دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

آخرین اطلاعیه‌ای که وانصار برروی کدال منتشر کرده مربوط به مهرماه سال گذشته است. «بانک قوامین» هم که عمده سرمایه‌اش را وارد بازار املاک کرده هم از آذرماه سال قبل هیچ اطلاعیه‌ای روی کدال منتشر نکرده است. «موسسه کوثر» (وکوثر) هم هنوز صورت‌های مالی سال 1396 خود را هم تصویب نکرده، در نتیجه این بانک احتمالا پس از آماده شدن گزارش‌های سال 1397 می‌تواند برای برگزاری مجمع ادغام آماده شود.

مبنای ادغام مهر اقتصاد

در این بین گزارش ارزشیابی بانک مهر اقتصاد (ومهر) در روز هفتم خرداد روی کدال قرار گرفت. براساس ارزشیابی کارشناسان رسمی دادگستری، هر سهم این بانک در مقطع پایان اسفند 1397 1200‌تومان ارزش داشته است. همین گزارش در مجمع فوق‌العاده‌ای که دوشنبه هفته گذشته برگزارشد، اساس تصویب ادغام ومهر در بانک سپه قرارگرفت. البته با توجه به رشد قیمت دارایی‌ها در مقطع پایان سال 1397 تاکنون، قرار شد مبلغی به قیمت کارشناسی شده هر سهم اضافه و در نهایت 1717 تومان به ازای هر سهم به سهامداران حقیقی و حقوقی غیروابسته به نیروهای مسلح ظرف دو هفته پرداخت شود. البته در بهار سال قبل فرصتی برای فروش سهم به دارندگان آن به قیمت اسمی 100 تومان داده شد که در آن بازه 124 میلیون برگه سهام را یکی از سهامداران عمده خرید. با توجه به اینکه از مرداد 1395 تا مرداد 1396 قیمت سهم زیر 100 تومان بود، سهامدارانی که بهای تمام‌شده سهم برایشان زیر 100تومان بود ترجیح دادند با سود نه‌چندان زیادی از سهم خارج شوند. البته سهامدارانی که آن موقع نفروختند و صبر کردند بازده خوبی از این سرمایه‌گذاری به‌دست آوردند. یکی از دلایل سود مناسب دارندگان سهام ومهر را شاید بتوان سرمایه‌گذاری‌های این بانک و زیرمجموعه‌هایش در بازار سرمایه و به‌ویژه برخی نمادهای بنیادی بازار دانست که در دو سال گذشته شاهد رشد قیمتی مناسبی بودند. پیش از برگزاری مجمع فوق‌العاده، آخرین مجمع سالانه مستقل بانک (پیش از ادغام) برای سال مالی 1397 هم برگزار شد، اگرچه با وجود سود 30 تومانی به ازای هر سهم بنابر دستور بانک مرکزی به تقسیم سود قادر نبود.

حکمت؛ ادغامی آسان

همین فرآیند برای «بانک حکمت ایرانیان» (حکمت) وابسته به ارتش هم صورت گرفت و گزارش کارشناسی، ارزش ویژه هر سهم را اندکی کمتر از 175 تومان به‌دست آورد. البته با توجه به تازه تاسیس بودن این بانک نسبت به بانک‌های نظامی دیگر این رقم چندان غیرمنتظره نیست. «بانک حکمت ایرانیان» در ابتدای دهه 90 شروع به‌کار کرد در حالی که بانک مهر اقتصاد در سال‌های ابتدای دهه 70 شمسی به‌عنوان «صندوق قرض‌الحسنه بسیجیان» آغاز به‌کار کرد. مجمع سالانه منتهی به پایان اسفند 1397 حکمت و مجمع فوق‌العاده تصویب ادغام آن روز دهم خرداد برگزار شد که ظاهرا قرار شد 350 تومان برای هر سهم حکمت به سهامدارانی که در بهار 98 اقدام به فروش نکردند، پرداخت شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، سازمان بورس اوراق بهادار تهران طی اطلاعیه‌ای فهرستی از نمادهای متوقف بازار سهام تا روز 25 فروردین و زمان و علت توقف آنها ارائه کرده است. برخی از این نمادها به دلیل نوسان 50 درصدی قیمت، برخی به دلیل برگزاری مجمع برای افزایش سرمایه و برخی دیگر نیز به دلیل افشای اطلاعات متوقف شده‌اند.

در این میان نمادهایی نیز وجود دارند که به دلیل تعلیق نماد معاملاتی مدت زمان زیادی است که متوقف هستند. آکنتور از تاریخ 13 شهریور 1395، دلقما از 7 اسفند 98، غدشت از 11 اسفند 98 و وانصار از 6 مرداد 97 تاکنون همچنان ممنوع بوده و معامله‌ای در آنها صورت نگرفته است.

در میان 40 نمادی که تا روز 25 فروردین متوقف بوده‌اند نام نمادهایی نیز به چشم می‌خورد که به دلیل برگزاری مجمع فوق‌العاده در خصوص افزایش سرمایه متوقف هستند. خساپا، خگستر، خودرو، غشصفا، کسرا و وپارس نمادهایی هستند که سهامداران آنها منتظر بازگشایی آنها و اعمال افزایش سرمایه هستند.

فهرست کلیه نمادهای متوقف را می‌توانید از اینجا مشاهده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، اخرین لیست منتشر شده از سوی بورس اوراق بهادار تهران نشان می‌دهد که در بین فهرست ۲۰ نماد متوقف شده در بورس، نماد ۳ بانک نیز وجود دارد.
به گزارش رادیو سهم به نقل از ایبِنا، بورس تهران با انتشار اخرین لیست نمادهای ممنوع المعامله در تالار شیشه‌ای خبر از توقف نماد ۲۰ ناشر بورسی داد که در ان نام ۳ بانک «انصار، ملت و اقتصاد نوین» هم دیده می‌شود.
دلایل توقف ۳ نماد بانکی
بر اساس امار و اطلاعات منتشر شده توقف نماد شرکت‌های بورسی، نماد بانک های انصار «وانصار»، ملت «وبملت» به دلیل تعلیق و اقتصاد نوین «ونوین» به دلیل برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه و عادی به طور فوق العاده متوقف شده است.
طولانی‌ترین توقف نماد
همچنین بررسی‌های ‌ایبِنا نشان می‌دهد که نماد معاملاتی کنتورسازی ایران «اکنتور» که در معاملات بازار اول حضور دارد به عنوان قدیمی‌ترین نماد متوقف شده از ۱۳ شهریور ماه ۹۵ در تالار شیشه‌ای در وضعیت ممنوع‌المعامله قرار دارد و نزدیک به ۳ سال از توقف این نماد می‌گذرد.
توقف به دلیل نوسان‌های شدید
این گزارش می افزاید: نماد شرکت‌های «کارگزاران بورس کالا، تولید کنندگان بورس کالا، ماشین سازی نیرو محرکه، عمران و توسعه فارس، حمل و نقل بین المللی خلیج فارس، ریخته گری تراکتورسازی ایران، پتروشیمی خارک، نفت سپاهان و نوش مازندران» با دلایلی همانند «تعلیق، تغییرات بیش از ۵۰ درصد در ۱۵ روز متوالی، برگزاری مجمع عمومی فوق العاده و تغییر سرمایه» دچار توقف شده اند.
حتما بخوانید :  چهار ضلعی نوسان‌ساز بورسممنوع المعامله شدن بخاطر عدم افشای اطلاعات
گفتنی است بر اساس این اطلاعات نماد شرکت‌های «فروسیلیس، غلتک سازان سپاهان، قند ثابت خراسان، بورس کالا، پشم شیشه، شیشه و گاز و نهادهای مالی بورس کالا» نیز به دلایلی مانند «نوسان های شدید قیمت سهام، تعلیق، افشای اطلاعات با اهمیت و برگزاری مجمع» دچار توقف نماد شده اند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه آخرین روز کاری هفته با کاهش 728 واحد به رقم 211 هزار و 17 واحد رسید.

شاخص کل با معیار هم‌وزن امروز 506 واحد رشد کرده و به رقم 45 هزار و 736 واحد رسید.

ارزش روز بازار در بورس اوراق بهادار تهران امروز از 808 هزار میلیارد تومان گذشت.

امروز معامله‌گران بورسی بیش از 3.8 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق بهادار در قالب 286 هزار نوبت معامله و به ارزش 1278 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی امروز 208 واحد افت کرده و به رقم 60 هزار و 511 واحد رسید.

شاخص قیمت با معیار هم وزن 351 واحد رشد کرده و به رقم 31 هزار و 779 واحد رسید.

شاخص آزاد شناور با کاهش 194 واحد به رقم 237 هزار و 106 واحد رسید.

شاخص بازار اول بورس با کاهش 576 واحد به رقم 158 هزار و 327 واحد رسید و شاخص بازار دوم بورس با کاهش 1261 واحد به رقم 406 هزار و 455 واحد رسید.

امروز نمادهای شبهرن، شسپا،ومعادن در تقویت شاخص بورس مؤثر بودند و نمادهای فارس، فولاد، کگل، رمپنا، در کاهش شاخص بورس اثرگذار بودند.

امروز نمادهای پربیننده بورسی مربوط به شرکت‌های سایپا، بانک ملت، بانک تجارت با قیمت پایانی هر سهم 400 ریال، ایران خودرو، فولاد مبارکه، گروه مپنا و پارس خودرو بوده‌اند.

به گزارش فارس امروز در فرابورس ایران نیز شاخص کل کاهشی بوده و با 4 واحد عقب‌نشینی به رقم 2هزار و 583 واحد رسید.

ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس امروز به بیش از 145 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران فرابورس بیش از 1.4 میلیارد برگه بهادار سهام و حق تقدم در قالب 371 هزار نوبت معامله و به ارزش 762 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای کگهر،‌کرمان، شراز، در تقویت شاخص فرابورس اثرگذار بودند و نمادهای زاگرس،مارون، ذوب، میدکو در کاهش شاخص فرابورس اثر گذار بودند.

امروز نمادهای پربیننده فرابورسی مربوط به شرکت‌های ذوب‌آهن اصفهان، صنایع کاغذپارس، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، کشت و صنعت شهداد ناب خراسان، پتروشیمی زاگرس، بانک دی و مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان بوده‌اند.

امروز همچنین با پیام ناظر بازار اطلاعیه مهم در مورد نماد معاملاتی وانصار 2 صادر شد.

همچنین وقفه معاملاتی نماد دپارس یک، به علت تغییرات بیش از 20 درصدی قیمت منتشر شد.

همچنین توقف نمادهای معاملاتی سهگمت، سهخزر، سهخزرح، وتوسح متوقف شدند.

همچنین نمادهای خلنت، سنیره، غشاذر و نماد سنیر، سفار، نماد چکارن، نماد شبهرن، شسپا، شنفت، ختراک، بازگشایی شدند و نمادهای معاملاتی بموتو، ثاخت،‌ رتاب، بازگشایی شدند.

همچنین اطلاعیه حراج مجدد نماد معاملاتی ختوقاح، انجام شد و حراج نمادهای معاملاتی شدوص، و دتماد، نیز حراج معاملاتی شد.

منبع: farsnews.ir

این رشد بازار بیشتر مدیون نمادهای بزرگ بورس همچون فولاد، فملی ، کچاد و کگل بود و شاخص کل فرابورس نیز با رشد 35 واحدی به رقم 2.605 واحد رسانده است و نسبت به دیروز امیدواری بیشتری در دل سهامداران ایجاد کرد.

گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/18

با نگاهی اجمالی به خلاصه بازارهای بورس و فرابورس مشاهده می شود ارزش معاملات امروز نزدیک به 2100 میلیارد تومان بوده که نسبت به دیروز افزایش قابل قبولی داشته و بار دیگر خود را به بالای 2 هزار میلیارد رسانده است. با بررسی دقیق تر متوجه خواهیم شد که در کنار رشد 1.5 درصدی شاخص بورس، شاخص کل هم وزن نیز با رشد 0.17 درصدی همراه بود که نشان دهنده این است بازار متعادلی در اکثر نمادهای بازار شاهد بودیم و به طور کلی بازار سرمایه امروز نسبت به دیروز وضعیت بهتری را تجربه کرد.

گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/18

عرضه اولیه تاصیکو که در چند روز گذشته به جهت جلوگیری از اختلال در هسته معاملات بعد از پایان ساعت معاملات خرید و فروش میشد امروز در ساعات اولیه بازار به صورت متعادل شروع شد و در انتها با صف خرید سنگین بسته شد و یکی از پر معامله ترین و پرحجم ترین نمادهای بازار بورس ایران بود نمادهای بانکی و خودرویی امروز بیشترین ارزش و حجم معاملات را به خود اختصاص دادند و در این میان نماد وانصار به صورت بلوکی نزدیک یک میلیارد سهم جا به جا شد.

گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/18

ترین های صنعت به لحاظ ارزش معاملات

دیروز که شاخص کل با افت بیش از 7هزار واحدی را تجربه کرده بود ارزش معاملات گروه خودرو که از پیشتازان بازار بود به رده ششم نزول کرد ولی امروز با بیشترین ارزش معاملات دوباره در صدر جدول  بیشترین ارزش معاملات قرار گرفت و پس از آن گروه کانه های فلزی و شیمیایی  به ترتیب دومین و سومین به لحاظ ارزش معاملات در معاملات امروز شناسایی شدند.

گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/18

با مقایسه میزان ورودی پول افراد حقیقی در گزارش دیروز با نمودار ذیل متوجه خواهیم شد که در طی دو روز گذشته بیشترین پول حقیقی به صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) وارد شده است و بعد از آن نمادهای مواد غذایی و انبوه سازی بیشترین ورود پول را داشتند.

گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/18

اخبار و شنیده ها از بازار بورس

زمان آغاز اختیار معامله خرید و فروش بر روی سهام بانک ملت

مدیریت ابزارهای نوین مالی بورس تهران اعلام کرد: دوره معاملاتی قراردادهای اختیار معامله خرید و فروش بر روی سهام بانک ملت در سررسیدهای آبان و بهمن ۹۸ از یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه در بازار مشتقه بورس تهران آغاز می شود.

معاملات مربوط به این قراردادها تنها به صورت برخط بوده و صرفاً از طریق کارگزارانی که مجوز معاملات برخط در این بازار را دارا باشند، قابل انجام است. همچنین با توجه به راه اندازی سامانه مدیریت ریسک و امکان محاسبات وجوه تضمین براساس ضوابط وجه تضمین قرارداد اختیار معامله در بورس تهران و فرابورس، اتخاذ موقعیت باز فروش در قراردادهای اختیارمعامله به شرط کفایت وجوه تضمین، برای تمامی فعالان بازار سرمایه امکان پذیر است.

نامه اقدام متقابل ایران به سفرای ۱+۴

به نقل از ایسنا، نامه حسن روحانی به سران پنج کشور انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه،چهارشنبه در اختیار سفیران این کشورها در تهران قرار می‌گیرد.

همچنین در نامه‌ای دیگر از سوی وزیر امور خارجه، جزئیات فنی تصمیم ایران برای کاهش تعهدات هسته‌ای به فدریکا موگرینی رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام خواهد شد.

ایران در قالب برجام و NPT عمل خواهد کرد

حشمت‌اله فلاحت‌پیشه درباره پاسخ های احتمالی ایران به خروج آمریکا از برجام به ایسنا گفت‌: ایران سیاست تقابلی را پیش رو می‌گیرد. قطعا از این سیاست همه قوای نظام و جریانات سیاسی حمایت خواهند کرد. اصل این است که در قالب برجام و NPT عمل خواهیم کرد.

وی افزود: برجام دارای پیش‌بینی‌هایی است که اگر طرفین به تعهدات عمل نکنند چه اتفاقی رخ می‌دهد. آخرین اتفاق این بود که آمریکایی‌ها بعد از بازگشت تحریم ها نقشه دوم را پیاده سازی کردند. این نقشه با هدف محرومیت صنعت هسته‌ای ایران پیاده سازی شد تا از این چرخه بهره لازم را ببرند. نتیجه‌ این است که از دل برجام باید دو موضوع را دنبال کنیم.

قسمت اول این است که ایران سازوکارهای داخلی را برای تامین سوخت مورد نیاز طی می‌کند چون پیش‌بینی‌ها این است که آمریکایی‌ها در آینده می‌خواهند مشکلاتی در زمینه سوخت هسته ای و تبادلات هسته ای ایجاد کنند. در این رابطه فلاحت پیشه گفت:

ایران باید وارد مذاکرات جدی با آژانس بین‌المللی انرژی هسته ای و اعضای برجام شود تا سوخت مورد نیاز را در سطوح مختلف در داخل تولید کنیم.یک‌سری تعهدات مازاد بر NPT را اجرا کردیم که ماحصل آن نبود بلکه مربوط به برجام بود. پس اکنون دلیلی ندارد که ایران در شرایط فعلی به این تعهدات پایبند بماند. بهتر است تعدیل در این تعهدات نیز شکل بگیرد. منتها اتفاقی که رخ می‌دهد این است که خروج از برجام و NPT صورت نخواهد گرفت و از ظرفیت‌های برجام و NPT برای مقابله با یک جانبه گرایی آمریکا استفاده می‌کنیم.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز، ادغام ۵ بانک نظامی در بانک سپه یازدهم اسفندماه رسما کلید خورد. تعیین تکلیف سهامداران شاید مهمترین ابهام اهالی بازار سرمایه بود. طبق اطلاعیه ای که بانک انصار منتشر کرده، اعلام شده کلیه سهامداران بانک انصار، اعم از حقیقی و حقوقی، از روز هجدهم فروردین ماه ۹۸ می توانند جهت فروش سهام خود با قیمت هر سهم ۲۰۸۶ ریال اقدام کنند.

این اطلاعیه چند نکته حائز اهمیت دارد.
بر اساس اطلاعیه مذکور، خریدار سهم بانک انصار، شرکت ایرانیان اطلس خواهد بود. بد نیست نگاهی به تاریخچه این شرکت داشته باشیم.

گروه شرکت‌های «ایرانیان اطلس» از سال ۱۳۶۵ تشکیل و از سال ۱۳۸۴ به صورت رسمی خود را به عنوان یک گروه سرمایه‌گذاری و اجرایی در صنعت ساختمانی در ایران معرفی کرده است.

شش شرکت «شیوا اطلس»٬ «عمران اطلس ایرانیان»٬ «سرمایه‌گذاری ایران اطلس کیش»٬ «ستاره آرمان توس»٬ «باغ فردوس ایرانیان» و «پردیس اطلس پارس» زیر مجموعه این گروه هستند.
این گروه زیر مجموعه بانک «انصار» وابسته به بنیاد تعاون سپاه پاسداران است. از «ایرانیان اطلس» و شرکت‌های آن به عنوان سلاطین ساخت مال‌ها٬ پاساژ‌ها٬ مجموعه‌های مدرن و خانه‌‌های اشرافی در ایران نام برده می‌شود که تقریباً هیچ رقیبی در سراسر کشور ندارند. این گروه در بیش از ۱۰ شهر ایران بیش از ده ها پروژه بزرگ ساختمانی به اجرا گذاشته است که از میزان سرمایه‌ و سود این پروژه‌ها اطلاعی در دست نیست.
ایرانیان اطلس، زیرمجموعه بانک انصار بوده و با توجه به جهش قیمت املاک در سال ۹۷ و پروژه های ارزشمند ایرانیان اطلس، افزایش ارزش ذاتی این مجموعه (به عنوان فقط یکی از دارایی های بانک انصار) غیر قابل انکار است.
طراحی و احداث مگا‌مال‌ها و پروژه‌های ساختمانی لوکس تجاری و اداری و مسکونی و اقامتی در ایران از جمله فعالیت های این گروه است.

طبق بررسی های بورس نیوز، قرار است ایرانیان اطلس در مرحله اول تمامی سهام را با قیمت ۲۰۸۶ ریال از سهامداران خریداری کند و با قیمت ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ ریالی به بانک سپه واگذار کند.
با یک حساب و کتاب ساده می توان این نرخ به ارزش ذاتی سهم بانک انصار نزدیک تر خواهد بود.
از طرفی بررسی روند معاملات «وانصار» نشان می دهد این نماد که تقریبا از ابتدای مردادماه ۹۷ متوقف شده، نه تنها در سال ۹۷، بلکه از ماه ها قبل از آن هیچ رشد قیمتی نداشته است. این در حالی است که بانک انصار از معدود بانک هایی بوده که عملکرد سودآوری داشته و علاوه بر تقسیم سود ۱۷۰ ریالی در مجمع پایانی سال مالی ۹۶، در ۹ ماهه ۹۷ نیز به ازای هر سهم ۲۲۹ ریال سود شناسایی کرده است. اگر نگاهی به روند قیمت سهم بانک های زیان دهی همچون بانک تجارت و بانک صادرات داشته باشیم، به رغم زیان ده بودن، رشد قیمت سهم ها در سال ۹۷ کاملا مشهود است. ضمن اینکه تقریبا نمی توان شرکتی یافت که سال ۹۷، یک دوره رشد تجربه نکرده باشد. اما توقف طولانی مدت نماد بانک انصار، مجال بهره مندی از این فرصت را به سهامداران این بانک نداد.
با توجه به ارزش دارایی های بانک انصار و نیز روند مثبت سودسازی این بانک، خرید سهم با قیمت ۲۰۸۶ ریال، عادلانه نبوده و به نظر می رسد ایرانیان اطلس سود گزافی از این معامله به جیب خواهد زد. ضمن اینکه طبق مقررات، کل سهم این ۵ بانک در سپه ادغام خواهد شد و قطعا ایرانیان اطلس، قصد نگهداری سهم «وانصار» را نداشته و فقط وظیفه خطیر واسطه گری این معامله را به دوش خواهد داشت و قیمت ۵ تا ۶ هزار ریالی هر سهم، حتما به ارزش واقعی بانک انصار نزدیک تر خواهد بود!
البته این اولین بار نیست که منافع سهامداران در تصمیم گیری ها لحاظ نشده و با این وضعیت، انتظار جلب اعتماد سرمایه گذاران به بازار سرمایه، انتظار بیجایی است.
امیدواریم قبل از پایمال شدن حق و حقوق سهامداران بانک انصار و سایر بانک های مشمول فرآیند ادغام، حداقل مسوولان سازمان بورس گامی در راستای احقاق حقوق سهامداران بردارند تا شاید اعتماد عمومی به این بازار، بیش از پیش لطمه نخورد.

به گزارش سیگنال به نقل از ایبنا، با عنایت به اعلام رسمی ادغام بانک ها و موسسات اعتباری وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه از سوی بانک مرکزی و بر اساس مصوبه شورای عالی محترم بورس مبنی بر اجازه انجام معاملات در خارج از ساعت معاملاتی، کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی غیر وابسته به نیروهای مسلح دارنده سهام بانک انصار می توانند مطابق شرایط ذیل پس از مراجعه به یکی از شرکت های کارگزاری عضو شرکت بورس اوراق بهادار تهران یا شعب منتخب بانک انصار که مرتبط با یکی از کارگزاران فوق می باشد با ارائه دستور فروش و تکمیل فرم های مربوطه نسبت به فروش سهام خود اقدام نمایند.

لازم به ذکر است از روز یکشنبه مورخ ۹۸/۰۱/۱۸ به مدت سی روزکاری تا روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ امکان استفاده ازشرایط فوق فراهم می باشد. براساس تصمیمات متخذه در کمیته راهبردی ادغام، قیمت سهام قابل خرید از هر کد سهامداری حقیقی و حقوقی به شرح ذیل خواهد بود:

قیمت خرید سهام اشخاص، هر سهم ۲,۰۸۶ ریال می باشد.

نوع سفارش از نظر اعتبار زمانی، سفارش بدون محدودیت زمانی می باشد.

سهام فوق توسط شرکت ایرانیان اطلس خریداری می گردد.

شایان ذکر است در صورتی که سهامداران محترم در مهلت تعیین شده نسبت به ارائه دستور فروش اقدام ننمایند، می توانند تا زمان ارزش گذاری سهام بانک انصار توسط گروه کارشناسان رسمی تأمل نموده و بر اساس آن و به ترتیبی که متعاقباً اعلام خواهد شد نسبت به فروش سهام خود مبادرت نمایند.

تصریح می نماید این بانک تضمینی مبنی بر اینکه ارزش ذاتی تعیین شده در آینده بیشتر از ارزش قابل خرید در حال حاضر باشد را نخواهد پذیرفت.