دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، روابط عمومی ایران ایر اعلام کرد: به دنبال پیگیری صورت گرفته از سوی سازمان هواپیمایی کشوری ایران و اسپانیا برای برقراری پرواز برنامه‌ای بین دو کشور، اولین پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” به مقصد فرودگاه مادرید در روز چهارشنبه  12 شهریور (2 سپتامبر) با هواپیمای ایرباس انجام می‌شود.

این پرواز در روزهای چهارشنبه هر هفته، با پرواز شماره 731 در ساعت 9 و 50 دقیقه بامداد، فرودگاه امام خمینی (ره) را ترک و در ساعت14 و 15 دقیقه (به وقت محلی) در فرودگاه مادرید به زمین می‌نشیند.  

بازگشت این پرواز در همان روز، با پرواز شماره 730 در ساعت 15 و 30 دقیقه به وقت محلی از فرودگاه مادرید پرواز و در ساعت 23 و 50 دقیقه وارد فرودگاه امام خمینی(ره) می‌شود.

همچنین براساس اطلاعیه صادره از سوی سازمان هواپیمایی کشور اسپانیا، مسافران با مدارک ذیل می‌توانند به این کشور مسافرت نمایند:
– دارندگان پاسپورت اتحادیه اروپا و کشورهای ایسلند، نروژ، سوئیس، انگلیس، کانادا واسترالیا
– افراد دارای اقامت اتحادیه اروپا و کشورهای ایسلند، نروژ، سوئیس و انگلیس
– داشتن بلیت تایید شده هواپیما، قطار یا اتوبوس در ادامه مسیر به کشور صادر کننده کارت اقامت به صورت ترانزیت الزامی است.

– ویزاهای کاری، اقامتی، دانشجویی و خانوادگی تایپ D اسپانیا، ویزای تایپ C  Estancia اسپانیا به همراه کارت اقامت منقضی شده خارج از محدوده هشدار، مسافران به‌صورت ترانزیت و دیپلمات‌ها، پرسنل بخش‌های کنسولی و سازمان‌های بین‌المللی و اعضای سازمان‌های بشردوستانه که در حال انجام وظایف خود می‌باشند.
– اجازه‌های موقت یا دائم اقامتی و کاری، اجازه‌های اقامت تحصیلی و کارت‌های اقامتی مربوطه، کارت‌های اقامتی تحت عنوان “عضو خانوادگی تبعه اروپایی” و کارت‌های اقامت 5 ساله (اقامت دائم) که اعتبار آنها طی مدت زمان وضعیت هشدار و حتی 90 روز تقویمی پیش از آغاز وضعیت هشدار به پایان رسیده باشد، به صورت خودکار و بدون نیاز به انجام مراحل اداری تا 6 ماه پس از پایان وضعیت هشدار (14 مارس تا 21 ژوئن سال 2020 میلادی) معتبر می‌باشد.
براساس این اطلاعیه، مسافران با ویزای تایپ C (توریستی) تا اطلاع ثانوی مجاز به انجام سفر نمی‌باشند.
شایان ذکر است مسافران قبل از پرواز می‌بایست به نشانی لینک  https://www.spth.gob.es/   مراجعه نموده و فرم پزشکی موجود را تکمیل نموده و کپی آن را به همراه داشته باشند.  

براساس اطلاعیه ارسال شده، ورود هرگونه بار دستی به‌صورت ترولی یا چرخ‌دار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفاً می‌توانند فقط یک کوله‌پشتی و یا یک ساک‌دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند و استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه‌ها الزامی است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرآنلاین، وزیر راه و شهرسازی در این مراسم درباره علت اتخاذ این تصمیم گفت: دلیل جابجایی عابدزاده پرونده سقوط هواپیما نیست، وی پنج سال در این سمت ریاست سازمان هواپیمایی کشوری خدمت کرده است و به دلیل ضرورت‌های سازمانی، شاهد تغییر و تحول در این سمت بودیم.

اسلامی درباره بازنشسته بودن رئیس جدید سازمان هواپیمایی و مدیرعامل جدید هما،  گفت: هر دو، شاغل هستند و هیچ از یک از انتصابات امروز مربوط به بکارگیری نیروهای بازنشسته نیست.

 به موجب حکم وزیر راه و شهرسازی ، تورج دهقانی زنگنه به عنوان رییس جدید سازمان هواپیمایی کشوری معرفی شد. همچنین علیرضا برخور نیز به مدت چهار سال به عنوان عضو هیات مدیره و مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، منصوب گردید.

آخرین گزارش درباره هواپیمای اوکراینی

در این حاشیه این مراسم ، اسلامی در جمع خبرنگاران تاکید کرد:  ایران طبق «انکس13» درحال تحقیقات روی سقوط هواپیمای اوکراینی است و به زودی اطلاعیه جدید سازمان هواپیمایی درباره جزییات سقوط پرواز تهران- کی‌یف وی در خصوص زمان انتشار اطلاعات دانلود شده جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی، افزود: یافته‌های کمیته بررسی سانحه هوایی سازمان هواپیمایی و مشاهدات عینی با اطلاعات جعبه سیاه هواپیما تطبیق داده شده و قرار است ایران با حضور هیئت اوکراینی به جمع بندی نهایی برسد و بیانیه نهایی صادر شود.

وزیر راه و شهرسازی درباره زمان قطعی انتشار گزارش نهایی سازمان هواپیمایی گفت: منتظر هماهنگی با تیم اوکراینی هستیم.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص فشار دولت کانادا برای انتشار فوری جزییات حادثه سقوط، گفت: به بیانیه های سایر کشورها کاری نداریم، ایران طبق انکس 13 درحال طی مراحل کار است و کمیته بررسی سانحه کار خود را انجام داده و جمع بندی سانحه به زودی انجام و اطلاعات منتشر می‌شود.

اسلامی

جابجایی بیمار کرونایی جرم است

وزیر راه و شهرسازی در خصوص چرایی تغییر مدیران سازمان هواپیمایی و هما گفت: این تغییر، موضوع حائز اهمیتی است که با هدف ایجاد انضباط فراگیر در صنعت هوانوردی این تغییرات انجام می شود. برای سازمان هواپیمایی کشوری توسعه تعاملات با ایکائو (سازمان جهانی هوانوردی) و کشورهای گوناگون در ارجحیت بوده و لازم است که مدیریت این سازمان، بدون ناهماهنگی باشد.

اسلامی درباره جابجایی بیماران کرونایی با سفر هوایی نیز اظهار داشت: بر اساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا، هرگونه جابجایی بیماران کرونایی جُرم است و فرد بیمار مرتکب جرم شده است، بنابراین به هیچ عنوان بیمار کرونایی با هواپیما مسافرت نکرده است، البته در فرودگاه‌ها همچنان تب‌سنجی انجام می‌شود که تنها نشانه مشکوک بودن به کرونا است. در صورت داشتن شرایط مشکوک به کرونا، از ورود فرد مبتلا به هواپیما جلوگیری می‌شود.

اسلامی در خصوص امن بودن آسمان ایران اظهار داشت: آسمان ایران امن‌ترین آسمان برای پروازهای عبوری است البته شیطنت‌هایی می‌شود و به دلیل مداخلات استکبار جهانی که وانمود می‌کند آسمان ایران ناامن است، برخی اطلاعیه‌ها صادر می‌شود.

وی اضافه کرد: اکنون یک شرکت انگلیسی در منتهی‌الیه خط شرقی عراق یک خط هوایی باز کرده و با قیمت بسیار پایین شرکت‌های هواپیمایی را ترغیب به عبور از این منطقه می‌کند. هر از گاهی چنین شیطنت‌هایی به خرج می‌دهند اما به طور کلی کاهش پروازها در دنیا به دلیل شیوع کرونا است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، اولین مجمع سالانه شرکت پدیده شیمی قرن بعد از عرضه اولیه 30 بهمن سال گذشته ، صبح امروز دوشنبه با حضور 76.4 درصد سهامداران در هتل هما برگزار شد.

در این مجمع پس از قرائت گزارش عملکرد هیات مدیره مربوط به سال مالی منتهی به اسفند 98 و نظر حسابرس و بازرس قانونی شرکت، صورت های مالی تصویب و به پیشنهاد هیات مدیره مقرر شد از 2529 ریال سود محقق شده هر سهم، 2300 ریال معادل 91 درصد سود نقدی توزیع شود.

سود سهام سهامداران حقیقی دارای یک تا پنج هزار سهم از 15 مرداد، 5 هزار و یک تا 50 هزار سهم از 15 شهریور و از 50 هزار و یک سهم به بالا از 15 مهر قابل پرداخت است. کلیه سهامداران حقوقی نیز از 15 آبان ماه می‌توانند برای دریافت سود اقدام کنند که نحوه دریافت و بانک عامل اطلاع رسانی خواهد شد./بورس پرس

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، اولین مجمع سالانه شرکت پدیده شیمی قرن بعد از عرضه اولیه 30 بهمن سال گذشته ، صبح امروز دوشنبه با حضور 76.4 درصد سهامداران در هتل هما برگزار شد.

در این مجمع پس از قرائت گزارش عملکرد هیات مدیره مربوط به سال مالی منتهی به اسفند 98 و نظر حسابرس و بازرس قانونی شرکت، صورت های مالی تصویب و به پیشنهاد هیات مدیره مقرر شد از 2529 ریال سود محقق شده هر سهم، 2300 ریال معادل 91 درصد سود نقدی توزیع شود.

سود سهام سهامداران حقیقی دارای یک تا پنج هزار سهم از 15 مرداد، 5 هزار و یک تا 50 هزار سهم از 15 شهریور و از 50 هزار و یک سهم به بالا از 15 مهر قابل پرداخت است. کلیه سهامداران حقوقی نیز از 15 آبان ماه می‌توانند برای دریافت سود اقدام کنند که نحوه دریافت و بانک عامل اطلاع رسانی خواهد شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در کمتر از ۲۵ سال صندوق‌های سرمایه‌گذاری mutual fund به یکی از محبوبترین روش های سرمایه گذاری برای اشخاص حقیقی و حقوقی تبدیل شدند. صندوق های قابل معامله در بورس فرصت های معاملاتی و تنوع در سبد سرمایه گذاری را با هزینه کم برای سرمایه‌گذاران ایجاد می کنند.

صندوق سرمایه‌گذاری در سهام قابل معامله  سرو سودمند مدبران با نماد «سرو» در خردادماه 98 در فهرست صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران درج شد.

مدیر صندوق: شرکت مشاور سرمایه گذاری و سبدگردانی مدبران هما

موسسان صندوق: شرکت مشاور سرمایه گذاری مدبران هما و آقای هومن هرندیان

متولی صندوق: موسسه حسابرسی شاخص اندیشان

بازارگردان صندوق: صندوق اختصاصی بازارگردان صبا نیک

واحد پذیره نویسی: ۹٫۰۰۰٫۰۰۰ واحد سرمایه گذاری عادی

صندوق سرمایه گذاری “سرو” که در تاریخ 18 خرداد به بازار بورس معرفی شد، با قیمت پایه 10000ریال مورد معامله قرار گرفت. بعد از گذشت حدود دو ماه و نیم از ورود این صندوق به لیست صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی، میزان بازدهی آن به 11درصد مثبت رسیده است.

تحلیل و بررسی صندوق سرمایه گذاری سهامی «سرو سودمند مدبران»
بازدهی صندوق “سرو” از ابتدای ورود به بورس تا 10 شهریورماه 98
تحلیل و بررسی صندوق سرمایه گذاری سهامی «سرو سودمند مدبران»
97.2 درصد از ترکیب دارایی های صندوق “سرو” در سهام پذیرفته شده در بورس سرمایه گذاری شده است.

نمودار سهم صنایع مختلف بورسی در صندوق “سرو” را نشان می‌دهد:

نمودار سهم صنایع

سرمایه گذاران می توانند برای اطلاعات بیشتر درباره صندوق “سرو” به تارنمای اختصاصی آن مراجعه نمایند. گفتنی است خرید و فروش واحد های صندوق “سرو”، از طریق کد بورسی و به صورت آنلاین انجام می گیرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تابناک،

به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع “اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان” در این نوشتار به وقایع تاریخی هجدهمین روز تیر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.

 

18 تیر 1312، سیدحسن تقی ‌زاده وزیر مالیه، آقای نجم ‌الملک را به معاونت خویش برگزید.

18 تیر 1315، شرکت سهامی گله‌ داری ایران تاسیس شد.

18 تیر 1320، دفتر رضاشاه از وزیرمختار ایران در لندن خواست مراتب تردید و تعجب ایران را از اصرار انگلیسی ها به خروج آلمانی ها از ایران با توجه به آگاهی لندن از بی اهمیت بودن جایگاه آلمانی های شاغل در ایران به اطلاع وزیر خارجه انگلیس برساند.

18 تیر 1333، انبار غله میدان شوش به وسعت 250 هزار متر مربع طعمه حریق شد. در نتیجه این آتش سوزی انبارهای 4 و 5 دخانیات، انبار پشم، 5 گاراژ، 70 دکان، دو آسیاب و صدها محل فروش میوه و تره بار به تلی از خاکستر تبدیل شد. در این حریق عده زیادی از مردم و ماموران آتش نشانی جان خود را از دست دادند.

18 تیر 1349، شاه لغو کنکور را از سال 1350 تصویب کرد. همچنین در این روز نرخ کفن و دفن در بهشت زهرا از طرف شهرداری 140 تومان تعیین شد.

18 تیر 1359، توطئه کودتای جمعی از نظامیان ضدانقلاب که قرار بود از طریق پایگاه شهید نوژه همدان به اجرا گذارده شود، کشف و خنثی شد.

18 تیر 1375، شرکت توتال فرانسه به طور رسمی کار استخراج نفت از حوزه نفتی «سیری» را آغاز کرد.

18 تیر 1390، سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد که جمعیت ایران از ابتدای سال 90 وارد دوره «میانسالی» شده است.

18 تیر 1391، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام جزئیات گزارش دولت به این مجمع درباره اوضاع اقتصادی و راهکارهای مقابله با تحریم‌ها را تشریح کرد و گفت: رئیس‌جمهور به اطلاع مجمع تشخیص مصلحت نظام رسانده است که «برنامه‌ای یکساله برای مقابله با تحریم‌ها» تنظیم شده است تا دولت فعالیت‌های بیشتری از خود نشان دهد.

18 تیر 1392، اعضای شورای شهر تهران پس از دوبار تذکر به شهرداری بابت نابسامانی و بی‌نظمی در برج‌سازی‌های شهر تهران ظرف 2 هفته اخیر، سرانجام مقرر کردند شهرداری تهران تا اطلاع ثانوی – تشکیل شورای شهر چهارم و تعیین‌تکلیف شهردار جدید – هیچ نوع مجوز بلندمرتبه‌سازی چه توسط شهرداری و چه توسط کمیسیون ماده 5 صادر نشود.

18 تیر 1393، محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران از توافق نزدیک به 50 درصدی بر سر متن توافق جامع هسته‌ای خبر داد.

18 تیر 1396، پس از حدود هشت سال مدیریت فرهاد پرورش در راس هرم مدیریتی ایران ‌ایر، مقرر شده است فرزانه شرفبافی که عضویت هیات مدیره این ایرلاین را بر عهده دارد، در صورت تصویب هیات وزیران جایگزین وی در هما شود و پرورش هم به‌عنوان نماینده سازمان هواپیمایی ایران در سازمان بین‌المللی هوانوردی به مونترال کانادا برود.

18 تیر 1398، بانک جهانی در گزارش سالانه خود که به وضعیت مالی اقتصادهای جهان در حوزه درآمدی می‌پردازد، اعلام کرد که ایران همچون سال‌های گذشته در رده کشورهای با درآمد متوسط – بالا قرار گرفت. از میان 218 کشور بررسی شده، 31 کشور در گروه کم‌درآمد، 47 کشور در گروه متوسط – پایین، 60 کشور در گروه متوسط – بالا و 80 کشور در گروه درآمدی بالا قرار دارند. به این ترتیب 67 درصد از کشورهای دنیا در رده متوسط – بالا یا بالای درآمدی هستند.

 

منابع: موسسه مطالعات و پژوهش های سیاسی و روزنامه دنیای اقتصاد

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری خبرآنلاین، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد:پرواز ایران ایر از تهران به مقصد استانبول که در پی شیوع ویروس کرونا متوقف شده بود با دریافت مجوز سازمان هواپیمایی ترکیه از فردا 23 تیر مجددا برقرار می شود.

این پرواز روزهای دوشنبه و جمعه هر هفته از فردگاه امام خمینی (ره) انجام خواهد شد. ساعت رفت این پرواز 9:25 دقیقه با شماره 719 و برگشت 12:40 دقیقه با شماره 718 است.

ایران ایر اعلام کرده تنها افرادی که دارای تابعیت کشور ترکیه، داشتن اقامت دائم این کشور و ویزای کار معتبر ترکیه می توانند بلیت پروازهای استانبول هما را خریداری کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از تهران به مقصد استانبول با دریافت مجوز از سازمان هواپیمایی ترکیه از فردا 23 تیرماه مجدداً برقرار خواهد شد.

پرواز تهران به مقصد استانبول در روزهای دوشنبه و جمعه هر هفته از فرودگاه امام خمینی انجام خواهد شد.
این پرواز در ساعت 9 و 25 دقیقه با شماره پرواز 719 در روزهای دوشنبه و جمعه تهران را به مقصد استانبول ترک خواهد کرد.

پروازهای هما از تهران به استانبول برقرار شد

همچنین بازگشت این پرواز در روزهای یاد شده در ساعت 12 و 40 دقیقه به وقت محلی با شماره پرواز 718 از فرودگاه استانبول به مقصد فرودگاه امام خمینی انجام خواهد شد.

گفتنی است بسیاری از پروازهای اروپایی هما بعد از شیوع ویروس کووید 19 متوقف شده است و هم‌اکنون هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با دریافت مجوزهای لازم به فرودگاه‌های لندن، منچستر، پاریس و آمستردام پرواز می‌کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پروازهای برنامه‌ای تهران-آمستردام با کسب مجوز از وزارت بهداشت و سازمان هواپیمایی  کشوری و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، روزهای پنج‌شنبه هر هفته از فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) به مقصد انجام می شود.

براساس مجوز صادر شده، شهروندان هلندی، دارندگان کارت اقامت، ویزای بلند مدت و افرادی که ویزای  (MVV)تایپ D دارند، شهروندان اتحادیه اروپا، انگلیس و سوئیس، دپیلمات‌ها، اعضای سازمان‌های بین‌المللی، سازمان‌های بشر دوستانه و پرسنل نظامی، دیپلمات‌هایی که از وزارت امور خارجه ایران نامه‌ای مبنی بر آغاز فعالیت در کشور هلند داشته باشند، کادر بهداشت و درمان، پرسنل بخش حمل ونقل کالا و کارگران مرزی، افرادی که به دلایل غیرمترقبه خانوادگی نیاز به سفر داشته باشند و بتوانند مستندات دلایل خود را ارائه نمایند، افرادی که به دلایل فوریتی یا مسائل بشر دوستانه نیاز به سفر داشته باشند و بتوانند مستندات مربوطه را ارائه نمایند و مسافران تراتزیت که دارای بلیت تایید شده در همان روز در مسیر دوم داشته باشند می‌توانند به هلند مسافرت کنند.

پروازهای برنامه‌ای “هما ” در ساعت 8:45 دقیقه روزهای  پنج‌شنبه هر هفته از فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) انجام و ساعت 12 به وقت محلی وارد فرودگاه آمستردام می‌شود. این پرواز، همان روز در ساعت 14 به وقت محلی فرودگاه آمستردام را ترک و در ساعت 21:55 دقیقه وارد فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) می‌شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” اعلام کرد:

ضمن عذرخواهی از مسافران گرامی این پرواز، به اطلاع می‌رساند در پی شیوع ویروس کرونا در جهان و قطع پروازهای اکثر شرکت‌های هواپیمایی، بسیاری از هموطنان خارج از کشور از جمله دانشجویان درخواست بازگشت به کشور را نموده‌اند.

براساس درخواست‌های وزارت امور خارجه و تایید وزارت بهداشت، “هما” جهت بازگرداندن هموطنان عزیز، چند پرواز یک‌طرفه به برخی کشورها را برقرار نموده است.

در خصوص برقراری پرواز رم به تهران نیز پس از درخواست و پیگیری سفارت ایران در ایتالیا و موافقت و صدور مجوز توسط وزارت بهداشت، یک پرواز در تاریخ 27 فروردین‌ماه از رم به تهران انجام شد و طی آن تعدادی از دانشجویان به کشور بازگشتند. متاسفانه به دلیل رفتارهای نامناسب عده‌ای از مسافران این پرواز و عدم تمکین و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مقررات قرنطینه‌ای، مسئولان بهداشتی کشور برای حفظ سلامت مسافران، خانواده‌های آنها و شهروندان ایرانی تصمیم به لغو پرواز روز جمعه گرفتند.

همچنین درخصوص نشر مطالبی در فضای مجازی مبنی بر درخواست کشور ایتالیا جهت برقراری پرواز رایگان توسط این کشور و بازگرداندن هموطنان ایرانی و یا صدور مجوز پرواز از طرف سازمان هواپیمایی کشوری ایتالیا مشروط بر انجام پرواز  رایگان توسط “هما” نیز به اطلاع می‌رساند این مطالب به هیچ عنوان صحت ندارد. صدور مجوز انجام یک پرواز بین‌المللی در حدود اختیارات شرکت‌های هواپیمایی نبوده و سازمان هواپیمایی کشوری متولی صدور مجوز می‌باشد. همچنین انجام این پروازها که در مسیر رفت بدون مسافر انجام می‌شود برای”هما” به هیچ عنوان صرفه اقتصادی نداشته و صرفاً جهت کمک به هموطنان و عمل به مسئولیت اجتماعی انجام می‌پذیرد. 

گفتنی است با توجه به ضرورت اجرای دستورات وزارت بهداشت جهت حفظ سلامتی هموطنان، در صورت صدور  مجوز، این پرواز برنامه‌ریزی و انجام خواهد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.