دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم های نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند یا قدرت خریدار به فروشنده حقیقی آنها بالا است و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید در روزهای آتی این نمادها را بررسی کنید. نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیف نماد مقایسه با حجم 30 روز قدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1 دماوند 8.87 1.34
2 وپسا 1.25 2.38

1. دماوند : تولید نیروی برق دماوند با نماد دماوند در گروه عرضه برق، گاز و بخار و بازار فرابورس قرار دارد. این نماد با نزدیک شده به محدوده 5 هزار تومان، امروز با حجم نسبتا بالایی معامله شد. مهمترین مقاومت سهم محدوده 5800 تومان است.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (شنبه 17 اسفند ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. وپسا : پتروشیمی ساختمان خلیج فارس با نماد وپسا در بازار پایه زرد فرابورس و گروه پیمانکاری صنعتی قرار دارد. مهمترین مقاومت این سهم محدوده 400 تومان است که در صورت شکست این منطقه، مقاومت بعدی، سقف قبلی در ناحیه 500 تومان است. محدوده حمایتی هم منطقه 360 تومان است.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (شنبه 17 اسفند ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امیر ونکی درباره نوسان قیمت سهام سرمایه‌گذاری پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس در روزهای اخیر با تصریح این موضوع که در باب قیمت تنها با اتکا به اعداد موجود بر تابلوی معاملاتی سخن می‌گوید به بورس پرس گفت : اکثر نمادها پس از هر رشدی نیاز به استراحت قیمت و حتی اصلاح دارد. لذا رنگ قرمز نمادها و حتی شاخص کل در ذات خود سبز است. چرا که فرصتی است تا سهامداران با بهای تمام‌شده کمتر جای خود را به سهامداران با بهای تمام‌شده بیشتر دهند و این قاعده مهم بازار است.

وی ادامه داد: در خصوص “وپسا” و طبق سوابق قیمتی موجود، این سهم از 30 فروردین تا 22 اردیبهشت و طی 17 روز کاری با رشد حدود 50 درصدی از قیمت های کمتر از 400 تومان به مرز 600 تومان رسید . در حالی که شاخص ریسک بتای این نماد برای بازه زمانی 2 سال اخیر برابر با 1.21 است . به‌بیان‌دیگر “وپسا” بیش از تغییرات شاخص ، واکنش قیمتی نشان می‌دهد.

این مقام مسئول افزود: بنابراین اصلاح چند روز گذشته شاخص کل از ارقام بیش از یک‌میلیون واحد به کمتر از 970 هزار واحد ، حتماً بر سهام “وپسا” با شاخص بتای بیش از یک، تاثیرگذار بود. هرچند ذکر این نکته مهم است که با وضع حجم‌مبنا بر بازار پایه، بتای سهم کاهش‌یافته و این موضوع در روزهای اخیر کاملا” مشهود و قابل‌رؤیت است. یعنی عدم معامله به میزان حجم‌مبنا از تغییرات هیجانی جلوگیری کرده است.

ونکی با تاکید براینکه قیمت سهام، نتیجه عرضه و تقاضا بازار است در مورد اثر کرونا بر درآمد تلفیقی شرکت نیز به بورس پرس توضیح داد: به‌صورت کلی 70 درصد سبد دارایی‌های هلدینگ در حوزه تجهیزات فوق سنگین صنعت باربرداری ( که با توجه به برندهای آمریکایی، آلمانی و ژاپنی دستگاه ها، دارایی های کاملا دلاری هستند) ، 25 درصد در املاک و مستغلات و 5 درصد مربوط به سایر حوزه‌ها است.

وی ادامه داد: بنابراین در حوزه باربرداری فوق سنگین این موضوع ضروری است که انتقال هر جرثقیل فوق سنگین توسط ده‎ها تریلی انجام می‌شود که یقیناً بخشی از آن‌ها در زمره “بار ترافیکی” محسوب می‌شوند. یعنی بار با ابعاد و وزنی بیش از عرف حمل‌ونقل جاده‌ای. از سوی دیگر هرساله تردد بارهای ترافیکی از 20 اسفند تا 20 فروردین دست خوش محدودیت‌هایی است تا سفرهای نوروزی مردم آسان‌تر باشد.

ونکی ادامه داد: با شیوع کرونا و طبق بخشنامه مدیریت منطقه پارس جنوبی، محدودیت فعالیت تا 22 فروردین اعمال شد که عملاً برای صنعت Heavy-lift (باربرداری فوق سنگین) تنها دو روز بیش از روند هرسال بوده است. همچنین فرآیند باربرداری و نصب تجهیزات سنگین حوزه نفت، گاز و پتروشیمی شامل مذاکرات B2B (شرکت با شرکت)، محاسبات مهندسی، ریسک سنجی پروژه، بسترسازی محل استقرار دستگاه‌ها و در نهایت باربرداری (Lift) است. لذا در بازه زمانی محدودیت ناشی از کرونا به جز لیفت تجهیزات (همچون روال هر سال) مابقی امور در آن زمان انجام شد.

عضو هیئت‌مدیره “وپسا” تاکید کرد: به‌عنوان‌ مثال فرآیند پیاده‌سازی برج سوخته 8001 پتروشیمی بوعلی سینا در سال 95 مشمول مطالعات ریسک سنجی عملیات به مدت 2 ماه و بسترسازی محل استقرار جرثقیل 825 تن (به دلیل وزن بالای دستگاه) به مدت یک ماه بوده است.

ونکی افزود: به‌ هرحال چنانچه تغییر بااهمیتی نسبت به سنوات گذشته وجود داشت ، حتما” طبق دستورالعمل افشای ناشران از طریق سامانه کدال اطلاع‌رسانی می شد. به‌ویژه آنکه ساخت تجهیزات سنگین فرآیندی چندین ماهه است. لذا هرگونه محدودیت بر فعالیت، تنها موجب به تعویق انداختن قراردادها می‌شود و نه حذف آن. به‌ بیان‌دیگر سازه 600 تنی آماده نصب در سایت یک پتروشیمی نهایتاً نصب خواهد شد هرگونه محدودیت، تنها فعالیت نصب سازه را چند روز جابجا خواهد کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.