دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
6 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سرمایه گذاری سپه ،سرمایه گذاری جامی و سرمایه گذاری وثوق امین به ترتیب از برنامه افزایش سرمایه 79 ، 58 و 41 درصدی از دو محل خبر دادند.

براین اساس، “وسپه” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 669.1 میلیارد تومان به 1.2 هزار میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بورسی از دو محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته اعمال خواهد شد تا صرف جبران مخارج سرمایه ای و مشتمل بر توجیه لزوم افزایش سرمایه شود.

همچنین “وجامی” درصدد است سرمایه فعلی را از 19 به 30 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه از محل سود انباشته اعمال خواهد شد تا قادر به اصلاح ساختار مالی شود.

دراین میان، “وثوق” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 17.7 به 25 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه از محل سود انباشته اعمال خواهد شد تا قادر به اصلاح ساختار مالی شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سرمایه گذاری امید در نظر دارد بلوک 50 درصدی + یک سهم سرمایه گذاری سپه را بطور یکجا و نقد یا شرایطی روانه میز فروش در بازار اول معاملات بورس کند.

به این ترتیب، مقرر شده سه میلیارد و 345 میلیون و 500 هزار و یک سهم “وسپه” روز چهارشنبه 29 مرداد از طریق کارگزاری بانک سپه عرضه شود. در این واگذاری قیمت پایه هر سهم 34545 ریال و قیمت پایه کل 11.5 هزار میلیارد تومان تعیین شده است.

خریدار درصورت تمایل به خرید شرایطی باید 50 درصد ثمن معامله را نقداً و مابقی مبلغ را با احتساب سود دوره تقسیط با نرخ سالانه 18 درصد طی 6 قسط مساوی با فواصل 6 ماهه طی 6 فقره چک همزمان با انعقاد قرارداد به فروشنده تحویل دهد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سرمایه گذاری امید درحالی 8 مرداد بلوک 66.4 درصدی سرمایه گذاری سپه را روانه میز فروش کرده بود تا در صورت انجام از ترکیب سهامداری آن خارج شود اما به دلیل عدم وجود خریدار در این واگذاری ناکام ماند.

براین اساس، این هلدینگ این بار در نظر دارد بلوک 15 درصدی سهام این شرکت را بطور یکجا و نقد یا نقد و شرایطی در بورس تهران عرضه کند. مقرر شده یک میلیارد و سه میلیون و 650 هزار سهم در نماد “وسپه” روز یکشنبه 31 فروردین ماه از طریق کارگزاری بانک سپه به فروش برسد.

در این واگذاری قیمت پایه هر سهم 8663 ریال (بیش از 1.6 برابر قیمت فعلی تابلو)و قیمت پایه کل 869.4 میلیارد تومان تعیین شده است. در صورت انجام معامله بصورت نقد خریدار باید کل ثمن معامله را حداکثر در مدت 2 روز کاری بعد از انجام معامله پرداخت کند.

در صورت انجام معامله بصورت شرایطی، قطعیت معامله حداکثر ظرف مدت 14 روز کاری پس از انجام معامله مشروط به پرداخت ثمن نقدی معامله معادل 10 درصد ارزش معامله و الباقی 90 درصد طی یک فقره چک به تاریخ 15 روز کاری پس از انجام معامله و ارائه سند تسویه خارج از پایاپای، تکمیل و امضای قرارداد و وکالت نامه خواهد بود.

بابت تضمین پرداخت مانده ثمن اقساطی، خریدار یا خریداران باید به میزان ارزش 100 درصد سهام عرضه شده ،سهام شرکت مورد معامله را به نفع فروشنده از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی به وثیقه گذارند که پس از تسویه کامل، رفع توثیق خواهد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

رستگاران بدون هیجان‌زدگان

به گزارش بورس نیوز، بازار سرمایه طی معاملات امروز سه‌شنبه خود تاکنون “09:27” دقیقه و در همین ابتدای کار مسیر فتح قله 4 هزارتایی را پیش گرفته است.

همانطور که پیش‌بینی می‌شد در همان ابتدای بازار عرضه‌ها شدت باید، چون به مرز روانی کانال 400 هزار برای شاخص کل هستیم. ولی جالب اینجاست که تقاضا نیز پر قدرت است و صف خرید‌ها عرضه و مجددا به صف خرید کشیده می‌شوند و فعلا این روال در حال ادامه است.

شاخص کل دیروز رکورد بسیار خوبی را به جا گذاشت و امروز نیز تا این لحظه در حال شکستن رکورد‌های جدید است.

شاخص‌کل تا این لحظه با رشد 6 هزار و 782 واحدی در مرز 398 هزارواحدی قرار گرفته و اصلا بعید نیست که امروز این قله برای نخستین بار فتح شود؛ شاخص‌کل هم‌وزن نیز 2 هزار و 125 واحد نیز پله 121 هزار واحدی خود را پشت سر گذاشت تا اهالی که در هفته گذشته این بازار را ترک کردند، با شرمندگی بدنبال ورود مجدد به بازارسرمایه باشند.

ارزش معاملات بورس تهران در همین ابتدای بازشدن بازار به 904 میلیارد تومان رسیده و این در حالی است که ارزش نقدی بازار 878 میلیارد تومان ثبت شده است.

در لیست نماد‌های تاثیرگذار امروز، “فملی” با 415 رشد، “اخابر” با 399 رشد، “وبملت” با 393 رشد، “وغدیر” با 242 رشد، “نوری” با 219 رشد، “فارس” با 213 رشد، “خودرو” با رشد 189 واحدی جزو سبز‌های امروز بازار نام گرفتند.

 

نمایی از حجم بازار

رستگاری بدون هیجان‌زدگان

نمایی از ارزش بازار

رستگاری بدون هیجان‌زدگان

نمایی از ارزش معاملات

رستگاری بدون هیجان‌زدگان

در ساعت 09:41

گویا بازار چشم‌خورد و باید برای آن اسپند دود کرد، در این لحظه شاخص‌کل به 5 هزار و 719 واحدی عقب‌گرد داشته و مجموع شاخص‌کل نیز 397 هزار و 757 واحدی شده است.

رستگاری بدون هیجان‌زدگان

حوالی ساعت 10
شاخص‌کل با آنکه سبزپوش است اما؛ عطش ابتدایی خود را گویا برای فتح ابرکانال جدید از دست داده و فعلا 5 هزار و 380 واحدی بوده و در قله 397 هزارواحدی ایستاده است.

ارزش معاملات ظرف یک ساعت به حدود 2 هزار میلیارد تومان رسید.

در لیست تاثیرگذارهای بازار ” فارس” نخستین سهمی بود که با 248واحد توانست قرمزپوشی خود را به رخ بکشد.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، استقبال بی نظیر مردم و سرمایه گذاران از بورس تهران و سهامدار شدن، به حدی بالا است که عرضه ها قادر به پوشش کل تقاضای بازار نیست و تکافوی سیل عظیم خریداران و سرمایه گذاران را نمی دهد.
سهامداران عمده شرکت ها و حقوقی های بازار نیز با استفاده و سوء استفاده از فرصت طلایی بدست آمده، در صدد پوشش و تامین تمام نیازهای بازار و مردم مشتاق برای خرید و اشاعه فرهنگ سهامداری، نیستند و مانع از موازنه عرضه و تقاضا و ایجاد تعادل در بازار و قیمتها گشته اند. در نتیجه، همچنان شاهد برتری نسبی طرف تقاضا و بعبارتی دیگر، کمبود سهام در بازار هستیم. بخاطر داشته باشید که حتی با افزایش 3 تا 4 برابری قیمت ها طی دو سال اخیر در بازار، ارزش کل بازار (بورس و فربورس و بازار پایه) در حال حاضر بیش از 130 میلیارد دلار است. از این رقم هم، فقط 15 تا 20 درصد، سهام شناور آزاد داریم! به عبارتی، کل سهام قابل معامله و عرضه در بازار( شامل 610 شرکت فعال)، بیش از 19.5 میلیارد دلار نیست! این در حالیست که کل رقم نقدینگی در کشور به بیش از 2100 هزار میلیارد تومان در حال حاضر رسیده است!
از طرفی، خریداران و سرمایه گذاران در بازار بورس، علاوه بر انگیزه های متعدد برای کسب سود و بازدهی در این بخش از فعالیت های اقتصادی، یک محرک قوی تر دیگر نیز برای خرید سهام دارند و آن نیز بجز ممانعت از افت سنگین ارزش پول ملی( ریال ایرانی)، چیز دیگری نیست. به دیگر سخن، مردم آنقدرها از افت قیمت سهام خویش بیمناک نیستند که از افت ارزش پول و پس اندازهای خویش بیمناک اند. چرا که سابقه 40 ساله جمهوری اسلامی ایران نشان داده که هر که نقدینگی و پس اندازهای خود را به شکل دارایی های پولی نگهداری کرده، جزو بازندگان و مالباخته ها! بوده و هر که با استفاده از هوشیاری و استدلالات درست خویش، اقدام به تبدیل منابع و نقدینگی خویش به اشکال مختلف دارایی های سرمایه ای( نظیر اوراق سهام شرکتها) کرده است، جزو برنده ها و از طیف ثروتمندان کشور بوده است و حاصل عمر خود را بر باد نداده است!.
و اما شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در بازار امروز با ثبت رشد 3874 واحدی (معادل 0.99 درصد) به ایستگاه رفیع 395 هزار و 912 واحدی رسید و نشان داد که سودای فتح قله 400 هزار واحدی در آینده نزدیک را دارد. شاخصی که بهمراه بازیگران خویش، ترسی از ارتفاعات بالا و قیمت های اشباع شده ندارد و عزم خود را برای بیرون کشیدن پول خود از نظام بانکی و تبدیل آن به برگه های سهام شرکتها، جزم کرده است.
کار بدانجا رسیده که افراد عامی و بیسواد نیز در تب سهامدار شدن و ورود به بازار داغ و پر منفعتی چون بورس تهران، از یکدیگر سبقت می گیرند و واحد پذیرش اکثر کارگزاری ها، مملو از سرمایه گذاران تازه واردی است که عطش خرید و سهامداری در بورس را دارند.

اوضاع بسامان بازار امروز
در بازار امروز شاخص کل متاثر از رشد قیمت ها در نمادهایی چون «وبملت»، «اخابر»، «فملی»، «نوری»، «خودرو» با رشد حدود 3874 واحدی روبرو شد. بازار مثبت آغاز کرد و با نزدیکی شاخص کل به سطح 400 هزار واحدی، شاهد عقب نشینی جزیی خریدارن بودیم.

کارنامه امروز بازار
شاخص کل 395،912 واحد / میزان تغییر 3874 واحد مثبت/ ارزش بازار 14،431،812 میلیارد ریال/ ارزش معاملات 34،688 میلیارد ریال/ حجم معاملات 6.188 میلیارد سهم

نمادهای تاثیر گذار در شاخص
وبملت 401 واحد مثبت/ اخابر 399 واحد مثبت/ فارس 336 واحد منفی/ فملی 273 واحد مثبت/ نوری 204 واحد مثبت/ خودرو 187 واحد مثبت/ فخاس 152 واحد منفی

بیشترین حجم معاملات
وتجارت 649.3 میلیون سهم/ خساپا 455.5 میلیون سهم/ وبملت 273.9 میلیون سهم/ ذوب 273.5 میلیون سهم/ وبصادر 240.1 میلیون سهم

اهم اخبار و تحولات روزانه
1_ روز گذشته در بورس کالا مس مفتول 743 میلیون ریال، کاتد 720 میلیون ریال، ورق گرم بین 48 تا 52 میلیون ریال و ورق سرد 76 میلیون ریال قیمت خورد. اوره گرانل بالای 20 میلیون ریال معامله شد.
2_ محصولات ورق سرد، گالوانیزه و قلع اندود فولاد مبارکه در معاملات روز گذشته اعداد بسیار بالاتر از انتظار تحلیلگران را تجربه کرد!

3_ با فروکش کردن نگرانی ها در سطح جهان قیمت اونس به زیر 1540 دلار سقوط کرد.

4_ بالاتری بازدهی معادل بانکی در اوراق خزانه 19.3 درصد است که این رقم به نفع P.e بازار بورس است.

5_ گفته می شود 60 درصد فولاد اکسین به «فخوز» رسیده است. اگر این خبر قطعی شود هم برای فخوز اتفاق خوبی است و هم یک سر جریان به وصندوق بازمی گردد چون وصندوق به دنبال فروش سهام خود در اکسین بود که از محل فروش آن سود بالایی شناسایی می کند. ابعاد این جریان هنوز شفاف نشده اما مدیرعامل فخوز این خبر را داده است.
6_ از آنجا که سایپا و ایران خودرو برای دریافت 5 هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت باید از شمول ماده 141 خارج شوند، برخی منابع گفته اند تجدید ارزیابی این دو شرکت سرعت گرفته است.

7_ نطرین، شبریز، دحاوی و تامین سرمایه امید افزایش سرمایه می دهند.

8_ امضای قرارداد سه جانبه میان شرکت معدنی و صنعتی گل گهر و کنسرسیوم مشترک برای خط تولید کنسانتره 1 میلیون تنی. همچنین امضای تفاهم نامه بین لوله سازی اهواز و فولاد مبارکه و فولاد اکسین برای تولید350 هزارتن ورق با 315 میلیون یورو صرفه جویی ارزی.

9_ منابع خبری می گویند میان وزارت راه و شهرسازی و شرکت ذوب آهن اصفهان برای تولید 13 هزار و پانصد تن ریل راه آهن قرارداد 12 میلیون یورویی امضا شده است.

10_ توافق نفت در ازای سازندگی که دولت عادل عبدالمهدی با چین امضا کرده وارد مرحله اجرایی شده است.

11_ دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در توییتی معترضان ایرانی را که در جریان اعتراض‌ها از پا گذاشتن روی پرچم آمریکا خودداری کردند ستایش کرده است.

12_ چاک شومر می گوید در پرونده استیضاح رئیس جمهور ، به زودی در مورد امکان استفاده از “قدرت جنگی” تصمیم گیری میکنیم! (گزینه قدرت جنگی در شرایطی ست که رئیس جمهور امریکا با انجام یک اقدام ، باعث کمک به دشمنان امریکا یا تحمیل جنگ به امریکا شود. در این حالت ، کنگره امریکا توان عزل رئیس جمهور را خواهد داشت).

13_ ایالات متحده برچسب دستکاری در ارزش پولی را پیش از توافق تجاری با چین از روی نام این کشور بر می دارد.

14_ چینی ها برای امضای فاز اول توافق تجاری به آمریکا سفر کردند.

15_ از ابتدای تیرماه سال 99 کارسازی همه تراکنش های بین بانکی و درون بانکی و همچنین پرداخت وجه چک‌های عادی و رمزدار صادر شده در سال 99 مستلزم اظهار توسط پرداخت کننده و دریافت کننده است تا مشخص شود چک تسویه را چه کسی بابت چه موضوعی صادر و به حساب چه کسی می رود.

16_ رویترز نوشته، اروپایی‌ها امروز مکانیسم ماشه را علیه ایران فعال می‌کنند. خبرگزاری رویترز به نقل از دیپلمات‌ها مدعی شده فرانسه، انگلیس و آلمان روز سه‌شنبه ساز و کار حل اختلاف توافق هسته‌ای ایران را فعال خواهند کرد.

حافظ عزیزی نقش
مدیر سرمایه گذاری و گروه تحلیل بازار

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، شرکت پتروشیمی خراسان فعالیت‌های خود را متوقف کرد.
بر این اساس، این شرکت اعلام کرد که به دلیل برودت هوا و افت فشار گاز تمامی فعالیت‌های این پتروشیمی از تاریخ 1398/10/21 تا اطلاع ثانوی متوقف خواهد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

واکنش لحظه‌ای سهامداران، بازار را هیجانی می‌کندمصطفی حقیقی مهمانداری مدیرعامل کارگزاری آبان در خصوص نزدیک شدن شاخص به مرز 400 هزار واحدی و کاهش یکباره آن به بورس نیوز اظهار کرد: بازار در شرایط حاضر هیجانی بوده و دچار واکنش‌های لحظه‌ای می‌شود.

وی ادامه داد: با کوچک‌ترین آلارم سهامدارن تغییر رویه می‌دهند و در بازار هیجانی این موضوع طبیعی است؛ اخبار، حوادث و شایعاتی که منتشر می‌شود بازار را تحت تاثیر خود قرار داده است.

حقیقی مهمانداری افزود: قیمت‌ها در اثر حوادث هفته اخیر پایین آمد و مردم پس از اطمینان خاطر پیدا کردن از وضعیت کشور، افرادی که سهم خود را ارزان فروخته بودند، گران خریدند و در صدد جبران برآمدند، بازار در روز گذشته همچون فنری که تحت فشار قرار گرفته بود و پس از رها شدن به حالت اول و حتی بالاتر برگشت، عمل کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

انتخاب اعضای حقوقی جدید هیات مدیره

به گزارش بورس نیوز، شرکت سرمایه گذاری سپه نمایندگان حقوقی هیات مدیره را تغییر داد.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد؛ باستناد مصوبە مجمع 1397/12/20 و جلسە هیات مدیرە 1398/10/03 اسامی اعضای هیات مدیره و نمایندگان آن‌ها تغییر کردند.

انتخاب اعضای حقوقی جدید هیات مدیره

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه، شرکت سرمایه گذاری سپه در اطلاعات و صورت‌های مالی میان دوره‌ای ۶ماهه منتهی به ۳۱خرداد۱۳۹۸ با سرمایه شش هزار و ۶۹۱میلیارد ریالی سود هرسهم را ۲۴۴ریال اعلام کرد.

این شرکت در گزارش منتشر شده خود سود عملیاتی را مبلغ یک هزار و ۶۴۰میلیارد ریال، سود خالص را یک هزار و ۶۳۱میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره را مبلغ دو هزار و ۲۸۴میلیارد ریال اعلام کرد.

فعالیت این دوره شرکت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حکایت از رشد ۹۶درصدی سود عملیاتی، ۹۵درصدی سود خالص و ۶۶درصدی سود انباشته پایان دوره دارد.

«وسپه» طی این گزارش در صورتخلاصه سرمایه‌گذاری‌های خود در بورس از رشد ۱۸ هزار و ۹۰۱ میلیارد ریالی پرتفوی سهام شرکت های پذیرفته شده خبر داد. این شرکت اعلام کرده است که بهای تمام شده این پرتفوی با رشد یک هزار و ۷۲میلیارد ریالی به مبلغ ۱۰هزار و ۱۱۸میلیارد ریال رسیده است. ارزش بازار این شرکت نیز با افزایش ۸هزار و۴۷۳میلیارد ریالی به مبلغ ۲۹هزار و ۱۹میلیارد ریال بالغ شده است.

در دوره ۶ماهه فعالیت «وسپه» در پرتفوی بورسی سهام خریداری شده به مبلغ یک هزار و ۸۷۶میلیارد و ۴۴۰میلیون ریال رسید و کل مبلغ سهام واگذار شده به مبلغ یک هزار و ۵۹۸میلیارد و ۸۶۱میلیون ریال رسیده است که در این دوره سود این سهام واگذاره شده ۴۲۵ میلیارد و ۷۳۳ میلیون ریال رقم خورده است.

این شرکت درآمد حاصل از سود سهام محقق شده خود در دوره مالی ۶ماهه را یک هزار و ۲۱۸میلیارد و ۴۸۵میلیون ریال منتشر کرده است.

«وسپه» در تشریح اهداف و برنامه های راهبردی خود در خصوص ترکیب پرتفوی اعلام کرده است که  قصد دارد حضور موثری در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران از طریق سرمایه گذاری در سهام شرکتهای پذیرفته شده در بورس و فرابورس داشته باشد. همچنین بررسی سیستماتیک، همه جانبه و دایمی شرکت های سرمایه پذیر و به ویژه شرکت‌های موجود در سبد دارایی های بورسی و فرابورسی شرکت داشته باشد.

این شرکت در نظر دارد اصلاح مستمر پرتفوی سهام با هدف کاهش ریسک و افزایش بازدهی سرمایه‌گذاری‌ها و همچنین گسترش پرتفوی در راستای صنایعی که از ثبات نسبی و سطح اطمینان بیشتری برخوردار هستند را در دستور کار خود قرار دهد. علاوه بر این تجزیه و تحلیل همزمان بازارهای موازی و رصد بازارهای بین المللی جهت حداکثر کردن ثروت سهامداران و ذینفعان و کسب بیشترین بازده را در برنامه‌های امسال قرار دهد.

«وسپه» در نظر دارد سرمایه خود را به منظور اصلاح ساختار مالی، جلوگیری از کوچک شدن سبد دارایی ها و استفاده از فرصت های پیش رو را افزایش دهد.  

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.