دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
5 آبان 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سرمایه گذاری صنعت نفت از موافقت با پذیرش شرکت زیرمجموعه در بازار دوم معاملات فرابورس برای عرضه اولیه 20 درصدی سهام و منوط به اعمال اقداماتی خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی شد.

براین اساس، هادی خان محمدی عضو هیات مدیره “ونفت” اعلام کرد: طبق نامه واصله از معاونت پذیرش و بازاریابی شرکت فرابورس با پذیرش شرکت کنترل گاز اکباتان از شرکت های تابعه سرمایه گذاری صنعت نفت در بازار معاملات فرابورس موافقت شده است.

همچنین رضا غلامعلی پور معاون پذیرش و بازاریابی فرابورس اعلام کرد: درخواست پذیرش سهام شرکت کنترل گاز اکباتان در فرابورس در جلسه 4 شهریور هیات پذیرش مطرح و با پذیرش آن شرکت در بازار دوم فرابورس موافقت و مقرر شد پیش از درج نماد شرکت یا آغاز معاملات اقدامات ذیل انجام شود.

ثبت شرکت نزد سازمان بورس، افشای موضوع توثیق زمین ها به همراه دلایل آن در امیدنامه، انجام افزایش سرمایه از 10 به 30 میلیارد تومان پیش از عرضه سهام، افشای برنامه ها جهت کسب بازارهای صادراتی و پیش‌بینی فروش صادراتی طی 5 سال آینده در امیدنامه، اخذ تعهد قبول هرگونه کسری ذخیره مالیاتی، بیمه‌ای و سایر بدهی های افشا نشده احتمالی مربوط به سنوات، قبل از عرضه اولیه سهام از سهامداران عمده، ارائه تاییدیه حسابرس مبنی بر بهره مندی شرکت از سیستم اطلاعات حسابداری مطلوب و مناسب با حجم فعالیت شرکت، اخذ و انتشار آخرین اطلاعات مالی طبق دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات سازمان بورس پیش از عرضه سهام، ارائه قرارداد بازارگردانی طبق فرمت قرارداد فرابورس پیش از عرضه سهام، اخذ تعهد عرضه جمع آن 30 درصد سهام شامل عرضه 20 درصد در روز عرضه اولیه و 10 درصد ظرف مدت سه ماه پس از عرضه از سهامداران عمده.

همچنین اقدامات ذیل که در فرایند درج و آماده‌سازی شرکت به منظور عرضه سهام باید انجام شود به استحضار می رسد:

1. ثبت شرکت نزد سازمان بورس منوط به ارائه گزارش های مورد نیاز از جمله صورت های مالی و تکمیل فرم های مربوطه است به این لحاظ ضروری است در اسرع وقت اطلاعات مورد نیاز از طریق مشاوره پذیرش به مدیریت نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس ارائه شود.

2. با عنایت به ضرورت ثبت اطلاعات سهامداری شرکت مستدعی است در اسرع وقت نسبت به ارسال فایل سهامداران شرکت حاوی مشخصات ثبتی و میزان دارایی سهامداران به شرکت سپرده گذاری مرکزی اقدام شود.

3. انجام عرضه اولیه سهام منوط به تشکیل پرونده برای شرکت نزد سازمان بورس و انتشار صورت‌های مالی در سایت رسمی کدال است لذا مستدعی است هماهنگی لازم در این خصوص را با مدیریت نظارت بر ناشران سازمان بورس مبذول کنید.

4. درج نام اوراق بهادار پذیرفته شده در فهرست نرخ‌های فرابورس منوط به احراز تمامی موارد تعیین شده توسط هیئت پذیرش است .در صورت عدم احراز این موارد ظرف مدت شش ماه از زمان ابلاغ، پذیرش سهام شرکت در فرابورس لغو می شود.

5. انعقاد قرارداد بازارگردانی در مقطع انجام اعضای اولیه سهام لازم بوده و ضروری است هماهنگی لازم با یکی از نهادهای مالی دارای مجوز بازارگردانی در مقطع زمانی مذکور انجام شود.

6. بر اساس ماده 25 دستورالعمل پذیرش، عرضه و نقل و انتقال اوراق بهادار در فرابورس متقاضی پذیرش موظف است تغییرات با اهمیت ارائه شده از جمله تغییراتی در اساسنامه، حسابرس، مدیران، دارندگان اطلاعات نهانی ،سال مالی و تغییرات سهامداران عمده در دوره بررسی درخواست پذیرش را به اطلاع فرابورس برسانند در غیر این صورت هیات پذیرش می‌تواند بر اساس گزارش فرابورس، پذیرش اوراق بهادار متقاضی پذیرش را در هر مرحله ای متوقف کند. لذا مقتضی است در صورت ایجاد هرگونه تغییر با اهمیت اطلاعات مالی و عملیاتی شرکت مراتب را در اسرع وقت به این معاونت اطلاع دهید.

7. بر اساس مفاد دستورالعمل اجرایی نحوه گزارش دهی دارندگان اطلاعات نهانی، اشخاص حقیقی واجد شرایط موظف به تکمیل فرم شماره یک و شرکت موظف به تکمیل فرم شماره 3 هستند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

همواره احترام به انتقادات، پیشنهادات و درخواست های کاربران محترم سیگنال از موارد مورد تاکید ما بوده است، لذا به پاس احترام و قدردانی از همراهان همیشگی سیگنال، تعدادی از سهام درخواستی پر تقاضا از سوی کاربران بررسی می گردد.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. شما می توانید به منظور رصد بازار و بروزرسانی برخی از نمادهای درخواستی خود، کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) را دنبال کنید.

در اینجا ما به بررسی گروه فرآورده های نفتی و چهار نماد شراز، شاوان، ونفت و شسپا می پردازیم

همانطور که می دانید، چهار نماد موجود در صندوق پالایشی یکم همچنان پس از تغییر نرخ خوراک، بازگشایی نشده اند. این چهار نماد پس از بازگشایی به صورت جداگانه مورد تحلیل و بررسی قرار خواهند گرفت.

شایان ذکر است مدت پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم تا روز یکشنبه 30 شهریور ماه 1399 تمدید شده است. جهت مطالعه بیشتر در مورد صندوق پالایشی یکم روی این لینک کلیک کنید.

شاخص فرآورده های نفتی

شاخص فرآورده های نفتی پس از رشد 550 درصدی از اوایل سال جاری، با رسیدن به سطح دوم کانال صعودی و افزایش عرضه ها در کلیت گروه، باعث افت این شاخص از حوالی 10 میلیون واحد تا حوالی 6.5 میلیون واحد شد. در حال حاضر محدوده 6.5 میلیون واحد نقش حمایتی خود را به خوبی ایفا کرده است و می توان انتظار داشت در صورت افزایش تقاضا، اهداف 7.66 میلیون واحد (هم تراز با حمایت سطح 1.75 کانال از دست رفته صعودی) و بازه 8.87-9.93 میلیون واحد را دنبال کند.

از طرف دیگر اگر عرضه ها در این گروه همچنان از میزان تقاضا بیشتر باشد، حمایت های بعدی آن در صورت از دست دادن سطح 6.5 میلیون واحدی را می توان 5.86 میلیون واحد و 5 میلیون واحد در نظر گرفت.

شراز

شرکت پالایش نفت شیراز در بازار دوم بورس و گروه “فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای” با نماد “شراز” مورد معامله قرار می گیرد.

این نماد پس از اطلاعیه وزارت نفت مبنی بر تغییر نرخ خوراک پالایشگاه ها، برای مدتی بسته بود و پس از بروز رسانی صورت های مالی خود به عنوان اولین نماد از گروه پالایشی بازگشایی شد و با ثبت رشد 11.48 درصدی بازگشایی نسبتا خوبی داشت.

در معاملات روز قبل، این سهم با صف خرید کار خود را آغاز کرد که با گذشت یک ساعت از شروع معاملات و افزایش عرضه ها در کلیت بازار، صف خرید عرضه شد و در نهایت پس از داد وستد 2.2 میلیون برگ سهم به ارزش 26 میلیارد تومان با قیمت پایانی 118،494 ریال ( 2.59%+) و قیمت آخرین معامله 114،400 ریال (%0.95-) به کار خود پایان داد.

این سهم پس از رشد قیمتی که از اوایل خرداد ماه سال جاری داشت، از قیمت 7700 تومان تا حوالی 18000 تومان با رشد روبرو شد و پس از آن با افزایش عرضه، وارد اصلاح شد و تا قیمت 9700 تومان افت قیمت داشت.

در صورت ادامه تقاضا برای خرید سهم، می توان انتظار رشد (به همراه نوسانات) تا قیمت های 12750 تومان، 16150 تومان و 18000 تومان داشت.

از طرف دیگر اگر مجددا فشار عرضه ها بر قدرت تقاضا چیره شود، حمایت های آن را می توان 10000 تومان و 7800 تومان در نظر گرفت.

شاوان

شرکت پالایش نفت لاوان با نماد “شاوان” در بازار دوم فرابورس و گروه “فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای” مورد معامله قرار می گیرد.

این سهم نیز به مانند شراز، پس از تغییر در قیمت خوراک، در روز بازگشایی در نهایت رشد 9.01 درصدی (براساس قیمت پایانی) داشت و در معاملات دیروز نیز پس از داد و ستد 2.4 میلیون سهم، با قیمت پایانی 140381 ریال (0.23%-)، کار خود را با صف فروش به پایان رساند.

این سهم از روز عرضه در فرابورس، درون یک کانال صعودی در حال نوسان است که با برخورد به سقف کانال، با افزایش عرضه ها روبرو شد و از قیمت 20800 تومان تا تا حوالی 12000 تومان کاهش قیمت را تجربه کرد.

حمایت های سهم در صورت ادامه عرضه ها، 12150 تومان و 10666 تومان خواهند بود. در مسیر کاهش قیمت، حمایت سطح 0.75 کانال صعودی نیز می تواند نقش حمایت را بازی کند.

در صورت افزایش تقاضا برای خرید سهم، اهداف ان را می توان 17000 تومان و 20800 تومان در نظر گرفت.

ونفت

شرکت سرمایه گذاری صنعت نفت، با نماد “ونفت” در بازار اول بورس و گروه “فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای” مرود معامله قرار می گیرد.

در معاملات روز قبل بالغ بر 4.2 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 14930 ریال ( 4.99%+) داد وستد شد و از ابتدا تا انتها تقاضای خوبی در دامنه بالایی قیمت برای سهم به صف نشسته بودند.

بررسی سهم از نگاه تکنیکالی، نشان از نوسان قیمت درون کانال صعودی می دهد. در صورت ادامه تقاضا برای سهم، اهداف آن را می توان 1755 تومان، 2067 تومان و 2853 تومان در نظر گرفت.

از طرف دیگر اگر سهم با افزایش عرضه ها روند نزولی خود را ادامه دهد، حمایت های آن را می توان 1244 تومان و 973 تومان در نظر گرفت.

شسپا

شرکت نفت سپاهان با نماد “شسپا” در گروه “فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای” مورد معامله قرار می گیرد.

در معاملات روز چهارشنبه، حدود 17 میلیون برگ سهم به ارزش 39 میلیارد تومان با قیمت پایانی 23100 ریال ( %4.81+) داد وستد شد و سهم با صف خرید به کار خود پایان داد.

از دید نموداری سهم درون مجموعه ای از کانال های صعودی در حال نوسان است که با برخورد به سطح 1.25 با اصلاح نسبتا عمیقی روبرو شد و از قیمت حوالی 4225 تومان تا حوالی 2000 تومان با افت قیمت روبرو شد.

در صورت ادامه تقاضا برای خرید سهم، اهداف آن را می توان 2585 تومان، 3450 تومان و 4225 تومان در نظر گرفت.

از طرف دیگر اگر سهم با افزایش عرضه ها روند نزولی خود را ادامه دهد، حمایت های آن را می توان، حمایت کانال صعودی آبی رنگ، بازه 1900-2000 تومان و 1540 تومان دانست.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شاخص بورس تهران دیروز با کاهش 19 هزار واحدی عدد 968 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با کاهش 3481 واحدی به عدد 306 هزار واحد رسید. همچنین دیروز با دست به دست شدن 10 میلیارد سهم طی 1.3 میلیون  داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 10518 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، افت 1.9 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل (شنبه) تجربه نمود.

بازار دیروز با فشار فروش همچون روزهای گذشته کار خود را آغاز نمود. رفته رفته از تعداد صف فروش ها کاسته و بر تعداد صف خرید ها افزوده می شد.

در گروه فراورده های نفتی صف فروش شپنا جمع آوری شد و  ونفت از درصد های منفی به مثبت رسید و در نمادهای دیگر این گروه از شدت صف فروش ها کاسته شد.

در گروه فلزات اساسی صف فروش های ذوب، فجر و .. جمع آوری و نمادهای کیمیا، فزرین، فاسمین، فسرب صف خرید را تجربه کردند. به عبارتی این گروه معاملات متعادل تری را دنبال می کرد.

در گروه محصولات شیمیایی فارس، زاگرس به صف خرید و نمادهایی همچون پارسان، نوری، شیران از منفی به مثبت رسیدند. این گروه روند متعادلی را در معاملات امروز تجربه کرد.

در گروه بانکی صف فروش بانک تجارت، دی و وپارس جمع آوری و اندکی از صف فروش بانک ملت و صادرات جمع آوری شد.

در گروه خودرو، خساپا و خودرو همچنان پر متقاضی و صفوف خرید سنگین را تجربه می نمایند.

به طور کلی معاملات دیروز روند متعادل تر و منطقی تری را نسبت به روزهای گذشته دنبال نمود.

بازار سرمایه در یک نگاه

شاخص کلشاخص هم وزنسود خالص
968.460306.6821.876.635
حجم معاملات (میلیارد سهم)ارزش معاملات (میلیارد تومان)ارزش بازار (میلیارد تومان)
1010.5183.634.514
P/EP/SP/B
19.294.399.57

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهامحجم معاملات (میلیون)ارزش معاملات (میلیارد)قیمت پایانی (ریال)درصد تغییرات قیمتقیمت آخرین معامله (ریال)
شپنا5596720120073.1-12370
وتجارت2647529420004.9-2013
خگستر795355944711.9-4505
فملی2353377143284.9-14316

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهمحجم معاملات (میلیون)ارزش معاملات (میلیارد)قیمت معامله بلوک (ریال)قیمت اخرین معامله (ریال)
فارس 215923991500015570
سمگا 2376851855019320

بیشترین درصد افزایش و بیشترین درصد کاهش قیمت در روز

گزارش روزانه بازار سرمایه (یکشنبه 28 اردیبهشت ماه 1399)

غسالم: بازگشایی پس از مجمع عمومی فوق العاده  مبنی بر افزایش سرمایه.

بساما: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص خرید 0.6 دانگ پروژه در حال ساخت میرداماد.

دارو: بازگشایی پس از مجمع عمومی عادی سالانه.

واتی: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص اموال منقول.

ولشرق: بازگشایی پس از مجمع عمومی عادی فوق العاده.

سرود: بازگشایی پس از مجمع عمومی عادی سالانه.

فلات: بازگشایی پس از به حد نصاب نرسیدن مجمع عمومی عادی فوق العاده.

فروی: بازگشایی پس از مجمع عمومی عادی سالانه.

بیشترین تاثیر مثبت و بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل بورس

گزارش روزانه بازار سرمایه (یکشنبه 28 اردیبهشت ماه 1399)

توضیحات : تقسیم بندی بر مبنا ارزش معاملات شرکت می باشد و اعداد میزان تاثیر گذاری بر شاخص کل را نمایش می دهد.

ارزش معاملات بازار بورس و فرابورس در طی هفته

گزارش روزانه بازار سرمایه (یکشنبه 28 اردیبهشت ماه 1399)

توضیحات : ارزش خالص بورس و فرابورس از کسر ارزش معاملاتی صندوق ها،  اوراق و معاملات بلوک از ارزش بورس و فرابورس بدست می آید.

مقایسه ارزش معاملات صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (یکشنبه 28 اردیبهشت ماه 1399)

مقایسه تعداد صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (یکشنبه 28 اردیبهشت ماه 1399)

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. سرپرست وزارت صمت از موافقت بانک مرکزی با واردات مواد اولیه بخش تولید از روش بدون انتقال ارز خبر داد و گفت: با هماهنگی و نظارت بانک مرکزی، واردات مواد اولیه کارخانجات تولیدی با اولویت مواد موجود در بنادر کشور، بدون انتقال ارز امکان پذیر خواهد بود. 
 2. بازار «میان‌روزی برق» از تیرماه 1399 به صورت آزمایشی و از دی‌ماه به صورت رسمی، برای اولین بار از سوی معاونت‌های بازار برق و راهبری شرکت مدیریت شبکه برق ایران آغاز به‌کار می‌کند.
 3. رئیس شورای رقابت : در قیمت گذاری خودروهای جدید ایران خودرو و سایپا که مشمول بازار انحصاری شده اند قیمت پایه 96 در نظر گرفته شده است به نحوی که شورا با محاسبه تورم سال های 97 و 98 و کسر افزایش قیمت بهمن ماه 97 از مجموع تورم دو سال 97 و 98 دستورالعمل قیمت گذاری این خودروها را امروز تعیین و به ستاد تنظیم بازار ارائه کرده است.
 4. کویت و عربستان سعودی توافق کرده‌اند تولید نفت از میدان نفتی مشترک الخفجی را به مدت یک ماه از اول ژوئن متوقف کنند.
 5. سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی گفت: در حال حاضر قیمت فراورده‌های نفتی و پتروشیمی افزایش نسبی یافته است و می‌توان نسبت به بهبود وضعیت این بازار امیدوار بود.
 6. وزارت اقتصاد در اطلاعیه‌ای بانک‌های اقتصادنوین، پست بانک ایران و توسعه تعاون را به فهرست بانک‌های منتخب جهت پذیره‌نویسی واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری “واسطه‌گری مالی یکم” افزود.
 7. شرکت گروه سرمایه گذاری سایپا (وساپا) از مزایده فروش املاک مازاد گروه خودروسازی سایپا در شهرهای تهران، قائم شهر و ایزد شهر خبر داد.
 8. شرکت گروه بهمن (خبهمن) از واگذاری 1.9 درصد بیمه ملت به قیمت هر سهم 1471 تومان خبر داد.
 9. شرکت سرمایه گذاری ساختمان نوین (وثنو) از خرید 0.05 درصد از بیمه کوثر به قیمت هر سهم 2398 تومان خبر داد.
 10. شرکت پتروشیمی جم (جم) از شروع مجدد فعالیت تعلیق شده واحد الفین خبر داد.
 11. هیئت مدیره شرکت بازرگانی صنعتی آینده سازان بهشت پارس (آینده) افزایش سرمایه 360 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها را تصویب نمود.
 12. شرکت معادن منگنز ایران (کمنگنز) از خرید تعدادی از شرکت های بورسی به مبلغ 15.5 میلیارد تومان خبر داد.
 13. شرکت صنایع لاستیکی سهند (پسهند) از افزایش سرمایه 42 درصدی از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی خبر داد.
 14. شرکت سیمان شاهرود (سرود) در مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام از 64.2 تومان سود ساخته شده،64 تومان را تقسیم نمود.
 15. شرکت کارخانجات مخابراتی ایران (لکما) از شرکت در مناقصه پاور سیستم شرکت ایرانسل خبر داد.
 16. شرکت سرمایه گذاری مسکن پردیس (ثپردیس) از مزایده مجدد شرکت سامان گستران پویا خبر داد.

می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند، قدرت خریدار به فروشنده حقیقی یا سرانه خرید هر کد حقیقی بالاست و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید این نمادها را بررسی کنید.

نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیف نماد مقایسه با میانگین حجم 30 روز قدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1 رانفور 48.69 14.2
2 ونفت 11 17.6

1. رانفور : خدمات انفورماتیک با نماد رانفور در بازار اول بورس و گروه رایانه قرار دارد. این نماد که در یک کانال صعودی در حال حرکت است، با نزدیک شدن به محدوده خط میانی کانال و میانگین متحرک نمایی 50 روزه واکنش نشان داد و امروز هم حجم بالایی را در این سهم شاهد بودیم. هر کد حقیقی به صورت میانگین نزدیک به 84 میلیون تومان در این نماد خرید انجام داده است. مقاومت سقف قبلی در قیمت 2500 تومان را پیش رو دارد.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (سه شنبه 19 فروردین ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. ونفت : سرمایه گذاری صنعت نفت با نماد ونفت، در بازار اول بورس و گروه فرآورده های نفتی قرار دارد. این نماد در بهمن سال گذشته هم جزو نماد برگزیده بود و بعد از رشد اندک تا 1250 تومان، دچار اصلاح عمیقی شد و تا محدوده حمایتی 800 تومان نیز کاهش قیمت را تجربه کرد. با نزدیک شدن به کف کانال و میانگین متحرک نمایی 100 روزه، این سهم با افزایش تقاضا رو به رو شد و امروز هم حجم سنگینی در آن معامله شد. هر کد حقیقی به صورت میانگین در معاملات امروز نزدیک به 80 میلیون تومان خرید کرده است.

در صورت صعود، مقاومت 1250 تومان را پیش رو دارد.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (سه شنبه 19 فروردین ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم های نسبتا بالایی در مقایسه با 30 روز گذشته معامله شده اند و قدرت خریدار به فروشنده آنها مناسب است و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید در روزهای آتی این نمادها را بررسی کنید. نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیف نماد مقایسه با حجم 30 روز قدرت خریدار به فروشنده
1 شفا 3.55 1.25
2 کلوند 3.50 1.38
3 ونفت 4.77 0.86

1. شفا : سرمایه گذاری شفادارو با نماد شفا در بازار دوم بورس و گروه محصولات دارویی قرار دارد. در حالی که اکثر نمادهایی دارویی امروز منفی بودند، این نماد در درصدهای مثبت و با صف خرید به کار خود پایان داد و مقاومت قبلی در محدوده 1700 تومان را شکست.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (شنبه 12 بهمن ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. کلوند : کاشی الوند با نماد کلوند در بازار دوم بورس و گروه کاشی و سرامیک قرار دارد. بعد از شکست مقاومت 1300 تومان و خط میانی کانال حجم های سنگینی امروز در این نماد معامله شده است.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (شنبه 12 بهمن ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

3. ونفت : سرمایه گذاری صنعت نفت با نماد ونفت در گروه فرآورده های نفتی و بازار اول بورس قرار دارد. بعد از گذر از محدوده مقاومتی مهم 1000 تومان، حجم های سنگینی در این نماد معامله شده است.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (شنبه 12 بهمن ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

امروز دوشنبه 10 شهریور شاخص کل بورس در شروع معاملات با رشد 41 هزار واحدی رو به رو بود.

بازار با گرایش مثبت در اکثر گروه‌ها آغاز به کار کرده است.

بانکی‌ها امروز پر تقاضا شروع به کار کرده اند. دی، وپاسار، ونوین، وتجارت و وبصادر از جمله نمادهای مورد توجه گروه اند. وگردش پر عرضه داد و ستد می‌شود.

عرضه صف خرید خساپا و خودرو در ابتدای معاملات روز جاری نوسانات در این دو نماد را افزایش داده است.

فراورده‌های نفتی هم با افزایش تقاضا معامله می‌شوند. شپنا، شبندر، شاوان و شرانل از جمله نمادهای مثبت گروه اند. ونفت و شسپا متعادل اند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

بورس تهران روز گذشته روندی متفاوت را در نماگرهای اصلی خود تجربه کرد. به این ترتیب شاخص هم‌وزن که نشانی از اثرگذاری یکسان نمادها دارد در حالی با رشد 65/ 0 درصدی همراه شد که در مقابل شاهد کاهش 4/ 0 درصدی شاخص کل بورس تهران بودیم. از این رو نمادهای کالایی بیشترین فشار را بر نماگر اصلی بازار تحمیل کردند. با وجود این افزایش جذابیت سهام در قیمت‌های منفی بار دیگر تقاضا را فعال کرد و در نهایت به سبب تقابل عرضه و تقاضا ارزش معاملات خرد سهام تنها در بورس تهران به حدود 15هزار میلیارد تومان رسید که بیشترین میزان در یک ماه اخیر بود.

افت بورس با اصلاح بزرگان

فشار عرضه برای ذخیره سود در سهام شرکت‌های بزرگ کالایی در حالی شاخص کل را زیر فشار گذاشت که در گروه‌های متوسطی نظیر بانک و خودرویی و صنایعی چون سیمان و لاستیک شاهد برتری همه‌جانبه تقاضا و رشد حداکثری قیمت بودیم. در این میان افزایش تعداد نمادهای متوقف در جریان معاملات در افت قیمت سهام بی‌تاثیر نبود. در مجموع اما برگشت شاخص کل از کف در جریان معاملات امیدها به ثبت رکوردهای جدید در بورس را زنده کرد.

موج منفی توقف‌ بازار

یکی از موضوعات قابل توجه در معاملات روز گذشته افزایش موج توقف‌ها بود. از این رو در بورس تهران با توقف نماد معاملاتی 28 شرکت به دلایل مختلف از رشد و افت قیمت برای روزهای متوالی گرفته تا برگزاری مجامع و افشای اطلاعات بااهمیت مواجه بودیم. تعداد توقف‌ها در فرابورس ایران نیز به 11 سهم رسید. به نظر می‌رسد تعداد بالای نمادهای متوقف شده در نزولی شدن شاخص کل در دو بازار مذکور بی‌تاثیر نبوده است.

جذابیت سهام در محدوده منفی

همان‌طور که اشاره شد روز گذشته ارزش معاملات خرد سهام در دو بازار بورس و فرابورس به بیشترین سطح در یک ماه اخیر رسید. این مهم در حالی رقم خورد که شاخص سهام با افت 4/ 0 درصدی مواجه شد و از 39 صنعت فعال بورسی نیز 18 گروه با افت میانگین قیمت سهام زیرمجموعه خود مواجه شدند. با این حال موضوعی که این روزها کاملا آشکار است، افزایش جذابیت سهام پس از هر افت قیمتی است. به‌طوری که پس از تشدید عرضه‌ای که منجر به کاهش قیمت سهام بنگاه‌های بورسی می‌شود، شاهد بازگشت تقاضا و افزایش دادوستدها در سهام هستیم. این تقابل روز گذشته نیز کاملا محسوس بود و به افزایش ارزش معاملات خرد سهام انجامید.

بازیگران چه عملکردی داشتند؟

هر چند معاملات روز گذشته با افت نماگر اصلی بازار خاتمه یافت، ولی این سهامداران خرد بودند که به روند خریدهای پرحجم خود ادامه دادند و توانستند نقدینگی را در زمین خود حفظ کنند. بر این اساس حقیقی‌های بازار برای سومین روز متوالی توانستند خالص خرید مثبتی در کارنامه خود ثبت کنند. به‌طوری‌که دیروز 120میلیارد تومان نقدینگی در مسیر پرتفوی سهامداران حقوقی به حقیقی جابه‌جا شد.

بررسی جزئیات این جابه‌جایی‌ها نشان می‌دهد که سهامداران خرد همچنان به خریدهای خود در نمادهای سیمانی ادامه دادند و دیروز نیز خالص خرید 213میلیارد تومانی را در این صنعت ثبت کردند. در صدر خریدها نیز تمایل به جمع‌آوری سهام سیمان شرق قرار داشت. به‌طوری‌که 85درصد از این رقم یعنی 183میلیارد تومان به خالص خرید «سشرق» تعلق داشت. «سیدکو» نیز با ثبت خالص خرید 5/ 14میلیارد تومانی از دیگر نمادهای مورد توجه حقیقی‌ها در این بازار بود.

در ادامه این روند خرید سهام خودرویی بود که با استقبال معامله‌گران خرد بازار همراه شد. به‌طوری‌که حقیقی‌ها توانستند بیش از 85میلیارد تومان نقدینگی را بابت خرید سهام مزبور به پرتفوی خود منتقل کنند. در این میان 67میلیارد تومان از این رقم به خالص خرید سهام ایران‌خودرو تعلق داشت. دیگر لیدر خودرویی یعنی سایپا نیز خالص خرید 3/ 15میلیارد تومانی را از سوی حقیقی‌ها تجربه کرد. در همین راستا سهامداران حقیقی «خگستر» نیز توانست حدود 19میلیارد تومان نقدینگی را بابت خرید سهام مزبور از سبد سهام حقوقی‌ها به پرتفوی خود منتقل کنند. در ادامه نیز خرید سهام گروه مخابرات و به‌خصوص خود سهام مخابرات در کانون توجه سهامداران خرد بازار قرار گرفت. به‌طوری‌که دیروز حقیقی‌ها حدود 36میلیارد تومان نقدینگی بابت خرید سهام «اخابر» به پرتفوی خود منتقل کردند.

در مقابل معامله‌گران عمده بورسی بیشترین خرید و بعضا حمایت را از سهام گروه پالایشی داشتند. به‌طوری‌که ثبت خالص خریدی در حدود 200میلیارد تومان از سوی این گروه از سهامداران در نمادهای پالایشی شکل گرفت. در این میان نفت سپاهان با ثبت خالص خرید بیش از 170میلیارد تومانی در صدر خریدها جای گرفت. «ونفت» نیز با ثبت خالص خرید 2/ 27میلیارد تومانی از دیگر نمادهای مورد توجه حقوقی‌ها در این گروه بود. گروه فلزات اساسی نیز خرید و فروش‌های متعددی را از سوی بازیگران بازار تجربه کرد؛ در حالی بعضی از نمادهای این گروه مورد توجه حقوقی‌ها بود که در مقابل حقیقی‌ها نیز خریدهای متعددی را در بعضی نمادهای فلزی داشتند. برآیند این امر ثبت خالص خرید بیش از 960میلیون تومانی از سوی حقوقی‌های بازار در این صنعت بود. در این میان سهامداران عمده بیشترین خرید را در نماد فولاد مبارکه داشتند. به‌طوری‌که 41میلیارد تومان نقدینگی بابت خرید سهام «فولاد» در مسیر پرتفوی سهامداران حقوقی به حقیقی جابه‌جا شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

09-02

فشار عرضه برای ذخیره سود در سهام شرکت‌های بزرگ کالایی در حالی شاخص کل را زیر فشار گذاشت که در گروه‌های متوسطی نظیر بانک و خودرویی و صنایعی چون سیمان و لاستیک شاهد برتری همه‌جانبه تقاضا و رشد حداکثری قیمت بودیم. در این میان افزایش تعداد نمادهای متوقف در جریان معاملات در افت قیمت سهام بی‌تاثیر نبود. در مجموع اما برگشت شاخص کل از کف در جریان معاملات امیدها به ثبت رکوردهای جدید در بورس را زنده کرد.

موج منفی توقف‌ بازار

یکی از موضوعات قابل توجه در معاملات روز گذشته افزایش موج توقف‌ها بود. از این رو در بورس تهران با توقف نماد معاملاتی 28 شرکت به دلایل مختلف از رشد و افت قیمت برای روزهای متوالی گرفته تا برگزاری مجامع و افشای اطلاعات بااهمیت مواجه بودیم. تعداد توقف‌ها در فرابورس ایران نیز به 11 سهم رسید. به نظر می‌رسد تعداد بالای نمادهای متوقف شده در نزولی شدن شاخص کل در دو بازار مذکور بی‌تاثیر نبوده است.

جذابیت سهام در محدوده منفی

همان‌طور که اشاره شد روز گذشته ارزش معاملات خرد سهام در دو بازار بورس و فرابورس به بیشترین سطح در یک ماه اخیر رسید. این مهم در حالی رقم خورد که شاخص سهام با افت 4/ 0 درصدی مواجه شد و از 39 صنعت فعال بورسی نیز 18 گروه با افت میانگین قیمت سهام زیرمجموعه خود مواجه شدند. با این حال موضوعی که این روزها کاملا آشکار است، افزایش جذابیت سهام پس از هر افت قیمتی است. به‌طوری که پس از تشدید عرضه‌ای که منجر به کاهش قیمت سهام بنگاه‌های بورسی می‌شود، شاهد بازگشت تقاضا و افزایش دادوستدها در سهام هستیم. این تقابل روز گذشته نیز کاملا محسوس بود و به افزایش ارزش معاملات خرد سهام انجامید.

بازیگران چه عملکردی داشتند؟

هر چند معاملات روز گذشته با افت نماگر اصلی بازار خاتمه یافت، ولی این سهامداران خرد بودند که به روند خریدهای پرحجم خود ادامه دادند و توانستند نقدینگی را در زمین خود حفظ کنند. بر این اساس حقیقی‌های بازار برای سومین روز متوالی توانستند خالص خرید مثبتی در کارنامه خود ثبت کنند. به‌طوری‌که دیروز 120میلیارد تومان نقدینگی در مسیر پرتفوی سهامداران حقوقی به حقیقی جابه‌جا شد.

بررسی جزئیات این جابه‌جایی‌ها نشان می‌دهد که سهامداران خرد همچنان به خریدهای خود در نمادهای سیمانی ادامه دادند و دیروز نیز خالص خرید 213میلیارد تومانی را در این صنعت ثبت کردند. در صدر خریدها نیز تمایل به جمع‌آوری سهام سیمان شرق قرار داشت. به‌طوری‌که 85درصد از این رقم یعنی 183میلیارد تومان به خالص خرید «سشرق» تعلق داشت. «سیدکو» نیز با ثبت خالص خرید 5/ 14میلیارد تومانی از دیگر نمادهای مورد توجه حقیقی‌ها در این بازار بود.

در ادامه این روند خرید سهام خودرویی بود که با استقبال معامله‌گران خرد بازار همراه شد. به‌طوری‌که حقیقی‌ها توانستند بیش از 85میلیارد تومان نقدینگی را بابت خرید سهام مزبور به پرتفوی خود منتقل کنند. در این میان 67میلیارد تومان از این رقم به خالص خرید سهام ایران‌خودرو تعلق داشت. دیگر لیدر خودرویی یعنی سایپا نیز خالص خرید 3/ 15میلیارد تومانی را از سوی حقیقی‌ها تجربه کرد. در همین راستا سهامداران حقیقی «خگستر» نیز توانست حدود 19میلیارد تومان نقدینگی را بابت خرید سهام مزبور از سبد سهام حقوقی‌ها به پرتفوی خود منتقل کنند. در ادامه نیز خرید سهام گروه مخابرات و به‌خصوص خود سهام مخابرات در کانون توجه سهامداران خرد بازار قرار گرفت. به‌طوری‌که دیروز حقیقی‌ها حدود 36میلیارد تومان نقدینگی بابت خرید سهام «اخابر» به پرتفوی خود منتقل کردند.

در مقابل معامله‌گران عمده بورسی بیشترین خرید و بعضا حمایت را از سهام گروه پالایشی داشتند. به‌طوری‌که ثبت خالص خریدی در حدود 200میلیارد تومان از سوی این گروه از سهامداران در نمادهای پالایشی شکل گرفت. در این میان نفت سپاهان با ثبت خالص خرید بیش از 170میلیارد تومانی در صدر خریدها جای گرفت. «ونفت» نیز با ثبت خالص خرید 2/ 27میلیارد تومانی از دیگر نمادهای مورد توجه حقوقی‌ها در این گروه بود. گروه فلزات اساسی نیز خرید و فروش‌های متعددی را از سوی بازیگران بازار تجربه کرد؛ در حالی بعضی از نمادهای این گروه مورد توجه حقوقی‌ها بود که در مقابل حقیقی‌ها نیز خریدهای متعددی را در بعضی نمادهای فلزی داشتند. برآیند این امر ثبت خالص خرید بیش از 960میلیون تومانی از سوی حقوقی‌های بازار در این صنعت بود. در این میان سهامداران عمده بیشترین خرید را در نماد فولاد مبارکه داشتند. به‌طوری‌که 41میلیارد تومان نقدینگی بابت خرید سهام «فولاد» در مسیر پرتفوی سهامداران حقوقی به حقیقی جابه‌جا شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، در فرایند پیش‌گشایش بازار سهام روز دوشنبه 25 فروردین، تشکیل صف‌های خرید سنگین حاکی از آن است که امروز نیز بازار سهام شروعی سبز خواهد داشت.

در عملیات سفارش‌گذاری سه نماد صبا، تاپیکو و ونفت به ترتیب با 391، 210 و 205 میلیون صف خرید، بیشترین حجم متقاضی را به خود اختصاص داده‌اند و در طرف عرضه نیز سرچشمه، شپنا و پرند با فشار عرضه مواجه هستند.

بازار سهام امروز را در حالی آغاز می‌کند که در دو روز گذشته شاخص کل بیش از 25 هزار واحد رشد داشته و همین موضوع باعث شده تا اقبال عمومی به این بازار بیشتر از گذشته شود. پیش از شروع معاملات امروز نمادهای غاذر، دکوثر، چدن و کیسون به دلیل افشای اطلاعات بااهمیت متوقف شدند.

در ابتدای هفته شورای عالی بورس، ضمن انتخاب حسن قالیباف به عنوان رئیس جدید بورس، مصوبات جنجال برانگیز چهارشنبه را نیز به حالت تعلیق درآورد تا جو حاکم بر بازار سهام به شدت مثبت باشد.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بازار سهام در حالی تا دقایقی دیگر سومین روز کاری هفته را شروع می کند که در مرحله پیش گشایش بازار 313 سهم دارای صف خرید و 4 سهم دیگر دارای صف فروش هستند.

همچنین نمادهای “واتی ،های وب ،غشوکو ،چکارن”  صف های فروش بازار هستند.

در این میان، پرحجم ترین تقاضاها به نمادهای “صبا” با 442 میلیون سهم، “ونفت” با 247 میلیون سهم، “رانفور” با 223 میلیون سهم، “اخابر” با 211 میلیون سهم و “تاپیکو” با 211 میلیون سهم اختصاص دارد.

صف خرید

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.