دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
10 آبان 1399
به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسهیل بانی؛ در ساعت 9 و 30دقیقه جمع صف‌های خرید حدود هزار و 140میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش سه هزار و 500میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به دو هزار و 350میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش «دی»، «وملی» و «لکما» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک دی 500میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید «خودرو»، «وبملت» و «جوین» در نوبت انتظار است.

ارزش 10صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع 634میلیارد تومان (56درصد کل) و 10صف فروش برتر 1543 میلیارد تومان (44درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در 29نماد و حجم صف‌های فروش در 76 نماد بیش از 10میلیارد تومان بوده است. ؛ گفتنی است حجم صف فرآورده‌های نسوز پارس (کفپارس) به 5.3درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«بانک‌ها و موسسات اعتباری» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش 540میلیارد تومان است و پس از آن گروه «انبوه‌سازی، املاک و مستغلات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن 320میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «زراعت و خدمات وابسته» با تقاضای خرید 62میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود 36 درصد ازچهار هزار و 600میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هزار و 900میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن 238درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به 6هزار و 600میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای_خرید_و_فروش_بورس_و_فرابورس_99_08_10نقشه صفوف خرید و فروش سهام 99.08.10

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسهیل بانی؛ در ساعت 9 و 30دقیقه جمع صف‌های خرید حدود 525میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش پنج هزار و 540میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به پنچ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش «شپنا»، «وآیند» و «وملی» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام پالایش نفت اصفهان، 285میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید «ولپارس»، «گدنا» و «سمایه» در نوبت انتظار است.

ارزش 10صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع 370میلیارد تومان (70 درصد کل) و 10 صف فروش برتر دو هزار میلیارد تومان (36 درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در 16نماد و حجم صف‌های فروش در 96نماد بیش از 10میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف کارخانجات مخابراتی ایران (لکما) به 3.5درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«فرآورده‌های نفتی» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش 650میلیارد تومان است و پس از آن گروه «بانک‌ها و موسسات اعتبار» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن 590میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن» با تقاضای خرید پنج میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود 33درصد از 6هزار میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هزار و 600میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن 388درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هفت هزار و 600میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای_خرید_و_فروش_بورس_و_فرابورس_99_08_06

نقشه صفوف خرید و فروش سهام 99.08.06

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسارینا امامی؛ در ساعت 9 و30دقیقه بورس امروز جمع صف‌های خرید حدود 432میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش پنج هزار و 830میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به پنج هزار و 395میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش «وملی»، «وشهر» و «شپنا» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام وملی 250 میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید «شاروم»، «ولپارس» و «رافزا» در نوبت انتظار است.

ارزش 10 صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع 341میلیارد تومان (79درصد کل) و 10 صف فروش برتر هزار و 775میلیارد تومان (30درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در 10 نماد و حجم صف‌های فروش در 112 نماد بیش از 10 میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف کسعدی (کاشی سعدی) به 9درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

“بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش 804میلیارد تومان است و پس از آن گروه “خودرو و ساخت قطعات” قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن 638میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه “رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن” با تقاضای خرید 27میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود 28درصد از شش هزار 259میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع 1791میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن 349درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هشت هزار و 50میلیارد تومان خواهد رسید.

4_58098681074428170744_5809868107442817073

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان روز سه‌شنبه (15 مهرماه) در نامه‌ای خطاب به مدیران عامل شرکت‌های سیمان، از موافقت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با افزایش قیمت سیمان پاکتی خبر داد و خواستار شد تا مدیران شرکت‌های سیمان، هرچه سریعتر به جهت تعدیل نرخ فروش سیمان پاکتی اقدام کنند. از این رو دیگر گروه‌های بورسی نیز با استقبال از افزایش نقدشوندگی سهام در سمت خریدار فعال شدند تا شاخص سهام حرکت خود در مدار صعودی را آغاز کند. در ادامه سهامداران گروه سیمان شاهد انتشار اخباری در خصوص افزایش نرخ سیمان بودند. در این راستا برخی مدیران عامل شرکت‌های سیمانی اعلام کردند قیمت هر تن سیمان پاکتی 40 هزار تومان افزایش یافته است. این میزان افزایش به دلیل بالا رفتن قیمت بسته‌بندی پاکت‌های سیمان است و هنوز قیمت سیمان بالا نرفته است. زیرمجموعه‌های گروه سیمان، آهک و گچ در مهرماه با افت 5.2 درصدی همراه شدند.

همچنین مهرماه بانک مرکزی نرخ تسعیر دلار را تعیین کرد. براساس بخشنامه بانک‌ مرکزی به بانک‌ها، معادل نرخ تسعیر دارایی‌های ارزی براساس دلار، 11 هزار تومان و معادل یورو، 12 هزار و 900 تومان خواهد بود.  نرخ تسعیر اقلام دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی در شبکه بانکی کشور در پایان سال 1399 مجددا اعلام خواهد شد.  بانک مرکزی نرخ تسعیر دارایی‌های ارزی برای سال 98 را 9000 تومان تعیین کرده بود. در این میان بانک‌ها یکی پس از دیگری به شفاف سازی در خصوص تاثیرات نرخ جدید تسعیر ارز روی سامانه کدال پرداختند. این گروه مهرماه با افت 6.4 درصدی میانگین قیمت زیرمجموعه های خود مواجه شد.

اما یکی از مهمترین اخباری که در این ماه مورد توجه فعالان بازار سهام قرار گرفت، مجمع «شستا» و احتمال بازگشایی این نماد در روزهای پیش رو است. «شستا» که از 16 شهریورماه با توقف نماد معاملاتی خود مواجه شده، روز چهارشنبه 23 مهرماه، به مجمع عمومی سالیانه رفت خبر از برنامه افزایش سرمایه شستا از محل اندوخته 6200 میلیارد تومانی و تخصیص سهام جایزه به سهامداران مخابره شد. این شرکت همچنین در مجمع خود 120 تومان به ازای هر سهم تقسیم کرد و حال به انتظار بازگشایی نماد معاملاتی خود در بورس تهران است.

در آخرین روزهای مهرماه اخبار و شایعاتی در خصوص دستوری شدن قیمت گذاری فولاد به بازار مخابره شد و نه دسته جمعی فعالان بازار را به دنبال داشت. در نهایت نیز این مهم به مجلس رفت و با توافق دولت و مجلس خط بطلانی بر آن کشیده شد تا نرخ فولاد در فرآیند عرضه و تقاضای بورس کالا تعیین شود.

بر اساس این گزارش، بورس تهران اولین ماه پاییز را با افت 11.5 درصدی شاخص کل به پایان رساند. نگاهی به عملکرد صنایع 38گانه بورسی در اولین ماه پاییز نشان از رشد شاخص صنعت در سه گروه در مقابل افت میانگین قیمت سهام زیرمجموعه 34 صنعت بورسی دارد.

در این میان گروه محصولات چرمی با تک سهم «وملی» با افت قیمتی به میزان 32.6 درصد مواجه شد. پس از آن بیشترین کاهش شاخص از آن گروه محصولات کاغذی به میزان32.1 درصد شد. در میان گروه‌های کامودیتی‌محور بورس تهران نیز فلزات اساسی بیشترین زیان (معادل 24.3 درصد) به سهامداران خود تحمیل کرد. معدنی‌ها نیز در این ماه شاهد افت 19.7 درصدی میانگین قیمت سهام زیرمجموعه خود بودند. در آن‌سوی بازار اما تنها سه گروه کاشی و سرامیک، خرده‌فروشی و بیمه با رشد شاخص صنعت خود به ترتیب معادل 17.6، 6.6 و 3.4 درصد همراه شدند.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد؛ سنگین‌ترین افت ماهانه تاریخ بورس در حالی رقم خورد که در دیگر بازارهای سرمایه‌پذیر، دلار با رشد 2/ 4 درصد و سکه نیز با افزایش 6/ 7 درصدی قیمت همراه شدند و برآوردها از بهای مسکن نیز حکایت از رشد قیمت‌ها دارد. از این رو برای سومین ماه متوالی شاهد جاماندن بورس از رقبای خود بودیم. در این میان اثرات روانی انتخابات پیش‌روی ریاست‌جمهوری آمریکا در کنار تلاش‌های غیرکارشناسانه برای بازگشت تعادل به گردونه معاملات سهام، سبب شد تا 12 روز از 21 روز کاری مهرماه با افت نماگر اصلی سهام دنبال شود. از این رو در اولین ماه پاییز، میانگین روزانه 6/ 0 درصد زیان (مرکب) به سهامداران تحمیل شد.

تردید انتخاباتی در معاملات سهام

فعالان بورس تهران مهر99 شاهد فضای پرتردید و ابهام‌آلودی بودند. جایی که نزدیک شدن به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و تردیدها نسبت به آینده سهام با انتخاب هر یک از گزینه‌های این انتخابات، بورس بازان را سردرگم کرده است. در این میان سهام در دو اردوگاه ریالی و دلاری قرار گرفته‌اند. این گمانه وجود دارد که در صورت تمدید حضور ساکن فعلی کاخ سفید، کماکان سهام شرکت‌های بزرگ کالایی و صادراتی از مزیت سرمایه‌گذاری برخوردار باشند و در صورت انتخاب نماینده دموکرات، بخش کوچک‌تری از بازار به لحاظ وزنی شامل صنایع غیر صادراتی و اصطلاحا ریال‌محور موقعیت بهتری بیابند. این دوگانگی و تردید که عمدتا اثرات روانی آن برجسته است، سبب شده تا معاملات مهرماه بورس تهران در عین کم‌رمقی به نوسان در محدوده منفی ادامه دهد.

از ممنوعیت معاملات روزانه تا کاهش نقدشوندگی

اوایل ماه گذشته بود که ناظر بورسی در اقدامی جدید خبر از ممنوعیت خرید و فروش روزانه سهام (Day trading) داد. سازمان بورس در توجیه این اقدام گفت: «برخی اشخاص که اقدام به جمع کردن نمادها در حجم‌های قابل توجه و در حداقل دامنه نوسان روزانه کرده بودند، شرایط را برای خروج در حداکثر دامنه نوسان قیمتی روزانه مهیا یافته و با عرضه‌های پرحجم به دنبال شناسایی سودهای قابل توجه بودند. این موضوع موجب افت مجدد قیمت سهم‌ها و سلب اعتماد مکرر از سهامداران و خریداران می‌شد.

 با توجه به اینکه اعتماد عموم سرمایه‌گذاران به واقعی بودن روند معاملات ارزشمندترین فاکتور در راستای حمایت از بازار سرمایه است و معاملات روزانه، منجر به تشکیل صف‌های هیجانی خرید و فروش شده و عملا باعث کاهش اعتماد عمومی می‌شود، نهاد ناظر با هدف تشویق به سرمایه‌گذاری بلندمدت توسط اشخاص حقیقی و حقوقی و ممانعت از ایجاد هیجان کاذب در بازار سرمایه، محدودیت در انجام معاملات روزانه را لحاظ کرد.» به هر حال این ممنوعیت، یکی از همان تصمیماتی است که با کاهش نقدشوندگی به خصوص برای فعالان خرد بازار، ریسک موجود از این بابت را تشدید می‌کند. این مهم از همان ابتدا در معاملات سهام نیز بازتاب پیدا کرد و در کنار محدودیت‌های خودساخته دیگر، قفل شدن سهام در صفوف فروش را تشدید کرد و ارزش معاملات سهام را به شدت کاهش داد.

 بررسی‌ها نشان می‌دهد میانگین ارزش دادوستدهای روزانه سهام در مهر ماه با کاهش 22 درصدی نسبت به ماه قبل و افت 40 درصدی نسبت به دوره اوج بازار مواجه شد. این مهم سبب شد تا نمادهای کوچک‌تر با کاهش محسوس نقدشوندگی مواجه شوند. از این رو پرنشدن حجم مبنا در این سهام و نوسان اندک قیمت پایانی (نسبت به آخرین دادوستدها)، افت ماهانه نماگر هم‌وزن را به 3/ 5‌درصد محدود کرد.

الگوریتم‌ها تا اطلاع ثانوی ممنوع

یکی از اقدامات سیاست‌گذار بورس در ماه گذشته محدود کردن استفاده از هرگونه الگوریتم در معاملات سهام بود. این اتفاق در پی آن افتاد که برخی رسانه‌ها در آخرین اقدام خود، انگشت اتهام را به سمت شرکت‌های «های‌تک» نشانه‌ رفتند.

سازمان بورس نیز به سرعت با متوقف کردن معاملات الگوریتمی اعتراضات را خاموش کرد. این در حالی است که با وجود نبود اطلاعات دقیق درخصوص معاملات الگوریتمی در بازار سرمایه ایران اما با وجود دستورالعمل‌های موجود و حجم منابع در دسترس الگوریتم‌ها، به سختی می‌توان نتیجه گرفت ریزش پردامنه بورس متاثر از نحوه معاملات ماشینی باشد. ضمن آنکه در صورت درست بودن این ادعا با پاک کردن صورت مساله نمی‌توان مشکلات بازار را رفع کرد.

دو روی سکه «تسعیر ارز» بانک‌ها

مهرماه بانک مرکزی برای دومین بار در سال جاری، نرخ ارز را برای تسعیر دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی بانک‌ها افزایش داد. این بخشنامه به منظور استفاده بانک‌ها از نرخ‌های جدید ارز در تدوین صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای (6 ماهه) منتشر شده است و مطابق با آن نرخ هر یک یورو، 12900 تومان و هر دلار با افزایش 22 درصدی نسبت به پایان سال گذشته 11هزار تومان اعلام شده است. تسعیر فرآیندی است که از طریق آن اطلاعات مالی مبتنی بر ارز برحسب واحد پول گزارشگری بیان می‌شود. نرخ تسعیر نیز عبارت است از نرخ تبدیل دو واحد پول به یکدیگر (شامل انواع نرخ‌های برابری رسمی و قراردادی و…) که در فرآیند تسعیر به‌کار گرفته می‌شوند. فرآیند تغییر نرخ تسعیر باعث ایجاد تفاوتی در رقم موجودی دارایی‌ها می‌شود که این تفاوت ناشی از تسویه یا تسعیر اقلام پولی ارزی با نرخ‌هایی که در ثبت اولیه این اقلام یا در تسعیر این اقلام در صورت‌های مالی دوره قبل به‌کار رفته است به‌عنوان درآمد یا هزینه دوره وقوع شناسایی می‌شود.

 طبق اعلام بانک مرکزی در حال حاضر 41 بانک و موسسه اعتباری غیر بانکی در کشور با نظارت بانک مرکزی به فعالیت مشغول هستند. از مجموع بانک‌های مورد اشاره 19 بانک در بازار سرمایه فعالیت می‌کنند که 10 مورد آنها در بازار اول بورس قرار دارند. در این میان کارشناسان معتقدند به رغم آثار مطلوب این اتفاق بر سهام بانک‌ها، توجه به این نکته حائز اهمیت است که اعلام سود تسعیر به معنای زیان تسعیر نزد گروهی از بدهکاران ارزی بانک‌ها است. به عبارت دیگر، افزایش رقم ریالی بستانکاری بانک‌ها (که منجر به شناسایی سود شده) متناظر با افزایش قابل ملاحظه رقم ریالی بدهکاران ارزی بانک است.

عملکرد صنایع در اولین ماه پاییز

نگاهی به عملکرد صنایع 38گانه بورسی در اولین ماه پاییز نشان از رشد شاخص صنعت در 3 گروه در مقابل افت میانگین قیمت سهام زیرمجموعه 34 صنعت بورسی دارد. در این میان گروه محصولات چرمی با تک سهم «وملی» با افت قیمتی به میزان 6/ 32 درصد مواجه شد. پس از آن بیشترین کاهش شاخص از آن گروه محصولات کاغذی به میزان 1/ 32‌درصد شد. در میان گروه‌های کامودیتی‌محور بورس تهران نیز فلزات اساسی بیشترین زیان (معادل 3/ 24 درصد) به سهامداران خود تحمیل کرد. معدنی‌ها نیز در این ماه شاهد افت 7/ 19 درصدی میانگین قیمت سهام زیرمجموعه خود بودند. در آن‌سوی بازار اما تنها سه گروه کاشی و سرامیک، خرده‌فروشی و بیمه با رشد شاخص صنعت خود به ترتیب معادل 6/ 17، 6/ 6 و 4/ 3 درصد همراه شدند.

خروج سرمایه حقیقی از گردونه معاملات

مهرماه برای دومین ماه متوالی شاهد خروج نقدینگی حقیقی از گردونه معاملات سهام بودیم. به این ترتیب در اولین ماه فصل پاییز در مجموع سهامی به ارزش 10 هزار و 247 میلیارد تومان از سبد سهام معامله‌گران خرد بازار به پرتفوی حقوقی‌ها منتقل شد.

در این میان بیشترین خروج پول حقیقی از گروه‌های بزرگ و متوسط بازار رقم خورد. در صدر لیست فروش حقیقی‌ها در مهرماه زیرمجموعه‌های بانکی قرار داشتند که شاهد جابه‌جایی سهامی به ارزش 4 هزار و 110 میلیارد تومان در مسیر حقیقی به حقوقی بودند. پنج گروه کالامحور فلزات اساسی، محصولات شیمیایی، چندرشته‌ای صنعتی، فرآورده‌های نفتی و کانه‌های فلزی دیگر گزینه‌های فروش سهامداران خرد در مهرماه بودند که در مجموع با خالص فروش 4 هزار و 880 میلیارد تومانی مواجه شدند. در آن‌سوی بازار اما گروه‌های کوچک و عمدتا تک سهم در صدر لیست خرید سهامداران خرد قرار گرفتند. در این میان گروه مخابرات شاهد ورود 145 میلیارد تومان پول جدید از سوی حقیقی‌ها به دو سهم زیرمجموعه خود بود. پس از آن دو گروه تک سهم زغال‌سنگ و سایر معادن در مجموع شاهد جابه‌جایی سهامی به ارزش 16 میلیارد تومان در مسیر حقوقی به حقیقی بودند.

پیشتازی رقبا برای سومین ماه متوالی

در حالی مهرماه برای بورس تهران با افت 5/ 11 درصدی شاخص کل و ثبت منفی‌ترین ماه تاریخ به پایان رسید که در بازارهای رقیب شرایط متفاوتی حاکم بود.

به این ترتیب برای سومین ماه متوالی در مقابل افت نماگرهای اصلی سهام، دلار و سکه صعودی شدند و به ترتیب با رشد 2/ 4 و 6/ 7 درصد همراه شدند. در بازار مسکن نیز برآوردها از رشد قیمت‌ها حکایت دارد. از این رو بورس تهران سه ماه متوالی است که از رقبای خود جامانده و به کمترین سطح از ابتدای تیرماه عقب نشسته است.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسارینا امامی؛ در ساعت 9 و30دقیقه جمع صف‌های خرید حدود 780میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش دو هزار و 860میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به دو هزار و 80میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش «وشهر»، «وملی» و «کسعدی» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک شهر 250میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید «شاروم»، «نوری» و «ولپارس» در نوبت انتظار است.

ارزش 10صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع 540میلیارد تومان (69 درصد کل) و 10صف فروش برتر هزار و 230میلیارد تومان (43درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در 18نماد و حجم صف‌های فروش در 59 نماد بیش از 10میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف پتروشیمی ارومیه (شاروم) به 10درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«خودرو و ساخت قطعات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش 280میلیارد تومان است و پس از آن گروه «انبوه‌سازی و املاک و مستغلات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن 270 میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «محصولات شیمیایی» با تقاضای خرید 250میلیارد تومانی همراه است.

4_58008664100411829264_5800866410041182927(1)

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، نگاهی به عملکرد صنایع 38 گانه بورسی در هفته گذشته نیز نشان از رشد میانگین قیمت سهام در 21 گروه در مقابل افت شاخص 17 صنعت دارد. در این میان، گروه استخراج نفت و گاز با تک نماد «حفاری» بیشترین رشد قیمت معادل 23.4 درصد را تجربه کرد. شرکت حفاری شمال روز شنبه در اطلاعیه شفاف‌سازی اعلام کرد از محل تسعیر ارز 730 میلیارد تومان سود شناسایی کرده است (به ازای هر سهم حدود 140 تومان سود).  این رقم 162 درصد از سود سال قبل این شرکت بیشتر بود و به دنبال آن این شرکت با توقف نماد معاملاتی مواجه شد. روز یکشنبه اما این شرکت در بازگشایی بدون محدودیت دامنه نوسان با رشد بیش از 22 درصدی معاملات این روز را به پایان رساند تا این تک سهم استخراج نفت و گاز، در معاملاتی هفتگی بورس تهران صدرنشین شود.

پالایشگاه‌ها دومین صنعتی بودند که معاملات هفته گذشته را با رشد قابل توجه زیرمجموعه‌های خود به پایان رساند و رشد 19.5 درصدی را تجربه کردند. قرار گرفتن چهار نماد اصلی این گروه در دومین صندوق ETF دولتی و تجربه شیرین دارایکم سبب شده تا بار دیگر شاهد افزایش توجه سرمایه گذاران به سهام دولتی باشیم. این گروه در هفته گذشته با ورود قابل توجه پول‌های تازه از سوی سرمایه‌گذاران خرد نیز مواجه شدند. شرایطی که سبب شد تا سود صندوق پالایش یکم که تقریبا کاملا سوخت شده بود حال به 28 درصد افزایش پیدا کند. در این میان مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس با اشاره به مهلت یک ماهه برای آغاز معاملات صندوق‌های ETF پس از پایان پذیره‌نویسی عنوان کرد به نظر می‌رسد از ابتدای آبان‌ماه شاهد بازگشایی نماد صندوق پالایشی یکم و انجام معاملات آن در بورس باشیم.

سیمانی‌ها هفته گذشته به رشد 0.4 درصدی بسنده کردند. در این هفته خبر رسید موضوع عرضه سیمان در بورس کالا از سر گرفته شده است و احتمالا تا پایان سال جاری نهایی و اجرایی خواهد شد. عبدالرضا شیخان همچنین تاکید کرد تولید سیمان در نیمه اول امسال 13 درصد افزایش داشته و شاهد افزایش 18 درصدی تحویل سیمان در این مدت بوده‌ایم.

اما یکی از مهمترین اخباری که در این هفته مورد توجه فعالان بازار سهام قرار گرفت، مجمع «شستا» و احتمال بازگشایی این نماد در هفته جاری است. «شستا» که از 16 شهریورماه با توقف نماد معاملاتی خود مواجه شده، روز چهارشنبه 23 مهرماه، به مجمع عمومی سالیانه رفت خبر از برنامه افزایش سرمایه شستا از محل اندوخته 6200 میلیارد تومانی و تخصیص سهام جایزه به سهامداران مخابره شد. این شرکت همچنین در مجمع خود 120 تومان به ازای هر سه تقسیم کرد.

در آنسوی بازار گروه محصولات چرمی با تک نماد «وملی» بود که قعرنشین شد و با افت هفتگی 13.7 درصدی مواجه شد. صنعت سایر معادن نیز معاملات هفته منتهی به 23 مهرماه را با کاهش 9.8 درصدی شاخص پشت سر گذاشت.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسارینا امامی، در ساعت 9و30دقیقه جمع صف‌های خرید حدود هزارو 619 میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش چهار هزار و 837میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به سه هزار و217 میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش «خودرو»، «حکشتی» و «وملی» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام ایران خودرو، 570میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید «وآیند»، «رانفور» و «غنوش» در نوبت انتظار است.

ارزش 10 صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع 860 میلیارد تومان (53 درصد کل) و 10 صف فروش برتر دو هزار و 251 میلیارد تومان (47 درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در 36 نماد و حجم صف‌های فروش در 82 نماد بیش از 10 میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف گروه صنعتی ملی (وملی) به 2.5درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

“خودرو و ساخت قطعات” کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش هزار و 364میلیارد تومان است و پس از آن گروه “انبوه سازی،املاک و مستغلات” قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن 343میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه “ساخت دستگاه و وسایل ارتباطی” با تقاضای خرید 255میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود 38 درصد از 6هزار و 456میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع سه هزار و 069میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن 210 درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به 9هزار و 526میلیارد تومان خواهد رسید.

photo_2020-10-14_10-44-06

photo_2020-10-14_10-44-14

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسارینا امامی، در ساعت 9 و 45دقیقه جمع صف‌های خرید حدود هزار و 876میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش سه هزار و 530میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به هزار و 650میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش «گشان»، «حکشتی» و «وملی» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام توسعه بین المللی پدیده شاندیز 304میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید «وآیند»، «شپنا» و «دی» در نوبت انتظار است.

ارزش 10 صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و 173میلیارد تومان (63 درصد کل) و 10 صف فروش برتر هزار و 821میلیارد تومان (52 درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در 30 نماد و حجم صف‌های فروش در 62 نماد بیش از 10 میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف کارخانجات مخابراتی ایران (لکما) به 8/3درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش 337میلیارد تومان است و پس از آن گروه «انبوه سازی، املاک و مستغلات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن 304میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «فرآورده های نفتی» با تقاضای خرید 240میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود 41 درصد از پنج هزار و 405میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع سه هزار و 670میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن 147 درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به 9هزار و 80میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای خرید و فروش بورس 99.07.22

نقشه صفوف خرید و فروش سهام 99.07.22

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسارینا امامی، در ساعت 9 و 45دقیقه جمع صف‌های خرید حدود دو هزار و 280میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش سه هزار و 330میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به هزار و 50میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش «وملی»، «گشان» و «حکشتی» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام گروه صنعتی ملی، 490 میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید «دی»، «خودرو» و «رانفور» در نوبت انتظار است.

ارزش 10 صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و 220میلیارد تومان (54 درصد کل) و 10 صف فروش برتر هزار و 820میلیارد تومان (55 درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در 47 نماد و حجم صف‌های فروش در 56 نماد بیش از 10 میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف کارخانجات مخابراتی ایران (لکما) به 3.8 درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«فلزات اساسی» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش 330میلیارد تومان است و پس از آن گروه «دباغی،پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن 290میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «خودرو و ساخت قطعات» با تقاضای خرید حدود 200میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود 39 درصد از پنج هزار و 600میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع سه هزار و 430میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن 163 درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به 9هزار و 40میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای خرید و فروش بورس 99.07.21

نقشه صفوف خرید و فروش سهام 99.07.21