دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
31 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

امروز چهارشنبه 5 شهریور شاخص کل بورس در شروع معاملات با رشد 36 هزار واحدی رو به رو بود.  

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در 5 شهریورماه

در گروه فرآورده‌های نفتی شاهد سبز پوشی و افزایش تقاضا در عمده نمادهای این گروه هستیم. شبریز، شپنا، شتران و شبندر در سقف قیمت روزانه قرار دارند.

بانکی‌ها امروز با معاملاتی پر تقاضا شروع به کار کردند. نمادهای دی، وتجارت، وبصادر، وپاسار و ونوین ازجمله نمادهای مورد توجه گروه اند. سمایه پر عرضه‌ی داد و ستد می‌شود.

فلزات اساسی هم با افزایش تقاضا همراه اند. فولاد، فملی و ذوب از جمله نمادهای مثبت گروه اند. فمراد و فنوال با فشار عرضه معامله می‌شوند. فلوله و فسپا متعادل داد و ستد می‌شوند.

223225
 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

امروز شنبه یکم شهریور بازار سرمایه در شروع معاملات با آُفت 4 هزار واحدی شاخص کل رو به رو بود.

فولاد، فملی وفارس بیش‌ترین تاثیر مثبت و نمادهای تاپیکو، اخابر و وغدیر بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

بانکی‌ها امروز با معاملاتی نوسانی و مثبت شروع به کار کردند. وبصادر، وپارس و وسالت از جمله نمادهای پر تقاضای گروه اند. وپست و وشهر پر عرضه معامله می‌شوند. وتجارت و وپاسار متعادل اند.


 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

با مقایسه نماد‌های بانکی و اثر ریسک‌های جهانی، این پرسش پیش رو قرار می‌گیرد که آیا 14 نماد بانکی پتانسیل تداوم رشد را دارد. 14 نماد بانکی پتانسیل رشد دوباره را دارند؟

به گزارش رادیو سهام، دنیای اقتصاد نوشت: صنعت بانکداری در بورس ایران از جمله صنایع مورد توجه برای سهامداران جهت سهامداری و سرمایه‌گذاری است و چندین دلیل سبب استقبال سهامداران از این صنعت شده است. پ

افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها، صندوق‌ دولتی ETF با نام دارایکم که عرضه کننده سهام بانکی بود، فروش سرمایه‌گذاری‌های مربوط به املاک و ساختمان، واگذاری سهام بورسی که ماهیت بانکی ندارند و همچنین خبری که به تازگی منتشر شد مبنی ‌بر فراهم شدن شرایط واگذاری و فروش املاک و مستغلات از طریق بورس کالا از جمله موارد قابل توجه برای رشد این صنعت بوده است.

علاوه‌بر این بانک‌‌ها در ایران تاثیرپذیری بسیار محدودی از نوسانات بازار جهانی و تغییر قیمت‌‌ها دارند که بر مزایای سرمایه‌گذاری در آنها می‌افزاید و در مجموع نسبت ریسک به بازدهی مناسبی برای سرمایه‎گذاران ایجاد می‌کنند.

در میان 39 گروه صنعت حاضر در بورس اوراق بهادار، صنعت بانکداری با ارزش بازاری 590 هزار میلیارد تومان پنجمین گروه بزرگ بازار محسوب شده و 7/ 6 درصد از ارزش کل بازار را در اختیار دارد. در حال‏ حاضر هشت بانک از 17 بانک بورسی و فرابورسی در بازار اول بورس فعالیت می‌کنند.

در مقایسه عملکرد معاملاتی و بازدهی صنعت بانکداری با بورس و فرابورس؛ در بازه‌های زمانی 3 و 5 ساله شاهد عقب ماندن این صنعت از بورس و فرابورس هستیم. به‌طوری‌که در بازه 5 ساله بازدهی صنعت بانکداری در حدود نیمی از بازدهی بورس و فرابورس و در بازه 3 ساله این فاصله کمتر شده است و نسبت بازدهی صنعت بانکداری به بورس و فرابورس در حدود سه چهارم است.

اما در بازه یکساله بازدهی صنعت بانکداری از بورس و فرابورس فراتر رفته است و به ترتیب 761درصد  و 676درصد  است. در بازه 6 ماهه نیز به همین صورت صنعت بانکداری بازدهی بیشتری را کسب کرده است

اما در بازه یک تا سه ماهه مشاهده می‌شود که تحقق بازدهی در صنعت بانکداری و بورس و فرابورس نزدیک به هم هستند. به نظر می‌رسد که این صنعت همچنان پتانسیل لازم را برای رشد بازار داشته باشد.

در مقایسه نسبت‌های مالی مهم، نسبت P/ E (ttm) صنعت بانکداری و بورس و فرابورس به ترتیب 27/ 60 و 51/ 37 هستند که این نسبت در صنعت بانکداری بالاتر است که دلیل عمده آن مربوط به عملکرد بانک‌هاست که در نهایت خود را در قالب سودهای ناچیز و کم یا زیان نشان داده است؛ البته با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی از جمله فروش و واگذاری سهام شرکت‌هایی که فعالیت بانکداری ندارند و همچنین فروش ساختمان‌هایی که بانک‌ها در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند که در حال حاضر نیز بستر آن از طریق بورس کالا فراهم شده است؛ می‌تواند برای این نسبت‌ها کمک‌کننده باشند.

همچنین اثر خود را بر نسبت کفایت سرمایه که از جمله مهم‌ترین نسبت در صنعت بانکداری است؛ می‌گذارد.  نمادهای وبملت، وپاسار، وتجارت، وپارس و وبصادر، به لحاظ ارزش بازار به ترتیب 5 نماد اول در این صنعت هستند که اخیرا یا به عبارت دیگر از ابتدای سال 1399 نیز مورد توجه بیشتری نسبت به سایرین قرار داشتند و بازدهی‌های قابل‌توجهی را محقق کرده‌اند.

وبملت با ارزش بازاری 135 هزار میلیارد تومان بزرگ‎ترین نماد در این صنعت محسوب می‌شود. در ادامه، وپاسار و وتجارت هر دو با ارزش بازاری حدود 91 تا 92 هزار میلیارد تومان در جایگاه دوم و سوم بزرگ‎ترین نماد‌‌های این گروه قرار گرفته‌اند.

در 5 نماد دوم، دی، وآیند، وگردش، وسینا و ونوین هستند که این نمادها نیز همچون دسته اول تقاضای بسیاری در بازار داشته و همچنین بازدهی‌های قابل ملاحظه‌ای را نصیب سهامداران کرده‌اند.

در دسته سوم وخاور، سامان، وملل و وشهر با وجود اینکه همچون دو دسته مذکور شاهد رشدهای قابل توجهی بوده‌ایم اما به‌نظر می‌رسد این پتانسیل برای ادامه روال صعودی همچنان وجود داشته باشد و سهامداران همچنان تقاضای این نمادها را ایجاد می‌کنند.

همچنین گزارشاتی که از سوی بنکر منتشر می‌شود در مبنای تصمیم‌گیری سهامداران در صنعت بانکداری دخیل است. همچنین عامل دیگری که برای این صنعت موثر هستند افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌هاست به‌طوری‌که سبب می‌شود نسبت کفایت سرمایه بانک‌ها اصلاح شود.

علاوه‌بر این؛ بر اساس قانون اصل 44 در ارتباط با اینکه هیچ سهامداری در بانک‌ها نمی‌تواند مالکیت بیش از 33 درصد داشته باشد؛ افزایش سرمایه از محل سلب حق‌تقدم در این برهه زمانی از بازار کمک بسزایی به بانک‌ها می‌کند؛ از یک طرف قانون مربوط به مالکیت 33 درصد رعایت می‌شود و از طرف دیگر نقدینگی خوبی به بانک ورود پیدا می‌کند و همچنین نسبت کفایت سرمایه نیز اصلاح می‌شود.

بررسی صورت‌های مالی 5 بانک بورسی؛ وملل، وپارس، سامان، دی و وسینا که بیشترین بازدهی سال 1398 را به ثبت رسانده‌اند نشان می‌دهد که تا پایان سال‌مالی 98، بیشترین دارایی در میان این بانک‌ها به بانک پارسیان با حدود 163 هزار میلیارد تومان تعلق داشته است. پس از آن سامان با دارایی 55 هزار میلیارد تومان و  اعتباری ملل با حدود 26 هزار میلیارد تومان به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به‌دست آورده‌اند.  بانک‌های دی و سینا نیز به ترتیب با 7/ 24 و 2/ 24 هزار میلیارد در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

به‌طورکلی بازدهی‌ گروه بانکی طی سال 1398 چندان چشمگیر نبوده است و معدود نمادهایی هستند که رشد قابل توجهی داشته‌اند که از جمله آن می‌توان به وملل، وپارس، سامان و دی اشاره کرد. به خصوص در نمادهایی همچون وبملت، وتجارت، وبصادر، وشهر، ونوین و آیند جاماندگی از بازار وجود دارد.

اما همین نمادها از ابتدای سال 1399 تا به حال حاضر رشد قابل قبول و قابل ملاحظه‌ای نسبت به دیگر نمادهای صنایع دیگر داشته‌اند. فعالیت‌‌های اقتصادی، عملیاتی و اقبال سرمایه‌گذاران و همچنین نفوذ نقدینگی‌‌های قدرتمند به برخی نماد‌‌های بانکی نرخ رشد متفاوتی را برای آنها به ثبت رسانده است.

در این میان بازدهی دی و وگردش در این چند ماه از سال 1399 واقعا چشمگیر است. در بانک دی عواملی همچون افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و همچنین فروش املاک سرمایه‌گذاری شده و واگذاری سهام از جمله دماوند سبب رشد و تحقق بازدهی 1281 درصدی شده است. به‌طورکلی با توجه به عوامل رشدی ذکر شده در صنعت بانکداری و وجود تداوم پتانسیل رشد به‌نظر می‌رسد این گروه کماکان شرایط رشد را داشته باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بانک پاسارگاد در شهریور ماه سال 1384 به موجب مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با سرمایه ای بالغ بر 3500 میلیارد ریال فعالیت خود را آغاز کرد. سرمایه کنونی شرکت 65520 میلیارد ریال است. با توجه به فعالیت مشخص بانک های کشور، از توضیحات ابتدایی در مورد بانک پرهیز کرده و مستقیما به بررسی تابلو معاملاتی و تحلیل تکنیکال این نماد می پردازیم

بانک پاسارگاد با نماد “وپاسار” در بازار اول بورس و گروه “بانک ها و موسسات اعتباری” داد و ستد می شود. در معاملات امروز بیش از 35 میلیون برگ سهم به ارزش 417 میلیارد ریال و قیمت پایانی 11840 ریال داد و ستد شد و سهم با صف فروش در قیمت 11820 ریال معاملات خود را به پایان رساند.

از دید تکنیکالی این سهم درون مجموعه ای از کانال های موازی در حال نوسان است که با برخورد به سطح 3.5 کانال صعودی با اصلاح روبرو شد و از قیمت حوالی 1500 تومان تا 1182 تومان افت قیمت پیدا کرده است.

از دید امواج، به نظر می رسد سهم درون یک روند اصلاحی بلند مدت در حال صعود است و اکنون درون موج b از y است. این سهم حمایت خط روند صعودی کوتاه مدت خود را رو به پایین شکسته است و امروز نیز در محدوده سقف کانال درجه سوم خود داد وستد میشد. در صورت ادامه اصلاح حمایت های آن را می توان 1150 تومان و 962-1020 تومان در نظر گرفت.

از طرف دیگر اگر سهم با افزایش تقاضا از ناحیه کنونی روند صعودی به خود بگیرد، اهداف آن را می توان 1460-1500 تومان ( محدوده سقف قبلی) و 1840 تومان در نظر گرفت.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. شما می توانید جهت مشاهده بروزرسانی نمادهای معرفی شده در سیگنال و رصد بازار به کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مراجعه کنید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بازار امروز در حالی کار خود را آغاز نمود که شاهد افزایش اندک قیمت نفت و کامودیتی ها پس از افت شدید در هفته گذشته هستیم. همچنین انس طلا روند مثبتی را در معاملات امروز دنبال می کرد.

بازار امروز با 253 نماد در وضعیت صف خرید و 25 نماد در وضعیت صف فروش کار خود را آغاز نمود. وجه تمایز بازار امروز نسبت به روز های گذشته قرار گرفتن حجم مبنا در بازار های بورس و فرابورس بود که انتظارات را به این سو پیش می برد که شاهد افزایش عرضه ها و به تعادل رسیدن نمادها باشیم . در اوایل بازار اندک از صف های عرضه شد که ذهن ها را به موفقیت بودن پیش بینی و تئوری فوق می برد ولی دیر نپایید که تقاضا و پول پرقدرت موجود در بازار سبب افزایش تقاضا شد و در پایان بازار تعداد صف های خرید ها به 305 نماد و تعداد صف فروش ها به 17 نماد رسید.

شاخص بورس تهران امروز با افزایش 13 هزار واحدی عدد 529 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افزایش 4469 واحدی به عدد 178 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 7 میلیارد و 232 میلیون سهم طی 815 هزار داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 5400 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، افزایش 2.67 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

ارزش معاملات بازار نقدی بورس در پایان معاملات امروز به 5400 میلیارد تومان و در فرابورس 2572 میلیارد تومان رسید که در این معاملات نماد های فارس ( 1609 واحد)، فولاد (تاثیر 430 واحد) و اخابر (تاثیر 423 واحد) به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بازار بورس و نماد فرابورس (تاثیر 18 واحد) و مادیرا(تاثیر 7 واحد ) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند. همچنین نماد های فخوز (تاثیر 188 واحد)، بسوئیچ (تاثیر 57 واحد) بیشترین تاثیر منفی را بر بازار بورس داشتند. لازم بالذکر است از 5400 میلیارد تومان ارزش معاملات بازار بورس، 724 میلیارد تومان از ارزش معاملات مربوط به معاملات صندوق ها و بلوک بوده است لذا ارزش خالص معاملات برابر 4676 میلیارد تومان می باشد. همچنین از 2794 میلیارد تومان ارزش معاملات فرابورس، 345 میلیارد تومان مربوط به معاملات اوراق اخزا و صندوق ها بوده است. فلذا خالص ارزش معاملات فرابورس برابر 2449 میلیارد تومان می باشد.

در پایان معاملات امروز از 633 نماد پذیرفته شده در بازار سرمایه، 305 نماد در وضعیت صف خرید قرار گرفته بودند و تنها 17 نماد در وضعیت صف فروش قرار داشتند.

بیشترین فروش حقوقی مربوط به آریان (72 درصد) و ثاخت (83 درصد) می باشد. همچنین بیشترین خرید حقوقی مربوط به پارسان (47 درصد) و کچاد (33 درصد) می باشد.

همچنین گروه شیمیایی و فلزات اساسی به ترتیب با ارزش معاملات 570 و 444 میلیارد تومان، برترین ها در بین صنایع بودند.

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهام حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
چکارن 13 1018 7688 76904
فولاد 191 896 4678 4670
ذوب 304 886 2908 2949
شکلر 32 863 26613 26613

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهم حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت معامله بلوک (ریال) قیمت اخرین معامله (ریال)
سمگا 2 21 283 13500 14207
وپاسار 2 45 146 3210 3279
پارسان 2 81 665 8141 8394
تاصیکو 2 199 1090 5454 5617
تاپیکو 2 216 1090 5038 5144
سرچشمه 2 25 157 6300 6546
میدکو 2 210 1260 6000 5937
وپارس 2 100 475 4750 4792

بیشترین درصد افزایش

نام سهام درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت پایانی (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
زنگان 10.25 97 72330 72746
کاذر 10.25 454 31285 31293
کفرا 10.25 119 47236 47762
فروی 10.25 637 39628 40868
فسرب 10.25 275 53232 53910
کگاز 10.25 266 52704 52810
فرابورس 10.25 150 82976 83038
کلر 10.25 62 67272 67570
کبافق 10.25 50 39855 40231
خودرو 10.25 742 12385 12635
دزهراوی 10.25 77 19148 19211
شفا 10.25 57 25460 25658
سبزوار 10.25 44 15484 15801

زنگان: بازگشایی پس از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی در خصوص نوسان قیمت سهم.

کاذر: بازگشایی پس از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی در خصوص نوسان قیمت سهم.

کفرا: بازگشایی پس از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی در خصوص نوسان قیمت سهم.

فروی: بازگشایی پس از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی در خصوص نوسان قیمت سهم.

فسرب: بازگشایی پس از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی در خصوص نوسان قیمت سهم.

کگاز: بازگشایی پس از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی در خصوص نوسان قیمت سهم.

فرابورس: بازگشایی پس از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی در خصوص نوسان قیمت سهم.

کلر: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت ب در مورد تغییر حسابرس.

کبافق: بازگشایی پس از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی در خصوص نوسان قیمت سهم.

دزهراوی: بازگشایی پس از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی در خصوص نوسان قیمت سهم.

شفا: بازگشایی پس از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی در خصوص نوسان قیمت سهم.

سبزوا: بازگشایی بر از افشای اطلاعات با اهمیت در مورد افزایش سرمایه شرکت زیر مجموعه.

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. شرکت سرمایه گذاری تبار ثامن (وتبار) از لغو مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده خود خبر داد.
 2. هیئت مدیره شرکت کالسمین(فاسمین) افزایش سرمایه 200 درصدی از محل سود انباشته، اندوخته طرح و توسعه به منظور بهبود ساختار مالی و تقویت سرمایه تصویب نمود.
 3. شرکت سرمایه گذاری صدر تامین(تاصیکو) از آزاد سازی 47 درصدی سهام ناشر متعلق به سهامدار عمده خبر داد.
 4. بانک آینده از  خرید، واگذاری، اخذ، فسخ و تغییرات مجوز فعالیت، امتیاز تجاری یا علائم تجاری مبنی بر اجازه انجام عملیات ارزی خبر داد.
 5. شرکت ایران ترانسفور(بترانس) خبر قرار گرفتن شرکت زیر مجموعه ایران ترانسفور در صف عرضه اولیه بورس را تکذیب کرد. همچنینی اعلام نمود شرکت هیچ برنامه ای جهت افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی ها را در دستور کار خود ندارد.
 6. افزایش سرمایه خساپا از 440 به 450 درصد افزایش یافت وحسابرس تایید نمود.
 7. نائب رئیس شرکت ارتباطات زیر ساخت: اپراتورها به دلیل افزایش 40 درصدی استفاده مصرف دیتا در یک هفته گذشته، برای ارائه سرویس آماده نبودند که این موضوع منجر به افت کیفیت شده بود و اکنون ظرفیت شبکه ارتباطی آنها افزایش یافته است.
 8. شرکت نگار نصر 5.88 درصد از سهام ایران خودرو برای فروش آگهی کرد. همچنین شرکت سرمایه گذاری سمند 5 درصد از سهام شرکت را جهت فروش آگهی نمود.
 9. رئیس سازمان خصوصی سازی: تاکنون سهام باقیمانده در 2 پالایشگاه نفت شیراز و لاوان را واگذار کرده ایم. همچنین طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، سال آینده سهام شرکت های باقی مانده  قطعا واگذار خواهیم کرد.
 10. شرکت پتروشیمی تندگویان به عنوان دویست ویازدهمین نماد معاملاتی در فهرست نرخ های فرابورس ایران درج گردید.
 11. سخنگوی دولت خبرداد: به دلیل شیوع ویروس کرونا، برگزاری مجامع شرکت های بورسی تا پایان هفته تعیین تکلیف می شود.

می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بانک پاسارگاد در شهریور ماه سال 1384 به موجب مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با سرمایه ای بالغ بر 3500 میلیارد ریال فعالیت خود را آغاز کرد. سرمایه کنونی شرکت 50400 میلیارد ریال است.

بر اساس گزارش 9 ماهه منتشره در سایت کدال، پیشبینی سود بانک در پایان سال جاری به ازا هر سهم 307 ریال برآورد شده است که باید دید تا چه مقدار می تواند به پیشبینی خود نزدیک شود.

کلیت گروه بانکی طی هفته گذشته منفی دنبال شد و سهام این گروه با کاهش قیمت روبرو شدند که سهام بانک پاسارگاد نیز از این روند مستثنی نبود و از حوالی 340 تومان تا محدوده حمایتی 291 تومان، حدود 15 درصد، کاهش قیمت داشت.

طی معاملات امروز حدود 83 میلیون سهم با قیمت پایانی 3085 (4.65+ %) ریال داد و ستد شد.

بررسی نموداری سهم نشان می دهد که سهم در یک کانال صعودی بلند مدت در حال حرکت است که در صورت عبور از محدوده مقاومتی 324-340 تومان، می تواند با اهداف 364 تومان، 469 تومان و 640 تومان قابل بررسی باشد.

تحلیل تکنیکال نماد وپاسار به همراه نمودار (4 اسفند ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر سهم با فشار عرضه روند اصلاحی خود را ادامه دهد، حمایت های آن حوالی 291 تومان، 276 تومان و 260 تومان خواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

امروز بازار در حالی کار خود را آغاز نمود که در روز گذشته شاهد افزایش قیمت انس طلا به دلیل افزایش ترس ایجاد شده بر اثر ویروس کرونا در بازار های مالی جهان بودیم. همچنین بر طبق بیانیه FATF ، ایران در لیست کشورهای پر خطر قرار گرفت. لذا شروع بازار با ترس و ریزش 11 هزار واحدی شاخص کل کار خود را آغاز نمود. به دلیل اینکه لوایح FATF  سبب افزایش هزینه مبادلات مالی می شود لذا فشار فروش را در اکثر نماد های گروه بانکی شاهد بودیم. در گروه های دیگر بیشترین تقاضا در صنایع دارویی بود که تمام نمادها در مثبت های کامل مورد داد و ستد قرار می گرفتند. هر چه به پایان بازار نزدیک می شدیم شاهد افزایش تقاضا و کاهش عرضه در بیشتر نماد های بورسی مشهود بود به بطوریکه شاخص کل در پایان با رشد 3113 واحدی به کار خود پایان داد و تعداد نماد های صف خرید به 216 نماد از 634 نماد پذیرفته شده در بازار رسید.

شاخص بورس تهران امروز با افزایش 3111 واحدی عدد 481 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افزایش 1566 واحدی به عدد 152 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 7 میلیارد و 136 میلیون سهم طی 745 هزار داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 4300 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، افزایش 0.65 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

ارزش معاملات بازار نقدی بورس در پایان معاملات امروز به 4300 میلیارد تومان و در فرابورس 2795 میلیارد تومان رسید که در این معاملات نماد های پارس (568 واحد)، پاکشو (تاثیر 350 واحد) و حکشتی(تاثیر 346 واحد) به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بازار بورس و نماد فرابورس (تاثیر 7 واحد) و زاگرس (تاثیر7 واحد ) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند. همچنین نماد های وبملت (تاثیر 405 واحد)، کگل (تاثیر 190 واحد) و وپاسار (تاثیر 173 واحد) بیشترین تاثیر منفی را بر بازار بورس داشتند. لازم بالذکر است از 4300 میلیارد تومان ارزش معاملات بازار بورس، 711 میلیارد تومان از ارزش معاملات مربوط به معاملات صندوق ها و بلوک بوده است لذا ارزش خالص معاملات برابر 3589 میلیارد تومان می باشد. همچنین از 2795 میلیارد تومان ارزش معاملات فرابورس، 704 میلیارد تومان مربوط به معاملات اوراق اخزا و صندوق ها بوده است. فلذا خالص ارزش معاملات فرابورس برابر 2091 میلیارد تومان می باشد.

در پایان معاملات امروز از 634 نماد پذیرفته شده در بازار سرمایه، 216 نماد در وضعیت صف خرید قرار گرفته بودند و تنها 11 نماد در وضعیت صف فروش قرار داشتند.

بیشترین فروش حقوقی مربوط به ومهان (80درصد) و فروی (89 درصد) می باشد. همچنین بیشترین خرید حقوقی مربوط به وپارس ( 48.42 درصد) و وپاسار (33 درصد) می باشد.

همچنین گروه خودرو و بانک ها به ترتیب با ارزش معاملات 4336 و 3361 میلیارد تومان، برترین ها در بین صنایع بودند.

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهام حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
حکشتی 58 981 16849 16878
وتجارت 1468 893 609 607
ذوب 314 871 2771 2784
مادیرا 26 822 31133 31647
خودرو 97 1015 10457 10381

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهم حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت معامله بلوک (ریال) قیمت اخرین معامله (ریال)
فخوز 2 231 2831 12200 13300
تاصیکو2 199 989 4948 4946
تاپیکو2 210 984 4680 4750
وپارس2 100 444 4440 4424

بیشترین درصد افزایش

نام سهام درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت پایانی (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
دالبر 25.41 31 17929 18165
فاراک 18.19 810 6172 6303
پاکشو 15.13 87 61312 63210
غاذر 10.25 25 42394 42540
سبزوا 10.24 14.54 11649 11699
مرقام 10.24 34 12491 12630

دالبر: بازگشایی پس از مجمع فوق العاده مبنی بر تصویب افزایش سرمایه.

فاراک: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت الف در مورد سفارش خرید تجهیزات ویژه مجتمع متانول و سیراف

پاکشو: بازگشایی پس از مجمع فوق العاده مبنی بر تصویب افزایش سرمایه

غاذر: بازگشایی پس از کنفرانس اطلاع رسانی.

سبزوا: بازگشایی پس افشای اطلاعات با اهمیت ب در مورد افزایش سرمایه شرکت زیر مجموعه

مرقام: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در مورد مناقصه ارائه خدمات تعمیر و  نگهداری خودپرداز بانک پارسیان

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. بیانیه کامل FATF در خصوص ایران منتشر شد. در این بیانیه آمده است؛ ایران در لیست کشورهای پر خطر قرار می گیرد و اگر لوایح FATF را تصویب کند بعد از آن FATF برای تعلیق اقدامات متقابل تصمیم گیری می کند.
 2. رئیس سازمان خصوصی سازی از واریز سود سهام عدالت از ساعت 8 صبح شنبه سوم اسفند ماه به حساب مشمولان خبر داد. همچنین عنوان کرد به افرادی که یک میلیون سهم دارند 250 هزار تومان سود تعلق می گیرد.
 3. سنای آمریکا طرحی برای مشخص کردن نقشه راه مذاکرات جدید با ایران را معرفی کرد. در بخشی از این طرح آمده است که سنا باید از تلاش هایی  برای دستیابی به یکی از دو رویداد زیر حمایت کند : الف) بازگرداندن همه طرف ها به پایبندی کامل به تعهداتشان ذیل برجام و جلوگیری از اعمال جریمه های اقتصادی  علیه فرانسه، آلمان یا انگلیس / ب) مذاکره بر سر توافقی موقت برای ارائه تخفیف های اقتصادی موقت و متناسب به ایران در ازای گام های قابل  راستی آزمایی از سوی این کشور برای به عقب برگداندن گام های برجامی
 4. در پی انتشار خبر مربوط به اقدام ضد ایرانی گروه ویژه اقدام مالی و قرا دادن ایران در لیست سیاهFATF ، سازمان بورس اوراق بهادار طی پیامکی به سهامداران و فعالان بازار سرمایه از آنها خواست تا به شایعات مطرح شده در فضای مجازی توجه نکنند.
 5. تورم نقطه به نقطه در بهمن ماه به رقم 25 درصد رسیده است. همچنین بررسی ها نشان می دهد تورم متوسط نیز در بهمن ماه به رقم37 درصد رسیده است که نسبت به ماه قبل کاهش 1.6 درصدی را ثبت کرده است.
 6. مدیر عامل ایران خودرو گفت: با اجرای نهضت ساخت داخل توانستیم با کاهش 30 درصدی هزینه تولید خودرو به افزایش ظرفیت های اشتغال و بازگشت به کار نیروهای تعلیق شده در صنعت قطعه سازی کمک کنیم.
 7. بیشترین بازده تا سررسید اوراق اخزا مربوط به اخزا 715 با سررسید 24 اردیبهشت سال 1399 و بازده تا سررسید 25 درصد می باشد.
 8. شرکت سیمان ساوه با نماد معاملاتی ساوه به عنوان دویست و هشتمین نماد معاملاتی در فهرست نرخ های فرابورس ایران درج گردید.
 9. کارگزاری بانک تجارت در نظر دارد 16.57 درصد از سهام شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم(بجهرم) را به طور عمده، نقد با قیمت پایه هر سهم 410 تومان در روز چهارشنبه 28 اسفند 1398 عرضه نماید.
 10. امضای قرارداد خرید 500 تن ریل از ذوب آهن توسط قرار گاه خاتم الانبیا جهت تامین ریل ملی راه آهن چابهار – زاهدان صورت پذیرفت.
 11. معاون پذیرش و بازار پژوهی فرابورس ایران با اشاره به اینکه رقم تامین مالی از طریق بازار بدهی در سال 98 تا تاریخ 30 دی ماه، 18 هزار میلیارد تومان بوده است، گفت: از این رقم 16 هزار و 900 هزار میلیارد تومان مربوط به سیستم بانکی بوده و سهم بازار سرمایه حدود 148 هزار میلیارد تومان می باشد.
 12. ساز وکار فروش تعهدی بورس اوراق بهادار تهران با حضور رئیس سازمان بورس اوراق بهادار در 4 اسفند ماه صورت می گیرد.
 13. امکان انجام معاملات فروش تعهدی بر روی سهام شرکت های ماشین سازی اراک(فاراک)، بانک تجارت(وتجارت)، شرکت ملی صنایع مس ایران(فملی)، شرکت سیمان فارس و خوزستان(سفارس) از روز یکشنبه 4 اسفند ماه 1398 در بورس اوراق آغاز می شود.
 14. شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر با نماد زکوثر در فهرست نرخ های بازار دوم بورس اوراق بهادار درج شد.
 15. هیئت مدیره شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران(حکشتی) افزایش سرمایه 31 درصدی از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور اصلاح ساختار مالی تصویب نمود.
 16. هیئت مدیره افزایش سرمایه 81 درصدی شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی(تکشا) از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی تصویب و حسابرس آن را تایید نمود.
 17. شرکت سیمان لار سبزوار(سبزوار) از افزایش سرمایه شرکت زیر مجموعه از محل مطالبات حال شده سهامداران خبر داد.
 18. شرکت آسیا سیر ارس(حآسا) از افزایش 3 میلیارد تومانی سود عملیاتی به علت افزایش نرخ حق مالکانه قرار داد حمل ریلی مواد اولیه شرکت فولاد مبارکه خبرداد.
 19. شرکت صنایع لاستیکی سهند(پسهند) در نظر دارد به منظور تامین بخشی از منابع مورد نیاز طرح تولید تسمه نقاله سیمی و افزایش ظرفیت اسمی اقدام به افزایش سرمایه نماید.
 20. شرکت فروسیلیس ایران(فروس) از دریافت مجوز تغییر بیش از 10 درصدی در نرخ فروش محصولات خود خبر داد.
 21. شرکت توسعه اقتصادی آرین(وآرین) از تحصیل 89.33 درصد شرکت پارس برند دیبا به قیمت هر سهم 738 تومان خبرداد. این شرکت در زمینه تولید محصولات بهداشتی فعالیت می نماید.
 22. شرکت سرمایه گذاری تبار ثامن(وتبار) از مجمع عمومی فوق العاده در تاریخ 15 اسفند ماه 1398 در زمینه تصویب اساسنامه تیپ بورس خبرداد.
 23. شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان(ومهان) از مجمع عمومی این شرکت در تاریخ 17 اسفند ماه 1398 به منظور انتخاب اعضای هیئت مدیره خبر داد.
 24. شرکت بانک تجارت(وتجارت) از مجمع عمومی عادی فوق العاده در تاریخ 14 اسفند 1398 به منظور انتخاب اعضای هیئت مدیره خبر داد.
 25. شرکت سرمایه گذاری توسعه وعمران استان اردبیل(ثنوسا) از فروش سرقفلی یک باب مغازه به مساحت 21.3 متر مربع به قیمت 426 میلیون تومان خبر داد.

می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در تحلیل قبلی گفتیم که با توجه به الگوی حرکت قیمت انتظار داریم قیمت تا سقف قبلی خود در محدوده 265 – 270 تومان رشد داشته باشد. بعد از حدود دو ماه از معرفی این سهم شاهد آن هستیم که قیمت با رسیدن به محدوده مورد نظر ما، هدف اول خود را تاچ کرده است. با توجه به نمودار زیر که آپدیت تحلیل ما می باشد انتظار داریم قیمت تا سقف کانال صعودی خود در محدوده 300 – 310 تومان رشد داشته باشد.

تحلیل تکنیکال نماد وپاسار به همراه نمودار (28 دی ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

تعداد نمادهای مثبت (قیمت پایانی مثبت) این گروه 6 عدد و نمادهای منفی 5 عدد بودند. نماد های ونوین، وپست، وکار، وخاور، وملل با صف خرید به کار خود پایان دادند و نمادهای وتجارت، وبصادر، وپارس، وبملت، وپاسار در دامنه منفی معامله می شدند. در پایان معاملات امروز شاخص بانک ها با 2.1 واحد افزایش به عدد 1636.5 واحد رسید.

شاخص بانک ها از اوایل شهریور سال گذشته درون یک کانال صعودی بلند مدت قرار گرفت و وارد یک روند انگیزشی شد و از محدوده 520 واحد با افزایش 270 درصدی تا محدوده 1950 واحد رشد را تجربه کرد و اکنون درون موج اصلاحی، موج 4، در حال اتمام ریز موج های اصلاحی خود است و بعد از افت اندک در قالب موج C از موج اصلاحی 4 خود می تواند با افزایش تقاضا و شکست خط روند نزولی 3 به B، موج 5 شروع و شاخص روند صعودی خود را آغاز کند.

تحلیل نمادهای بانکی
جهت مشاهده نمودار با کیفت بالا اینجا را کلیک کنید.

نوسان نما rsi نیز با خط روند نزولی خود درگیر است و در صورت عبور از خط روند نزولی می توان به شکست خط روند 3 به B و شروع موج 5، امیدوار بود.

محدوده های مقاومتی شاخص بانک ها را می توان 1936 واحد، 2222 واحد، 2685 واحد در پایان موج 5 دانست.

در صورت شکست سناریو موجی و از دست رفتن حمایت خط روند صعودی، می توان محدوده 1546 واحد و 1439 واحد به عنوان محدوده های حمایتی بعدی نام برد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک پارسارگاد مجوز افزایش سرمایه 30 درصدی را زا سازمانه بورس گرفت و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شد.

براین اساس، “وپاسار” سرمایه فعلی را از 5.04 به 6.55 هزار میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این بانک بورسی از محل سایر اندوخته ها اعمال می شود تا قادر به افزایش سقف اعطای تسهیلات و بهبود نسبت کفایت سرمایه شود.

همچنین بانک مرکزی با برگزاری مجمع سالانه این بانک به منظور تصویب صورت های مالی منتهی به اسفند 98 منوط به اعمال 5 شرط موافقت کرد.

1. اعمال ثبت حسابداری به مبلغ 947.8 میلیارد تومان بابت کسری ذخیره مطالبات مشکوک الوصول

2. توجه سهامداران به بند 4 گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی در خصوص کسری ذخایر مالیاتی به مبلغ 855.4 میلیارد تومان

3. عدم توزیع هرگونه سود نقدی به استثنای حداقل مقرر در ماده 90 قانون تجارت

4. حق رای مالکان واحدی که از سقف مقرر سهامداری در دستورالعمل تملک سهام بانک‌ها و موسسات اعتباری تختی دارند، استثناً برای برگزاری مجمع سال 98 و حداکثر سقف مجاز(33 درصد) محفوظ بوده و مازاد آن به وزارت اقتصاد تفویض می شود.

5. مبلغ 1.3 هزار میلیارد تومان از درآمدهای ناشی از تسعیر ارز بوده که قابلیت توزیع نداشته و باید در حساب جداگانه‌ای ذیل سرفصل سایر اندوخته ها نگهداری و پس از موافقت این بانک به حساب افزایش سرمایه منظور شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.