه‌ی سال ۲۰۲۰ افت قیمت را تجربه کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

کیف پول بنیاد وی چین (VeChain) مورد حمله هکری قرار گرفت که هدف آن، سرمایه اختصاص داده شده به برنامه بازخرید این بنیاد بوده است.

در بیانیه بنیاد وی چین در تاریخ ۱۳ دسامبر، هکر ناشناسی توانسته است ۱.۱ میلیارد توکن VET به ارزش تقریبا ۶,۶۰۰,۰۰۰ دلار را از کیف پول بازخرید بنیاد وی چین به آدرس کیف پول شخصی خود انتقال دهد.

این نفوذ امنیتی احتمالا به دلیل سوء استفاده ناشی از خطای انسانی است

در به روزرسانی اولیه این رویداد، بنیاد وی چین خاطرنشان کرد که این هک به هیچ عنوان ارتباطی با اقدامات رویه استاندارد یا راهکارهای کیف پول سخت افزاری وی چین نداشته است.

طبق این بیانیه، نفوذ امنیتی اخیر احتمالا به دلیل سوء استفاده یکی از کارکنان تیم مالی این بنیاد بوده است. این شخص، حساب بازخریدی ایجاد کرده که بخشی از رویه استاندارد مورد تایید بنیاد را نقض کرده است. تیم حسابرسی متوجه این سوء استفاده ناشی از خطای انسانی نشده است.

اقدامات انجام شده به منظور اصلاح شرایط پیش آمده و شفاف سازی بیشتر

در این بیانیه، بنیاد وی چین تعدادی از اقدامات طراحی شده برای اصلاح و کاهش تاثیر این رویداد و شفاف سازی بیشتر را بیان کرده است. بدین ترتیب، بنیاد وی چین لینکی همراه با آدرس هکر ضمیمه شده در VeChainStats را ارائه کرده است تا بلافاصله سایر آدرس های در تعامل با آدرس هکر را رصد و پیگیری کند.

در بخشی از اقدامات انجام شده، شرکت وی چین تمام صرافی ها را مطلع کرده است تا تمام سرمایه های ارسالی از این هکر و هم چنین برداشت های این هکر از کیف پول های صرافی ها را نظارت کرده، در لیست سیاه قرار داده و مسدود کنند.

به علاوه، وی چین بازرسی امنیتی در سایر ارزهای دیجیتال انجام داده است که مرتبط با تصدی این بنیاد است تا از نفوذهای بیشتر جلوگیری کند. این شرکت سنگاپوری هم چنین این رویداد را به مجریان قانون گزارش داده و به نظارت بر شرایط ایجاد شده و همکاری با مجریان قانون و متخصصان امنیت سایبری ادامه خواهد داد تا شفاف سازی بیشتری فراهم کند.

کاهش قیمت ۹ درصدی توکن VET

وی چین یک پلتفرم بلاک چین و ارز دیجیتال مهم است که برای ارتقای مدیریت زنجیره تامین و فرآیندهای تجاری طراحی شده است. توکن VET با ارزش بازار ۳۲۵ میلیون دلاری در رتبه ۲۰ ام ارزهای دیجیتال قرار دارد. پس از خبر اخیر، قیمت این توکن بیش از ۹ درصد کاهش یافته است. قیمت این آلتکوین در حال حاضر اندکی بازیابی شده است.

وی چین که برای ارائه بلاک چین تور (Thor) برای پلتفرم بلاک چین والمارت (Walmart) شناخته می‌شود، اخیرا با بخش مشاوره ای کوین تلگراف به اسم Cointelegraph Consulting همکاری داشته است. هدف این بخش، افزایش پذیرش جهانی فناوری بلاک چین است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه در پیامی بار دیگر از سیاست‌های اقتصادی چین انتقاد کرد.

وی در این پیام نوشت: «بر اساس اقدام چین در دستکاری تاریخی ارز خود، هم اکنون برای همه بیشتر آشکار شد که آمریکایی‌ها در حال پرداخت (چیزی) برای تعرفه‌ها نیستند.»

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد: «چین همواره با دستکاری ارزش ارز خود به دنبال ربودن تجارت و کارخانه‌های ما و آسیب رساندن به فرصت‌های شغلی بوده و باعث بی‌ارزش شدن ارزش دستمزد کارگران و آسیب رساندن به بهای تولید کشاورزان بوده است اما این اتفاق دیگر نمی‌افتد.»

ترامپ تاکید کرد: «چین قصد دارد باز هم صدها میلیارد دلار از آمریکا با اقدامات تجاری ناعادلانه و دستکاری ارز بدست بیاورد. این اقدام یک طرفه بود و باید سال‌های بسیار گذشته متوقف می‌شد.»

ترامپ هفته پیش نیز در پیامی در توئیتر نوشت که چین به دلیل تعرفه‌های وی بیش از 5 میلیون فرصت شغلی را از دست داده و دو میلیون شغل تولیدی نیز در این کشور از دست رفته است. (جزئیات بیشتر)

رئیس جمهور آمریکا همچنین مدعی شد که سیاست‌های وی چین را شوکه کرده و در عین حال آمریکا نیز بسیار عالی کار می‌کند.

از سوی دیگر چین هشدار داده در صورتی که ایالات متحده بخواهد با چین در زمینه تجارت بجنگند، چین هم آماده است با آمریکا در این زمینه بجنگد. (جزئیات بیشتر)

در این مطلب آخرین اخبار منتشر شده در رابطه با آلت کوین ها در بازار ارزهای دیجیتال مورخ 1398/02/23 مورد بررسی قرار می گیرد:

ارز دیجیتال ترون (TRX)

جاستین سان، مدیر عامل و موسس ترون امروز (دوشنبه) در توییتر خود اعلام کرد که بیت تورنت (BitTorrent)، پروتکل همتا به همتای توزیع فایل که در سال 2018 توسط بنیاد ترون خریداری شد، در کوارتر دوم 2019 در بستر ترون قرار خواهد گرفت. به دنبال این خبر قیمت توکن بیت تورنت (BTT)، با افزایش 10 درصدی مواجه شد. سان همچنین اعلام کرد که در کوارتر دوم 2019 یک غول تکنولوژی دیگر با صدها میلیون کاربر بر بستر اکوسیستم ترون قرار خواهد گرفت. نام این شریک تجاری جدید در همایش سالانه بلاکچین (Consensus) که از امروز در نیویورک آغاز می‌شود، اعلام خواهد شد.

اخبار و رویدادهای مهم آلت کوین ها (Altcoins) در تاریخ 23 اردیبهشت 1398

ارز دیجیتال دش (DASH)

تیم دش اعلام کرده است که بنیاد سرمایه گذاری آن تحت عنوان “بنیاد سرمایه گذاری دش” در آستانه کامل شدن است. تیم هسته دش ادعا می‌کند که هدف اصلی بنیاد سرمایه گذاری، تقویت اکوسیستم تکنولوژی دفتر توزیع شده دش با تامین مالی از طریق خود شبکه است. بنا به گفته مدیر عامل هسته دش، این بنیاد سرمایه گذاری در واقع یک صندوق سرمایه گذاری است که مالک و یا عضو مشخصی نخواهد داشت و با جذب سرمایه از داخل شبکه به تقویت آن کمک می‌کند.

ارز دیجیتال آنتولوژی (ONT)

بنابر اعلام توییتر رسمی تیم آنتولوژی، به زودی طراحی چند زنجیره ای و راه حل بین زنجیره ای آن منتشر می‌‌شود که رقیب پروژه های Cosmos، Polkadot و Ethereum Plasma خواهد بود.

ارز دیجیتال وی چین (VET)

در تاریخ 6 می مورخ دوشنبه 16 اردیبهشت، تیم (VeChain (VET از همکاری رسمی با شرکت زئوکس (Zeux) خبر داد. زئوکس یک شرکت فینتک است که خدمات بانکی، پرداخت و سرمایه گذاری را در قالب یک اپلیکیشن ترکیب کرده است. کاربران میتوانند از طریق کیف پول دیجیتالی که داخل اپلیکیشن هست از فروشگاه هایی که با اپل پی (Apple Pay) و سرویس پرداخت سامسونگ (Samsung Pay) کار میکنند، خرید خود را انجام دهند.

اخبار و رویدادهای مهم آلت کوین ها (Altcoins) در تاریخ 23 اردیبهشت 1398

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.