دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

نطرین در شش ماهه 98 مجموعاً 60.5 میلیارد تومان درآمد عملیاتی داشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 90 درصد افزایش یافته است. بهای تمام شده اما 80 درصد افزایش یافته که این موضوع سبب بهبود حاشیه سود ناخالص از 19 به 23 شده است. در کل سود ناخالص با 130 درصد رشد به 14 میلیارد تومان رسیده است.

هزینه های مالی بدون تغییر حدود 700 میلیون تومان است. در کل هزینه های مالی این شرکت بسیار اندک است. (نسبت هزینه مالی به درآمد های عملیاتی = 1.2 درصد) نرخ مالیات بر درآمد با کاهش خوبی از 21 درصد به 17 درصد رسیده است.

در نهایت سود خالص شرکت با 145 درصد افزایش نسبت به سال گذشته، به 10 میلیارد تومان (100 تومان به ازای هر سهم) رشد یافته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت نطرین قم که از شهریور 97 با قیمت 491 تومانی هر سهم وارد بازار دوم معاملات فرابورس شده برای دومین بار در سال جاری ، درصدد افزایش سرمایه جذاب برآمد.

به این ترتیب، “نطرین” 19 تیر سال جاری با برگزاری مجمع فوق العاده ایی اقدام به افزایش سرمایه 452 درصدی از دو محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها بیش از 43.3 میلیارد تومانی و سود انباشته 1.8 میلیارد تومانی کرد و طی آن سرمایه اسمی را از 10 به بیش از 55.2 میلیارد تومان رساند.

حال این شرکت وابسته به خانواده مقدم ، طبق مصوبه دیروز هیات مدیره ، اعلام کرده قصد افزایش سرمایه 50 درصد دیگر از سود انباشته دارد تا با هدف بهبود ساختار مالی به شرکتی 77.5 میلیارد تومانی تبدیل شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

تاریخی‌ترین ماه بورس تهران با ثبت رشد بیش از 50 درصدی شاخص کل سهام در حالی رقم خورد که تمام پول‌های ورودی به بازار سهام موفق به کسب سود نشدند. بررسی‌های «دنیای اقتصاد» نشان می‌دهد در یک ماه گذشته از مجموع 454 نماد معامله شده در دو بازار بورس و فرابورس، شاهد افت قیمت 126 نماد (معادل 28 درصد) بودیم. نکته جالب توجه این است که حتی در میان نمادهایی که با رشد قیمت همراه شدند، 78 درصد شرکت‌ها با بازده کمتر از شاخص کل مواجه شدند. به عبارتی نتوانستند میانگین رشد قیمت در کل بازار را کسب کنند. موضوعی که نشان داد حتی در این شرایط که به نظر می‌رسد بدون داشتن تحلیل نیز می‌توان سود کسب کرد، سهامدارانی بودند که متضرر شده و بین یک تا 25 درصد از ارزش دارایی خود را تنها در یک ماه از دست دادند.

نابرده رنج، گنج…؟

در ماهی که شاخص کل بورس تهران با افزایش بیش از 50 درصدی همراه شد، ورود بی‌سابقه نقدینگی به تالار شیشه‌ای سبب شد تا میانگین روزانه ارزش دادوستدها به حدود 16هزار میلیارد تومان برسد. سهامداران حقیقی نیز حدود 35 هزار میلیارد تومان پول به بازار سهام تزریق کردند. در این میان افزایش ضریب نفوذ بازار سهام در میان صاحبان نقدینگی‌های خرد و کلان سبب شد به‌صورت دومینووار شاهد ورود افراد جدید به این بازار باشیم و سرمایه‌های سرگردان برای ورود به تالار شیشه‌ای ترغیب شوند. سرمایه‌هایی که رویای کسب سودهای چند صددرصدی را در سر می‌پرورانند. شاید همین موضوع دلیل اصلی تداوم جهش قیمت سهام و ثبت رکوردهای متوالی در این بازار است. از این رو این تب خرید در بازار در وهله اول به قدرت بلامنازع نقدینگی باز می‌گردد. شرایطی که سبب شده ریسک‌های پیرامونی بازار نادیده گرفته شود. در این میان تفکر غالب در میان سرمایه‌گذاران این است که در این بازار سبز، حتی بدون داشتن کوچکترین تحلیل چه بنیادی و چه تکنیکال، هر پول جدیدی می‌تواند سودی بیشتر از بازارهای رقیب از آن معامله‌گر کند. این در حالی است که بررسی‌های «دنیای اقتصاد» ثابت می‌کند در یک ماه اخیر، نماد معاملاتی 28 درصد از شرکت‌های حاضر در بازار سهام نه تنها سودی از آن سهامداران خود نکرده‌اند، بلکه زیانی بین یک تا 25 درصد به معامله‌گران خود تحمیل کرده‌اند.

بازندگان اولین ماه تابستان

یافته‌های آماری «دنیای اقتصاد» نشان می‌دهد طی معاملات اولین ماه تابستان، نماد معاملاتی شرکت پگاه اصفهان با بیشترین افت قیمت به میزان 8/ 24 درصد مواجه شد. قعرنشین بعدی بازار سهام در تیرماه اما سهام شرکت صنعتی آما بود. «فاما» در یک ماه اخیر زیانی معادل 7/ 23 درصد به سهامداران خود تحمیل کرد. «زمگسا» دیگر نمادی بود که در اولین ماه تابستان با افت قیمت مواجه شد و بیش از 21 درصد از سرمایه معامله‌گران خود را دود کرد. در مجموع طی معاملات تیرماه، 70 سهم با افت قیمت تا 10 درصد، 46 نماد با کاهش قیمت بین 10 تا 20 درصد و 10 نماد نیز کاهش بیش از 20 درصدی قیمت را تجربه کردند. در مقابل اما سیمان خزر پرسود‌ترین سهام در اولین ماه تابستان بود که سودی معادل 180 درصد برای سهامداران خود به ارمغان آورد. در لیست برندگان اولین ماه تابستان می‌توان به نمادهای «خمحرکه»، «خزامیا»، «نطرین» و «خپارس» نیز اشاره کرد که به ترتیب در رتبه‌های دوم تا پنجم پربازده‌ترین سهام تیرماه جای گرفتند.

نمادهایی که از شاخص کل جاماندند؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد در تیرماه، تنها 22 درصد سهام موفق به سبقت از نماگر اصلی در کسب بازدهی شدند. شاخص کل بورس تهران، میانگین وزنی قیمت سهام را نشان می‌دهد و طبیعتا در محاسبه آن نمادهای بزرگ و کامودیتی‌محور نقش اصلی را ایفا می‌کنند. بررسی‌های «دنیای اقتصاد» نشان می‌دهد در این ماه، سهام زیرمجموعه گروه‌های کانه‌های فلزی، فرآورده‌های نفتی، محصولات شیمیایی، فلزات اساسی و خودرو با بیشترین رشد قیمت همراه شدند. به تبع شاخص کل نیز بیشترین تاثیر را از سهام مذکور پذیرفت و صعود بیش از 50 درصدی را تجربه کرد. در مقابل گروه‌های کوچک بازار از صعود جاماندند.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

مجمع عمومی شرکت عطرین نخ قم تقسیم مبلغ 350 ریال سود خالص و یک هزار و 987 ریال سود نقدی برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند. برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه «نطرین»

به گزارش رادیو سهام، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت عطرین نخ قم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1398 در روز پنج شنبه 8 خورداد ماه 1399 برگزار شد. دستور جلسه مجمع عمومی سالیانه “نطرین” برای دوره مالی ذکر شده به شرح زیر بوده است:

استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1398، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامه کثیرالانتشار، انتخاب اعضای هیئت‌مدیره، تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره و تعیین پاداش هیئت مدیره.

براساس گزارش منتشر شده در خصوص این جلسه، خلاصه تصمیمات مجمع عمومی شرکت عطرین نخ قم عبارت است از:

سود نقدی به ازای هر سهم به مبلغ یک هزار و 987 ریال و سود خالص به ازای هر سهم 350 ریال تصویب شد.

سود خالص 198 میلیارد و 749 میلیون ریال و سود انباشته پایان دوره با لحاظ کردن مصوبات مجمع، 243 میلیارد و 667 میلیون ریال اعلام شد.

ارقام نگر آریا به ‌عنوان بازرس قانونی و حسابرس و همچنین دقیق تراز سپاهان مشهود به‌عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب شدند.

روزنامه “اطلاعات” و “دنیای اقتصاد” به عنوان روزنامه‌های کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت تعیین شدند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، آخرین رویدادهای مهم مربوط به افزایش سرمایه نشان می دهد شرکت های بانک ملت ، بانک خاورمیانه ، تامین سرمایه لوتوس پارسیان ، به پرداخت ملت ، داروسازی کاسپین تامین ، هلدینگ دارویی سبحان ، بین المللی توسعه ساختمان ، معدنی دماوند ، عطرین نخ قم ، قند مرودشت و قاسم ایران به ترتیب مجوز افزایش سرمایه 314، 50، 50، 107، 56، 18، 50، 733، 452، 100 و 387 درصدی را از سازمان بورس گرفتند و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شدند.

براین اساس، “وبملت” سرمایه فعلی را از 5 به 20.7 هزار میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این بانک بورسی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و صرف اصلاح ساختار مالی می شود.

“وخاور” سرمایه فعلی را از هزار میلیارد تومان به 1.5 هزار میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این بانک بورسی از محل سود انباشته و با هدف بهبود نسبت کفایت سرمایه و رعایت ضوابط بانک مرکزی صورت می گیرد.

“لوتوس” سرمایه فعلی را از 600 به 900 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و برای اصلاح ساختار مالی، جلوگیری از خروج نقدینگی و تقویت توان مالی و عملیاتی صرف می شود.

“پرداخت” سرمایه فعلی را از 145 به 300 میلیارد تومان می رساند. 85 میلیارد تومان از تامین مالی این شرکت بورسی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و 70 میلیارد تومان دیگر از محل سود انباشته اعمال می شود تا قادر به نوسازی پایانه های جایگاه های سوخت شود.

“کاسپین” سرمایه فعلی را از 45 به 70 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت فرابورسی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و صرف تامین منابع مالی لازم جهت خرید دستگاه بلیستر کارتونینگ می شود.

“دسبحا” سرمایه فعلی را از 273.5 به 324.1 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی باهدف مشارکت در افزایش سرمایه شرکت های سرمایه پذیر اعمال می شود.

“ثاخت” سرمایه فعلی را از 600 به 900 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال و صرف اصلاح ساختار مالی و بازپرداخت تسهیلات بانکی می شود.

“کدما” سرمایه فعلی را در مرحله اول از 3 به 25 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت کوچک بورسی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی با هدف افزایش ظرفیت تولید مجتمع سرب دونا  اعمال می شود.

همچنین مجمع فوق العاده می تواند با انجام افزایش سرمایه از 25 به 50 میلیارد تومان از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی موافقت و اختیار عملی کردن آن را به مدّت 2 سال به هیات مدیره تفویض کند تا پس از اخذ مجوز سازمان نسبت به عملی کردن آن اقدام شود.

“نطرین” سرمایه فعلی را از 10 به 55.2 میلیارد تومان می رساند. 1.83 میلیارد تومان از تامین مالی این شرکت فرابورسی از محل سود انباشته و 43.4 میلیارد تومان دیگر از محل تجدید ارزیابی دارایی ها اعمال می شود تا قادر به اصلاح ساختار مالی شود.

“قمرو” سرمایه فعلی را از 20 به 40 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل سود انباشته و صرف اصلاح ساختار مالی و جبران مخارج سرمایه‌گذاری های گذشته می شود.

“قاسم” سرمایه فعلی را از 60 به 292.5 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت فرابورسی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و با هدف اصلاح ساختار مالی اعمال می شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، دو شرکت عطرین نخ قم و شیمی دارویی داروپخش با اتمام سال مالی منتهی به اسفند گذشته، زمان برگزاری مجمع سالانه را اعلام کردند.

بر این اساس، “نطرین” ساعت 10 روز پنج شنبه 8 خرداد در قم، شهرک صنعتی شکوهیه، فاز 2، بلوارشهید همت، خیابان همت 6، شماره 414 و “دشیمی” ساعت 10 روز شنبه 24 خرداد در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برای تصویب صورت های مالی تصمیم گیری می کنند.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

به‌طوری‌که در چهار روز معاملاتی هفته گذشته حدود 8 درصد از ارتفاع شاخص سهام کاسته شد. با آغاز معاملات هفته جاری اما به شکل محسوسی از ریسک‌ها کاسته شد و بار دیگر معامله‌گران به‌ویژه حقیقی‌ها به گردونه معاملات سهام بازگشتند تا این نماگر رشد حدود 11 درصدی را تجربه کند. بنابراین از 3700 میلیارد تومان نقدینگی خروجی از بازار (از سوی بازیگران خرد سهام) در چهار روز معاملاتی هفته گذشته، این هفته شاهد بازگشت 2200 میلیارد تومان نقدینگی تنها در سه روز معاملاتی هفته جاری بودیم. روندی که با توجه به باقی‌ماندن تقاضا در صف خرید سهام (بیش از یک هزار میلیارد تومان در دو بورس و فرابورس) به احتمال زیاد ادامه خواهد داشت. به این ترتیب فاصله شاخص سهام تا فتح ابرکانال جدید 400 هزار واحدی، به 2 درصد محدود شد که انتظار می‌رود به زودی محقق شود.

در میان اخبار مهم روز گذشته ابلاغ آیین‌نامه اجرایی معافیت مالیاتی تجدید ارزیابی دارایی‌ها قرار داشت. بر این اساس هیات دولت به منظور تسهیل فضای کسب‌وکار و تقویت بازار سرمایه و رفع تعارض مبنی بر حذف محدودیت استانداردهای حسابداری درخصوص انتقال مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها به حساب افزایش سرمایه، آیین‌نامه اجرایی قانون مالیات‌های مستقیم، موضوع معافیت مالیاتی تجدید ارزیابی دارایی‌ها را اصلاح کرد. به موجب این اصلاحیه، پوشش زیان از محل مازاد تجدید ارزیابی، انتقال این مازاد به حساب سود و زیان یا اندوخته یا توزیع آن به هر شکل بین صاحبان سرمایه، به منزله عدم رعایت استانداردهای حسابداری و همچنین تحقق درآمد در آن سال است و مشمول مالیات بر درآمد خواهد بود. همچنین طبق این ابلاغیه، محدودیت پنج ساله صرفا درخصوص تجدید ارزیابی هر طبقه به‌صورت مجزا از سایر طبقات دارایی‌ها ملاک عمل است و انجام تجدید ارزیابی سایر طبقات فارغ از تجدید ارزیابی مذکور در طی پنج سال مجاز است.

در میان اخبار پیرامونی بازار سهام، روز گذشته شرکت ذوب‌آهن اصفهان از امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه یورویی برای تامین ریل خبر داد. براساس این اطلاعیه، ذوب‌آهن سه تفاهم‌نامه تولید ریل با وزرات راه، بهره‌برداری مترو و شرکت متروی اصفهان به ارزش 13 میلیون یورو امضا کرد. تفاهم‌نامه شرکت ذوب‌آهن با وزارت راه برای تولید 5/ 13 هزار تن ریل به ارزش 12 میلیون یورو برای تامین ریل راه‌آهن میانه – اردبیل و تفاهم‌نامه با شرکت بهره‌برداری مترو به ارزش یک میلیون یورو منعقد شد. در عین حال، اطلاعیه صدور مجوز افزایش سرمایه شرکت پالایش نفت تبریز روی سامانه کدال قرار گرفت. از این‌رو مدیریت نظارت بر بازار اولیه اعلام کرد در اجرای قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران (مصوب آذرماه 1384)، تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت پالایش نفت تبریز (سهامی عام) در این سازمان مورد بررسی قرار گرفت. براساس رسیدگی انجام شده، مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقررات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نشده و افزایش سرمایه به میزان 157 درصد از 388 میلیارد و 420 میلیون تومان به یک‌هزار میلیارد تومان (از محل اندوخته طرح و توسعه) با رعایت قوانین و مقررات مربوطه، از نظر این سازمان بلامانع است. این افزایش سرمایه به منظور اصلاح ساختار مالی و جبران مخارج سرمایه‌ای انجام خواهد شد. به این ترتیب «شبریز» با دریافت مجوز افزایش سرمایه سازمان بورس آماده برگزاری مجمع فوق‌العاده شد.

در میان دیگر اخبار روز گذشته می‌توان به عرضه بلوک 20 درصدی شرکت پالایش نفت شیراز توسط سازمان خصوصی‌سازی اشاره کرد. براساس اطلاعیه سازمان خصوصی‌سازی این بلوک 20 درصدی که 205 میلیون و 508 هزار و 720 سهم این شرکت را شامل می شود به ارزش کل پایه 11 هزار و 843 میلیارد و 878 میلیون و 551 هزار و 40 ریال، به‌صورت 50 درصد نقد و بقیه اقساط دو ساله در روز 20 بهمن جاری عرضه می‌شود. از سوی دیگر روز گذشته شرکت پاکدیس به شفاف‌سازی درخصوص انعقاد قراردادی مهم پرداخت. بر این اساس شرکت عنوان کرده که مطابق با قراردادی که در هفته گذشته با مشتری داخلی منعقد شده، توافق کرده تا هزار تن پوره سیب اسپتیک را به مبلغی در حدود 5میلیارد تومان بفروشد. مطابق با این توافق 400تن از این محصول در سال 98 و مابقی در سال 99 تحویل داده خواهد شد. بر این اساس کل مبلغ نیز در بازه زمانی اسفند 98 تا مرداد 99تسویه خواهد شد. دیروز شرکت عطرین نخ قم نیز از پیشنهاد هیات‌مدیره مبنی بر افزایش سرمایه 500 درصدی از دو محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها خبر داد و به‌دنبال آن با رشد قیمت و صف خرید همراه شد. از این رو «نطرین» قرار است سرمایه خود را از 10 میلیارد تومان به 60 میلیارد تومان افزایش دهد. تامین مالی این شرکت فرابورسی در صورت موافقت سازمان بورس از دو محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها اعمال خواهد شد تا صرف اصلاح ساختار مالی و بهبود نسبت مالکانه، انطباق وضعیت حداقل سرمایه شرکت با ضوابط و مقررات شرکت‌های پذیرفته شده در بازار دوم فرابورس و افزایش کیفیت اطلاعات و شفافیت مالی شود.  شرکت مهندسی ساختمان و تاسیسات راه‌آهن نیز روز گذشته در یک شفاف‌سازی شرکت در یک مناقصه با موضوع فروش 300 هزار مترمکعب بالاست (قطعات شکسته شده مصالح سنگی که روی بستر راه‌آهن ریخته می‌شود) در محورهای قم، آذربایجان، شمال و هرمزگان خبر داد. براساس اطلاعیه «بالاس»، طرف برگزار‌کننده این مناقصه شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران؛ اداره کل خط و سازه‌های فنی بوده و شرح آن تامین 100 هزار مترمکعب بالاست برای راه‌آهن انجیلاوند، 80 هزار مترمکعب عجب‌شیر، 50 هزار مترمکعب گدوک و 70هزار مترمکعب خاتون آباد است.  شرکت الحاوی نیز روز دوشنبه با بارگذاری اطلاعیه‌ای روی سامانه کدال از پیشنهاد هیات‌مدیره به مجموع عمومی فوق‌العاده درخصوص افزایش سرمایه خبر داد. از این‌رو اعلام شد افزایش سرمایه «دحاوی» از 36 میلیون تومان به 108 میلیون تومان (معادل 200 درصد) از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالی برای حفظ نقدینگی و جلوگیری از خروج آن به منظور تامین سرمایه درگردش که در تاریخ 22 آبان 98 به تصویب هیات‌مدیره رسیده، برای اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شد. همچنین روز گذشته افزایش سرمایه 20درصدی داروسازی دکترعبیدی بر سایت اطلاع‌رسانی کدال قرار گرفت. بر این اساس قرار است سرمایه «دعبید» از 168میلیارد تومان به 201میلیارد و 600میلیون تومان افزایش یابد. این افزایش از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران بوده و در مرجع ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده است.

سیمان خاش نیز دیروز از اطلاعات و صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای این شرکت برای دوره 9 ماه منتهی به پایان آذرماه رونمایی و اعلام کرد «سخاش» در دوره 9 ماه منتهی به 30 آذر 98 (حسابرسی نشده) به ازای هرسهم 2,404 ریال سود محقق کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 67 درصد رشد داشته که عمدتا به‌خاطر افزایش 31درصد فروش است. همچنین این شرکت براساس عملکرد 9 ماهه برای سال مالی منتهی به پایان اسفند 98 مبلغ 30 میلیارد و 48 میلیون تومان سود خالص محقق کرده است. شرکت سیمان ارومیه نیز در دوره 9 ماه منتهی به پایان آذر (حسابرسی نشده) به ازای هرسهم 152/ 1 ریال سود محقق کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 83درصد رشد داشته که عمدتا به‌خاطر افزایش 34درصد فروش و شناسایی 104میلیارد ریال سایر درآمدهای غیرعملیاتی- اقلام متفرقه است. همچنین «ساروم» براساس عملکرد 9 ماهه برای سال مالی منتهی به پایان اسفند 98 مبلغ 80میلیارد و 627 میلیون تومان سود خالص محقق کرده است.

داروسازی اکسیر از دیگر شرکت‌هایی بود که دیروز اطلاعات و صورت‌های مالی 9 ماهه خود را روی سامانه کدال قرار داد. براساس این اطلاعیه «دلر» در دوره 9 ماه منتهی به 30 آذر 98 (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم 4,667 ریال سود محقق کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 208درصد رشد داشته که عمدتا به‌خاطر افزایش 79درصد فروش است. داروسازی اکسیر براساس عملکرد 9 ماهه برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 98 مبلغ 210 میلیارد تومان سود خالص محقق کرده است. در مجموع طی معاملات روز گذشته، ارزش معاملات خرد سهام (بدون احتساب معاملات بلوکی و اوراق مشارکت) در بورس تهران به 3123 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز یکشنبه با رشد حدود 27 درصدی همراه شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت عطرین نخ قم از پیشنهاد هیات مدیره مبنی بر افزایش سرمایه 500 درصدی از دو محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی ها خبر داد و با رشد 5 درصدی قیمت و صف خرید روبرو شد.

براین اساس، “نطرین” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 10 به 60 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت فرابورسی در صورت موافقت سازمان بورس از دو محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی ها اعمال خواهد شد تا صرف اصلاح ساختار مالی و بهبود نسبت مالکانه، انطباق وضعیت حداقل سرمایه شرکت با ضوابط و مقررات شرکت های پذیرفته شده در بازار دوم فرابورس و افزایش کیفیت اطلاعات و شفافیت مالی شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.