دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

مؤسسه‌ی تحقیقات بلاک چین، وابسته به مرکز اطلاعات و توسعه صنعتی چین (CCID)، «هفدهمین فهرست جامع ارزیابی فناوری‌ زنجیره‌های عمومی» را منتشر کرد. در رده‌بندی کلی، ایاس رتبه اول را به خود اختصاص داده است و بیت کوین نیز در رده ۱۴ قرار دارد.

به گزارش کوین تلگراف، این فهرست که ۱۰ آوریل (۲۲ فروردین) منتشر شد، ۳۷ نمونه از بلاک چین‌های عمومی محبوب را بر مبنای سه معیار ارزیابی می‌کند. این معیار‌ها شامل فناوری پایه، کاربردها و نوآوری است. در پایان نیز پروژه‌ها بر حسب مجموع امتیازات هر سه بخش، به صورت کلی رتبه‌بندی می‌شوند.

در فهرست منتشرشده، بیت کوین با سه پله سقوط در رده ۱۴ قرار دارد. این در حالی است که ایاس (EOS) رده اول این فهرست را به خود اختصاص داده است. بیت کوین که عمدتا با عنوان پادشاه ارزهای دیجیتال از آن یاد می‌شود در حال حاضر پر استفاده‌ترین بلاک چین دنیا به حساب می‌آید.

دولت چین رتبه‌بندی جدید ارزهای دیجیتال را منتشر کرد؛ بیت کوین چهاردهم، ایاس اول!
فهرست کامل (برای مشاهده اندازه اصلی روی تصویر کلیک کنید)

همه‌گیری جهانی کووید ۱۹ تاثیر چشم‌گیری بر شاخص کلی نداشته است؛ با این حال، به‌روز‌رسانی این فهرست به واسطه این ویروس، با کندی رو‌به‌رو شده بود.

مانند رتبه‌بندی قبلی، ایاس، ترون و اتریوم، به ترتیب رده‌های اول تا سوم را از آن خود کرده‌اند. با این وجود و از نقطه نظر شاخصِ فناوری، ترون و «IOST» پس از ایاس به ترتیب دوم و سومند.

در شاخص کاربرد نیز، اتریوم به عنوان پر کاربردترین بلاک چین عمومی انتخاب شده است. طبق این شاخص، ترون، نبولاس (Nebulas) و شیائویی (Xiaoyi) به ترتیب پس از اتریوم در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

بیت کوین بار دیگر از لحاظ خلاقیت به عنوان برترین پروژه شناخته شد. ایاس، اتریوم و اپلیکیشن چین (Application Chain) نیز در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

بیت شیرز (BitShares)، با یازده پله صعود، عملکردی خارق‌العاده در این میان داشته و خود را به رتبه ۱۳ این فهرست رسانده است. بیگ زیرو (Big Zero)، دش (Dash) و نش چین (NashChain) نیز به ترتیب با شش، پنج و چهار پله صعود، پیشرفت قابل توجهی داشته‌اند.

شاخص کلیِ فناوری پایه، نسبت به شاخص مشابه در فهرست قبلی کمی کاهش داشته است. این در حالی است که در ارتباط با شاخص‌های کاربرد و خلاقیت، شاهد افزایشی اندک بودیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، رایان تیلور – مدیرعامل دش کور گروپ (DCG) – اواخر ماه گذشته اعلام کرد که این شرکت تصمیم گرفته چهار نفر از کارمندانش را در حوزه‌های مختلف کسب‌وکار که شامل ۸ درصد کارکنان این شرکت می‌شود، برای امر کاهش هزینه‌ها و سازگار شدن با بودجه در دسترس، اخراج کند.

از این رو بخش منابع انسانی در این شرکت دیگر وجود نخواهد داشت، دو نفر از کارمندان بخش راهبردی این شرکت را ترک خواهند کرد و در نهایت تیم توسعه کسب‌وکار نیز یکی از کارمندانش را از دست خواهد داد. این تعدیل نیرو در تاریخ ۷ مارس (۱۶ اسفند) اتفاق خواهد افتاد.

تیلور در این باره گفت:

این تصمیم به سادگی اتخاذ نشده است و ما برای پیدا کردن روش‌ها دیگر برای کاهش هزینه‌ها در ۷ ماه گذشته در تلاش بوده‌ایم.

با استناد به سایت DGC به نظر می‌رسد تعداد کارمندان این شرکت در حال حاضر ۴۹ نفر باشد.

طبق گفته‌های تیلور، پدیده دیگری که به دلیل کاهش قیمت‌ها طی زمستان ارزهای دیجیتال رخ داده، کاهش داوطلبانه‌ حقوق برخی از کارمندان این شرکت و نیروهای آن بوده تا بدون افزایش بودجه، به سلامت مالی شرکت توسعه‌دهنده ارز دیجیتال دش لطمه‌ای وارد نشود. همچنین قابل توجه است که فرایند استخدام در این شرکت در ۶ ماه گذشته متوقف شده است.

رایان تیلور در این باره اظهار داشت:

تامین مالی ماهانه در شرکت برای ماه ژانویه با میانگین قیمت ۶۷ دلار به ازای هر واحد دش انجام شد. این مقدار کمترین قیمتی است که از آغاز زمستان ارزهای دیجیتال آن را تجربه کرده‌ایم. ما متعهد هستیم تا هزینه طرح‌های پیشنهادی‌ را زیر ۶۰ درصد بودجه در دسترس قرار دهیم.

با روند تغییر کارمندان، شرکت DCG در ادامه اعلام کرد که عملکردهای کسب‌وکارش تغییراتی را ایجاد خواهد کرد. برای مثال، وظایف مربوط به منابع انسانی به مدیر ارشد مالی شرکت، گلن آستین، محول خواهد شد. پروژه‌های راهبردی به بخش‌های مرتبط با خود انتقال یافته و تیلور نیز مسئولیت توسعه کسب‌وکار ار بر عهده خواهد گرفت.

شایان ذکر است که دسامبر سال گذشته، تیلور کسب‌وکار DCG را پایدار توصیف کرد.

او در آن زمان اظهار داشت:

شرکت DCG در معرض تعطیلی زودهنگام، یا تعدیل کارمندانش در آینده نزدیک قرار ندراد. ما برای در امان ماندن از تاثیرات سقوط بازار هنگامی که زمانش فرا برسد، سپر بزرگی داریم.

تا زمان نگارش این خبر، شرکت DCG آخرین شرکت در حوزه بلاک چین بوده که تعدیل نیروهایش را به خاطر تغییر مدل‌های تجارتی به دلیل کاهش قیمت ارزهای دیجیتال اعلام کرده است. ماه گذشته، شرکت حسابرسی ارزهای دیجیتال هوشو ۸۰ درصد از کارمندانش را پس از کندشدن فعالیت‌هایش در سال ۲۰۱۸ اخراج کرد. در ماه ژانویه نیز پروژه بلاک چینی نبولاس ۶۰ درصد از تیمش را تعدیل نیرو کرد. ارز دیجیتال نم نیز در آن زمان اعلام کرد که قصد تعدیل برخی از نیروهایش را دارد.

در ماه دسامبر سال گذشته نیز غول سازنده دستگاه‌های استخراج،بیت مین، به مانند استارتاپ کانسنسیس تعدادی از نیروهایشان را اخراج کردند.