دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
2 آبان 1399

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

آخرین اطلاعیه‌ای که وانصار برروی کدال منتشر کرده مربوط به مهرماه سال گذشته است. «بانک قوامین» هم که عمده سرمایه‌اش را وارد بازار املاک کرده هم از آذرماه سال قبل هیچ اطلاعیه‌ای روی کدال منتشر نکرده است. «موسسه کوثر» (وکوثر) هم هنوز صورت‌های مالی سال 1396 خود را هم تصویب نکرده، در نتیجه این بانک احتمالا پس از آماده شدن گزارش‌های سال 1397 می‌تواند برای برگزاری مجمع ادغام آماده شود.

مبنای ادغام مهر اقتصاد

در این بین گزارش ارزشیابی بانک مهر اقتصاد (ومهر) در روز هفتم خرداد روی کدال قرار گرفت. براساس ارزشیابی کارشناسان رسمی دادگستری، هر سهم این بانک در مقطع پایان اسفند 1397 1200‌تومان ارزش داشته است. همین گزارش در مجمع فوق‌العاده‌ای که دوشنبه هفته گذشته برگزارشد، اساس تصویب ادغام ومهر در بانک سپه قرارگرفت. البته با توجه به رشد قیمت دارایی‌ها در مقطع پایان سال 1397 تاکنون، قرار شد مبلغی به قیمت کارشناسی شده هر سهم اضافه و در نهایت 1717 تومان به ازای هر سهم به سهامداران حقیقی و حقوقی غیروابسته به نیروهای مسلح ظرف دو هفته پرداخت شود. البته در بهار سال قبل فرصتی برای فروش سهم به دارندگان آن به قیمت اسمی 100 تومان داده شد که در آن بازه 124 میلیون برگه سهام را یکی از سهامداران عمده خرید. با توجه به اینکه از مرداد 1395 تا مرداد 1396 قیمت سهم زیر 100 تومان بود، سهامدارانی که بهای تمام‌شده سهم برایشان زیر 100تومان بود ترجیح دادند با سود نه‌چندان زیادی از سهم خارج شوند. البته سهامدارانی که آن موقع نفروختند و صبر کردند بازده خوبی از این سرمایه‌گذاری به‌دست آوردند. یکی از دلایل سود مناسب دارندگان سهام ومهر را شاید بتوان سرمایه‌گذاری‌های این بانک و زیرمجموعه‌هایش در بازار سرمایه و به‌ویژه برخی نمادهای بنیادی بازار دانست که در دو سال گذشته شاهد رشد قیمتی مناسبی بودند. پیش از برگزاری مجمع فوق‌العاده، آخرین مجمع سالانه مستقل بانک (پیش از ادغام) برای سال مالی 1397 هم برگزار شد، اگرچه با وجود سود 30 تومانی به ازای هر سهم بنابر دستور بانک مرکزی به تقسیم سود قادر نبود.

حکمت؛ ادغامی آسان

همین فرآیند برای «بانک حکمت ایرانیان» (حکمت) وابسته به ارتش هم صورت گرفت و گزارش کارشناسی، ارزش ویژه هر سهم را اندکی کمتر از 175 تومان به‌دست آورد. البته با توجه به تازه تاسیس بودن این بانک نسبت به بانک‌های نظامی دیگر این رقم چندان غیرمنتظره نیست. «بانک حکمت ایرانیان» در ابتدای دهه 90 شروع به‌کار کرد در حالی که بانک مهر اقتصاد در سال‌های ابتدای دهه 70 شمسی به‌عنوان «صندوق قرض‌الحسنه بسیجیان» آغاز به‌کار کرد. مجمع سالانه منتهی به پایان اسفند 1397 حکمت و مجمع فوق‌العاده تصویب ادغام آن روز دهم خرداد برگزار شد که ظاهرا قرار شد 350 تومان برای هر سهم حکمت به سهامدارانی که در بهار 98 اقدام به فروش نکردند، پرداخت شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک مهر اقتصاد که در شمار یکی از 5 بانک ادغامی در بانک سپه قرار دارد، زمان برگزاری مجمع فوق العاده و عادی بطور فوق العاده را اعلام کرد.

براین اساس، “ومهر” ساعت 9 و 11 روز یکشنبه 25 اسفند در محل مرکز همایش های بانک سپه واقع در انتهای خیابان مطهری برای تصویب صورت های مالی منتهی به اسفند گذشته و بررسی و تصویب ادغام در بانک سپه تصمیم گیری می کند.

انتهای پیام

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.