دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

در ادامه نیز تعدادی از کاربران در فضای مجازی به کسانی که پیش از این مدعی بودند فعالان بازار سرمایه از رشد قیمت دلار خوشحال می‌شوند پاسخ دادند. مثلا یکی از آنان نوشت: «هر چند درصد هم تو ‎بورس سود کنی آخرش با رشد ‎دلار سر به سر می‌شیم!» دیگری هم گفت: «حالا هی بزنین تو سر بورسیا بگین اینا از خداشونه دلار فلان بشه بیسار بشه. نه عزیزم! آخرش همون یک تومن ما یک تومن میمونه واین چرخه ‎تنفرانگیز ادامه پیدا می‌کنه.»

بازگشت شاخص

دیروز شاخص کل بالاخره کانال یک میلیون و 600 هزار واحد را پس گرفت. همان کانالی که پیش از این به سیگنال محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس دولت مشهور شده بود. یکی از کاربران در شوخی با این اتفاق نوشت: «مقاومت واعظی شکست! سلام دوباره به کانال یک میلیون و 600 هزار.» «‌نعیم» هم بازگشت شاخص کل به کانال یک میلیون و 600 هزار واحد را اینگونه خبر داد: «شاخص به کفِ ‎واعظی برگشت.» دیگری هم نوشت: «شاخص به ناحیه تفریحی – حمایتی واعظی رسید.» یکی دیگر از کاربران هم در پاسخ به او به کنایه نوشت: «‌‎تو همین نقطه یه جوج با نوشابه میزنه بر می‌گرده خونه.»

دلتنگی سهامداران برای هنگی کارگزاری‌ها!

منفی بودن بازار در یک ماه گذشته انگار سهامداران را دلتنگ هنگی سامانه‌های کارگزاری‌ها کرده است. دیروز سامانه معاملاتی کارگزاری آگاه برای مدتی هنگ کرد و همین مساله که قبلا سهامداران را عصبانی می‌کرد، باعث خوشحالی آنان شد. زیرا برایشان نویدبخش بازگشت روزهای سبز بازار بود. «توییتر بورس» یکی از کاربرانی بود که از هنگ کارگزاری آگاه خوشحال بود و نوشت: «با توجه به کما رفتن کارگزاری ‎آگاه، امید به بازگشت بازار زیاد شد!» کاربری با نام کریمیان هم به شوخی نوشت: «سیگنال آگاه صادر شد، موقع برگشت بازار معمولا یکی دو تا کارگزاری مشکل پیدا می‌کنند بعد بازار برمی‌گرده.» کوروش نظری هم پیشنهاد داد آگاه و مفید از دسترس خارج بشوند تا بازار به روزهای اوج خود برگردد و به گفته او این کار خرجی هم برای دولت ندارد. «فاطمه» هم کاربری بود که از هنگی آگاه خوشحال شده و نوشته بود: «‌اول صبحی مفیدم یکم هنگ بود گفتم لابد داره بازار درست می‌شه.» کاربر دیگری با نام «نقاب» نیز گفته بود: دلش برای هنگ شدن سامانه معاملاتی کارگزاری‌ها تنگ شده بود! یکی از کاربران اما برای این فعالان فضای مجازی و بورس‌باز که از این اتفاق خوشحال شده بودند نوشت: «هی ایراد می‌گرفتید به کارگزاری‌ها چرا هسته هنگه. الان دلتون لک زده واسه یه هنگی.»

افشای اطلاعات مالی یک عضو شورای بورس

افشای اطلاعات خصوصی افراد در فضای مجازی این بار گریبانگیر بورس‌بازان شد. دیروز یک کانال تلگرامی معاملات ارزی یک عضو شورای بورس را منتشر کرد. یکی از کاربران فضای مجازی با انتقاد از این اتفاق آن را نادرست خواند و خواستار توقف این روند شد. با این حال دنبال‌کننده‌های این کاربر موافقش نبودند و اعتقاد داشتند این کار هم‌سو با شفاف‌سازی انجام شده است. مثلا یکی از آنها نوشت: «‌‎این چه حرفیه آخه؟ چرا اشتباهه؟ شفافیت همه جا لازمه و عالی.» کاربر دیگری با اسم «بابک» پرسید: «‌‎این شفاف‌سازی حساب نمیشه؟» محسن احمدی هم پرسید آیا ‌‎عضو شورای بورس می‌تواند صرافی داشته باشد و آیا تعارض منافع به وجود نمی‌آید؟

 

سروش خسروی

روزنامه‌نگار

امروز باردیگر ورودی پول حقیقی‌ها به ‎بورس مثبت شد. در مجموع بورس و فرابورس سرمایه‌گذاران حقیقی 400 میلیارد تومان پول جدید وارد بازارسهام کردند. در 24 روز کاری گذشته در 8 روز شاهد ورود پول و در 16 روز شاهد خروج پول حقیقی‌ها بوده‌ایم.

 

‌سعید اسلامی بیدگلی

عضو شورای بورس

اگر می‌خواهید از بازار سرمایه حمایت کنید، رانت‌های قیمت‌گذاری در صنایع را حذف کنید. اگر قیمت‌گذاری در صنعت خودرو و فولاد و لاستیک و… اصلاح شود، سهام شرکت‌های این صنایع در بورس نیز رونق خواهد گرفت.

 

سیاوش وکیلی

مدیر روابط عمومی سازمان بورس

تو این روزها که تلاش‌های زیادی در جهت ثبات و صیانت از بازار سرمایه انجام میشه به حفظ و پایداری و آرامش بخشی کلیت بازار سرمایه فارغ از اختلاف سلیقه‌ها اهمیت دهیم.دعوا ممنوع

 

سهیلا صالحی

مدیر سرمایه‌گذاری سبدگردان توسعه فیروزه

همچنان معتقدم جمع کردن صفوف فروش سهم‌های کوچک و بزرگ راه نجات بازار است. این رویه‌ای که در پیش گرفتند تنها باعث پرورش نوسان‌گیری میشه.

 

سیده گلناز میرسلیمانی

تحلیلگر بازار سرمایه

 ‌میشه یه دست رو فرمول شاخص کشکی ببرین نم نم بالا بره، که تا سهم‌های کوچیک خواستن جون بگیرن یهو به مقاومت دوستان تکنیکالیست برخورد نکنه.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

آب بندی و عایق رطوبتی یکی از این عواملی می باشد که باید به آن توجه ویژه ای نمود. به عبارتی، یکی از عواملی که در ساخت هر سازه ای باید توسط مهندسین مجموعه به ان توجه ویژه ای شود، آب بندی و عایق رطوبتی اجزای ساختمان می باشد. اما چه سازه هایی نیاز دارند تا برابر نم و رطوبت محافظت شوند؟

آب بندی ساختمان و استخر

همان طور که گفتیم ساختمان ها، را می توان در زیر مجموعه ای از هزاران سازه دانست و برای حفظ امنیت آن ها اقداماتی را انجام داد. حفظ امنیت ساختمان ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که بسیاری از عوامل را باید در هنگام ساختن آن ها در نظر گرفته و به صورت دقیق به کار برد. برخی دیگر از این عوامل مربوط به بعد از ساختن سازه می باشد. آب بندی و عایق بندی رطوبتی یکی از چنین عواملی می باشد که به بعد از ساخت سازه باید موکول شود.

عایق رطوبتی

در کنار آن استخرها را می توان از دیگر انواع سازه ها دانست. همان طور که می دانید این نوع سازه ها دائما با آب سر و کار داشته که باید از یک عامل خارجی برای حفاظت از این ساختمان ها استفاده کرد. آب بندی استخر با در گرفتن مترایال های مناسب می تواند برای چنین محافظتی مناسب باشد.

عواقب بی توجهی به مسئله ی عایق رطوبتب، عایق کف و اب بندی استخر

آب بندی و عایق بندی رطوبتی یک موضوع کلی بوده و نمی توان آن را محدود به فصل خاصی دانست. از آن جا که ساختمان ها در معرض نم و رطوبت دائمی می باشند، باید آب بندی شوند. در صورت بی توجهی به چنین موضوع مهمی باید دانست که ساختمان ها در معرض هر چه بیشتر نفوذ رطوبت قرار گرفته و دچار عواقب آن خواهند شد. اما این عواقب چیست؟

یکی از عواقبی که در اثر نفوذ نم و رطوبت به داخل اجزای ساختمان به وجود می آید این است که ساختمان ها را از نظر ظاهر بد شکل کرده و دیواره های ساختمان را پوسته پوسته می کند. در اثر به وجود آمدن چنین ظاهری، شکل ساختمان از حالت یک دست خود در می آید.

به هم ریخته شدن و بد شکل شدن دیواره ها، تنها ظاهر قضیه می باشد و نمی توان عواقب بی توجهی به آب بندی را تنها به چنین موردی محدود کرد. چرا که در اثر باقی ماند ن نم و رطوبت، باکتری های مضر در نقاط مرطوب ساختمان تجمع یافته و حتی ممکن است جان اهالی آن را به خطر می اندازند. ایجاد باکتری ها در نم ایجاد شده در ساختمان و بوی نامطبوع حاصل از آن ها، یکی دیگر از عواقبی می باشد که در صورت بی توجهی به آن اتفاق خواهد افتاد.

کدام یک از اجزای ساختمان ها قابل آب بندی و عایق بندی رطوبتی می باشند؟

از جمله اجزایی که در ساختمان ها می توان به آب بندی آن پرداخت، عایق کف، آب بندی سقف، آب بندی دیوارهای ساختمان، اب بندی چاله ی آسانسور(در صورت وجود آسانسور) و … می باشد. آب بندی هر یک از موارد گفته شده به روش خاصی صورت می گیرد و دارای اصول و مراحل خاصی می باشد. همچنین استفاده از مواد و مصالح مختلف، برای هر یک از اجزای نام برده شده برای ساختمان ها متفاوت می باشد. در ادامه به بررسی عایق بندی کف ساختمان می پردازیم.

عایق کف

عایق بندی رطوبتی کف ساختمان دارای اصول خاص مربوط به خود می باشد که باید در هر صورتی آن را رعایت نمود. اما این اصول و موازین چیست و به چه مواردی باید توجه ویژه ای داشت؟

در فرایند عایق کف ساختمان ها باید با یک دید همه جانبه اقدام کرد. به همین دلیل علاوه بر آب بندی کامل کف ساختمان، باید دیوار ها را نیز مورد توجه قرار داده و قسمتی از آن ها را نیز آب بندی نمود. بهتر است تا جایی که احتمال نفوذ آب برای دیوارها وجود دارد، آب بندی را انجام داد. این میزان را می توان به صورت کلی بیست و پنج سانت از کف در نظر گرفت.   معمولا فاصله ی بیست و پنج سانتی، فاصله ای است که احتمال می رود رطوبت و آب تا آن سطح نفوذ کند. به همین دلیل باید به ان توجه لازم را نمود.

در عایق کف سازه باید به جزئی کاری ها توجه لازم را نمود چرا در اثر بی توجه به مراد جزئی، بعدها مشکلاتی برای ساکنین به وجود خواهد آمد. به طور مثال، لوله ها، کاسه توالت، کف شور آشپزخانه و … از مواردی می باشد که باید به دقت آب بندی شوند. در زمان آب بندی کردن موارد گفته شده حتما به این نکته توجه کنید که موارد آب بند را تا قسمت داخلی لوله ها به کار ببرید. چرا که در صورت نفوذ آب به داخل لوله ها، آب بندی به صورت نصفه کاره رها می شود و تمام هزینه های شما را به هدر می دهد. این موضوع در مورد آب بندی استخرها نیز به کار می رود و در آب بندی چنین مواردی باید به تمامی لوله ها و دیگر قسمت های موجود در محفظه استخرها توجه لازم را نمود.

برای آب بندی و عایق کف می توان از چه موادی بهره مند شد؟

عایق بندی

قیر:

یکی از مواد و متریال هایی که از گذشته تا به امروز مورد استفاده بسیاری برای عایق کف قرار گرفته است، قیر می باشد. هر چند که بعد ها مواد بهتری برای آن ها ساخته و جایگزین شد، اما می توان از این وسیله برای آب عایق رطوبتی بهره مند شد.

قطران:

یکی دیگر از مواد و مصالحی که می توان از آن برای عایق کف استفاده کرد قطران می باشد. اما قطران چیست و چگونه بدست می آید؟

قطران، حاصل قطرات چکیده شده از گاز زغال می باشد که امروزه برای عایق کف و آب بندی رطوبتی آن موارد استفاده متعددی دارد. علاوه این، این ماده را می توان از راه دیگری چون سنگ شیشه چرب و چوب نیز تهیه کرد.

عایق رطوبتی پیش ساخته:

عایق رطوبتی پیش ساخته یکی دیگر از مواردی می باشد که می توان از آن ها به عنوان عایق رطوبتی کف سازه استفاده کرد. علاوه بر عایق کف، می توان از این نوع مواد برای آب بندی استخر نیز بهره مند شد. همان طور که از نام این عایق رطوبتی پیداست، این عایق ها را می توان به صورت پیش ساخته، از بازار تهیه کرده و مورد استفاده قرار داد. یکی از مزایایی که می توان برای این نوع عایق ها برشمرد این می باشد که دارای وزنی سبک می باشند.

همچنین انعطاف پذیری که در آن ها وجود دارد، یک مزیت مثبتی برای آن ها به وجود آورده و قابلیت استفاده راحت و آسانی به آن ها داده است. این عایق ها دارای ضخامت دو تا شش میلی متری می باشند و قابلیت جذب بالایی نیز دارند.

عایق پلیمری:

عایق های پلیمری از دیگر متریال هایی می باشند که می توان از آن ها برای عایق کف و عایق رطوبتی آن مورد استفاده قرار داد. این عایق ها علاوه بر این که در برابر رطوبت، مقاومت بالایی را نشان می دهند، در برابر حرارت نیز مقاوم بوده و می توان از آن ها برای عایق حرارتی نیز استفاده کرد. بنابراین می توان ان ها را عایق دوکاربرده نیز خواند. بوتیلی، اکریلیک،  پلی یورتان،  سیلیکون،  پلی استر نبافته،  اپوکسی،  عایق های ابری متریال هایی هستند که می توانند در زیر مجموعه ای عایق های پلیمری قرار بگیرند.

آب بندی بتن به چه صورت است؟

عایق رطوبتی

تخلخل و ذات نفوذ پذیر بتن ها باعث جذب مقادیر زیادی از مواد مضری چون کربن های دی اکسید و مونوکسید، کلرید ها و سولفات ها می شوند. نفوذ این مواد به عمیق ترین نقطه بتن ها باعث از بین رفتن و آسیب به ماهیت بتن ها خواهد شد که به منظور جلوگیری از چنین مشکلاتی باید یکی از چندین روش آب بندی سازه بتنی را بسته به کاربردشان انتخاب کرد و مانع از ورود خسارت های جبران ناپذیر شد.

اصطلاح بتن آب بند به بتنی تعلق می گیرد که در برابر نفوذ هر گونه عامل بیرونی و رطوبت، مقاوم بوده و یا حمله و نفوذ هیچ یک از مواد نام برده را در خود نپذیرد.

در آب بندی سازه های بتنی از چندین روش برای حفظ آن استفاده می شود که در لینک زیر به معرفی آنها می پردازیم

بخوانید:چگونگی آب بندی بتن و تزریق در بتن؟

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

تعداد واریزی‌های درون زنجیره‌ای بیت کوین، طی شش ماه گذشته به شدت کاهش یافته است. این نشان می‌دهد که نوعی احساس خوش‌بینی به افزایش قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال در بازار ایجاد شده است.

به گزارش کوین دسک، در شش ماه اخیر واریز بیت کوین به صرافی‌ها برای معامله، به پایین‌ترین سطح در سه سال گذشته رسیده است. این امر نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران در حال هودل (HODL) کردن (نگه داشتن بیت کوین به امید بالا رفتن قیمت آن) هستند.

در یکم ژانویه سال جاری میلادی، میانگین هفت روزه تعداد واریزی‌های بیت کوین به آدرس صرافی‌ها یا همان واریزی‌های روزانه به ۲۳,۹۸۶ عدد کاهش یافت. آن‌طور که تحلیل‌های شرکت گلس نود (Glassnode) نشان می‌دهد، این پایین‌ترین تعداد واریزی‌های روزانه از نوامبر سال ۲۰۱۶ تاکنون و نسبت به بیشینه تعداد آن در اواخر ژوئن ۲۰۱۹ است که به ۵۸,۹۵۲ عدد رسیده بود. البته این تعداد در ۴ فوریه (دو روز پیش) کمی افزایش یافت و به ۲۷,۲۸۹ عدد رسید.

کاهش بی سابقه انتقال بیت کوین به صرافی‌ها؛ سرمایه‌گذاران امیدوار به افزایش قیمت
نمودار واریز بیت کوین به صرافی‌ها در کنار نمودار قیمت

شایان ذکر است که در نیمه دوم سال ۲۰۱۹، تعداد واریزی‌ها تا ۶۰ درصد کاهش یافت؛ با وجود اینکه قیمت‌ بیت کوین از ۱۳,۸۰۰ دلار به ۶,۴۲۵ دلار سقوط کرده بود.

معمولا
در طی کاهش‌های شدید قیمتی، سرمایه‌گذاران سکه‌هایشان را به صرافی‌ها انتقال می‌دهند
تا آنها را در بازار به فروش برسانند. با این حال، در طی نیمه دوم ۲۰۱۹ این اتفاق
نیفتاد و با وجود افت قیمت، سرمایه‌گذاران سکه‌هایشان را نگه داشتند.

با توجه به گفته‌های آشیش سینگهال (Ashish Singhal)، مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار کروکس پی (CRUXPay) و سایت کوین سوئیچ (CoinSwitch.co)، این کاهش نشان‌دهنده هودل کردن است که خود به معنای تقویت باور سرمایه‌گذاران به ماندگاری دراز مدت ارز دیجیتال است.

آقای
سینگهال به کوین دسک گفت:

به طور کلی هودلرها به سریع ثروتمند شدن فکر نمی‌کنند. در حال حاضر این افراد کمتر تحت‌تاثیر عوامل کم‌اهمیتی قرار می‌گیرند که قبلا باعث خروج دسته‌جمعی آنها از بازار می‌شد یا سبب می‌شد با نگرانی سکه‌هایشان را به فروش برسانند.

نیکلاس
پلکانوس (Nicholas Pelecanos)
مشاور شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر نم ونچرز (NEM Ventures)، این کاهش سرعت در حجم معاملات و تراکنش‌های
درون زنجیره‌ای را نشانه‌ای از یک بازار نه چندان سالم در کوتاه‌مدت می‌داند.

آقای
پلکانوس به کوین دسک گفت:

وقتی بین حجم معاملات درون زنجیره‌ای و افزایش قیمت یک واگرایی مشاهده می‌شود، معمولا به معنای یک سیگنال نزولی در بازار است.

قیمت
بیت کوین در ژانویه امسال تا ۳۰ درصد افزایش یافت و به این ترتیب از خط مربوط به تعداد
واریزی‌ها به صرافی در نمودار که نزدیک به قیمت‌های پایین چند ساله در اول ژانویه
باقی مانده بود دورتر شد.

با وجود کاهش انتقال بیت کوین به صرافی‌ها برای فروش، به تازگی شاهد افزایش تعداد تراکنش‌های در کنار قیمت‌ها بودیم. میانگین هفت روزه تراکنش‌ها به سرعت از ۲۹۰,۲۰۰ عدد در ششم ژانویه به ۳۲۴,۷۴۵ عدد در سوم فوریه رسید که بالاترین قیمت سه‌ماهه آن به شمار می‌رود.

کاهش بی سابقه انتقال بیت کوین به صرافی‌ها؛ سرمایه‌گذاران امیدوار به افزایش قیمت
نمودار تعداد تراکنش‌ها در کنار نمودار قیمت

سرمایه‌گذارانی
که در بحبوحه یک افزایش قیمت سریع در ژانویه سکه‌هایشان را احتکار کردند، نشان
دادند که به شدت احساس می‌کنند قیمت بیت کوین روندی صعودی خواهد داشت. چرا که اگر این
افراد در ثبات افزایش اخیر قیمت‌ها تردید داشتند، سکه‌هایشان را به صرافی‌ها
انتقال می‌دادند تا آنها را به قیمت بازار بفروشند و این به افزایش تعداد واریزی‌ها
در صرافی‌ها منجر می‌شد.

امکان افزایش بعد از هاوینگ

پاداش استخراج بیت کوین در می ۲۰۲۰ (اواخر اردیبهشت ۹۹) نصف خواهد شد. هدف از طراحی این فرایند که هاوینگ نام دارد، کنترل تورم از طریق کاهش ۵۰ درصدی پاداش به ازای هر بلاک است. در هاوینگ آینده، پاداش بلاک از ۱۲٫۵ بیت کوین به ۶٫۲۵ بیت کوین خواهد رسید.

بیت
کوین از همین حالا و قبل از هاوینگِ پیش‌رو، افزایش قیمت را تجربه کرده است. این
ارز دیجیتال در حال حاضر با قیمت ۹,۴۰۰ دلار معامله می‌شود که ۴۶ درصد از قیمت
پایین آن در دسامبر سال قبل (۶,۴۲۵ دلار) بیشتر است.

کانر آبنتشاین (Connor Abendschein) که تحلیلگر تحقیقات حوزه رمزنگاری در شرکت «Digital Assets Data» است، می‌گوید:

اگر قیمت بیت کوین به همین روند تا هاوینگ ادامه دهد، انتظار می‌رود در ماه‌های پیش‌رو تعداد واریزی‌ها به صرافی‌ها افزایش یابد. دلیلش این است که شاید برخی از سرمایه‌گذاران تصمیم به برداشت سود بگیرند.

شما چه فکر می‌کنید؟ آیا قیمت بیت کوین همچنان افزایش خواهد یافت؟ آیا در این شرایط هودل کردن کار درستی است؟

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

برای پادشاه دنیای ارزهای دیجیتال، بیت کوین، کیف پول‌های بسیار زیادی در دسترس است. این ارز دیجیتال به دلیل محبوبیت و قدمت بیشتر، کیف پول‌های بیشتری نسبت به بقیه ارزهای دیجیتال دارد. شرکت‌ها و تیم‌های زیادی برای بیت کوین کیف پول می‌سازند، اما آیا به همه آن‌ها می‌توان اعتماد کرد؟ در این مقاله به معرفی بهترین کیف پول‌ های بیت کوین در سال ۲۰۱۹ می‌پردازیم.

بهترین کیف پول بیت کوین

این مسئله می‌تواند سلیقه‌ای باشد. انواع مختلف کیف پول بیت کوین وجود دارد و هر کسی ممکن است نوعی کیف پول را بهتر از بقیه می‌داند و نسبت به شرایط خود آن را انتخاب کند. مثلا فردی که کامپیوتر شخصی ندارد، مطمئنا از کیف پول‌های موبایل بیشتر استفاده می‌کند و یا این احتمال وجود دارد که فردی صرفا به خاطر طراحی ظاهری، یک کیف پول را به کیف پول دیگری ترجیح بدهد. با این حال طبق یک قاعده کلی:

بهترین کیف پول بیت کوین، امن‌ترین آن است.

همچنین بخوانید: امن‌ ترین کیف پول‌های بیت کوین و ارزهای دیجیتال در بخش کیف پول‌های وب‌سایت ارزدیجیتال می‌توانید انواع و اقسام نرم افزارهای کیف پول را مشاهده کنید:

ورود به بخش کیف پول‌های ارز دیجیتال

بهترین کیف پول‌های بیت کوین در سال 2020

در اینجا چند مورد از بهترین کیف پول های بیت کوین در سال ۲۰۱۹ را معرفی می‌کنیم. این کیف پول‌ها کلیدهای خصوصی را روی دستگاه یا محیط فیزیکی ذخیره می‌کنند و هیچ دسترسی به دارایی‌های شما نخواهند داشت. به همین ترتیب، خطر تحریم یا بلوکه شدن ندارند. برای انتخاب این کیف پول‌ها معیارهای مهمی مثل امنیت، رابط کاربری، دسترس‌پذیری و مقبولیت و رضایت کاربران لحاظ شده‌اند.

۱. کیف پول سخت افزاری Ledger

بهترین

شرکت فرانسوی لجر (Ledger) امن‌ترین کیف پول‌های بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را می‌سازد. مدل لجر نانو اس (Ledger Nano S) مشهورترین محصول این شرکت است که سال‌هاست از نظر امنیت امتحان خود را پس داده است. با این حال این شرکت مدل‌های جدیدتر با یک‌سری قابلیت‌های بیشتر مثل صفحه نمایش بهتر را نیز عرضه کرده است. کیف پول‌های سخت افزاری لجر، کلیدهای خصوصی را به صورت کاملا امن و آفلاین نگهداری می‌کنند و هک کردن آن تقریبا غیرممکن است. این کیف پول از تقریبا تمام ارزهای دیجیتال معتبر به‌علاوه هزاران توکن (توکن‌های مبتنی بر اتریوم، نم و …) پشتیبانی می‌کند. از این رو، یک کیف پول برای نگهداری تقریبا تمام ارزهای دیجیتال کافی است. برای مشاهده ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده به این لینک مراجعه کنید. نرم افزار (فریم‌ور) های آن به صورت مداوم به‌روزرسانی می‌شوند و به این ترتیب در صورت اضافه شدن یک ارز دیجیتال جدید، در اغلب اوقات نیاز به خرید مجدد کیف پول نیست و می‌توان آن را به‌روز کرد.

مزایا

معایب


۲. کیف پول سخت افزاری Trezor

بهترین

شرکت ترزور اولین سازنده کیف پول‌های سخت افزاری بیت کوین برای عموم است. این شرکت هم مانند لجر بهترین و امن‌ترین کیف پول‌های سخت افزاری دنیا را می‌سازد. مشهورترین محصول این شرکت، کیف پول ترزور وان (Trezor One) است، با این حال اخیرا محصول جدیدتری به نام ترزور مدل تی (Trezor Model T) عرضه شده است. این دو محصول از نظر امنیت تفاوت چندانی با هم ندارند اما مدل تی از امکانات جانبی بیشتری برخوردار است. همچنین مدل وان از ریپل و چند ارز دیجیتال دیگر پشتیبانی نمی‌کند، اما مدل تی این ارزها را هم پوشش می‌دهد. کیف پول سخت افزاری ترزور هم مثل لجر کلیدهای خصوصی را به صورت کاملا امن و آفلاین نگهداری می‌کند و هک کردن آن تقریبا غیرممکن است. این کیف پول هم مانند لجر از تقریبا تمام ارزهای دیجیتال معتبر به‌علاوه هزاران توکن (توکن‌های مبتنی بر اتریوم، نم و …) پشتیبانی می‌کند (مدل وان از ریپل پشتیبانی نمی‌کند). از این رو یک کیف پول برای نگهداری تقریبا تمام ارزهای دیجیتال کافی است. برای مشاهده ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده به این لینک مراجعه کنید.

مزایا

معایب


۳. کیف پول Mycelium

بهترین

کیف پول مای‌سلیوم یکی از بهترین کیف پول‌های موبایل بیت کوین است. این کیف پول برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS در دسترس است. اگرچه ظاهر این کیف پول به زیبایی و راحتی کیف پول‌های دیگر نیست، اما می‌توانیم بدون اغراق آن را یکی از امن‌ترین گزینه‌های موبایل بدانیم. این کیف پول را می‌توان به کیف پول های سخت افزاریهم متصل کرد و همچنین برای خرج کردن و انتقال مبالغ داخل کیف پول‌های کاغذی هم می‌شود از آن بهره برد. در این کیف پول شما کنترل 100 درصد بر کلیدهای خصوصی و دارایی خود دارید و انواع گزینه‌های امنیتی مثل PIN برای شما فراهم است.

مزایا

معایب

دانلود MyCelium


۴. کیف پول Electrum

بهترین

کیف پول الکتروم یکی از قدیمی‌ترین کیف پول‌های بیت کوین است که سال‌هاست امتحان خود را پس داده و یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها در میان بیت‌کوینرها (عاشقان بیت کوین) به شمار می‌آید. این کیف پول که کاملا متن‌باز (Open Source) است، در سال 2011 توسعه داده شد و به صورت مداوم توسط جامعه برنامه‌نویسان آن به‌روز می‌شود.

با این‌که این کیف پول هم برای دسکتاپ و هم برای اندروید توسعه داده شده است، در میان جامعه بیت کوین، نسخه دسکتاپ آن به اندروید ترجیح داده می‌شود. نسخه دسکتاپ این کیف پول برای سیستم‌ عامل‌های ویندوز، لینوکس و مک توسعه داده شده است و برای استفاده از آن نیاز به دانلود کل بلاک چین نیست. در این کیف پول دسترسی کامل به کلیدخصوصی امکان‌پذیر است و می‌توان آن را به کیف پول‌های سخت افزاری هم متصل نمود.

مزایا

معایب

دانلود Electrum


۵. کیف پول Coinomi

بهترین

کوینومی بهشتی برای افراد تازه کار در دنیا ارزهای دیجیتال است. امنیت بالایی دارد، از بیش از 125 ارز دیجیتال و توکن مختلف پشتیبانی می‌کند، برای انواع سیستم‌عامل‌های موبایل و دسکتاپ در دسترس است و از همه مهمتر رابط کاربری فوق‌العاده‌اش کار را برای هر کسی و با هر دانشی راحت کرده است. همچنین از نظر تعداد دانلود و نرخ رضایت‌مندی، کوینومی نمره عالی را به خود اختصاص داده است.

مزایا

معایب

دانلود Coinomi


۶. کیف پول Samourai

بهترین

کیف پول سامورایی، یک کیف پول موبایلی بیت کوین است که به شدت بر حریم خصوصی و امنیت تمرکز دارد. ویژگی‌های امنیتی کیف پول سامورایی به قدری بالاست که گوگل یکبار دستور حذف برخی از آن‌‌ها را صادر کرد. سامورایی با ویژگی‌های جالب خود امکان تراکنش‌های خصوصی، استفاده از تور، استفاده از سگویت، دسترسی به کیف پول از راه دور و … را فراهم می‌کند.

بدون اغراق می‌توان گفت که هیچ کیف پول موبایلی به اندازه سامورایی ویژگی‌های امنیتی و حریم‌خصوصی ندارد. این کیف پول در حال حاضر تنها برای سیستم عامل اندروید عرضه شده است.

مزایا

معایب

دانلود Samourai


۷. کیف پول کاغذی بیت کوین

بهترین

کیف پول کاغذی بیت کوین همان کلید خصوصی است که روی کاغذ چاپ شده است. این روش یکی از بهترین راهکارها برای نگهداری طولانی مدت بیت کوین است. با این روش، کلید خصوصی شما به معنای واقعی در دستان خودتان خواهد بود. برای ساخت کیف پول هر ارز دیجیتال باید به سایت مربوطه آن مراجعه فرمایید. توجه داشته باشید که سایت مورد نظر باید معتبر باشد در غیر اینصورت خطر دسترسی به دارایی‌های شما توسط سایت سازنده وجود دارد.

همچنین جهت اطمینان بیشتر، پس از بارگذاری کامل صفحه ساخت کیف پول، اتصال خود را از اینترنت قطع کنید، زیرا نرم افزار ساخت کیف پول کاغذی پس از بارگذاری کامل صفحه، نیاز به اینترنت ندارد. برای ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین می‌توانید به وب‌سایت bitaddress.org مراجعه کنید. هر کیف پول کاغذی یک کلید خصوصی و یک آدرس دارد.

توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نباید کلید خصوصی خود را برای کسی بفرستید. کلید خصوصی به منزله دسترسی به تمام بیت کوین‌های یک کیف پول است. برای دریافت بیت کوین فقط کافی است که آدرس به فرستنده بدهید. برای خرج کردن مبالغ موجود در کیف پول فقط کافیست که کلید خصوصی خود را در یکی از نرم افزارهای معتبر کیف پول بیت کوین مثل الکتروم وارد (import) کنید و یا با استفاده از نرم‌افزارهای موبایل مثل Mycelium، کد QR آن را اسکن کنید.

مزایا

معایب

ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین

بهترین

سوالات متداول در مورد کیف پول‌های بیت کوین

اگر کیف پول بیت کوین من پاک شود چه می‌شود؟

پس از نصب کیف پول حتما از آن نسخه پشتیبان (بک‌آپ) بگیرید تا در صورت پاک شدن کیف پول، خرابی دستگاه یا هر مشکل دیگری بتوانید مبالغ آن را بازیابی کنید. در صورت نداشتن بک‌آپ دارایی شما برای همیشه از بین می‌رود.

آیا برای ساخت کیف پول بیت کوین باید پول پرداخت کنیم؟

تقریبا تمام کیف پول‌های نرم‌افزاری بیت کوین رایگان هستند و شما به راحتی می‌توانید آن‌ها را از سایت‌های معتبر دانلود کنید و نیاز به پرداخت هیچ‌گونه وجه اضافی نیست. اما برای خرید کیف پول سخت‌افزاری بیت کوین که فیزیکی است، باید هزینه پرداخت کنید.

چگونه در کیف پولم بیت کوین دریافت کنم؟

هر کیف پول بیت کوین دارای یک آدرس است که می‌توانید آن را مثل شماره حساب در نظر بگیرید. کافیست آدرس بیت کوین خود را به فرستنده بدهید تا برای شما بیت کوین ارسال کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، رایان تیلور – مدیرعامل دش کور گروپ (DCG) – اواخر ماه گذشته اعلام کرد که این شرکت تصمیم گرفته چهار نفر از کارمندانش را در حوزه‌های مختلف کسب‌وکار که شامل ۸ درصد کارکنان این شرکت می‌شود، برای امر کاهش هزینه‌ها و سازگار شدن با بودجه در دسترس، اخراج کند.

از این رو بخش منابع انسانی در این شرکت دیگر وجود نخواهد داشت، دو نفر از کارمندان بخش راهبردی این شرکت را ترک خواهند کرد و در نهایت تیم توسعه کسب‌وکار نیز یکی از کارمندانش را از دست خواهد داد. این تعدیل نیرو در تاریخ ۷ مارس (۱۶ اسفند) اتفاق خواهد افتاد.

تیلور در این باره گفت:

این تصمیم به سادگی اتخاذ نشده است و ما برای پیدا کردن روش‌ها دیگر برای کاهش هزینه‌ها در ۷ ماه گذشته در تلاش بوده‌ایم.

با استناد به سایت DGC به نظر می‌رسد تعداد کارمندان این شرکت در حال حاضر ۴۹ نفر باشد.

طبق گفته‌های تیلور، پدیده دیگری که به دلیل کاهش قیمت‌ها طی زمستان ارزهای دیجیتال رخ داده، کاهش داوطلبانه‌ حقوق برخی از کارمندان این شرکت و نیروهای آن بوده تا بدون افزایش بودجه، به سلامت مالی شرکت توسعه‌دهنده ارز دیجیتال دش لطمه‌ای وارد نشود. همچنین قابل توجه است که فرایند استخدام در این شرکت در ۶ ماه گذشته متوقف شده است.

رایان تیلور در این باره اظهار داشت:

تامین مالی ماهانه در شرکت برای ماه ژانویه با میانگین قیمت ۶۷ دلار به ازای هر واحد دش انجام شد. این مقدار کمترین قیمتی است که از آغاز زمستان ارزهای دیجیتال آن را تجربه کرده‌ایم. ما متعهد هستیم تا هزینه طرح‌های پیشنهادی‌ را زیر ۶۰ درصد بودجه در دسترس قرار دهیم.

با روند تغییر کارمندان، شرکت DCG در ادامه اعلام کرد که عملکردهای کسب‌وکارش تغییراتی را ایجاد خواهد کرد. برای مثال، وظایف مربوط به منابع انسانی به مدیر ارشد مالی شرکت، گلن آستین، محول خواهد شد. پروژه‌های راهبردی به بخش‌های مرتبط با خود انتقال یافته و تیلور نیز مسئولیت توسعه کسب‌وکار ار بر عهده خواهد گرفت.

شایان ذکر است که دسامبر سال گذشته، تیلور کسب‌وکار DCG را پایدار توصیف کرد.

او در آن زمان اظهار داشت:

شرکت DCG در معرض تعطیلی زودهنگام، یا تعدیل کارمندانش در آینده نزدیک قرار ندراد. ما برای در امان ماندن از تاثیرات سقوط بازار هنگامی که زمانش فرا برسد، سپر بزرگی داریم.

تا زمان نگارش این خبر، شرکت DCG آخرین شرکت در حوزه بلاک چین بوده که تعدیل نیروهایش را به خاطر تغییر مدل‌های تجارتی به دلیل کاهش قیمت ارزهای دیجیتال اعلام کرده است. ماه گذشته، شرکت حسابرسی ارزهای دیجیتال هوشو ۸۰ درصد از کارمندانش را پس از کندشدن فعالیت‌هایش در سال ۲۰۱۸ اخراج کرد. در ماه ژانویه نیز پروژه بلاک چینی نبولاس ۶۰ درصد از تیمش را تعدیل نیرو کرد. ارز دیجیتال نم نیز در آن زمان اعلام کرد که قصد تعدیل برخی از نیروهایش را دارد.

در ماه دسامبر سال گذشته نیز غول سازنده دستگاه‌های استخراج،بیت مین، به مانند استارتاپ کانسنسیس تعدادی از نیروهایشان را اخراج کردند.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، در مقاله امروز به تعدادی از بهترین آلتکوین های زیر یک دلار که می توان برای سال ۲۰۱۹ سرمایه گذاری کرد، نگاه خواهیم کرد.

ریپل (Ripple)

ریپل به آرامی موقعیت خود را تا جایگاه دوم از لحاظ حجم بازار بالا برده است و بعد از بیت کوین قرار گرفته است. کوین XRP به نسبت دیگر ارزهای دیجیتال برای هدف متفاوتی طراحی شده است و هدف پلتفرم آن به جای کاربران منفرد، موسسات مالی بزرگ می باشد.

XRP در حال حاضر تراکنش های بین مرزی را مقدور می سازد و این تراکنش ها را ارزان و فوری می سازد. شرکت ریپل لیست بلندی از مشارکت ها با تعداد زیادی از بانک ها و سرویس های پرداخت برجسته از سراسر جهان دارد. در حالی که احتمال مشاهده رشد خیره کننده XRP و اوج گرفتن قیمت آن تا صد دلار کم است اما یقینا پتانسیل رسیدن به قیمت یک دلار را در آینده ای نزدیک دارد. حجم بازار XRP در حال حاضر ۱۲۷۹۴۶۴۲۲۳۹ دلار است و با قیمت ۰.۳۱۰۴۸۹ دلار ترید می شود.

استلار (Stellar Lumens)

استلار یک ارز دیجیتال است که برای تسهیل پرداخت های بین مرزی ایجاد شده است اما بر خلاف XRP، بر کاربران فردی متمرکز است. کارمزد پردازش استلار برای ۶۰۰۰۰۰ تراکنش تنها یک سنت می باشد. همچنین سرعت پردازش آن ۵ ثانیه می باشد.

پروتکل اختصاصی اجماع استلار فرآیند تولید بلاک این ارز دیجیتال را مدیریت می کند که در مقایسه با پروتکل گواه اثبات کار (proof of work) بیت کوین بسیار انرژی کمتری مصرف می کند. این پروژه تعدادی همکاری معروف مانند همکاری با IBM را ایجاد کرده و توسط بسیاری از سرمایه گذاران سازمانی پشتیبانی می شود.

اگرچه حجم بازار این ارز دیجیتال قابل ملاحظه است و حدود ۱.۵۳ میلیارد دلار می باشد اما این ارز دیجیتال زیر یک دلار و با قیمت ۰.۰۸۰۳۰۹ دلار معامله می شود. بر طبق سایت CoinMarketCap در حال حاضر XLM در رده نهم از لحاظ حجم بازار قرار دارد.

ترون (Tron)

ترون یک پلتفرم بلاک چین محور است که متمرکز بر انتشار محتوا می باشد و سبب ایجاد و انتشار رایگان محتوای آنلاین بدون نیاز به شخص ثالث می شود. ترون همچنین مالک جدید BitTorrent می باشد که از این به بعد برای ایجاد گزینه های تورنتینگ غیر متمرکز امن مورد استفاده قرار می گیرد.

این پلتفرم همچنین MainNet خود را سال گذشته راه اندازی کرد و الگوریتم TPOS آن، پردازش تراکنش ها را بسیار سریع تر از اتریوم امکان پذیر می کند. حالت پهنای باند محور آن کارمزد های بسیار پایینی را برای عملکرد های شبکه در امر انتقال فراهم می آورد.

حجم بازار TRX حدود ۱۶۰۸۳۵۳۷۷۱ دلار است و از لحاظ حجم بازار در رده ۸ قرار دارد. در زمان این نوشتار ارزش یک کوین TRX ۰.۰۲۴۱۲۰ دلار است که قیمت آن برای سرمایه گذارانی که بودجه زیادی ندارند، مناسب می باشد.

کاردانو (Cardano)

کاردانو یک پلتفرم قرارداد هوشمند برای اجرای برنامه های غیر متمرکز (dApps) می باشد که شبیه اتریوم کار می کند اما یک معماری لایه بندی شده را جهت امنیت بیشتر ارائه می دهد. ادعا می شود که کاردانو اولین پروژه بلاک چینی است که بر اساس تحقیق دانشگاهی و علمی و نظر همکاران بنیان گذاری شده است.

سیستم بی نظیر آن، صرافی ADA را بر روی لایه ای جدا از لایه قرارداد هوشمند مدیریت می کند. توسعه و تامین بودجه این پروژه از سال ۲۰۱۵ توسط شرکت هنگ کنگی IOHK و شرکت ژاپنی Emurgo صورت گرفته است.

کوین ADA در حال حاضر از لحاظ حجم بازار در رده دوازدهم قرار دارد و حجم بازار آن ۱۱۱۶۲۶۶۶۵۵ دلار می باشد و در حال حاضر هر کوین ADA با قیمت ۰.۰۴۳۰۵۴ دلار معامله می شود.

آیوتا (IOTA)

این ارز دیجیتال پروژه ای است که متمرکز بر استفاده از اینترنت اشیا است. آنچه که آیوتا را منحصر به فرد می کند این است که مانند دیگر کریپتو ها از بلاک چین استفاده نمی کند، بلکه در عوض متکی به یک معماری جدید به نام Tangle می باشد.

Tangle یک نمودار غیر مدور مستقیم است که برای حفظ دفتر کل مورد استفاده قرار می گیرد و کوین MIOTA را توزیع می کند. این سیستم بی نظیر، راه حل هایی را برای مشکلاتی که امروزه فضای بلاک چین را تار کرده اند، ارائه می دهد. مشکلاتی مانند مقیاس پذیری و کارمزد بالای تراکنش از این جمله هستند. این پلتفرم سیستمی دارد که در آن هر چه تعداد کاربران بیشتر باشد، سرعت تراکنش بالاتر می رود. آیوتا کاربرد ها و استفاده های زیادی در بخش های متنوع دارد.

انتظار می رود که تعداد ابزار های متصل به اینترنت در تقریبا دو سال آینده بسیار زیاد شود که آیوتا پتانسیل زیادی در این زمینه دارد. حجم بازار MIOTA ۷۹۰۱۶۲۹۳۰ دلار می باشد و قیمت معامله آن در حال حاضر ۰.۲۸۴۲۷۹ دلار می باشد. این ارز دیجیتال از لحاظ حجم بازار در جایگاه ۱۴ قرار دارد.

نم (NEM)

نم یک محیط قرارداد هوشمند است که می تواند برای ایجاد پلتفرم های دیگر و برنامه هایی برای استفاده سازمانی مورد استفاده قرار بگیرد. این پروژه متفاوت از دیگر پلتفرم های dApp است و به جای استخراج از یک سیستم درو (harvesting) استفاده می کند و از پروتکل گواه اثبات اهمیت (proof of importance) برای ایجاد ماینر بلاک بعدی استفاده می کند.

تراکنش های نم زمان تایید سریع، مقیاس پذیری بالا و کارمزد شبکه خیلی پایینی دارند. همچنین باید توجه داشت که نم انرژی بسیار کمتری از بیت کوین برای مدیریت یک نود یا همان harvest مصرف می کند.

قیمت نم در حال حاضر ۰.۰۴۱۷۶۵ دلار است و حجم بازار آن نیز ۳۷۵۸۸۶۹۷۵ دلار می باشد. این ارز دیجیتال در حال حاضر از لحاظ حجم بازار در جایگاه ۱۹ قرار دارد.

تزوس (Tezos)

تزوس یک پلتفرم بلاک چینی است که به عنوان یک شبکه همتا به همتا، توزیع شده و بدون مجوز ایجاد شده و برای گسترش قرارداد هوشمند طراحی شده است. در حالی که ایده آن شبیه اتریوم و دیگر پلتفرم های dApp است اما یک تفاوت اساسی با آنها دارد و آن این است که سهامداران (stakeholders) بر پروتکل کنترل دارند.

این مدیریت روی زنجیره، سهامداران را قادر به تصمیم گیری در مورد ارتقا ها و پیاده سازی هایی می کند که بر روی شبکه اتفاق خواهد افتاد. کوین این پلتفرم یعنی XTZ یا Tezzies دارای حجم بازار ۲۶۶۱۷۲۹۰۷ دلار می باشد. قیمت یک کوین XTZ در لحظه این نوشتار ۰.۴۳۸۱۵۳ دلار می باشد و از لحاظ حجم بازار در رده ۲۱ قرار دارد.

کلام آخر

این لیستی از برجسته ترین آلتکوین هایی بود که قیمت زیر یک دلار دارند و پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری در امسال دارند. اما سود و ضرر سرمایه گذاری و انتخاب این آلتکوین به عهده خود کاربر می باشد، بنابراین در انتخاب آلتکوین ها برای سرمایه گذاری حتما مطالعه و بررسی های لازم را انجام بدهید.