دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

در این ویدیو به تحلیل تکنیکال نماد وغدیر خواهیم پرداخت، نمادی که همگام با ریزش اخیر بازار و ریزش هم گروهی‌های خود، درطی روزهای اخیر دچار ریزش حدود 40% شد و حال به نواحی قیمتی مهمی رسیده است.

در این گزارش به تحلیل و بررسی عملکرد صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز می پردازیم و 5 سهم برتر در پرتفوی این صندوق را معرفی می کنیم.

اطلاعات اولیه صندوق مشترک پیشتاز

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز یکی از اولین صندوق های تاسیس شده در بازار سرمایه کشور است که 4506 روز از عمر آن می گذرد.

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز تحت مدیریت شرکت سبد گردان انتخاب مفید قرار دارد و ارزش خالص دارایی آن به بیش از هزار و 800 میلیارد تومان می رسد.

در حال حاضر قیمت هر واحد سرمایه گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز 2,537,696 ریال است.

سرمایه گذاران برای ورود به این صندوق باید به یکی از شعب صندوق که آدرس آن در سایت صندوق آمده است، مراجعه کنند.

بازدهی صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز

دورهبازدهی
هفته گذشته(۱.۱۳۶)%
ماه گذشته(۱.۱۳۶)%
سه ماه گذشته%۴۱.۴۰۴
شش ماه گذشته%۱۴۷.۰۴۸
یک سال گذشته%۳۴۲.۱۳۹
از آغاز فعالیت تا کنون%۲۴۷۶۶.۷۲  

تاریخ بروز رسانی: 99/06/12

اطلاعاتی که سیگنال مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است بر اساس آخرین صورت های مالی منتشره از سایت اختصاصی صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز استخراج شده است.

ترکیب دارایی صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز

ترکیب دارایی صندوق مشترک پیشتاز

ترکیب دارایی در صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز  نشان می دهد که مدیران این صندوق ترجیح داده اند در وضعیت کنونی درصد سرمایه گذاری خود را در سهام کاهش دهند تا از نوسانات منفی بازار بورس کمتر آسیب ببیند.

از این رو  70 درصد دارایی ها در سهام و 30 درصد دیگر در اوراق با درآمد ثابت و سپرده های بانکی قرار داده شده است. می توان نتیجه گرفت که مدیران این صندوق ریسک کنترل شده ای در بازار سرمایه را مدنظر دارند. همچنین بتای صندوق 0.82 می باشد که عدد مناسبی برای یک صندوق سهامی است.

17.5 درصد از سهامی که صندوق خریداری کرده است در 5 سهم عمده که بیشترین وزن را در پرتفوی صندوق دارند، به خود اختصاص داده است.

ترکیب دارایی صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز

طبق تصویر فوق بیشترین صنایع مورد توجه در صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز محصولات شیمیایی با 30 درصد، فلزات اساسی با 19 درصد و شرکت های چند رشته ای صنعتی با 12 درصد می باشند.

صنایع برتر موجود در پرتفوی صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتازدرصد از پرتفوی صندوق
محصولات شیمیایی30
فلزات اساسی19
شرکت های چند رشته ای صنعتی12

برترین سهام موجود در پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری می تواند مسیر حرکت سرمایه های هوشمند را برای سرمایه گذاران خرد مشخص کند. از این رو با بررسی پنج سهم برتر در صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید
صندوق سهامی چیست؟

5 سهم با بیشترین وزن در پرتفوی صندوق مشترک پیشتاز

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز
نوع صندوق : سهامی
دارایی خالص در آخرین گزارش صندوق :    ۱۸,۸۰۰,۳۹۶,۲۳۲,۹۷۴ ریال
بازدهی نقطه به نقطه یکساله :  355 %
مدیر صندوق : شرکت سبد گردان انتخاب مفید
ردیفنام نمادنام شرکتدرصد از کل پرتفوی
1شپدیسپتروشیمی پردیس12.45 %
2فولادفولاد مبارکه اصفهان6.98 %
3وامیدگروه مدیریت سرمایه گذاری امید6.25 %
4فخوزفولاد  خوزستان4.78 %
5پارسانگسترش نفت و گاز پارسیان4.26 %

پتروشیمی پردیس با جذب 240 میلیارد از منابع صندوق صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز با اختلاف معناداری از سایر سهام عمده در رتبه اول پرتفوی این صندوق قرار دارد.

نگاه مدیران صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز به صنعت پتروشیمی کاملا برجسته است. با ارزش ترین خرید صندوق در مردادماه 99، به ارزش بیش از 30 میلیارد تومان در شرکت پتروشیمی جم رخ داده است.

خرید مهم دیگر این صندوق باز هم در یک شرکت پتروشیمی انجام شده است که طی آن حدود 19 میلیارد تومان سرمایه برای خرید سهام شرکت پتروشیمی پارس با نماد “پارس” اختصاص پیدا کرده است.

بنابراین می توان گفت که نگاه آینده مدیران صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز به سمت صنعت پتروشیمی ست.

صنعت برتر دیگر فلزات اساسی ست. همانطور که در جدول 5 سهم برتر صندوق مشخص است، دو سهم برتر صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز به صنعت فلزات اساسی اختصاص پیدا کرده است.

سومین خرید سنگین این صندوق در مردادماه 99 در نماد “فخوز” اتفاق افتاده است که طی آن 10 میلیارد تومان از منابع صندوق به این شرکت رسیده است. البته در همین مدت 12.5 میلیارد تومان از سهم خارج شده است که نشان می دهد صندوق به نوعی در حال نوسان گیری از این سهم بوده است. دارایی کنونی صندوق از این سهم تقریبا 24 میلیون عدد سهم است.

فروش عمده و مهم دیگر صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز در شرکت سرمايه گذاري تامين اجتماعي نماد “شستا” رخ داده است که طی آن تمام منابع صندوق (29 میلیارد تومان) از این سهم خارج شده است. سنگین ترین فروش مربوط به سهم “وغدیر” بوده است که 47 میلیارد از منابع صندوق از آن خارج شده است. صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز همچنان بیش از 31 میلیون برگه سهم از “وغدیر” را در اختیار دارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت سرمایه گذاری غدیر در سال 1370 با نام اولیه شرکت سرمایه کذاری بانک صادرات (سهامی خاص) و با مالکیت بانک صادرات ایران با سرمایه اولیه 10 میلیارد ریال تاسیس گردید. این شرکت در سال 1374 به سهامی عام تبدیل و در همان سال در بورس اوراق بهادار پذیرفته شد. پس از انتقال سهام 124 شرکت از بانک صادرات ایران به این شرکت در سال 1375 به منظور اصلاح ساختار مالی، نام شرکت به شرکت سرمایه گذاری غدیر تغییر یافت.

شرکت سرمایه گذاری غدیر به عنوان یکی از چهار شرکت چند رشته ای صنعتی در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع و معادن و فلزات اساسی، برق و انرژی، سیمان و صنایع وابسته به آن، واسطه گری های مالی، حمل و نقل، انبوه سازی املاک و مستغلات، IT و ICT و شبکه های انتقال اطلاعات فعالیت داشته که سهم بهای تمام شده سرمایه گذاری شرکت در هریک از صنایع عنوان شده، به شرح زیر است: ( اعداد بر حسب درصد می باشند.)

تحلیل تکنیکال نماد وغدیر به همراه نمودار (14 مرداد ماه 1399)

شایان ذکر است، بر اساس اطلاعات منتشر شده در گزارش سه ماهه منتهی به 1399/03/31 حدود 65 درصد از ترکیب بهای تمام شده پرتفوی شرکت به مبلغ 58،517 میلیارد ریال مربوط به شرکت های بورسی و 35 درصد به مبلغ 30،998 میلیارد ریال مربوط به شرکت های خارج از بورس می باشد. ارزش بازار شرکت های بورسی در تاریخ گزارش بالغ بر 995،878 میلیارد ریال بوده است.

جدول زیر جایگاه شرکت را در بین شرکت های چند رشته ای بورسی از لحاظ ارزش بازار نشان می دهد.

تحلیل تکنیکال نماد وغدیر به همراه نمودار (14 مرداد ماه 1399)

حال به بررسی تابلو معاملاتی و تحلیل تکنیکال سهم می پردازیم. در طول معاملات امروز بیش از 98 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 22480 ریال ( 2.65%+) داد و ستد شد و سهم با صف خرید به کار خود پایان داد.

از دید نموداری این سهم پس از اتمام اصلاح در قالب موج 2 از 3 احتمالی، با افزایش تقاضا وارد دامنه موج 3 از 3 خود با اهداف 2361 تومان، 2820 تومان و 3570 تومان شده است که در صورت ادامه تقاضا برای سهم، دستیابی به اهداف فوق امکان پذیر خواهد بود.

از طرف دیگر اگر سهم از ناحیه کنونی با افزایش عرضه ها روند نزولی به خود بگیرد، اولین حمایت آن را می توان بازه 1900-2000 تومان (محدوده سقف قبلی) دانست.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. جهت مشاهده و رصد تحلیل های انجام شده در ساعت بازار می توانید کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) را دنبال کنید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین؛ در پایان معاملات روز جاری بازار سهام، شاخص کل با افت 47 هزار واحدی و شاخص هم‌وزن با افت 1.7 درصدی مواجه شدند. همچنین بیش از 460 نماد با کاهش بیش از 3 درصد به کار خود پایان دادند و ارزش معاملات خرد در مرز 10 هزار میلیارد متوقف شد. نمادهای “فارس”، “فولاد”، “فملی”، “تاپیکو”، “وبملت”، “کگل” و “وغدیر” از اثرگذارترین نمادها بر شاخص بودند.

https://static3.eghtesadonline.com/servev2/IjoaAqchi2Fi/b54EPY

image_2020-09-20_13-05-45

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بازار امروز در حالی کار خود را آغاز نمود که در روز چهارشنبه اطلاعیه مبنی بر تغییر قوانین بازار سرمایه اعلام شده بود. همچنینی طبق اعلامیه ای کامزد صندوق های سرمایه گذاری کاهش یافته و حداکثر سهام صندوق ها از 25 به 10 درصد کاهش یافت. چند تن از اعضای شورای عالی بورس هم مخالفت خود را با این قوانین اعلام نمودند. لذا بازار بورس با این اختلافات کار خود را آغاز نمود.جریان پول موجود در بازار مانع از هر اصلاتحی در بازار می شود و همچنان شاهد معاملات پویا در بازار هستیم. همچنین خبر های حاصله از توافق کشور های اپک و اپک پلاس مبنی بر کاهش 10 میلیون تولید سبب شده که در بازار امروز شاهد صف خرید و افزایش تقاضا در گروه های پالایشی باشیم.

شاخص بورس تهران امروز با افزایش10هزارواحدی عدد 607 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افزایش1.7 هزار واحدی به عدد 215 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 6 میلیارد سهم طی 1میلیون داد وستد، ارزش معاملات به بیش از 6663 میلیارد تومان رسید.بنابراین شاخص کل بورس تهران،رشد 1.79 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

ارزش معاملات بازار نقدی بورس در پایان معاملات امروز به 5727میلیارد تومانو در فرابورس 3249 میلیارد تومان رسید که در این معاملات نماد های فارس (تاثیر 1465واحد)،فولاد (1293 واحد)و وغدیر (تاثیر 1098 واحد) به ترتیب بیشترینتاثیر مثبت را بر شاخص کل بازار بورس و نماد شگویا (تاثیر 15واحد) و میدکو (تاثیر14 واحد) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند. همچنین نماد های رمپنا (تاثیر 404واحد) وبورس (تاثیر 230واحد) بیشترین تاثیرمنفی را بر بازار بورس داشتند. لازم به ذکر است از 5727 میلیارد تومان ارزش معاملات بازار بورس، 198 میلیارد تومان از ارزش معاملات مربوط به معاملات صندوق هاو بلوک بوده است لذا ارزش خالص معاملات برابر 5529 میلیارد تومان می باشد. همچنین از 3249 میلیارد تومان ارزش معاملات فرابورس، 391 میلیارد تومان مربوط به معاملات اوراق مرابحه و صندوق ها بوده است. فلذا خالص ارزش معاملات فرابورس برابر 2858 میلیارد تومان می باشد.

بیشترین فروش حقوقی مربوط به رانفور (84درصد) و نیرو (84درصد) می باشد. همچنین بیشترین خریدحقوقی مربوط به وسین (50درصد) و وسپه (44درصد) می باشد.

ارزش بازار بورس و فرابورس در طی هفته

گزارش روزانه بازار سرمایه (شنبه 23 فروردین ماه 1399)

مقایسه ارزش صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (شنبه 23 فروردین ماه 1399)

مقایسه تعداد صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (شنبه 23 فروردین ماه 1399)

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهام حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
شتران 292 2301 7880 7880
رانفور 84 2051 24348 24348
پترول 1660 1660 5308 5308
شپنا 1580 1580 5906 5930

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهم حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت معامله بلوک (ریال) قیمت اخرین معامله (ریال)
فارس2 49 470 9434 9270

بیشترین درصد افزایش

نام سهام درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت پایانی (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
سپ 20 325 26651 26986
وغدیر 11 488 5809 5838
کفپارس 10 188 155905 156997
ثفارس 10 215 11199 11325
کماسه 9.52 214 54304 54600
سکرما 8.2 57 15196 15200

سپ: بازگشایی پس از مجمع عمومی عادی سالانه.

وغدیر: بازگشایی پس از افزایش اطلاعات با اهمیت در خصوص واگذاری شرکت بین المللی توسعه ساختمان.

کفپارس: بازگشایی پس از کنفرانس اطلاع رسانی و تغییرات 50 درصد.

ثفارس:بازگشایی پس از کنفرانس اطلاع رسانی و تغییرات 50 درصد.

کماسه:بازگشایی پس از کنفرانس اطلاع رسانی و تغییرات 50 درصد.

سکرما:بازگشایی  پس از افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص پروژه بهینه سازی آسیاب سیمان خط یک.

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران گفت:‌ اگر قرار باشد سهام عدالت 49 میلیون ایرانی آزاد شود، آمادگی سامانه بورس برای پذیرش این افراد وجود دارد، اما همه این افراد به یکباره نمی‌توانند خرید فروش سهام انجام دهند.
 2. شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با سرمایه 80000 میلیارد ریالی با نماد شستا در فهرست نرخ های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.
 3. اسناد خزانه اسلامی با نماد اخزا 8191 در روز یکشنبه 24 فروردین با سررسید 1402 عرضه می شود.
 4. سازمان بورس اوراق بهادار با هدف تشویق به سرمایه گذاری غیر مستقیم به کاهش کارمزد معاملات صندوق های سرمایه گذاری اقدام کرد.
 5. حد نصاب سهام صندوق های با درامد ثابت از 25 درصد به 10 درصد تغییر یافت و همواره حداقل 10 درصد از ارزش کل دارایی های صندوق باید در اوراق بهادار با درامد ثابت منتشره توسط دولت سرمایه گذاری شود.
 6. وزیر امور اقتصادی و دارایی – اعلام کرد سهام دولت در تعداد ۹ شرکت دولتی در رسته‌های انرژی (پالایشگاه و پتروشیمی)، مالی (بانک‌ها و بیمه‌ها) و صنایع فلزی و معدنی در بورس عرضه خواهند شد. در این مرحله از واگذاری، تصمیم بر این است که به‌صورت فراگیر این سهام‌ها را عرضه کنیم تا همه مردم با اعمال تخفیف‌هایی (در مرحله اول و فقط برای یک‌بار) در دو گروه ۲۰ و ۲۵ درصدی با سقف خرید دو میلیون تومان به ازای هر نفر بتوانند سهام عرضه‌شده را خریداری کنند.وی در پاسخ به این‌که چه مقدار درآمدزایی از واگذاری شرکت‌های دولتی به‌دست خواهد آمد، اینگونه توضیح داده که هدف عمده در این زمینه، انتقال مالکیت و مردمی کردن اقتصاد است که برآوردها نشان‌دهنده این است که از این طریق حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان برای بودجه تامین مالی داشته باشیم. تلاش‌ بر این است که ۱۵ اردیبهشت اولین فراخوان واگذاری شرکت‌های دولتی باشد. همچنین مرحله دوم عرضه شرکت‌هایی هستند که بورسی نیستند و وارد بورس می‌شوند.
 7. رئیس‌جمهوری آمریکا حکمی را برای اعمال تحریم صدور روادید علیه کشورهایی به امضا رساند که یا از پذیرش شهروندان کشورشان از ایالات متحده در بحبوحه شیوع کووید-۱۹ امتناع می‌کنند،یا پذیرش این افراد را با تاخیر بی‌دلیل انجام می‌دهند.
 8. نهمین نشست وزیران نفت و انرژی ۲۳ کشور عضو وغیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) روز پنجشنبه ( ۲۱ فروردین ماه) از طریق وبینار به ریاست عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان برگزار شد.توافق برای مجموع کاهش تولید روزانه ۱۰ میلیون بشکه ای کشورهای عضو و غیرعضو اوپک از یکم ماه مه سال ۲۰۲۰ میلادی برای یک بازه زمانی اولیه به مدت دو ماه آغاز می شود که پایان این بازه ۳۰ ژوئن امسال خواهد بود.
 9. فرایند ارتقاء ADSL به VDSL (سرینو) برای مشتریان شرکت مخابرات ایران در قم و تهران انجام می شود و مشتریان برای ثبت تقاضای تغییر تکنولوژی سرویس اینترنت خود باید به صفحه کاربری خود به آدرس wwwl.tci.ir مراجعه و تقاضای خود را ثبت کنند.
 10. به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای ایجاد «خاطره خوش» از شرایط سخت کرونا در ذهن مردم ایران، تلاش می‌کنیم سامانه‌ای راه بیاندازیم تا توانمندان را به نیازمندان متصل کنیم و از فرصت فضای مجازی و دولت الکترونیکی استفاده کنیم.
 11. رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه با پیگیری، تلاش آمریکا برای توقیف و انتقال وجوه بانک مرکزی ایران در اروپا خنثی شد، گفت:‌ مبلغ ۱.۶ میلیارد دلار متعلق به بانک مرکزی نزد کلیراستریم لوکزامبورگ که از تاریخ ۱۳۹۴.۱۰.۲۵ در توقیف بود، رفع توقیف شد.
 12. رویترز: به دنبال بسته عظیم مشوق مالی فدرال رزرو برای تقویت اقتصاد آمریکا در برابر تأثیرات ویروس کرونا، قیمت طلا بیش از ۲ درصد جهش کرد و به بالاترین سطح ۱ ماهه خود رسید.قیمت خرید نقدی هر اونس طلا در بورس لندن، اسپات گلد، ۲ درصد جهش کرد و به ۱۶۷۸.۵۳ دلار رسید. این شاخص قبل از بسته شدن تا ۱۶۸۴.۸۴ دلار بالا رفته بود که بالاترین سطح آن از ۹ مارس تا کنون است. به این ترتیب رشد هفتگی شاخص اسپات گلد به ۳.۸ درصد رسید.قیمت هر اونس طلای آمریکا هم ۳.۳۴ درصد جهش کرد و در ۱۷۴۰.۶۰ دلار بسته شد.
 13. به گزارش خبرگزاری مهر ، بر اساس جدیدترین ابلاغیه گمرک، کالاهای موجود در اماکن گمرکی، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که دارای ثبت سفارش بانکی بوده و برای رفع نیازهای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا و جبران آثار اقتصادی آن در جامعه مورد نیاز هستند، در صورت ارائه تاییدیه بانک مبنی بر قرار گرفتن در صف تأمین ارز، ترخیص می شوند.این کالاها شامل لباس و تجهیزات سرمایه ای و اقلام مقابله فردی با ویروس کرونا هستند.
 14. رحمانی: یکی از تمهیدات ویژه وزارت صمت برای کاهش تردد مردم در سطح شهرها و به ویژه در مراکز تجاری، برگزاری جشنواره فروش اینترنتی بوده است که در دوره نخست اجرای این جشنواره و با توجه به استقبال مردم، شاهد افزایش 100 تا 200 درصدی فروش اینترنتی انواع کسب و کارهای اینترنتی در سطح کشور بودیم. تاکنون در این جشنواره 319 کسب و کار اینترنتی مشارکت کردند و بیش از 1200 متقاضی کسب و کار اینترنتی، برای همکاری اعلام آمادگی کرده‌اند.رحمانی ادامه داد: در این جشنواره، فروشگاه های اینترنتی، واسطه اصناف و مردم هستند و در طرح مذکور واحدهای صنفی آفلاین همچون واحدهای عرضه کننده کیف، کفش، پوشاک، لوازم خانگی، لوازم تزیینی، آجیل و خشکبار و…، تحت پوشش قرار داده شده است.
 15. کسرا، زمگسا، پتایر، وایران، خبهمن، فاذر، البرز، خزامیا، کفرا، وساپا، ونوین،فزرین و وهورجهت برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی وتغییرات 50 درصد متوقف شدند.
 16. نماد های معاملاتی ختور، تبرک، غشهداب، بکام، فلوله، های وب، وبشهر و غشهد  اطلاعات حاصل از برگزاری کنفرانس را جهت بازگشایی نماد ارائه داند.
 17. شرکت پلی اکریل ایران و افق با توجه به عدم رفع ابهام از تعلیق نماد معاملاتی خبر داد.
 18. شرکت صنعتی پارس مینو(غپینو) از تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه در 2 اردیبهشت ماه سال 99 خبر داد.
 19. شرکت سیمان خزر(سخزر) از  مجمع عمومی عادی سالانه در تاریخ در 17 اردیبهشت سال 99 خبر داد.
 20. شرکت صنعتی بهشهر(غبشهر) از برگزاری مجمع عمومی عادی فوق العاده در تاریخ 6 اردیبهشت ماه سال 99 به منظور تصویب صورت های مالی خبر داد.
 21. شرکت گروه فن آوا(فن آوا) از عدم برنده شدن در مناقصه خرید خدمات فنی ومهندسی در حوزه نظارت بر سرویس های رادیویی خبر داد.
 22. شرکت آ.س.پ از انعقاد قرار داد با شرکت سرمایه گذاری غدیر با موضوع تامین مصالح، تجهیزات، ماشین آلات و انجام عملیات تخریب و احداث ساختمان دفتر مرکزی شرکت سرمایه گذاری غدیر به مبلغ192 میلیارد تومان خبر داد.
 23. شرکت شهد ایران(غشهد) از آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق العاده در تاریخ 4 اردیبهشت 99 به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه خبر داد.

می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان از جمله صندوق های سهامی و از نوع “سرمایه باز” است.

در حال حاضر 32 درصد از سرمایه گذاران صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان را افراد حقیقی تشکیل می دهند. تعداد این افراد 1040 نفر است. 7 حقوقی نیز 68 درصد دیگر سرمایه گذاران را تشکیل می دهند.

1965 روز از تاسیس صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان در بازار سرمایه کشور می گذرد و خالص ارزش دارایی های صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان طبق آخرین گزارش صندوق حدود 190 میلیارد تومان است.

بازدهی دوره‌ای صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان

دورهبازدهی
هفته گذشته5.62 %
ماه گذشته20.44 %
سه ماه گذشته51.45 %
شش‌ماه گذشته70.47 %
سال گذشته191.12 %
از آغاز فعالیت%670.46

تاریخ بروز رسانی: 1398/12/11

اهمیت بررسی پرتفوی صندوق سرمایه گذاری

بررسی پنج سهم برتر موجود در پرتفوی صندوق ها به چند دلیل حائز اهمیت است. اول آنکه بیشترین وزن را در پرتفوی صندوق تشکیل می‌دهد و بیشترین تاثیر در میزان بازدهی‌ها را دارد. دلیل دیگر آن است که صندوق‌ها با بهره گیری از ابزارهای مختلف و پیچیده سعی می‌کنند بهینه‌ترین سهام را از نظر رشد و بازدهی شناسایی کنند بنابراین پنج سهمی که بیشترین درصدها را به خود اختصاص داده است می‌تواند نشان دهنده نوع مدیریت و مهارت کارشناسان آن صندوق باشد.

اطلاعاتی که سیگنال مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است بر اساس آخرین صورت های مالی منتشره از سایت اختصاصی صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان استخراج شده است.

اهمیت بررسی پرتفوی صندوق سرمایه گذاری

مطابق جدول بالا مشاهده می شود که صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان همواره علاقه داشته است 30 تا 40 درصد از دارایی های تحت مدیریت خود را در پنج سهم برتر قرار دهد تا از پتانسیل سود بالای آنها استفاده کند.

ترکیب دارایی صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان

ترکیب دارایی صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان

ترکیب دارایی در صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان نشان می دهد، 95.8% از دارایی ها در سهام پذیرفته شده در بورس و فرابورس سرمایه گذاری کرده است. سپرده های بانکی 2.4% و سایر دارایی ها 1.8% از پرتفوی صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان را تشکیل می دهد.

قیمت صدور واحدهای صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان

قیمت هر واحد سرمایه گذاری در اسفند سال گذشته 240 هزار تومان بود که  با رشد بیش از 200 درصدی تا اسفند امسال به بالای 740 هزار تومان رسیده است.

قیمت صدور واحدهای صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان

5 سهم با بیشترین وزن در پرتفوی صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان

برترین سهام موجود در پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری می تواند مسیر حرکت سرمایه های هوشمند را برای سرمایه گذاران خرد مشخص کند. از این رو با بررسی پنج سهم برتر صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان در ادامه همراه ما باشید.

صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان
نوع صندوق : سهامی
دارایی خالص در آخرین گزارش صندوق : 1,897,060,396,788 ریال
بازدهی نقطه به نقطه یکساله :  191.12%
مدیر صندوق : تامين سرمايه لوتوس پارسيان
ردیفنام نمادنام شرکت درصد از کل پرتفوی
1کگلگل گهر%9.38
2رمپناگروه مپنا%8.87
3کاوهفولاد کاوه%8.71
4وغدیرسرمایه گذاری غدیر%8.11
5رنیکجنرال مکانیک%7.37

در ادامه به بررسی و تحلیل تکنیکال سهام برتر موجود در پرتفوی صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان می پردازیم.


کگل


شرکت معدنی و صنعتی گل گهر از جمله شرکت های قدیمی در صنعت استخراج کانی های فلزی است و در بازار اول بورس تهران قرار دارد. بازدهی سهم کگل از ابتدای سال 98 و در حالی که شاخص کل بورس بیش از 200 درصد رشد داشته است تنها 80 درصد بوده است. از این نظر شاید بتوان گفت این سهم هنوز جای رشد داشته باشد.

در تحلیل تکنیکال سهم کگل برای ترسیم خطوط حمایت و مقاومت از ابزار فیبوناچی اکستنشن استفاده کرده ایم. قیمت هم اکنون با مقاومت سر و کار دارد و در صورتی که بتواند از آن عبور کند هدف های 1200 و 1500 تومان را در دسترس خود خواهد داشت. با توجه به روند صعودی غالب بر سهم انتظار داریم در صورتی که حمایت سهم در محدوده 850 تومان حفظ شود، سناریوی صعودی محتمل تر باشد.

تحلیل پرتفوی صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان - کگل
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

رمپنا


گروه مپنا از شرکت هایی ست که در زمینه ساخت تجهیزات نیروگاهی فعال است. نماد رمپنا در بازار اول بورس معامله می شود. در تصویر زیر مشاهده می شود که روند سهم در کانال صعودی شتاب گرفته است.

با توجه به حمایت ها و مقاومت های رسم شده در صورتی که سهم بتواند مقاومت 1560 تومان را پشت سر بگذارد اهداف 2000 و 3000 تومان را در پیش خواهد داشت. همچنین تا زمانی که حمایت سهم در محدوده 1100-1150 تومان حفظ شود، دیدگاه کلی بر روند سهم صعودی خواهد ماند. در صورتی که این حمایت هم شکسته شود، محدوده 1500 تومان می تواند از ریزش بیشتر سهم جلوگیری کند.

تحلیل پرتفوی صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان - رمپنا
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

کاوه


شرکت فولاد کاوه جنوب کیش از سال 96 وارد بازار دوم بورس شده است و در گروه فلزات اساسی فعالیت می کند. روند صعودی سهم طبق نمودار زیر مشهود است. اخیرا قیمت با برخورد به سقف کانال واکنش نشان داده است. اندیکاتور نیز در محدوده اشباع خرید قرار گرفته است و قدرت عرضه کنندگان را نشان می دهد.

در صورتی که سناریوی نزولی کوتاه مدت در نظر باشد انتظار داریم حمایت 570 تومان که کف کانال و حمایت استاتیک سهم است از ریزش بیشتر قیمت جلوگیری کند و از همان ناحیه رشد قیمت به سمت 950 تومان ادامه پیدا کند. اما اگر نزول قیمت ادامه یافت محدوده حمایتی 470 تومان آخرین منطقه ای ست که اگر حفظ شود دیدگاه ما به صعودی بودن روند را تقویت خواهد کرد.

تحلیل پرتفوی صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان - کاوه
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

وغدیر


شرکت سرمایه گذاری غدیر با نماد وغدیر از قدیمی های بازار سرمایه ست که در بازار اول بورس مورد معامله قرار می گیرد.

در نمودار قیمت این سهم مشاهده می شود که سرعت حرکت قیمت بیشتر از قبل شده است و سقف کانال صعودی نیز به سمت بالا شکسته شده است. اما پس از عبور قیمت از سقف، اصلاح قیمت اتفاق افتاده است که با اشباع خرید در اندیکاتور همراه شده است. سناریوی صعودی را در صورتی که حمایت مهم سهم در محدوده 420-430 تومان حفظ شود، محتمل خواهد بود. همچنین می توان از میانگین متحرک 21 روزه (خط آبی) به عنوان حمایت داینامیک استفاده کرد. هدف سناریوی صعودی 800 تومان است.

تحلیل پرتفوی صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان - وغدیر
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

رنیک


شرکت جنرال مکانیک که هنوز شش ماه هم از عمر آن در بازار سرمایه نمی گذرد 7.37 درصد از پرتفوی صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان را تشکیل داده است. با توجه به جدید بودن این سهم در بازار فرابورس اطلاعات زیادی برای تحلیل تکنیکال در اختیار نیست.

همان طور که در نمودار زیر مشاهده می شود رنیک بعد از معرفی به بازار سرمایه تا به امروز 380 درصد رشد داشته است. در روز های اخیر حرکات قیمت از نظر پرایس اکشن نشان دهنده پولبک در مسیر صعودی بوده است. الگوی پین بار در کندل مشخص شده در نمودار نیز تایید کننده پولبک است.

تحلیل پرتفوی صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان - رنیک
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
بیشتر بخوانید
لیست 10 صندوق سرمایه گذاری برتر در بهمن ماه 98
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بازار امروز با 205 نماد در وضعیت خرید و تنها نماد 5 نماد در وضعیت صف فروش کار خود را آغاز نمود. شروع بازار با افزایش تقاضا همراه بود و رفته رفته بر شدت تقاضا ها افزوده می شد. در پایان بازار با 292 نماد در وضعیت صف خرید و تنها 5 نماد در وضعیت فروش به کار خود پایان داد.

شاید بتوان انتظارات به افزایش نرخ دلار را تنها دلیل رشد بازار این روزها دانست. تایید این دلیل را می توان در ارزش معاملات و معاملات در درصد ها مثبت اکثر نماد های موجود در بازار مشاهده نمود. جریان نقدینگی موجود در بازار در صورت هدایت در مسیر درست هم به تامین مالی و سلامت اقتصاد کشور کمک می نماید و هم از حباب بازار سهام جلوگیری می نماید.

شاخص بورس تهران امروز با افزایش 14778 واحدی عدد 518 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افزایش 4710 واحدی به عدد 170 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 8 میلیارد و 160 میلیون سهم طی 863 هزار داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 5291 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، افزایش 2.93 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

ارزش معاملات بازار نقدی بورس در پایان معاملات امروز به 5291 میلیارد تومان و در فرابورس 2629 میلیارد تومان رسید که در این معاملات نماد های فارس ( 3434 واحد)، فولاد (تاثیر 1096 واحد) و کگل (تاثیر 538 واحد) به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بازار بورس و نماد میدکو (تاثیر 14 واحد) و مارون (تاثیر14 واحد ) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند. همچنین نماد های پارس (تاثیر 363 واحد)، وغدیر (تاثیر 132 واحد) و شتران (تاثیر 95 واحد) بیشترین تاثیر منفی را بر بازار بورس داشتند. لازم بالذکر است از 5291 میلیارد تومان ارزش معاملات بازار بورس، 557 میلیارد تومان از ارزش معاملات مربوط به معاملات صندوق ها و بلوک بوده است لذا ارزش خالص معاملات برابر 4734 میلیارد تومان می باشد. همچنین از 2629 میلیارد تومان ارزش معاملات فرابورس، 515 میلیارد تومان مربوط به معاملات اوراق اخزا و صندوق ها بوده است. فلذا خالص ارزش معاملات فرابورس برابر 2114 میلیارد تومان می باشد.

در پایان معاملات امروز از 634 نماد پذیرفته شده در بازار سرمایه، 292 نماد در وضعیت صف خرید قرار گرفته بودند و تنها 5  نماد در وضعیت صف فروش قرار داشتند.

بیشترین فروش حقوقی مربوط به ملت ( 82  درصد) و فارس (62 درصد) می باشد. همچنین بیشترین خرید حقوقی مربوط به وپارس ( 44درصد) و دی (25درصد) می باشد.

همچنین گروه فلزات اساسی و خودرو به ترتیب با ارزش معاملات 5534 و 4799 میلیارد تومان، برترین ها در بین صنایع بودند.

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهام حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
فولاد 371 1749 4703 4737
شتران 156 1354 8633 8761
وبملت 165 1325 7988 8056
ذوب 376 1144 3039 3050
دزهراوی 65 1135 17426 17627

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهم حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت معامله بلوک (ریال) قیمت اخرین معامله (ریال)
خگستر 2 110 1771 16100 16776
فخوز 2 67.3 972 14448 15170
تنوین 2 129 709 5450 5241
شغدیر 2 12.9 296.7 23000 23945
اوان 2 9.5 353 37186 39045
دی 2 50 207 4150 4246
اتکای 2 32 141 4417 4417
وتجارت 2 273 190 695 695
وغدیر 2 52.8 272 5150 5266

بیشترین درصد افزایش

نام سهام درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت پایانی (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
وسرمد 15.34 9 6787 6723
ثتوسا 12.93 51 17611 17751
فارس 12.05 489 8055 8050
ثتران 10.23 15 7973 7954
وپارس 10.22 430 4987 5046
فلوله 10.15 187 21116 21480
وبصادر 10.08 576 730 732

وسرمد: بازگشایی پس از برنده شدن در مناقصه خدمات بیمه ای درمان تکمیلی.

ثتوسا: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت الف در مورد فروش سرقفلی به مساحت 21.3.

فارس: بازگشایی پس از مجمع عمومی فوق العاده مبنی بر تصویب افزایش سرمایه.

ثتران: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در مرود عقد قرارداد پروژه مجتمع سپهر.

وپارس: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در مورد فروش گروه داده پردازی بانک پارسیان.

فلوله: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت ب در مورد افزایش سرمایه 300 درصدی.

وبصادر: بازگشایی پس از برگزاری مجمع عمومی عادی فوق العاده مبنی بر انتخاب اعضای هیئت مدیره.

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. بر اساس جدید ترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت ومعدن، تولید لوازم خانگی به جز تلویزیون در 10 ماه ه امسال رشد نسبتا خوبی داشته، به طوری که بعد از سموم دفع آفات نباتی، ماشین لباسشویی بیشترین افزایش تولید را در بین کالاهای منتخب صنعتی به خود اختصاص داده است.
 2. شرکت آ.س. پ از قرار داد مدیریت فنی، اجرایی و مالی باقیمانده عملیات ساختمانی برج های 4 و5 پروژه مجتمع مسکونی رویای کیش خبر داد.
 3. شرکت کارخانه های تولیدی وصنعتی ثابت خراسان از تصمیم هیئت مدیره برای افزایش سرمایه سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی ها خبرداد.
 4. شرکت لیزینگ رایان سایپا(ولساپا) از انعقاد توافق فیمابین این شرکت با سایپا در ارتباط با تعیین نرخ سود مشارکت خبر داد. لذا درآمدهای عملیاتی شرکت برای سال 1398 از 688 میلیارد تومان به مبلغ 719 میلیارد تومان تغییر خواهد یافت.
 5. بانک پارسیان(وپارس) از فروش سهام خود در شرکت گروه داده پردازی بانک پارسیان از طریق مزایده خبر داد.
 6. بانک گردشگری از عدم حصول نتیجه از برگزاری مزایده فروش بخشی از سرمایه گذاری ها خبر داد.
 7. بانک سینا(وسینا) از مزایده فروش صد درصد سهام خود در شرکت توسعه سینا در 17 اسفنذ ماه 98 خبر داد.
 8. شرکت باما(کاما) از واگذاری 8.25 درصد از شرکت ذوب و روی اصفهان به مبلغ 153 میلیارد تومان خبر داد.
 9. شرکت آهن و فولاد ارفع افزایش سرمایه 50 درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی را در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسانید.
 10. شرکت قند هگمتان(قهکمت) افزایش سرمایه 50 درصدی از محل سود انباشته را در مرجه ثبت شرکت ها به ثبت رسانید.
 11. شرکت مالبیل سایپا(خلبیل) از افزایش بیش از 10 درصدی نرخ فروش محصولات چدنی ارسالی به شرکت مگا موتور خبرداد.
 12. بیشترین بازده تا سررسید مربوط به اخزا 715 با سررسید 24 مرداد 1399 و بازده 21 درصد می باشد.
 13. 29/25 درصد از سهام شرکت فولاد کاویان به قیمت هر سهم 312 تومان در تاریخ 30 دی ماه عرضه شده بود، پس از احراز شرایط معامله قطعی گردید.
می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بازار امروز در حالی کار خود را آغاز نمود که در بازار های جهانی رشد 2.38 درصدی قیمت انس طلا و کاهش 4.8 درصدی قیمت نفت و افت 1.4 درصدی قیمت مس را نسبت به روز گذشته شاهد بودیم. به نظر می رسد این ترس به وجود آمده از ویروس کرونا مسبب کاهش تقاضای جهانی با توجه به تعطیلی شهرهای صنعتی کشور چین باشد که سبب افت قیمت کامودیتی و افزایش قیمت طلا شده است.

برخلاف افت دست جمعی شاخص های بورس کشورهای مختلف، بورس تهران در روز گذشته رشد 2.8 درصدی را تجربه نمود و امروز با 215 نماد در وضعیت صف خرید و تنها 1 نماد در صف فروش شروع طوفانی را در بازار امروز آغاز نمود. افزایش تقاضا در اوایل بازار سبب رشد 8000 واحدی شاخص کل شد. ولی رفته رفته اندکی بر عرضه ها افزوده شد ولی همچنان صف خرید در بیشتر نماد ها مشهود بود. در پایان، بازار با 241 نماد در وضعیت صف خرید و 4 نماد در وضعیت صف فروش به کار خود پایان داد . بازار بورس و فرابورس در معاملات امروز بیشترین ارزش معاملات در هفته اخیر را رقم زد که نشان از نقدینگی و جریان ورودی پول مناسب در بازار می باشد.

شاخص بورس تهران امروز با افزایش 4831 واحدی عدد 503 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افزایش 2911 واحدی به عدد 166 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 6 میلیارد و 354 میلیون سهم طی 791 هزار داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 4929 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، افزایش 0.97 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

ارزش معاملات بازار نقدی بورس در پایان معاملات امروز به 4929 میلیارد تومان و در فرابورس 3235 میلیارد تومان رسید که در این معاملات نماد های کچاد (786 واحد)، فخوز (تاثیر 359 واحد) و فخاس(تاثیر 348 واحد) به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بازار بورس و نماد مارون (تاثیر 23 واحد) و کگهر (تاثیر 11 واحد) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند. همچنین نماد های وغدیر (تاثیر 355 واحد)، اخابر (تاثیر 327 واحد) و رمپنا (تاثیر 201 واحد) بیشترین تاثیر منفی را بر بازار بورس داشتند. لازم بالذکر است از 4929 میلیارد تومان ارزش معاملات بازار بورس، 690 میلیارد تومان از ارزش معاملات مربوط به معاملات صندوق ها و بلوک بوده است لذا ارزش خالص معاملات برابر 4239 میلیارد تومان می باشد. همچنین از 3235 میلیارد تومان ارزش معاملات فرابورس، 224 میلیارد تومان مربوط به معاملات اوراق اخزا و صندوق ها بوده است. فلذا خالص ارزش معاملات فرابورس برابر 3011 میلیارد تومان می باشد.

در پایان معاملات امروز از 634 نماد پذیرفته شده در بازار سرمایه، 241 نماد در وضعیت صف خرید قرار گرفته بودند و تنها 4 نماد در وضعیت صف فروش قرار داشتند.

بیشترین فروش حقوقی مربوط به فروی (93 درصد) و شکلر (84 درصد) می باشد. همچنین بیشترین خرید حقوقی مربوط به وسینا (36 درصد) و رمپنا (36 درصد) می باشد.

همچنین گروه فلزات اساسی و خودرو به ترتیب با ارزش معاملات 604 و 483 میلیارد تومان، برترین ها در بین صنایع بودند.

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهام حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
ذوب 410 1240 3023 3001
فولاد 236 1064 4512 4630
قثابت 20 929 45324 45462
وآیند 244 923 3775 3777
قشرین 55 888 16122 16291

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهم حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت معامله بلوک (ریال) قیمت اخرین معامله (ریال)
تاپیکو 2 814 4071 5002 5225
پارسان 2 70 584 8200 9301
ومعادن2 60 397 6620 6650
پترول2 89 367 4110 4166

بیشترین درصد افزایش

نام سهام درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت پایانی (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
کلر 10.25 169 50424 50450
داوه 10.25 243 30726 31280
حفارس 10.21 183 5883 6022
شیران 8.07 202 15209 15335
کچاد 8.08 93 6904 6891
شغدیر 6 123 9897 9972

کلر: بازگشایی پس از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی.

داوه: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت ب در مورد مسدود نمودن سهام ناشر.

حفارس: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در مورد تحقق درآمد شناسایی شده برای دوره سه ماهه.

شیران: بازگشایی پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه.

کچاد: بازگشایی پس از برگزاری مجمع فوق العاده مبنی بر تصویب افزایش سرمایه.

شغدیر: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت ب در مورد نتیجه دادگاه بدوی دعوی علیه شرکت.

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. بیشترین بازده تا سررسید مربوط به اخزا 623 با سررسید 28 مرداد 99 و بازده 20 درصد می باشد.
 2. پذیره نویسی واحد سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری خصوصی اعتبار سرمایه نوین(نوآور) از روز سه شنبه 6 اسفند ماه لغایت 20 اسفند ماه به مدت ده روز کاری آمده پذیره نویسی می باشد.
 3. شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه(سرچشمه) از آغاز معاملات فروش تعهدی از یکشنبه 4 اسفند ماه 1398 با سررسید 60 روز معاملاتی خبر داد.
 4. شرکت بیمه پاسارگاد (بپاس) از آغاز معاملات فروش تعهدی از یکشنبه 4 اسفند ماه 1398 با سررسید 60 روز معاملاتی خبر داد.
 5. شرکت مادر تخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی(میدکو) از آغاز معاملات فروش تعهدی از یکشنبه 4 اسفند ماه 1398 با سررسید 60 روز معاملاتی خبر داد.
 6. شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان(غگیلا) به عنوان دویست و نهمین نماد معاملاتی در فهرست نرخ های فرابورس ایران درج گردید.
 7. پمپئو مدعی شد: در ماه های آینده تصمیم بزرگی برای تحریم های بین المللی ایران خواهیم گرفت.
 8. بر اساس بخشنامه بانک مرکزی نسبت مالکانه از 25 درصد به 15 درصد کاهش یافت.
 9. نرخ نیمایی دلار به 13232 تومان رسید و نرخ صرافی ملی به 14700 رسید.
 10. به گفته وزیر بهداشت در کل کشور تقریبا 47 نفر به کرونا مبتلا شده اند و متاسفانه 12 نفر تا به امروز بر اثر این بیماری فوت کرده اند
 11. نمایندگان در نشست علنی دوشنبه 5 اسفند 1398، کلیات بودجه سال 1399 را در مجلس رد کردند.
 12. دبیر اتحادیه تولید کنندگان لوازم خانگی: کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند. همچنین پاناسونیک از دادن قطعات به ایران خودداری می کند.
 13. بانک تجارت از عرضه سهام شرکت فولاد مبارکه اصفهان در تاریخ 7 اسفند ماه 98، شرکت تجارت الکترونیک پارسیان(رتاپ) و توسعه مولد نیروگاهی جهرم(بجهرم) در تاریخ 28 اسفند ماه 98 خبر داد.
 14. شرکت سرمایه گذاری توسعه وعمران استان اردبیل از فروش سرقفلی یک باب مغازه به مساحت21 متر مربع در اردبیل به مبلغ 426 میلیون تومان خبرداد.
 15. شرکت بیمه دی (ودی) از دریافت مطالبات از بنیاد شهید و امور ایثارگران خبرداد.
 16. شرکت سرمایه گذاری نیروگاهی ایران(سنا) از بهره برداری از واحد اول گازی نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد خبرداد.
 17. حسابرس افزایش سرمایه 341 درصدی شرکت شیر پگاه گلستان(غگلستا) را تایید نمود.
 18. شرکت بیمه سرمد برنده مناقصه خدمات بیمه ای درمان تکمیلی کمیته امام خمینی شد.

می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

صندوق سرمایه گذاری آهنگ سهام کیان که قبلا با نام صندوق سرمایه گذاری سرمایه دنیا فعالیت می کرد، 1099 روز است که در بازار سرمایه کشور فعالیت می کند. این صندوق از نوع صندوق های سهامی است و ارزش دارایی ها در صندوق سرمایه گذاری آهنگ سهام کیان تحت مدیریت شرکت مشاور سرمایه گذاری پرتو آفتاب کیان به بیش از 73 میلیارد تومان رسیده است.

بازدهی دوره ای صندوق سرمایه گذاری آهنگ سهام کیان

دورهدرصد بازدهی
هفته گذشته ۵.۸۴۰ %
ماه گذشته ۲۳.۵۲۰ %
فصل گذشته ۱۶.۵۴۰ %
ششماه گذشته ۵۶.۴۵۰ %
سال گذشته ۱۵۲.۴۶۰ %
از آغاز فعالیت277.880 %

تاریخ بروزرسانی: 1398/10/08

بازدهی صندوق سرمایه گذاری آهنگ سهام کیان در از ابتدای سال 98 همگام با رشد بازار سهام رشد داشته است. از این نظر بررسی پرتفوی آن برای کسانی که قصد سرمایه گذاری مستقیم یا غیر مستقیم دارند می تواند جذاب باشد. در گزارش این ماه طبق روال ماه های گذشته به بررسی پنج سهم برتر موجود در سبد سهام صندوق سرمایه گذاری آهنگ سهام کیان می پردازیم. اطلاعاتی که سیگنال مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است بر اساس آخرین صورت های مالی منتشره از سایت اختصاصی صندوق سرمایه گذاری آهنگ سهام کیان استخراج شده است.

ترکیب دارایی صندوق سرمایه گذاری در سهام آهنگ سهام کیان

ترکیب دارایی صندوق سرمایه گذاری در سهام آهنگ سهام کیان

ترکیب دارایی در صندوق سرمایه‌گذاری آهنگ سهام کیان نشان می دهد، 96.61% از دارایی ها در سهام پذیرفته شده در بورس و فرابورس سرمایه گذاری کرده است.

برترین سهام موجود در پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری می تواند مسیر حرکت سرمایه های هوشمند را برای سرمایه گذاران خرد مشخص کند. از این رو با بررسی پنج سهم برتر صندوق سرمایه گذاری آهنگ سهام کیان در ادامه همراه ما باشید.


5 سهم با بیشترین وزن در پرتفوی صندوق سرمایه گذاری آهنگ سهام کیان


صندوق سرمایه گذاری آهنگ سهام کیان
نوع صندوق : سهامی
دارایی خالص در آخرین گزارش صندوق :  ۷۳۴,۳۶۲,۸۲۷,۰۳۰ ریال
بازدهی نقطه به نقطه یکساله :  152.46%
مدیر صندوق : مشاور سرمایه گذاری پرتو آفتاب کیان
ردیفنام نمادنام شرکتدرصد از کل پرتفوی
1پارسانگسترش نفت و گاز پارسيان14.70%
2سخوزسیمان خوزستان9.02%
3وغدیرسرمايه‌گذاري ‌غدير8.68%
4رمپناگروه مپنا8.31%
5وصندوقسرمايه‌گذاري ‌صندوق بازنشستگي‌7.02%

در ادامه به بررسی و تحلیل تکنیکال سهام برتر موجود در پرتفوی صندوق سرمایه گذاری آهنگ سهام کیان می پردازیم.


پارسان


شرکت گسترش نفت و گاز پارسيان از جمله شرکت های صنعت “محصولات شيميايي” در بازار اول بورس تهران است. با توجه به شکست مقاومت مهم 700 تومان انتظار داریم قیمت به حرکت صعودی خود تا سقف کانال ادامه دهد. بنابراین هدف بعدی 900-920 تومان خواهد بود. در صورتی که قیمت بدون رسیدن به هدف موردانتظار ما نزول کند مهمترین حمایت آن 600-625 تومان خواهد بود. اگر این حمایت به سمت پایین شکسته شود دیدگاه ما به روند صعودی سهم تغییر خواهد کرد.

بررسی پرتفوی صندوق آهنگ سهام کیان | تحلیل تکنیکال نماد پارسان 10 دی 98
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

سخوز


شرکت سیمان خوزستان از جمله شرکت های صنعت سیمان در بازار اول بورس تهران است.

از نظر تکنیکی سهم سقف کانال ماژور صعودی خود را شکسته است و ممکن است این شکست صحیح نباشد. این منطقه یکی از نسبت های فیبوناچی اکسنشن نیز می باشد. بنابراین نگهداری سهم پر ریسک به نظر می رسد. با توجه به فاصله زیاد قیمت از میانگین متحرک 21 روزه خود که نشان از حرکت شارپ قیمت دارد، اصلاح قیمت دور از انتظار نیست. در صورت اصلاح حمایت مهم سهم در محدوده 560-580 تومان قرار دارد. در صورتی که سناریوی اصلاح محقق نشود و قیمت به رشد خود ادامه دهد انتظار داریم حداقل تا 880 تومان صعود را شاهد باشیم.

تحلیل پرتفوی صندوق سرمایه گذاری آهنگ سهام کیان | تحلیل تکنیکال نماد سخوز 10 دی 98
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

وغدیر


شرکت سرمايه‌گذاري ‌غدير از جمله شرکت های گروه شرکتهاي چند رشته اي صنعتي در بازار اول بورس تهران است.

اگر حرکت قیمت را در کانال صعودی تصور کنیم هم اکنون قیمت در سقف کانال صعودی قرار دارد. هم چنین می توان رشد کند و آهسته قیمت را تا محدوده 420-430 تومان پیشبینی کرد و از آن به بعد انتظار اصلاح داشت. در صورت ادامه حرکت صعودی هدف بعدی در محدوده 500-520 تومان قرار دارد. تا زمانی که محدوده حمایتی 290-300 تومان برای سهم وغدیر حفظ شود، دیدگاه ما به روند کلی این سهم صعودی باقی خواهد ماند.

بررسی پرتفوی صندوق سرمایه گذاری آهنگ سهام کیان | تحلیل تکنیکال نماد وغدیر 10 دی 98
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

رمپنا


گروه مپنا از جمله شرکت های گروه خدمات فني و مهندسي در بازار اول بورس تهران است.

اخیرا قیمت توانسته است بالاترین مقاومت خود را در 1100-1150 تومان بشکند. حمایت داینامیک میانگین متحرک 21 روزه را در سهم رمپنا شاهد هستیم. اگر قیمت به مقاومت شکسته شده خود پولبک داشته باشد فرصت ورود مجدد برای سرمایه گذاران کم ریسک تر فراهم می شود. در صورت تحقق سناریوی صعودی اهداف 1500 تومان و  2000 تومان را در نظر گرفته ایم.

مهمترین حمایت سهم رمپنا نیز 800-850 تومان در نظر گرفته شده است.

تحلیل پرتفوی صندوق سرمایه گذاری آهنگ سهام کیان | تحلیل تکنیکال نماد رمپنا 10 دی 98
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

وصندوق


شرکت سرمايه‌گذاري ‌صندوق ‌بازنشستگي‌ از جمله شرکت های گروه شرکتهاي چند رشته اي صنعتي در بازار اول بورس تهران است.

حرکت قیمت بعد از مدتی که در  محدوده خنثی به سر می برد اخیرا توانست با شکست مقاومت 400-415 تومان به سمت بالا پرواز کند. اهداف صعودی 540 تومان و 650 تومان در نظر گرفته شده است و تا زمانی که محدوده 360-370 تومان شکسته نشود، دیدگاه ما به روند کلی سهم صعودی خواهد بود.

بررسی پرتفوی صندوق سرمایه گذاری آهنگ سهام کیان | تحلیل تکنیکال نماد وصندوق 10 دی 98
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
بیشتر بخوانید
10 صندوق سرمایه گذاری برتر در پاییز 98
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وغدیر پس از تصمیم‌گیری درباره انتشار اوراق اختیار فروش تبعی حالا بررسی درخصوص خرید سهام خزانه را در برنامه دارد.

photo_2020-09-14_15-07-50

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.