دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت بیمه رازی درخصوص پیگیری ها برای درخواست پذیرش در بازار بالاتر فرابورس، برنامه انجام مرحله دوم افزایش سرمایه و معافیت مالیاتی توضیح داد.

براین اساس، “ورازی” درخصوص مباحث مطروحه در مجمع سالانه اعلام کرد: طبق شفاف سازی 18 آبان سال 98 مربوط به درخواست پذیرش در بازار بالاتر فرابورس، پیگیری ها ادامه داشته ولی تاکنون منتج به نتیجه نشده است. پذیرش نهایی منوط به تکمیل فرایند و موافقت هیات پذیرش فرابورس است.

طبق مجوز یک آبان سال 98 سازمان بورس مربوط به افزایش سرمایه دو مرحله ای از 200 به 500 میلیارد تومان، شرکت برنامه انجام مرحله دوم افزایش سرمایه را در دستور کار دارد لیکن منوط به ثبت مرحله اول و سپس انجام کلیه فرایندهای لازم از جمله مصوبه هیئت مدیره، گزارش توجیهی و تاییدیه سازمان بورس است.

با توجه به معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی، شرکت این موضوع را در دستور کار قرار داده ولی تاکنون اقدامی انجام نشده و منوط به گزارش های رسمی کارشناس دادگستری، گزارش توجیهی افزایش سرمایه و در نهایت تاییدیه سازمان بورس است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

فرمان بازار دست نقدینگی

به گزارش بورس نیوز، بورس تهران معاملات امروز را با اختلال سامانه معاملاتی و فشار فروش در بعضی سهم های بازار آغاز کرد؛ اما در نهایت زور تقاضا بر عرضه چربید و شاخص بورس باز هم 20 هزار پله ای بالا رفت و فاصله خود را با محدوده 1 میلیون واحدی کمتر کرد.

مهدی طحانی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص وضعیت بازار سرمایه بیان کرد: امروز بازگشایی نمادهای “شپنا” و “کگل” با دامنه نوسان 5 درصدی و صف خرید این نمادها موجب بازگشت شاخص بورس و مثبت شدن بازار شد.

وی افزود: قیمت سهم ها رشد زیادی داشته؛ شرایط اقتصاد جهانی هم مساعد نیست و با این تفاسیر بازار سرمایه باید اصلاح داشت؛ اما جریان نقدینگی فرمان بازار سرمایه را به دست گرفته و مجال اصلاح به بازار نمی دهد.

طحانی در توصیه به سهامداران تازه وارد گفت: قبلا هم تجربه شرایطی مشابه این روزها را در بازار سرمایه داشته ایم. مادامی که بازار سیر صعودی دارد، سرمایه گذاران به امید روزی 5 درصد سود وارد این بازار می شوند و با ورود بازار به فاز نزولی، سروصدای سرمایه گذاران زیان دیده بلند خواهد شد. خرید چشم بسته منطقی نیست و اگر دولت با عرضه دارایی های خود در قالب ETF ها ، نقدینگی از بازار سرمایه خارج کند، بازار سرمایه چشم انداز مثبتی نخواهد داشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مگر اینکه دولت با بازارگردانی مناسب، دوباره نقدینگی را به بازار سرمایه بازگرداند. فعلا چگونگی رفتار دولت با بازار سرمایه بعد از واگذاری صندوق ها مشخص نیست و بهتر است سهامداران با احتیاط بیشتری معامله کنند‌. به تازه واردها هم توصیه می شود از طریق صندوق های سرمایه گذاری اقدام به ورود به بازار سرمایه کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

توجه کمتر سهامداران خرد به بورس
 
 
فردین آقا بزرگی مدیرعامل کارگزاری بانک دی در بررسی بازار روز جاری به بورس نیوز گفت: هرچقدر فاصله بین ارزش ذاتی و ارزش قیمت سهم مورد معامله بیشتر شود، طبیعتا نقطه اصلاح قیمت باید سریعتر اتفاق بیفتد. 
وی ادامه داد: به مرور زمان با ورود‌ای تی اف‌ها و سهام عدالت، بخشی از منابع سهامداران خرد (که با هیجان مقطعی به بورس روی آورده بودند) اکنون متوجه خرید سهام عدالت شده و به بورس با نگاه مستقیم کمتری توجه می‌کنند. 
این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: کاهش احتمالی تقاضا مسبب اصلاح قیمت یا افت سطح عمومی قیمت‌ها خواهد شد، اما چون وزن شرکت‌های بنیادی و اثرگذار بر شاخص بیشتر است، کماکان شاخص را علی رغم بطن منفی بازار، با فلش سبز و مثبت می‌بینیم.
آقابزرگی خاطر نشان کرد: امروز با منفی بودن بطن بازار، شاخص 2800 واحد مثبت بوده، اما آنچه باید اتفاق بیفتد رسیدن هر چه سریعتر به تعادل است.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

فرصتی طلایی پیش روی

به گزارش بورس نیوز، شاخص کل بورس با احتساب پرش 44 هزار واحدی امروز، از ابتدای سال جاری تا کنون رشد تقریبا 87 درصدی داشته است. این در حالی است که از یک سو، خیل مردم مشتاق به سرمایه گذاری در این بازار و چشیدن از شهد شیرین بازدهی بورس تهران کار گزاری ها را با صف عریض متقاضیان کد بورسی مواجه کرده و از سوی دیگر، برخی بر طبل حباب بازار سرمایه و احتمال زیان مردم می کوبند.

احسان مرادی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت بازار سرمایه بیان کرد: نکته ای که از دید بسیاری از تحلیلگران مغفول مانده، بحث نسبی بودن قیمت ها است. قیمت در هر بازار، در مقایسه با سایر بازارها مفهوم پیدا می کند. با این نگرش، ارزش بازار برخی شرکت های حاضر در بازار سرمایه در مقایسه با قیمت بازار املاک و درآمد فروش و… رشد حباب گونه داشته و ضروری است که رسانه های تحلیلی و شرکت های مشاور سرمایه گذاری و… در مورد این گروه از سهم های بازار اطلاعات تحلیلی در اختیار سرمایه گذاران قرار دهند.

وی افزود: اما وجود تعداد محدودی سهم حبابی (که معتقدم تعداد آنها بیش از 35 نماد نیست) نباید باعث شود واژه حباب را در مورد کلیت بازار سرمایه بکار ببریم. البته به نظر می رسد بعضی سرمایه گذاران با علم بر غیر ارزندگی این سهم ها، فقط بر اساس جو بازار اقدام به خرید این سهم ها می کنند تا در کوتاه مدت نوسان بگیرند. در مقابل، سهم های ارزنده ای هم در بازار سرمایه وجود دارد که برای سرمایه گذاری مناسب است. سهم های گروه سرمایه گذاری از گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری هستند.

مرادی ضمن تاکید بر عدم تعادل عرضه و تقاضای بازار اظهار کرد: عرضه سهام دولت در شرکت های بورسی در قالب صندوق های ETF اگر چه اتفاق مثبتی است؛ ولی حجم این صندوق ها جوابگوی عطش بازار نیست. ضمن اینکه معتقدم ارزندگی هر صندوق باید بطور جداگانه مورد بررسی قرار بگیرد. صندوق ETF “دارا یکم‌” با در نظر گرفتن قیمت سهم ها و پتانسیل بانک ها، ارزنده بوده و برای سرمایه گذاری مناسب است.

مرادی تصریح کرد: یکی از نکات حائز اهمیت در مورد بانک تجارت و بانک صادرات این است که افزایش قیمت این سهم ها در بازار، افزایش سرمایه از محل آورده نقدی را جذاب می کند. افزایش سرمایه از محل آورده نقدی، علاوه بر آنکه در جذب نقدینگی بازار سرمایه موثر خواهد بود، به سودآوری بانک ها هم کمک شایانی خواهد کرد. چرا که در صورت ورود نقدینگی به بانک ها، این نقدینگی بلافاصله در چرخه فعالیت های بانک قرار خواهد گرفت و درآمدزایی به همراه خواهد داشت. امیدواریم بانک ها از این فرصت نهایت استفاده را ببرند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

هیس! هسته خواب است

به گزارش بورس نیوز، بعد از 13 روز معاملاتی رشد بی وقفه، امروز هسته خسته از این همه رشد، در گلوی بازار پرید و اصلاحی اجباری را دامن زد.
بروز اختلال و کندی در معاملات بدون شک از مهمترین ریسک های بازار سرمایه محسوب می شود. صدها هزار نفر در صف دریافت کد بورسی هستند و قرار است واگذاری دارایی های دولت در قالب صندوق های ETF و آزادسازی سهام عدالت و… موجی از سهامداران جدید را هم به این بازار بکشاند. با این شرایط، آیا برای توسعه سیستم معاملاتی هم تدبیری اندیشیده اند یا قرار است مشکلات ادامه داشته باشد؟؟؟

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.