دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، گروه سدید از نتیجه نهایی دعوی شرکت سرمایه گذاری برق و آب صبا درباره مالکیت 33 درصدی سهام شرکت فراب خبر داد و برای دو روز کاری با توقف نماد روبرو شد.

براین اساس، “وسدید” درباره مالکیت 33 درصدی سهام شرکت فراب اعلام کرد: نامه 2 شهریور قاضی اجرای احکام و رئیس شعبه 27 دادگاه عمومی حقوقی تهران مبنی بر سالبه به انتفاء موضوع بودن توقیف اجرا به لحاظ اجرای حکم و ختم عملیات اجرایی صادر و سپس مراتب به موجب نامه 2 شهریور با امضای سرپرست مجتمع قضایی مدنی به معاونت قضایی رئیس دادگستری کل استان تهران ارسال و در دفتر ذیربط ثبت شد. نامه 19 مرداد خطاب به مدیر ثبت شرکت ها مبنی بر ممنوعیت هرگونه عملیات مغایر با مالکیت 33 درصد سهام گروه سدید در شرکت فراب نیز به اداره ثبت شرکت ها تسلیم شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد؛ گروه صنعتی  سدید دوره 12 ماهه منتهی به اسفند 1398 به ازای هر سهم 181 ریال سود محقق کرده که نسبت به گزارش حسابرسی نشده  کمتر از 1% افزایش  یافته است.

«وسدید» با سرمایه ثبت شده 3,980,884 میلیون ریال طی عملکرد 12 ماهه سال مالی منتهی به 1398/12/29  مبلغ 72 میلیارد تومان  سود خالص محقق کرده این در حالیست که شرکت در مدت مشابه سال 32 میلیارد تومان زیان شناسایی کرده بود؛ این تغییر عمدتاً ناشی از رشد %540 جمع درآمدهای عملیاتی شرکت بوده است.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرآنلاین،امروز سه‌شنبه چهارم شهریور بازار سرمایه در شروع معاملات بازار سرمایه در شروع معاملات با رشد 17 هزار واحدی شاخص کل رو به رو بود.

بازار با رشد قیمت در اکثر گروه‌ها آغاز به کار کرده است.

صف فروش خودرو نیز در حال جمع شدن است.

فلزات اساسی امروز با بهبود تقاضا همراه اند. فولاد، فملی، فخوز، کاوه، وتوکا، هرمز و فپنتا با افزایش قیمت داد و ستد می‌شوند. فاسمین، فولای، ارفع، وسدید و کویر ازجمله پر عرضه‌های گروه اند. ذوب و فسدید متعادل معامله می‌شوند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ در ساعت 10:05 جمع صف‌های خرید به حدود هشت هزار و 190 میلیارد تومان رسید و ارزش کل صف‌های فروش 650 میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به هفت هزار و 540 میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین سفارش در صفوف خرید «ونیکی»، «وبانک» و «پترول» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام سرمایه‌گذاری ملی ایران 797 میلیارد تومان تقاضای خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش «وسدید»، «سخزر» و «کماسه» در نوبت انتظار است؛ گفتنی است حجم صف تولید نیروی برق آبادان (آبادا) به نزدیک چهار درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

ارزش 10 صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع سه هزار و 330 میلیارد تومان (41 درصد کل) و 10 صف فروش برتر 450 میلیارد تومان (68 درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در 129 نماد و حجم صف‌های فروش در 16 نماد بیش از 10 میلیارد تومان بوده است.

علاقه‌مندان به گروه‌های “سرمایه‌گذاری‌ها” و “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” بیشترین سفارشات خرید را به ترتیب با برآیند هزار و 225 میلیارد تومان و هزار و 140 میلیارد تومان در سیستم ثبت کرده‌اند و از سویی دیگر هیچ گروهی زیر فشار فروش نیست.

این جدول حدود 38 درصد از هشت هزار و 850 میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هفت هزار و 330 میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن __ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به 16 هزار و 180 میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای خرید و فروش بورس 5.11

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، شرکت گروه صنعتی سدید و شرکت فراب، دعوایی 25 ساله دارند که در همان 25 سال پیش، حکم دادگاه بدوی مشروح بر آن بوده که 33 درصد از سهام فراب، به شرکت وسدید انتقال یابد. طبعا شرکت فراب درخواست تجدیدنظر داده و در دادگاه تجدیدنظر نیز حکم دادگاه تغییری نکرد.

این دعوای حقوقی تا اعاده دادرسی هم تداوم داشت اما حکم همان بود. وسدید توانست اثبات کند که 33درصد از سهام شرکت فراب را خریده و دلیل و اسنادش هم محکمه‌پسند بود. حال در روزهای اخیر، دو نامه مربوط به این دعوا در کدال نشسته است.

در نامه کدالی که شرکت وسدید منتشر کرده، آمده است که اقدام به افشای اطلاعات با اهمیت درخصوص نتیجه نهایی دعوی به نفع شرکت کرد و در اطلاعیه مذکور بیان نمود مطابق با رای صادره از طریق مراجع ذی‌صلاح شرکت فراب محکوم به ثبت صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 21 فروردین 1374 مبنی بر فروش سهام به محکوم له (شرکت گروه سرمایه‌گذاری یاد شده و این امر منجر به تثبیت مالکیت شرکت مذکور بر 33 درصد از سهام شرکت فراب و تکمیل فرآیند ثبت انتقال سهام مذکور در دفتر ثبت سهام شده است.

همچنین شرکت مذکور در تاریخ 4 اردیبهشت سال 96 از طریق افشای اطلاعات با اهمیت اعلام کرد موضوع افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی دارایی‌های شرکت سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت که شامل 33درصد شرکت فراب نیز خواهد بود در دستور کار هیات مدیره قرار گرفته است.

پیرو افشای اطلاعات با اهمیت مذکور شرکت سرمایه‌گذاری صنایع برق و آب صبا طی مکاتبه‌ای با سازمان بورس و اوراق بهادار موافقت مراجع ذی‌صلاح با اعمال ماده 477 قانون آیین دادرسی کیفری و صدور توقف عملیات اجرایی مربوط به ثبت انتقال سهام تا حصول نتیجه رسیدگی مجدد به پرونده را اعلام کرد، در همین راستا و برای صیانت از حقوق سهامداران با شرکت گروه صنعتی سدید، مکاتبه شد که پاسخ ناشر در این خصوص در قالب فرم شفاف‌سازی درخصوص شایعه خبر و گزارش منتشر شده در تاریخ 18 تیرماه 96 از طریق سامانه کدال منتشر شده است.

ضمن تاکید بر مسئولیت اعضای هیات مدیره شرکت درخصوص ارائه اطلاعات صحیح و قابل انکار ضروری است سهامداران محترم تمام احتمالات ممکن را مد نظر قرار دهند.

اما شرکت سرمایه‌گذاری آب و برق صبا، طی نامه دیگری که در کدال منتشر کرد؛ در بخش بااهمیتی آورده است که با توجه به پذیرش و تجویز اعاده دادرسی و نتیجتا لزوم رسیدگی مجدد به ادعای گروه سدید بر مالکیت سهام متعلق به این شرکت در فراب نزد مراجع ذی‌صلاح قضایی، خواهشمند است در راستای عمل به وظایف هیات مدیره آن سازمان به ویژه رعایت بند 11 ماده 7 قانون بازار اوراق بهادار به شرح «اتخاذ تدابیر ضروری و انجام اقدامات لازم به منظور حمایت از حقوق و منافع سرمایه‌گذاران در بازار اوراق بهادار موضوع به نحو شایسته‌ای برای کلیه ذی نفعان گروه سدید مخصوصا سهامداران آن شرکت اطلاع‌رسانی شود.

بررسی ابعاد حقوقی این دعوا!

حمید اسدی، کارشناس حقوقی بازار سرمایه درخصوص دعوای حقوقی بین این دو شرکت می‌گوید: در دعوای شرکت سدید به طرفیت شرکت فراب و صدور حکم به نفع شرکت سدید و درخواست اعاده دادرسی از طرف شرکت فراب نکات حقوقی متعددی موجود است.

او ادامه می‌دهد: اول اینکه مراحل دادرسی به ترتیب در دعوای حقوقی عبارتند از: بدوی تجدید نظر، سپس اعاده دادرسی در دعوای حقوقی دو شرکت فراب و سدید در مراحل بدوی و تجدیدنظر حکم به نفع شرکت سدید صادر شد که باید 33 درصد از سهام شرکت فاراب به شرکت سدید منتقل شود. اما اخیرا شرکت فاراب ادعایی مبنی بر اخذ دستور توقف عملیات اجرایی مطرح کرده است.

این کارشناس حقوقی بازار سرمایه درخصوص جایگاه اعاده دادرسی در نظام حقوقی و قضایی می‌گوید: طبق ماده 426 قانون آیین دادرسی مدنی نسبت به احکامی که قطعیت یافته ممکن است درخواست اعاده دادرسی شود. این ماده به بیان اعاده دادرسی حقوقی یا به اصطلاح اعاده دادرسی عام می‌پردازد. همچنین ماده 477 قانون آیین دادرسی کیفری چنین بیان می‌کند که اگر رای قطعی صادر شده از هر یک از مراجع قضایی توسط رئیس قوه‌قضائیه خلاف شرع بین تشخیص داده شود با تجویز اعاده دادرسی پرونده را به دیوان عالی کشور ارسال کرده تا در شعبی خاص که توسط رئیس قوه‌قضائیه برای این امر تخصیص یافته رسیدگی شود.

او ادامه می‌دهد: همچنین طبق ماده 5 دستورالعمل اجرایی ماده 477 آیین دادرسی کیفری اشخاص حقیقی و حقوقی متقاضی اعمال ماده 477 می‌توانند درخواست خود را برای دادگستری کل استان مربوطه ارسال کنند. طبق تبصره ماده 9 این دستورالعمل با تجویز اعاده دادرسی توسط رئیس قوه‌قضائیه اجرای حکم اصول نتیجه قطعی به تعویق می‌افتد.

اسدی بیان کرد: همان‌طور که مشاهده می‌شود رای صادره به نفع شرکت سدید به هیچ عنوان نقض نشده و توقف عملیات اجرایی حکم یکی از آثار حقوقی اعاده دادرسی است که به‌صورت موقت بوده و پس از رسیدگی مجدد در مرجع قضایی هم‌عرض متناسب دادگاه صادر‌کننده رای، قابل اجرا است.

منبع: دنیای‌اقتصاد

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

در نامه کدالی که شرکت وسدید منتشر کرده، آمده است که اقدام به افشای اطلاعات با اهمیت درخصوص نتیجه نهایی دعوی به نفع شرکت کرد و در اطلاعیه مذکور بیان نمود مطابق با رای صادره از طریق مراجع ذی‌صلاح شرکت فراب محکوم به ثبت صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 21 فروردین 1374 مبنی بر فروش سهام به محکوم له (شرکت گروه سرمایه‌گذاری یاد شده و این امر منجر به تثبیت مالکیت شرکت مذکور بر 33 درصد از سهام شرکت فراب و تکمیل فرآیند ثبت انتقال سهام مذکور در دفتر ثبت سهام شده است. همچنین شرکت مذکور در تاریخ 4 اردیبهشت سال 96 از طریق افشای اطلاعات با اهمیت اعلام کرد موضوع افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی دارایی‌های شرکت سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت که شامل 33درصد شرکت فراب نیز خواهد بود در دستور کار هیات مدیره قرار گرفته است. پیرو افشای اطلاعات با اهمیت مذکور شرکت سرمایه‌گذاری صنایع برق و آب صبا طی مکاتبه‌ای با سازمان بورس و اوراق بهادار موافقت مراجع ذی‌صلاح با اعمال ماده 477 قانون آیین دادرسی کیفری و صدور توقف عملیات اجرایی مربوط به ثبت انتقال سهام تا حصول نتیجه رسیدگی مجدد به پرونده را اعلام کرد، در همین راستا و برای صیانت از حقوق سهامداران با شرکت گروه صنعتی سدید، مکاتبه شد که پاسخ ناشر در این خصوص در قالب فرم شفاف‌سازی درخصوص شایعه خبر و گزارش منتشر شده در تاریخ 18 تیرماه 96 از طریق سامانه کدال منتشر شده است. ضمن تاکید بر مسوولیت اعضای هیات مدیره شرکت درخصوص ارائه اطلاعات صحیح و قابل انکار ضروری است سهامداران محترم تمام احتمالات ممکن را مد نظر قرار دهند. اما شرکت سرمایه‌گذاری آب و برق صبا، طی نامه دیگری که در کدال منتشر کرد؛ در بخش بااهمیتی آورده است که با توجه به پذیرش و تجویز اعاده دادرسی و نتیجتا لزوم رسیدگی مجدد به ادعای گروه سدید بر مالکیت سهام متعلق به این شرکت در فراب نزد مراجع ذی‌صلاح قضایی، خواهشمند است در راستای عمل به وظایف هیات مدیره آن سازمان به ویژه رعایت بند 11 ماده 7 قانون بازار اوراق بهادار به شرح «اتخاذ تدابیر ضروری و انجام اقدامات لازم به منظور حمایت از حقوق و منافع سرمایه‌گذاران در بازار اوراق بهادار موضوع به نحو شایسته‌ای برای کلیه ذی نفعان گروه سدید مخصوصا سهامداران آن شرکت اطلاع‌رسانی شود.

بررسی ابعاد حقوقی این دعوا!

حمید اسدی، کارشناس حقوقی بازار سرمایه در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» درخصوص دعوای حقوقی بین این دو شرکت می‌گوید: در دعوای شرکت سدید به طرفیت شرکت فراب و صدور حکم به نفع شرکت سدید و درخواست اعاده دادرسی از طرف شرکت فراب نکات حقوقی متعددی موجود است.  او ادامه می‌دهد: اول اینکه مراحل دادرسی به ترتیب در دعوای حقوقی عبارتند از: بدوی تجدید نظر، سپس اعاده دادرسی در دعوای حقوقی دو شرکت فراب و سدید در مراحل بدوی و تجدیدنظر حکم به نفع شرکت سدید صادر شد که باید 33 درصد از سهام شرکت فاراب به شرکت سدید منتقل شود. اما اخیرا شرکت فاراب ادعایی مبنی بر اخذ دستور توقف عملیات اجرایی مطرح کرده است.  این کارشناس حقوقی بازار سرمایه درخصوص جایگاه اعاده دادرسی در نظام حقوقی و قضایی می‌گوید: طبق ماده 426 قانون آیین دادرسی مدنی نسبت به احکامی که قطعیت یافته ممکن است درخواست اعاده دادرسی شود. این ماده به بیان اعاده دادرسی حقوقی یا به اصطلاح اعاده دادرسی عام می‌پردازد. همچنین ماده 477 قانون آیین دادرسی کیفری چنین بیان می‌کند که اگر رای قطعی صادر شده از هر یک از مراجع قضایی توسط رئیس قوه‌قضائیه خلاف شرع بین تشخیص داده شود با تجویز اعاده دادرسی پرونده را به دیوان عالی کشور ارسال کرده تا در شعبی خاص که توسط رئیس قوه‌قضائیه برای این امر تخصیص یافته رسیدگی شود.  او ادامه می‌دهد: همچنین طبق ماده 5 دستورالعمل اجرایی ماده 477 آیین دادرسی کیفری اشخاص حقیقی و حقوقی متقاضی اعمال ماده 477 می‌توانند درخواست خود را برای دادگستری کل استان مربوطه ارسال کنند. طبق تبصره ماده 9 این دستورالعمل با تجویز اعاده دادرسی توسط رئیس قوه‌قضائیه اجرای حکم اصول نتیجه قطعی به تعویق می‌افتد. اسدی بیان کرد: همان‌طور که مشاهده می‌شود رای صادره به نفع شرکت سدید به هیچ عنوان نقض نشده و توقف عملیات اجرایی حکم یکی از آثار حقوقی اعاده دادرسی است که به‌صورت موقت بوده و پس از رسیدگی مجدد در مرجع قضایی هم‌عرض متناسب دادگاه صادر‌کننده رای، قابل اجرا است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری، در ساعت 9:50 جمع صف‌های خرید به حدود هشت هزار و 50 میلیارد تومان رسید و ارزش کل صف‌های فروش هزار و 180 میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به شش هزار و 870 میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین سفارش در صفوف خرید «ونیکی»، «پترول» و «برکت» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام سرمایه‌گذاری ملی ایران هزار و 70 میلیارد تومان تقاضای خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش «وسدید»، «فنوال» و «حپارسا» در نوبت انتظار است؛ گفتنی است حجم صف نیروگاه زاگرس کوثر (بزاگرس) به 2.2 درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

ارزش 10 صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع سه هزار و 530 میلیارد تومان (44 درصد کل) و 10 صف فروش برتر 620 میلیارد تومان (53 درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در 101 نماد و حجم صف‌های فروش در 30 نماد بیش از 10 میلیارد تومان بوده است.

علاقه‌مندان به گروه‌های “سرمایه‌گذاری‌ها” و “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” بیشترین سفارشات خرید را به ترتیب با برآیند هزار و 300 میلیارد تومان و هزار و 50 میلیارد تومان در سیستم ثبت کرده‌اند و از سویی دیگر گروه “سیمان” با فشار فروش ناچیز 60 میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود 38 درصد از 9 هزار و 220 میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع پنج هزار و 960 میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن 155 درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به 15 هزار و 180 میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای خرید و فروش بورس 5.7

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، گروه صنعتی سدید از انعقاد قرارداد در شرکت فرعی پتکو به ارزش 30 میلیارد تومان به علاوه 3.2 میلیون یورو خبر داد و برای دو روز کاری با توقف نماد روبرو شد.

براین اساس، “وسدید” 2 مرداد ماه در شرکت فرعی پتکو قراردادی به ارزش 30 میلیارد تومان به علاوه 3.2 میلیون یورو منعقد کرده است. با عنایت به اینکه شرکت پتکو طبق صورت های مالی حسابرسی شده منتهی به اسفند 98 دارای سود انباشته به مبلغ 5.3 میلیارد تومان بوده، اجرای این قراردادها باعث افزایش سودآوری در شرکت فوق خواهد شد و در صورت تقسیم سود منجر به شناسایی درآمد در شرکت اصلی و به تبع آن تاثیر مثبتی در کاهش زیان تلفیقی گروه صنعتی سدید خواهد داشت.

درصد مالکیت “وسدید” در شرکت تحت کنترل 95 درصد است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ در ساعت 10:20 جمع صف‌های خرید به حدود پنج هزار و 370 میلیارد تومان رسید در حالی که ارزش صف‌های فروش 780 میلیارد تومان بوده است؛ بدین ترتیب کفه ترازو با چهار هزار و 590 میلیارد تومان به نفع صف‌های خرید سنگینی می‌کند.

تا این ساعت بیشترین سفارش در صفوف خرید «پترول»، «وآیند» و «فخوز» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان هزار و 658 میلیارد تومان تقاضای خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش «وسدید»، «پارسان» و «ولیز» در نوبت انتظار است؛ گفتنی است حجم صف ریل سیر کوثر (حسیر) به 10 درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

ارزش 10 صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع سه هزار و 500 میلیارد تومان (65 درصد کل) و 10 صف فروش برتر 330 میلیارد تومان (42 درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در 59 نماد و حجم صف‌های فروش در 21 نماد بیش از 10 میلیارد تومان بوده است.

علاقه‌مندان به گروه‌های “محصولات شیمیایی” و “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” بیشترین سفارشات خرید را به ترتیب با برآیند هزار و 700 میلیارد تومان و 700 میلیارد تومان در سیستم ثبت کرده‌اند و از سویی دیگر هیچ گروهی زیر فشار فروش نیست.

این جدول حدود 58 درصد از شش هزار و 150 میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع 11 هزار و 220 میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن 55 درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به 17 هزار و 370 میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای خرید و فروش بورس 4.31

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینمحمدمهدی اسفندیاری؛ در ساعت 10:00 جمع صف‌های خرید به حدود هشت هزار و 900 میلیارد تومان رسید در حالی که ارزش صف‌های فروش تنها 250 میلیارد تومان بوده است؛ بدین ترتیب کفه ترازو با هشت هزار و 650 میلیارد تومان به نفع صف‌های خرید سنگینی می‌کند.

تا این ساعت بیشترین سفارش در صفوف خرید «پترول»، «وآیند» و «فولاد» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان هزار و 820 میلیارد تومان تقاضای خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز تنها در صف فروش «وسدید» انتظار طرف مقابل را می‌کشد؛ گفتنی است حجم صف ریل سیر کوثر (حسیر) به 15 درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

ارزش 10 صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع چهار هزار و 550 میلیارد تومان (51 درصد کل) و تک صف فروش 245 میلیارد تومان (100 درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در 102 نماد و حجم صف‌های فروش تنها در یک نماد بیش از 10 میلیارد تومان بوده است.

علاقه‌مندان به گروه‌های “محصولات شیمیایی” و “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” بیشترین سفارشات خرید را به ترتیب با برآیند دو هزار و 300 میلیارد تومان و هزار میلیارد تومان در سیستم ثبت کرده‌اند و از سویی دیگر هیچ گروهی تحت فشار فروش نیست.

این جدول حدود 50 درصد از 9 هزار و 350 میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هفت هزار و 270 میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن 129 درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به 16 هزار و 620 میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای خرید و فروش بورس 4.30

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.