دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
2 مهر 1399

شاخص بورس تهران امروز با رشد 17 هزار واحدی عدد 988 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با رشد 2 هزار واحدی به عدد 321 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 10 میلیارد سهم طی 1 میلیون داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 7.221 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، رشد 1.81 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

بازار امروز در حالی کار خود را آغاز نمود که قیمت نفت برنت در 38 دلار و انس جهانی 1734 دلار مورد معامله قرار گرفت. اوراق قرضه 2 ساله آمریکا رشد 6 درصدی و 10 ساله آمریکا رشد 2 درصدی را تجربه نمود. معاملات در اوایل بازار متعادل و بی رمق بود. تعلیق نمادهای پالایشی تا حداکثر 26 خرداد، شک و تردید از ادامه رشد بازار را تشدید می کرد. با بازگشایی نمادهای پالایشی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص دریافت مجوز تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات روند تقاضا در بازار قوت گرفت و بر تعداد صفوف خرید افزوده شد. ناگفته نماند تعداد صفوف فروش در بازار نسبت به اول بازار افزایش یافت.

 معاملات نماد شستا فردا از ساعت 8 الی 12:30 همچون نماد های دیگر بازار می باشد.

بازار سرمایه در یک نگاه

شاخص کلشاخص هم وزنسود خالص(میلیارد تومان)
988.001321.230181.420
حجم معاملات (میلیارد سهم)ارزش معاملات (میلیارد تومان)ارزش بازار (میلیارد تومان)
107.2213.704.283
P/EP/SP/B
20.484.279

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهامحجم معاملات(میلیون)ارزش معاملات(میلیارد)قیمت پایانی(ریال)درصد تغییرات قیمتقیمت آخرین معامله(ریال)
خودرو2043324415871.3-1559
غسالم2042330114215-11326
خساپا1424222215605-1544
اخابر111161814575514662

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهمحجم معاملات(میلیون)ارزش معاملات(میلیارد)قیمت معامله بلوک(ریال)قیمت اخرین معامله (ریال)
جم 24112583060032210
سپ2208004000040001
برکت4621649104512177
وبصادر210918917281703

بیشترین درصد افزایش و بیشترین درصد کاهش قیمت در روز

گزارش روزانه بازار سرمایه (دوشنبه 12 خرداد ماه 1399)

غویتا: بازگشایی پس از کنفرانس اطلاع رسانی و تغییرات 50 درصد.

خودکفا: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با همیت در خصوص فروش 4 درصد از سهام شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان.

پتایر: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص تغییر بیش از 10 درصد در نرخ مواد اولیه.

پکویر: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص تغییر بیش از 10 درصد در نرخ مواد اولیه.

بیشترین تاثیر مثبت و بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل بورس

گزارش روزانه بازار سرمایه (دوشنبه 12 خرداد ماه 1399)

توضیحات: تقسیم بندی بر مبنا ارزش معاملات شرکت می باشد و اعداد میزان تاثیر گذاری بر شاخص کل را نمایش می دهد.

ارزش معاملات بازار بورس و فرابورس در طی هفته

گزارش روزانه بازار سرمایه (دوشنبه 12 خرداد ماه 1399)

توضیحات : ارزش خالص بورس و فرابورس از کسر ارزش معاملاتی صندوق ها،  اوراق و معاملات بلوک از ارزش بورس و فرابورس بدست می آید.

مقایسه ارزش معاملات صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (دوشنبه 12 خرداد ماه 1399)

مقایسه تعداد صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (دوشنبه 12 خرداد ماه 1399)

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از افزایش 15 درصدی حق عائله مندی بازنشستگان خبر داد و گفت: این افزایش در حقوق خردادماه بازنشستگان پرداخت می شود.
 2. معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: می‌خواهیم هر هفته یک شرکت تولیدی در بورس عرضه اولیه یا انتشار اوراق داشته باشد و هدف‌گذاری برای ورود 100 شرکت به بورس تا پایان امسال انجام شده ست.
 3. شرکت هپکو بعد از دوبار شکست در خصوصی سازی، بر اساس مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، به همراه مالکیت و مدیریت به سازمان دولتی ایمیدرو رسید.
 4. آیین نامه اجرایی منابع و مصارف هدفمندی یارانه ها در جلسه هیئت دولت تصویب شد که بر اساس آن، موالید جدید صرفاً با تأیید وزارت تعاون و در صورت وجود منابع به تشخیص سازمان هدفمندی یارانه ها مشمول دریافت یارانه خواهند بود.
 5. شرکت سرمایه گذاری لقمان با نماد ولقمان به عنوان دومین نماد معاملاتی در فهرست اوراق بهادار تابلوی توافقی بازار درج گردید.
 6. شرکت اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان(گنگین) به عنوان سومین نماد معاملات در فهرست تابلوی توافقی بازار سوم فرابورس درج گردید.
 7. شرکت گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایرانیان(سمگا) تعداد 228.873 سهام شرکت فراگستر فدک بمیزان 45.77 درصد توسط شرکت فرعی تجارت بین الملل میلاد اریا زیگورات از شرکت سینا تجارت بامداد البرز خریداری گردیده شرکت یاد شده مالک پروژه فدک بوده ، پروژه در حال ساخت مربوطه در زمینی بمساحت 000ر27 مترمربع در شهر اصفهان واقع گردیده است ، مبلغ معامله براساس گزارش ارزیابی کارشناس رسمی دادگستری مبلغ 691ر729ر3 میلیون ریال و بصورت نقد و اقساط پرداخت می شود درصد پیشرفت فیزیکی پروژه در حدود 45 درصد و تاریخ پیش بینی بهره برداری سال 1400 می باشد.
 8. هیئت مدیره شرکت دشت مرغاب(مرغاب) افزایش سرمایه 2862 درصدی از محل مازاد تجید ارزیابی ها به منظور اصلاح  ساختار سرمایه تصویب کرد.
 9. شرکت خدمات دریایی و کشتیرانی خط دریا بندر از اعمال مبلغ افزایش درامد از محل تسعیر ارز خبر داد.
 10. شرکت پالایش نفت لاوان از تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات خود خبر داد.
 11. سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه 100 درصدی شرکت مجتمع های توریستی و رفاهی آبادگران ایران(گکیش) را صادر نمود.
 12. شرکت خدمات فنی فولاد یزد از واگذاری 4 میلیون سهم شرکت سهامی ذوب آهم اصفهان(ذوب) به قیمت هر سهم 553 تومان خبر داد.
 13. شرکت خدمات رانفور(رانفور) از تقسیم سود 135 تومانی در مجمع عادی سالانه بنا بر نظر سهامدار عمده خبر داد.
 14. شرکت گروه سرمایه گذاری سمگا با توجه به ابهامات موجود در اطلاعات به مدت حداکثر دو روز کاری متوقف گردید.
 15. شرکت پالایش نفت تهران از تعدیل نرخ تسعیر ارز نفت کوره سال 1397 خبر داد.
 16. شرکت حمل و نقل توکا(حتوکا) از انعقاد قرارداد بارگیری و حمل مواد مورد نیاز بخش اگلو مراسیون شرکت ذوب آهن اصفهان به مبلغ 6.5 میلیارد تومان خبر داد.
 17. شرکت شیر و گوشت زاگرس شهرکرد(زشگزا) از افزایش سرمایه 1394 درصد از محل مطالعات حال شده سهامداران و آورده نقدی، سود انباشته، مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به منظور اصلاح ساختار مالی خبر داد.
 18. سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه27 درصدی شرکت مادر تخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه(میدکو) را صادر نمود.
 19. حسابرس افزایش سرمایه 43 درصدی شرکت سرمایه گذاری اعتلا البرز از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی تایید کرد.

می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سرمایه گذاری لقمان که خرداد ماه به عنوان دومین نماد معاملاتی در تابلو توافقی بازار سوم فرابورس درج شد از برنامه افزایش سرمایه 400 درصدی از یک محل خبر داد.

براین اساس، “ولقمان” درصدد است سرمایه فعلی را از 20 به 100 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و با هدف اصلاح و توسعه ساختار مالی و عملیاتی اعمال خواهد شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از ایبِنا، شرکت سرمایه‌گذاری لقمان به استناد ماده 36 قانوان احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور و موافقت کمیته درج شرکت فرابورس به عنوان دومین نماد معاملاتی در فهرست اوراق بهادار تابلوی توافقی بازار سوم فرابورس ایران درج شد.

این شرکت که با شماره 11657 و در تاریخ 31 تیر پارسال نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت شده، با نماد معاملاتی «ولقمان» در گروه سرمایه‌گذاری‌ها، زیرگروه سایر واسطه‌های مالی به عنوان دومین نماد معاملاتی در بازار توافقی فرابورس درج شده است.

همچنین شرکت اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان به استناد ماده مذکور در حالی عنوان سومین نماد معاملاتی تابلوی توافقی بازار سوم فرابورس را به نام خود ثبت کرده است که این شرکت هم با شماره ثبت 11436 در تاریخ 25 خرداد سال 95 نزد سازمان بورس ثبت شده و حالا با نماد معاملاتی «گنگین» در گروه هتل و رستوران و زیرگروه هتل‌ها، اردو و دیگر تدارکات اقامت کوتاه روی تابلوی بازار توافقی فرابورس نشسته است.

این گزارش می‌افزاید: شرکت سرمایه‌گذاری افتخار سهام به عنوان نخستین نماد معاملای از تاریخ 31 اردیبهشت امسال در فهرست ارواق بهادار تابلوی توافقی بازار سرم فرابورس درج شده است.

این شرکت که با شماره 11326 و در تاریخ 26 فروردین سال 94 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت شده با نماد معاملاتی «وفتخار» در گروه سرمایه‌گذاری‌ها، زیرگروه سایر واسطه‌های مالی به عنوان نخستین نماد معاملاتی در تابلوی بازار توافقی فرابورس ثبت شد.

گفتی است بازار توافقی در راستای انسجام‌بخشی به شرکت‌های جدید مشمول ماده 36 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور تشکیل شده است. در این تابلو سهام شرکت‌های جدیدالورود یعنی سهام شرکت‌هایی که به تازگی بر اساس قانون مذکور در فرابورس قابل معامله می‌شوند، اما پیش از آن در بورس یا فرابورس پذیرش نشده و در نتیجه سابقه لغو پذیرش ندارند، به صورت توافقی معامله می‌شوند.

همچنین تابلوی توافقی یک تابلو در بازار سوم فرابورس است که مکانیسم معاملات آن توافقی بوده و بر پایه حراج نیست؛ یعنی افراد در حالی بر مبنای توافق با یکدیگر در یک سامانه معاملاتی به نام سامانه توافقی، نقل‌وانتقال سهام و حق تقدم سهام متعلق به خود را ثبت می‌کنند که ثبت نقل‌وانتقالات از طریق ایستگاه‌های کارگزاران عضو فرابورس انجام می‌شود و دسترسی برخط یا آنلاین در معاملات تابلو توافقی وجود ندارد.

در خصوص تفاوت‌های بازار پایه و بازار توافقی نیز باید به نحوه انجام معاملات اشاره کرد. بر این اساس معاملات در بازار پایه بر اساس حراج است و سامانه معاملات به صورت خودکار در قیمت‌های برابر، سفارش‌های قابل تطبیق را منطبق کرده و معاملات انجام می‌شود؛ اما در سامانه توافقی، قیمت‌های برابر به صورت خودکار تطبیق داده نمی‌شود بلکه نحوه ثبت نقل‌وانتقالات بر مبنای توافقی است که بین خریدار و فروشنده خواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، با موافقت کمیته درج شرکت فرابورس، دو شرکت سرمایه گذاری لقمان و اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان در نماد “ولقمان” و “گنگین” در گروه سرمایه گذاری ها و  هتل و رستوران به عنوان دومین و سومین نماد معاملاتی از 11 خرداد در فهرست اوراق بهادار تابلو توافقی بازار سوم فرابورس درج شدند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) به نقل از ایبنا، شرکت پیمان غرب به استناد ماده 36 قانوان احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور و موافقت کمیته درج شرکت فرابورس ایران به عنوان ششمین نماد معاملاتی در فهرست اوراق بهادار تابلوی توافقی بازار سوم فرابورس ایران درج شد.

بر اساس این گزارش، این شرکت در تاریخ 17 شهریور سال 98 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت شده، با نماد معاملاتی “پیمان” در گروه عرضه برق، گاز، بخار و آبگرم، زیرگروه تولید، انتقال و توزیع نیروی برق به عنوان ششمین نماد معاملاتی در بازار توافقی فرابورس درج شده است.

این گزارش می‌افزاید: پیش از این شرکت سرمایه‌گذاری افتخار سهام “وفتخار” به عنوان نخستین نماد معاملاتی در روز 31 اردیبهشت امسال در فهرست اوراق بهادار تابلوی توافقی بازار سوم فرابورس ایران درج شده است؛ و پس از آن شرکت‌های‌ سرمایه‌گذاری لقمان با نماد معاملاتی “ولقمان”، شرکت اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان با نماد معاملاتی “گنگین”، قند تربت حیدریه با نماد معاملاتی “قتربت” و شرکت سرمایه‌گذاری امین توان آفرین‌ساز با نماد معاملاتی “وامین” به ترتیب عنوان دوم تا پنجمین نمادهای معاملاتی تابلوی توافقی بازار سوم فرابورس را به نام خود ثبت کرده‌اند.

 بازار توافقی در راستای انسجام‌بخشی به شرکت‌های جدید مشمول ماده 36 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور تشکیل شده است. در این تابلو سهام شرکت‌های جدیدالورود یعنی سهام شرکت‌هایی که به تازگی بر اساس قانون مذکور در فرابورس ایران قابل معامله می‌شوند، اما پیش از آن در بورس یا فرابورس پذیرش نشده و در نتیجه سابقه لغو پذیرش ندارند، به صورت توافقی معامله می‌شوند.

همچنین تابلوی توافقی یک تابلو در بازار سوم فرابورس است که مکانیسم معاملات آن توافقی بوده و بر پایه حراج نیست؛ یعنی افراد در حالی بر مبنای توافق با یکدیگر در یک سامانه معاملاتی به نام سامانه توافقی، نقل‌وانتقال سهام و حق تقدم سهام متعلق به خود را ثبت می‌کنند که ثبت نقل‌وانتقالات از طریق ایستگاه‌های کارگزاران عضو فرابورس انجام می‌شود و دسترسی برخط یا آنلاین در معاملات تابلو توافقی وجود ندارد.

در خصوص تفاوت‌های بازار پایه و بازار توافقی نیز باید به نحوه انجام معاملات اشاره کرد. بر این اساس معاملات در بازار پایه بر اساس حراج است و سامانه معاملات به صورت خودکار در قیمت‌های برابر، سفارش‌های قابل تطبیق را منطبق کرده و معاملات انجام می‌شود؛ اما در سامانه توافقی، قیمت‌های برابر به صورت خودکار تطبیق داده نمی‌شود بلکه نحوه ثبت نقل‌وانتقالات بر مبنای توافقی است که بین خریدار و فروشنده خواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایبِنا، شرکت قند تربت حیدریه به استناد ماده 36 قانوان احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور و موافقت کمیته درج شرکت فرابورس ایران به عنوان چهارمین نماد معاملاتی در فهرست اوراق بهادار تابلوی توافقی بازار سوم فرابورس ایران درج شد.

این شرکت که با شماره 11440 و در تاریخ 19 تیر سال 95 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت شده، با نماد معاملاتی “قتربت” در گروه قندو شکر، زیرگروه تولید شکر به عنوان چهارمین نماد معاملاتی در بازار توافقی فرابورس درج شده است.

همچنین شرکت سرمایه‌گذاری امین توان آفرین‌ساز به استناد ماده مذکور در حالی عنوان پنجمین نماد معاملاتی تابلوی توافقی بازار سوم فرابورس را به نام خود ثبت کرده است که این شرکت هم با شماره ثبت 11682 در تاریخ 13 آذر سال گذشته نزد سازمان بورس ثبت شده و حالا با نماد معاملاتی “وامین” در گروه سرمایه‌گذاری‌ها و زیرگروه سایر واسطه‌گری‌های مالی روی تابلوی بازار توافقی فرابورس نشسته است.

این گزارش می‌افزاید: شرکت سرمایه‌گذاری افتخار سهام به عنوان نخستین نماد معاملای از تاریخ 31 اردیبهشت امسال در فهرست اوراق بهادار تابلوی توافقی بازار سوم فرابورس ایران درج شده است؛ و شرکت‌ سرمایه‌گذاری لقمان با نماد معاملاتی “ولقمان” و شرکت اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان با نماد معاملاتی “گنگین” نیز عنوان دومین و سومین نماد معاملاتی ثبت شده در این تابلو را به نام خود ثبت کرده‌اند.

گفتی است بازار توافقی در راستای انسجام‌بخشی به شرکت‌های جدید مشمول ماده 36 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور تشکیل شده است. در این تابلو سهام شرکت‌های جدیدالورود یعنی سهام شرکت‌هایی که به تازگی بر اساس قانون مذکور در فرابورس ایران قابل معامله می‌شوند، اما پیش از آن در بورس یا فرابورس پذیرش نشده و در نتیجه سابقه لغو پذیرش ندارند، به صورت توافقی معامله می‌شوند.

همچنین تابلوی توافقی یک تابلو در بازار سوم فرابورس است که مکانیسم معاملات آن توافقی بوده و بر پایه حراج نیست؛ یعنی افراد در حالی بر مبنای توافق با یکدیگر در یک سامانه معاملاتی به نام سامانه توافقی، نقل‌وانتقال سهام و حق تقدم سهام متعلق به خود را ثبت می‌کنند که ثبت نقل‌وانتقالات از طریق ایستگاه‌های کارگزاران عضو فرابورس انجام می‌شود و دسترسی برخط یا آنلاین در معاملات تابلو توافقی وجود ندارد.

در خصوص تفاوت‌های بازار پایه و بازار توافقی نیز باید به نحوه انجام معاملات اشاره کرد. بر این اساس معاملات در بازار پایه بر اساس حراج است و سامانه معاملات به صورت خودکار در قیمت‌های برابر، سفارش‌های قابل تطبیق را منطبق کرده و معاملات انجام می‌شود؛ اما در سامانه توافقی، قیمت‌های برابر به صورت خودکار تطبیق داده نمی‌شود بلکه نحوه ثبت نقل‌وانتقالات بر مبنای توافقی است که بین خریدار و فروشنده خواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.