دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
30 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، عباس معمارنژاد در مورد مصوبه روز چهارشنبه هیات دولت مبنی بر واگذاری باقی‌مانده سهام دولت در سه بانک ملت، تجارت و صادرات گفت: باقی‌مانده سهام دولت در سه بانک خصوصی شده در قالب دارا سوم یا صندوق قابل معامله بورسی (ETF) با تخفیف ۲۰ درصد برای هر کد ملی تا سقف ۵ میلیون تومان ارائه می‌شود. او درخصوص جزئیات این صندوق اضافه کرد: در هفته‌های اول آبان‌ماه صندوق دارا سوم را در بورس ارائه می‌کنیم و دارنده هر کد ملی می‌تواند واحدهای این صندوق را خریداری کند و الزامی به داشتن کد بورسی نیست. بنابراین آنهایی که کد بورسی دارند از طریق کارگزاری‌های خود یا از طریق شبکه بانکی و آنهایی که کد بورسی ندارند، از طریق درگاه‌های الکترونیکی بانک‌ها می‌توانند نسبت به خرید واحدهای سرمایه‌گذاری دارا سوم تا سقف ۵ میلیون تومان اقدام کنند.بر اساس اعلام وزارت اقتصاد، بیش از سه میلیون و ۴۸۱هزار نفر با سرمایه‌گذاری بیش از ۵۸۸۶ میلیارد تومان از آحاد مردم در پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری مالی یکم مشارکت کردند که با توجه به ارزش ۱۶ هزار میلیارد تومانی، حدود ۳۷ درصد از کل این واحدها به فروش رفت و سهام باقی‌مانده در این دو بخش قرار است مجدد در قالب صندوق ETF این بار در نماد «دارا سوم» به عموم عرضه شود. سه بانک ملت، تجارت و صادرات تشکیل‌دهنده این صندوق سرمایه‌گذاری هستند. بررسی‌های «دنیای‌اقتصاد» نشان می‌دهد حدود ۱۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون سهم بانک صادرات معادل ۷/ ۸درصد از کل سهام بانک صادرات، ۲۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون سهم بانک ملت معادل ۱/ ۱۱درصد از کل سهام بانک ملت و ۲۲میلیارد و ۷۰۰ میلیون سهم بانک تجارت معادل ۱/ ۱۰درصد از کل سهام بانک تجارت عناصر تشکیل دهنده دارا سوم هستند.بر این اساس ارزش روز کل دارا سوم برابر ۲۷ هزار و ۴۶ میلیارد تومان خواهد بود. همچنین اگر تخفیف ۲۰ درصدی دولت را لحاظ کنیم ارزش این صندوق سرمایه‌گذاری به ۲۱۶۳۱ میلیارد تومان خواهد رسید. اما وضعیت سه نماد تشکیل دهنده دارا سوم چیست؟ برای بررسی بهتر این صندوق باید به سراغ عملکرد این ۳ بانک و صنعت بانکی رفت.

نمادهای وبملت، وپاسار، وتجارت، وپارس و وبصادر، به لحاظ ارزش بازار به ترتیب ۵ نماد اول در صنعت بانکی هستند. وبملت بزرگ‎ترین نماد در این صنعت محسوب می‌شود. به‌طورکلی بازدهی‌ گروه بانکی طی سال ۱۳۹۸ چندان چشمگیر نبوده است و معدود نمادهایی هستند که رشد قابل توجهی داشته‌اند که از جمله آن می‌توان به وملل، وپارس، سامان و دی اشاره کرد. به خصوص در نمادهایی همچون وبملت، وتجارت، وبصادر، وشهر، ونوین و آیند جاماندگی از بازار وجود دارد. اما همین نمادها از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا به حال رشد قابل قبول و قابل ملاحظه‌ای نسبت به دیگر نمادهای صنایع دیگر داشته‌اند. فعالیت‌‌های اقتصادی، عملیاتی و اقبال سرمایه‌گذاران و همچنین نفوذ نقدینگی‌‌های قدرتمند به برخی نماد‌‌های بانکی نرخ رشد متفاوتی را برای آنها به ثبت رسانده است.

تاثیر تغییر نرخ تسعیر ارز

این سه بانک نیز مانند دیگر بانک‌ها نسبت به افزایش نرخ تسعیر ارز واکنش نشان دادند. بانک ملت و بانک تجارت بیشترین تاثیر مثبت را نسبت به این تغییر خواهند داشت. در میان گروه بانکی به‌طور قطع می‌توان گفت بیشترین تاثیر تسعیر ارزی بر عملکرد بانک ملت بروز پیدا کرده است. مطابق شفاف‌سازی این بانک، با تغییر نرخ تسعیر ارز سود ۲۳۰ درصدی نسبت به سود سال قبل عاید آن شده است. بانک تجارت نیز اگرچه رقم بالایی سود از طریق تسعیر ارزی حاصل خواهد کرد، اما این رقم به نسبت تعداد سهام آن سود بسیار زیادی نخواهد بود. اطلاعیه منتشر شده توسط بانک صادرات نیز نشان از عدم تاثیر قابل توجه تسعیر ارزی بر عملکرد مالی این بانک دارد.

نسبت‌های مالی مهم شرکت‌ها

از میان این سه بانک، بانک ملت با ۲۹ درصد، بیشترین درصد سهام شناور را در اختیار دارد. p/ e یکساله این سهم نیز کمترین را به خود اختصاص داده است. نسبت قیمت به درآمد بانک ملت ۴۳،‌ بانک تجارت ۱۷۲ و بانک صادرات برابر ۱۸۲ است.

دراسوم
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بانک اقتصاد نوین تاثیرات بخشنامه جدید بانک مرکزی بر صورت‌های مالی خود را افشا کرد و اعلام کرد از محل تسعیر نرخ ارز خبر داد. این بان همچنین اعلام کرد از محل تسعیر نرخ ارز مبلغی یش از 635 میلیارد تومان درامد شناسایی کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 1050 درصدی داشته است. 

7

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از بورس نیوز، بانک اقتصاد نوین در شفاف‌سازی خود آورده است که با توجه به نرخ تسعیر اعلام شده در صورت‌های مالی پیان سال 98، (102.000 ریال برای هر یورو و 90.000 ریال برای هر دلار) و با در نظر گرفتن وضعیت باز ارزی مثبت این بانک در تاریخ 31 شهریورماه سال جاری، موضوع منجر به شناسایی 6.357.629 میلیون ریال سود ناشی از تسعیر اقلام پولی شده و تعیین آثار دقیق تغییرات مذکور بر سود و زیان بانک منوط به تکمیل فرآیند تهیه صورت مالی ماهه منتهی به 31 شهریور ماه سال 99 و اظهارنظر جسابرس مستقل بانک در این خصوص است.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بانک اقتصاد نوین در اطلاعیه‌ای میزان درآمد تسهیلات خود را منتشر کرد که طبق اطلاعات مندرج در اطلاعیه این بانک، جمع کل درآمد تسهیلات اعطایی «ونوین» در بازه زمانی شش ماه گذشته بیش از 36 هزار میلیارد ریال بوده و از این میزان بیش از 7 هزار و 800 میلیارد ریال مربوط به درآمد تسهیلات شهریورماه می‌باشد.

کل مانده تسهیلات اعطایی این بانک در این بازه زمانی بیش از 666 هزار میلیارد ریال می‌باشد.

همچنین طبق گزارش این بانک سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری از ابتدای سال تا پایان شهریورماه بیش از 33 هزار میلیارد ریال بوده که بیش از 6 هزار میلیارد ریال آن مربوط به شهریورماه می‌باشد.

همچنین مانده سپرده‌های سرمایه‌گذاری این بانک در این بازه زمانی اکنون بیش از 744 هزار میلیارد ریال است.

انتهای خبر

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بانک اقتصاد نوین در تیر ماه سال 1380 بر اساس مجوز بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار، اقدام به پذیره نویسی سهام نمود. در طول معاملات امروز، بالغ بر 206 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 4240 ریال (0.95%+) داد وستد شد و آخرین معامله نیز در قیمت 4320 ریال به انجام رسید.

بررسی تابلو معاملاتی نشان از قدرت 1.2 برابری خریداران حقیقی به فروشندگان حقیقی می دهد؛ به طوری که هر کد حقیقی بطور میانگین 20 میلیون تومان خرید داشته است و میانگین 17 میلیون تومان هم توسط فروشندگان حقیقی به فروش رسیده است.

بررسی تکنیکالی سهم حاکی از صعود سهم درون یک موج اصلاحی بالا رونده می دهد و از نظر تکنیکال کلاسیک نیز، نمودار قیمتی سهم درون مجموعه ای از کانال های صعودی در حال نوسان است که با برخورد به کانال سطح دوم، با اصلاح روبرو شد و از قیمت 737 تومان تا حوالی 400 تومان کاهش قیمت پیدا کرد. در حال حاضر سهم درون موج b از روند جدید خود قرار گرفته است که از محدوده حمایتی 400-415 تومان با حمایت خریدارن روبرو شد و اکنون چند روز است که از این ناحیه فاصله گرفته است. در صورت ادامه تقاضا برای خرید سهم، اهداف آن را می توان 500 تومان، 583 تومان و 737 تومان در نظر گرفت.

از طرف دیگر اگر سهم مجددا با افزایش عرضه ها روند نزولی به خود بگیرد و حمایت خط روند صعودی را از دست بدهد، حمایت های آن را می توان بازه 400-415 تومان و 330-350 تومان در نظر گرفت.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. شما میتوانید جهت مشاهده آپدیت سهام درخواستی خود به کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مراجعه نمایید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش قصد داریم به بررسی گروه بانکی در سال 1398 بپردازیم و نمادهایی که در سال گذشته کمترین بازدهی در گروه بانکی داشته اند را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم.

سال گذشته شاخص بانک ها بالغ بر 175 درصد رشد را به ثبت رساند که بخشی از این صعود به دلیل شایعاتی مبنی بر افزایش سرمایه، خروج از بنگاه داری و شناسایی سود از محل فروش املاک مازاد و همچنین تسعیر ارز دارایی های ارزی بانک ها بود. در سال قبل بانک های قوامین، انصار، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و موسسه مالی و اعتباری کوثر در طرح ادغام بانک های نظامی، در بانک سپه ادغام شدند که در اینجا آن نمادها از لیست ما حذف شده اند.

جدول زیر نرخ بازدهی یک ماهه، سه ماهه، 6 ماهه و 1 ساله نمادهای گروه بانکی را نشان می دهد:

چه سهامی در گروه بانک ها پتانسیل بیشتری برای صعود در سال جدید دارند؟

همانطور که ملاحضه می شود، برخی سهام بازدهی بیشتری نسبت به شاخص بانک ها داشتند و برخی دیگر نیز از این رشد عقب مانده اند.

نمادهای وملل (موسسه اعتباری ملل)، وگردش (بانک گردشگری)، وپارس (بانک پارسیان) و ودی (بانک دی) بیشترین بازدهی و نمادهای ونوین (بانک اقتصاد نوین)، وبصادر (بانک صادرات) و وتجارت ( بانک تجارت) کمترین بازدهی را نسبت به رشد شاخص بانک ها داشتند.

این گروه طی معاملات روزهای اخیر به دلیل تغییر در نرخ تسعیر ارز آنها با اقبال خریداران مواجه شده اند و رشد های خوبی در چند وقت اخیر داشته اند.

ما در اینجا به بررسی دو نماد ونوین و وبصادر با کمترین بازدهی در سال گذشته می پردازیم و بررسی میکنیم که آیا پتاسیل رشد بیشتر در این نمادها وجود دارد یا خیر. لازم به توضیح است که باتوجه به شباهت نمودار وتجارت و وبصادر، در اینجا نماد وبصادر را بررسی میکنیم.

ونوین

بانک اقتصاد نوین در سال 98 حدود 90 درصد بازدهی را به ثبت رسانده است که با توجه به رشد شاخ بانک ها و همچنین رشد شاخص کل، به نظر می رسد این عقب ماندگی بتواند جبران شود. طی معاملات امروز این سهم، بیش از 11 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 4578 ریال داد و ستد شد و 52 میلیون نیز برای خرید آن به صف خرید نشسته بودند. که به نظر می رسد با توجه به عقب ماندگی آن، می توان انتظار رشد از این سهم را داشت.

در صورت ادامه تقاضا برای سهم، می تواند با شکست منطقه مقاومتی 500 تومان، تا 650 تومان نیز رشد کند.

چه سهامی در گروه بانک ها پتانسیل بیشتری برای صعود در سال جدید دارند؟
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در صورت اصلاح از ناحیه کنونی، حمایت های پیش روی سهم بازه 417-434 تومان و 400 تومان می باشد.

وبصادر

این نماد نیز در سالی که گذشت حدود 110 درصد رشد کرد که نسبت به رشد شاخص گروه خود بازدهی کمتری را داشته است. طی معاملات امروز بیش از 589 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 826 ریال داد و ستد شد.

بررسی نموداری آن نشان میدهد که سهم توانسته از مقاومت قبلی خود حوالی 80 تومان با صف خرید عبور کند و درصورت تداوم تقاضا برای این سهم با اهداف 87 تومان (محدوده مقاومتی مهم)، 100 تومان و 121 تومان دست یابد که با توجه به پتانسیل این بانک، بنظر می رسد دستیابی به قیمت اسمی برای سهم همراه با نوسانات، دور از دسترس نباشد.

چه سهامی در گروه بانک ها پتانسیل بیشتری برای صعود در سال جدید دارند؟
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در صورت اصلاح قیمتی از ناحیه کنونی، حمایت های 78-80 تومان و 73 تومان پیش روی سهم خواهند بود.

شما می توانید جهت رصد بازار و آپدیت برخی نمادهای تحلیل شده کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) را دنبال کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بازار امروز از این حیث قابل توجه بود که در روز گذشته شاهد ارسال گزارشات 9 ماهه از سوی شرکت ها بودیم لذا انتظار می رفت بازار نسبت به این گزارشات و با توجه عملکرد شرکت ها رفتار نماید. از سوی دیگر بازار های جهانی با مثبت کم شروع به کار نمود. نفت در قیمت 65 ، انس 1560 و مس 6272 دلار معامله می شدند که با توجه اخبار عدم تولید 900 هزار بشکه ای نفت لیبی و انتظارات مثبت سرمایه گذاران نسبت به افزایش قیمت طلا، اندکی از انتظارات افراد خبره ر ا برآورد نمود.

بازار بورس ایران با 100 نماد در وضعیت صف خرید و 33 نماد در وضعیت صف فروش کار خود را آغاز نمود. به طور کل می توان گفت که گزارشات 9 ماهه آنچنان باب طبع سهاداران و اهالی بازار نبود ولی باز هم پمپاژ اخبار تجدید ارزیابی از سوی شرکت ها به افزایش قدرت تقاضا کمک نمود و به وضوح بر قدرت تقاضا افزوده شد. در نهایت با 203 نماد در وضعیت صف خرید و 14 نماد در وضعیت صف فروش به کار خود پایان داد.

در گروه بانکی معاملات پر تقاضایی را شاهد بودیم. در نماد وسینا و وپارس شایعاتی مبنی بر افزایش تجدید ارزیابی ها به گوش می رسید. این اخبار سبب افزایش تقاضا و حتی صف خرید در این نماد ها شد. بانک پاسارگاد با اعلام سود 20 تومانی در گزارش 9 ماهه منتهی به سال 1398 با صف خرید به کار خود پایان داد.

بانک تجارت همچنین در گزارش 9 ماه منتهی به سال 1398 خود از افزایش 71 درصدی درآمدهای خود نسبت به سال گذشته خبر داد ولی شرکت همچنان با زیان مواجه است.

در گروه خودرویی شاهد معاملات متعادلی بودیم. نمادهای خساپا، خریخت، ختور، خدیزل، خوساز و خشرق در درصد های مثبت معامله می شدند و در نماد خدیزل افزایش تقاضا ناشی از انتظارات اهالی بازار از ارائه گزارش خوب از سوی شرکت می باشد.

در گروه فلزات همچنین شاهد معاملات متعادلی از سوی اهالی بازار بودیم. نماد های وتوکا، فولای و فنوال با مازاد تقاضا و صف خرید رو به رو بودند.

فولاد در گزارش 9 ماهه منتهی به سال 1398 با سرمایه قدیم موفق شد به ازای هر سهم 83 تومان سود بسازد که این رقم نسبت به مدت مشابه قبل 55 درصد افزایش یافته بود

شاخص بورس تهران امروز با کاهش 886 واحدی عدد 409 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افزایش 1303 واحدی به عدد 128 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 6 میلیارد و 258 میلیون سهم طی 693 هزار داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 3517 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، کاهش 0.22 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود. در معاملات امروز نمادهای کوچک و متوسط بازار رشد بهتری را نسبت به شرکت های بزرگ داشتند.

ارزش معاملات بازار نقدی بورس در پایان معاملات امروز به 3517 میلیارد تومان و در فرابورس 1813 میلیارد تومان رسید که در این معاملات نماد های وبملت (تاثیر 352 واحد)، جم(تاثیر 277 واحد) و حکشتی(تاثیر 175 واحد) به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بازار بورس و نماد کگهر(تاثیر 6 واحد)، کوثر(تاثیر 5 واحد) و فرابورس (تاثیر 3 واحد) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند. همچنین نماد های فارس (تاثیر 425 واحد)، فولاد (تاثیر 396 واحد) و فخوز (تاثیر314 واحد) بیشترین تاثیر منفی را بر بازار بورس داشتند. لازم بالذکر است از 3517 میلیارد تومان ارزش معاملات بازار بورس، 226 میلیارد تومان از ارزش معاملات مربوط به معاملات صندوق ها بوده است لذا ارزش خالص معاملات برابر 3291 میلیارد تومان می باشد. همچنین از 1813 میلیارد تومان ارزش معاملات فرابورس، 551 میلیارد تومان مربوط به معاملات اوراق اخزا و صندوق ها بوده است. فلذا خالص ارزش معاملات فرابورس برابر 1262 میلیارد تومان می باشد.

در پایان معاملات امروز از 634 نماد پذیرفته شده در بازار سرمایه، 203 نماد در وضعیت صف خرید قرار گرفته بودند و تنها 14 نماد در وضعیت صف فروش قرار داشتند.

بیشترین حجم معاملات امروز به ترتیب مربوط به وتجارت، وبصادر، خساپا و ونوین بود. همچنین بیشترین خرید حقوقی مربوط به وپارس( 17 درصد) و وپاسار (11درصد) می باشد. وپاسار در گزارش 9 ماهه منتهی به سال 1398 موفق به سود 20 تومانی به ازای هر سهم شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 7 درصدی یافته است.

همچنین بانک ها و فلزات اساسی به ترتیب با ارزش معاملات 3990 و 3517 میلیارد تومان، برترین ها در بین صنایع بودند.

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهام حجم معاملات(میلیون) ارزش معاملات(میلیارد) قیمت پایانی(ریال) قیمت آخرین معامله(ریال)
های وب 197 1938 9837 9872
وبملت 188 1344 7125 7178
ونوین 269 1032 3825 3830
خساپا 270 770 2847 2880
وتوکا 109 761 6979 6979

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهام حجم معاملات(میلیون)   ارزش معاملات(میلیارد)   قیمت معامله شده بلوک(ریال) قیمت آخرین معامله(ریال)  
خساپا2 200 576 2880 2880

بیشترین درصد افزایش

نام سهام درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل ارزش معاملات(میلیارد)   قیمت پایانی(ریال)   قیمت آخرین معامله(ریال)  
وهنر 20.77 16 6500 6500
پتایر 11.2 55 25163 25305
وساخت 10.25 135 18449 18702
مرقام 7.15 90 8204 8165

وهنر: بازگشایی پس از افزایش اطلاعات با اهمیت در مورد خرید ساختمان جهت استقرار هلدینگ و ساخت سریال 21 قسمتی.

پتایر: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در مورد تغییر بیش از 10 درصدی در نرخ فروش محصولات.

وساخت: بازگشایی پس از لغو مجمع عمومی عادی سالیانه با محدویت نوسان قیمت.

مرقام: بازگشایی پس از مجمع عمومی عادی سالیانه و افزایش سرمایه 400 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی در مجمع اعلام شد.

نماد های پربیننده بازار

نام سهام حجم معاملات(میلیون) ارزش معاملات(میلیارد) قیمت پایانی(ریال) قیمت آخرین معامله(ریال)
وتجارت 831 428 515 513
وبملت 188 1344 7125 7178
خساپا 270 770 2847 2880
فولاد 163 629 3844 3820

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال:

 1. شرکت صنعتی دوده فام (شصدف) در 9 ماه سال 1398  به درآمد عملیاتی 235 میلیارد تومانی رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 30 درصدی برخوردار بوده است، بهای تمام شده شرکت 183 میلیارد تومان که مشول رشد 52 درصدی نسبت به مدت مشابه قبل شده است. در نتیجه سود خالص برابر 52 میلیارد تومان بوده است که با کاهش 13 درصدی نسبت به مدت مشابه قبل همراه بوده است. هزینه های مالی شرکت برابر 2 میلیارد تومان که نسبت به مدت مشابه سال قبل از کاهش 14 درصدی برخوردار بوده است. در نهایت سود خالص شرکت برابر 219 تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 36 درصدی یافته است.
 2. بانک سینا(وسینا) در 9 ماهه سال 1398 به جمع درآمد های مشاع شرکت برابر 2196 میلیارد تومان رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 10 درصدی برخوردار بوده است. همچنین جمع درآمدهای غیر مشاع شرکت برابر240 میلیارد تومان می باشد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 24 درصدی برخوردار بوده است.در نتیجه مجموع درآمدهای وسینا با رشد 44 درصدی به 897 میلیارد تومان رسید. هزینه های شرکت نسبت به مدت مشابه قبل از رشد 40 درصدی برخوردار بوده و به عدد680 میلیارد تومان رسید. در نهایت سود خالص شرکت برابر 127 میلیارد تومان(12 تومان به ازای هر سهم)  می باشد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 4 درصدی داشته است.
 3. شرکت سیمان تهران(ستران) در دوره 9 ماهه منتهی به سال 1398 به درآمدهای عملیاتی 336 میلیارد تومانی رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد 45 درصدی همراه بوده است. بهای تمام شده شرکت با رشد 58 درصدی به عدد 266 میلیارد تومان رسید. در نهایت سود ناخالص شرکت برابر 69 ملیارد تومان بوده که رشد ده در صدی را نسبت به مدت مشابه قبل تجربه نموده است. هزینه های مالی شرکت با افزایش 10درصدی روبرو بوده است. در نهایت سود هر سهم به 9 تومان رسیده است که در مدت مشابه قبل شرکت با زیان 4 تومانی به ازای هر سهم روبرو بوده است.
 4. شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی (مفاخر) در دوره 9 ماهه منتهی به سال 1398 به درآمد عملیاتی 69 میلیارد تومانی دست پیدا کرده است که از رشد 57 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل برخوردار بوده است. بهای تمام شده شرکت با افزایش 83 درصدی مقدار 51 میلیارد تومان را نمایش می دهد که در نهایت سود خالص شرکت به 10 میلیارد تومان رسیده که با رشد 10 درصدی همراه بوده است. هزینه های مالی شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییری نداشته که در نهایت منجر به سود خالص 31 تومان هر سهم شده است. که با رشد 206 درصدی نسبت به دوره مشابه قبل همراه بوده است.
 5. شرکت رادیاتور ایران (ختور) در 9 ماهه منتهی به سال 1398 به درامد عملیاتی 233 میلیارد تومان دست یافته که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 86 درصدی برخوردار بوده است. بهای تمام شده هر سهم 207 میلیاردتومان می باشد که نسبت به دوره مشابه با افزایش 102 درصدی همراه بوده است. در نهایت سود ناخالص شرکت برابر 25 میلیارد تومان می باشد که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 15 درصدی یافته است. هزینه های مالی شرکت برابر 92 میلیون تومان می باشد و در نهایت سود خالص هر سهم به عدد 37 تومان رسید که با افزایش 57 درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل همراه بوده است.
 6. شرکت صنایع مس شهید باهنر(فباهنر) در دوره 9 ماهه منتهی به سال 1398 به درآمد عملیاتی 974 میلیارد تومان دست پیدا کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 41 درصدی را تجربه نموده است. بهای تمام شده شرکت با 16 درصد افزایش به 701 میلیارد تومان رسید. در نتیجه سود ناخالص شرکت با رشد 223 درصدی به عدد 273 میلیارد تومان رسید. هزینه های مالی شرکت به عدد 15 میلیارد تومان رسید که با رشد 29 درصدی همراه بود. در نهایت سود هر سهم برابر 220 تومان می باشد که با رشد 395 درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل همراه بوده است.
 7. بانک اقتصاد نوین(ونوین) در 9 ماهه سال 1398 جمع درآمد های مشاع شرکت برابر2615 میلیارد تومان بوده است. که نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش 15 درصدی همراه بوده است. همچنین جمع درآمدهای غیر مشاع شرکت برابر1041 میلیارد تومان می باشد که نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد 53 درصدی مواجه شده است. در نتیجه مجموع درآمدهای ونوین با کاهش 86 درصدی به 44 میلیارد تومان رسید. هزینه های شرکت نسبت به مدت مشابه قبل از رشد 12 درصدی برخوردار بوده و به عدد 918 میلیارد تومان رسید. در نهایت سود خالص با زیان 874 میلیارد تومانی افزایش 76 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل ار تجربه نموده است
 8. رئیس کمیسون امنیت ملی مجلس: طبق بررسی ها و گزارش مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح خطای انسانی در سقوط هواپیما اوکرانی اثبات شد و احتمال جنگ الکترونیک و هجوم سایبری در حادثه سقوط هواپیما منتفی است.
 9. افسانه اروجی معاون بازار فرابورس گفت: در حالی پیگیری ورود شرکت های جدید به تابلو همواره ادامه داشته که با توجه به ارائه اطلاعات میاندوره ای چهار شرکت ذوب روی اصفهان(با سرمایه 60 میلیارد تومانی)، مهر آیندگان(1000 میلیارد تومانی)، کلر پارس(با سرمایه 33 میلیارد تومانی) و لاستیک یزد (با سرمایه 51 میلیارد تومانی) آماده عرضه اولیه می باشند. اروجی ادامه داد: بنابراین اگر نکات خاصی در مورد اطلاعات وصورت های مالی این شرکت ها نباشد. در نظر است طی بهمن ماه هر هفته یکی از این چهار شرکت عرضه اولیه شود.
 10. رئیس سازمان دامپزشکی: علوفه آلوده به سم آفلاتوکسین نداریم و ذرت های آلوده وارد کشور نشده اند.
 11. حمید حسینی دبیر کل اتاق مشترک ایران و عراق: در 9 ماه اول امسال، صادرات به عراق 6 میلیادر و 300 میلیون دلار شده است. صادرات از منظر وزنی افزایش داشته و از نظر ارزشی، کاهش داشته است. صادرات ایران بیشتر در آبان، آذر و دی بوده است.
 12. نرخ دلار صنعت پتروشیمی برای این هفته 11860 تومان تعیین شد.
 13. در مجمع مرقام گفته شد، افزایش سرمایه حداقل 400 درصدی از محل تجدید ارزیابی ها تا پایان امسال انجام خواهد شد.
 14. نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند: نفت وگاز طبیعی خام و میعانات گازی که توسط وزارت نفت به پالایشگاه ها فروخته شد، مشمول مالیات بر ارزش افزوده نمی شود.
 15. مدیر عامل بورس کالا با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده  برای راه اندازی بازار طلای آب شده در بورس کالا، اظهار کرد: در حال حاضر استاندارد مشخصی برای ارزیابی طلا در بورس وجود ندارد. امیدواریم با رایزنی با فعالان بازار طلا این نهاد ها شکل بگیرند تا بتوان بازار طلا هم راه اندازی کرد.
 16. بیشترین بازده اوراق اخزا، 21 درصد با سررسید 18 مرداد سال 1400 می باشد.
 17. افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی در دستور کار خگستر قرار گرفت.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش نمادهایی که از لحاظ تکنیکال در سیگنال معرفی شده اند، مورد بررسی قرار گرفته است. برای مطالعه تحلیل ها، کافی است روی لینک ها کلیک کنید.

#وآرین، بعد از شکست خط روند نزولی و تریگر در محدوده 220 تومان به سمت اهداف 260 و 300 تومان در حال حرکت است.

#فخوز، بعد از مدت زمان طولانی که بین دو محدوده 800 و 950 تومان قرار داشت، سرانجام به سمت سقف 950 تومان حرکت کرد اما هنوز نتوانسته است بالای این محدوده تثبیت شود.

#نوری، زمانی که در کف قیمتی 3315 تومان بود، معرفی شد و بعد از شکست سقف خود در 3700 تومان و رشد 36 درصدی به اهداف خود در قیمت 4000 و 4300 تومان که برای آن مشخص کرده بودیم دست یافت.

#ودی، بعد از واکنش به کف کانال صعودی که برای آن مشخص کرده بودیم و عبور از منطقه مهم 300 تومان، در حال رسیدن به سقف کانال صعودی و محدوده مهم 400 تومان است که به عنوان تارگت برای آن مشخص کرده بودیم.

#زشریف، بعد از شکست خط روند نزولی و شکست مقاومت مهم 1090 تومان و تثبیت بر روی آن، به نزدیکی سقف تاریخی خود در 1300 تومان دست یافت. در صورت شکست این سقف، محدوده 1500 تومان را به عنوان هدف برای این نماد در نظر می گیریم.

#سامان، بعد از واکنش به کف کانال صعودی، روند پرقدرت صعودی خود را آغاز کرد و توانست سقف تاریخی خود را نیز بشکند.

#ثنظام، علی رغم اصلاح کوتاهی که تا نزدیکی منطقه 250 تومان داشت، اما در نهایت توانست سقف قبلی خود در 320 تومان را بشکند.

#آپ، مقاومت سهم در 1750 تومان معرفی شده بود. قیمت از همین ناحیه توانایی رشد خود را از دست داد و نزدیکی مقاومت خود به نوسان های خنثی ادامه می دهد.

#طلا، مطابق انتظار ما قیمت ناحیه 3350 تومان را به خوبی شکست و روند صعودی را در پیش گرفت.

#وتجارت، سطح مهم 44-46 تومانی بالاخره به سمت بالا شکسته شد. این حرکت طبق تحلیل قبلی ما نشانه ادامه روند صعودی خواهد بود.

#چفیبر، حرکت قیمت بعد از آنکه مطابق تحلیل ما حرکت کوچکی داشت، کند و آهسته شده است. این مسئله می تواند فرصت ورود برای سرمایه گذاران جا مانده را فراهم کند.

#ددام، سهم پر بازدهی که از زمان تحلیل قبلی ما تاکنون حدود 47 درصد بازدهی داشته است. هم اکنون سهم ددام در صف فروش قفل شده است که می تواند نشانه فشار عرضه کنندگان در کوتاه مدت باشد. با اینحال سهامداران در همین نواحی می توانند مقداری از سود های خود را ذخیره نمایند.

#قنیشا، قیمت بعد از آنکه 12 درصد رشد داشت حدود 5 درصد نزول کرد. حرکات طبیعی قیمت در مسیر رسیدن به اهداف، تحلیل ما را معتبر نشان می دهد.

#ونوین، در تحلیل قبلی نشانه های صعود قیمت و پایان روند نزولی را بررسی کردیم. مقاومت داینامیک قیمت را میانگین متحرک 21 روزه در نظر گرفته بودیم که قیمت پس آنکه چند روزی با آن درگیر بود، نهایتا توانست مقاومت را به سمت بالا بشکند. بنابراین تحلیل ما همچنان معتبر است و سرمایه گذاران ریسک گریزتر می توانند برای ورود به سهم ونوین با توجه به تصمیمات معاملاتی خود، اقدام کنند.

#مرقام، با کاهش قدرت نسبی خریداران که در اندیکاتور مشهود است قیمت سهم مرقام استراحت افقی پیشبینی شده ما را در پیش گرفته است.

#وتوشه، از محل معرفی شده تاکنون شاهد آن هستیم که با عبور قیمت از ابر کومو بازدهی حدود 14 درصدی برای سهامداران محقق شده است. همانطور که انتظار داشتیم هدف 880 تومان رویت شد. تحلیل ما همچنان معتبر است و هدف بعدی 1020 تومان می باشد.

#وپاسار، قیمت مطابق تحلیل در حال حرکت است. هرچند از سرعت حرکت قیمت کاسته شده است. می توان ناحیه حمایتی جدیدی را در 225 تومان در نظر گرفت و اهداف سهم را مطابق تحلیل قبلی تلقی کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

پس از آن که ارزش سهام بانك‌ اقتصاد نوين ‌45 درصد ریزش کرد به منطقه حمایتی خود در محدوده قیمتی 260-270 تومان واکنش نشان داد. تقاضای خریداران از منطقه حمایتی با افزایش حجم معاملات بیشتر شد و همان طور که در اندیکاتور نشان داده شده است، اشباع فروش پایان یافت و با صادر شدن سیگنال مثبت در جهت صعود قیمت، خریداران وارد سهم شدند. از نظر تکنیکالی خط روند نزولی نیز شکسته شده است و نمایانگر پایان روند نزولی در سهم ونوین است.

در حال حاضر واکنش قیمت به میانگین متحرک (21 روزه) حائز اهمیت است. اگر قیمت بتواند این مقاومت داینامیک را پشت سر بگذارد می توان اهداف 347،374 و 400 تومانی را برای آن متصور بود. با توجه به روند شارپ نزولی قیمت و گذشته نمودار که صعود های شارپ در این سهم رخ می داده است؛ یکی از ریسک های سرمایه گذاری گرفتار شدن در صف های خرید یا فروش است.

تحلیل تکنیکال ونوین به همراه نمودار (4 آذر ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت توریستی و رفاهی آبادگران که با سرمایه 12.8 میلیارد تومانی در بازار پایه فرابورس حضور دارد از واگذاری 5.1 میلیون سهم بانک اقتصادنوین و بیش از 120 هزار سهم سرمایه گذاری ساختمان ایران و کسب سود 2.7 میلیارد تومانی خبر داد و برای دو روز کاری با توقف نماد روبرو شد.

براین اساس، محمدصالحی یکتا مدیرعامل “گکیش” اعلام کرد: این شرکت اقدام به فروش 5.1 میلیون سهام بانک اقتصادنوین با نماد “ونوین” و 120 هزار و 100 سهم سرمایه گذاری ساختمان ایران با نماد “وساخت” کرده است.

قیمت واگذاری هر سهم “ونوین” 4799 ریال و جمع کل معامله 2.4 میلیارد تومان بوده که با کسر 251.9 میلیون تومان بهای تمام شده بالغ بر 2.1 میلیارد تومان سود واگذاری پس از کسر مخارج انتقال حاصل شده است .

همچنین واگذاری هر سهم “وساخت” 48688 ریال و جمع کل معامله 579.6 میلیون تومان بوده که با کسر 27.2 میلیون تومان بهای تمام شده بالغ بر 552.4 میلیون تومان سود واگذاری پس از کسر مخارج انتقال حاصل شده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.