دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
2 مهر 1399

بازار امروز در حالی کار خود را آغاز نمود که شاخص های بورس امریکا در ثبات نسبی قرار داشت. قیمت نفت برنت با کاهش 1.8 درصدی به 31 دلار رسید و نگاه بازارنفت به تشکیل جلسه جهت توافق به کاهش تولیدات نفت در روزهای آتی می باشد. اوراق قرضه دو ساله آمریکا افت 5 درصدی را تجربه نمود که نسبت به دیگر اوراق بیشترین افت محسوب می شد.

بازار بورس همچون روزهای گذشته با تقاضا کار خود را اغاز نمود. در حین بازار خبرهای مبتنی بر استعفای رئیس سازمان بورس به گوش می رسید. همچنین سازمان اقدام به محدود کردن کدهای معاملاتی سیگنال فروشان نمود. عرضه اولیه صبا به هر کد 812 سهم با مبلغ 975 هزار تومان رسید و طبق صحبت های معاون نظارت بورس در هفته های پیش رو عرضه  شرکت های شستا و آریا را در پیش داریم. در معاملات امروز در شرکت فراورده های نفتی شاهد تقاضا در درصد های مثبت و حتی صف خرید بودیم.

شاخص بورس تهران امروز با افزایش 13 هزار واحدی عدد 597 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افزایش 4 هزار واحدی به عدد 213 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 6 میلیارد سهم طی 1 میلیون داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 6749  میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، رشد 2.36 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

ارزش معاملات بازار نقدی بورس در پایان معاملات امروز به 5879 میلیارد تومان و در فرابورس 3151 میلیارد تومان رسید که در این معاملات نماد های فولاد ( 1315 واحد)، فارس (تاثیر 1166 واحد) و فملی (تاثیر 907 واحد) به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بازار بورس و نماد شگویا (تاثیر 14 واحد) و زاگرس (تاثیر 12 واحد ) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند. همچنین نماد های بورس (تاثیر 150 واحد) و وبملت (تاثیر 147 واحد)  بیشترین تاثیر منفی را بر بازار بورس داشتند. لازم بالذکر است از 5879  میلیارد تومان ارزش معاملات بازار بورس، 53 میلیارد تومان از ارزش معاملات مربوط به معاملات صندوق ها و بلوک بوده است لذا ارزش خالص معاملات برابر 5826 میلیارد تومان می باشد. همچنین از 3151 میلیارد تومان ارزش معاملات فرابورس، 173 میلیارد تومان مربوط به معاملات اوراق مرابحه و صندوق ها بوده است. فلذا خالص ارزش معاملات فرابورس برابر 2978 میلیارد تومان می باشد.  

بیشترین فروش حقوقی مربوط به رانفور( 97 درصد) و سامان (81 درصد) می باشد. همچنین بیشترین خرید حقوقی مربوط به ودی (53 درصد) و بفجر (58 درصد) می باشد.

ارزش بازار بورس و فرابورس در طی هفته

گزارش روزانه بازار سرمایه (چهارشنبه 20 فروردین ماه 1399)

مقایسه ارزش صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (چهارشنبه 20 فروردین ماه 1399)

مقایسه تعداد صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (چهارشنبه 20 فروردین ماه 1399)

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهام حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
رانفور 84 1963 23189 23190
شتران 244 1835 7505 7533
دماوند 23 1525 64043 63750
وبملت 143 1370 9573 9410

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهم حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت معامله بلوک (ریال) قیمت اخرین معامله (ریال)
سمگا 2 16 279 17488 17300

بیشترین درصد افزایش

نام سهام درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت پایانی (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
ونیرو 21.78 714 4580 4497
هجرت 7.37 153 45899 45900
کاما 6 277 38133 37100

ونیرو: بازگشایی پس از مجمع عمومی فوق العاده مبنی بر تصویب افزایش سرمایه.

هجرت: بازگشایی پس از افزایش اطلاعات با اهمیت در خصوص تسویه مطالبات از طریق اخزا.

کاما: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص فروش 3 میلیون ذوب و روی اصفهان.

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی روز پنجشنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ مصادف با نیمه‌ی شعبان، سالروز ولادت باسعادت قائم آل محمد (عجل الله تعالی فرجه الشریف) با ملت شریف ایران مستقیم سخن خواهند گفت.
 2. معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه ۱۲ درصد از سهام شستا عرضه خواهد شد، به اینکه آیا عرضه اولیه در فروردین ماه صورت خواهد گرفت؟ پاسخ داد: شستا اقداماتی که باید انجام می‌داد را انجام داده است. یک یا دو اقدام دیگر مانده که باید توسط شرکت انجام شود و زمانی که این اقدامات هم صورت بگیرد، سهام شستا عرضه می شود. در واقع این اقدامات ارتباطی به سازمان بورس ندارد و اقدامات کوچکی است که باید توسط شستا انجام شود.
 3. به گزارش «کالاخبر» به نقل از فولاد ایران، تا زمانی که بیلت وارداتی از قیمت های داخلی چین پایین تر باشد چینی ها به واردات بیلت ادامه می دهند. در بازار داخلی چین قیمت فعلی بیلت ۴۲۳ دلار هر تن درب کارخانه است که ۱۱ دلار افت روزانه داشته است . از آنجایی که اخیرا تقاضای میلگرد نسبت به ورق رشد بهتری داشته چینی ها تمایل زیادی به واردات بیلت نشان داده اند. کارشناسان معتقدند واردات گسترده بر قیمت فولاد در بازار داخلی چین فشار وارد کرده و ممکن است هفته های آتی تقاضا برای واردات فولاد کمتر شود.
 4. وزیر اقتصاد: عرضه سهام شرکت‌های دولتی در بورس حتماً عمق بازار را زیاد می کند. در سالی که به جهش تولید نام گرفته با اعمال عرضه‌های دولتی می‌توانیم جذابیت و گیرایی به وجود آمده در بازار سرمایه را حفظ و عمق بازار را بیشتر کنیم؛ با این اقدام گامی موثر در تأمین مالی اقتصاد کشور صورت می‌پذیرد
 5. افسانه اروجی با تاکید بر اینکه پذیرش شرکت‌ها در فرابورس، رویه خاصی را طی می‌کند، اظهار کرد: شرکت‌ها برای پذیرش و عرضه در فرابورس باید از هیات پذیرش گذر کرده و آمادگی کامل برای درج داشته باشند. اما به طور کلی تلاش بر این است که طی برنامه‌ای اواخر هر هفته ، عرضه اولیه‌های مداومی را در فرابورس داشته باشیم. اروجی از عرضه اولیه شرکت آریا ساسول در هفته آینده خبر داد و افزود: همچنین یک شرکت SME که جزو شرکت‌های کوچک و متوسط محسوب می‌شود، آماده عرضه است. 
 6. به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، براساس اطلاعیه مدیریت توسعه بازار مشتقه، قرارداد آتی زعفران پوشال تحویل شهریور ۹۹ از روز دوشنبه ۲۵ فروردین ماه راه اندازی شده  و تا تاریخ  ۲۵ شهریور ماه قابل معامله خواهد بود.
 7. در تابلوی برق بازار فیزیکی بورس انرژی ایران، ۳۴۹ هزار کیلووات در هر ساعت برق توسط شرکت افق تامین انرژی طوس-نیروگاه طوس، شرکت تولید نیروی برق پرند مپنا و شرکت تولید برق سنندج مپنا-نیروگاه سنندج برای دوره های تحویل هفتگی و ماهانه عرضه می شود.
 8. معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: اطلاعات سایت‌های آموزشی از سوی وزارت علوم دیر به دست ما رسیده است، اما اکنون بعد از دریافت اطلاعات کامل از وزارت علوم، سایت‌های آموزشی از امروز به صورت رایگان در اختیار همگان قرار گرفته است.
 9. شرکت پخش هجرت از تسویه مطالبات از طریق دریافت اوراق اخزا خبر داد.
 10. شرکت باما (کاما) از فروش 3 میلیون سهم شرکت ذوب روی اصفهان خبر داد.
 11. شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش (افق) از تحصیل 22 درصد شرکت گروه صنایع غذایی پاکبان به قیمت هر سهم 281 تومان خبر داد.
 12. شرکت گروه صنایع سیمان کرمان (سکرما) از بهره برداری از پروژه بهینه سازی آسیاب سیمان خط یک با بهای تمام شده 5 میلیارد تومان خبر داد. محصول حاصل از این پروژه سیمان سفید با ظرفیت 250 تن در روز می باشد.
 13. شرکت سرمایه گذاری جامی (وجامی) افزایش سرمایه 58 درصدی از محل سود انباشته را در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسانید.
 14. شرکت قند نقش جهان از فروش ساختمان زائر سرای مشهد و زمین انباری پیربکران به قیمت 9.4 میلیارد تومان خبر داد.
 15. شرکت داروسازی اسوه (داسوه) از فروش شش دانگ پنج دستگاه آپارتمان در یک ساختمان به مبلغ 19 میلیارد تومان خبر داد.

می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش قصد داریم به بررسی گروه بانکی در سال 1398 بپردازیم و نمادهایی که در سال گذشته کمترین بازدهی در گروه بانکی داشته اند را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم.

سال گذشته شاخص بانک ها بالغ بر 175 درصد رشد را به ثبت رساند که بخشی از این صعود به دلیل شایعاتی مبنی بر افزایش سرمایه، خروج از بنگاه داری و شناسایی سود از محل فروش املاک مازاد و همچنین تسعیر ارز دارایی های ارزی بانک ها بود. در سال قبل بانک های قوامین، انصار، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و موسسه مالی و اعتباری کوثر در طرح ادغام بانک های نظامی، در بانک سپه ادغام شدند که در اینجا آن نمادها از لیست ما حذف شده اند.

جدول زیر نرخ بازدهی یک ماهه، سه ماهه، 6 ماهه و 1 ساله نمادهای گروه بانکی را نشان می دهد:

چه سهامی در گروه بانک ها پتانسیل بیشتری برای صعود در سال جدید دارند؟

همانطور که ملاحضه می شود، برخی سهام بازدهی بیشتری نسبت به شاخص بانک ها داشتند و برخی دیگر نیز از این رشد عقب مانده اند.

نمادهای وملل (موسسه اعتباری ملل)، وگردش (بانک گردشگری)، وپارس (بانک پارسیان) و ودی (بانک دی) بیشترین بازدهی و نمادهای ونوین (بانک اقتصاد نوین)، وبصادر (بانک صادرات) و وتجارت ( بانک تجارت) کمترین بازدهی را نسبت به رشد شاخص بانک ها داشتند.

این گروه طی معاملات روزهای اخیر به دلیل تغییر در نرخ تسعیر ارز آنها با اقبال خریداران مواجه شده اند و رشد های خوبی در چند وقت اخیر داشته اند.

ما در اینجا به بررسی دو نماد ونوین و وبصادر با کمترین بازدهی در سال گذشته می پردازیم و بررسی میکنیم که آیا پتاسیل رشد بیشتر در این نمادها وجود دارد یا خیر. لازم به توضیح است که باتوجه به شباهت نمودار وتجارت و وبصادر، در اینجا نماد وبصادر را بررسی میکنیم.

ونوین

بانک اقتصاد نوین در سال 98 حدود 90 درصد بازدهی را به ثبت رسانده است که با توجه به رشد شاخ بانک ها و همچنین رشد شاخص کل، به نظر می رسد این عقب ماندگی بتواند جبران شود. طی معاملات امروز این سهم، بیش از 11 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 4578 ریال داد و ستد شد و 52 میلیون نیز برای خرید آن به صف خرید نشسته بودند. که به نظر می رسد با توجه به عقب ماندگی آن، می توان انتظار رشد از این سهم را داشت.

در صورت ادامه تقاضا برای سهم، می تواند با شکست منطقه مقاومتی 500 تومان، تا 650 تومان نیز رشد کند.

چه سهامی در گروه بانک ها پتانسیل بیشتری برای صعود در سال جدید دارند؟
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در صورت اصلاح از ناحیه کنونی، حمایت های پیش روی سهم بازه 417-434 تومان و 400 تومان می باشد.

وبصادر

این نماد نیز در سالی که گذشت حدود 110 درصد رشد کرد که نسبت به رشد شاخص گروه خود بازدهی کمتری را داشته است. طی معاملات امروز بیش از 589 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 826 ریال داد و ستد شد.

بررسی نموداری آن نشان میدهد که سهم توانسته از مقاومت قبلی خود حوالی 80 تومان با صف خرید عبور کند و درصورت تداوم تقاضا برای این سهم با اهداف 87 تومان (محدوده مقاومتی مهم)، 100 تومان و 121 تومان دست یابد که با توجه به پتانسیل این بانک، بنظر می رسد دستیابی به قیمت اسمی برای سهم همراه با نوسانات، دور از دسترس نباشد.

چه سهامی در گروه بانک ها پتانسیل بیشتری برای صعود در سال جدید دارند؟
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در صورت اصلاح قیمتی از ناحیه کنونی، حمایت های 78-80 تومان و 73 تومان پیش روی سهم خواهند بود.

شما می توانید جهت رصد بازار و آپدیت برخی نمادهای تحلیل شده کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) را دنبال کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بازار امروز در حالی کار خود را آغاز نمود که چشم انداز بهبود وضعیت جهانی ویروس کرونا سبب افزایش قیمت کامودیتی و افت قیمت انس جهانی را در پی داشت. بازار با 90 نماد در وضعیت صف خرید و 9 نماد در وضعیت صف فروش کار خود را آغاز نمود. با گذشت زمان کم کم بر قدرت تقاضا ها افزوده و تعداد نماد های بیشتری به صف خرید رسید.

با اعلام ناظر بازار مبنی بر بازگشایی بانک تجارت با توجه به افشای با اهمیت این شرکت در مورد فروش سهام ولیز، این نماد با صف فروش در پایان معاملات امروز به کارخود پایان داد.

همچنین با اعلام افزایش سرمایه 2008 درصدی خودرو از محل مازاد تجدید ارزیابی در روز گذشته شاهد معاملات در درصدهای منفی و حتی صف فروش در این نماد بوده ایم.

شاید بتوان گفت پدیده این روزهای بازار جریان نقدی موجود در بازار باشد. همچنین اعلام افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی ها شرکت های بزرگ، رشد ادامه دار بازار سرمایه برای معامله گران در بلند مدت را نوید می داد. ولی توجه و مقایسه ارزش و حجم معاملات شرکت نسبت به ماه و سال گذشته و بررسی صورت های مالی و پیش بینی چشم انداز آتی شرکت می تواند کمک شایانی در تصمیم گیری نماید.

در پایان بازار با 225 نماد در وضعیت صف خرید و تنها 8 نماد در وضعیت صف فروش به کار خود پایان بود.

نمودار زیر ارزش خالص و ناخالص بازار های بورس و فرابورس را نشان می دهد. مادامیکه که ارزش معاملات بازار بورس بیش از 3000 میلیارد باشد می توان این امید را داشت که بازار بورس از سلامت و پویایی برخوردار است. لازم بالذکر است ارزش خالص معاملات از کسر بلوک ها ، اوراق و صندوق ها از ارزش معاملات بدست می آید.

گزارش روزانه بازار سرمایه (چهارشنبه 23 بهمن ماه 1398)

شاخص بورس تهران امروز با افزایش 11927 واحدی عدد 459 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افزایش 3603 واحدی به عدد 148 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 6 میلیارد و 994 میلیون سهم طی 725 هزار داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 3783 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، کاهش 2.67 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

ارزش معاملات بازار نقدی بورس در پایان معاملات امروز به 3783 میلیارد تومان و در فرابورس 1814 میلیارد تومان رسید که در این معاملات نماد های کگل(تاثیر 510 واحد)، اخابر(تاثیر 498 واحد) و پارس(تاثیر 450 واحد) به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بازار بورس و نماد کگهر(تاثیر 25 واحد) و ذوب (تاثیر12 واحد ) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند. همچنین نماد های خودرو (تاثیر 102 واحد)، وتجارت (تاثیر 67 واحد) و دماوند (تاثیر 5 واحد) بیشترین تاثیر منفی را بر بازار بورس داشتند. لازم بالذکر است از 3783 میلیارد تومان ارزش معاملات بازار بورس، 321 میلیارد تومان از ارزش معاملات مربوط به معاملات صندوق ها و بلوک بوده است لذا ارزش خالص معاملات برابر 3462 میلیارد تومان می باشد. همچنین از 1814 میلیارد تومان ارزش معاملات فرابورس، 131 میلیارد تومان مربوط به معاملات اوراق اخزا و صندوق ها بوده است. فلذا خالص ارزش معاملات فرابورس برابر 1683 میلیارد تومان می باشد.

نکته قابل توجه در معاملات امروز، کاهش ارزش خالص معاملات در بازار فرابورس و بورس نسبت به روزهای گذشته می باشد.

در پایان معاملات امروز از 634 نماد پذیرفته شده در بازار سرمایه، 225 نماد در وضعیت صف خرید قرار گرفته بودند و تنها 8 نماد در وضعیت صف فروش قرار داشتند.

بیشترین فروش حقوقی مربوط به ارفع ( 83 درصد) و وسبحان(72 درصد) می باشد. همچنین بیشترین خرید حقوقی مربوط به ودی ( 50 درصد) و وبشهر(43 درصد) می باشد.

همچنین گروه خودرو و بانک ها به ترتیب با ارزش معاملات 400 و 369 میلیارد تومان، برترین ها در بین صنایع بودند.

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهام حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
خودرو 119 1394 11658 11434
وتجارت 1970 1352 686 683
ذوب 426 1211 2844 2861
حکشتی 69 1068 15303 15429
های وب 89 994 11148 11149

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهم حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت معامله بلوک (ریال) قیمت اخرین معامله (ریال)
وپارس 2 200 988 4944 4820
سپ 2 30 441 14710 14710
میدکو 2 80 476 5961 6000

بیشترین درصد افزایش

نام سهام درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت پایانی (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
ثپردیس 10.25 161 12434 12441
ثاخت 6.2 77 3287 3275

ثپردیس: بازگشایی پس از تغییرات بیش از 50 درصدی قیمت.

ثاخت: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت ب در مورد رفع تصرف عدوانی شرکت عمران و مسکن سازه پایدار قرن

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. بانک سینا (وسینا) از برگزاری فروش صد در صد از سهام شرکت توسعه سینا خبر داد.
 2. سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه 100 درصدی شرکت کشت و دام قیام اصفهان(زقیام) از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی صادر کرد.
 3. شرکت پارس خودرو(خپارس) از فروش سهام شرکت سایپا سیتروئن، سایپا یدک و طیف سایپا به صورت یکجا خبرداد.
 4. هیئت مدیره شرکت گروه صنایع پمپ سازی ایران (تپمپی) افزایش سرمایه 34 درصدی از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالی، مشارکت و تامین مالی جهت افزایش سرمایه شرکت های سرمایه پذیر، جبران مخارج مربوط به تحصیل سرمایه گذاری ها جدید را تصویب نمود.
 5. هیئت مدیره شرکت خدمات دریایی و کشتیرانی خط دریا بندر(حبندر) افزایش سرمایه 278 درصدی از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی را اعلام کرد.
 6. بیشترین نرخ بازده اخزا مربوط به اخزا 815 با بازده تا سررسید 20 درصد و سررسید تیر ماه 1401 می باشد.
 7. رئیس بانک مرکزی گفت: بودن و نبودن FATF تاثیر زیادی در اقتصاد ما ندارد و اگر همه تمرکز خود را برروی FATF  بگذاریم شاید خیلی چیزها را از دست بدهیم.ما تلاشمان را بدون توجه به اسیر مسائل انجام و امیدوارم که اوضاع اقتصاد بهتر شود.
 8. به گزارش روابط عمومی بورس تهران به نقل از مدیریت پذیرش بر اساس مصوبه بورس اوراق بهادار تهران، اوراق مشارکت شهرداری تهران، به مبلغ 3900 میلیارد ریال، با نرخ سود علی الحساب 18 درصد روز شمار و معاف از مالیات، جهت تکمیل خط 6 قطار شهری شهرداری تهران، درج شد.
 9. وزیر اقتصاد اعلام کرد: تاکنون 12 هزار و 500 میلیارد تومان سهام و 6 هزار و 500 میلیارد تومان املاک فروخته شده است.
 10. مور گالوف معاون وزیر امور خارجه روس: حجم تجارت این کشور با ایران با وجود شرایط چالش برانگیز خارجی، افزایش یافته است.
 11. سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد: امیدوار است ظرف 18 ماه آینده به واکسنی برای ویروس کرونا دست یابد.
 12. دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: درخواست افزایش نرخ سیمان به وزیر صنعت، معدن و
 13. تجارت داده شده و امیدواریم ظرف چند روز آینده، افزایش نرخ سیمان تعیین تکلیف و عملیاتی شود.
 14. وزیر نفت از سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری برای تولید کک اسفنجی و سوزنی از طریق پیش خرید آنها از سوی صنایع آلومینیوم و فولاد تامین خواهد شد.
 15. مدیر عامل بیمه ایران گفت: با هماهنگی وزارت امور اقتصادی و دارایی، از محل تجدید ارزیابی دارایی ها سرمایه شرکت بیمه ایران تا پایان سال به 11 هزار میلیارد تومان می رسد و با این اقدام بیمه ایران، بزرگترین بیمه گر اتکایی در غرب آسیا خواهد شد.
 16. دولت آمریکا در لایحه بودجه سال آینده این کشور پیشنهاد داد 15 میلیون بشکه از ذخایر استراتژیک نفت آمریکا به عنوان بخشی از طرح تامین هزینه ها بودجه فروخته شود.
 17. دولت چین در کنار تزریق 174 میلیارد دلار نقدینگی به بازار خود جهت حمایت سازی اقتصاد در برابر شیوع ویروس کرونا، تصمیم دارد 122 میلیارد از بدهی های دولتی را نیز به صورت اوراق قرضه به فروش بگذارد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بیمه دی با نماد ودی در بازار دوم فرابورس و در گروه بیمه و صندوق بازنشستگی قرار دارد. چارت زیر تحلیل تکنیکال این نماد در تایم فریم روزانه و لگاریتمی را مشاهده می کنید:

تحلیل تکنیکال ودی به همراه نمودار (14 آبان ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

بیمه دی که در قیمت 241 تومان در حال معامله است، در نزدیکی کف کانال صعودی خود قرار گرفته است و قیمت در برخورد با کف این کانال چند بار واکنش نشان داد و نتوانست آن را بشکند.

در صورت رشد از این منطقه، انتظار داریم تا محدوده 300 تومان به عنوان هدف اول و تا منطقه 420 تومان به عنوان هدف دوم رشد قیمتی را تجربه کند.

با این حال، در صورت از دست رفتن این ناحیه، منطقه قیمتی 200 تومان حمایت مهمی برای این نماد به شمار می آید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصادآنلاینسپهر علی‌یاری؛ حقیقی‌ها تا ساعت 12:30 حدود هزار و 700 میلیارد تومان بیشتر از اشخاص حقوقی سهام خریدند. کل ارزش معاملات خرد بیش از 24 هزار و 400 میلیارد تومان بود و بدین‌ترتیب خالص خرید حقیقی‌ها به هفت درصد از کل معاملات رسید.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه “فرآورده‌های نفتی”، “فلزات اساسی” و “چندرشته‌ای صنعتی” رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های “سرمایه‌گذاری‌ها” و “ماشین‌آلات و تجهیزات” به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «شتران»، «وغدیر» و «شپنا» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «آریان»، «غنوش» و «ودی» معطوف بود.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در 129 نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 133 نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول دو هزار و 720 میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 5.7

مالکیت-صنایع-5.7

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

در مجمع سالیانه بیمه دی، به ازای هر سهم «ودی» 179 تومان سود تقسیم شد.

به گزارش رادیو سهام، مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه دی برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1398 در سه‌شنبه 31 تیر ماه 1399 برگزار شد. دستور جلسه مجمع عمومی سالیانه “ودی” برای دوره مالی ذکر شده به شرح زیر بوده است:

استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1398، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامه کثیرالانتشار، انتخاب اعضای هیئت‌مدیره، تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره و تعیین پاداش هیئت مدیره.

براساس گزارش منتشر شده در خصوص این جلسه، خلاصه تصمیمات مجمع عمومی شرکت بیمه دی عبارت است از:

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه دی برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1398 در سه‌شنبه 31 تیر ماه 1399 برگزار شد. دستور جلسه مجمع عمومی سالیانه “ودی” برای دوره مالی ذکر شده به شرح زیر بوده است:

استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1398، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامة کثیرالانتشار، انتخاب اعضای هیئت‌مدیره، تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره و تعیین پاداش هیئت مدیره.

براساس گزارش منتشر شده در خصوص این جلسه، خلاصه تصمیمات مجمع عمومی شرکت بیمه دی عبارت است از:

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

استخراج غیر مجاز رمزارز توسط رئیس سابق اداره‌ی پست روسیه

پلیس روسیه رئیس سابق اداره‌ی پُست شهر مینرالینی ودی(Mineralnye Vody) را که از کامپیوتر‌های این اداره برای استخراج رمزارزها استفاده کرده بود را دستگیر کرد. مقامات روسی اعلام کردند:

تحقیقات نشان می‌دهد که وی از سپتامبر ۲۰۱۹ تجهیزات کامپیوتری اداره‌ی پست را برای استخراج رمزارز به شبکه‌ی برق متصل کرده بود. RNS

بر اساس گزارش خبرگزاری آر‌ان‌اس(RNS) وی شش ماه از تجهیزات اداره‌ی پست روسیه برای استخراج رمزارزها به‌طور غیر مجاز استفاده کرده است. رئیس سابق اداره‌ی پست شهر مینرالینی ودی به ایجاد خسارتی با ارزش ۳۰,۰۰۰ روبل(۴۲۷ دلار) و سوء استفاده از قدرت متهم شده است.

اداره‌ی پست روسیه

در گذشته نیز دنیس بایکوف(Denis Baykov)؛ یکی از کارکنان مرکز هسته‌ای روسیه به دلیل استخراج رمزارز با استفاده از ابر کامپیوتر این سازمان که یک پتافلاپ(توانایی محاسبه‌ی ۱,۰۰۰ تریلیون عملیات در هر ثانیه) قدرت دارد، به میزان ۴۵۰,۰۰۰ روبل جریمه شده است.

روسیه یکی از مناطق جذاب برای ماینر‌ها

تحقیقات پلیس همچنان در مرحله‌ی جمع‌آوری مدارک قرار دارد. بعلاوه، از آنجایی که تحقیقات همچنان ادامه دارد و کیفرخواستی بر علیه این فرد مطرح نشده است، پلیس روسیه هویت فرد دستگیر شده را به رسانه‌ها اعلام نکرده است.

براساس گزارش کوینیت، روسیه به دلیل دارا بودن شرایط طبیعی مناسب همانند آب و هوای خنک و برق ارزان یکی از مناطق جذاب برای فعالیت ماینر‌ها محسوب می‌گردد. در همین راستا شرکت کرپتویونیورس(Cryptouniverse) مزرعه‌ی ماینینگ بزرگی را در منطقه‌ی لنینگراد روسیه راه‌اندازی کرده است.

با این وجود همچنان قوانین مشخصی برای فعالیت شهروندان روسی در حوزه‌ی رمزارزها وجود ندارد و بررسی لایحه‌ی ارائه شده در این زمینه به دلایل مختلف به تاخیر افتاده است.

نظر شما نسبت به دستگیری رئیس سابق اداره‌ی پست روسیه برای استخراج غیرمجاز رمزارزها چیست؟ به‌نظر شما شرکت‌ها و سازمان‌ها با استفاده از چه راه‌کارهایی می‌توانند از فعالیت‌های مشابه جلوگیری کنند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.