دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی هم برای تصمیم گیری درخصوص افزایش سرمایه، زمان برگزاری مجمع فوق العاده را اعلام کرد.

براین اساس، “وبانک” ساعت 10 روز یکشنبه 6 مهر در محل میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک 89 درخصوص افزایش سرمایه 68 درصدی، تصمیم گیری می کند.

بنابراین گزارش، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی سرمایه فعلی را از 1.62 به 2.72 هزار میلیارد تومان می رساند. تامین مالی “وبانک” از محل سایر اندوخته ها اعمال و صرف اصلاح ساختار مالی می شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سازمان بورس در اطلاعیه‌ای مجوز افزایش سرمایه 68 درصدی شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی را صادر کرد. 

15

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بررسی تغییر مالکیت ها در هفته منتهی به 19شهریور ماه نشان از  حمایت بزرگان بازار در سمت خرید دارد. به طوری که در تمامی روزهای هفته گذشته ، شاهد خرید از سوی سهامداران حقوقی بودیم. در حالی شروع هفته با  خالص خرید 970 میلیارد تومانی حقوقی ها آغاز شد که روند مزبور در جریان معاملات روز یکشنبه به انتقال 440میلیارد تومان نقدینگی در مسیر پرتفوی سهامداران حقیقی به حقوقی منجر شد. این روند در جریان معاملات روز دوشنبه به بیشترین میزان خود در بازه هفتگی رسید و حقوقی ها در این روز توانستند بیش از یک هزار میلیارد تومان نقدینگی را به سبد سهام خود منتقل کنند.

سهامداران عمده از روز سه شنبه نیز به خریدهای خود ادامه دادند. در این راستا ثبت خالص خرید 590میلیارد تومانی در جریان معاملات روز سه شنبه و بیش از 500میلیارد تومانی در جریان معاملات روز چهارشنبه در کارنامه سهامداران عمده بورسی ثبت شد. به این ترتیب در مجموع هفته ای که گذشت، بیش از 3هزار و 500میلیارد تومان نقدینگی از سبد سهامداران خرد بورسی خارج و به پرتفوی سهامداران عمده منتقل شد.

حقیقی ها چه سهامی را بیشتر خریدند؟

بررسی صنایع مورد توجه سهامداران خرد در هفته گذشته نشان می دهد که سهام گروه فلزات اساسی در کانون توجه معامله گران قرار داشته است. به طوری که خالص خرید حقوقی ها در این گروه به حدود 440میلیارد تومان رسید. در صدر این خریدها نیز جمع آوری سهام ملی مس ایران قرار داشت و حمایت حقوقی های این نماد سبب شد تا بیش از 620میلیارد تومان نقدینگی به پرتفوی سهامداران عمده «فملی» منتقل شود.

در ادامه این روند، حقیقی ها به جمع آوری سهام ایران تایر تمایل نشان دادند. به طوری که بیش از 78میلیارد تومان نقدینگی بابت خرید سهام «پتایر» به پرتفوی خود منتقل کردند. در میان نمادهای شیمیایی نیز بیشترین حمایت سهامداران خرد از نماد «پارسان» بود. حقیقی ها حدود 14میلیارد تومان نقدینگی را بابت خرید سهام گسترش نفت و گاز پارسیان به پرتفوی خود افزودند. در همین راستا سهامداران حقیقی به خرید سهام گروه نیز تمایل نشان دادند. در صدر این خریدها تمایل به جمع آوری سهام «غدام» با ثبت خالص 25میلیارد تومانی از سوی حقیقی ها قرار داشت.

تمرکز حقوقی ها بر خرید چه سهامی بود؟

بررسی خریدهای صورت گرفته از سوی سهامداران عمده نشان می دهد که این گروه از بازیگران بورسی در هفته گذشته بیشترین خرید را در گروه چند رشته‌ای صنعتی داشتند. به طوری که در نهایت خالص خرید 1.1هزار میلیارد تومانی از سوی حقیقی ها در این گروه ثبت شدند. در صدر خریدهای صورت گرفته در این صنعت نیز همچنان حمایت از سهام «شستا» قرار داشت. حقوقی ها در مجموع هفته بیش از 700میلیارد تومان نقدینگی بابت خرید سهام مزبور به پرتفوی خود افزودند. نماد «وبانک» نیز از دیگر نمادهای مورد توجه حقوقی ها در این گروه بود و خالص خرید حقوقی ها در نماد سرمایه گذاری گروه توسعه ملی به بیش از 300میلیارد تومان رسید.

در میان نمادهای خودرویی نیز بیشترین خرید سهامداران عمده در نماد ایران خودرو بود. به نحوی که حقوقی ها طی 5روز کاری هفته گذشته بالغ بر 400میلیارد تومان نقدینگی بابت خرید سهام «خودرو» اختصاص دادند.  

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معاملات در بازار امروز با افزایش تقاضا برای نمادهای شاخص‌ساز و اصلی آغاز شد به طوری که نمادهای مطرحی هم‌چون شپنا، شتران، فولاد، فملی و شستا در بازه مثبت 4 تا 5 درصدی معامله شدند. اما با گذشت حدود 30 دقیقه از شروع جو بازار تغییر کرد. شستا با افزایش عرضه در کف قیمت روزانه قرار گرفت و به دنبال آن نمادهای دیگر نیز در مسیر افت قیمت افتادند. در پایان غول‌های فلزات اساسی (فولاد و فملی) توانستند به مدار مثبت برگردند و تقاضا در آن‌ها افزایش یافت اما شستا هم‌چنان در مدار منفی باقی ماند و در قیمت 4386 تومان و حوالی منفی 3 درصد قرار گرفت، حجم معاملات در هلدینگ تامین اجتماعی به حدود 557 میلیون سهم رسید. در گروه شستا، نمادهای وبانک و وصندوق نیز در مدار منفی و بازه 1 تا 3 درصد قرار گرفتند اما وغدیر به سبب اخبار خوبی که از عرضه اولیه پتروشیمی تبریز در صبح امروز مخابره کرد، با افزایش 4 درصدی در قیمت 1841 تومان به کار خود پایان داد.

پس از فلزات اساسی و چند رشته‌ای‌ها، خودرو و قطعات، دیگر گروهی بودند که معاملات آن‌ها در روز جاری قابل توجه بود. در میان خودروسازان دو نماد خودرو و خساپا، به ترتیب به پایین‌ترین قیمت روزانه یعنی 405 و 350 تومان رسیدند. حجم معاملات خودرو از 1.2 میلیارد سهم و حجم معاملات خساپا از 2 میلیارد سهم عبور کرد.

حضور مثبت حقوقی‌ها

حسن خدابخش درباره عملکرد امروز حقوقی ها در حمایت از بازار سهام به بورس پرس گفت : معاملات روز جاری هر چند با نوسان همراه بود اما آمار جالبی را ثبت کرد که نشان از ارزندگی سهام اکثر شرکت ها دارد. به طوریکه بیش از 36 هزار میلیارد تومان (شامل 24.2 و 11.8 هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس) داد و ستد شد.

وی ادامه داد: در میانه معاملات ، برخی فعالان حقوقی و حقیقی با این باور که بازار کشش عرضه ها را دارد ، دست به فروش سهام زدند اما با اقداماتی ، زمینه ادامه عرضه مازاد گرفته و این گروه متوجه واقعیت فعلی بازار شدند. 

این مقام مسئول درباره عملکرد یکی دو حقوقی شستا در چهارشنبه گذشته و شایعه ادامه فروش در روز جاری هم به بورس پرس توضیح داد: چنین موضوعی صحت ندارد و بررسی ها نشان می دهد همان حقوقی ها به همراه چند حقوقی دیگر ، امروز اقدام به خرید سهام شستا کردند. به طوری که 26 درصد معادل 14.9 میلیون سهم از 556 میلیون سهم معامله شده مربوط به حقوقی ها است .

خدابخش با اشاره به ادامه حمایت حقوقی ها از بازار و مدیریت رفتار ، خاطر نشان کرد: همه فعالان حقوقی از جمله بانک ها ، شرکت های سرمایه گذاری و تامین سرمایه و … در کمک به ایجاد تعادل بازار فعال و آماده اند تا در صورت لزوم در جلسات هماهنگی حضور داشته باشند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) ، بورس تهران آخرین هفته مردادماه را با کاهش 11درصدی شاخص کل بورس سپری کرد، این عملکرد سبب شد تا نخستین ماه منفی در کارنامه بورس 99 ثبت شود. به این ترتیب نماگر اصلی بازار با زیان 8.3 درصدی در مردادماه مواجه شد. در این میان بررسی خرید و فروش های بازیگران اصلی بازار نشان از برتری معامله گران حقیقی در سمت خرید دارد.

 جزئیات جابجایی ها در ماه گذشته نشان می دهد که در بیشتر روزهای معاملاتی، سهامداران خرد در نقش خریدار ظاهر شدند. به طوری که از 20 روز معاملاتی، تنها 4روز سهامداران عمده خالص خرید مثبتی داشتند. در این میان سهامداران خرد در 16 روز کاری مردادماه در مجموع خالص خرید بیش از 25هزار میلیارد تومان نقدینگی را به سبد سهام خود انتقال دادند. این در حالی است که حقوقی ها ، خالص خرید 2.5هزار میلیارد تومانی در ماه گذشته داشتند. برآیند این عملکرد سبب شد تا 22هزار و 617 میلیارد تومان نقدینگی از پرتفوی سهامداران عمده خارج و به سبد معامله گران خرد بازار منتقل شود.

بیشترین خرید حقیقی ها در چه صنعتی بود؟

بررسی صنایع مورد توجه سهامداران خرد در مردادماه نشان می دهد که سهام گروه فرآورده های نفتی در کانون توجه معامله گران قرار داشته است. در این راستا اخبار پیرامون واگذاری باقیمانده سهام دولتی پالایشگاه‌ها در قالب دومین  ETF یعنی صندوق قابل معامله دارادوم ، در تشدید خرید و فروش های صورت گرفته در گروه پالایشی، بی تاثیر نبود. به طوری که خالص خرید حقیقی ها در گروه پالایشی به حدود 10 هزار و 500 میلیارد تومان رسید.

در این راستا پالایش نفت اصفهان بیشترین خرید را از سوی حقیقی ها تجربه کرد. به طوری که خالص خرید سهامداران خرد در نماد «شپنا»  به بیش از 3هزار و 600میلیارد تومان رسید. نفت سپاهان نیز با ثبت خالص خرید بیش از 2هزار و 700میلیارد تومانی از دیگر نمادهای مورد توجه حقیقی ها در ماه گذشته بود. در همین راستا پالایش نفت تهران نیز خالص خرید 2.4هزار میلیارد تومانی را از سوی سهامداران خرد تجربه کرد.

خریدهای پرحجم در نمادهای چند رشته ای

در ماه گذشته سهامداران خرد به جمع آوری سهام گروه چند رشته ای صنعتی نیز تمایل نشان دادند. در مجموع بیش از 3هزار و 250میلیارد تومان نقدینگی در مسیر پرتفوی سهامداران حقوقی به حقیقی این گروه جابجا شد. در صدر این خریدها نیز ، دو نماد سرمایه گذاری گروه توسعه ملی و سرمایه گذاری غدیر قرار داشتند. به طوری که خالص خرید حقیقی ها در نماد «وبانک» به بیش از 2هزار میلیارد تومان رسید. «وغدیر» نیز شاهد انتقال بیش از یک هزار میلیارد تومان نقدینگی به پرتفوی حقیقی های بازار بود.

خرید و فروش ها در نمادهای فلزی

در ادامه این روند ، سهامداران خرد به خرید سهام گروه فلزی تمایل نشان داده و 2هزار و 500میلیارد تومان نقدینگی بابت خرید سهام این گروه به پرتفوی خود منتقل کردند. در صدر این خریدها  جمع آوری سهام فولاد مبارکه اصفهان قرار داشت که حقیقی ها بابت خرید سهام مزبور، 2هزار میلیارد تومان نقدینگی به پرتفوی خود منتقل کردند.  ملی مس ایران نیز از دیگر نمادهای مورد توجه حقیقی ها در این گروه بود که در مجموع خالص خرید 802میلیارد تومانی در این نماد ثبت شد.

بیشترین حمایت حقوقی ها از چه سهامی بود؟

بررسی روند خرید معامله گران عمده در مردادماه نیز نشان می دهد که بیشترین حمایت حقوقی ها از سهام گروه محصولات شیمیایی بود. به طوری که خالص خرید حقوقی ها در این گروه به 303میلیارد تومان رسید. در این راستا بخش عمده ای از خریدها به جمع آوری سهام سرمایه گذاری صنایع ‌شیمیایی ‌ایران تعلق داشت. حقوقی ها حدود 200میلیارد تومان خالص خرید در نماد «شیران» ثبت کردند. «تاپیکو» نیز با ثبت خالص خرید 196میلیارد تومانی از دیگر نمادهای مورد توجه سهامداران عمده در ماه گذشته بود.

در همین راستا توسعه معادن روی ایران بیشترین خرید را از سوی حقوقی ها در مردادماه تجربه کرد و 276 میلیارد تومان نقدینگی بابت خرید سهام مزبور به پرتفوی حقوقی های «کروی» منتقل شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان معروف به سیدکو از برنامه افزایش سرمایه 46 درصدی از محلی جذاب خبر داد.

براین اساس، “سیدکو” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 480 به 700 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این هلدینگ سیمانی حاضر در بورس از محل سود انباشته اعمال خواهد شد تا قادر به جبران مخارج سرمایه ای انجام شده، شود.

بنابراین گزارش، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی 88 درصد سهام این شرکت را در اختیار دارد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  در پی عدم موافقت امروز مجلس با حضور حسین مدرس خیابانی در وزارت صنعت که با رای 140 نماینده رخ داد ، چهار گزینه احتمالی برای معرفی از سوی دولت مطرح شده که دو نفر از این گروه از مدیران سابق و فعلی شرکت های بورسی هستند .

به این ترتیب ، فعلا” از محمد خوش‌چهره نماینده مجلس هفتم ، خداداد غریب‌پور مدیرعامل سابق سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی ( وبانک ) و رئیس فعلی ایمیدرو، اردشیر سعد محمدی مدیرعامل ملی مس و علیرضا رزم‌حسینی استاندار خراسان رضوی به عنوان گزینه‌هایی برای وزارت صنعت نام برده شده است.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی عدم موافقت امروز مجلس با حضور حسین مدرس خیابانی در وزارت صنعت که با رای 140 نماینده رخ داد ، چهار گزینه احتمالی برای معرفی از سوی دولت مطرح شده که دو نفر از این گروه از مدیران سابق و فعلی شرکت های بورسی هستند .

به این ترتیب ، فعلا” از محمد خوش‌چهره نماینده مجلس هفتم ، خداداد غریب‌پور مدیرعامل سابق سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی ( وبانک ) و رئیس فعلی ایمیدرو، اردشیر سعد محمدی مدیرعامل ملی مس و علیرضا رزم‌حسینی استاندار خراسان رضوی به عنوان گزینه‌هایی برای وزارت صنعت نام برده شده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری، حقیقی‌ها تا ساعت 12:30 حدود 870 میلیارد تومان بیشتر از اشخاص حقوقی سهام خریدند. کل ارزش معاملات خرد بیش از 20 هزار و 600 میلیارد تومان بود و بدین‌ترتیب خالص خرید حقیقی‌ها به چهار درصد از کل معاملات رسید.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه “فرآورده‌های نفتی”، “فلزات اساسی” و “خودرو و ساخت قطعات” رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” و “چندرشته‌ای صنعتی” به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «فولاد»، «شتران» و «اخابر» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «وتجارت»، «همراه» و «وبانک» معطوف بود.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در 93 نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 155 نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول دو هزار و 190 میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم یک هزار و 300 میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 5.22

مالکیت-صنایع-5.22

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ روز جاری در مجموع حدود 22 هزار و 640 میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «شپنا»، «شتران»، «وبانک»، «شبندر» و «وبصادر» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در اولین روز معاملاتی معادل هزار و 70 میلیارد تومان سهام پالایش نفت اصفهان دست به دست شد، پالایش نفت تهران درحالی دوم شد که به مانند پالایشگاه اصفهان فرصت اصلاح نیافت، در سقف مجاز قیمت معامله شد و به پنج هزار تومان رسید؛ سهام سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی نیز که پنج روز متوالی در میان پنج سهم برتر قرار دارد به جایگاه سوم رسید.

رتبه‌بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-5.19

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه “فرآورده‌های نفتی” تعلق داشت به طوری که سه هزار و 50 میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” با معاملات دو هزار و 400 میلیارد تومانی دوم شد و “محصولات شیمیایی” در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز 2.3 درصد از کل سهام بانک سامان معامله شد، 10 نماد برتر سهم 25 درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در 53 سهم به بیش از 100 میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به 36 نماد نخست اختصاص داشت.

ارزش معاملات سهام 5.19

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.