دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینامیر مهدی زاده، در ساعت 9 و 30 دقیقه جمع صف‌های خرید حدود 6 هزار و 610 میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش حدود سه هزار میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به سه هزار و 600 میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید «زاگرس»، «فولاد» و «پترول» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام پتروشیمی زاگرس 700 میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش «وملی»، «ثشاهد» و «وشهر» در نوبت انتظار است.

ارزش 10 صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع سه هزار و 300 میلیارد تومان (50 درصد کل) و 10 صف فروش برتر هزار و 710 میلیارد تومان (57 درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در 84 نماد و حجم صف‌های فروش در 45 نماد بیش از 10 میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف گروه‌ صنعتی‌ ملی‌ (وملی) به سه درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

“محصولات شیمیایی” محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای دو هزار و 210 میلیارد تومان است و پس از آن گروه “فلزات اساسی” قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن هزار و 350 میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه “دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش” با فشار فروش 460 میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود 39 درصد از 9 هزار و 600 میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع سه هزار و 500 میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن 277 درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به 13 هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

1

بورس

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ در ساعت 11:40 جمع صف‌های خرید حدود دو هزار و 600 میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش پنج هزار و 800 میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به سه هزار و 200 میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش «وملی»، «آریان» و «وشهر» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام گروه صنعتی ملی 460 میلیارد تومان معادل 3.1 درصد از کل سهام آن سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید «آریا»، «وبصادر» و «زاگرس» در نوبت انتظار است.

ارزش 10 صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و 650 میلیارد تومان (63 درصد کل) و 10 صف فروش برتر دو هزار و 100 میلیارد تومان (36 درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در 42 نماد و حجم صف‌های فروش در 104 نماد بیش از 10 میلیارد تومان بوده است.

“خودرو و ساخت قطعات” کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش 780 میلیارد تومان است و پس از آن گروه “انبوه‌سازی، املاک و مستغلات” قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن 570 میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه “محصولات شیمیایی” با تقاضای خرید 580 میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود 31 درصد از هشت هزار و 500 میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هشت هزار میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن 106 درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به 16 هزار و 500 میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای خرید و فروش بورس 99.6.22

نقشه صفوف خرید و فروش سهام 99.6.22

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، در مرحله پیش‌گشایش امروز بازار سهام، تشکیل صف خرید در نمادهای بانکی و فلزات اساسی احتمالا موجب شروع سبز بورس خواهد شد.

در مرحله ثبت سفارش، به جز عرضه اولیه‌های اخیر، نمادهای وتجارت، کاوه، فملی و فولاد بیشترین تقاضای صف خرید را به خود اختصاص داده‌اند. با این حال در طرف عرضه آریان، وشهر و خگستر بیشترین عرضه کننده را دارند.

معاملات امروز بازار سهام در حالی از دقایقی دیگر آغاز می‌شود که در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته، شاخص کل توانست بخشی از افت ابتدایی خود را جبران کند اما در نهایت با 13 هزار واحد افت به کار خود پایان داد.

در آخر هفته نیز جلسه شورای عالی بورس تشکیل شد که طی آن آیین‌نامه پیشنهادی حفظ ثبات بازار سرمایه و صیانت از حقوق سهامداران و سرمایه‌گذاران مورد بحث و بررسی قرار گرفت. از سوی دیگر وعده حمایت دسته‌جمعی مقامات دولتی از بورس نیز دیگر سیگنال مثبتی بوده که احتمالا موجب خواهد شد روند نزولی بورس بالاخره به پایان برسد.

با این حال همچنان به نظر می‌رسد آغاز روند صعودی در بورس نیازمند بازگشت اعتماد سرمایه‌گذاران به بازار سرمایه باشد در غیر اینصورت این حمایت‌های مقطعی نیز راه به جایی نخواهد برد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

امروز شنبه یکم شهریور بازار سرمایه در شروع معاملات با آُفت 4 هزار واحدی شاخص کل رو به رو بود.

فولاد، فملی وفارس بیش‌ترین تاثیر مثبت و نمادهای تاپیکو، اخابر و وغدیر بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

بانکی‌ها امروز با معاملاتی نوسانی و مثبت شروع به کار کردند. وبصادر، وپارس و وسالت از جمله نمادهای پر تقاضای گروه اند. وپست و وشهر پر عرضه معامله می‌شوند. وتجارت و وپاسار متعادل اند.


 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

با مقایسه نماد‌های بانکی و اثر ریسک‌های جهانی، این پرسش پیش رو قرار می‌گیرد که آیا 14 نماد بانکی پتانسیل تداوم رشد را دارد. 14 نماد بانکی پتانسیل رشد دوباره را دارند؟

به گزارش رادیو سهام، دنیای اقتصاد نوشت: صنعت بانکداری در بورس ایران از جمله صنایع مورد توجه برای سهامداران جهت سهامداری و سرمایه‌گذاری است و چندین دلیل سبب استقبال سهامداران از این صنعت شده است. پ

افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها، صندوق‌ دولتی ETF با نام دارایکم که عرضه کننده سهام بانکی بود، فروش سرمایه‌گذاری‌های مربوط به املاک و ساختمان، واگذاری سهام بورسی که ماهیت بانکی ندارند و همچنین خبری که به تازگی منتشر شد مبنی ‌بر فراهم شدن شرایط واگذاری و فروش املاک و مستغلات از طریق بورس کالا از جمله موارد قابل توجه برای رشد این صنعت بوده است.

علاوه‌بر این بانک‌‌ها در ایران تاثیرپذیری بسیار محدودی از نوسانات بازار جهانی و تغییر قیمت‌‌ها دارند که بر مزایای سرمایه‌گذاری در آنها می‌افزاید و در مجموع نسبت ریسک به بازدهی مناسبی برای سرمایه‎گذاران ایجاد می‌کنند.

در میان 39 گروه صنعت حاضر در بورس اوراق بهادار، صنعت بانکداری با ارزش بازاری 590 هزار میلیارد تومان پنجمین گروه بزرگ بازار محسوب شده و 7/ 6 درصد از ارزش کل بازار را در اختیار دارد. در حال‏ حاضر هشت بانک از 17 بانک بورسی و فرابورسی در بازار اول بورس فعالیت می‌کنند.

در مقایسه عملکرد معاملاتی و بازدهی صنعت بانکداری با بورس و فرابورس؛ در بازه‌های زمانی 3 و 5 ساله شاهد عقب ماندن این صنعت از بورس و فرابورس هستیم. به‌طوری‌که در بازه 5 ساله بازدهی صنعت بانکداری در حدود نیمی از بازدهی بورس و فرابورس و در بازه 3 ساله این فاصله کمتر شده است و نسبت بازدهی صنعت بانکداری به بورس و فرابورس در حدود سه چهارم است.

اما در بازه یکساله بازدهی صنعت بانکداری از بورس و فرابورس فراتر رفته است و به ترتیب 761درصد  و 676درصد  است. در بازه 6 ماهه نیز به همین صورت صنعت بانکداری بازدهی بیشتری را کسب کرده است

اما در بازه یک تا سه ماهه مشاهده می‌شود که تحقق بازدهی در صنعت بانکداری و بورس و فرابورس نزدیک به هم هستند. به نظر می‌رسد که این صنعت همچنان پتانسیل لازم را برای رشد بازار داشته باشد.

در مقایسه نسبت‌های مالی مهم، نسبت P/ E (ttm) صنعت بانکداری و بورس و فرابورس به ترتیب 27/ 60 و 51/ 37 هستند که این نسبت در صنعت بانکداری بالاتر است که دلیل عمده آن مربوط به عملکرد بانک‌هاست که در نهایت خود را در قالب سودهای ناچیز و کم یا زیان نشان داده است؛ البته با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی از جمله فروش و واگذاری سهام شرکت‌هایی که فعالیت بانکداری ندارند و همچنین فروش ساختمان‌هایی که بانک‌ها در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند که در حال حاضر نیز بستر آن از طریق بورس کالا فراهم شده است؛ می‌تواند برای این نسبت‌ها کمک‌کننده باشند.

همچنین اثر خود را بر نسبت کفایت سرمایه که از جمله مهم‌ترین نسبت در صنعت بانکداری است؛ می‌گذارد.  نمادهای وبملت، وپاسار، وتجارت، وپارس و وبصادر، به لحاظ ارزش بازار به ترتیب 5 نماد اول در این صنعت هستند که اخیرا یا به عبارت دیگر از ابتدای سال 1399 نیز مورد توجه بیشتری نسبت به سایرین قرار داشتند و بازدهی‌های قابل‌توجهی را محقق کرده‌اند.

وبملت با ارزش بازاری 135 هزار میلیارد تومان بزرگ‎ترین نماد در این صنعت محسوب می‌شود. در ادامه، وپاسار و وتجارت هر دو با ارزش بازاری حدود 91 تا 92 هزار میلیارد تومان در جایگاه دوم و سوم بزرگ‎ترین نماد‌‌های این گروه قرار گرفته‌اند.

در 5 نماد دوم، دی، وآیند، وگردش، وسینا و ونوین هستند که این نمادها نیز همچون دسته اول تقاضای بسیاری در بازار داشته و همچنین بازدهی‌های قابل ملاحظه‌ای را نصیب سهامداران کرده‌اند.

در دسته سوم وخاور، سامان، وملل و وشهر با وجود اینکه همچون دو دسته مذکور شاهد رشدهای قابل توجهی بوده‌ایم اما به‌نظر می‌رسد این پتانسیل برای ادامه روال صعودی همچنان وجود داشته باشد و سهامداران همچنان تقاضای این نمادها را ایجاد می‌کنند.

همچنین گزارشاتی که از سوی بنکر منتشر می‌شود در مبنای تصمیم‌گیری سهامداران در صنعت بانکداری دخیل است. همچنین عامل دیگری که برای این صنعت موثر هستند افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌هاست به‌طوری‌که سبب می‌شود نسبت کفایت سرمایه بانک‌ها اصلاح شود.

علاوه‌بر این؛ بر اساس قانون اصل 44 در ارتباط با اینکه هیچ سهامداری در بانک‌ها نمی‌تواند مالکیت بیش از 33 درصد داشته باشد؛ افزایش سرمایه از محل سلب حق‌تقدم در این برهه زمانی از بازار کمک بسزایی به بانک‌ها می‌کند؛ از یک طرف قانون مربوط به مالکیت 33 درصد رعایت می‌شود و از طرف دیگر نقدینگی خوبی به بانک ورود پیدا می‌کند و همچنین نسبت کفایت سرمایه نیز اصلاح می‌شود.

بررسی صورت‌های مالی 5 بانک بورسی؛ وملل، وپارس، سامان، دی و وسینا که بیشترین بازدهی سال 1398 را به ثبت رسانده‌اند نشان می‌دهد که تا پایان سال‌مالی 98، بیشترین دارایی در میان این بانک‌ها به بانک پارسیان با حدود 163 هزار میلیارد تومان تعلق داشته است. پس از آن سامان با دارایی 55 هزار میلیارد تومان و  اعتباری ملل با حدود 26 هزار میلیارد تومان به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به‌دست آورده‌اند.  بانک‌های دی و سینا نیز به ترتیب با 7/ 24 و 2/ 24 هزار میلیارد در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

به‌طورکلی بازدهی‌ گروه بانکی طی سال 1398 چندان چشمگیر نبوده است و معدود نمادهایی هستند که رشد قابل توجهی داشته‌اند که از جمله آن می‌توان به وملل، وپارس، سامان و دی اشاره کرد. به خصوص در نمادهایی همچون وبملت، وتجارت، وبصادر، وشهر، ونوین و آیند جاماندگی از بازار وجود دارد.

اما همین نمادها از ابتدای سال 1399 تا به حال حاضر رشد قابل قبول و قابل ملاحظه‌ای نسبت به دیگر نمادهای صنایع دیگر داشته‌اند. فعالیت‌‌های اقتصادی، عملیاتی و اقبال سرمایه‌گذاران و همچنین نفوذ نقدینگی‌‌های قدرتمند به برخی نماد‌‌های بانکی نرخ رشد متفاوتی را برای آنها به ثبت رسانده است.

در این میان بازدهی دی و وگردش در این چند ماه از سال 1399 واقعا چشمگیر است. در بانک دی عواملی همچون افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و همچنین فروش املاک سرمایه‌گذاری شده و واگذاری سهام از جمله دماوند سبب رشد و تحقق بازدهی 1281 درصدی شده است. به‌طورکلی با توجه به عوامل رشدی ذکر شده در صنعت بانکداری و وجود تداوم پتانسیل رشد به‌نظر می‌رسد این گروه کماکان شرایط رشد را داشته باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری، روز جاری در مجموع حدود 12 هزار و 300 میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «وپارس»، «فولاد»، «سیتا»، «خبهمن» و «وشهر» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در اولین روز هفته معادل یک هزار میلیارد تومان سهام بانک پارسیان دست به دست شد، فولاد مبارکه اصفهان یک پله پایین آمد و دوم شد؛ سهام سرمایه‌گذاری سیمان تامین از زمان عرضه اولیه همواره در سقف دامنه مجاز قیمت معامله می‌شد و سرانجام پس از افزایش التهابات، دست یافتنی شد. عرضه‌های زیاد که سهامدار عمده نیز نقش پررنگی در آن داشت باعث شد برای دقایقی اثری از صف سنگین خرید دیده نشود و ارزش معاملات به حدی برسد که این سهم تازه‌وارد به جایگاه سوم برسد.

رتبه‌بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-5.25

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” تعلق داشت به طوری که دو هزار و 320 میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه “فلزات اساسی” با معاملات یک هزار و 820 میلیارد تومانی دوم شد و “محصولات شیمیایی” در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز 5.6 درصد از کل سهام نوسازی‌ و ساختمان ‌تهران‌ (ثنوسا) معامله شد، 10 نماد برتر سهم 34 درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در 22 سهم به بیش از 100 میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به 25 نماد نخست اختصاص داشت.

ارزش-معاملات-سهام-5.25

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بازار سهام در حالی امروز با شاخص 384 هزارتایی کار خود را آغاز کرد که خبر غمناک شهادت سردار بلند پایه کشور عزیزمان، ما را به سوگ نشانده بود. این خبر دردناک سبب افزایش ریسک سیستماتیک کشور و جهان شد. به طوری که با اعلام خبر شهادت این سردار بلند پایه، شاخص داو جونز با کاهش 0.71 درصدی به کار خود پایان داد. همچنین در پی این رویداد قیمت نفت با افزایش 3.06 درصدی و طلای جهانی با افزایش 1.59 درصدی به کارخود در آخر هفته پایان داد. فلذا بازار امروز با ترس و دلهره شروع شد . این ترس و دلهره را به وضوح می توان در صف فروش 512 نماد از 634 نماد موجود در بازار دید.

بیشترین صف فروش ها در اوایل بازار مربوط به بانک تجارت و سایپا به ترتیب با 468 و 289 میلیون صف فروش بود.

با توجه به افزایش شدید عرضه ها در بازار، بیشترین خریداران سهام در بازار حقوقی ها بودند که حمایت تمام قد خود را جهت کاهش ترس اهالی بازار و متعادل نمودن شرایط بازار نمودند. در پایان بازار، اندکی از صف فروش ها کاسته شد و صف فروش بعضی از نماد های بزرگ بازار منجمله وتجارت و وبصادر برچیده شد.

بهترین کار در مواجهه با یک رویداد غیر منتظره حفظ آرامش فردی جهت تصمیم گیری بهتر می باشد. سپس اهداف و دلایل خرید را در ذهتان مرور کنید. در پایان تصمیم به خرید و فروش بگیرید. انتخاب و تصمیم های عجولانه پیامد ها و زیان های سنگینی را به بار می آورد.

شاخص کل بورس با 16765 واحد کاهش به عدد 367 هزار واحد رسید و شاخص کل هم وزن با 4797 واحد کاهش به عدد 116 هزار واحد رسید. همچنین امروز در بازار نقدی بورس 6.9 میلیارد سهم به ارزش 3041 میلیارد تومان مورد مبادله قرار گرفت که 0.2 درصد ارزش کل بازار را در بر می گرفت. شاید بتوان گفت شاخص کل با کاهش 4.37 درصدی، تلخ ترین روز سال را برای اهالی بازار رقم زد.

ارزش معاملات بازار نقدی بورس در پایان معاملات امروز به 3041 میلیارد تومان و در فرابورس 917 میلیارد تومان رسید که در این معاملات نماد های فولاد، فارس، فملی، کگل و رمپنا به ترتیب بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بازار بورس و نماد مارون و کگهر و زاگرس بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند. لازم بالذکر است از 3041 میلیارد تومان ارزش معاملات بازار بورس، 311 میلیارد تومان از ارزش معاملات مربوط به معاملات بلوک ها و صندوق بوده است لذا ارزش خالص معاملات برابر 2803 میلیارد تومان می باشد. همچنین از 917 میلیارد تومان ارزش معاملات فرابورس، 196 میلیارد تومان مربوط به معاملات اوراق مرابحه، اخزا و صندوق ها بوده است. فلذا خالص ارزش معاملات فرابورس برابر 721 میلیارد تومان می باشد.

در پایان معاملات امروز از 634 نماد پذیرفته شده در بازار سرمایه 456 نماد در وضعیت صف فروش قرار گرفته بودند و 36 نماد در وضعیت صف خرید قرار داشتند.

بیشترین حجم معاملات امروز به ترتیب مربوط به وتجارت، وبصادر، فولاد، وشهر و وبملت بود. لذا بانک های پذیرفته شده در بازار سهام مورد بیشترین حمایت توسط حقوقی ها قرار گرفتند.

بیشترین صف خرید مربوط به وشهر و قجام به ترتیب با تقاضای 114 و 36 میلیون سهم و بیشترین صف فروش مربوط به خساپا و خپارس با عرضه 353 و 309 میلیون سهم در پایان معاملات امروز بوده است.

در معاملات امروز صنایع هتل و رستوران با 9.98 درصد منفی و فعالیت کمکی به نهاد های مالی با 6.8 درصد منفی نسبت به روز معاملاتی قبل کم اقبال ترین صنایع در معاملات امروز بودند.

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهام حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
فولاد 419 2319 5524 5524
وبملت 370 2174 5861 5861
فملی 202 1368 6759 6759
تاپیکو 249 949 3798 3797
شپنا 142 825 5788 5787

بیشترین درصد کاهش

نام سهام درصد کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
سمگا 9.99 7180 7180
رتکو 9.75 25394 25023
غپینو 9.74 14494 14459
وگستر 9.74 5589 5568

رتکو: افشای اطلاعات با اهمیت ب در خصوص تغییرات قیمت سهام.

غپینو: افشای اطلاعات با اهمیت ب در خصوص خرید 10 درصد کارخانه روغن متعلق به شرکت پرتو دانه خزر.

وگستر: افشای اطلاعات با اهمیت ب در خصوص عملکرد مالیات سال 1392.

اخبار منتخب کدال و بازار سرمایه

 1. شرکت ویتانا(غویتا) کلیه ماشین آلات تولیدی از شرکت صنایع غذایی تکنان جنوب به مبلغ 35 میلیارد تومان خریداری کرده است. با خرید دستگاه تولید فوق روزانه 20 تن و سالانه 5000 تن به تولید شرکت اضافه خواهد شد.
 2. اقاله قرارداد معامله 51 درصد سهام شرکت برق آفتابی هدایت نور یزد متعلق به شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی(بکام) صورت پذیرفت.
 3. شرکت صنعتی مینو(غصینو) ده درصد سهام کارخانه روغن متعلق به شرکت پرتودانه خزر را به مبلغ 20 میلیارد تومان خریداری نمود.
 4. خرید 10 درصد از شرکت پرتو دانه خزر توسط شرکت قاسم ایران(قاسم) به مبلغ 20 میلیارد تومان صورت پذیرفت.
 5. تامین مسکن جوانان(ثجوان) دو قطعه زمین در شهر جدید بهارستان با مساحت 20269 متر مربع از طریق مزایده عمومی قصد واگذاری دارد.
 6. شرکت پاکدیس(غدیس)، مقدار 1000 تن کنسانتره آب سیب اسپتیک را با نرخ هر کیلو 0.66 سنت یورو، به بازارهای خارج از کشور صادر نموده است.
 7. شرکت صنایع پتروشیمی تخت جمشید (شجم) پروژه پلی بوتادین را با ظرفیت 55 هزار تن در سال بهره برداری نمود.
 8. پیشنهاد افزایش سرمایه 50 درصدی سرمایه گذاری داروئی تامین(تیپیکو) از محل سود انباشته به منظور جبران مخارج انجام شده بابت مشارکت در افزایش سرمایه شرکت های سرمایه پذیر و اصلاح ساختار مالی به تصویب هیئت مدیره رسید.
 9. هیئت مدیره مجتمع فولاد خراسان(فخاس) افزایش سرمایه 50 درصدی از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور تامین وجوه مورد نیاز جهت مشارکت در افزایش سرمایه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان را به تصویب رساند.
 10. شرکت تامین سرمایه نوین(تنوین) تعهد پذیره نویسی اوراق منفعت دولتی با ضمانت دولت را در غالب افشای اطلاعات با اهمیت اعلام نمود.
 11. شرکت ارتباطات سیار ایران(همراه) در قالب افشای اطلاعات با اهمیت اعلام نمود که قصد افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی و دارایی ها دارد.
 12. لایحه حمایت از سهامداران خرد توسط دکتر روحانی به مجلس ارسال شد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بازار امروز در حالی کار خود را آغاز نمود که ترس از اصلاح بازار در ابتدای بازار سبب فشار عرضه شد. با گذشت زمان به تدریج وضعیت معاملات در بازار سهام بهبود یافت که یکی از دلایل آن را می توان به معاملات خوب فولادی ها در بورس کالا نسبت داد. این رفت و برگشت های معاملات سهام را می توان نگران کننده دانست اما سیل نقدینگی موجودی در بازار این قوت قلب را ایجاد می کند که بازار همچنان تمایل به ریزش ندارد.

در بازارهای رشدی باید تنها سهام خوب و پر پتانسیل را شناسایی کرد و سپس اقدام به خرید نمود و کنار نشست. جابه جایی بیهوده سهام نتیجه ای جز پشیمانی ندارد.

شاخص کل بورس با 7087 واحد افزایش به عدد 384 هزار واحد رسید و شاخص کل هم وزن با 1518 واحد افزایش به عدد 121 هزار واحد رسید. همچنین امروز در بازار نقدی بورس 5 میلیارد سهم به ارزش 3216 میلیارد تومان مورد مبادله قرار گرفت که 0.2 درصد ارزش کل بازار را در بر می گرفت.

ارزش معاملات بازار نقدی بورس در پایان معاملات امروز به 3216 میلیارد تومان و در فرابورس 7327 میلیارد تومان رسید که در این معاملات نماد های فولاد، فملی، شبندر، فارس، به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بازار بورس و نماد مارون و زاگرس ذوب بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند. لازم بالذکر است از 3216 میلیارد تومان ارزش معاملات بازار بورس، 413 میلیارد تومان از ارزش معاملات مربوط به معاملات بلوک ها و صندوق بوده است لذا ارزش خالص معاملات برابر 2803 میلیارد تومان می باشد که نسبت به روز معاملاتی گذشته کاهش یافته است. همچنین از 7327 میلیارد تومان ارزش معاملات فرابورس، 5797 میلیارد تومان مربوط به معاملات اوراق منفعت دولت، اخزا و صندوق ها بوده است. فلذا خالص ارزش معاملات  فرابورس برابر 1530 میلیارد تومان می باشد.

در پایان معاملات امروز از 634 نماد پذیرفته شده در بازار سرمایه 122 نماد در وضعیت صف خرید قرار گرفته بودند و 18 نماد در وضعیت صف فروش قرار داشتند.

بیشترین حجم معاملات امروز به ترتیب مربوط به ذوب، وتجارت، وساپا، وبصادر و فولاد بود.

بیشترین صف خرید مربوط به وشهر و تپکو به ترتیب با تقاضای 163 و 116 میلیون سهم و بیشترین صف فروش مربوط به کیسون و ثنور با عرضه 3.9 و 2.8 میلیون سهم در پایان معاملات امروز بوده است.

در معاملات امروز صنایع تولید محصولات کامپیوتری با 9.9 درصد مثبت و واسطه گری های مالی با 4.99 درصد مثبت نسبت به روز معاملاتی قبل پر اقبال ترین صنایع در معاملات امروز بودند. همچنین صنایع محصولات کاغذی با منفی 4.58 و استخراج نفت وگاز با منفی 3.68 کم اقبالترین صنایع در بین صنایع موجود در بازار سهام بودند.

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهام حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
ذوب 554 1245 2245 2248
فولاد 139 809 5814 5799
فملی 101 723 7106 7058
چکاپا 48 669 13885 13500
کویر 30 659 21522 21522

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهم حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت معامله بلوک (ریال) قیمت اخرین معامله (ریال)
شیراز 2 20 242.28 12114 12377

بیشترین درصد افزایش

نام سهام درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
قجام 80.97 8500 8500
مادیرا 10 17779 17770
خفناور 6 16017 16071
درهآور 5.6 44001 44001

قجام: معاملات این نماد در روز گذشته باطل شد لذا امروز دوباره به علت افشای اطلاعات با اهمیت ب مورد معامله قرار گرفت.

مادیرا: افشای اطلاعات با اهمیت ب در خصوص تفاهم نامه تامین مالی و تامین مواد اولیه

درهآور: دریافت مجوز تغییر بیش از ده درصد در نرخ فروش محصولات

اخبار منتخب کدال

 1. مجوز افزایش سرمایه 30 درصدی از انباشته فملی جهت تامین بخشی از منابع مورد نیاز جهت تکمیل طرح های توسعه ای شرکت صورت گرفت.
 2. مجوز افزایش سرمایه 48 درصدی وثوق از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالی صادر شد.
 3. مجوز افزایش سرمایه 58 درصدی وجامی از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالی صادر شد.
 4. تعیین تکلیف پیش پرداخت سرمایه ای جهت خرید دو دستگاه آپارتمان توسط شرکت سالمین در غالب افشای اطلاعات با اهمیت اعلام شد.
 5. شرکت سخت آژند در نظر دارد شش دانگ یا بخشی از یک قطعه زمین با کاربری تجاری دارای پروانه ساختمانی واقع در مشهد- خیابان خیام را به صورت نقد و اقساط به فروش برساند.
 6. شرکت پاکشو افزایش سرمایه 300 درصدی از محل آورده نقدی سهامداران و سود انباشته به منظور تامین مخارج سرمایه گذاری در شرکت ها و سرمایه در گردش به تصویب هیئت مدیره رساند.
 7. تفاهم نامه، فی ما بین شهرداری منطقه هفت مشهد و شهرک صنعتی کشاورزی شیرین خراسان صورت پذیرفت.
 8. شفاف سازی پست بانک در مورد عدم افزایش سرمایه به منظور خروج از ماده 141 در کوتاه مدت توسط شرکت ارائه شد.
 9. بانک سرمایه در راستای اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاع نظام مالی کشور، املاک تملیکی و مازاد بر نیاز خود را را با شرایط ویژه و استثنائی به فروش می رساند.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بازار امروز ابتدا با روند مثبت کار خود را آغاز نمود. کم کم روند کلی بازار، منفی و صف خرید اکثر شرکت ها برداشته شد که نشان دهنده ترس و دلهره اهالی بازار از آینده بازار بود. این ترس و دلهره با توجه خبر مثبت تصویب آیین نامه کمی غیر منتظره بود. با گذشت زمان قدرت خریدران کم کم افزایش یافت و کلیت بازار روند نسبتا سبز و متعادل را به خود گرفت.

بازار سرمایه مثل یک معرکه می ماند. در این معرکه کسانی برنده است هستند که بتوانند بر ترس خود غلبه و آرامش خود را حفظ کنند. برای حرکت و گام های خود ادله مناسب و استراتژی داشته باشند . موقعیت های مناسب را تشخیص دهند و با لحاظ نمودن شرایط بازار و دلایل موجه اقدام به خرید نمایند. در این بازار کسانی می توانند برنده باشند که بتوانند بهتر از دیگران تصمیم بگیرند.

شاخص کل بورس با 1464 واحد افزایش به عدد 377 هزار واحد رسید و شاخص کل هم وزن با 389 واحد کاهش به عدد 119 هزار واحد رسید. این اختلاف شاخص کل و هم وزن نشان دهنده رشد نسبی شرکت ها با سرمایه بالا نسبت به شرکت ها کوچک می باشد به عبارتی شرکت های کوچک کاهش ارزش بیشتری را تجربه نمودند. همچنین امروز در بازار نقدی بورس 6 میلیارد سهم به ارزش 3353 میلیارد تومان مورد مبادله قرار گرفت که 0.2 درصد ارزش کل بازار را در بر می گرفت.

ارزش معاملات در پایان معاملات امروز بازار سهام به 3354 میلیارد تومان و در فرابورس 200 میلیارد تومان رسید که در این معاملات نماد های فارس، شبندر، رمپنا، فولاد، پارسان و کچاد به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل و نماد حکشتی و وبملت بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل گذاشتند. لازم بالذکر است از 3354 میلیارد تومان ارزش معاملات، 177 میلیارد تومان از ارزش معاملات مربوط به معاملات بلوک ها و صندوق بوده است لذا ارزش خالص معاملات برابر 3176 میلیارد تومان می باشد که نسبت به روز معاملاتی گذشته افزایش یافته است.

در پایان معاملات امروز از 634 نماد پذیرفته شده در بازار سرمایه 125 نماد در وضعیت صف خرید قرار گرفته بودند و 12 نماد در وضعیت صف فروش قرار داشتند.

بیشترین حجم معاملات امروز به ترتیب مربوط به وتجارت، وساپا، آریان و ذوب بود.

بیشترین صف خرید مربوط به وشهر و تپکو به ترتیب با تقاضای 63 و 52 میلیون سهم و بیشترین صف فروش مربوط به وساپا و فرابورس با عرضه 20 و 7 میلیون سهم در پایان معاملات امروز بوده است.

در معاملات امروز صنایع محصولات کاغذی با 4.53 مثبت و سیمان با 3.24 مثبت نسبت به روز معاملاتی قبل پر اقبال ترین صنایع در معاملات امروز بودند. همچنین صنایع محصولات چوبی با منفی 7.39 و حمل و نقل آبی با منفی 4.67 کم اقبالترین صنایع در بین صنایع موجود در بازار سهام بودند. در کل کلیت بازار امروز ابتدا منفی ولی رفته رفته بوی سبزی نماد ها فضای بازار را عطرآگین نمود.

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهام حجم معاملات (میلیون ریال) ارزش معاملات (میلیارد ریال) قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
وساپا 446 102 2288 2250
آریان 374 908 2426 2428
سفارس 129 851 6577 6577
چکاپا 59 850 14191 14334
شیران 72 807 11088 11245

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهم   حجم معاملات (میلیون ریال) ارزش معاملات (میلیارد ریال) قیمت معامله بلوک (ریال) قیمت اخرین معامله (ریال)
 همراه 2 814.95 261.549 14105 13999

بیشترین درصد افزایش

نام سهام درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
قجام 81 8500 8500
وپست 8.62 5968 6239
سصوفی 7.97 5944 6098

قجام: به علت افشای اطلاعات با اهمیت ب

وپست: افشای اطلاعات با اهمیت ب

سصوفی: کنفزاس اطلاع رسانی و بازگشایی با دامنه محدود

اخبار منتخب کدال

 1. مادیرا با توجه به ابهامات در اطلاعات با اهمیت منتشر شده توسط ناشر  حداکثر به مدت دو روز کاری متوقف شد.
 2. عدم وجود متقاضی مزایده عمومی املاک شرکت آزمایش واقع در مرودشت
 3. انعقاد قرارداد جدید با اهمیت شرکت گروه صنعتی سدید به مبلغ 65 میلیون یورو با وزارت نفت به منظور تامین تجهیزات
 4. پیشنهاد 410 درصدی هیئت مدیره در خصوص افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی ها به منظور اصلاح ساختار مالی، کارآمدسازی دارایی، کاهش ریسک مالی و بهبود نسبت مالکانه به تصویب هیئت مدیره رسید.
 5. شرکت هلدینگ داروپخش زمین واقع در شهرستان بروجرد را با ارزش دفتری 2812 میلیون تومان به شرکت سرمایه گذاری عمومی تامین به 24900 میلیون تومان واگذار کرد.
 6. شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد تعداد 5 میلیون سهم را به قیمت550 تومان واگذار کرد که سود حاصل از واگذاری برابر 1331 میلیون تومان می باشد.
 7. امضای تفاهم نامه همکاری کارخانه ذوب آهن با سازمان شهرداری ها و دهیاری ها در زمینه تولید و تامین ریل مورد نیاز قطار شهری
 8. شرکت داروئی ره آورد موفق به دریافت مجوز تغییر بیش از ده درصد در نرخ فروش محصولات خود شد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بازار امروز با روندی نسبتا متعادل کار خود را آغاز نمود که به دلیل ترس اهالی بازار از اصلاح، روند محاطانه تری رو نسبت به روز معاملاتی قبل داشت. ولی با گذشت زمان قدرت خریداران افزوده شد که یکی از علل آن می تواند ناشی از خبر تصویب آیین نامه اجرایی افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها در جلسه اصلی کمسیون اقتصادی دولت بود. این آیین نامه به شرکت های سود ده این اختیار را می دهد که در صورت صلاحدید افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی و دارایی خود را با معافیت مالیاتی انجام دهند. این نکته را هم باید لحاظ نمود که افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی ها قدرت شرکت را جهت دریافت تسهیلات افزایش می دهد و با توجه به تقسیم قیمت سهم به قسمت های کوچکتر اقبال و تقاضا به خرید سهم را افزایش می دهد ولی در سود ساخته شده شرکت تاثیر ندارد .

شاخص کل بورس با 5818 واحد افزایش به عدد 375 هزار واحد رسید و شاخص کل هم وزن با 2189 واحد افزایش به عدد 120 هزار واحد رسید. بر این باور هستیم که بسیاری از شرکت ها از ارزش ذاتی خود فاصله زیادی گرفته اند. لذا قبل خرید سهام توصیه می شود شمای کلی بازار، میزان نقدشوندگی، حجم معاملات، نسبت خریدار به فروشنده را مد نظر قرار داده سپس با ادله مناسب برای خرید خود حد ضرر و اهدافی را در نظر گرفته و سپس اقدام به خرید و فروش نمایید. در نظر گرفتن روند معاملاتی هم صنعتی های نماد مورد نظر می تواند کمک شایانی در تصمیم گیری نماید.

به نظر می رسد بازار در نقطه ای اصلاح می کند که کسی توقع اصلاح را ندارد. لذا علاوه بر لحاظ نمودن عوامل فوق در تصمیم های خود، بررسی میزان رشد سهم نسبت به حداقل میزان قیمت سهم در سال 1397 و مقایسه آن با میزان رشد قیمت دلار نسبت به سال 1397 می تواند معیار مناسبی جهت سنجش ریسک سهامی که قصد خرید دارید را به شما نشان دهد.

ارزش معاملات در پایان معاملات امروز بازار سهام به 2987 میلیارد تومان و در فرابورس 181 میلیارد تومان رسید که در این معاملات نماد های فارس، شبندر، رمپنا، شپنا، فولاد، رانفور به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل و نماد پارس و امید بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل گذاشتند. لازم بالذکر است از 2987 میلیارد تومان ارزش معاملات، 334 میلیارد تومان از ارزش معاملات مربوط به معاملات صندوق ها بوده است لذا ارزش خالص معاملات برابر 2652 میلیارد تومان می باشد که نسبت به روز معاملاتی گذشته کاهش یافته است.

در پایان معاملات امروز از 634 نماد پذیرفته شده در بازار سرمایه 219 نماد در وضعیت صف خرید قرار گرفته بودند و 7 نماد در وضعیت صف فروش قرار داشتند.

بیشترین حجم معاملات امروز به ترتیب مربوط به وتجارت، وبصادر، ذوب، آریان و خساپا با حجم های 162،183،234،513،657 میلیون سهم می باشد.

بیشترین صف خرید مربوط به هپکو و وشهر به ترتیب با تقاضای 126 و 81 میلیون سهم و بیشترین صف فروش مربوط به فاذر و ثنوسا در پایان معاملات امروز بود.

در معاملات امروز صنایع محصولات کاغذی با 9.55 مثبت و استخراج نفت و گاز با 5 مثبت نسبت به روز معاملاتی قبل پر اقبال ترین صنایع در معاملات امروز بودند. همچنین صنایع محصولات چوبی با منفی 3.05 و واسطه گری های مالی با منفی 1.07 کم اقبالترین صنایع در بین صنایع موجود در بازار سهام بودند. در کل کلیت بازار امروز در اکثر صنایع مثبت و پر اقبال بود.

بیشترین ارزش معاملات بورس اوراق بهادار

نام سهام حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد ریال) قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
رمپنا 51.7 598 11567 11608
فاراک 134.4 576 4285 4189
فاذر 43.9 464.5 10564 10444
آپ 22.97 415 18066 18069
خساپا 162.1 404 2494 2480

اخبار منتخب کدال

 1. گروه صنایع کاغذ پارس(چکاپا)  در غالب افشای اطلاعات با اهمیت افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی ها را تایید نمود.
 2. 17.87 درصد سهام شرکت بیمه نوین در تاریخ 1398.11.07 توسط شرکت تامین سرمایه نوین واگذار می گردد.
 3. شرکت شیر پگاه خراسان در غالب افشای اطلاعات با اهمیت افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی ها را تایید نمود.
 4. گزارش توجیهی افزایش سرمایه 331 درصدی غصینو از محل مازاد تجدید ارزیابی ها روانه کدال گردید.
 5. شرکت داروسازی کوثر در نظر دارد 1 درصد شرکت دارویی سازی امین را در قیمت 1645 تومان در تاریخ 1398.10.09 واگذار نماید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.