دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
29 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به نقل از فرابورس ایران، در عرضه اولیه سهام شرکت پیوند گستر پارس در نماد «بپیوند» تعداد 5 میلیون و 594 هزار و 10 نفر مشارکت کردند که به 5 میلیون و 570 هزار و 981 کد معاملاتی حداکثر 78 سهم تخصیص یافت.

بر این اساس در عرضه اولیه 15 درصد از سهام «بپیوند» تعداد 420 میلیون سهم به عموم خریداران اعم از حقیقی و حقوقی عرضه شد و 30 میلیون سهم نیز به صندوق‌ها با قیمت 18 هزار و 500 ریال در روز شنبه 15 شهریورماه تخصیص می‌یابد.

مدیرعامل شرکت برق و انرژی پیوند گستر پارس در نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» با بیان اینکه این شرکت مالک نیروگاه سیکل ترکیبی قم است و این نیروگاه در سال 1372 به عنوان دومین نیروگاه سیکل ترکیبی کشور ساخته شده، اظهار کرد: این نیروگاه ضریب بهره‌وری بسیار بالایی دارد و سهم 1.2 درصدی از تولید برق کشور را نیز به خود اختصاص داده است.

شهرام صدرا با اشاره به اینکه در سال 97 آمادگی نیروگاه قم 4 میلیون و 400 هزار مگاوات ساعت بوده، گفت: در سال 98 این رقم به 4 میلیون و 700 هزار مگاوات رسیده است و آمادگی داریم امسال این ظرفیت را به بیش از 5 میلیون مگاوات برسانیم.

از ابتدای امسال تاکنون سهام 13 شرکت در بازارهای اول و دوم فرابورس ایران به روش‌های ثبت سفارش و گشایش نماد عرضه اولیه شده‌اند که 2 شرکت از آن در گروه سرمایه‌گذاری‌ها، 2 شرکت در صنعت بیمه وصندوق بازنشستگی و مابقی در صنایعی مانند «لاستیک و پلاستیک»، «محصولات شیمیایی»، «هتل و رستوران» و «عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم» بوده‌اند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معاملات در بازار امروز با افزایش تقاضا برای نمادهای شاخص‌ساز و اصلی آغاز شد به طوری که نمادهای مطرحی هم‌چون شپنا، شتران، فولاد، فملی و شستا در بازه مثبت 4 تا 5 درصدی معامله شدند. اما با گذشت حدود 30 دقیقه از شروع جو بازار تغییر کرد. شستا با افزایش عرضه در کف قیمت روزانه قرار گرفت و به دنبال آن نمادهای دیگر نیز در مسیر افت قیمت افتادند. در پایان غول‌های فلزات اساسی (فولاد و فملی) توانستند به مدار مثبت برگردند و تقاضا در آن‌ها افزایش یافت اما شستا هم‌چنان در مدار منفی باقی ماند و در قیمت 4386 تومان و حوالی منفی 3 درصد قرار گرفت، حجم معاملات در هلدینگ تامین اجتماعی به حدود 557 میلیون سهم رسید. در گروه شستا، نمادهای وبانک و وصندوق نیز در مدار منفی و بازه 1 تا 3 درصد قرار گرفتند اما وغدیر به سبب اخبار خوبی که از عرضه اولیه پتروشیمی تبریز در صبح امروز مخابره کرد، با افزایش 4 درصدی در قیمت 1841 تومان به کار خود پایان داد.

پس از فلزات اساسی و چند رشته‌ای‌ها، خودرو و قطعات، دیگر گروهی بودند که معاملات آن‌ها در روز جاری قابل توجه بود. در میان خودروسازان دو نماد خودرو و خساپا، به ترتیب به پایین‌ترین قیمت روزانه یعنی 405 و 350 تومان رسیدند. حجم معاملات خودرو از 1.2 میلیارد سهم و حجم معاملات خساپا از 2 میلیارد سهم عبور کرد.

حضور مثبت حقوقی‌ها

حسن خدابخش درباره عملکرد امروز حقوقی ها در حمایت از بازار سهام به بورس پرس گفت : معاملات روز جاری هر چند با نوسان همراه بود اما آمار جالبی را ثبت کرد که نشان از ارزندگی سهام اکثر شرکت ها دارد. به طوریکه بیش از 36 هزار میلیارد تومان (شامل 24.2 و 11.8 هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس) داد و ستد شد.

وی ادامه داد: در میانه معاملات ، برخی فعالان حقوقی و حقیقی با این باور که بازار کشش عرضه ها را دارد ، دست به فروش سهام زدند اما با اقداماتی ، زمینه ادامه عرضه مازاد گرفته و این گروه متوجه واقعیت فعلی بازار شدند. 

این مقام مسئول درباره عملکرد یکی دو حقوقی شستا در چهارشنبه گذشته و شایعه ادامه فروش در روز جاری هم به بورس پرس توضیح داد: چنین موضوعی صحت ندارد و بررسی ها نشان می دهد همان حقوقی ها به همراه چند حقوقی دیگر ، امروز اقدام به خرید سهام شستا کردند. به طوری که 26 درصد معادل 14.9 میلیون سهم از 556 میلیون سهم معامله شده مربوط به حقوقی ها است .

خدابخش با اشاره به ادامه حمایت حقوقی ها از بازار و مدیریت رفتار ، خاطر نشان کرد: همه فعالان حقوقی از جمله بانک ها ، شرکت های سرمایه گذاری و تامین سرمایه و … در کمک به ایجاد تعادل بازار فعال و آماده اند تا در صورت لزوم در جلسات هماهنگی حضور داشته باشند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

همواره احترام به انتقادات، پیشنهادات و درخواست های کاربران محترم سیگنال از موارد مورد تاکید ما بوده است، لذا به پاس احترام و قدردانی از همراهان همیشگی سیگنال، تعدادی از سهام درخواستی پر تقاضا از سوی کاربران بررسی می گردد.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. شما می توانید به منظور رصد بازار و بروزرسانی برخی از نمادهای درخواستی خود، کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) را دنبال کنید.

در اینجا ما به بررسی 5 نماد گشان، زپارس، وصندوق، ولیز و رانفور می پردازیم

گشان

شرکت توسعه بین المللی پدیده شاندیز با نماد “گشان” در بازار پایه نارنجی فرابورس ( دامنه دو درصد) مورد معامله قرار می گیرد.

این شرکت به دلیل عدم رعایت دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در فرابورس، تا 16/06/1399 تعلیلق شده است که با اصلاح این موارد می توان در روزهای آتی بازگشایی این نماد را شاهد باشیم.

این سهم درون مجموعه ای از کانال های صعودی در حال نوسان است و با برخورد به سقف کانال سطح سوم خود با اصلاح روبرو شد و از قیمت حوالی 30000 تومان تا قیمت 24877 تومان افت قیمت پیدا کرد و اکنون در محدوده حمایتی حوالی 25 هزار تومان قرار گرفته است. در صورت حمایت از این ناحیه، اهداف سهم 27600 تومان و 29400 تومان خواهد بود.

از طرفی دیگر اگر عرضه ها در سهم همچنان ادامه دار باشد، اولین حمایت سهم، 24000 تومان و پس از آن 22500 تومان خواهد بود.

زپارس

شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس با نماد “زپارس” در گروه زراعت و خدمات وابسته قرار گرفته است.

در معاملات روز قبل، حدود 460 هزار برگ سهم به ارزش 46 میلیارد ریال با قیمت پایانی 100890ریال (3.18%+) داد وستد شد و سهم با صف خرید به کار خود پایان داد.

در هفته ای که گذشت این سهم بازدهی (8.64%-) را از خود به ثبت رسانده است.

از ابتدای عرضه سهام این شرکت در سال 1397، این سهم تاکنون بازدهی 2950 درصدی از خود به جای گذاشته است و درآخرین نزول، از سقف خود در 15400 تومان حدود 40 درصد افت کرد که با رسیدن به حمایت خط روند صعودی کانال صعودی بلند مدت، حمایت 9385 تومان و خط روند حمایتی کوتاه مدت با افزایش تقاضا روبرو شد. در صورت ادامه این روند، اهداف آن را  می توان 12777 تومان و 15400 تومان در نظر گرفت.

از طرف دیگر اگر سیر نزولی سهم ادامه دار باشد، و حمایت کانال صعودی از دست برود، حمایت های بعدی را می توان 9385 تومان، 8075 تومان و 7000 تومان خواهند بود.

وصندوق

شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی در بازار اول بورس با نماد “وصندوق” در گروه “شرکت های چند رشته ای صنعتی” قرار گرفته است.

در معاملات آخرین روز هفته، بیش از 5.7 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 19810 ریال داد و ستد شد و سهم از ابتدا تا انتهای بازار با صف خرید همراه شده بود.

این سهم درون مجموعه ای از کانال های موازی در حال نوسان است که با برخورد به کانال سطح سوم خود با اصلاح روبرو شد و از قیمت 2750 تومان با افت 35 درصدی تا نزدیکی 1800 تومان افت قیمت پیدا کرد و سپس با حمایت خریداران همراه شد. در صورت ادامه تقاضا برای خرید هم، اهداف آن را می توان 2350 تومان، 2520 تومان و 2750 تومان در نظر گرفت.

حمایت های سهم در صورت افت مجدد قیمت و فشار عرضه، 1850 تومان، 1680 تومان و 1455 تومان خواهند بود.

ولیز

شرکت لیزینگ ایران با نماد “ولیز” در بازار اول بورس و گروه “سایر واسطه گری های مالی” قرار گرفته است.

در معاملات روز قبل بیش از 33 میلیون برگ سهم به ارزش 408 میلیارد ریال با قیمت پایانی 12190 ریال (0.81%-) داد وستد شد و آخرین معامله سهم در قیمت 12400 ریال صورت گرفت.

این سهم پس از رشد قیمتی که از قیمت 84 تومان تا نزدیکی سقف کانال سطح سوم خود داشت از قیمت 3100 تومان با اصلاح روبرو شد و از اواخر فروردین ماه وارد روند نزولی شده است. حمایت های سهم در صورت ادامه روند نزولی، 1030 تومان، 930 تومان و 785 تومان خواهند بود.

از طرف دیگر اگر سهم از ناحیه کنونی با افزایش تقاضا روبرو شود، اهداف آن را می توان 1712 تومان، 2150 تومان و 3100 تومان در نظر گرفت.

رانفور

شرکت خدمات انفورماتیک با نماد “رانفور” در بازار اول بورس و گروه رایانه و فعالیت های وابسته به آن مورد معامله قرار می گیرد.

در معاملات روز قبل بیش از 2 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 35260 ریال (4.04%+) داد وستد شد و سهم با صف خرید به کار خود پایان داد.

این سهم درون مجموعه ای از کانال صعودی در حال نوسان است که با برخورد به سطح 1.75 این کانال با اصلاح روبرو شد و از قیمت 5380 تومان تا 3230 تومان اصلاح قیمتی داشت و پس از آن با ورود خریداران جدید با حمایت روبرو شد. در صورت ادامه تقاضا برای خرید سهم، اهداف آن را می توان 3900 تومان، 4423 تومان و 5380 تومان خواهد بود.

در صورت افزایش مجدد عرضه ها در سهم، حمایت های آن را  می توان 3230 تومان و 2860 تومان در نظر گرفت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بازار امروز در حالی کار خود را آغاز نمود که در روزهای گذشته  یک رفت و برگشت جذاب در شاخص بازارهای جهانی شاهد بودیم به طوریکه شاخص اس اند پی ابتدا افت 10 درصد را تجربه نمود و سپس با یک رشد 10 درصد افت خود را جبران نمود و این رفتار در اکثر شاخص ها جهانی به چشم می خورد. همچنین شاخص احساسات و ترس(Vix) برای مدتی به عدد 75 رسید و بعد از سخنرانی آقای ترامپ اندکی از ترس بازار فروکش کرد و به عدد57 رسید. مادامیکه این شاخص بالاتر از عدد 30 باشد نشاندهنده وجود بحران در جهان است. لذا احتیاط در خرید و فروش ها لازم است. بازار امروز در حالی کار خود را آغاز نمود که در روزهای گذشته  یک رفت و برگشت جذاب در شاخص بازارهای جهانی شاهد بودیم بازار امروز در حالی کار خود را آغاز نمود که در روزهای گذشته  یک رفت و برگشت جذاب در شاخص بازارهای جهانی شاهد بودیم به طوریکه شاخص اس اند پی ابتدا افت 10 درصد را تجربه نمود و سپس با یک رشد 10 درصد افت خود را جبران نمود و این رفتار در اکثر شاخص ها جهانی به چشم می خورد. همچنین شاخص احساسات و ترس(Vix) برای مدتی به عدد 75 رسید و بعد از سخنرانی آقای ترامپ اندکی از ترس بازار فروکش کرد و به عدد57 رسید. مادامیکه این شاخص بالاتر از عدد 30 باشد نشاندهنده وجود بحران در جهان است. لذا احتیاط در خرید و فروش ها لازم است.

بازار با 6 نماد در وضعیت صف خرید و 394 نماد در وضعیت صف فروش کار خود را آغاز نمود. فشار فروش و پیش گرفتن عرضه ها بر تقاضا در بازار مشهود بود. در بازار شرکت هایی همچون چفیبر وچکاپا از توقف فعالیت خود به علت جلوگیری از گسترش ویروس کرونا خبر دادند و شرکت هایی همچون فرابورس، ثمسکن وکگاز با بازگشایی در این بازار افت سنگینی را تجربه نمودند. در پایان بازار با 29 نماد در وضعیت صف خرید و409 نماد در وضعیت صف فروش به کار خود پایان داد.

شاخص بورس تهران امروز با کاهش 17 هزار واحدی عدد 502 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با کاهش 3 هزار واحدی به عدد 175 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 4 میلیارد و 582 میلیون سهم طی 671 هزار داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 4201 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، کاهش 3.37 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

ارزش معاملات بازار نقدی بورس در پایان معاملات امروز به 4201 میلیارد تومان و در فرابورس 1631 میلیارد تومان رسید که در این معاملات نماد های فملی ( 1549 واحد)، فارس (تاثیر 1524 واحد) و فولاد(تاثیر 1258 واحد) به ترتیب بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بازار بورس و نماد فرابورس (تاثیر 37 واحد) و کگهر (تاثیر 25 واحد ) بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند. همچنین نماد های قرن (تاثیر 45 واحد) و غسالم (تاثیر 42 واحد)  بیشترین تاثیر مثبت را بر بازار بورس داشتند. لازم بالذکر است از 4201 میلیارد تومان ارزش معاملات بازار بورس، 559 میلیارد تومان از ارزش معاملات مربوط به معاملات صندوق ها و بلوک بوده است لذا ارزش خالص معاملات برابر 3642 میلیارد تومان می باشد. همچنین از 1631 میلیارد تومان ارزش معاملات فرابورس، 417 میلیارد تومان مربوط به معاملات اوراق اخزا و صندوق ها بوده است. فلذا خالص ارزش معاملات فرابورس برابر 1214 میلیارد تومان می باشد.  ارزش معاملات نسبت به روز های گذشته افت زیادی را تجربه نموده است.

در پایان معاملات امروز از 633 نماد پذیرفته شده در بازار سرمایه، 29 نماد در وضعیت صف خرید قرار گرفته بودند و 409 نماد در وضعیت صف فروش قرار داشتند.

بیشترین فروش حقوقی مربوط به وسرمد ( 53 درصد) و قرن (76 درصد) می باشد. همچنین بیشترین خرید حقوقی مربوط به میهن (56 درصد) و وصندوق (34 درصد) می باشد.

همچنین گروه غذایی بجز قند و شیمیایی به ترتیب با ارزش معاملات 655 و 620 میلیارد تومان، برترین ها در بین صنایع بودند.

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهام حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
غگل 646 3949 6107 6163
خگستر 84 1830 21582 21750
شکلر 55 1802 32283 30700
غسالم 11 1431 119484 119980

بیشترین درصد افزایش

نام سهام درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت پایانی (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
ثفارس 10.22 578 6848 6921

ثفارس: بازگشایی پس از کنفرانس اطلاع رسانی و تغییرات 50 درصد.

بیشترین درصد کاهش

نام سهام درصد کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت پایانی (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
ثمسکن 19.6 42 4010 3979
کگاز 18 52 42693 41800
فرابورس 17.69 110 75300 75300
چکاپا 11.59 254 13482 12880

ثمسکن: بازگشایی پس از مجمع عمومی سالانه

کگاز: بازگشایی پس از انعقاد قرار داد با شرکت زمزم.

فرابورس: بازگشایی پس از افشای اطلاعات در مورد خرید ساختمان تجاری اداری آرژانتین.

چکاپا: بازگشایی پس از اعلام توقف فعالیت های شرکت به علت گسترش ویروس کرونا.

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. دنیای اقتصاد: ایران دو نامه مهم به نهاد های بین المللی در راستای مقابله با کرونا نوشت. نامه اول را عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی به رئیس صندوق بین المللی پول نوشت و درخواست 5 میلیارد دلار وام فوری از این صندوق کرد. نویسنده دوم نامه، محمد جواد ظریف و گیرنده آن، دبیرکل سازمان ملل متحد بود که در آن ظریف خواستار پایان تحریم ها دولت ایالات متحده شده است.
 2. دنیای اقتصاد: مقام معظم رهبری با صدور فرمانی به سردار سرلشکر باقری، رئیس کل نیروهای مسلح با تقدیر از خدمات نیروهای مسلح  به مردم در زمینه مقابله با ویروس کرونا، بر لزوم ساماندهی این خدمات در قالب یک قرارگاه بهداشتی و درمانی برای پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری تاکید کردند.
 3. مدیر عامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران: درصد تولید سامانه معاملات بومی هستیم و امیدواریم بتوانیم آن را هرچه سریعتر به بهره برداری برسانیم.
 4. وزارت امور اقتصاد و دارایی در نظر دارد اوراق مرابحه عام دولت به مبلغ اسمی هر ورقه 100 هزار تومان با مدت 42 ماه و نرخ 18 درصد از تاریخ 25 اسفند ماه عرضه نماید موعد پرداخت این اوراق 6 ماه یکبار از تاریخ انتشار می باشد.
 5. شرکت گروه صنایع کاغذ پارس از توقف فعالیت های شرکت از 25 اسفند ماه لغایت 8 اسفند ماه خبرداد.
 6. شرکت ملی صنایع مس ایران از سود 300 میلیارد تومانی بابت اشتباه تایپی در مبلغ سود وزیان خبر داد.
 7. شرکت صنعتی و کشاورزی شیرین خراسان(قشرین) از فروش حق اعیانی یک قطعه زمین خبر داد.
 8. شرکت آسیا آسیا سیر ارس(حاسا) از فروش 89 دستگاه بدنه واگن باری لبه بلند به شرکت آروین تبریز  به مبلغ 10 میلیارد تومان خبر داد.
 9. بانک شهر از لغو دعوت به مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده خبر داد.
 10. هیئت مدیره شرکت بین المللی توسعه ساخت(ثاخت) افزایش سرمایه 50 درصدی از محل مطالبات حال شده سهامدارن و آورده نقدی به منظور بهبود ساختار مالی وکاهش هزینه های مالی شرکت را تصویب نمود.
 11. شرکت معدنی دماوند از عدم حصول نتیجه از برکزاری مزایده 1000 تن کنسانتره سرب خبر داد.
 12. بانک پارسیان از عدم حصول نتیجه از فروش سهام گروه داده پردازی بانک پارسیان خبر داد.
 13. بانک پارسیان از فروش یک واحد آپارتمان در تهران و یک باب خانه ویلایی در بجنورد خبر داد.
 14. شرکت باما(کاما) از فروش 830 هزار سهم شرکت ذوب روی اصفهان با سودآوری 3.4 میلیارد تومان خبر داد.
 15. بانک مهر اقتصاد از لغو مجمع عمومی شرکت خبر داد.
 16. شرکت تولید فیبر ایران (چفیبر) از لغو تمامی فعالیت های شرکت از 24 اسفند لغایت 16 فروردین خبر داد.
 17. شرکت سیمان فارس و خوزستان (سفارس) از واگذاری17 میلیون سهم شرکت سیمان ساوه خبر داد.
 18. هیئت مدیره بانک پارسیان افزایش سرمایه 579 درصدی را تصویب و حسابرس تایید نمود.
 19. هیئت مدیره شرکت مجتمع کشت و صنعت چین چین(غچین) افزایش سرمایه 33 درصدی از محل سود انباشته را تصویب نمود.

می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری که با نماد وصندوق و سرمایه 27 هزار میلیاردی در بورس پذیرفته شده است گزارش عملکرد مالی سال مالی منتهی به 29 اسفند 98 را در وبسایت کدال منتشر کرده است. بر اساس این گزارش مجموع دارایی‌های جاری این شرکت در پایان سال 98 معادل 26 هزار و 349 میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال 97 رشدی 55 درصدی داشته است. این در حالی است که کل دارایی‌های این شرکت در پایان سال 98 با رشدی 25 درصدی به 82 هزار و 329 میلیارد ریال رسیده است.

از سوی دیگر جمع بدهی‌های این شرکت نسبت به سال گذشته 5 درصد کاهش داشته و به 13 هزار و 734 میلیارد ریال رسیده است. بر این اساس در آمد وصندوق از سود سهام 81 درصد نسبت به سال پیش افزایش یافته و به 23 هزار و 522 میلیارد ریال رسیده است. همچنین سود انباشته پایان دوره ان شرکت به ازای هر سهم 1032 ریال برآورد شده که 104 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

در پایان اردیبهشت ماه 99 ارزش بازار شرکت‌های بورسی وصندوق با 98 هزار و 759 میلیارد افزایش به 317 هزار و 665 میلیارد ریال رسیده است. همچنین وصندوق در اردیبهشت ماه از فروش سهام برخی شرکت‌های بورسی نظیر کپشیر، کگهر، شرانول و شپاس سودی معادل 54 میلیارد و 327 میلیون تومان کسب کرده است.

وصندوق در یک ماه اخیر رشدی 37 درصدی را در بورس به ثبت رسانده و بازدهی یکساله آن 482 درصد بوده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تابناک،

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (یکشنبه هجدهم خردادماه 99)، با افزایش 47342 واحدی معادل 4.43 درصد به رقم یک میلیون و 116 هزار واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد 406 واحدی به رقم 12 هزار و 493 واحد رسید. 

به گزارش «بورس تابناک»؛ امروز تالار شیشه‌ای سعادت آباد در دومین روز کاری هفته، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش 12567 واحدی معادل 4.43 درصد به رقم 296 هزار و 310 واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد 13070 واحدی معادل 3.83 درصد، عدد 353 هزار و 917 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش 8644 واحدی معادل 3.83 درصد به رقم 234 هزار و 61 واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، 63217 واحد افزایش معادل 4.43 درصد را رقم زد و به سطح یک میلیون و 489 هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با 36623 واحد افزایش معادل 4.64 درصد به رقم 826 هزار و 202 واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با 87471 واحد افزایش معادل 4.11 درصد همراه بود و عدد 2 میلیون و 217 هزار واحد را به نمایش گذاشت.

رکورد جدید برای شاخص کل بورس تهران

در معاملات امروز بازار سرمایه، نماد معاملاتی فارس متعلق به صنایع پتروشیمی خلیج فارس با 3087 واحد، نماد فولاد متعلق به فولاد مبارکه اصفهان با 2743 واحد، نماد فملی متعلق به ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌ با 2074 واحد، نماد شستا متعلق به سرمایه گذاری تامین اجتماعی با 1797 واحد، نماد وصندوق متعلق به سرمایه‌گذاری‌صندوق‌بازنشستگی‌ با 1482 واحد، نماد کگل متعلق به معدنی و صنعتی گل گهر با 1449 واحد و نماد وبملت متعلق به بانک ملت با 1281 واحد افزایش، بیشترین تاثیر مثبت را در رشد شاخص کل بورس داشتند.

 

 

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شاخص‌های بورس امروز با رشد دسته جمعی مواجه شدند.

امروز 7 نماد «فارس با 3087 واحد، فولاد با 2743 واحد، فملی با 2074 واحد، شستا با 1797 واحد، وصندوق با 1482 واحد، کگل با 1449 واحد و وبملت با 1281 واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

سهام نمادهای «قشکر، درازک، وصندوق، فجر، قنیشا، دسبحان و قهکمت» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «غدام، لپارس، بکام، ولیز، کفپارس، کترام و غچین» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و 122 هزار نوبت معاملاتی، بیش از 7 میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش 89 هزار و 628 میلیارد ریال در بورس معامله شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تابناک،

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (سه شنبه دوم اردیبهشت ماه 99)، با افزایش 17144 واحدی معادل 2.42 درصد به رقم 726 هزار و 139 واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس شاخص کل با رشد 135 واحدی به رقم 8 هزار و 876 واحد رسید.

به گزارش «بورس تابناک»؛ امروز تالار شیشه‌ای سعادت آباد در چهارمین روز کاری هفته، شاهد روند صعودی همه شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش 4567 واحدی معادل 2.42 درصد به رقم 193 هزار و 455 واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد 3897 واحدی معادل 1.61 درصد، عدد 246 هزار و 160 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش 2590 واحدی معادل 1.61 درصد به رقم 163 هزار و 657 واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، 22421 واحد افزایش معادل 2.50 درصد را رقم زد و به سطح 920 هزار و 134 واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با 13524 واحد افزایش معادل 2.71 درصد به رقم 513 هزار و 36 واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با 30593 واحد افزایش معادل 2.02 درصد همراه بود و عدد یک میلیون و 543 هزار واحد را به نمایش گذاشت.

 

در معاملات امروز، نماد معاملاتی فارس متعلق به صنایع پتروشیمی خلیج فارس با 2172 واحد، نماد فولاد متعلق به فولاد مبارکه اصفهان با 1770 واحد، نماد وبملت متعلق به بانک ملت با 743 واحد، نماد گچاد متعلق به معدنی‌وصنعتی‌چادرملو با 685 واحد، نماد شپدیس متعلق به پتروشیمی پردیس با 606 واحد، نماد وصندوق متعلق به سرمایه‌گذاری‌صندوق‌بازنشستگی‌ با 597 واحد و نماد فملی متعلق به ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌ با 573 واحد افزایش، بیشترین تاثیر مثبت را در رشد شاخص کل بورس داشتند.

در مقابل، نماد معاملاتی شیراز متعلق به پتروشیمی‌شیراز با 165 واحد، نماد همراه متعلق به شرکت ارتباطات سیار ایران با 112 واحد، نماد وپخش متعلق به داروپخش‌ (هلدینگ‌ با 73 واحد، نماد شخارک متعلق به پتروشیمی‌ خارک‌ با 70 واحد و نماد غبشهر متعلق به صنعتی‌ بهشهر با 69 واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از شرکت به‌پرداخت ملت، بنا بر این تفاهم‌نامه که به امضای شهریار خلیلی؛ مدیرعامل این شرکت و محمد مظاهری؛ مدیرعامل شرکت توسن تکنو رسید، اندوخته‌ها و تجربه این دو مجموعه از بازار پرداخت الکترونیک کشور و فناوری‌های روز دنیا به‌شکلی هدفمندتر در مسیر خدمات‌رسانی با محوریت و تاکید بر نوآوری به اشتراک گذاشته خواهد شد.

بر اساس اعلام مدیرعامل شرکت به‌پرداخت ملت این‌ تفاهمنامه مشتمل بر 6 محور اصلی به شرح زیر است:

با اجرایی کردن محور اول از این پس کاربران سکه میتوانند نسبت به تهیه بلیط تک سفره مترو تهران و حومه اقدام کنند و در محور دوم امکان شارژ کارت بلیطهای مترو در پایانه های به پرداخت مقدور خواهد بود.

در همین راستا طرفین گسترش خدمات حمل و نقل عمومی در سایر حوزه ها مثل تاکسی ها و … را با تمام توان دنبال خواهند نمود. این اقدامات با استفاده از پتانسیل سها توسن محقق خواهد گردید. نکته قابل توجه درارائه راهکارهای متقابل از سوی دو شرکت جهت کاهش هرچه بیش‌تر تماس با ابزارهای فیزیکی بانکی و پرداختی به ویژه در شرایط حال حاضر کشور (شیوع ویروس کرونا) بوده و برای همه هموطنان راهگشا خواهد بود.

خلیلی سومین محور همکاری را ایجاد امکان انتقال وجه کارت به کارت از مبدا بانک ملت روی اپلیکیشن‌های شاپ و ایزی‌پی عنوان کرد و افزود: «محور چهارم این همکاری نیز تجهیز این دو اپلیکیشن به خواندن بارکد دوبعدی پایانه های به پرداخت (که هم اکنون همه آنها مجهز به این خدمت میباشند) است.

در ادامه مدیرعامل توسن تکنو محور پنجم همکاری را ایجاد بستر الکترونیک برای مدیریت فروشگاه‌های سوپرمارکتی از طریق یک فین‌تک جدید با نام تجاری شاپ عنوان کرد و ادامه داد: «با استفاده از این سرویس که شاپ نام داردو به‌صورت مکمل PSP عمل می‌کند، مدیریت سه بخش فروشگاه اینترنتی، کارتخوان وصندوق روی یک بستر فراهم خواهد شد که انجام امور حسابداری و انبارداری را نیز بدون نیاز به حضور فیزیکی میسر خواهد کرد. از سوی دیگر، حضور مشتریان را نیز مانند اپلیکیشن اسنپ روی این سرویس خواهیم داشت و می‌توانیم پیشنهادهای خود را با آن‌ها از طریق آن در میان بگذاریم و خدمات دریافتی مشتریان از PSP را از 20 خدمت به 60 خدمت افزایش دهیم. »

به گفته مدیرعامل شرکت به‌پرداخت ملت، ششمین محور این همکاری که یکی از مهم‌ترین محورهای آن است، ایجاد و افزایش تنوع در روش‌های پرداخت هزینه سوخت در جایگاه‌های سوخت‌گیری است.

وی در این باره توضیح داد: «به‌پرداخت از معدود شرکت‌های پرداخت الکترونیک در حوزه سوخت است که ارائه‌دهنده روش‌های متنوع پرداخت هزینه سوخت در جایگاه‌ها با استفاده از نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای خود بوده و این بار نیز تلاش کرده تماس فیزیکی برای پرداخت در جایگاه‌ها را با کمک سه اپلیکیشن سکه، شاپ و ایزی‌پی به حداقل ممکن برساند. بدین ترتیب با ترکیب ابزار QR و کارت بانکی، همزمان امکان پرداخت از سه طریق کارت، کیف پول الکترونیک و اسکن کد دو بعدی با موبایل وجود خواهد داشت.

خلیلی در ادامه درباره پیش بینی افزایش اقبال عمومی در استفاده از بارکد دوبعدی را مثبت ارزیابی و افزود: درحال‌حاضر از نظر امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مشکلی وجود ندارد و تنها باید فرهنگ‌سازی لازم انجام شود تا در حوزه QR هم مانند کارت بانکی که هم‌اکنون به‌صورت میلیاردی تراکنش دارد، شاهد فراگیری خدمات ارائه‌شده باشیم.

محمد مظاهری، مدیرعامل توسن تکنو نیز در مراسم امضای تفاهمنامه با شرکت به‌پرداخت ملت، این همکاری را نخستین همکاری دو شرکت در صنعت پرداخت با این سطح از تمرکز بر فناوری و نوآوری و کار مشارکتی خواند و افزود: «به‌پرداخت بزرگ‌ترین PSP ایران و خاورمیانه و پانزدهمین شرکت پرداخت الکترونیک جهان با بالاترین سهم از کارتخوان‌های کشور است که ما در صدد همکاری با آن در راستای ظرفیت‌سازی خدماتی با تکیه بر فناوری، تولید و نوآوری هستیم.

وی با اشاره به انجام روزانه 10میلیون سفر به‌صورت تک‌سفره در مترو تهران، ماحصل این همکاری را خیر و برکت برای عموم مردم دانست و گفت: «ارائه بلیت الکترونیک تک‌سفره مترو نخستین گام این همکاری است و ان‌شاءالله با کمک فاوا در توسن‌سها سایر گونه‌های بلیت را نیز در بستر موبایل عرضه خواهیم کرد تا قدمی در مسیر سادگی و راحتی هرچه بیش‌تر و کمک به حفظ سلامت، وقت و انرژی آن‌ها باشد.

مظاهری با بیان این‌که برای فین‌تک جدیدمان با نام تجاری شاپ 500 نقطه را در گام اول هدف‌گذاری کرده‌ایم، افزود: «ما به‌عنوان اولین تولیدکننده کارتخوان‌های سوخت در صدد هستیم تا با همکاری به‌پرداخت امکان پرداخت هزینه سوخت به‌صورت موبایلی فراهم گردد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از بانک صادرات، تسهیلات اعطایی بانک صادرات ایران به اشخاص دولتی در پایان آذرماه 98 نسبت به اسفندماه 97، با کاهش قابل توجه 59 درصدی به 2739 میلیارد ریال رسیده است. همچنین تسهیلات به اشخاص غیر دولتی و بخش خصوصی با رشد مناسب 5 درصدی به رقم 1241 هزار میلیارد ریال رسیده است.

بانک صادرات 22 درصد رشددر موجودی نقد داشته و مانده آن به بیش از 124 هزار میلیارد ریال در پایان آذر رسیده است.مطالبات از بانک مرکزی با 3 درصد رشد به 247 هزار میلیارد ریال و مطالبات از بانک ها و موسسات اعتباری با 14 درصد رشد به 120 هزار میلیارد ریال رسیده است. مطالبات از دولت نیز با 9 درصد رشد به 440 هزار میلیاردریال رسیده است.

در سمت بدهی ها نیز بدهی به بانک مرکزی وصندوق توسعه ملی کاهش قابل توجه 26 درصدی داشته و به 252 هزار میلیارد ریال رسیده است. همچنین بدهی بانک صادرات به بانک ها و موسسات اعتباری با 21 درصد به رقم 28 هزار میلیارد ریال رسیده که نشان دهنده عملکرد مطلوب بانک صادرات در کاهش بدهی ها به بانک مرکزی،صندوق توسعه ملی و بانک هاست.

به عبارت دیگر، بانک صادرات در سال 98، موفق شده که با کاهش هزینه های جذب منابع از یک سو، و بهبود درآمدهای مشاع و غیرمشاع خود از سوی دیگر، وارد دوره سودآوری شده و به بانکی سودآور تبدیل شده است.  زیان انباشته این بانک نیز به تدریج در اثر اصلاح ساختار مالی، رشد درآمد مشاع و غیر مشاع، و افت نسبی هزینه های جذب منابع، کاهش خواهد یافت.

بانک صادرات در سال های 89 تا 94 همواره سود مثبت روبه افزایش داشته است اما از سال 95 و بعد از اعلام صورت های مالی جدید بانک مرکزی و استانداردهای IFRS، به دلیل تغییر نحوه محاسبه سود و زیان از محل عملیات بانکی تسهیلات و سپرده، سود و زیان بانک وارد مرحله سود و زیان منفی شده و این موضوع تا سال 97 با رشد زیان انباشته همراه بوده است. اما از سال 98 به این سو، به تدریج شاهد کاهش زیان انباشته بانک صادرات به دلیل سودآوری بانک در سال 98 هستیم.

 زیان انباشته بانک نسبت به اسفند 97 به میزان 1 درصد کاهش یافته و از 82 هزار میلیارد ریال به 81 هزار میلیارد ریال افت کرده است. به عبارت دیگر، سودآوری بانک صادرات در 9 ماه نخست 98، موجب کاهش 876 میلیارد ریال از زیان انباشته شده است و به طور متوسط، ماهانه معادل 100 میلیارد ریال از زیان انباشته بانک صادرات در اثر بهبود عملکرد مالی و سودآوری بانک در سال 98 کاهش یافته است.

در بازار سرمایه نیز بانک صادرات با سرمایه ثبت شده 175 هزار و 353 میلیارد و 972 میلیون ریال به ارزش بیش از 144 هزار میلیارد ریال( 9 فروردین 99) اکنون به یکی از بزرگترین شرکت‌های بورسی و بزرگترین بانک‌های عضو بورس تبدیل شده است. قیمت سهام بانک صادرات در 9 فروردین 99 به قیمت 826 ریال معامله شده که نشان می دهد قیمت سهام این بانک نیز متاثر از گزارش های مثبت مالی اعلام شده در حال رشد است


لینک کپی شد


برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.