دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین، عبدالناصر همتی نوشت: 

بیانیه قرائت شده توسط اینجانب در اجلاس وزرای دارائی ورؤسای کل بانک مرکزی کشورهای منطقه منا با رئیس صندوق بین‌المللی پول

این جلسه عصر روز 99/2/3 از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.

دراین بیانیه با تشکر از اقدام صندوق برای تامین مالی کشورهای درگیر ویروس کرونا اعلام کردم :جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهایی است که بیشترین آسیب را در منطقه منا دید. همچنین ایران یکی از اولین کشورهایی بود که تحت برنامه RFI منابع اضطراری درخواست کرد. ما با کارکنان صندوق همکاری کردیم تا میزان نیاز در تراز پرداخت‌ها به خاطر این واگیری جهانی را ارزیابی کنیم.همچنین تاکید کردم :از دیدگاه ما صندوق بین‌المللی پول یک نهاد بین‌المللی مستقل و غیر سیاسی است و ما امیدواریم وضعیت به همین شکل باقی بماند. صندوق بین‌المللی پول همانند یک آتش‌نشان بین‌المللی است و ما همه در آن مشارکت داریم تا هرگاه خانه ما آتش گرفت بتوانیم با آن تماس بگیریم و درخواست کمک کنیم. مردم از ما در مقابل صندوق و همچنین بانک جهانی درخواست پاسخگویی دارند. این امر می‌طلبد که صندوق بین‌المللی پول در زمان پاسخگویی به درخواست‌ها بیطرف، جدی، چابک و سریع عمل کند. ملت ما انتظار دارد که صندوق بین‌المللی پول در کنار آنها باشد نه اینکه در پاسخ به درخواست‌های ما وزنی برای محاسبات سیاسی قائل شود. اگر بیطرفی صندوق بین‌المللی پول لطمه ببیند ترمیم آن کاری بسیار دشوار خواهد بود.همچنین تاکید کردم : ما در پرونده خودمان داده‌ها و اطلاعاتی را که درخواست شده بود در شرایط کاملاً متفاوت داخلی و بین‌المللی فراهم کردیم. ما از آقای آزور (مدیر خاورمیانه وشمال آفریقاصندوق)و تیمشان به خاطر همکاری نزدیک با ما در طول این دوره دشوار قدردانی می‌کنیم. اینجانب از شما سرکار خانم مدیر کل درخواست می‌کنم تا تقاضای RFI ما بلافاصله در هیئت مدیره مطرح شود و اجازه دهید هیئت مدیره درباره آن تصمیم‌گیری نماید. همچنین ما بر روی پشتیبانی اعضای هیئت مدیره به ویژه کسانی که نماینده کشورهای منطقه منا+ هستند حساب می‌کنیم.ما بر این باور هستیم که بعد انسانی این بحران باید اصل هدایت‌کننده ما باشد. منابع حاصل از RFI برای تامین مالی خریدمواد غذایی و تجهیزات پزشکی – که به شدت برای نجات زندگی مردم و جلوگیری از گسترش ویروس در منطقه مورد نیاز است- مورد استفاده قرار می‌گیرد. اینستکس (INSTEX) و شتا (SHTA) ابزارهایی در دسترس هستند که ساز و کارهای پایش و ایمنی در آنها تعبیه شده تا هرگونه نگرانی را بر طرف سازد.در پایان خطاب به رئیس صندوق بین‌المللی پول تاکید کردم: این یک بحران جهانی است.

photo_2020-04-23_04-44-02

photo_2020-04-23_04-44-00

photo_2020-04-23_04-44-03

photo_2020-04-23_04-44-05


لینک کپی شد


برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران از تسویه تسهیلات و آزادسازی وثایق بانک‌های اقتصاد نوین و سینا خبر داد.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد؛ در خصوص تسویه تسهیلات اخذ شده از بانک اقتصاد نوین به استحضار می‌رساند، کلیه تسهیلات مربوط به این شرکت و شرکت‌های گروه جمعاً به مبلغ 5.230 میلیارد ریال تسویه و تمامی تضامین نزدبانک اقتصاد نوین عودت شده است.

گفتنی است، با توجه به تسویه مطالبات بانک کارآفرین کلیه تضامین نیر به شرکت عودت شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، شرکت آلومتک از انعقاد یک قرارداد با اهمیت خبر داد.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد؛ قرارداد فروش شماره 98/150 (فروش سیم کاناری و فیبر نوری پروژه خط انتقال 230 کیلووت اهر-ارمنستان) منعقد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

 
 
به گزارش بورس نیوز، مورخ 98/9/25 جلسه هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری چشم انداز توسعه شمال، تشکیل شده و لیست اقدامات ذیل منتشر شد:
1-مدیرعامل گزارشی از روند فعالیت‌های یک ماهه شرکت به هیات مدیره ارائه نمود.
2– با عنایت به بدهی شرکت به بانک تجارت و اقدام بانک در خصوص مزایده آپارتمان‌های در رهن، مقرر گردید مدیرعامل در اسرع وقت از محل فروش آپارتمان‌های شرکت مشکل مورد نظر را مرتفع نمایند.
3– مقرر گردید در اسرع وقت نسبت به فروش پرتفوی سرمایه گذاری اقدام گردد.
4– مقرر گردید شرایط شرکت به منظور ارتقای جایگاه آن در بازار‌های بالاتر فرابورس بررسی و در صورت امکان از تمامی ابزار‌ها برای نیل به هدف مورد نظر استفاده شود.
5– بدهی به سهامداران خرد تا پایان سال مالی 98 پرداخت شود. 

لازم به ذکر است مهلت دریافت اسناد مزایده از تاریخ 98/10/14 لغایت 98/10/24 و مهلت ارسال مدارک از تاریخ 98/10/14 لغایت 98/10/24 تعیین شده است. 
تاریخ برآورد شده جهت مشخص شدن نتایج 98/10/28 تعیین شده و میزان سپرده شرکت در مزایده نیز 5 درصد ارزش ملک مورد نظر است.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز، بورس تهران اولین روز کاری پس از تعطیلات نوروز را پرقدرت آغاز کرد و شاهد بازگشت شاخص کل به سطح 186 هزار واحد بودیم. به این ترتیب، در هفت روز کاری اخیر، شاخص کل 9 درصد رشد به خود دید.
نماد «اخابر» پس از اعلام حذف آبونمان تلفن ثابت، در بازگشایی پس از رفع تعلیق رشد قیمت 8 درصدی با حجم معاملات بسیار بالا نسبت به روزهای قبل از آن، نقش بسزایی در رشد شاخص داشت.

در حاشیه بازار / هیجان خرید در «ثمسکن» جواب داده شد.

معاملات امروز 465 نماد را سبزپوش کرد که میزان قابل توجهی محسوب می‎شود.

در حاشیه بازار / هیجان خرید در «ثمسکن» جواب داده شد.

پرحجم‎ترین معامله امروز بازار سرمایه در نماد «ذوب» رخ داد؛ به گونه‎ای که حدود 5 درصد از کل حجم معاملات در این نماد رخ داد. از اواسط مهر ماه سال 97 قیمت هر سهم «خپارس» به کمتر از 100 تومان سقوط کرد و پس از آن، تاکنون نتوانسته از این سقف عبور کند. این سهم ضمن رشد قیمت، دومین نماد پرحجم امروز بود. گروه انبوه‌سازان امروز بر سر زبان‎ها افتاد و در نتیجه آن، «ثمسکن» که نقش پدر گروه را ایفا می‎کند، ضمن تشکیل صف خرید سنگین، حجم معاملات بالایی را نیز رقم زد.

در حاشیه بازار / هیجان خرید در «ثمسکن» جواب داده شد.

به این ترتیب، حجم معاملات «ثمسکن» 11 برابر میانگین ماهانه بود. این سهم در سال 97 حدود 36 درصد و در چند روز گذشته از سال 98 برابر با 20 درصد بازدهی نصیب سهامداران خود کرده است. البته در نماد «دجابر» 65 برابر بیش از میانگین حجم ماهانه، سهم داد و ستد شد.

در حاشیه بازار / هیجان خرید در «ثمسکن» جواب داده شد.

در رفت و آمدهای هفدهمین روز سال جدید، معاملات سهام شرکت‎های حاضر در صنعت سیمان 66 برابر میانگین ماهانه بود. چندی پیش دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان افزایش قیمت این محصول را تا پایان فروردین ماه، متحمل دانست که همین موضوع عاملی برای توجه بیشتر به این گروه گردید.

در حاشیه بازار / هیجان خرید در «ثمسکن» جواب داده شد.

اما به سراغ پربازده‎ترین سهم‎های امروز بازار سهام می‎رویم. «سقاین» مشمول دستورالعمل رفع گره معاملاتي شد و ضمن تشکیل صف خرید، رشد قیمت جالب توجه 29 درصدی را رقم زد. این شرکت در سال 97 حدود 700 میلیارد ريال فروش انجام داده که با عملکرد سال 96 تفاوت چندانی ندارد و به نوعی، در امر فروش ثبات رویه داشته است. «خلنت» از اواسط اسفند ماه سال گذشته تمام روزهای معاملاتی خود را با رشد قیمت به پایان رساند و امروز پس از اعلام عدم رخداد قابل توجه، با جهش 10 درصدی به روند صعودی خود ادامه داد.

در حاشیه بازار / هیجان خرید در «ثمسکن» جواب داده شد.

در میان زیان‎ده‎ترین سهم‎ها، نام «شصفها»، «فنفت» و «وشمال» به چشم می‎خورد. البته از این نکته نباید گذشته که «شصفها» در سال 97 با ثبت بازدهی خیره‎کننده 523 درصدی، جزو پربازده‎ترین سهم‎های سال بود.

در حاشیه بازار / هیجان خرید در «ثمسکن» جواب داده شد.

در میان صنایع، تنها دو صنعت با افت شاخص مواجه شدند و باقی صنایع به لطف روز خوب بورس تهران، در موقعیت سبز قرار گرفتند که گروه «وسایل ارتباطی» بهترین عملکرد را از خود به نمایش گذاشت.

در حاشیه بازار / هیجان خرید در «ثمسکن» جواب داده شد.

به سراغ بزرگان بازار سرمایه می‎رویم. حقوقی‎ها در معاملات اولین روز هفته به خرید نماد تازه عرضه شده «تنوین» علاقه بیشتری نشان دادند تا فروش. البته نمادهای «وبملت» و «تاپیکو» نیز مورد توجه این قشر از سرمایه‎گذاران قرار گرفت.

در حاشیه بازار / هیجان خرید در «ثمسکن» جواب داده شد.

در طرف مقابل، عزم خروج از «ثمسکن» بسیار پررنگ بود و به نوعی حقوقی‎ها به تقاضای بالا در این نماد پاسخ دادند و از شدت صف خرید آن کاستند. در حالی شتاب خروج حقوقی‎ها از «خودرو» بیش از ورود بود؛ هیأت مدیره این شرکت از تلاش برای استفاده از راهکارهای قانونی جهت خروج از ماده 141 قانون تجارت، خبر داد. این سهم امروز از حوالی منفی کار خود را آغاز کرد و با صف خرید به کار خود پایان داد. شایان ذکر است که «خودرو» با سرمایه 1530 میلیارد تومانی، بالغ بر 4677 میلیارد تومان زیان انباشته دارد.

در حاشیه بازار / هیجان خرید در «ثمسکن» جواب داده شد.

در بازارهای موازی می‎توان به عبور قیمت سکه از مرز 5 میلیون تومان در معاملات بازار سرمایه آن اشاره کرد که در نوع خود قابل توجه است.

در حاشیه بازار / هیجان خرید در «ثمسکن» جواب داده شد.

پیش بینی بازار فردا

تحرک و پویایی در معاملات امروز بورس تهران به خوبی مشهود بود و انتظار می‎رود این جو به روزهای آتی نیز سرایت کند و به زودی شاهد عبور نه چندان دشوار شاخص کل از سقف تاریخی خود خواهیم بود. از سوی دیگر، با نزدیک شدن نرخ ارز در سامانه نیما و سنا، احتمال افزایش نرخ ارز وجود دارد که به دنبال آن، بازار سهام نیز حرکت خواهد کرد. در مجموع، هر چند که یکشنبه‎های بورس حال دیگری دارد، اما برآورد می‎شود سبزپوشی شاخص همچنان ادامه داشته باشد.

منبع: بورس نیوز