دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
31 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد ،پتروشیمی نوری با نماد «نوری» که پیشنهاد فزایش سرمایه داده بوده است، اظهار نظر  حسابرس و بازرس قانونی نسبت به گزارش توجیهی هیئت مدیره را منتشر کرد:

با عنایت به ماده 3 دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (مصوب 1395/07/17 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار) بهپیوست اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی (مؤسسه حسابرسی سازمان حسابرسی ) نسبت به گزارش توجیهی افزایش سرمایة مورخ 1399/03/21 هیئت مدیرة شرکت مبنی بر لزوم افزایش سرمایه از مبلغ 3,000,000,000,000 ریال به مبلغ 9,000,000,000,000 ریال از محل سود انباشته به منظور جبران بخشی از مخارج سرمایه ای انجام شده جهت خرید پروژه هنگام ارائه می گردد.

بدیهی است انجام افزایش سرمایة یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده می باشد و در این خصوص اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

رئیس‌کل بانک مرکزی آمار رشد اقتصادی در بهار را منتشر کرد. براساس آمار منتشر شده، دو گروه صنعت و معدن و کشاورزی رشد مثبت و گروه خدمات رشد منفی ثبت کرده‌اند. آمارها نشان می‌دهد رشد گروه صنعت مثبت 5/ 2 درصد بوده که برای چهار فصل متوالی رشد مثبت ثبت کرده است. مقایسه این آمار با آنچه مرکز آمار کشور منتشر کرده نشان می‌دهد رشد گروه صنعت و معدن بدون نفت در آمار مرکز آمار کشور در فصل بهار نیز مثبت یک درصد بوده است. همگرایی این دو مرجع در اعلام رشد گروه صنعت و معدن می‌تواند مهر تاییدی بر رشد این گروه در فصل بهار باشد.

جزئیات رشد اقتصادی به قلم رئیس‌کل

براساس آمار اعلام شده توسط عبدالناصر همتی در یادداشت اینستاگرامی، رشد اقتصادی بدون نفت در فصل بهار منفی 6/ 0 درصد بوده است. رشد اقتصادی با نفت نیز منفی 8/ 2 درصد اعلام شده است. به گفته رئیس‌کل بانک مرکزی در فصل نخست سال‌جاری رشد گروه کشاورزی 8/ 3 درصد، رشد گروه صنایع و معادن 5/ 2درصد و رشد گروه خدمات منفی 6/ 1 درصد بوده است. براساس ارقام اعلام شده می‌توان محاسبه کرد که تولید ناخالص داخلی کشور (با نفت) به قیمت پایه سال 90 در فصل بهار سال‌جاری به رقم 3/ 139 هزار میلیارد تومان رسیده است که نسبت به فصل زمستان سال قبل کاهش 4 هزار میلیارد تومانی داشته است.

رشد مثبت در گروه کشاورزی

براساس آمار اعلام شده، اگرچه رشد گروه کشاورزی در فصل بهار سال گذشته مثبت 5/ 8 درصد گزارش شده است، اما رشد اقتصادی 8/ 3 درصد در شرایط کرونایی رشد قابل ملاحظه‌ای به حساب می‌آید. زیرا بخش‌های مختلف اقتصادی دارای ظرفیت رشد مشخصی هستند و نمی‌توان این ظرفیت را به راحتی افزایش داد. رشد اقتصادی حدود 4 درصدی در گروه کشاورزی در شرایط کرونایی نشان می‌دهد که از حداکثر ظرفیت این گروه استفاده شده است. چون گروه کشاورزی تاحدی از شرایط کرونایی اثرپذیری داشته است. پاندمی کرونا می‌تواند روی کاهش صادرات محصولات این بخش موثر باشد. از سوی دیگر ممکن است سبب کاهش مصرف برخی محصولات کشاورزی نیز بشود. مخصوصا در فصل بهار که به‌دلیل کرونا بیشتر کشور به شکل تعطیل و نیمه تعطیل درآمد و کاهش تقاضا برای محصولات کشاورزی دور از انتظار نیست. اما به‌نظر می‌رسد بهبود شرایط آب‌و‌هوایی و افزایش بارندگی‌ها در فصل بهار، به‌علاوه افزایش قیمت ارز در مدت زمان مذکور، سبب بهبود شرایط تولید در این بخش اقتصادی شده است.

خروج از رکود صنعت

آمار منتشر شده توسط همتی نشان می‌دهد در فصل بهار گروه صنعت نیز با رشد مثبت 5/ 2 درصد رو به رو شده است. پیش از این نیز رئیس‌کل بانک مرکزی در یادداشتی اعلام کرده بود شاخص صنایع بورسی که حدود 50 درصد تولید صنعتی کشور را دربرمی‌گیرد، با رشد تولید ماهانه 5/ 1 و 8/ 2 درصدی در تیر و مرداد 99 نسبت به ماه‌های مشابه سال قبل مواجه شده است.

براساس اطلاعات گزارش شاخص تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی کشور، شاخص تولید 13 گروه از 24 گروه اصلی در فصل اول سال جاری نسبت به فصل اول سال گذشته، رشد مثبت داشته‌ و سهم این 13 گروه از شاخص تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی معادل 8/ 83 درصد از کل شاخص یاد شده است. بر این اساس صنایعی نظیر «تولید انواع آشامیدنی‌ها»، «تولید محصولات لاستیکی و پلاستیکی»، «انتشار و چاپ» و «تولید داروها و فرآورده‌های دارویی» و نظایر آن رشد مثبتی تجربه کردند.

همچنین گروه‌هایی که در این دوره بیشترین رشد منفی را داشته‌اند شامل «تولید پوشاک»، «تعمیر و نصب ماشین‌آلات و تجهیزات»، «تولید منسوجات» و «تولید محصولات رایانه‌ای، الکترونیکی و نوری» است که عموما با توجه به ماهیت کالاهای تولیدی صنایع یاد شده، افت تقاضا به‌دلیل شیوع ویروس کرونا از علل اصلی رشد منفی آنها بوده ‌است. با این وجود انتظار بر این است که این صنایع با کاهش محدودیت‌های مرتبط با شیوع ویروس کرونا، در فصول آتی رشد مناسبی را تجربه کنند.

از سوی دیگر نگاهی به روند رشد فصلی گروه صنعت و معدن در سال گذشته نیز حکایت از رشد مثبت در سه فصل تابستان، پاییز و زمستان سال قبل دارد. این نشان می‌دهد برای چهار فصل متوالی رشد اقتصادی در این بخش مثبت بوده است. در نتیجه می‌توان گفت گروه صنعت و معدن از رکود اقتصادی خارج شده است.

از سوی دیگر رشد مثبت در گروه کشاورزی و گروه صنعت و معدن که دو گروه نیروی کارمحور هستند. در نتیجه رشد مثبت در این گروه‌ها را می‌توان نشانه‌ای برای افزایش استفاده از نیروی کار دانست. از سوی دیگر رشد مثبت در گروه صنعت اثر بیشتری بر بازار کار خواهد داشت. زیرا این افزایش نشان‌دهنده رونق در زنجیره تولید است و از آنجا که بنگاه‌های اقتصادی در گروه صنعت و معدن زنجیره‌های متصل به هم هستند، رشد در این گروه اقتصادی اثر قابل ملاحظه‌ای روی بازار کار خواهد داشت.

رشد منفی گروه خدمات، بهتر از پیش‌بینی‌ها

در میان سه گروهی که رشد اقتصادی بدون نفت را شامل می‌شوند، گروه خدمات تنها گروهی است که رشد اقتصادی منفی را ثبت کرده است. براساس آمار اعلام شده رشد گروه خدمات در نخستین فصل سال‌جاری، منفی 6/ 1 درصد بوده است. اگرچه رشد اقتصادی در این گروه منفی بوده است اما به‌دلیل شرایطی که کرونا در دنیا ایجاد کرده، گروه خدمات در اغلب کشورهای دنیا منفی بوده است و در برخی از کشورها کاهش رشد اقتصادی در گروه خدمات بسیار چشمگیر بوده است. بنابراین ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست. از سوی دیگر اگر نگاهی به روند رشد اقتصادی گروه خدمات در فصل بهار سال‌های گذشته داشته باشیم، این نکته به‌نظر می‌رسد که اثر فصلی به‌دلیل نیمه تعطیل شدن فروردین ماه به علت تعطیلات سال جدید، قابل ملاحظه است. بنابراین رشد منفی یا رشد مثبت کم در فصل بهار سال‌های گذشته نیز دیده می‌شود. در سال‌جاری نیز مضاعف شدن اپیدمی کرونا سبب قرنطینه و تعطیلی کسب‌و‌کارها در فصل بهار شد. بنابراین به‌نظر می‌رسد به‌رغم اینکه رشد گروه خدمات منفی 6/ 1 درصد بوده، اما از پیش‌بینی‌ها فراتر نرفته است و احتمالا در فصل تابستان از رشد منفی این گروه کاسته شود.

نکته قابل ملاحظه دیگر در مورد این گروه این است که وزن گروه خدمات در رشد اقتصادی کشور، حدود 50 درصد است. به عبارت دیگر اگر رشد منفی گروه خدمات را از رشد اقتصادی حذف کنیم می‌توان گفت رشد اقتصادی بدون نفت در فصل بهار سال‌جاری مثبت بوده است. لازم به توضیح است در کنار محدودیت‌های مختلف اعمال شده در پی شیوع ویروس کرونا بر فعالیت‌های اقتصادی، لزوم کاهش «تعاملات اجتماعی افراد» و «میزان حضور آنها در جامعه» موجبات افت شدید این گروه به خصوص در زیرگروه‌های «خدمات اجتماعی، شخصی و خانگی» و «بازرگانی، رستوران و هتلداری» را در پی داشته است.

کاهش اثر رشد منفی نفت در رشد اقتصادی

براساس آمار اعلام شده رشد اقتصادی با نفت نیز در فصل بهار سال‌جاری منفی 8/ 2 درصد بوده است. این در حالی است که رشد اقتصادی با نفت در فصل زمستان سال گذشته منفی 4/ 6 درصد بوده است. این مساله نشان می‌دهد اثر منفی رشد نفت در اقتصاد کشور کمتر شده است. از سوی دیگر براساس آمار اعلام شده رشد اقتصادی بدون نفت کشور نیز در فصل بهار منفی 6/ 0 درصد بوده است. این در حالی است که رشد اقتصادی بدون نفت در فصل زمستان سال گذشته مثبت 1/ 0 درصد بوده است. اگرچه یک تغییر علامت در رشد اقتصادی بدون نفت دیده می‌شود، اما منفی شدن رشد اقتصادی در فصل بهار را نمی‌توان به‌عنوان رکود اقتصادی عمیق تلقی کرد.

مقایسه رشد اقتصادی اعلام شده توسط دو نهاد

آمار رشد اقتصادی توسط دو نهاد مرکز آمار ایران و بانک مرکزی منتشر می‌شود. مرکز آمار کشور در هفته دوم شهریورماه، آمار رشد اقتصادی فصل بهار 99 را به‌صورت رسمی منتشر کرد. براساس آماری که مرکز آمار کشور منتشر کرده است، گروه کشاورزی در سه ماه نخست سال‌جاری رشد 1/ 0 درصد را ثبت کرده است. این در حالی است که رشد گروه کشاورزی طبق آمار بانک مرکزی مثبت 8/ 3 درصد بوده است.

مرکز آمار کشور رشد گروه صنعت و معدن را به دو صورت گروه صنعت و معدن و گروه صنعت و معدن بدون نفت اعلام می‌کند. به‌نظر می‌رسد آماری که در گروه صنعت و معدن بدون نفت اعلام می‌کند نزدیک‌تر به آماری باشد که بانک مرکزی اعلام می‌کند. به این ترتیب رشد گروه صنایع و معادن در بهار سال‌جاری منفی 4/ 4 درصد و رشد گروه صنایع و معادن بدون نفت در فصل مذکور مثبت یک درصد بوده است. آمار بانک مرکزی نیز نشان می‌دهد رشد گروه صنعت و معدن در فصل بهار مثبت 5/ 2 درصد بوده است. بنابراین هم از نظر بانک مرکزی و هم از نظر مرکز آمار کشور، گروه صنعت در بهار سال‌جاری رشد مثبت داشته است. این مساله می‌تواند مهر تاییدی بر خروج از رکود گروه صنعت باشد.

گروه سوم که در واقع بیش از نصف وزن رشد اقتصادی کل را به خود اختصاص می‌دهد، گروه خدمات است. براساس آماری که مرکز آمار کشور منتشر کرده در فصل بهار، گروه خدمات رشد منفی 5/ 3 درصد را ثبت کرده است. بانک مرکزی نیز رشد این گروه را منفی 6/ 1 درصد اعلام کرده است. بنابراین می‌توان گفت هر دو مرجع آماردهی در کشور رشد گروه خدمات را منفی ارزیابی کرده‌اند که البته با توجه به شرایط کرونایی دور از انتظار هم نبود.

در نهایت نیز مرکز آمار کشور رشد اقتصادی سه ماه نخست سال‌جاری بدون نفت را منفی 7/ 1 درصد و بانک مرکزی منفی 6/ 0درصد اعلام کرده است. به گفته کارشناسان، تفاوت در اعداد اعلام‌شده توسط این دو نهاد، به‌دلیل تفاوت در نوع آمارگیری است.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ‌بانک مرکزی اعلام کرد: آخرین گزارش از تحولات حساب‌های ملی حاکی از آن است که رشد اقتصادی غیرنفتی در فصل اول سال جاری به 0.6- درصد رسیده است.

در این میان گروه‌های کشاورزی، صنایع و معدن و خدمات به ترتیب رشد  3.7، 2.5 و 1.6- درصدی را تجربه کردند. رشد قابل توجه بخش صنعت و معدن در دوره مذکور باعث شده است تا علیرغم پیش‌بینی‌ها، اثر شیوع ویروس کرونا بر تولید ناخالص داخلی بدون نفت بسیار محدودتر بوده و در مقایسه با سایرکشورها، رشد اقتصادی کمتر متاثر شود.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، براساس اطلاعات گزارش شاخص تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی کشور، شاخص تولید 13 گروه از 24 گروه اصلی در فصل اول سال جاری نسبت به فصل اول سال گذشته، رشد مثبت داشته‌ و سهم این 13 گروه از شاخص تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی معادل 83.8 درصد از کل شاخص یاد شده است. بر این اساس، صنایعی نظیر «تولید انواع آشامیدنی‌ها»، «تولید محصولات لاستیکی و پلاستیکی»، «انتشار و چاپ» و «تولید داروها و فرآورده‌های دارویی» و نظایر آن رشد مثبتی تجربه کردند.  

همچنین گروه‌هایی که در این دوره بیشترین رشد منفی را داشته‌اند شامل «تولید پوشاک»، «تعمیر و نصب ماشین‌آلات و تجهیزات»، «تولید منسوجات» و «تولید محصولات رایانه‌ای، الکترونیکی و نوری» است که عموماً با توجه به ماهیت کالاهای تولیدی صنایع یاد شده، افت تقاضا به دلیل شیوع ویروس کرونا از علل اصلی رشد منفی آن‌ها بوده ‌است. با این وجود انتظار بر این است که این صنایع با کاهش محدودیت‌های مرتبط با شیوع ویروس کرونا، در فصول آتی رشد مناسبی را تجربه کنند.

همچنین گروه خدمات با نرخ رشد 1.6- درصد (فصل اول نسبت به فصل مشابه سال قبل) بیشترین اثرپذیری از شیوع ویروس کرونا را داشته است و تنها بخش با نرخ رشد منفی در تولید ناخالص داخلی بدون نفت در سه ماهه اول سال جاری است. لازم به توضیح است در کنار محدودیت‌های مختلف اعمال شده در پی شیوع ویروس کرونا بر فعالیت‌های اقتصادی، لزوم کاهش «تعاملات اجتماعی افراد» و «میزان حضور آن‌ها در جامعه» موجبات افت شدید این گروه به خصوص در زیرگروه‌های «خدمات اجتماعی، شخصی و خانگی» و «بازرگانی، رستوران و هتلداری» را در پی داشته است.

علاوه بر این، ذکر این نکته ضروی است که فعالیت‌های بخش واقعی اقتصادی از ابتدای سال 1398 روندی رو به بهبود را تجربه می‌کرد؛ به طوری‌که رشد تولید ناخالص داخلی بدون نفت طی فصول اول تا سوم سال 1398 روند افزایشی داشت و طی فصول اول تا سوم تولید به ترتیب معادل 0.4، 0.5 و 3.8 درصد رشد را تجربه کرد. اما در پی شیوع ویروس کرونا از اواخر بهمن‌ماه سال 1398، تداوم روند اشاره شده به ویژه در بخش خدمات با چالش جدیدی مواجه شد و رشد اقتصادی فصل چهارم سال 1398 به 0.1 درصد محدود شد.

همچنین عمده اثر شیوع ویروس کرونا در گروه خدمات بوده است و در صورت تداوم وضعیت عادی (بدون شیوع ویروس کرونا)، مثبت بودن رشد تمام گروه‌های غیرنفتی در فصل اول سال تحقق می‌یافت. بر این اساس انتظار می‌رود که از فصل دوم سال جاری و با کاهش محدودیت‌های مرتبط با شیوع ویروس کرونا، رشد تولید ناخالص داخلی ارقام بهتری را تجربه کند؛ موضوعی که عملکرد و شاخص تولید پنج‌ماهه شرکت‌های صنعتی فعال در بازار بورس نیز موید آن است.

در پایان یادآور می‌شود، گزارش مشروح در این زمینه متعاقباً در پایگاه اطلاع‌رسانی این بانک قرار خواهد گرفت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

 

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معاملات روز جاری با حضور حقیقی‌ها در سمت خریدار همراه است. صف‌های فروش در نمادهای فولاد، فملی، وبصادر، فارس به عنوان بزرگان بازار، جمع‌آوری شده و روند آن‌ها به سمت متعادل شدن پیش می‌رود.

در گروه فلزات اساسی کاوه با افزایش تقاضا صف خرید شده است.

محصولات شیمیایی بیشترین تعداد صف خرید در میان صنایع بزرگ را دارند. آریا، نوری ، زاگرس، پارس شغدیر از جمله نمادهایی هستند که صف خرید شده‌اند.

در صنایع کوچک استقبال از دماوند، پتایر، چکاپا در دقایق نخست قابل توجه است.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تابناک،

به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع “اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان” در این نوشتار به وقایع تاریخی نوزدهمین روز شهریور ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.

 

19 شهریور 1326، احمد قوام وزیران خود را به این شرح معرفی کرد: محمود جم وزیر جنگ، علی ‌اصغر حکمت وزیر مشاور، دکترمحمد سجادی وزیر دارایی، موسی نوری اسفندیاری وزیر امور خارجه، احمدحسین عدل وزیر کشاورزی، دکتر منوچهر اقبال وزیر بهداری، غلامحسین فروهر وزیر راه، جواد بوشهری وزیر پست و تلگراف، سرپرستی وزارت کشور را نیز قوام عهده‌ دار شد.

19 شهریور 1330، “شپرد” سفیر انگلیس در تهران به شاه هشدار داد بریتانیا در اعتراض به ملی شدن صنعت نفت، قصد اقدامات تلافی جویانه اقتصادی علیه ایران را دارد.

19 شهریور 1339، به علت کاهش‌ بهای نفت، کشورهای نفت خیز خاورمیانه یک جلسه‌ فوری در بغداد تشکیل دادند.

19 شهریور 1346، قرارداد خرید گوشت از بلغارستان امضا شد و شهردار تهران پنج نفر سلاخ را برای ذبح شرعی به آنجا فرستاد.

19 شهریور 1349، باند جاعلان اسکناس ‌های 500 تومانی به دام افتاد.

19 شهریور 1354، احمد ضرابیان مسوول توزیع سیمان در اصفهان به جرم اخلال در توزیع و تخلف از نرخ رسمی به دو سال زندان محکوم شد.

19 شهریور 1357، امروز کارکنان صنعت نفت که مهمترین منبع تامین درآمدهای ارزی کشور هستند، اعتصاب سراسری خود را آغاز کردند. در تهران نیز اعلام شد که تا پایان مراسم هفتم شهدای 17 شهریور، هیچ مغازه ای باز نخواهد شد و بازار یکسره تعطیل خواهد بود.

19 شهریور 1371، ملاقات آقای هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور اسلامی ایران با رئیس جمهور و نخست وزیر چین، زمینه ساز انعقاد پیمان مهمی در زمینه انتقال تکنولوژی هسته ای به ایران، احداث مترو در تهران و چند پروژه بنیادی دیگر کشورمان شد.

19 شهریور 1392، بعد از اظهارات نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر غیرانحصاری بودن بازار خودرو در ایران، خروج دولت از قیمت ‌گذاری خودرو بار دیگر قوت گرفت.

19 شهریور 1393، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت گفت: پنج هزار و 200 میلیارد تومان از منابع حاصل از هدفمندی در نیمه دوم امسال به بخش تولید اختصاص می ‌یابد.

19 شهریور 1394، دو منبع آگاه هندی به رویترز خبر دادند دولت از پالایشگاه‌ ها خواسته است به منظور پرداخت نخستین قسط از بدهی نفتی به ایران، برای سپردن 700 میلیون دلار سپرده نزد «یونایتد کامرشال بانک» آماده شوند.

19 شهریور 1396، رئیس اتحادیه دارندگان انبارهای کالای تجارتی، سراها و سردخانه‌ها از ورود 12 هزار تن برنج پاکستانی به انبارها خبر داد و گفت: این برنج به منظور اشباع بازار در ماه محرم وارد شده است.

19 شهریور 1397، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس وقت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مقام معظم رهبری بعد از چندبار رد و بدل شدن نامه با دفتر ایشان درخصوص اعلام‌نظر درباره لوایح چهارگانه FATF اعلام کردند که در این‌باره مجلس و دولت نظر دهند؛ یعنی مجلس و دولت را مامور به این کار کردند.

19 شهریور 1398، دویست و سی و هفتمین جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی برگزار و 38 طرح تعیین تکلیف شد. در این جلسه جمعاً 38 طرح سرمایه گذاری خارجی شامل 21 طرح جدید و 17 مورد دیگر مرتبط به طرح های فرعی سرمایه گذاری خارجی اعم از اصلاح مجوز سرمایه گذاری خارجی، تمدید مجوز سرمایه گذاری خارجی بازپرداخت اقساط و انتقال سود سهام سرمایه گذاران خارجی، مورد بررسی و تصویب  هیات سرمایه گذاری خارجی قرار گرفت.

 

منابع: موسسه مطالعات و پژوهش های سیاسی و روزنامه دنیای اقتصاد

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

سمانه رحیمیان‌سرای افزود: در شرایطی که هلدینگ خلیج فارس نیمی از سهم تولید و صادرات کل صنعت پتروشیمی را دارا است،این نقش 70 درصدی نیز، ‌مهر تاییدی ‌بر عملکرد مناسب این هلدینگ در بورس انرژی است.‌

وی ادامه داد: محصولات مرتبط با بورس انرژی از سوی چهار ‌شرکت ‌پتروشیمی بندر امام، بوعلی سینا، نوری و پارس از مجموعه هلدینگ خلیج فارس سهمی 70 درصدی از عرضه محصولات ‌14 شرکت پتروشیمی ‌به این بورس را دارند.

مدیر بازرگانی داخلی شرکت تجارت صنعت خلیج فارس تاکید کرد: ما برای افزایش عرضه محصولات فعلی و اضافه کردن محصول ‌LPG ‌‌ به لیست ‌عرضه‌های خود ‌هیچ محدودیتی نداریم و این افزایش عرضه منوط به تامین زیرساخت‌های لازم از سوی بورس انرژی است.‌

وی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بورس را شفافیت اطلاعات دانست و افزود: با استفاده از همین ظرفیت و نیز با توجه به ‌درخواست‌های ‌صورت گرفته از مرداد ماه سال جاری عرضه دریایی در رینگ بین‌الملل بورس انرژی علاوه بر رینگ داخلی و صادرات زمینی را آغاز کردیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در حالی شاخص بورس در دومین روز کاری هفته با ریزش 43 هزار و 294 واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و 684 هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد که کارگزاری آبان در ادامه بررسی چارتیستی شرکت های بورسی و فرابورسی ، سهام دو شرکت پتروشیمی نوری و فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش را تحلیل تکنیکال کرد.

پتروشیمی نوری: قیمت 38 درصد از رالی اخیر را اصلاح کرده و در مسیر اصلاح متراکم شده است. می توان خروج از این تراکم را به عنوان تریگر ورود به نماد در نظر داشت.

فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش: قیمت همزمان به 50 درصد فیبوناچی ریتریسمنت و خط حمایت داینامیک صعودی رسیده و به آن واکنش نشان داده است. می توان با حد ضرر 6600 تومان و حد سود 9400 تومان به دنبال تریگر خرید در این نماد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

مدیرعامل پتروشیمی نوری ضمن اشاره به اینکه تا روزهای پایانی ظرفیت تولیدی این پتروشیمی 7 و نیم درصد بالاتر از ظرفیت اسمی است به مراحل انجام افزایش سرمایه شرکت اشاره کرد. پتروشیمی نوری در سال جاری 7 و نیم درصد بالاتر از ظرفیت اسمی

به گزارش رادیو سهام به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، تقی صانعی مدیرعامل پتروشیمی نوری، بابیان اینکه تولید محصولات اصلی در این شرکت ‌تا 27مردادماه سال جاری به میزان یک میلیون و 950هزار تن افزایش‌یافته گفت: میزان تولید پتروشیمی نوری در سال جاری ‌هفت و نیم درصد بالاتر از ظرفیت اسمی است و 20 درصد بالاتر از برنامه تولید شرکت است که این میزان تولید در شرایطی ‌انجام‌شده که در سال گذشته 97 درصد ظرفیت اسمی و 112 برنامه تولیدی فعالیت داشتیم. ‌

وی ادامه داد: پتروشیمی نوری با پروژه اصلاح و افزایش ظرفیت توانست در سال 98 در تولید بنزن و پارازایلن رکورد بزند ‌و امید این داریم که با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده و اینکه تا پایان سال هیچ برنامه تعمیرات اساسی پیش‌بینی شده‌ای ‌نداریم، باز هم رکورد تولید را افزایش دهیم، همانطور که تاکنون در سال جهش تولید میزان تولید خود را 10 درصد نسبت به ‌مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش داده‌ایم.‌

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری با اشاره به پروژه‌های در حال اجرای شرکت، گفت: در حال حاضر سه پروژه توسعه‌ای فعال ‌در دست داریم که پروژه اوره و آمونیاک هنگام طبق برنامه پیش می‌رود و تا پایان سال جاری یا اوایل سال 1400 واحد آمونیاک ‌به بهره‌برداری رسیده و واحد اوره در سال 1401 افتتاح خواهد شد.‌

وی با بیان اینکه قرارداد پروژه شیرین سازی برش سنگین (‌heavy end‌) بسته‌شده و با قرار گرفتن در مرحله مهندسی به‌زودی به ‌مرحله خرید خواهد رسید، اظهار کرد: پروژه زیرو فلرینگ در مرحله بررسی فنی قرار داردونتیجه مناقصه این پروژه تا پایان شهریور مشخص می‌شود  که ‌امیدواریم با تکمیل مراحل، فعالیت اجرایی پروژه‌ها به‌زودی آغاز شود و طی پیش‌بینی‌ها در حدود 32 ماه به اتمام برسند.‌

صانعی در خصوص افزایش سرمایه نوری هم خاطر نشان کرد: در فرایند افزایش سرمایه فرایندی باید ابتدا در هیات مدیره ‌تصویب شده و با تایید گزارش از سوی حسابرس مالی و سپس در بورس در مجمع مصوب شود. خوشبختانه گزارشی که به ‌سازمان حسابرسی داده‌ایم بررسی و تایید آن به پایان رسیده و در مرحله ارسال به سازمان بورس است، که بعد از ارسال به ‌سازمان بورس پیگیری‌های لازم برای اصلاح احتمالی و اخذ تائیده سازمان بورس را انجام می‌دهیم و پس از نهایی شدن با ‌برگزاری مجمع فوق‌العاده تصمیم نهایی در این خصوص در کمترین زمان ممکن گرفته می‌شود.‌

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

 به گزارش  پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، تقی صانعی مدیرعامل پتروشیمی نوری، بابیان اینکه تولید محصولات اصلی در این شرکت ‌تا 27مردادماه سال جاری به میزان یک میلیون و 950هزار تن افزایش‌یافته گفت: میزان تولید پتروشیمی نوری در سال جاری ‌هفت و نیم درصد بالاتر از ظرفیت اسمی است و 20 درصد بالاتر از برنامه تولید شرکت است که این میزان تولید در شرایطی ‌انجام‌شده که در سال گذشته 97 درصد ظرفیت اسمی و 112 برنامه تولیدی فعالیت داشتیم. ‌

وی ادامه داد: پتروشیمی نوری با پروژه اصلاح و افزایش ظرفیت توانست در سال 98 در تولید بنزن و پارازایلن رکورد بزند ‌و امید این داریم که با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده و اینکه تا پایان سال هیچ برنامه تعمیرات اساسی پیش‌بینی شده‌ای ‌نداریم، باز هم رکورد تولید را افزایش دهیم، همانطور که تاکنون در سال جهش تولید میزان تولید خود را 10 درصد نسبت به ‌مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش داده‌ایم.‌

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری با اشاره به پروژه‌های در حال اجرای شرکت، گفت: در حال حاضر سه پروژه توسعه‌ای فعال ‌در دست داریم که پروژه اوره و آمونیاک هنگام طبق برنامه پیش می‌رود و تا پایان سال جاری یا اوایل سال 1400 واحد آمونیاک ‌به بهره‌برداری رسیده و واحد اوره در سال 1401 افتتاح خواهد شد.‌

وی با بیان اینکه قرارداد پروژه شیرین سازی برش سنگین (‌heavy end‌) بسته‌شده و با قرار گرفتن در مرحله مهندسی به‌زودی به ‌مرحله خرید خواهد رسید، اظهار کرد: پروژه زیرو فلرینگ در مرحله بررسی فنی قرار داردونتیجه مناقصه این پروژه تا پایان شهریور مشخص می‌شود  که ‌امیدواریم با تکمیل مراحل، فعالیت اجرایی پروژه‌ها به‌زودی آغاز شود و طی پیش‌بینی‌ها در حدود 32 ماه به اتمام برسند.‌

صانعی در خصوص افزایش سرمایه نوری هم خاطر نشان کرد: در فرایند افزایش سرمایه فرایندی باید ابتدا در هیات مدیره ‌تصویب شده و با تایید گزارش از سوی حسابرس مالی و سپس در بورس در مجمع مصوب شود. خوشبختانه گزارشی که به ‌سازمان حسابرسی داده‌ایم بررسی و تایید آن به پایان رسیده و در مرحله ارسال به سازمان بورس است، که بعد از ارسال به ‌سازمان بورس پیگیری‌های لازم برای اصلاح احتمالی و اخذ تائیده سازمان بورس را انجام می‌دهیم و پس از نهایی شدن با ‌برگزاری مجمع فوق‌العاده تصمیم نهایی در این خصوص در کمترین زمان ممکن گرفته می‌شود.‌

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، تقی صانعی، مدیرعامل پتروشیمی نوری اظهار داشت: پتروشیمی هنگام خریداری شده و به دلیل تامین خوراک گاز و افزوده شدن محصول آمونیاک و اوره به سبد محصولات نوری حاشیه سود مطمئن و پایداری برای سهامداران در کنار ریسک کمتر ایجاد می شود.

️در سال 98 توانستیم به 97 درصد از ظرفیت اسمی برسیم و بیش از 50 درصد محصولات خود را صادر و3400 میلیارد تومان سود از این محل برای سهامداران ایجاد کنیم.

️با توجه به اینکه محصولات تولیدی در نوری به صورت مایع هستند و امکان ذخیره سازی ندارند با وجود تحریم ها فروش انجام می شود. در سه ماهه ابتدایی سال 99 توانستیم 7 درصد بالای ظرفیت اسمی و 12 درصد بالاتر از ظرفیت برنامه ای تولید کنیم.

️در سال گذشته سه موضوع مطالبات در پتروشیمی نوری وجود مغایرت با پتروشیمی جم و شرکت ملی نفت به صورت کامل رفع شد.

️یک مغایرت با شرکت پالایش و پخش داریم که به جاهای خوبی رسیده است. مغایرت دیگر هم مربوط به شرکت بازرگانی پتروشیمی می شود که منتظر رای کمیته داوری هستیم و امیدواریم امسال آن را نیز به ثمر برسانیم./صدای بورس 

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.