دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

آیا حمایت دستوری بازار سهام را متعادل می‌کند؟ بازندگان سقوط بورس تهران کدامند؟ گزارش پیش رو به دو پرسش پیش رو میخواهد پاسخ‌های درستی ارایه دهد. حمایت دستوری بازار سهام را متعادل می‌کند؟

به گزارش رادیو سهام به نقل از دنیای اقتصاد، پرونده سومین روز معاملاتی شهریورماه نیز با افت شاخص کل بورس تهران بسته شد و این نماگر با کاهش 2/ 3 درصدی به محدود یک میلیون و 608 هزار واحد بازگشت. به این ترتیب نماگر اصلی بورس تهران از اوج 19 مرداد 2/ 22 درصد فاصله گرفت. نکته قابل‌توجه آنکه طی 11 روز معاملاتی اخیر 116 میلیارد دلار از ارزش کل بازار سهام در مجموع بورس و فرابورس کاسته شده است.

ضمن آنکه شاخص کل بورس تهران از ابتدای سال تا 19 مرداد 99 که در قله تاریخی قرار گرفت، میانگین روزانه 5/ 1درصد سود مرکب از آن بورس‌بازان کرد. طی 11 روز معاملاتی اخیر اما همزمان با افت 2/ 22درصدی شاخص کل، زیان روزانه معامله‌گران به 3/ 2 درصد رسید.

در شرایط فعلی اما شاهد حمایت دستوری بازیگران حقوقی از سهام شاخص‌ساز هستیم که شاید در هیج‌جای دنیا مشاهده نشود. اما کدام صنایع در این بازه زمانی بیشترین افت را تجربه کردند؟ سهامداران کدام شرکت‌ها بیشترین زیان را متحمل شدند؟ کدام سهام در مقابل ریزش دسته‌جمعی بازار مقاومت کردند؟

حمایت دستوری حقوقی‌ها؟

در بحبوحه ریزش‌ قیمت سهام خبر رسید به بازیگران حقوقی دستور داده شده به حمایت از سهام شاخص‌ساز بپردازند و حتی لیستی در این خصوص روی خط مراجع خبری رفت. در چهار روز معاملاتی گذشته نیز شاهد حمایت گسترده سهامداران حقوقی از قیمت سهم‌ها هستیم. حمایتی که البته این‌بار نه به میل این دسته از بازیگران سهام، بلکه به دستور سیاست‌گذار واقع شد.

به‌طوری که خالص خرید بورس‌بازان حقوقی طی 4 جلسه معاملاتی هفته جاری تنها در بورس تهران به 11هزار و 750 میلیارد تومان رسید که در تاریخ این بازار بی‌سابقه بود. اما با این حال چنین اقدامی منجر به از بین رفتن صف‌های فروش سهام نشد.

در همین راستا به‌نظر می‌رسد حمایت این‌گونه حقوقی‌ها هرچقدر هم که پر قدرت باشد نمی‌تواند حجم پرفشار نقدینگی را که در یک سال اخیر وارد بازار سهام شده مهار کند. در همین راستا به نظر می‌رسد چنین اقداماتی تنها موجب آسیب به اعتماد سهامداران خرد به بورس تهران شده است. حمایت سهامداران حقوقی از قیمت برخی از سهم‌ها در تمام دنیا امری رایج است. این دسته از معامله‌گران به دلیل پرتفوی‌های با ارزش و بزرگی که دارند گاهی اوقات در هنگام نزول قیمت یک سهم اقدام به خرید و حمایت از قیمت آن می‌کنند تا ارزش پرتفوی خودشان افت چندانی را تجربه نکند.

به عبارت دیگر سهامدار حقوقی هم مانند بقیه سرمایه‌گذاران به فکر حداکثر کردن سود خود است. اما به نظر می‌رسد وظیفه این دسته از سهامداران در بورس تهران تغییر کرده است. به عبارت دیگر با مشاهده رفتار حقوقی‌ها در روزهای منفی بازار سهام به نظر می‌رسد وظیفه آنها محدود به حمایت از شاخص کل شده است.

این رفتار موجب ارسال سیگنال‌های غلطی به سهامداران می‌شود، به‌طوری که در شرایط منطقی، اولین پیام مثبت خرید حقوقی‌ها این است که سهام خریداری شده می‌تواند آینده مثبتی برای سرمایه‌گذاری داشته باشد. در عین حال سهامداران حقوقی می‌توانند مخابره‌کننده نوع آموزش صحیح سرمایه‌گذاری به بازار باشند.

به عبارتی معاملات سهامداران حقوقی می‌تواند آموزشی برای بورس‌بازان تازه‌وارد بازار سهام باشد، اما خرید دستوری سهام توسط حقوقی‌ها در بورس تهران موجب از بین رفتن این پیام‌های مثبت و از بین رفتن اعتماد سهامداران به این دسته از بازیگران سهام می‌شود.

در همین راستا چنین رفتاری می‌تواند موجب شود معامله‌گران خرد در خرید سهام به جای توجه به ریسک سرمایه‌گذاری خود به دنبال سهمی باشند که در صورت افت قیمت، حقوقی‌ها ناجی آن شوند. به عبارت دیگر روش کنونی خرید دستوری سهام توسط بورس‌بازان حقوقی موجب می‌شود معامله‌گران حقیقی بی‌توجه از ریسک سهم خریداری شده انتظار سود بالایی داشته باشد.

عملکرد سهام در دوره نزولی

شاخص کل بورس تهران میانه مردادماه بود که توانست مرز حساس 2 میلیون واحد را فتح کند. نماگر سهام در این مرز برای چند روز معاملاتی نوسان کرد اما پس از آن به سبب برخی دلایل واقعی و کاذب، نزول دماسنج بورس تهران آغاز و در 11 روز معاملاتی گذشته بیش از 22 درصد از ارتفاع شاخص سهام کاسته شد.

اما در این بازه زمانی از 423 نماد فعال بورسی و فرابورسی، 35 نماد معادل 89 درصد همسو با شاخص کل بازار روندی نزولی را در پیش گرفتند و در مقابل شاهد رشد قیمت سهام 47 بنگاه اقتصادی بودند. 153 سهم اما نزولی بیشتر از شاخص کل را متحمل شدند. در این میان سهام شرکت بیمه نوین با بیشترین افت قیمت به میزان 7/ 57 درصد مواجه شد.

سرمایه‌گذاری بوعلی دیگر شرکتی بود که در 11 روز معاملاتی اخیر 2/ 56 درصد منفی شد. بیمه کوثر نیز در این بازه زمانی زیانی 5/ 53 درصدی به سهامداران خود تحمیل کرد. در میان سهام بنیادی و کالامحور بازار نیز بیشترین افت قیمت از آن نماد معاملاتی پالایش نفت تهران به میزان 2/ 34 درصد شد.

«شستا» نیز در این مدت شاهد کاهش 9/ 33 درصدی قیمت بود. ضمن آنکه شاهد ریزش 3/ 33 درصدی قیمت سهام پالایش نفت اصفهان بودیم. در آن‌سوی بازار سهامی نیز بودند که در مقابل موج منفی ایجاد شده در بازار مقاومت کردند و نه تنها تن به افت ندادند بلکه مسیری صعودی را طی کردند.

در این خصوص بدون در نظر گرفتن سهام تازه‌وارد، «ولغدر» با بیشترین رشد قیمت به میزان 8/ 27 درصد همراه شد. «سنیر» نیز در 11 روز معاملاتی گذشته شاهد رشد 6/ 27 درصد قیمت سهام خود بود. در میان صنایع فعال بورسی نیز گروه چند رشته‌ای صنعتی با محوریت «شستا» شاهد بیشترین افت میانگین قیمت سهام زیرمجموعه خود به میزان 8/ 32 درصد بود.

پالایشی‌ها نیز در این بازه زمانی با افت 8/ 31 درصدی مواجه شدند. اما دو گروه نیز خلاف مسیر بازار با رشد قیمت همراه شدند. در این خصوص می‌توان به گروه منسوجات و زغال‌سنگ اشاره کرد که به ترتیب شاهد افزایش 6/ 5 و 3/ 4 درصدی شاخص صنعت خود بودند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

ضمن آنکه شاخص کل بورس تهران از ابتدای سال تا 19 مرداد 99 که در قله تاریخی قرار گرفت، میانگین روزانه 5/ 1درصد سود مرکب از آن بورس‌بازان کرد. طی 11 روز معاملاتی اخیر اما همزمان با افت 2/ 22درصدی شاخص کل، زیان روزانه معامله‌گران به 3/ 2 درصد رسید. در شرایط فعلی اما شاهد حمایت دستوری بازیگران حقوقی از سهام شاخص‌ساز هستیم که شاید در هیج‌جای دنیا مشاهده نشود. اما کدام صنایع در این بازه زمانی بیشترین افت را تجربه کردند؟ سهامداران کدام شرکت‌ها بیشترین زیان را متحمل شدند؟ کدام سهام در مقابل ریزش دسته‌جمعی بازار مقاومت کردند؟

حمایت دستوری حقوقی‌ها؛ آری یا خیر؟

در بحبوحه ریزش‌ قیمت سهام خبر رسید به بازیگران حقوقی دستور داده شده به حمایت از سهام شاخص‌ساز بپردازند و حتی لیستی در این خصوص روی خط مراجع خبری رفت. در چهار روز معاملاتی گذشته نیز شاهد حمایت گسترده سهامداران حقوقی از قیمت سهم‌ها هستیم. حمایتی که البته این‌بار نه به میل این دسته از بازیگران سهام، بلکه به دستور سیاست‌گذار واقع شد. به‌طوری که خالص خرید بورس‌بازان حقوقی طی 4 جلسه معاملاتی هفته جاری تنها در بورس تهران به 11هزار و 750 میلیارد تومان رسید که در تاریخ این بازار بی‌سابقه بود. اما با این حال چنین اقدامی منجر به از بین رفتن صف‌های فروش سهام نشد. در همین راستا به‌نظر می‌رسد حمایت این‌گونه حقوقی‌ها هرچقدر هم که پر قدرت باشد نمی‌تواند حجم پرفشار نقدینگی را که در یک سال اخیر وارد بازار سهام شده مهار کند. در همین راستا به نظر می‌رسد چنین اقداماتی تنها موجب آسیب به اعتماد سهامداران خرد به بورس تهران شده است. حمایت سهامداران حقوقی از قیمت برخی از سهم‌ها در تمام دنیا امری رایج است. این دسته از معامله‌گران به دلیل پرتفوی‌های با ارزش و بزرگی که دارند گاهی اوقات در هنگام نزول قیمت یک سهم اقدام به خرید و حمایت از قیمت آن می‌کنند تا ارزش پرتفوی خودشان افت چندانی را تجربه نکند. به عبارت دیگر سهامدار حقوقی هم مانند بقیه سرمایه‌گذاران به فکر حداکثر کردن سود خود است. اما به نظر می‌رسد وظیفه این دسته از سهامداران در بورس تهران تغییر کرده است. به عبارت دیگر با مشاهده رفتار حقوقی‌ها در روزهای منفی بازار سهام به نظر می‌رسد وظیفه آنها محدود به حمایت از شاخص کل شده است. این رفتار موجب ارسال سیگنال‌های غلطی به سهامداران می‌شود، به‌طوری که در شرایط منطقی، اولین پیام مثبت خرید حقوقی‌ها این است که سهام خریداری شده می‌تواند آینده مثبتی برای سرمایه‌گذاری داشته باشد. در عین حال سهامداران حقوقی می‌توانند مخابره‌کننده نوع آموزش صحیح سرمایه‌گذاری به بازار باشند. به عبارتی معاملات سهامداران حقوقی می‌تواند آموزشی برای بورس‌بازان تازه‌وارد بازار سهام باشد، اما خرید دستوری سهام توسط حقوقی‌ها در بورس تهران موجب از بین رفتن این پیام‌های مثبت و از بین رفتن اعتماد سهامداران به این دسته از بازیگران سهام می‌شود. در همین راستا چنین رفتاری می‌تواند موجب شود معامله‌گران خرد در خرید سهام به جای توجه به ریسک سرمایه‌گذاری خود به دنبال سهمی باشند که در صورت افت قیمت، حقوقی‌ها ناجی آن شوند. به عبارت دیگر روش کنونی خرید دستوری سهام توسط بورس‌بازان حقوقی موجب می‌شود معامله‌گران حقیقی بی‌توجه از ریسک سهم خریداری شده انتظار سود بالایی داشته باشد.

عملکرد سهام در دوره نزول شاخص

شاخص کل بورس تهران میانه مردادماه بود که توانست مرز حساس 2 میلیون واحد را فتح کند. نماگر سهام در این مرز برای چند روز معاملاتی نوسان کرد اما پس از آن به سبب برخی دلایل واقعی و کاذب، نزول دماسنج بورس تهران آغاز و در 11 روز معاملاتی گذشته بیش از 22 درصد از ارتفاع شاخص سهام کاسته شد. اما در این بازه زمانی از 423 نماد فعال بورسی و فرابورسی، 35 نماد معادل 89 درصد همسو با شاخص کل بازار روندی نزولی را در پیش گرفتند و در مقابل شاهد رشد قیمت سهام 47 بنگاه اقتصادی بودند. 153 سهم اما نزولی بیشتر از شاخص کل را متحمل شدند. در این میان سهام شرکت بیمه نوین با بیشترین افت قیمت به میزان 7/ 57 درصد مواجه شد. سرمایه‌گذاری بوعلی دیگر شرکتی بود که در 11 روز معاملاتی اخیر 2/ 56 درصد منفی شد. بیمه کوثر نیز در این بازه زمانی زیانی 5/ 53 درصدی به سهامداران خود تحمیل کرد. در میان سهام بنیادی و کالامحور بازار نیز بیشترین افت قیمت از آن نماد معاملاتی پالایش نفت تهران به میزان 2/ 34 درصد شد. «شستا» نیز در این مدت شاهد کاهش 9/ 33 درصدی قیمت بود. ضمن آنکه شاهد ریزش 3/ 33 درصدی قیمت سهام پالایش نفت اصفهان بودیم. در آن‌سوی بازار سهامی نیز بودند که در مقابل موج منفی ایجاد شده در بازار مقاومت کردند و نه تنها تن به افت ندادند بلکه مسیری صعودی را طی کردند. در این خصوص بدون در نظر گرفتن سهام تازه‌وارد، «ولغدر» با بیشترین رشد قیمت به میزان 8/ 27 درصد همراه شد. «سنیر» نیز در 11 روز معاملاتی گذشته شاهد رشد 6/ 27 درصد قیمت سهام خود بود. در میان صنایع فعال بورسی نیز گروه چند رشته‌ای صنعتی با محوریت «شستا» شاهد بیشترین افت میانگین قیمت سهام زیرمجموعه خود به میزان 8/ 32 درصد بود. پالایشی‌ها نیز در این بازه زمانی با افت 8/ 31 درصدی مواجه شدند. اما دو گروه نیز خلاف مسیر بازار با رشد قیمت همراه شدند. در این خصوص می‌توان به گروه منسوجات و زغال‌سنگ اشاره کرد که به ترتیب شاهد افزایش 6/ 5 و 3/ 4 درصدی شاخص صنعت خود بودند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

ضمن آنکه شاخص کل بورس تهران از ابتدای سال تا 19 مرداد 99 که در قله تاریخی قرار گرفت، میانگین روزانه 5/ 1درصد سود مرکب از آن بورس‌بازان کرد. طی 11 روز معاملاتی اخیر اما همزمان با افت 2/ 22درصدی شاخص کل، زیان روزانه معامله‌گران به 3/ 2 درصد رسید. در شرایط فعلی اما شاهد حمایت دستوری بازیگران حقوقی از سهام شاخص‌ساز هستیم که شاید در هیج‌جای دنیا مشاهده نشود. اما کدام صنایع در این بازه زمانی بیشترین افت را تجربه کردند؟ سهامداران کدام شرکت‌ها بیشترین زیان را متحمل شدند؟ کدام سهام در مقابل ریزش دسته‌جمعی بازار مقاومت کردند؟

حمایت دستوری حقوقی‌ها؛ آری یا خیر؟

در بحبوحه ریزش‌ قیمت سهام خبر رسید به بازیگران حقوقی دستور داده شده به حمایت از سهام شاخص‌ساز بپردازند و حتی لیستی در این خصوص روی خط مراجع خبری رفت. در چهار روز معاملاتی گذشته نیز شاهد حمایت گسترده سهامداران حقوقی از قیمت سهم‌ها هستیم. حمایتی که البته این‌بار نه به میل این دسته از بازیگران سهام، بلکه به دستور سیاست‌گذار واقع شد. به‌طوری که خالص خرید بورس‌بازان حقوقی طی 4 جلسه معاملاتی هفته جاری تنها در بورس تهران به 11هزار و 750 میلیارد تومان رسید که در تاریخ این بازار بی‌سابقه بود. اما با این حال چنین اقدامی منجر به از بین رفتن صف‌های فروش سهام نشد. در همین راستا به‌نظر می‌رسد حمایت این‌گونه حقوقی‌ها هرچقدر هم که پر قدرت باشد نمی‌تواند حجم پرفشار نقدینگی را که در یک سال اخیر وارد بازار سهام شده مهار کند. در همین راستا به نظر می‌رسد چنین اقداماتی تنها موجب آسیب به اعتماد سهامداران خرد به بورس تهران شده است. حمایت سهامداران حقوقی از قیمت برخی از سهم‌ها در تمام دنیا امری رایج است. این دسته از معامله‌گران به دلیل پرتفوی‌های با ارزش و بزرگی که دارند گاهی اوقات در هنگام نزول قیمت یک سهم اقدام به خرید و حمایت از قیمت آن می‌کنند تا ارزش پرتفوی خودشان افت چندانی را تجربه نکند. به عبارت دیگر سهامدار حقوقی هم مانند بقیه سرمایه‌گذاران به فکر حداکثر کردن سود خود است. اما به نظر می‌رسد وظیفه این دسته از سهامداران در بورس تهران تغییر کرده است. به عبارت دیگر با مشاهده رفتار حقوقی‌ها در روزهای منفی بازار سهام به نظر می‌رسد وظیفه آنها محدود به حمایت از شاخص کل شده است. این رفتار موجب ارسال سیگنال‌های غلطی به سهامداران می‌شود، به‌طوری که در شرایط منطقی، اولین پیام مثبت خرید حقوقی‌ها این است که سهام خریداری شده می‌تواند آینده مثبتی برای سرمایه‌گذاری داشته باشد. در عین حال سهامداران حقوقی می‌توانند مخابره‌کننده نوع آموزش صحیح سرمایه‌گذاری به بازار باشند. به عبارتی معاملات سهامداران حقوقی می‌تواند آموزشی برای بورس‌بازان تازه‌وارد بازار سهام باشد، اما خرید دستوری سهام توسط حقوقی‌ها در بورس تهران موجب از بین رفتن این پیام‌های مثبت و از بین رفتن اعتماد سهامداران به این دسته از بازیگران سهام می‌شود. در همین راستا چنین رفتاری می‌تواند موجب شود معامله‌گران خرد در خرید سهام به جای توجه به ریسک سرمایه‌گذاری خود به دنبال سهمی باشند که در صورت افت قیمت، حقوقی‌ها ناجی آن شوند. به عبارت دیگر روش کنونی خرید دستوری سهام توسط بورس‌بازان حقوقی موجب می‌شود معامله‌گران حقیقی بی‌توجه از ریسک سهم خریداری شده انتظار سود بالایی داشته باشد.

عملکرد سهام در دوره نزول شاخص

شاخص کل بورس تهران میانه مردادماه بود که توانست مرز حساس 2 میلیون واحد را فتح کند. نماگر سهام در این مرز برای چند روز معاملاتی نوسان کرد اما پس از آن به سبب برخی دلایل واقعی و کاذب، نزول دماسنج بورس تهران آغاز و در 11 روز معاملاتی گذشته بیش از 22 درصد از ارتفاع شاخص سهام کاسته شد. اما در این بازه زمانی از 423 نماد فعال بورسی و فرابورسی، 35 نماد معادل 89 درصد همسو با شاخص کل بازار روندی نزولی را در پیش گرفتند و در مقابل شاهد رشد قیمت سهام 47 بنگاه اقتصادی بودند. 153 سهم اما نزولی بیشتر از شاخص کل را متحمل شدند. در این میان سهام شرکت بیمه نوین با بیشترین افت قیمت به میزان 7/ 57 درصد مواجه شد. سرمایه‌گذاری بوعلی دیگر شرکتی بود که در 11 روز معاملاتی اخیر 2/ 56 درصد منفی شد. بیمه کوثر نیز در این بازه زمانی زیانی 5/ 53 درصدی به سهامداران خود تحمیل کرد. در میان سهام بنیادی و کالامحور بازار نیز بیشترین افت قیمت از آن نماد معاملاتی پالایش نفت تهران به میزان 2/ 34 درصد شد. «شستا» نیز در این مدت شاهد کاهش 9/ 33 درصدی قیمت بود. ضمن آنکه شاهد ریزش 3/ 33 درصدی قیمت سهام پالایش نفت اصفهان بودیم. در آن‌سوی بازار سهامی نیز بودند که در مقابل موج منفی ایجاد شده در بازار مقاومت کردند و نه تنها تن به افت ندادند بلکه مسیری صعودی را طی کردند. در این خصوص بدون در نظر گرفتن سهام تازه‌وارد، «ولغدر» با بیشترین رشد قیمت به میزان 8/ 27 درصد همراه شد. «سنیر» نیز در 11 روز معاملاتی گذشته شاهد رشد 6/ 27 درصد قیمت سهام خود بود. در میان صنایع فعال بورسی نیز گروه چند رشته‌ای صنعتی با محوریت «شستا» شاهد بیشترین افت میانگین قیمت سهام زیرمجموعه خود به میزان 8/ 32 درصد بود. پالایشی‌ها نیز در این بازه زمانی با افت 8/ 31 درصدی مواجه شدند. اما دو گروه نیز خلاف مسیر بازار با رشد قیمت همراه شدند. در این خصوص می‌توان به گروه منسوجات و زغال‌سنگ اشاره کرد که به ترتیب شاهد افزایش 6/ 5 و 3/ 4 درصدی شاخص صنعت خود بودند.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند یا قدرت خریدار به فروشنده حقیقی آنها بالا است یا سرانه خرید هر کد حقیقی بالاست و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید در روزهای آتی این نمادها را بررسی کنید. نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیف نماد مقایسه با میانگین حجم 30 روز قدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1 ولغدر 1.20 45.18
2 بجهرم 5.9 2.48

1. ولغدر : لیزینگ خودرو غدیر با نماد ولغدر در بازار بورس و گروه سایر واسطه گری های مالی قرار دارد. با نزدیک شدن به محدوده قیمتی 600 تومان و کف کانال صعودی و میانگین متحرک نمایی 50 روزه، این سهم با افزایش تقاضا مواجه شد به طوری که هر کد حقیقی به صورت میانگین 290 میلیون تومان خرید کرده است که رقم بالایی محسوب می شود. در صورت ادامه روند صعودی، مقاومت تاریخی در 725 تومان را پیش رو دارد.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (یکشنبه 17 فروردین ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. بجهرم : توسعه مولد نیروگاهی جهرم با نماد بجهرم در بازار دوم فرابورس و گروه عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم قرار دارد. این سهم در بهمن سال قبل هم در نمادهای برگزیده قرار داشت که رشد چندانی را نتوانست تجربه کند. امروز با حجم بالایی از مقاومت 380 تومان که سقف قبلی بود توانست عبور کند. هر کد حقیقی در معاملات امروز به صورت میانگین نزدیک به 30 میلیون تومان خرید داشته است.

باید در ادامه ببینیم می تواند روی این سقف تثبیت شود و به روند صعودی خود ادامه دهد یا خیر.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (یکشنبه 17 فروردین ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

ولغدر در هفت ماه ابتدایی امسال به صورت میانگین، ماهانه 2 میلیارد و 100 میلیون تومان درآمد محقق شده داشته که این رقم در مرداد ماه با کاهش چشم گیری به 55 میلیون تومان رسیده است. به طور کلی وضعیت درآمد های ولغدر را می توانید در گراف زیر مشاهده کنید:

بررسی گزارش فعالیت ماهانه ولغدر (مرداد ماه 1398)

این شرکت در سال 98 هزینه ای جهت تامین مالی عملیات لیزینگ محقق شده شناسایی نکرده است. این شرکت در مرداد ماه تسهیلات اعطایی نداشته است و در عوض 152 میلیون تومان از محل تسهیلات را تسویه کرده است.

به طور کلی لیزینگ خودرو غدیر تا پایان مرداد 98، مجموعاً 24 میلیارد و 200 میلیون تومان تسهیلات اعطایی دارد که تقریباً تمام آن مربوط به تسهیلات لیزینگ خودروی سواری می باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

شرکت لیزینگ خودرو غدیر در صورت‌های مالی 12ماهه اعلام کرد که سود هر سهم شرکت به 348ریال رسید. «ولغدر» سود هر سهم را 348ریال اعلام کرد

به گزارش رادیو سهام، شرکت لیزینگ خودرو غدیر اطلاعات و صورت های مالی یکساله خود را منتشر کرد. در این گزارش اعلام کرد سود خالص به 184 میلیارد ریال رسیده و سود انباشته پایان دوره شرکت به مبلغ 214میلیارد ریال بالغ شده است.

این شرکت در سال مورد گزارش نسبت به سال مالی گذشته توانسته سود عملیاتی را با رشد 46درصدی همراه سازد و سود هرسهم را با افزایش 31درصدی به مبلغ 348ریال برساند.

«ولغدر» در این گزارش اعلام کرد که یک دستگاه ملک 5طبقه با کاربری تجاری اداری واقع در خیابان کریمخان زند که به موجب حکم دادگاه در ازای بدهی سنواتی یکی از مشتریان بدحساب توقیف و به نام شرکت لیزینگ منتقل شده و پس از برگزاری مزایده در تاریخ 8بهمن1397 سند به نام شرکت منتقل شد و ملک مورد نظر در تاریخ 4اردیبهشت1398 تخلیه و به تملک این شرکت رسید. ملک مورد نظر به مبلغ 198میلیارد ریال کارشناسی شد و با توجه به هماهنگی های صورت گرفته با شرکت اصلی مجوز فروش آن صادر شده است.

این شرکت در نظر دارد که با لحاظ منابع و ریسک ها، و افزایش وصول مطالبات به ویژه معوقات سنواتی و تامین منابع و همچنین مذاکره به منظور انعقاد قراردادهای جدید در جهت گسترش عملیات لیزینگ اقدام کند و با حفظ جایگاه بورس و ارتقای آن با توجه به عملکرد شرکت، هر چه بیشتر در راستای تحقق اهداف سازمان و سهامداران گام بردارد و با گسترش حوزه فعالیت لیزینگی خود در راستای رونق تولید و اقتصاد مقاومتی نقش شایسته و سهم اندکی در حمایت از تولیدکنندگان داخلی ایفا کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

گذرکیفیت از مسیر طراحی و قطعات

محمدرضا نجفی منش دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو در خصوص خودرو‌های وارداتی و تاثیر آن بر خودروسازی داخلی به بورس نیوز اظهار کرد: کیفیت چیزی هست که تعریف شده و مطابق با آن تولید صورت می‌پذیرد، خودرو طبق مشخصه خود، تولید شده و تنها ایراد آن، قدیمی بودن آن است و می‌بایست به روز شود، پراید و پژو 405 از رده تولید خارج می‌شوند و خودرو‌های جدید جایگزین آن‌ها می‌شوند.

وی در ادامه عنوان کرد: واردات با کیفیت خودروی داخلی ارتباطی ندارد و بنابر فرمایش مقام معظم رهبری این استناد از استحکام برخوردار نیست. کیفیت خودرو بستگی به طراحی، قطعات، پرداخت‌ها و عوامل متعدد دیگری دارد که باید انجام شود، کیفیت هدف نیست بلکه مسیر طولانی و بی پایان است و همواره باید در جهت بهبود حرکت کرد، با توجه به اینکه بازار هوشمند بوده و تشخیص می‌دهد چه قیمتی حباب و کدام قیمت، واقعی است.

دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو افزود: دولت در قیمت گذاری دخالت می‌کند و اگر این دخالت‌ها صورت نگیرد، نیازی به هیچ گونه تسهیلاتی نیست.

وی خاطرنشان کرد: خودرو تبدیل به بنگاه بلیت بخت آزمایی شده و خودروساز با فروش خودرو حداقل 20 تا 250 میلیون سود کسب می‌کرد و از طرفی 43 هزار میلیارد زیان نصیب خودروساز می‌شد، این سیاست اشتباهی بوده و اگر دولت خواستار رشد صنعت خودروسازی هست باید سایه خود را از روی این صنعت بردارد و اجازه دهد خودروساز کار خود را انجام دهد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

نکته جالب‌توجه در معاملات دیروز این بود که ارزش معاملات خرد (بدون احتساب معاملات بلوک و اوراق) برای پنجمین‌بار در تاریخ بورس تهران از مرز 4 هزار میلیارد تومان گذشت و به 4018 میلیارد تومان رسید. در همین راستا به‌نظر می‌رسد در روزهایی که شاهد افت قیمت‌ها هستیم یا شاخص کل از سقف روزانه خود عقب‌نشینی می‌کند، اوج‌گیری عرضه‌هاست که حجم و ارزش معاملات را به سطوح کم‌تکرار خود می‌رساند.

روز گذشته سه نماد بزرگ بورس تهران به ترتیب جایگاه‌های اول تا سوم فهرست نمادهای با بیشترین اثرگذاری بر شاخص کل را به خود اختصاص دادند. «فارس» به‌واسطه رشد بیش از 6/ 4 درصدی قیمت پایانی توانست بانی 1258 واحد از رشد شاخص کل باشد و در صدر فهرست مذکور قرار بگیرد. «فولاد» نیز با رشد 9/ 3 درصدی ارزش بازار عامل اثرگذاری مثبت 925 واحدی بر نماگر اصلی بورس تهران بود. جایگاه سوم فهرست نمادها با بیشترین تاثیر بر شاخص کل نیز به «فملی» با رشد 8/ 3 درصدی قیمت پایانی اختصاص یافت. این نماد اثرگذاری مثبت 697 واحدی بر نماگر اصلی بازار سهام داشت. در بین نمادهای فعال در بازار طی روز گذشته «رمپنا» به‌واسطه افت 4/ 4 درصدی ارزش بازار بیشترین اثر منفی بر تغییرات شاخص را داشت و فشار 462 واحدی بر نماگر اصلی بازار وارد کرد.

گروه ساخت خودرو و قطعات در روز گذشته دوباره به صدر فهرست صنایع با بیشترین ارزش معاملات بازگشت. مجموع ارزش معاملات خرد نمادهای این صنعت طی معاملات دیروز به 539 میلیارد تومان رسید. از این رقم حدود 212 میلیارد تومان سهم دو خودروساز بزرگ کشور یعنی «خساپا» و «خودرو» بود. اما این حجم از معاملات هم عاملی برای جلوگیری از افت قیمتی این دو نماد نشد. «خساپا» در روز گذشته 1/ 4 درصد از ارزش بازار خود را از دست داد و «خودرو» هم برای پنجمین جلسه معاملاتی متوالی با افت قیمت مواجه شد تا ارزش بزرگ‌ترین خودروساز کشور طی یک هفته بیش از 7/ 15 درصد افت داشته باشد. افت قیمتی بزرگان خودروسازی به دیگر نمادهای این گروه نیز سرایت کرد تا در پایان بازار شاهد عقب‌نشینی 7/ 2 درصدی شاخص صنعت خودرو باشیم.

صنعت فلزات اساسی در رقابتی تنگاتنگ با خودروسازان 531میلیارد تومان از ارزش معاملات خرد را به خود اختصاص دادند و در جایگاه دوم صنایع با بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند. البته فلزی‌ها برخلاف خودروسازان در مدار صعودی معاملات قرار داشتند و در پایان دادوستدها رشد 2/ 3 درصدی نماگر صنعت را تجربه کردند. این رشد در پی افزایش ارزش بازار 14 نماد از 21نماد فعال این گروه در معاملات روز گذشته رقم خورد. طی روز گذشته صنایع محصولات شیمیایی، فرآورده‌های نفتی و بانک‌ها دیگر صنایع بورسی با ارزش معاملات بالا بودند. در این بین شاخص صنعت محصولات شیمیایی 7/ 2 درصد رشد کرد ولی نماگر گروه بانک‌ها و فرآورده‌های نفتی بدون تغییری محسوس در سطوح سابق خود باقی ماند. در گروه انبوه‌سازی و املاک، «ثعمرا» در اطلاعیه‌ای خبر داد: شرکت عمران و توسعه شاهد در نظر دارد تعداد 735 هزار سهم شرکت ساختمانی آسمان‌آفرین (سهامی خاص)، معادل 49‌درصد از کل سهام مذکور را اصالتا به‌صورت یکجا و نقد از طریق مزایده عمومی واگذار کند. ارزش کل این معامله بر اساس قیمت پایه سهام قابل واگذاری و مطابق گزارش کارشناس رسمی قوه قضائیه خواهد بود.

در گروه واسطه‌گری‌های مالی، «ولغدر» خبر از انعقاد قرارداد فروش اقساطی تجهیزات (موتور) هواپیما با شرکت هواپیمایی کشوری داد. طبق این اطلاعیه شرکت لیزینگ خودرو غدیر قرارداد فروش 2 عدد موتور هواپیما با قیمت 32 میلیارد و 126 میلیون تومان را منعقد کرده است. طبق این قرارداد 5 میلیارد تومان از این مبلغ به‌صورت پیش‌دریافت خواهد بود و باقی مبلغ در اقساط 36 ماهه با نرخ مصوب بانک‌مرکزی (21 درصد) تسویه خواهد شد. در گروه سرمایه‌گذاری‌ها، آتیه دماوند بلوک 4/ 7 درصدی کارخانجات مخابراتی ایران با نماد «لکما» را برای تاریخ 28 اسفند آگهی کرده است. قیمت پایه این بلوک، قیمت پایانی سهم در روز قبل عرضه به علاوه دو درصد تعیین شده است؛ البته به شرط آنکه این عدد از 720 تومان کمتر نباشد. به این ترتیب «واتی» قصد دارد تا پایان سال به سهامداری خود در «لکما» پایان بدهد.

طی روز گذشته زمان عرضه اولیه شرکت پدیده شیمی قرن با نماد «قرن» برای روز چهارشنبه 30 بهمن (فردا) مشخص شد. به این ترتیب بعد از چهار ماه شاهد یک عرضه اولیه دیگر در بورس تهران خواهیم بود. این عرضه اولیه، هفتمین عرضه اولیه بورسی در سال‌جاری است. این شرکت پیش‌تر قرار بود با نماد «اکتیو» عرضه شود. اما روز گذشته در جلسه معارفه «قرن» دو دلیل برای این تغییر نام ذکر شد. اول آنکه «اکتیو» معرف شرکت نیست و این اسم در نام شرکت به چشم نمی‌خورد. دلیل دوم نیز آنکه نام «اکتیو» فارسی نیست و اسم یک برند است. در عرضه اولیه فردا قرار است 100 میلیون سهم «قرن» معادل 10 درصد از سهام این شرکت با سقف قیمت 1700 تومانی عرضه شود. در صورت مشارکت یک میلیون و 400 هزار معامله‌گر، به هر کد معاملاتی حدود 70 سهم (معادل 120 هزار تومان نقدینگی) تخصیص خواهد یافت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

افتتاح دومین مرکز تحقیق و توسعه در

به گزارش بورس نیوز، جلسه معارفه شرکت پدیده شیمی قرن سخنان فاضلیان، نماینده سهامدار عمده شرکت آغاز شد.

وی درخصوص چشم انداز و اهداف شرکت افزود: پدیده شیمی قرن 80 هزار متر مربع کارخانه فعال و 20 هزار متر مربع انبار کارخانه دارد. بزودی هم دومین مرکز تحقیق و توسعه این مجموعه افتتاح می‌شود.

در ادامه مظفری، مدیر عامل شرکت پدیده شیمی قرن نیز در این نشست گفت: مهمترین هدف این مجموعه افزایش سهم فروش در داخل کشور و تبدیل شدن به قطب تولید مواد شوینده در کشورهای منطقه است. برنامه ریزی توسعه سهم بازار به طور جدی انجام شده است.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

تصویب افزایش سرمایه

به گزارش بورس نیوز، شرکت پدیده شیمی قرن از افزایش سرمایه دومرحله‌ای خبر داد.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد، سرمایه شرکت از 600.000.000.000 ریال به مبلغ 2.000.000.000.000 ریال از محل مطالبات یا آورده نقدی سهامداران مورد تصویب مجمع واقع شد.

تصویب افزایش سرمایه

تصویب افزایش سرمایه

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.