دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت مدیریت سرمایه گذاری امید طی عملکرد 1 ماهه منتهی به مرداد ماه 1399 از محل واگذاری سهام 175.2 میلیارد تومان سود محقق نموده که نسبت به دوره 1 ماهه مشابه سال قبل %4,933 رشد داشته است.

«وامید» با سرمایه ثبت شده 30,000,000 میلیون ریال طی عملکرد 7 ماهه سال مالی منتهی به 1399/10/30 از محل سود سهام محقق شده 3,519 میلیارد تومان  درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل %39 رشد داشته است.

ارزش پرتفوی بورسی شرکت نسبت به ابتدای دوره 1,907% رشد داشته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

پس از چند روز نفس‌گیر برای بازار سرمایه و اضطرابی که سهامداران را به واسطه ریزش شدید شاخص بورس و قیمت سهام اکثر قریب به اتفاق شرکت های بورسی، فرا گرفته بود، امروز شاخص کل یکبار دیگر رنگ سبز به خود دید و با 41.670 واحد افزایش به عدد 1.650.251 واحد رسید.

این درحالی است که شاخص هم‌وزن با 244 واحد کاهش به عدد 455.956 رسید؛ بیشترین تاثیر شاخص توسط نمادهای فارس، فولاد، فملی، شستا،‌شپنا، شتران و  وامید صورت گرفت.

در واقع می توان گفت خریدهای روز گذشته حقوقی های بازار که با هماهنگی سازمان بورس اتفاق افتاد ترمز ریزش بیشتر بورس را کشید و بالا بردن نقدشوندگی در سهام شرکت های بزرگ باعث شد تا حقیقی هایی که از ترس ریزش بورس در صف فروش قرار گرفته بودند از بازار خارج شوند.

فعالان بازار سرمایه می گویند: با تلاش دست اندرکاران بورسی و حقوقی های بازار امروز شاهد بازگشت فضای آرامش به بازار و حتی تشکیل صفوف خرید در نمادهای بزرگ بازار بودیم.

گفتنی است، در روزهای قرمز بازار، بیشترین انتقاد متوجه حقوقی های بازار بود که با افزایش فشار فروش به صف‌های فروش دامن زده بودند ولی از امروز حقوقی ها تغییر مسیر دادند و خریدارهای اصلی بازار بودند.

یکی از دلایل ریزش اخیر بورس، عدم حمایت حقوقی‌ها بود که توسط نهاد ناظر بازار از آن چشم‌پوشی شد؛ برخی از حقوقی ها با یک بازی زیرکانه بسیاری از سهم‌های ارزنده را با قیمت های پایین‌تر از کف حمایتی خود از سهامداران خرد بازار خریداری و جمع آوری کردند. 

باتوجه به اینکه حمایت از سهام شرکت های بورسی و حفظ قدرت نقدشوندگی آن برای سهامداران خرد اهمیت بالایی دارد، امید است در زمان اصلاح بازار حقوقی ها، وظایف ذاتی خود را فراموش نکرده و در روزهایی که بازار به حمایت آنها نیاز دارد با افزایش فروش و ایجاد ترس در بین سهامداران خرد باعث قرار گرفتن آنها در صفوف فروش برای خروج از بازار بورس نشوند.

پیش بینی فعالان بازار بیانگر آن است که با از بین رفتن فشار فروش در بازار نمادهای بزرگی نظیر فولاد، فملی، شستا، خودرو، خساپا، شبندر، شپنا،‌فارس، غدیر، وتجارت، وبصادر و … به تدریج و طی روزهای آینده شاهد کاهش فشار فروش در شرکت های کوچک بازار خواهیم بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سرمایه گذاری امید از موافقت بانک مرکزی با مشارکت بانک سپه در انجام افزایش سرمایه 233 درصدی از سه محل خبر داد و با توقف نماد روبرو شد.

براین اساس، “وامید” اعلام کرد: باتوجه به موافقت بانک مرکزی با مشارکت بانک سپه در انجام افزایش سرمایه سرمایه گذاری امید با افزایش سرمایه از 3 به 10 هزار میلیارد تومان معادل 233 درصد از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران ، اندوخته سرمایه ای و سود انباشته موافقت شد. انجام افزایش سرمایة فوق منوط به موافقت سازمان بورس و تصویب مجمع فوق العاده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینمحمدمهدی اسفندیاری؛ حقیقی‌ها تا ساعت 12:30 حدود 430 میلیارد تومان کمتر از اشخاص حقوقی سهام خریدند. کل ارزش معاملات خرد نزدیک به 15 هزار میلیارد تومان بود و بدین‌ترتیب خالص فروش حقیقی‌ها به سه درصد از کل معاملات رسید.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه “مخابرات”، “سرمایه‌گذاری‌ها” و “حمل و نقل” رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های “محصولات شیمیایی”، “انبوه‌سازی” و “محصولات غذایی و آشامیدنی” به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «اخابر»، «وخارزم» و «فولاد» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «ثباغ»، «وامید» و «فارس» معطوف بود.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در 60 نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 173 نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول هزار میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و 400 میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 5.21

مالکیت-صنایع-5.21

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت سرمایه گذاری امید از واگذاری 119.7 میلیون سهم تامین سرمایه امین و کسب سود 111.7 میلیارد تومانی خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی شد.

براین اساس، “وامید” اعلام کرد: 15 مرداد ماه در عرضه اولیه سهام شرکت تامین سرمایه امین با واگذاری 119.7 میلیون سهم به بهای تمام شده 100 تومان حضور داشته و سود 111.7 میلیارد تومانی کسب کرده است.

بنابراین گزارش، با آغاز فرایند عرضه اولیه 15 درصد از سهام تامین سرمایه امین به عنوان چهاردهمین عرضه اولیه سال جاری در 15 مرداد، هر سهم این شرکت 700 میلیارد تومانی 1040 تومان کشف قیمت شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، در آغاز معاملات بازار سهام در روز شنبه شاخص کل با رشدی 28 هزار واحدی به سطح یک میلیون و 932 هزار واحدی رسید. این در حالی است که هفته گذشته شاخص کل نتوانسته بود رشدی فراتر از 0٫16 درصد به ثبت برساند.

در جریان 50 دقیقه نخست معاملات امروز، بیش از 536 هزار معامله انجام شد که طی آن 2 میلیارد و 674 میلیون سهم با ارزشی حدود 46 هزار میلیارد ریال دادوستد شدند. سه نماد فولاد فملی و وامید به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشتند و این در حالی است که جو حاکم بر بازار همچنان در حال بهبودی است.

به جز گروه فراورده‌های نفتی که در آغاز بازار با فشار عرضه آغاز شده بود و حالا اکثر نمادهای آن در محدوده مثبت معامله می‎شوند، دو نماد بانکی وبصادر و وتجارت نیز معاملاتی منفی دارند. اگر چه نمادهای پرتقاضایی نظیر، فولاد، وبصادر، خگستر، شبندر، شپنا و چند نماد دیگر به منظور بهبود روند معاملات به صورت موقت، متوقف شده‌اند که انتظار می‌رود با بازگشایی مجدد، این نمادها نیز در محدوده مثبت معامله شوند. همچنین نمادهای خودرو، خساپا، شستا و چند عرضه اولیه اخیر نیز خارج از ساعت عادی معاملات و بعد از ساعت 12 و 30 دقیقه معامله خواهند شد.

معاملات امروز بازار سهام در حالی پیگیری می‌شود که وضعیت فرابورس نیز یکدست سبز است و سه نماد کگهر، شگویا و صبا بیشترین تاثیر را در سبزپوشی شاخص این بازار دارند.

در جریان معاملات امروز گروه فلزات اساسی نیز همانند اکثر گروه‌های دیگر بازار سبزپوش است و این در حالی است که خبر تشدید تحریم‌های ایالات متحده علیه فلزات اساسی، سهامداران این گروه را نگران کرده بود.

به نظر می‌رسد امروز شاخص کل با عبور از مرز یک میلیون و 950 هزار واحدی در روزهای آتی بار دیگر برای حمله به سطح 2 میلیون واحدی آماده شود.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شاخص بورس تهران امروز با افت 53  هزار واحدی عدد 1 میلیون و 608 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افت 8 هزار واحدی به عدد 456 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 10 میلیارد سهم طی 973 هزار داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 13337 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، افت 3.2 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

بازار امروز با افزایش عرضه ها و فشار فروش کار خود را آغاز نمود و با فشار فروش و تشدید عرضه ها به کار خود پایان داد. لحظات پایانی بازار نماد های فخوز، فملی، وتجارت، وبصادر، وسبحان ، وامید و فسپا معاملات متمایزی را نسبت به بقیه بازار تجربه کردند. افت بیشتر شاخص کل نسبت به هم وزن نشان دهنده معاملات روان تر در شرکت های با ارزش بازار بالا نسبت به شرکت های با ارزش بازار پایین تر می باشد.

ارزش خالص معاملات بورس 12881 میلیارد تومان بوده است و ارزش صفوف خرید در پایان بازار 771 میلیارد تومان می باشد. مادامیکه ارزش خالص معاملات همراه با صفوف خرید بیش از 10000  میلیارد باشد می توان انتظار بازار پویا و عدم ریزش شدید را از بازار داشت.

بازار سرمایه در یک نگاه

شاخص کلشاخص هم وزنسود خالص(میلیارد تومان)
1.608.485456.194234.441
میزان تغییر شاخص کل(درصد)میزان تغییر شاخص هم وزن(درصد)درصد رشد سود خالص
3.2-1.9-
حجم معاملات(میلیارد سهم)ارزش معاملات(میلیارد تومان)ارزش بازار(میلیارد تومان)
10133246.021.007
P/EP/SP/B
27.956.410.7

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهامحجم معاملات(میلیون)ارزش معاملات(میلیارد)قیمت پایانی(ریال)درصد تغییرات قیمتقیمت آخرین معامله(ریال)
شستا38315886414505-41450
شپنا35211846336304.9-33580
فولاد65410636162500.7-16700
وتجارت3251926028500.62980

نماد های تاثیر گذار بر شاخص کل بورس

گزارش روزانه بازار سرمایه (دوشنبه 3 شهریور ماه 1399)

توضیحات: تقسیم بندی بر مبنا ارزش معاملات شرکت می باشد و اعداد میزان تاثیر گذاری بر شاخص کل را نمایش می دهد.

ارزش معاملات بازار بورس و فرابورس در طی هفته

گزارش روزانه بازار سرمایه (دوشنبه 3 شهریور ماه 1399)

توضیحات: ارزش خالص بورس و فرابورس از کسر ارزش معاملاتی صندوق ها،  اوراق و معاملات بلوک از ارزش بورس و فرابورس بدست می آید.

مقایسه ارزش معاملات صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (دوشنبه 3 شهریور ماه 1399)

مقایسه تعداد صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (دوشنبه 3 شهریور ماه 1399)

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

  1. شرکت ایران مرقام(مرقام) از قرارداد ارائه خدمات نگهداري، پشتيباني، سرويس دوره اي، تامين، تعمير و تعويض کليه قطعات يدکي توسط شرکت ( تعداد 1596 دستگاه خودپرداز اعم از سالني و ديواري منصوبه در شعب و خارج از شعب) خبر داد.
  2. شرکت پتروشیمی ممسنی(ممسنی) تعداد 4.342.000 سهم گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان (سهامی عام) با نماد پترول به ارزش خالص 82.332 میلیون ریال و بهای تمام شده 7.273 میلیون ریال به فروش رساند.
  3. شرکت لیزینگ خودرو غدیر(ولغدر) از برگزاری مزایده عمومی سه باب از املاک مازاد شرکت خبر داد.
  4. هیئت مدیره شرکت داده گستر عصر نوین(های وب) از افزایش سرمایه 500 درصدی از سه محل آورده نقدی سهامداران، سود انباشته، مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به منظور اصلاح ساختار مالی و اجرای پروژه توسعه ای کشور خبر داد.
  5. شرکت بیسکویت گرجی(غگرجی) از بهره برداری از پروژه بهبود عملکرد ماشین آلات به بهای تمام شده 500 میلیون تومان خبر داد.
  6.      با مجوز شورای عالی بورس، ضریب تعدیل اعتباری کارگزاری‌ها تا ۵۰ درصد افزایش یافت. این رقم، هم اکنون ۲۰ درصد است.
  7. هیأت وزیران با توجه به ضرورت واگذاری سهام صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم (دارا دوم)، درخصوص تعیین مبنای محاسبه قیمت برای اعمال تخفیف در صندوق دارا دوم تصمیم گیری کرد. به موجب تصمیم دولت، مبنای محاسبه قیمت برای اعمال تخفیف صرفاً برای سهام قابل واگذاری به صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم (دارا دوم)، قیمت پایانی روز معاملاتی قبل از شروع پذیره نویسی خواهد بود.
  8. واحدهای شیرین‌سازی گاز، استحصال اتان و متانول پتروشیمی بوشهر با ظرفیت تولید سالانه ۴ میلیون تن از طریق ویدئوکنفرانس افتتاح می‌شود.
  9. وزیر نیرو از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای مصرفی برق به مشترکان خوش مصرف خبر داد.

می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عباس معمارنژاد درباره آخرین وضعیت عرضه بلوکی سهام سرمایه‌گذاری امید در بورس به فارس گفت: بلوک 17 درصدی سرمایه‌گذاری امید در نماد “وامید” ارائه شد اما خریداری نداشت، هفته آینده دوباره 50 درصد به علاوه یک سهم این شرکت از طریق مزایده در بورس به فروش می رسد.

وی افزود: ‌در راستای تکلیف دولت قصد داریم میزان سهام شناور سرمایه‌گذاری امید را که اکنون حدود 6 درصد است تا سقف 25 درصد افزایش دهیم و اگر کسری در این زمینه وجود داشته باشد بانک سپه و سایر سهامداران نسبت به عرضه سهام بصورت خرد تا سقف 25 درصد کمک می‌کنند. عرضه سهام سرمایه‌گذاری امید در راستای افزایش عمق‌بخشی به بورس و عرضه سهام زیرمجموعه بانک‌های دولتی انجام می‌شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در حالی عرضه بلوک50 درصد به علاوه یک سهم سرمایه گذاری امید در خرداد و مهر سال گذشته بی نتیجه ماند که محمد کاظم چقازردی از سومین تلاش در واگذاری این بلوک مدیریتی خبر داد و گفت: بانک سپه در راستای الزامات قانون رفع موانع تولید و تاکید رئیس جمهور و وزیر اقتصاد این بلوک را در بورس عرضه می کند و آگهی عرضه این هفته منتشر می شود .

وی ادامه داد: “وامید” سال 80 تاسیس و یکی از چهار هلدینگ چندرشته ایی حاضر در بورس و فعال در صنایع استخراج کانه‌های فلزی، انرژی، واسطه‌گری مالی، سیمان و.. است که با سرمایه اسمی 3 هزار میلیارد تومانی ، دارای ارزش بازار 125 هزار میلیارد تومانی و بدون احتساب ارزش بلوک مدیریتی است.

چقازردی افزود: همچنین سرمایه گذاری امید مالک 37.90 ، 39.27 و 26 درصد شرکت های گل گهر، چادرملو و سنگ آهن گهرزمین بوده و بزرگترین هلدینگ معدنی ایران بشمار می رود و با پشتیبانی بانک سپه طی چند دهه اخیر در زمینه تولید محصولات استراتژیک سرمایه گذاری کرده و با بهره برداری از طرح مخازن ذخیره سازی نفت خام جاسک تا پایان سال 1400 با سهم بازار 40 درصدی بزرگترین شرکت در صنعت ذخیره‌سازی نفت خام کشور خواهد بود . 

براساس این گزارش، بانک سپه بعد از عدم حصول نتیجه در اوایل خرداد سال قبل ، 29 مهر هم بلوک کنترلی 50 درصد + یک سهم “وامید” را شامل 15 میلیارد و یک سهم آماده عرضه کرده بود. این واگذاری بطور یکجا و نقد یا 20 درصد نقد و مابقی اقساط و با قیمت هر سه هزار 482 تومان و ارزش 21.4 هزار میلیارد تومان بود .

همچنین عرضه بلوک 17 درصدی سرمایه گذاری امیددر 23 تیر سال جاری هم  (شامل 5.1 میلیارد سهم به قیمت هر سهم 6600 تومان و ارزش 33.6 هزار میلیارد تومان )  به نتیجه ایی نرسید .

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و 299 نوبت معاملاتی، 13 میلیارد و 189 میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش 88 هزار و 403 میلیارد ریال در بورس معامله شد.

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با 12424 واحد رشد معادل 1.34 درصد به 938 هزار و 557 واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با 3299 واحد افزایش معادل 1.34 درصد به 249 هزار و 251 واحد، شاخص کل «هم وزن» با (426) واحد افت معادل (0.14) درصد به 321 هزار و 158 واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (282) واحد افت معادل (0.14) درصد به 206 هزار و 518 واحد، شاخص آزاد شناور با 13425 واحد افزایش معادل 1.08 درصد به یک میلیون و 256 هزار و 407 واحد، شاخص بازار اول با 9643 واحد افزایش معادل 1.42 درصد به 688 هزار 576 واحد و شاخص بازار دوم با 22822 واحد رشد معادل 1.22 درصد، به یک میلیون و 889 هزار و 828 واحد رسید.

از سویی دیگر امروز نمادهای «فولاد با 1501 واحد، شستا با 1457 واحد، وامید با 1183 واحد، فارس با 1088 واحد، پارس با 939 واحد و فملی با 938 واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بر اساس این گزارش، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «سایر معادن با 22894 واحد صعود معادل 5 درصد به 480 هزار و 792 واحد، وسایل ارتباطی با 2262 واحد افزایش معادل 4.29 درصد به 55 هزار 13 واحد، چند رشته ای صنعتی 4021 واحد رشد معادل 4.17 درصد به 100 هزار و 397 واحد، تامین آب، برق و گاز 62 واحد افزایش معادل 3.97 درصد به یک هزار و 629 واحد، رادیویی با (298) واحد افت، معادل (3.92) درصد به 7 هزار و 312 واحد، محصولات چرمی با (1307) واحد ریزش، معادل (4.66) درصد به 26 هزار و 747 واحد، انتشار و چاپ با (114827) واحد افت، معادل (4.87) درصد به 2 میلیون و 245 هزار و 403 واحد» رسید.

 آمارهای معاملاتی نشان می دهد که قیمت سهام نمادهای «وامید، خاهن، شدوص، کماسه، کاما، قثابت و پارسان» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «وتوسم، حتاید، خگستر، برکت، وساپا، غسالم و ورنا» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.