دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک سینا از پذیرش سهام شرکت زیرمجموعه در بازار اول معاملات فرابورس خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی در امروز دوشنبه شد.

براین اساس، “وسینا” اعلام کرد: پذیرش و درج نماد شرکت مدیریت سرمایه گذاری کوثر بهمن در بازار اول فرابورس انجام شده و عرضه اولیه سهام متعاقباً از سایت های مربوطه اعلام می شود.

طبق بررسی های بورس پرس، مدیریت سرمایه گذاری کوثرر بهمن 3 مهر سال 1362 با نام شرکت کلپورگان تاسیس و در اداره ثبت شرکت های تهران به ثبت رسیده و نام شرکت در مجمع فوق العاده 31 شهریور سال 82 تغییر یافته است. در حال حاضر 100 درصد سهام این شرکت متعلق به بانک سینا بوده و واحد نهایی بنیاد مستضعفان بشمار می‌رود. مقرر شده 12 درصد سهام این شرکت در زمان اعلامی توسط فرابورس عرضه اولیه شود.

سرمایه اولیه این شرکت با 16 نیروی انسانی، 5 میلیون تومان بوده و طی 6 مرحله افزایش سرمایه به 250 میلیارد تومان رسیده است. از نکات جالب توجه حضور محمد ابراهیم محمد پورزرندی رئیس هیات مدیره شرکت بورس در عضویت هیات مدیره این شرکت از سال 99 تاکنون است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بازار امروز در حالی کار خود را آغاز نمود که زمزمه هایی از کاهش نرخ سود بانکی سبب افزایش تقاضا در بازار به دلیل افزایش انتظارات نسبت به سیل نقدینگی از بانک ها به بازار سرمایه و افزایش قیمت به سود بازار شد. در حین معاملات امروز تکذیب این خبر سبب افزایش عرضه ها در بازار شد. همچنین خبر هایی مبنی بر عرضه 12 درصد شرکت صبا با 1500 میلیون سهم در روز چهارشنبه به گوش می رسد. که این خبر هم بر افزایش عرضه ها بی تاثیر نبود ولی جریان نقدینگی مناسب در بازار سبب شد از شدت این عرضه ها کاسته و بر شدت تقاضا افزوده شود.

از 20 فروردین ماه حداقل میزان خرید در هر سفارش از 100 هزار تومان به 500 هزار تومان افزایش یافت . سقف سفارش نمادهای فرابورسی با سرمایه پایه 100 میلیون به 200 هزار سهم و شرکت های با سرمایه کمتر از 100 میلیون به 100 هزار سهم افزایش یافت.

شاخص بورس تهران امروز با افزایش 6 هزار واحدی عدد 574 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افزایش 3 هزار واحدی به عدد 204 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 7 میلیارد سهم طی 612 هزار داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 6028 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، رشد 1.16 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

ارزش معاملات بازار نقدی بورس در پایان معاملات امروز به 6028 میلیارد تومان و در فرابورس 3078 میلیارد تومان رسید که در این معاملات نماد های همراه ( 589 واحد)، کویر (تاثیر 449 واحد) و پارس (تاثیر 313 واحد) به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بازار بورس و نماد میدکو (تاثیر 16 واحد) و دماوند (تاثیر 12 واحد ) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند. همچنین نماد های حکشتی (تاثیر 275 واحد) و وبملت (تاثیر 258 واحد)  بیشترین تاثیر منفی را بر بازار بورس داشتند. لازم بالذکر است از 6028  میلیارد تومان ارزش معاملات بازار بورس، 510 میلیارد تومان از ارزش معاملات مربوط به معاملات صندوق ها و بلوک بوده است لذا ارزش خالص معاملات برابر 5518 میلیارد تومان می باشد. همچنین از 3078 میلیارد تومان ارزش معاملات فرابورس، 248 میلیارد تومان مربوط به معاملات اوراق اخزا و صندوق ها بوده است. فلذا خالص ارزش معاملات فرابورس برابر 2830 میلیارد تومان می باشد.  

بیشترین فروش حقوقی مربوط به سمازن( 94 درصد) و پترول (77 درصد) می باشد. همچنین بیشترین خرید حقوقی مربوط به وسین ( 45 درصد) و وسینا (38 درصد) می باشد.

همچنین گروه بانک ها و شیمیایی به ترتیب با ارزش معاملات 562 و 852 میلیارد تومان، برترین ها در بین صنایع بودند.

مقایسه ارزش صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (یکشنبه 17 فروردین ماه 1399)

مقایسه تعداد صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (یکشنبه 17 فروردین ماه 1399)

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهام حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
دماوند 54 3212 59264 59264
ثفارس 255 2566 10035 10237
وتجارت 1686 1571 932 931
وبملت 153 1532 10012 9944

بیشترین درصد افزایش

نام سهام درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت پایانی (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
کویر 20.15 191 30853 31573
زکوثر 10.25 61 21707 21810
زدشت 10.24 57 17839 17845

کویر: بازگشایی پس از مجمع عمومی فوق العاده مبنی بر تصویب افزایش سرمایه.

زکوثر: بازگشایی پس از کنفرانس اطلاع رسانی وتغییرات 50 درصد.

زدشت: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص 95 هکتار باغ گردو.

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. محمد علی دهقان در گفتگویی رادیویی بیان کرد: بازار سرمایه یکی از کانال های مهم تامین مالی است که در حال حاضر ظرفیت بسیار خوبی دارد و هم دولت و هم بخش خصوصی می توانند از این مسیر استفاده کنند تا برنامه های خودشان را تامین مالی کنند و به نتیجه برسانند.
 2. رییس مرکز پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: باتوجه به رشد بازار و همچنین نیاز دولت و بنگاه‌های اقتصادی به تأمین مالی بیشتر از طریق بازار سرمایه، سال ۹۹ نیز مرکز پژوهش به دنبال ابزارسازی، توسعه و بازتعریف فرایندها، و متناسب‌سازی ابزارها و نهادی مالی مبتنی بر نیازها، تسریع در توسعۀ زیرساخت‌های قانونی بازار و اصلاح قوانین گذشته و همچنین ایجاد شاخص‌های جدید و تدقین در یکپارچه‌سازی هر چه بیشتر داده‌ها و آمارهای بازار سرمایه خواهد بود.
 3. دکتر شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار : هفته گذشته شورای عالی بورس بر اساس بودجه سال ۹۹ و اصل ۴۴، ساز و کار اجرایی واگذاری باقی مانده سهام دولتی شرکت های بورسی و فرابورسی را تصویب و وزیر محترم اقتصاد این مصوبه را امروز به معاون اول رییس جمهور تقدیم کرد. بر اساس این ساز و کار تمامی سهام شرکت های دولتی بورسی و فرابورسی در دو نوبت و با تخفیف ۲۰ تا ۲۵ درصدی به عموم مردم عرضه می شود.
 4. مجید نوروزی معاون ناشران گفت: سال ۱۳۹۸ در بورس اوراق بهادار تهران در حوزه پذیرش و عرضه شرکت‌ها با برگزاری ۱۹ جلسه هیئت پذیرش به پایان رسید. در این جلسات، درخواست پذیرش سهام ۱۱ شرکت در صنایع مختلف مطرح شد. در جلسات برگزار شده هیئت پذیرش بورس اوراق بهادار تهران، ۸ شرکت با مجموع سرمایه ۱۰۱۸۵۰ میلیارد ریال پذیرش گردید که بزرگترین شرکت پذیرش شده، شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی با سرمایه ۸۰۰۰۰ میلیارد ریال بوده است. همچنین تعداد ۲۳ اوراق بدهی (شامل انواع صکوک و اوراق مشارکت) با مبلغ کل بیش از ۷۲ هزار میلیارد ریال در بورس تهران پذیرفته شده است که نسبت به سال ۱۳۹۷ بیش از صد درصد افزایش داشته است.
 5. هیات مدیره‌های انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور و انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودروی کشور اعلام کرد: هفته آینده ( ۱۶لغایت ۲۲ فروردین ۹۹) به منظور فرصت پیاده‌سازی پروتکل‌های بهداشتی در خطوط تولیدی قطعه‌سازان در نظر گرفته شده است.
 6. شرکت سرمایه گذاری صبا تامین در تاریخ 11 فرودین ماه سال 1399 در فهرست نرخ های فرابورس درج گردید.
 7. حداقل ارزش سفارش خرید از طریق سامانه معاملات بر خط به استثنا سفارش های خرید در روز عرضه اولیه، از مبلغ یک میلیون ریال به مبلغ 5 میلیون ریال از تاریخ 20 فروردین عملیاتی می شود.
 8. نماد های کفپارس، کسرام، کماسه، لپارس، چکارن، فلوله، بسویچ، ختور، بکام غپینو ، حسینا و غپاک با توجه به ابهامات منتشر شده توسط ناشر، حداکثر به مدت 2 روز کاری متوقف می گردد.
 9. شرکت تولیدی چدن سازان (چدن) از واگذاری 2 درصد شرکت غلتک سازان سپاهان به قیمت واگذاری هر سهم 2648 تومان خبر داد.
 10. شرکت صنعتی پارس مینو در غالب افشای اطلاعات با اهمیت از تولید محلول ضد عفونی کننده دست خبر داد.
 11. حسابرس افزایش سرمایه 101 درصدی شرکت گروه توسعه هنر (وهنر) از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی را تایید نمود.
 12. شرکت بازرسی فنی و کنترل خوردگی تکین کو (رتکو) افزایش سرمایه 110 درصدی را در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رساند.
 13. هیئت مدیره شرکت داروسازی اکسیر (دلر) افزایش سرمایه 100 درصدی از محل مطالبات حال شده سهاداران و آورده نقدی به منظور اصلاح ساختار مالی و تامین سرمایه در گردش تصویب نمود.
 14. مهندس صدری مدیر عامل مخابرات ایران؛ طبق برنامه ای که از پیش اعلام کردیم، راه اندازی و واگذاری اینترنتVDSL  را آغاز کرده ایم. تاکنون 4200 پورت از ADSL  به VDSL تبدیل شده و مابقی کار طی روزهای آتی به اتمام می رسد.
 15. روحانی: از روز 23 فروردین در کل کشور ساعت کار اداری از 7 صبح تا 14 خواهد بود.
 16. ضریب خرید اعتباری سهام از 45 درصد به  35 از تاریخ 20 فروردین ماه تغییر می یابد.
 17. معاون وزیر اقتصاد گفت: برآورد های اولیه این است که شیوع کرونا تولید کشور را در سه ماهه نخست تحت تاثیر خودش قرار می دهد و به نظر می رسد تا 10 الی 15 درصد با کاهش تولید روبرو خواهیم بود.

می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بازار امروز از این حیث قابل توجه بود که در روز گذشته شاهد ارسال گزارشات 9 ماهه از سوی شرکت ها بودیم لذا انتظار می رفت بازار نسبت به این گزارشات و با توجه عملکرد شرکت ها رفتار نماید. از سوی دیگر بازار های جهانی با مثبت کم شروع به کار نمود. نفت در قیمت 65 ، انس 1560 و مس 6272 دلار معامله می شدند که با توجه اخبار عدم تولید 900 هزار بشکه ای نفت لیبی و انتظارات مثبت سرمایه گذاران نسبت به افزایش قیمت طلا، اندکی از انتظارات افراد خبره ر ا برآورد نمود.

بازار بورس ایران با 100 نماد در وضعیت صف خرید و 33 نماد در وضعیت صف فروش کار خود را آغاز نمود. به طور کل می توان گفت که گزارشات 9 ماهه آنچنان باب طبع سهاداران و اهالی بازار نبود ولی باز هم پمپاژ اخبار تجدید ارزیابی از سوی شرکت ها به افزایش قدرت تقاضا کمک نمود و به وضوح بر قدرت تقاضا افزوده شد. در نهایت با 203 نماد در وضعیت صف خرید و 14 نماد در وضعیت صف فروش به کار خود پایان داد.

در گروه بانکی معاملات پر تقاضایی را شاهد بودیم. در نماد وسینا و وپارس شایعاتی مبنی بر افزایش تجدید ارزیابی ها به گوش می رسید. این اخبار سبب افزایش تقاضا و حتی صف خرید در این نماد ها شد. بانک پاسارگاد با اعلام سود 20 تومانی در گزارش 9 ماهه منتهی به سال 1398 با صف خرید به کار خود پایان داد.

بانک تجارت همچنین در گزارش 9 ماه منتهی به سال 1398 خود از افزایش 71 درصدی درآمدهای خود نسبت به سال گذشته خبر داد ولی شرکت همچنان با زیان مواجه است.

در گروه خودرویی شاهد معاملات متعادلی بودیم. نمادهای خساپا، خریخت، ختور، خدیزل، خوساز و خشرق در درصد های مثبت معامله می شدند و در نماد خدیزل افزایش تقاضا ناشی از انتظارات اهالی بازار از ارائه گزارش خوب از سوی شرکت می باشد.

در گروه فلزات همچنین شاهد معاملات متعادلی از سوی اهالی بازار بودیم. نماد های وتوکا، فولای و فنوال با مازاد تقاضا و صف خرید رو به رو بودند.

فولاد در گزارش 9 ماهه منتهی به سال 1398 با سرمایه قدیم موفق شد به ازای هر سهم 83 تومان سود بسازد که این رقم نسبت به مدت مشابه قبل 55 درصد افزایش یافته بود

شاخص بورس تهران امروز با کاهش 886 واحدی عدد 409 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افزایش 1303 واحدی به عدد 128 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 6 میلیارد و 258 میلیون سهم طی 693 هزار داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 3517 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، کاهش 0.22 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود. در معاملات امروز نمادهای کوچک و متوسط بازار رشد بهتری را نسبت به شرکت های بزرگ داشتند.

ارزش معاملات بازار نقدی بورس در پایان معاملات امروز به 3517 میلیارد تومان و در فرابورس 1813 میلیارد تومان رسید که در این معاملات نماد های وبملت (تاثیر 352 واحد)، جم(تاثیر 277 واحد) و حکشتی(تاثیر 175 واحد) به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بازار بورس و نماد کگهر(تاثیر 6 واحد)، کوثر(تاثیر 5 واحد) و فرابورس (تاثیر 3 واحد) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند. همچنین نماد های فارس (تاثیر 425 واحد)، فولاد (تاثیر 396 واحد) و فخوز (تاثیر314 واحد) بیشترین تاثیر منفی را بر بازار بورس داشتند. لازم بالذکر است از 3517 میلیارد تومان ارزش معاملات بازار بورس، 226 میلیارد تومان از ارزش معاملات مربوط به معاملات صندوق ها بوده است لذا ارزش خالص معاملات برابر 3291 میلیارد تومان می باشد. همچنین از 1813 میلیارد تومان ارزش معاملات فرابورس، 551 میلیارد تومان مربوط به معاملات اوراق اخزا و صندوق ها بوده است. فلذا خالص ارزش معاملات فرابورس برابر 1262 میلیارد تومان می باشد.

در پایان معاملات امروز از 634 نماد پذیرفته شده در بازار سرمایه، 203 نماد در وضعیت صف خرید قرار گرفته بودند و تنها 14 نماد در وضعیت صف فروش قرار داشتند.

بیشترین حجم معاملات امروز به ترتیب مربوط به وتجارت، وبصادر، خساپا و ونوین بود. همچنین بیشترین خرید حقوقی مربوط به وپارس( 17 درصد) و وپاسار (11درصد) می باشد. وپاسار در گزارش 9 ماهه منتهی به سال 1398 موفق به سود 20 تومانی به ازای هر سهم شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 7 درصدی یافته است.

همچنین بانک ها و فلزات اساسی به ترتیب با ارزش معاملات 3990 و 3517 میلیارد تومان، برترین ها در بین صنایع بودند.

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهام حجم معاملات(میلیون) ارزش معاملات(میلیارد) قیمت پایانی(ریال) قیمت آخرین معامله(ریال)
های وب 197 1938 9837 9872
وبملت 188 1344 7125 7178
ونوین 269 1032 3825 3830
خساپا 270 770 2847 2880
وتوکا 109 761 6979 6979

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهام حجم معاملات(میلیون)   ارزش معاملات(میلیارد)   قیمت معامله شده بلوک(ریال) قیمت آخرین معامله(ریال)  
خساپا2 200 576 2880 2880

بیشترین درصد افزایش

نام سهام درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل ارزش معاملات(میلیارد)   قیمت پایانی(ریال)   قیمت آخرین معامله(ریال)  
وهنر 20.77 16 6500 6500
پتایر 11.2 55 25163 25305
وساخت 10.25 135 18449 18702
مرقام 7.15 90 8204 8165

وهنر: بازگشایی پس از افزایش اطلاعات با اهمیت در مورد خرید ساختمان جهت استقرار هلدینگ و ساخت سریال 21 قسمتی.

پتایر: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در مورد تغییر بیش از 10 درصدی در نرخ فروش محصولات.

وساخت: بازگشایی پس از لغو مجمع عمومی عادی سالیانه با محدویت نوسان قیمت.

مرقام: بازگشایی پس از مجمع عمومی عادی سالیانه و افزایش سرمایه 400 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی در مجمع اعلام شد.

نماد های پربیننده بازار

نام سهام حجم معاملات(میلیون) ارزش معاملات(میلیارد) قیمت پایانی(ریال) قیمت آخرین معامله(ریال)
وتجارت 831 428 515 513
وبملت 188 1344 7125 7178
خساپا 270 770 2847 2880
فولاد 163 629 3844 3820

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال:

 1. شرکت صنعتی دوده فام (شصدف) در 9 ماه سال 1398  به درآمد عملیاتی 235 میلیارد تومانی رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 30 درصدی برخوردار بوده است، بهای تمام شده شرکت 183 میلیارد تومان که مشول رشد 52 درصدی نسبت به مدت مشابه قبل شده است. در نتیجه سود خالص برابر 52 میلیارد تومان بوده است که با کاهش 13 درصدی نسبت به مدت مشابه قبل همراه بوده است. هزینه های مالی شرکت برابر 2 میلیارد تومان که نسبت به مدت مشابه سال قبل از کاهش 14 درصدی برخوردار بوده است. در نهایت سود خالص شرکت برابر 219 تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 36 درصدی یافته است.
 2. بانک سینا(وسینا) در 9 ماهه سال 1398 به جمع درآمد های مشاع شرکت برابر 2196 میلیارد تومان رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 10 درصدی برخوردار بوده است. همچنین جمع درآمدهای غیر مشاع شرکت برابر240 میلیارد تومان می باشد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 24 درصدی برخوردار بوده است.در نتیجه مجموع درآمدهای وسینا با رشد 44 درصدی به 897 میلیارد تومان رسید. هزینه های شرکت نسبت به مدت مشابه قبل از رشد 40 درصدی برخوردار بوده و به عدد680 میلیارد تومان رسید. در نهایت سود خالص شرکت برابر 127 میلیارد تومان(12 تومان به ازای هر سهم)  می باشد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 4 درصدی داشته است.
 3. شرکت سیمان تهران(ستران) در دوره 9 ماهه منتهی به سال 1398 به درآمدهای عملیاتی 336 میلیارد تومانی رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد 45 درصدی همراه بوده است. بهای تمام شده شرکت با رشد 58 درصدی به عدد 266 میلیارد تومان رسید. در نهایت سود ناخالص شرکت برابر 69 ملیارد تومان بوده که رشد ده در صدی را نسبت به مدت مشابه قبل تجربه نموده است. هزینه های مالی شرکت با افزایش 10درصدی روبرو بوده است. در نهایت سود هر سهم به 9 تومان رسیده است که در مدت مشابه قبل شرکت با زیان 4 تومانی به ازای هر سهم روبرو بوده است.
 4. شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی (مفاخر) در دوره 9 ماهه منتهی به سال 1398 به درآمد عملیاتی 69 میلیارد تومانی دست پیدا کرده است که از رشد 57 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل برخوردار بوده است. بهای تمام شده شرکت با افزایش 83 درصدی مقدار 51 میلیارد تومان را نمایش می دهد که در نهایت سود خالص شرکت به 10 میلیارد تومان رسیده که با رشد 10 درصدی همراه بوده است. هزینه های مالی شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییری نداشته که در نهایت منجر به سود خالص 31 تومان هر سهم شده است. که با رشد 206 درصدی نسبت به دوره مشابه قبل همراه بوده است.
 5. شرکت رادیاتور ایران (ختور) در 9 ماهه منتهی به سال 1398 به درامد عملیاتی 233 میلیارد تومان دست یافته که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 86 درصدی برخوردار بوده است. بهای تمام شده هر سهم 207 میلیاردتومان می باشد که نسبت به دوره مشابه با افزایش 102 درصدی همراه بوده است. در نهایت سود ناخالص شرکت برابر 25 میلیارد تومان می باشد که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 15 درصدی یافته است. هزینه های مالی شرکت برابر 92 میلیون تومان می باشد و در نهایت سود خالص هر سهم به عدد 37 تومان رسید که با افزایش 57 درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل همراه بوده است.
 6. شرکت صنایع مس شهید باهنر(فباهنر) در دوره 9 ماهه منتهی به سال 1398 به درآمد عملیاتی 974 میلیارد تومان دست پیدا کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 41 درصدی را تجربه نموده است. بهای تمام شده شرکت با 16 درصد افزایش به 701 میلیارد تومان رسید. در نتیجه سود ناخالص شرکت با رشد 223 درصدی به عدد 273 میلیارد تومان رسید. هزینه های مالی شرکت به عدد 15 میلیارد تومان رسید که با رشد 29 درصدی همراه بود. در نهایت سود هر سهم برابر 220 تومان می باشد که با رشد 395 درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل همراه بوده است.
 7. بانک اقتصاد نوین(ونوین) در 9 ماهه سال 1398 جمع درآمد های مشاع شرکت برابر2615 میلیارد تومان بوده است. که نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش 15 درصدی همراه بوده است. همچنین جمع درآمدهای غیر مشاع شرکت برابر1041 میلیارد تومان می باشد که نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد 53 درصدی مواجه شده است. در نتیجه مجموع درآمدهای ونوین با کاهش 86 درصدی به 44 میلیارد تومان رسید. هزینه های شرکت نسبت به مدت مشابه قبل از رشد 12 درصدی برخوردار بوده و به عدد 918 میلیارد تومان رسید. در نهایت سود خالص با زیان 874 میلیارد تومانی افزایش 76 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل ار تجربه نموده است
 8. رئیس کمیسون امنیت ملی مجلس: طبق بررسی ها و گزارش مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح خطای انسانی در سقوط هواپیما اوکرانی اثبات شد و احتمال جنگ الکترونیک و هجوم سایبری در حادثه سقوط هواپیما منتفی است.
 9. افسانه اروجی معاون بازار فرابورس گفت: در حالی پیگیری ورود شرکت های جدید به تابلو همواره ادامه داشته که با توجه به ارائه اطلاعات میاندوره ای چهار شرکت ذوب روی اصفهان(با سرمایه 60 میلیارد تومانی)، مهر آیندگان(1000 میلیارد تومانی)، کلر پارس(با سرمایه 33 میلیارد تومانی) و لاستیک یزد (با سرمایه 51 میلیارد تومانی) آماده عرضه اولیه می باشند. اروجی ادامه داد: بنابراین اگر نکات خاصی در مورد اطلاعات وصورت های مالی این شرکت ها نباشد. در نظر است طی بهمن ماه هر هفته یکی از این چهار شرکت عرضه اولیه شود.
 10. رئیس سازمان دامپزشکی: علوفه آلوده به سم آفلاتوکسین نداریم و ذرت های آلوده وارد کشور نشده اند.
 11. حمید حسینی دبیر کل اتاق مشترک ایران و عراق: در 9 ماه اول امسال، صادرات به عراق 6 میلیادر و 300 میلیون دلار شده است. صادرات از منظر وزنی افزایش داشته و از نظر ارزشی، کاهش داشته است. صادرات ایران بیشتر در آبان، آذر و دی بوده است.
 12. نرخ دلار صنعت پتروشیمی برای این هفته 11860 تومان تعیین شد.
 13. در مجمع مرقام گفته شد، افزایش سرمایه حداقل 400 درصدی از محل تجدید ارزیابی ها تا پایان امسال انجام خواهد شد.
 14. نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند: نفت وگاز طبیعی خام و میعانات گازی که توسط وزارت نفت به پالایشگاه ها فروخته شد، مشمول مالیات بر ارزش افزوده نمی شود.
 15. مدیر عامل بورس کالا با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده  برای راه اندازی بازار طلای آب شده در بورس کالا، اظهار کرد: در حال حاضر استاندارد مشخصی برای ارزیابی طلا در بورس وجود ندارد. امیدواریم با رایزنی با فعالان بازار طلا این نهاد ها شکل بگیرند تا بتوان بازار طلا هم راه اندازی کرد.
 16. بیشترین بازده اوراق اخزا، 21 درصد با سررسید 18 مرداد سال 1400 می باشد.
 17. افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی در دستور کار خگستر قرار گرفت.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بانک سینا با نماد وسینا در بازار دوم بورس و گروه بانکی قرار گرفته است.

چارت زیر تحلیل تکنیکال این نماد در تایم فریم روزانه و لگاریتمی را نشان می دهد:

تحلیل تکنیکال وسینا به همراه نمودار (8 آبان ماه 1398)
برای مشاهده تصویر با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

وسینا با نزدیک شدن به کف کانال صعودی واکنش نشان داد و اکنون در قیمت 238 تومان در حال معامله است.

تا زمانی که بالای محدوده قیمتی 200 تومان و همین طور میانگین متحرک نمایی 100 در حال معامله است، می توانیم به صعود تا محدوده 300 تومان به عنوان تارگت اول و محدوده 400 تومان که در نزدیکی سقف کانال صعودی است امیدوار باشیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ حقیقی‌ها روز جاری حدود دو هزار میلیارد تومان بیشتر از اشخاص حقوقی سهام خریدند. کل ارزش معاملات خرد نزدیک 12 هزار میلیارد تومان بود و بدین‌ترتیب خالص خرید حقیقی‌ها به 17 درصد از کل معاملات رسید.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه “چندرشته‌ای صنعتی”، “محصولات شیمیایی” و “فرآورده‌های نفتی” رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه “سایر محصولات کانی غیرفلزی ” به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «شستا»، «آریا» و «شتران» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «وسینا»، حق تقدم «وگردش» و سهام «فاهواز» معطوف بود.

در ترکیب سهامداری شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی مبلغ 407 میلیارد تومان ورود پول حقیقی اتفاق افتاد و بخشی از حمایت سنگین حقوقی در روز دوشنبه جبران شد. از سوی دیگر مازاد خرید سهام بانک سینا توسط کدهای حقوقی به 33 میلیارد تومان رسید.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در 193 نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 66 نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول دو هزار و 300 میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم 270 میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 99.6.5

مالکیت-صنایع-99.6.5

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک سینا از پیشنهاد هیات مدیره مبنی بر افزایش سرمایه 159 درصدی از محل تجدید ارزیابی خبر داد.

براین اساس، “وسینا” در نظر دارد سرمایه فعلی را از هزار به 2.5 هزار میلیارد تومان برساند. این تامین مالی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها اعمال خواهد شد تا قادر به اصلاح ساختار مالی بانک و بهبود نسبت های مالی شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

با مقایسه نماد‌های بانکی و اثر ریسک‌های جهانی، این پرسش پیش رو قرار می‌گیرد که آیا 14 نماد بانکی پتانسیل تداوم رشد را دارد. 14 نماد بانکی پتانسیل رشد دوباره را دارند؟

به گزارش رادیو سهام، دنیای اقتصاد نوشت: صنعت بانکداری در بورس ایران از جمله صنایع مورد توجه برای سهامداران جهت سهامداری و سرمایه‌گذاری است و چندین دلیل سبب استقبال سهامداران از این صنعت شده است. پ

افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها، صندوق‌ دولتی ETF با نام دارایکم که عرضه کننده سهام بانکی بود، فروش سرمایه‌گذاری‌های مربوط به املاک و ساختمان، واگذاری سهام بورسی که ماهیت بانکی ندارند و همچنین خبری که به تازگی منتشر شد مبنی ‌بر فراهم شدن شرایط واگذاری و فروش املاک و مستغلات از طریق بورس کالا از جمله موارد قابل توجه برای رشد این صنعت بوده است.

علاوه‌بر این بانک‌‌ها در ایران تاثیرپذیری بسیار محدودی از نوسانات بازار جهانی و تغییر قیمت‌‌ها دارند که بر مزایای سرمایه‌گذاری در آنها می‌افزاید و در مجموع نسبت ریسک به بازدهی مناسبی برای سرمایه‎گذاران ایجاد می‌کنند.

در میان 39 گروه صنعت حاضر در بورس اوراق بهادار، صنعت بانکداری با ارزش بازاری 590 هزار میلیارد تومان پنجمین گروه بزرگ بازار محسوب شده و 7/ 6 درصد از ارزش کل بازار را در اختیار دارد. در حال‏ حاضر هشت بانک از 17 بانک بورسی و فرابورسی در بازار اول بورس فعالیت می‌کنند.

در مقایسه عملکرد معاملاتی و بازدهی صنعت بانکداری با بورس و فرابورس؛ در بازه‌های زمانی 3 و 5 ساله شاهد عقب ماندن این صنعت از بورس و فرابورس هستیم. به‌طوری‌که در بازه 5 ساله بازدهی صنعت بانکداری در حدود نیمی از بازدهی بورس و فرابورس و در بازه 3 ساله این فاصله کمتر شده است و نسبت بازدهی صنعت بانکداری به بورس و فرابورس در حدود سه چهارم است.

اما در بازه یکساله بازدهی صنعت بانکداری از بورس و فرابورس فراتر رفته است و به ترتیب 761درصد  و 676درصد  است. در بازه 6 ماهه نیز به همین صورت صنعت بانکداری بازدهی بیشتری را کسب کرده است

اما در بازه یک تا سه ماهه مشاهده می‌شود که تحقق بازدهی در صنعت بانکداری و بورس و فرابورس نزدیک به هم هستند. به نظر می‌رسد که این صنعت همچنان پتانسیل لازم را برای رشد بازار داشته باشد.

در مقایسه نسبت‌های مالی مهم، نسبت P/ E (ttm) صنعت بانکداری و بورس و فرابورس به ترتیب 27/ 60 و 51/ 37 هستند که این نسبت در صنعت بانکداری بالاتر است که دلیل عمده آن مربوط به عملکرد بانک‌هاست که در نهایت خود را در قالب سودهای ناچیز و کم یا زیان نشان داده است؛ البته با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی از جمله فروش و واگذاری سهام شرکت‌هایی که فعالیت بانکداری ندارند و همچنین فروش ساختمان‌هایی که بانک‌ها در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند که در حال حاضر نیز بستر آن از طریق بورس کالا فراهم شده است؛ می‌تواند برای این نسبت‌ها کمک‌کننده باشند.

همچنین اثر خود را بر نسبت کفایت سرمایه که از جمله مهم‌ترین نسبت در صنعت بانکداری است؛ می‌گذارد.  نمادهای وبملت، وپاسار، وتجارت، وپارس و وبصادر، به لحاظ ارزش بازار به ترتیب 5 نماد اول در این صنعت هستند که اخیرا یا به عبارت دیگر از ابتدای سال 1399 نیز مورد توجه بیشتری نسبت به سایرین قرار داشتند و بازدهی‌های قابل‌توجهی را محقق کرده‌اند.

وبملت با ارزش بازاری 135 هزار میلیارد تومان بزرگ‎ترین نماد در این صنعت محسوب می‌شود. در ادامه، وپاسار و وتجارت هر دو با ارزش بازاری حدود 91 تا 92 هزار میلیارد تومان در جایگاه دوم و سوم بزرگ‎ترین نماد‌‌های این گروه قرار گرفته‌اند.

در 5 نماد دوم، دی، وآیند، وگردش، وسینا و ونوین هستند که این نمادها نیز همچون دسته اول تقاضای بسیاری در بازار داشته و همچنین بازدهی‌های قابل ملاحظه‌ای را نصیب سهامداران کرده‌اند.

در دسته سوم وخاور، سامان، وملل و وشهر با وجود اینکه همچون دو دسته مذکور شاهد رشدهای قابل توجهی بوده‌ایم اما به‌نظر می‌رسد این پتانسیل برای ادامه روال صعودی همچنان وجود داشته باشد و سهامداران همچنان تقاضای این نمادها را ایجاد می‌کنند.

همچنین گزارشاتی که از سوی بنکر منتشر می‌شود در مبنای تصمیم‌گیری سهامداران در صنعت بانکداری دخیل است. همچنین عامل دیگری که برای این صنعت موثر هستند افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌هاست به‌طوری‌که سبب می‌شود نسبت کفایت سرمایه بانک‌ها اصلاح شود.

علاوه‌بر این؛ بر اساس قانون اصل 44 در ارتباط با اینکه هیچ سهامداری در بانک‌ها نمی‌تواند مالکیت بیش از 33 درصد داشته باشد؛ افزایش سرمایه از محل سلب حق‌تقدم در این برهه زمانی از بازار کمک بسزایی به بانک‌ها می‌کند؛ از یک طرف قانون مربوط به مالکیت 33 درصد رعایت می‌شود و از طرف دیگر نقدینگی خوبی به بانک ورود پیدا می‌کند و همچنین نسبت کفایت سرمایه نیز اصلاح می‌شود.

بررسی صورت‌های مالی 5 بانک بورسی؛ وملل، وپارس، سامان، دی و وسینا که بیشترین بازدهی سال 1398 را به ثبت رسانده‌اند نشان می‌دهد که تا پایان سال‌مالی 98، بیشترین دارایی در میان این بانک‌ها به بانک پارسیان با حدود 163 هزار میلیارد تومان تعلق داشته است. پس از آن سامان با دارایی 55 هزار میلیارد تومان و  اعتباری ملل با حدود 26 هزار میلیارد تومان به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به‌دست آورده‌اند.  بانک‌های دی و سینا نیز به ترتیب با 7/ 24 و 2/ 24 هزار میلیارد در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

به‌طورکلی بازدهی‌ گروه بانکی طی سال 1398 چندان چشمگیر نبوده است و معدود نمادهایی هستند که رشد قابل توجهی داشته‌اند که از جمله آن می‌توان به وملل، وپارس، سامان و دی اشاره کرد. به خصوص در نمادهایی همچون وبملت، وتجارت، وبصادر، وشهر، ونوین و آیند جاماندگی از بازار وجود دارد.

اما همین نمادها از ابتدای سال 1399 تا به حال حاضر رشد قابل قبول و قابل ملاحظه‌ای نسبت به دیگر نمادهای صنایع دیگر داشته‌اند. فعالیت‌‌های اقتصادی، عملیاتی و اقبال سرمایه‌گذاران و همچنین نفوذ نقدینگی‌‌های قدرتمند به برخی نماد‌‌های بانکی نرخ رشد متفاوتی را برای آنها به ثبت رسانده است.

در این میان بازدهی دی و وگردش در این چند ماه از سال 1399 واقعا چشمگیر است. در بانک دی عواملی همچون افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و همچنین فروش املاک سرمایه‌گذاری شده و واگذاری سهام از جمله دماوند سبب رشد و تحقق بازدهی 1281 درصدی شده است. به‌طورکلی با توجه به عوامل رشدی ذکر شده در صنعت بانکداری و وجود تداوم پتانسیل رشد به‌نظر می‌رسد این گروه کماکان شرایط رشد را داشته باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای جزییات عرضه 8.99 درصدی سهام شرکت بانک سینا به صورت عمده «غیر مدیریتی» را اعلام کرد.

به گزارش رادیو سهام، بنیاد مستضعفان برای دومین بار در شش ماه اخیر آماده فروش بلوکی بانک سینا و شامل 899 میلیون سهم به ارزش پایه 2.5 هزار میلیارد تومان و به قیمت 2800 تومانی هر سهم شد.

بر اساس این گزارش، مقرر شده 899 میلیون سهم «وسینا» در روز شنبه 25 مرداد از طریق کارگزاری بهگزین عرضه شود. در این واگذاری قیمت پایه هرسهم 2800  تومان و به ارزش پایه 2.5 هزار میلیارد تومان تعیین شده است.

بر اساس این اطلاعیه، کارگزاران خریدار در صورتی مجاز به ورود سفارش خرید به سامانه معاملاتی هستند که 10 درصد ارزش سهام مورد معامله بر اساس قیمت پایه را نقد یا بصورت ضمانت نامه بانکی بدون قید و شرط «به مدت حداقل دو ماه از تاریخ عرضه» از مشتری دریافت کرده و حسب مورد به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز یا ارائه کنند و تاییدیه را مبنی بر اخذ تضامین مربوطه به شرکت بورس تهران تحویل دهند.

بنابراین گزارش، بنیاد مستضعفان 57.7 درصد سهام بانک سینا را در اختیار دارد.

اطلاعیه عرضه 8.99 درصدی سهام بانک سینا به صورت عمده

جزییات عرضه 8.99 درصدی سهام بانک سینا

جزییات عرضه 8.99 درصدی سهام بانک سینا

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بنیاد مستضعفان بعد از ناکامی در فروش دو بلوک 7 و 8 درصدی سهام بانک سینا در اسفند سال گذشته ، برای فروش 8.99 درصد از سهام این بانک هزار میلیارد تومانی اقدام کرد تا در صورت انجام از درصد مالکیت بکاهد.

به این ترتیب، مقرر شده 899 میلیون سهم “وسینا” در روز شنبه 25 مرداد از طریق کارگزاری بهگزین عرضه شود.در این واگذاری قیمت پایه هرسهم 2800  تومان و به ارزش پایه 2.5 هزار میلیارد تومان تعیین شده است.

همچنین کارگزاران خریدار در صورتی مجاز به ورود سفارش خرید به سامانه معاملاتی هستند که 10 درصد ارزش سهام مورد معامله بر اساس قیمت پایه را نقد یا بصورت ضمانت نامه بانکی بدون قید و شرط( به مدت حداقل دو ماه از تاریخ عرضه) از مشتری دریافت کرده و حسب مورد به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز یا ارائه کنند و تاییدیه را مبنی بر اخذ تضامین مربوطه به شرکت بورس تهران تحویل دهند.

بنابراین گزارش، بنیاد مستضعفان 57.7 درصد سهام بانک سینا را در اختیار دارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک سینا از پیشنهاد هیات مدیرع مبنی بر افزایش سرمایه 150 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها خبر داد.

براین اساس، “وسینا” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 1000 به بیش از 2.5 هزار میلیارد تومان برساند. تامین مالی این بانک بورسی در صورت موافقت سازمان بورس با هدف  اصلاح ساختار مالی بانک و بهبود نسبتهای مالی اعمال خواهد شد.

بنابراین گزارش، بنیاد مستضعفان مالک 60.3 درصد سهام این بانک بشمار می آید.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.