دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

با نگاهی به سوابق و دیدگاه‌های غیرکارشناسی و جانبدارانه این دسته از افراد و موضع‌گیری‌های ایشان در موارد مختلف می‌توان یقین پیدا کرد سازمان توسعه تجارت ایران در مسیر واقعی خود حرکت کرده و ریل‌گذاری صورت گرفته در طول سال‌های اخیر توسط مدیران و کارشناسان سازمان توسعه تجارت ایران منافع گروه‌های خاصی که بقای خود را در فرصت‌های رانت‌جویانه و سوءاستفاده از معیشت مردم می‌دانند را به خطر انداخته است.

پرواضح است وجود نیروی کارشناسی جوان، متعهد و متخصص در سازمان توسعه تجارت ایران و فعالیت براساس مبانی علمی و تجربی به مذاق برخی صادرکننده‌نماها خوش نیامده و به روش‌های ناجوانمردانه و غیراخلاقی سعی می‌کنند شرایط را به نفع خود تغییر دهند.

جامعه صادرکنندگان، مجموعه‌ای نجیب، زحمتکش و دلسوز بوده که در طول دو سال گذشته و با وجود مشکلات فراوان فراروی صادرات غیرنفتی بیش از 50 میلیارد یورو ارز حاصل از صادرات غیرنفتی را به چرخه اقتصادی کشور بازگردانده‌اند.

 مجموعه‌ای که بیش از 2 هزار صادرکننده با ایفای 100 درصدی ارز حاصل از صادرات به میزان 13 میلیارد یورو را در خود جای داده است. جامعه‌ای که با وجود تعدیل 20 درصدی بازگشت ارز در سال 97 نسبت به بازگشت 100 درصدی خود اقدام کرده‌اند. صادرکنندگان واقعی این دسته از مجموعه‌های بازرگانی و تولیدی صادراتی هستند که به صادرات نه به عنوان یک حرفه و شغل بلکه به عنوان یک ماموریت در راستای توسعه کمی و کیفی صادرات و جهش تولید می نگرند.

سازمان توسعه تجارت ایران افتخار دارد به عنوان حامی صادرکنندگان واقعی، ‌احقاق حقوق حقه صادرکنندگان را سرلوحه خود قرار داده و با استفاده از ابزارهای در اختیار، آنان را حمایت و تشویق کند.

بیش از دو سال و چند ماه از شرایط ارزی جدید و ضرورت رفع تعهد ارزی صادرکنندگان می‌گذرد و سازمان توسعه تجارت ایران توانسته است مسوولیت خود را به خوبی ایفا کند. همکاری با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، گمرک جمهوری اسلامی ایران، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اتاق تعاون و سایر اتحادیه‌ها و تشکل‌ها و همچنین مجموعه‌های دولتی تاثیرگذار بر تجارت خارجی در جهت ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان و همچنین ارائه راهکارهای کاربردی اجرایی در این مسیر جایگاه ممتازی به سازمان توسعه تجارت ایران اعطا کرده است.

نقطه قوت سازمان توسعه تجارت ایران که همواره به آن افتخار کرده است ارتباط نزدیک و صمیمانه با جامعه صادرکنندگان بخش خصوصی بوده به نحوی که صادرکنندگان، سازمان توسعه تجارت ایران را خانه و مامن خود دانسته و اعتقاد دارند سازمان مذکور با وجود جوان بودن از چنان توانمندی کارشناسی و علمی برخوردار است که کمتر نهادی را می‌توان یافت که دلسوزانه و مشفقانه با درک صحیح از مشکلات صادرکنندگان تا حل مشکل پیش می‌رود و مسوولیت اجتماعی خود را به خوبی ایفا می‌کند.

تشکیل کمیته کارشناسی شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی با هدف بسیج همه بخش‌ها در جهت توسعه صادرات و ایفای نقش حلقه واسط میان دولت و جامعه صادرکنندگان واقعی، تدوین نقشه جامع کالا و کشور، کمک و مساعدت در اجرای برنامه‌های ترویجی، مشاوره‌های کاربردی به صادرکنندگان با دارا بودن بانک‌های اطلاعاتی توانمند، بهره‌گیری از تجربه و دانش رایزنان بازرگانی سابق، تشکیل میزهای کالایی و کشوری در تهران و شهرستان‌ها، نگاه ویژه به مقوله صادرات در نواحی کشور با تقویت سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور و در یک کلام فرهنگ‌سازی در حوزه صادرات، سازمان توسعه تجارت ایران را در زمره سازمان‌های توسعه تجارت سایر کشورها همچون جترو و کترا قرار داده است.

تجربه پرداخت مشوق‌های صادراتی از طریق بسته حمایت از صادرات غیرنفتی به عنوان نقشه راه حمایت از صادرکنندگان و همچنین نگاه ویژه به توسعه روابط تجاری با 15 کشور همسایه و همچنین کشورهای حوزه اتحادیه اوراسیا و تعامل سازنده با سایر مجموعه‌های دخیل در توسعه صادرات به کشورهای همسایه از جمله وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی، گمرک جمهوری اسلامی ایران و وزارت امورخارجه نگاه همگان را به سازمان توسعه تجارت ایران معطوف کرده است.

حجم و تنوع مسوولیت‌های سازمان توسعه تجارت ایران و کارنامه ممتاز سازمان مذکور در انجام وظایف محوله مورد تایید خاص و عام بوده و آماری که از بازگشت ارز حاصل از صادرات از طریق تعامل سازنده و استفاده از ابزارهای تشویقی در روزهای آینده اعلام خواهد شد، نتیجه تلاش‌های مجدانه سازمان توسعه تجارت ایران در این مسیر است.

 افرایش میزان رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان که با طیب خاطر و با علم به مصرف وجوه ارزی صادرات درچرخه تولید، اشتغال و سرمایه‌گذاری به این مهم اقدام کرده‌اند، یکی از نتایج همکاری صادقانه سازمان توسعه تجارت ایران و بخش خصوصی است که نویدبخش روزهای خوبی برای صادرات کشور است.

صادرات 41 میلیارد دلاری کالا در سال 1398 هر چند در نگاه اولیه بیانگر کاهش صادرات نسبت به سال 97 است ولی نباید فراموش کرد در شرایطی عدد فوق به دست آمده که کشور با شدیدترین تحریم‌ها روبه‌رو بوده و با وجود مشکلات گسترده در حوزه روابط پولی و بانکی و همچنین بالا بودن هزینه‌های صادرکنندگان جهت ماندگاری و حضور در بازارهای هدف از یک‌سو و شیوع ویروس منحوس کرونا در ماه‌های پایانی سال 98 از سوی دیگر، سازمان توسعه تجارت ایران با استفاده از توان حاکمیتی خود توانست صادرکنندگان را از گردنه سخت تحریم‌ها و مشکلات ناشی از ویروس کووید 19 برهاند و چشم‌انداز جذابی را فراروی ایشان قرار دهد.  

تجربه همکاری و تعامل سازمان توسعه تجارت ایران با بخش خصوصی در جهت ارائه نظرات کارشناسی و اثرگذار جهت درج در بسته‌های رفع تعهدات ارزی مصوب کمیته ماده 2 مستقر در بانک مرکزی در سال‌های 97 تا 99 و حمایت مستمر از صادرکنندگان خوشنام و اثرگذار بر کسی پوشیده نیست.

یکی از اثرگذارترین فعالیت‌های سازمان توسعه تجارت ایران توجه به صادرات خدمات به ویژه، صادرات خدمات فنی و مهندسی است که از جنبۀ فرهنگی، صادرات این نوع از خدمات نیز سبب تقویت دیدگاه‌های مردم سایر کشورها به جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. در این میان ایجاد همگرایی و هم‌افزایی میان صادرکنندگان خدمات فنی مهندسی از طریق کمیته ماده 19 موجب رشد و توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی را فراهم کرده است.

در کنار این موارد تلاش در جهت ابلاغ و تخصیص و پرداخت مشوق‌های صادراتی، علیرغم محدودیت‌های بودجه‌ای موجود و بهره‌مندی بیش از 900 واحد صادراتی از مشوق‌های سازمان توسعه تجارت ایران در سال 98، پرداخت تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی مندرج در بسته حمایت از صادرات غیرنفتی به بیش از 500 بنگاه صادراتی از طریق تعیین شاخص‌های اثرگذار و همچنین ایجاد سامانه سپیدار با هدف احراز اهلیت صادراتی متقاضیان تسهیلات ریالی به صورت اتوماتیک و خودکار، تلاش برای ایجاد و تقویت شرکت‌های مدیریت صادرات، کنسرسیوم‌ها، خوشه‌ها، تربیت صادرکنندگان جوان با هدف حرکت از روش‌های سنتی به روش‌های علمی و مدرن به منظور توسعه صادرات محصولات واجد ارزش افزوده و دانش‌ بنیان و همچنین حمایت از صادرکنندگان محصولات نانو و بایو از دیگر برنامه‌های سازمان توسعه تجارت ایران است.

حمایت و تشویق صادرکنندگان با اولویت ایفای تعهدات ارزی در فصول ده‌گانه بسته حمایت از صادرات غیرنفتی، تلاش در جهت کاهش هزینه‌های حمل کالاهای صادراتی از طریق ایجاد و استمرار خطوط منظم دریایی با اولویت کشورهای حوزۀ دریای خزر، خلیج فارس، شرق آفریقا و در نهایت غرب آفریقا به عنوان بازارهای کالاهای صادراتی کشور، تشکیل کارگروه کیفیت و استاندارد صادراتی، کارگروه حمایت و تشویق صادرکنندگان خوشنام و در نهایت تشکیل کمیته اقدام صادراتی با هدف رفع مشکلات موردی صادرکنندگان در حیطه‌های مختلف از برنامه‌های سازمان توسعه تجارت ایران در زمینۀ لجستیک و خدمات بازرگانی در راستای توسعۀ صادرات غیرنفتی است.

اما این پرسش مطرح است که چرا با وجود خدمات و فعالیت‌های گسترده در طول یک‌سال اخیر که فقط بخشی از آن بیان شد، به یکباره و همزمان با هفته دولت، سازمان توسعه تجارت ایران مورد انتقاد غیرمنصفانه افرادی خاص قرار می‌گیرد که مورد تایید جامعه صادرکنندگان نیستند و با اطلاعات ناقص و نادرست خود فضای صادرات کشور را ملتهب کرده و اعتماد متقابل بخش‌های خصوصی و دولتی را مورد هجمه قرار می‌دهند.

بی‌شک برنامه‌های سازمان توسعه تجارت ایران در راستای حمایت از صادرکنندگان واقعی و دفاع از آنان در مقابل صادرکننده‌نماهایی است که بعضا با سوءاستفاده از نیازهای دیگران، با کارت‌های بازرگانی دیگران و یا کارت‌های اجاره‌ای صادرات می‌کنند و بدون توجه به شرایط خاص کشور، اقدامات مسئولان اجرایی در جهت تبدیل تهدید محدودیت صادرات نفت به فرصت توسعه صادرات غیرنفتی را مورد تخطئه قرار می‌دهند. افرادی که سیستمی شدن و بر خط کردن فرآیند صدور و تمدید کارت‌های بازرگانی را در تقابل با منافع خود دانسته و قانونمند کردن این مسیر را بر نمی‌تابند.

متاسفانه افرادی که عمدا یا از روی جهل نسبت به هجمه علیه سازمان توسعه تجارت ایران اقدام می‌کنند شامل دو گروه صادرکننده‌نماها و افرادی است که تخریب، ممر درآمد آنها بوده و بدون هیچ اطلاعی و با تحریک گروه‌های خاص، در هر دوره‌ای مجموعه‌ای را تخریب می‌کنند.

صادرکننده‌نماهایی وجود دارند که از امکانات یارانه‌ای کشور جهت صادرات استفاده کرده و در طول دو سال اخیر میلیون‌ها یورو از ارز مورد نیاز کشور را خارج کرده‌اند و بعضا با توجیهاتی همچون صادرات ریالی و یا عدم امکان دریافت ارز و یا عدم امکان نقل و انتقال ارز با ادعای جلوگیری از پولشویی و قاچاق، قاچاق صادراتی را به قاچاق واردات پیوند زده و سرمایه‌های کشور را به ثمن بخس، از کشور خارج می کنند.

توجه به سخنان عالمانه رهبر فرزانه انقلاب در دیدار با اعضای هیات دولت به عنوان فصل‌الخطاب، بیانگر این مساله است که صادرات باید به عنوان یک اصل مورد توجه قرار گرفته و با عنایت به راهکارهای بازگشت ارز حاصل از صادرات، مشکلات صادرکنندگان را نیز مورد مداقه قرار گیرد. این موضوع در کمیته اقدام ارزی و کارگروه پایش رفتار تجاری، بر اساس قوانین مصرح بالادستی با حضور نمایندگان بخش خصوصی مورد بررسی قرار گرفته و تعلیق کارت‌های بازرگانی بیش از 2 هزار کارت بازرگانی در راستای این نشست‌ها بوده است.

بی‌شک افرادی که قریب بیش از دو سال چند ماه بدون توجه به نیازهای واقعی جامعه، ارز حاصل از صادرات را به چرخه بازنگردانده و همواره با استفاده از تریبون‌های در اختیار سیاست‌های اجرایی را بدون ارائه راهکاری تخریب کرده‌اند همان واردکننندگانی هستند که با استفاده از امکانات موجود نسبت به واردات اقدام کرده و بعضا بعد از دریافت ارز با نرخ ترجیحی حتی حاضر نشده‌اند به تعهدات خود عمل کنند و خود را حامی تولیدکننده و حافظ معیشت مردم اعلام کرده‌اند.

سوال اینکه چگونه است که علیرغم صادرات و واردات گسترده و بدون توجه به قوانین و قواعد توسط این دسته قلیل که اقتدار صادرکنندگان واقعی را نشانه گرفته‌اند، همه سکوت اختیار کرده و دمی نمی‌زنند ولی تعلیق کارت بازرگانی عده‌ای محدود صادرکننده‌نما چنان به مذاق‌شان خوش نمی‌آید که به یکباره همه ساختارهای موجود را نشانه رفته و اتهام‌زنی و تخطئه دیگران را شغل اصلی و ممر معروفیت خود قرار می‌دهند که بی‌شک این معروفیت مانند کفی بر آب است که بعد از لحظه‌ای کنار رفته و همه چیز نمایان می‌شود.

* فعال اقتصادی

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

اکثر ما با مفهوم ارز دیجیتال یا ارز رمزنگاری شده آشنا هستیم؛ بطوریکه حتی اگر تکنولوژی آنها را به درستی درک نکنیم، تا حدودی می‌توانیم بفهمیم که چگونه کار می‌کنند. در حال حاضر بیت کوین شناخته شده‌ترین و محبوب‌ترین ارز دیجیتال است که احتمالاً نام آن را شنیده باشید. با گسترش ارزهای دیجیتال انواع مختلفی کوین و توکن به وجود آمدند که یکی از آنها آیوتا (IOTA) است. در این مقاله انواع کیف پول آیوتا و ویژگی های هر کدام را بررسی خواهیم نمود.

آشنایی با ارز رمزنگاری شده آیوتا

آیوتا ارز دیجیتالی است که در سال 2017 میلادی معرفی شد و در حال حاضر یکی از پنجاه رمز ارز پرمعامله در بازار ارزهای دیجیتال به شمار میرود. ویژگی اصلی که آیوتا را از دیگر ارزهای دیجیتال متمایز می‌کند این است که آیوتا به جای تکنولوژی بلاک چین از دفتر کلی توزیع شده و متن باز به نام Tangle استفاده می‌کند. این کار باعث راحت‌تر انجام شدن تراکنش‌ها در شبکه آیوتا شده است.

IOTA مخفف کلمه Internet Of Things Application به معنای برنامه اینترنت اشیا است و طراحی شده است تا بتواند در شبکه تراکنش‌ها را ثبت و تأیید کند. هدف توسعه دهندگان آیوتا کاهش کارمزدهای شبکه و مشکل مقیاس پذیری با حذف بلاک ها و ساختار زنجیره‌ای (در واقع بلاک چین) است.

کیف پول آیوتا (IOTA) چیست؟

در آینده‌ای نزدیک آیوتا عملیات پرداختی آسان را بین وسایل دارای حسگر امکان‌پذیر می‌کند. با استفاده سیستم آیوتا نیازی به دفتر کل مرکزی نیست و تراکنش‌ها توسط سیستمی به نام گراف جهت دار غیرمدور یا همان Tangle ثبت و تایید می‌‌شوند. با استفاده از سیستم Tangle قدرت پردازشی در سراسر شبکه پراکنده می‌شود که نتیجه آن تراکنش‌های رایگان و آنی است. به همین دلیل برای اجرای شبکه نیازی به استخراج‌گران نیست.

کوچکترین واحد ارزی در سیستم پرداخت آیوتا برابر با یک Iota است. از آنجا که تعداد زیادی Iota در بازار وجود دارد، قیمت این ارز رمزپایه در صرافی‌ها بر اساس MIOTA بیان می‌شود که تقریباً معادل 1,000,000 IOTA است.

کیف پول آیوتا (IOTA) چیست؟

همانگونه که برای نگهداری اسکناس‌های خود نیاز به کیف پول فیزیکی دارید، برای نگهداری کوین‌های آیوتا یا هر ارز دیجیتال دیگری نیاز به محیطی امن دارید که به این محیط امن کیف پول دیجیتال گفته می‌شود.

اگر قصد نگهداری کوین‌های آیوتا در کیف پول دیجیتال را دارید، باید بدانید که گزینه‌های زیادی وجود ندارد. بنابراین شناسایی و انتخاب بهترین کیف پول آیوتا اهمیت دارد.

کیف پول های دیجیتال انواع مختلفی دارند که هر یک با توجه به ویژگی‌هایی که دارند سطح متفاوتی از امنیت را برای کاربران فراهم می‌کنند. کیف پول‌های دیجیتال به پنج دسته کیف پول‌های سخت افزاری، دسکتاپ، موبایلی، تحت وب و کاغذی تقسیم می‌شوند که امن‌ترین آنها کیف پول سخت افزاری و ناامن ترینشان کیف پول‌های تحت وب هستند.

بهترین کیف پول آیوتا باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

موارد زیر مهم ترین فاکتورهایی هستند که در انتخاب یک کیف پول خوب برای ذخیره سازی کوین های IOTA باید مدنظر قرار دهید:

لیست انواع کیف پول آیوتا (IOTA)

تیم سیگنال با بررسی بازار کیف پول‌های دیجیتال، بهترین گزینه‌ها برای نگهداری کوین‌های آیوتا را گردآوری کرده تا مشکلی در انتخاب کیف پول نداشته باشید. بهترین کیف پول های آیوتا در سال 2020 میلادی به شرح زیر هستند:


کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S


کیف پول آیوتا Ledger Nano S

در زمان نگارش این متن تنها کیف پول سخت افزاری با قابلیت پشتیبانی کوین‌های آیوتا کیف پول لجر نانو اس بوده است. لجر نانو اس مانند یک فلش USB است که به کامپیوتر شما متصل شده و محیطی امن را برای نگهداری ارزهای رمزپایه به وجود می‌آورد.

این کیف پول دارای یک صفحه نمایشگر OLED است که اطلاعات تراکنش‌هایتان روی آن نمایش داده می‌شود و دو دکمه روی آن تعبیه شده که برای تایید تراکنش باید حتما آنها را فشار دهید. این کار باعث می‌شود تا هیچکس از راه دور نتواند ارزهای دیجیتال شما را به سرقت ببرد؛ زیرا برای تأیید هر تراکنشی نیاز به فشردن دکمه‌ها و تایید فیزیکی است.

استفاده از لجر نانو اس (Ledger Nano S) رایگان نیست و باید این کیف پول را از بازار خریداری نمایید. یکی از مشکلات این کیف پول امن این است که تنها با یکی از کیف پول‌های نرم‌افزاری آیوتا یعنی کیف پول Trinity سازگار است که اگر قصد استفاده از لجر نانو اس برای نگهداری آیوتا را داشته باشید باید حتماً آن را دانلود کنید. در زمان نوشتن این مطلب لجر نانو اس بیش از 1000 کوین و توکن دیجیتال را پشتیبانی مینماید.


کیف پول نرم افزاری Trinity


کیف پول آیوتا Trinity

Trinity یکی از بهترین کیف پول‌های نرم افزاری برای نگهداری کوین های آیوتا است که توسط موسسه IOTA توسعه داده و پشتیبانی میشود. این کیف پول در دو نسخه دسکتاپ و موبایل موجود است.

مزیت اصلی Trinity راه اندازی و استفاده آسان است. این کیف پول نرم افزاری با استفاده از رمزنگاری عبارت بازیابی و رمز عبور از امنیت بالایی برخوردار است. رابط کاربری خوب Trinity آن را به گزینه‌ای مناسب برای تازه کاران تبدیل کرده است.

این کیف پول هیچ ارز دیجیتال دیگری به غیر از آیوتا را پشتیبانی نمی‌کند و با کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس قابل همگام سازی است. کیف پول Trinity برای موبایل روی سیستم عامل‌های اندروید و iOS و در دسکتاپ روی سیستم عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس قابل اجرا است. به علاوه این کیف پول نرخ ارزهای فیات، حجم بازار و قیمت برخی دیگر از ارزهای دیجیتال را هم نمایش می‌دهد.

دانلود کیف پول Trinity


کیف پول نرم افزاری GUI Light Wallet


کیف پول آیوتا GUI Light Wallet

این کیف پول سبک که نام آن برگرفته از Graphical User Interface به معنی رابط کاربری بصری است، گزینه‌ای خوب برای نگهداری آیوتا به شمار میرود که به شما امکان دسترسی سریع به کوین‌های آیوتا را می‌دهد.

بعد از دانلود این کیف پول می‌توانید انتخاب کنید که یک نود کامل اجرا شود یا نود سبک؛ بدین معنی که در حال نود کامل باید کل شبکه آیوتا دانلود شده و با کیف پول شما همگام‌سازی شود. انتخاب حالت سبک به افراد مبتدی پیشنهاد می‌شود.

نصب و راه اندازی این کیف پول بسیار ساده و گام به گام است و به شما امکان اتصال به یک نود عمومی را می‌دهد. GUI Light Wallet روی سیستم عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس اجرا می‌شود. به علاوه کنترل کلیدهای خصوصیتان در دستان شماست.

با این حال رابط کاربری این کیف پول به گونه ای طراحی شده است که استفاده از آن را کمی سخت کرده و انتخاب بین حالت نود کامل یا سبک برای افراد مبتدی ممکن است کمی گیج کننده باشد.

دانلود کیف پول GUI Light Wallet


کیف پول نرم افزاری Nostalgia


کیف پول آیوتا Nostalgia

اگر نمی‌خواهید از GUI استفاده کنید یا حجم زیادی از حافظه کامپیوتر خود را به دانلود کامل شبکه اختصاص دهید، کیف پول سبک Nostalgia یکی دیگر از بهترین گزینه‌ها برای نگهداری آیوتا است. این کیف پول قابلیت دانلود و اجرا در سیستم عامل‌های مک، ویندوز و لینوکس را دارد و به راحتی می‌توان از آن برای ذخیره کردن ارزهای دیجیتال استفاده کرد.

این کیف پول کم حجم و سبک به شما امکان اجرای تراکنش‌ها با سرعت بالاتر را می‌دهد. Nostalgia امنیت خوبی دارد. با این وجود استفاده از این کیف پول ممکن است کمی برای تازه کاران سخت باشد، زیرا برای اتصال به سرورهای آیوتا باید با استفاده از نرم افزاری به نام Text Wrangler کدنویسی کنید.

دانلود کیف پول Nostalgia


کیف پول نرم افزاری Guarda


کیف پول آیوتا Guarda

Guarda کیف پولی چند ارزی است که علاوه بر آیوتا بیش از 45 ارز دیجیتال دیگر از جمله بیت کوین و اتریوم را پشتیبانی می‌کند. دلیل آوردن این کیف پول در لیست بهترین‌ها این است که به وسیله آن به راحتی می‌توانید انواع توکن‌ها و کوین‌ها را ذخیره، دریافت و ارسال کنید.

Guarda کیف پولی سبک است که روی سیستم عامل‌های اندروید و iOS قابل اجرا میباشد. این کیف پول امکان خرید ارزهای دیجیتال با استفاده از کارت‌های اعتباری را به کاربران می‌دهد و امکان معاوضه ارزهای دیجیتال با یکدیگر در آن وجود دارد. به علاوه گوآردا ویژگی خاصی دارد که در کیف پول‌های دیگر آن را پیدا نمی‌کنید. با استفاده از این کیف پول بدون داشتن حساب کاربری می‌توانید تراکنش انجام دهید و فرآیند اعتبارسنجی در این حالت حذف می‌شود. قابلیت استفاده از کیف پول بدون نیاز به ثبت نام هم در نسخه موبایل و هم دسکتاپ وجود دارد.

ویژگی امنیتی قابل توجه این کیف پول این است که کلیدهای خصوصی فقط روی کامپیوتر شما ذخیره می‌شود و پس از هربار خروج از حسابتان کلیدها حذف می‌شوند. اگر به دنبال کیف پولی امن با رابط کاربری ساده برای ذخیره سازی کوین‌های آیوتای خود هستید گوآردا یکی از بهترین گزینه‌های حال حاضر است.

دانلود کیف پول Guarda

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

نئو پروژه‌ای مبتنی بر بلاک چین در کشور چین است که دو توکن بومی به نام های NEO و GAS دارد. این ارز رمزپایه با استفاده از قراردادهای هوشمند اجرا می‌شود و در آینده قصد دارد با اتریوم رقابت کند. با وجود اینکه نئو به سرعت در حال رشد و توسعه است، اما نسبت به سایر ارزهای دیجیتال کیف پول‌های زیادی برای نگهداری توکن های آن وجود ندارد. بنابراین اگر قصد خرید توکن های نئو را دارید، بهتر است ابتدا با انواع کیف پول نئو و ویژگی های هریک آشنا شوید.

معرفی کوتاه ارز دیجیتال NEO

نئو ارز دیجیتالی چینی است که روی پلتفرمی شبیه به اتریوم اجرا می‌شود و براساس الگوریتم گواهی اثبات سهام (Proof Of Stake) کار می‌کند. این شبکه دو توکن بومی به نام‌های نئو (NEO) و گس (GAS) دارد که هردو به سادگی قابل معامله هستند. لازم به ذکر است توکن‌های نئو قبلا با نام انت شیرز (Antshares) و گس با نام انت کوینز (Antcoins) شناخته می‌شدند. حال شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که تفاوت بین این دو توکن چیست ؟!

به بیان ساده، NEO ارز دیجیتالِ اصلی این پروژه است که برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapps) مختلف از آن استفاده می‌شود. حداکثر توکن‌های قابل عرضه نئو 100 میلیون واحد است که 50 میلیون آن به سرمایه‌گذاران اولیه فروخته شد و 50 میلیون باقی مانده نیز در یک قرارداد هوشمند قرار داده شده است. لازم به ذکر است نئو تقسیم سود ندارد.

اما توکن GAS در واقع سوخت شبکه نئو است و وجود آن برای اجرای نئو الزامی است. تاکنون بیش از 10 میلیون گس عرضه شده و حداکثر میزان عرضه آن 100 میلیون واحد است. توکن‌های گس تقسیم سود دارند، به این صورت که به ازای هر توکن نئو که در کیف پول خود ذخیره می‌کنید 0.0003 واحد گس بصورت روزانه به شما تعلق می‌گیرد. پس یعنی با خرید نئو و نگهداری آن در کیف پول شما GAS هم خواهید داشت.

نئو روی قراردادهای هوشمند اجرا می‌شود، اما سیستمی مبتنی بر الگوریتم گواهی اثبات سهام به شکل GAS دارد. به علاوه، این ارز دیجیتال تمامی زبان های برنامه نویسی رایج از جمله پایتون، جاوا و جاوا اسکریپت را در قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کند در حالی که اتریوم فقط قابلیت برنامه نویسی با زبان انحصاری خود به نام Solidity را دارد. پیشرفت این ارز رمز پایه باعث شد برخی از متخصصین حوزه ارزهای دیجیتال به آن لقب “قاتل اتریوم” و “اتریوم چینی” را بدهند.

بیشتر بخوانید
آشنایی کامل با ارز دیجیتال نئو (NEO)

بهترین کیف پول نئو چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

بهترین کیف پول نئو چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

قبل از اینکه وارد بحث معرفی کیف پول‌ها شویم، بهتر است بدانید در انتخاب یک کیف پول باید چه فاکتورهایی را در نظر بگیرید که پاسخگوی نیازهای شما باشد. موارد زیر فاکتوزهایی هستند که در قبل از انتخاب کیف پول نئو بهتر است مد نظر قرار دهید.

لیست انواع کیف پول نئو (NEO)

حال که بیشتر با ارز دیجیتال نئو و فاکتورهای انتخاب کیف پول‌ آشنا شدید، بهترین کیف پول‌های موجود در بازار برای نگهداری توکن‌های NEO و GAS را معرفی می‌کنیم. لازم به ذکر است برای فعال کردن کیف پول‌ها باید حداقل 1 NEO در کیف پول خود داشته باشید. لیست بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال نئو به شرح زیر است:


کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس (Ledger Nano S)


کیف پول نئو لجر نانو اس

اگر قصد نگهداری توکن‌های نئو در میان مدت یا بلند مدت را دارید، کیف پول سخت‌افزاری امن‌ترین گزینه برای دور نگه داشتن دارایی هایتان از دست هکرها است. Ledger Nano S پشتیبانی از ارز دیجیتال نئو را از اواخر سال 2017 میلادی آغاز کرد.

با استفاده از این کیف پول می‌توانید سود نگهداری توکن های نئو یا همان GAS را از طریق همگام‌سازی لجر نانو اس با کیف پول نئون (Neon Wallet) دریافت کنید. یکی دیگر از مزایای استفاده همزمان این کیف پول با کیف پول نئون این است که دیگر لازم نیست کلیدهای خصوصی خود را جایی وارد کنید یا در کامپیوتر خود نگهدارید و این کار احتمال هک شدن را بطور قابل توجهی کاهش می‌دهد.

به علاوه لجر نانو اس دارای یک صفحه نمایشگر OLED همراه با دو دکمه است که برای تایید تراکنش‌ها باید حتما از آن‌ها استفاده کنید. پس تنها زمانی امکان ارسال توکن‌های NEO وGAS وجود دارد که شما یا شخص دیگری بصورت فیزیکی به کیف پول دسترسی داشته باشید. به همین دلیل است که این کیف پول به عنوان یکی از بهترین و امن‌ترین کیف پول‌های دیجیتالِ موجود در بازار شناخته می‌شود.

از دیگر امکانات امنیتی لجر نانو اس می‌توان امکان استفاده از پین کد و احراز هویت دو عاملی (2FA) را نام برد. لازم به ذکر است که این کیف پول علاوه بر نئو بیش از 1000 نوع ارز دیجیتال دیگر را هم پشتیبانی می‌کند و می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای افرادی باشد که به دنبال خرید و نگهداری ارزهای رمزپایه مختلف هستند.


کیف پول دسکتاپ NEON


کیف پول نئو NEON

کیف پول NEON یکی از بهترین کیف پول‌های حال حاضر برای نگهداری توکن‌های نئو است. این کیف پول به شما امکان ارسال، دریافت و ذخیره‌سازی هر دو توکنِ نئو و گس را می‌دهد.

یکی از ویژگی‌های قابل توجه این کیف پول این است که می‌توانید با نگهداری توکن‌های نئو داخل آن بصورت خودکار توکن GAS دریافت کنید. (به ازای هر واحد نئو 0.0003 واحد گس بصورت روزانه)

اگر از کیف پول NEON استفاده می‌کنید نباید نگران امنیت پولهایتان باشید؛ زیرا کلیدهای خصوصی شما در سرورهای نئون ذخیره نمی‌شود و این بدین معنی است که کنترل پولهایتان در دستان خود شماست. این کیف پول توسط توسعه‌دهندگان نئو ساخته نشده است، اما توسعه دهندگان نئو با بررسی موشکافانه آن را 100 درصد امن توصیف کرده‌اند.

نصب و راه‌اندازی این کیف پول بسیار ساده است، اما به این دلیل که کلیدهای خصوصی در کامپیوترتان ذخیره می‌شود بهتر است کلیدها را در مکانی امن نگهداری کنید. یکی دیگر از مزایای این کیف پول که پیش از این هم گفته شد، سازگاری کامل آن با لجر نانو اس است. در حال حاضر کیف پول سبکِ نئون برای سیستم عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس و تنها به زبان انگلیسی موجود است.

دانلود کیف پول NEON


کیف پول دسکتاپ NEO GUI


کیف پول نئو NEO GUI

NEO GUI کیف پول رسمی نئو است که توسط توسعه‌دهندگان آن ساخته شده است. واژه GUI مخفف Graphical User Interface است و به این معناست که با استفاده از رابط کاربری گرافیکی که دارد می‌توانید از آن استفاده نمایید.

NEO GUI کیف پولی با قابلیت همگام سازی است، یعنی مدت زمانی طول می‌کشد با کل بلاک‌چین نئو همگام‌سازی شود تا بتوانید از آن استفاده کنید و به طبع فضای زیادی در کامپیوترتان اشغال می‌کند. بعد از اینکه عملیات همگام سازی تمام شد می‌توانید با استفاده از پسورد کیف پول جدیدی ایجاد کنید و با تبدیل کلیدهای خصوصی خود به فرمت‌ WIF یا HEX نسخه پشتیبانی از کیف پول تهیه کنید.

این کیف پول امکان ذخیره و مبادله هر دو توکنِ نئو و گس را به شما می‌دهد و با نگهداری توکن‌های NEO در آن می‌توانید بصورت خودکار به عنوان سود توکن GAS دریافت کنید. در حال حاضر NEO GUI فقط برای پلتفرم ویندوز و به زبان های انگلیسی و چینی موجود است که میتوانید آن را از لینک زیر دریافت نمایید:

دانلود کیف پول NEO GUI


کیف پول دسکتاپ NEO CLI


کیف پول نئو NEO CLI

NEO CLI یکی دیگر از کیف پول‌های نرم افزاری است که توسط تیم NEO ساخته شده و پشتیبانی می‌شود. تفاوت این کیف پول با NEO GUI در این است که این کیف پول توسط رابط کاربری خط دستور (Command line Interface) اجرا و کنترل می‌شود.

NEO CLI امنیت بالایی دارد اما بیشتر به درد افراد حرفه‌ای و کدنویس می‌خورد که مشکلی با زبان و توابع دستوری ندارند. با استفاده از این کیف پول می‌توانید توکن‌های NEO و GAS را ارسال، دریافت و ذخیره کنید. به علاوه NEO CLI به شما امکان دریافت سود به شکل گس در ازای نگهداری نئو را می‌دهد.

در حال حاضر این کیف پول سبک روی ویندوز و لینوکس قابل اجرا بوده و تنها به زبان انگلیسی موجود است.

دانلود کیف پول NEO CLI


کیف پول نرم افزاری Guarda


کیف پول نئو Guarda

Guarda شرکتی واقع در اروپا است که در زمینه ساخت و توسعه کیف پول‌های سبک و غیرحضانتی با قابلیت پشتیبانی از رمزارزهای مختلف کار می‌کند.

در حال حاضر کیف پول‌های Guarda که شامل کیف پول‌های تحت وب، دسکتاپ، موبایلی و افزونه کروم می‌شوند بیش از 40 بلاک چین و 10000 ارز دیجیتال مختلف را پشتیبانی می‌کنند. از جمله ارزهای دیجیتال قابل پشتیبانی توسط این کیف پول می‌توان به بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش، اتریوم کلاسیک، لایت کوین و اکثر توکن های ERC20 اشاره نمود.

مزیت اصلی Guarda این است که می‌توانید در دستگاه‌های مختلف (موبایل، کامپیوتر، تبلت) امکان معاوضه و نگهداری رمز ارزهای زیادی را داشته باشید. برخی از ویژگی‌های قابل توجه کیف پول Guarda به شرح زیر است:

دانلود کیف پول Guarda


کیف پول نرم افزاری Atomic


کیف پول نئو Atomic

Atomic کیف پولی چند ارزی و نوظهور در بازار ارزهای دیجیتال است که جامعه کاربری در حال رشدی دارد. این کیف پول به سرعت توانست به خود را به عنوان یکی از بهترین و محبوب‌ترین کیف پول‌های دیجیتال در دنیا مطرح کند.

کیف پول Atomic تقریباً تمامی امکانات مورد نیاز یک کیف پول خوب را برای کاربران خود فراهم آورده است. در حال حاضر این کیف پول بیش از 300 کوین و توکن برتر دنیای ارزهای دیجیتال را پشتیبانی می‌کند و بصورت هفتگی لیست رمزارزهای قابل پشتیبانی این کیف پول بروزرسانی می‌شود.

مزیت اصلی Atomic رابط کاربری بسیار ساده آن است بطوری که هر فردی چه مبتدی چه حرفه‌ای می‌تواند به راحتی با آن کار کند. در واقع با داشتن اتمیک کیف پولی با رابط کاربری ساده خواهید داشت که اغلب ارزهای دیجیتال مهم را نیز پشتیبانی می‌کند.

این کیف پول در اکثر سیستم عامل‌ها از جمله ویندوز، مک، لینوکس، اندروید و iOS قابل اجرا است. از جمله ویژگی‌های قابل توجه اتومیک می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

دانلود کیف پول Atomic


کیف پول موبایل O3


کیف پول نئو O3

O3 کیف پولی موبایلی برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS است. این کیف پول ترکیبی از رابط کاربری ساده و زیبا و امکان کنترل و مدیریت توکن های NEO شماست.

این کیف پول سبک که بصورت انحصاری برای ارز دیجیتال نئو ساخته شده است، به شما امکان مشاهده پورتفوی توکن‌های خریداری شده را بصورت لحظه‌ای می‌دهد. O3 به شما اجازه تقسیم داریی هایتان در دو کیف پول را می‌دهد. کیف پولی داغ یا آنلاین (Hot Wallet) برای استفاده روزانه و کیف پولی سرد یا آفلاین (Cold Wallet) برای نگهداری مقادیر بیشتر پول در بلند مدت !

استفاده از این کیف پول رایگان و متن باز بسیار ساده و مناسب برای تمامی کاربران است. اما باید به این نکته اشاره کرد که اینگونه کیف پول‌ها هیچوقت به اندازه کیف پول های سخت‌افزاری امن نیستند و باید هنگام استفاده از آنها نکات امنیتی لازم را رعایت نمود.

دانلود کیف پول O3


کیف پول تحت وب NEO Tracker


کیف پول نئو NEO Tracker

NEO Tracker کیف پولی تحت وب و سبک است. این کیف پول با زبان جاوا اسکریپت نوشته شده و پروژه‌ای متن باز است. NEO Tracker کیف پولی کاربر پسند برای ارسال، دریافت و نگهداری توکن‌های نئو و گس است. این کیف پول هم به کاربران امکان دریافت گس به ازای نگهداری توکن‌های نئو را می‌دهد.

این کیف پول در واقع آفلاین است، به این دلیل که از مرورگر سیستم شما برای اجرای دیتای مورد نیاز استفاده می‌کند و هیچ چیز در سرورهای NEO Tracker ذخیره نمی‌شود. در نتیجه NEO Tracker هم امن است و هم سرعت بالایی دارد.

NEO Tracker توسط توسعه دهندگان نئو ساخته نشده، اما امکانات مختلفی دارد که باعث حفظ امنیت دارایی های دیجیتالی شما می‌شود. وقتی با استفاده از NEO Tracker کیف پولی ایجاد می‌کنید، فایلی در اختیار شما قرا می‌گیرد که کلیدهای شما به شکل رمزنگاری شده در آن قرار دارد. به علاوه این کیف پول ناشناس باقی ماندن و حفظ حریم خصوصی شما را تضمین می‌کند.

در حال حاضر دسترسی به این کیف پول توسط مرورگرهای Chrome و Edge امکان‌پذیر است و فقط به زبان انگلیسی موجود می‌باشد. نصب و استفاده از NEO Tracker بسیار ساده است و یکی از بهترین گزینه‌ها برای افراد مبتدی محسوب می‌شود. تنها کاری که باید انجام دهید ساخت یک حساب کاربری در سایت این کیف پول است.

ورود به کیف پول NEO Tracker


کیف پول کاغذی Ansy


کیف پول نئو کاغذی

کیف پول‌های کاغذی نئو تکه کاغذهایی هستند که کلیدهای عمومی و خصوصی روی آن‌ها درج شده و پرینت گرفته می‌شوند.

با استفاده از آدرس عمومی شما می‌توانید هر مقدار نئو که خواستید به این کیف پول ارسال کنید. همچنین کیف پول کاغذی شامل آدرس‌های خصوصی است که هر وقت قصد خرج کردن توکن‌های نئو خود را داشتید بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

از آنجایی که کلیدها آفلاین و پرینت گرفته شده در دست کاربر هستند، این نوع کیف پول امینت زیادی دارد و تا زمانی که این تکه کاغذ گم نشود یا خراب نشود نگرانی برای دزدیده شدن یا گم شدن پول‌هایتان وجود ندارد. پیشنهاد می‌شود اگر قصد استفاده از کیف پول کاغذی را داشتید حتما چند نسخه از آن پرینت بگیرید و در مکان‌های امن مختلف که فقط خودتان به آن‌ها دسترسی دارید، نگهداری کنید.

می‌توانید از کیف پول کاغذی برای ارسال و دریافت NEO و GAS استفاده کنید، اما امکان سود و دریافت گس به ازای نگهداری توکن‌های نئو در این کیف پول وجود ندارد. کیف پول کاغذی Ansy توسط مرورگرهای Chrome و Edge قابل دسترسی است و فقط به زبان انگلیسی موجود می‌باشد.

ورود به کیف پول Ansy

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در بازار ارزهای دیجیتال همواره بیت کوین و اتریوم طرفداران بسیاری دارد، اما یکی دیگر از ارزهای رمزپایه که توانسته نام خود را در لیست 10 ارز دیجیتال برتر و پرطرفدار قرار دهد ارز رمزنگاری شده دش (DASH) است. در حال حاضر این ارز دیجیتال داری محبوبیت زیادی است و سرمایه زیادی را به سمت خود جذب نموده است؛ بنابراین داشتن مکانی امن برای نگهداری کوین های DASH حائز اهمیت میباشد. ما در این مطلب انواع کیف پول دش و امکانات هر کدام را به صورت جداگانه بررسی خواهیم نمود. اما قبل از آن بهتر است با این ارز رمزپایه کمی بیشتر آشنا شویم.

نگاهی به ارز رمزپایه دش (DASH) و نحوه عملکرد آن

معرفی انواع کیف پول دش (DASH)

دش نسخه توسعه یافته‌ای از بیت کوین است و مانند آن ساختاری همتا به همتا و غیرمتمرکز دارد. این ارز دیجیتال متن باز بلاک چین انحصاری خودش را دارد و کارمزد تراکنش‌ها در آن بسیار ناچیز است.

ارز دیجیتال DASH ابتدا در سال 2014 میلادی به عنوان هاردفورکی روی بلاک چین لایت کوین توسط ایوان دافیلد (Evan Duffield) اجرا شد. مقدار کل عرضه کوین های این ارز دیجیتال 18 میلیون واحد است. شبکه DASH به ازای آزاد سازی هر بلاک به استخراج‌گران پاداش می‌دهد که مقدار این پاداش سالانه 7.1 درصد کاهش می‌یابد و میانگین زمان استخراج بلاک آن نیز 2.5 دقیقه است؛ یعنی حدوداً 4 برابر سریع‌تر از بیت کوین !

هدف اصلی ارز رمزپایه دش ارائه شبکه‌ای سریع‌تر، ارزان‌تر، خصوصی‌تر و توسعه یافته‌تر نسبت به بیت کوین است. در این راستا سازندگان دش ابداعات مختلفی داشته‌اند که از جمله این ابداعات می‌توان به مسترنودها (Master Nodes)، ارسال خصوصی (Private Send)، ارسال آنی و Self-Funded Blockchain اشاره نمود.

بهترین کیف پول دش باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

قیمت ارز دیجیتال DASH در عرض دو ماه از نوامبر تا دسامبر سال 2017 میلادی از 273 دلار به 1159 دلار رسید، یعنی چیزی در حدود 325 درصد بازدهی نصیب سرمایه‌گذاران خود نمود. یکی از ویژگی‌های خوب در افزایش قیمت دش این است که نوسانات زیادی مانند بیت کوین ندارد و می‌تواند سیر صعودی خود را برخلاف اغلب ارزهای دیجیتال حفظ کند.

سرمایه‌گذاری روی ارز دیجیتال دش به علت کابردی بودن آن، داشتن پشتوانه خوب و تیم مدیریتی قوی فرصت خوبی به شمار می‌آید. حال اگر قصد خرید و نگهداری کوین های دش را دارید، قبل از آن باید کیف پولی مناسب با ضریب امنیتی بالا برای نگهداری کوین های خود انتخاب کنید. یک کیف پول خوب برای نگهداری کوین های DASH باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

معرفی بهترین کیف پول دش در سال 2020 میلادی

لیست بهترین کیف پول‌های موجود در بازار برای نگهداری ارز دیجیتال دش به شرح زیر است. لازم به ذکر است کیف پول‌های معرفی شده بر اساس ویژگی های ذکر شده در بالا در زمان نگارش این متن بهترین گزینه‌های موجود بوده‌اند و صرفاً جهت آشنایی به کاربران معرفی شده‌اند. تصمیم و مسئولیت برای انتخاب هر یک از این کیف پول‌ها به عهده خود شما خواهد بود.


کیف پول نرم افزاری Jaxx


کیف پول دش Jaxx

Jaxx یکی از کیف پول‌های محبوب چندارزی است که توسط شرکت کانادایی Decentral ساخته شده است.

این کیف پول HD به غیر از دش 80 ارز دیجیتال دیگر را نیز پشتیبانی می‌کند و به کاربران خود این امکان را می‌دهد که با استفاده از عبارت بازیابی 12 کلمه‌ای کوین های خود را بازیابی کنند. با استفاده از کیف پول Jaxx می‌توانید کلیدهای خصوصیتان را کنترل کنید.

تیم توسعه دهنده Jaxx رابط کاربری این کیف پول را بسیار ساده طراحی کرده‌اند؛ بطوریکه هر فردی قادر است به راحتی با آن کار کند. به علاوه کیف پول جکس با پلتفرم صرافی Shapeshift برای تبدیل ارزهای دیجیتال مختلف به یکدیگر سازگار است. به همین دلایل Jaxx گزینه‌ای محبوب برای افرادی که قصد خرید و مبادله ارزهای دیجیتال مختلف را دارند، تبدیل شده است.

کیف پول Jaxx اجازه استفاده از امکانات شبکه دش مانند ارسال آنی و ارسال خصوصی را نمی‌دهد. این کیف پول روی دسکتاپ (سیستم عامل‌های ویندوز، مک، و لینوکس) و موبایل (اندروید و iOS) قابل اجرا و استفاده است. به علاوه تیم توسعه دهنده جکس قصد دارد به زودی کیف پولی سخت افزاری هم وارد بازار نماید.

دانلود کیف پول Jaxx


کیف پول نرم افزاری Exodus


کیف پول دش Exodus

Exodus کیف پولی HD است که فقط روی دسکتاپ قابلیت اجرا دارد. این کیف پول اواسط سال 2015 میلادی توسط دو فرد به نام های JP Richardson و Daniel Castagnoli طراحی و ساخته شد. اکسودوس اولین کیف پول چندارزی تحت دسکتاپ در دنیا است و استفاده از آن کاملاً رایگان میباشد.

رابط کاربری این کیف پول بسیار جذاب است. به محض اینکه کیف پول را باز می‌کنید، نموداری دایره‌ای پرتفوی تمامی کوین‌های شما را نمایش می‌دهد. نکته حائز اهمیت در رابطه با اکسودوس این است که ظاهر جذاب آن چیزی از ویژگی های امنیتی آن کم نکرده است. این کیف پول به کاربران خود عبارت بازیابی 12 کلمه‌ای می‌دهد تا در صورت بروز مشکل بتوانند تنها با چند کلیک به سادگی دارایی های دیجیتالی خود را بازیابی کنند.

یکی دیگر از ویژگی‌های خوب Exodus این است که نیاز به ثبت نام و احراز هویت برای استفاده از آن ندارد. البته این موضوع اهمیت تهیه نسخه پشتیبان از عبارت بازیابی 12 کلمه‌ای را بیشتر می‌کند.

در حال حاضر Exodus بیش از 100 ارز دیجیتال مختلف را پشتیبانی می‌کند و با پلتفرم صرافی‌های مختلف از جمله Shapeshift سازگار است. در نتیجه داخل این کیف پول و بدون نیاز به خروج پول‌هایتان از آن می‌توانید ارزهای دیجیتال مختلف را به یکدیگر تبدیل کنید. اکسودوس اولین کیف پول تحت دسکتاپی بود که امکان معاوضه ارزهای دیجیتال را برای کاربران خود فراهم نمود.

این کیف پول به شما امکان استفاده از ارسال آنی و ارسال خصوصی در شبکه دش را نمی‌دهد. کیف پول اکسودوس روی سیستم عامل‌های مک، لینوکس و ویندوز قابل اجرا است. حریم خصوصی برای کیف پول اکسودوس اهمیت زیادی دارد و این کیف پول هیچگونه اطلاعات شخصی از کاربران شامل آدرس ایمیل و آی پی را ذخیره نمی‌کند. به علاوه کاربران اکسودوس با استفاده از قراردادهای هوشمند می‌توانند کوین ارسال و دریافت کنند.

دانلود کیف پول Exodus


کیف پول نرم افزاری DASH Core


کیف پول دش DASH Core

DASH Core کیف پول رسمی دش است که توسط توسعه دهندگان آن ساخته شده است. این کیف پول به شما امکان استفاده از تمامی امکانات شبکه از جمله ارسال خصوصی، ارسال آنی، مدیریت مستر نودها و سایر قابلیت ها را می‌دهد.

با استفاده از کیف پول DASH Core می‌توانید به تمامی دارایی های دیجیتالی خود که توسط کلیدهای خصوصی امن شده است بدون نیاز به نام کاربری یا احراز هویت دسترسی داشته باشید. اگر می‌خواهید از تمامی امکانات فوق‌العاده شبکه دش استفاده کنید، این کیف پول بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

با این حال این کیف پول فضای زیادی از کامپیوتر شما را اشغال می‎کند و باید زمان زیادی برای همگام‌سازی کامل آن با بلاک‌چین Dash صرف کنید. DASH Core به شما امکان استفاده از ارسال آنی و خصوصی را می‌دهد. در حال حاضر این کیف پول روی سیستم عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس قابل نصب و استفاده است.

دانلود کیف پول DASH Core


کیف پول موبایل Coinomi


کیف پول دش Coinomi

Coinomi از محبوب ترین و بزرگترین کیف پول‌های موبایلی و چندارزی است. در زمان نگارش این مطلب این کیف پول بیش از 70 کوین و 200 توکن را پشتیبانی میکند. این کیف پول به تازگی از ساختار متن باز به متن بسته تغییر وضعیت داد؛ به این دلیل که یک نسخه کلاهبرداری از کد آن کپی و ایجاد شد.

مانند سایر کیف پول‌های امن، Coinomi به کاربران امکان کنترل کلیدهای خصوصی توسط عبارت بازیابی را می‌دهد. تیم توسعه دهنده این کیف پول همواره در حال ابداعات جدید است و به خوبی توانسته توازنی بین رابط کاربری خوب و امنیت بالا ایجاد کند.

کیف پول Coinomi به شما امکان استفاده از ارسال خصوصی و ارسال آنی در شبکه دش را نمی‌دهد. این کیف پول در حال حاضر برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS قابل استفاده است.

دانلود کیف پول Coinomi


کیف پول موبایل DASH Wallet


کیف پول دش DASH Wallet

DASH Wallet اولین و یکی از امن‌ترین کیف پول‌های متن باز برای نگهداری کوین‌های دش است. این کیف پول توسط مهندسی هش با هدف ذخیره، ارسال و دریافت امن کوین‌های دش ساخته شده است.

DASH Wallet به شما اجازه کنترل کلیدهای خصوصی و انجام تراکنش‌های آفلاین با استفاده از بلوتوث را می‌دهد. این کیف پول HD امکان استفاده از ارسال آنی شبکه دش را به کاربران خود می‌دهد، اما قابلیت استفاده از ارسال خصوصی در آن وجود ندارد. در حال حاضر این کیف پول برای گوشی‌های اندرویدی قابل استفاده است که میتوانید آن را از لینک زیر در گوگل پلی دانلود نمایید:

دانلود DASH Wallet (نسخه اندروید)

از سوی دیگر DASH Wallet تنها کیف پول موبایلی و رسمی ارز دیجیتال دش برای سیستم عامل iOS است که پس از طی فرآیندهای سختگیرانه برای اولین بار در اپل استور در دسترس عموم قرار گرفت.

این کیف پول بصورت مستقیم به شبکه دش متصل می‌شود؛ به این معنی که سروری وجود ندارد که بشود آن را هک کرد و شما همیشه می‌توانید کوین‌های خود را بازیابی کنید حتی در صورت گم شدن یا خراب شدن موبایلتان !

سازگاری DASH Wallet با پلتفرم Shapeshift از امکانات قابل توجه آن است. شما به وسیله این پلتفرم به راحتی میتوانید کوین‌های دش خود را به بیت‌کوین تبدیل کنید تا در صورت نیاز کوین‌های خود را برای فروشگاهی که فقط بیت‌کوین قبول می‌کند، ارسال کنید.

کیف پول موبایلی DASH Wallet به شما امکان استفاده از ارسال آنی در شبکه دش را می‌دهد، اما قابلیت استفاده از ارسال خصوصی در این کیف پول وجود ندارد. در حال حاضر نسخه iOS این کیف پول برای کاربران موجود است که میتوانید آن را از لینک زیر دریافت نمایید:

دانلود DASH Wallet (نسخه iOS)


کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس (Ledger Nano S)


کیف پول دش لجر نانو اس

Ledger Nano S یکی از بهترین و محبوب‌ترین کیف پول‌های سخت افزاری در بازار ارزهای دیجیتال است. قیمت این کیف پول 65 دلار است و گزینه‌ای جذاب برای افرادی است که امنیت کیف پول در اولویت اول آنهاست.

در Ledger Nano S کوین‌های دش شما بصورت آفلاین ذخیره می‌شوند. هر زمان که بخواهید دش‌های خود را خرج کنید، لجر تراکنش را با استفاده از کلیدهای خصوصی ذخیره شده در دستگاه امضا می‌کند. ویدئوهای آموزشی زیادی برای نحوه استفاده از این کیف پول در شبکه‌های ویدئویی مختلف وجود دارد.

یکی از مهم‌ترین امکانات کیف پول لجر نانو اس مجهز بودن آن به یک نمایشگر کوچک OLED است که به شما امکان کنترل تراکنش هایتان را می‌دهد. از لحاظ امنیت به قدری این کیف پول امن است که حتی می‌توانید روی یک کامپیوتر هک شده از آن استفاده کنید.

بنابراین اگر مقدار زیادی دش دارید، امن ترین کیف پول برای نگهداری آن‌ها لجر نانو اس میباشد. در حال حاضر امکان استفاده از ارسال خصوصی و آنی با لجر نانو اس وجود ندارد، اما گفته شده در آینده‌ای نزدیک این ویژگی هم به آن افزوده خواهد شد.


کیف پول سخت افزاری ترزور (Trezor)


کیف پول دش Trezor

پس از ظهور بیت کوین و رشد چشمگیر قیمت آن، بسیاری از افراد نگران امنیت دارایی های دیجیتالی خود بودند. اینجا بود که Trezor به عنوان اولین کیف پول سخت افزاری جهان توسط شرکتی واقع در جمهوری چک به نام SatoshiLabs ساخته شد.

در حال حاضر ترزور به غیر از دش (Dash) بیش از 500 ارز دیجیتال دیگر از جمله بیت کوین، اتریوم، اتریوم کلاسیک، لایت کوین، دوج کوین و زی کش را پشتیبانی می‌کند.

این کیف پول مانند لجر نانو اس دارای صفحه نمایشگری کوچک است که بصورت رندوم پین کدی 9 رقمی و عبارت بازیابی 24 کلمه‌ای ایجاد می‌کند تا پول‌های شما در یک فضای آفلاین کاملاً امن نگهداری شوند.

مانند لجر نانو اس ویدئوهای آموزشی زیادی برای نحوه استفاده از Trezor در فضای اینترنت موجود است. ترزور کیف پولی سبک با قابلیت اتصال به کامپیوتر است که در حال حاضر در سه رنگ سفید، خاکستری و مشکی در بازار موجود میباشد. قیمت این کیف پول سخت افزاری 99 دلار است و به کاربر امکان استفاده از ارسال خصوصی و آنی را نمی‌دهد، اما گفته شده به زودی این امکانات هم به آن اضافه خواهد شد.


کیف پول سخت افزاری کیپ‌کی (KeepKey)


کیف پول دش KeepKey

KeepKey یکی دیگر از کیف پول های سخت افزاری موجود در بازار برای نگهداری دش است. این کیف پول در مقایسه با لجر نانو اس و ترزور چیز بیشتری ارائه نمی‌کند و سایز آن تقریباً دو برابر آنها است.

KeepKey مانند لجر و ترزور دارای صفحه نمایشگر، عبارت بازیابی و پین‌ کد است و نحوه استفاده از آن مانند سایر کیف پولها می‌باشد. در حال حاضر این کیف پول تنها 7 ارز دیجیتال از جمله DASH را پشتیبانی می‌کند.

قیمت این کیف پول 99 دلار است و در زمان نگارش این متن امکان استفاده از ارسال خصوصی و آنی در آن وجود نداشته است.


کیف پول کاغذی دش (Dash Paper Wallet)


کیف پول دش نسخه کاغذی

کیف پول کاغذی دش شامل کلیدهای عمومی و خصوصی شما می‌شود. به این معنی که اگر کسی به آنها دسترسی داشته باشد، در حقیقت به تمامی کوین های شما دسترسی خواهد داشت. این نوع از کیف پول ارزان ترین روش ذخیره سازی سرد یا آفلاین نسبت به کیف پول‌های سخت افزاری است. کیف پول کاغذی امکان ارسال آنی و ارسال خصوصی شبکه Dash را به شما نمی‌دهد.

برای ساخت کیف پول دش نسخه کاغذی روی لینک زیر کلیک کنید:

ورود به وب سایت Dash Paper Wallet

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

تتر (Tether) یک ارز دیجیتال با ثبات یا همان استیبل کوین است؛ یعنی قیمت هر توکن آن با اختلافی بسیار کم برابر با 1 دلار آمریکا است. وجود این نوع ارزهای دیجیتال بیشتر برای معامله گرانی که هر روز در حال داد و ستد هستند، اهمیت فراوانی دارد. در حال حاضر تقاضا برای خرید دلار تتر بسیار زیاد است. با وجود اینکه اکثر معامله گران تتر را به عنوان ابزاری برای داد و ستدهای خود در صرافی ها نگهداری می‌کنند، برخی دیگر علاقه‌ای به ریسک کردن و نگهداری توکن های خود در صرافی های ارز دیجیتال نداشته و ترجیح میدهند تترهای خود را در کیف پولی با امنیت بالا نگهداری کنند. بر همین اساس در مطلب پیش رو بهترین کیف پول تتر به همراه لینک دانلود هر کدام برای کاربران محترم سیگنال معرفی شده است.

نیم نگاهی به استیبل کوین تتر و نحوه عملکرد آن

تتر با نماد اختصاری USDT بدون شک بهترین و محبوب ترین استیبل کوین دنیا است که بیشترین استفاده را در معاملات روزمره دارد. بر اساس گزارشات منتشر شده از شرکت پشتیبان تتر عمده پشتوانه این ارز دیجیتال را دلار تشکیل می‌دهد و به همین دلیل قیمت تتر اختلاف ناچیزی با یک دلار آمریکا دارد. به عنوان مثال در زمان نوشتن این مطلب قیمت هر واحد تتر (USDT) معادل 1.01 دلار میباشد که 0.01 در این میان اختلاف ناچیزی محسوب می شود.

تتر در آغاز کار با استفاده از بلاک چین بیت کوین روی پلتفرم Omni عرضه شد و بعداً نسخه های دیگری از آن روی بلاک چین های اتریوم و ترون به وجود آمد. به عبارت دیگر تتر هم توکن ERC20 و هم توکن TRC20 محسوب می‌شود. لازم به ذکر است به توکن هایی که روی بلاک چین اتریوم عرضه می‌شوند، توکن ERC20 و توکن هایی که روی بلاک چین ترون هستند، توکن TRC20 گفته میشود.

آشنایی با کیف پول تتر و انواع آن

نکته‌ای که در اینجا اهمیت پیدا می‌کند این است که Tether روی سه پلتفرم مختلف قابل استفاده است که عبارتند از:

  1. پلتفرم Omni
  2. بلاک چین اتریوم (Ethereum)
  3. بلاک چین ترون (Tron)

بنابراین شخصی که قصد انتقال تترهای خود به کیف پولی دیجیتال را دارد، ابتدا باید بداند که از کدام یک از این سه نسخه تتر استفاده می‌کند؛ زیرا هیچکدام از این سه نوع تتر با یکدیگر سازگار نیستند و قابلیت ارسال به آدرس های یکدیگر را ندارند. یعنی اگر با استفاده پلتفرم اتریوم تترهای خود را از این صرافی ارسال می‌کنید، باید حتما به آدرسی در کیف پول خود که مربوط به توکن‌های ERC20 تتر است ارسال کنید، در غیر این صورت پولهایتان را از دست میدهید.

صرافی های ارز دیجیتال ارسال پول به کیف پول‌های متفاوتی برای تتر را پشتیبانی می‌کنند. به عنوان مثال ممکن است یک صرافی فقط امکان ارسال تتر با استفاده از پلتفرم Omni و اتریوم را داشته باشد و امکان ارسال تتر با بلاک چین ترون را پشتیبانی نکند یا بالعکس.

پس این نکته اهمیت زیادی دارد که بدانید می‌خواهید از کدام یک از پلتفرم‌های تتر برای دریافت و ارسال استفاده کنید تا کیف پول مناسب با آن پلتفرم را انتخاب کنید. البته در حال حاضر کیف پول‌هایی هم هستند که امکان نگهداری، ارسال و دریافت تتر روی هم سه پلتفرم را به کاربر می‌دهند.

بهترین روش برای فهمیدن اینکه آدرس تتر کیف پول شما مربوط به کدام یک از این 3 پلتفرم است، چک کردن آن است. برای اینکار می‌توانید از راهنمای زیر استفاده کنید:

در حال حاضر بسیاری از صرافی ها دیگر از تترهای پلتفرم Omni پشتیبانی نمی‌کنند و اغلب توکن‌های تتر ERC20 را مورد پشتیبانی قرار داده‌اند. این کار باعث ساده‌تر شدن کارها می‌شود؛ یعنی می‌توانید از کیف پول‌هایی که توکن‌های ERC20 را پشتیبانی می‌کنند، برای نگهداری تترهای خود استفاده کنید.‌ با این وجود حواستان باید خیلی به آدرس کیف پول خود چه در هنگام ارسال و چه در هنگام دریافت تتر باشد و از اینکه تترهای خود را به کیف پول درستی ارسال می‌کنید حتما اطمینان حاصل نمایید.

پیشنهاد می‌شود برای اینکه بتوانید ریسک از دست دادن دارایی های دیجیتالی خود را کاهش دهید، در اولین تراکنش خود مبلغ کمی را به آدرس کیف پول ارسال کنید تا از رسید مبلغ و عدم اشتباه اطمینان حاصل کنید. پس از اینکه مطمئن شدید مشکلی در ارسال و دریافت وجود ندارد، می‌توانید مبالغ بیشتر را به راحتی و بدون دردسر به کیف پول خود یا سایر افراد ارسال نمایید.

نکات مهم برای انتخاب بهترین کیف پول تتر

انتخاب کیف پول به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. نمی‌شود قطعی گفت بهترین کیف پول کدام است؛ بلکه شما باید با توجه به نیازها و تقاضای خود کیف پول مناسب را انتخاب کنید.

شاید شما فردی باشید که اولویت اولش امنیت کیف پول است و حاضر است برای اینکه کیف پولی امن‌تر داشته باشید هزینه کند یا بالعکس شاید شما فردی باشید که علاقه‌ای به هزینه کردن برای کیف پول ندارید و قصد شما استفاده از کیف پول‌های رایگانی است که بالاترین امنیت و امکانات را ارائه می‌دهند. یا حتی شاید شما فردی هستید که بدنبال نوسان گیری از بازار ارز دیجیتال هستید و ترجیح می‌دهید تترهای خود را بصورت آنلاین در صرافی‌ها نگه دارید و ریسک امنیتی این کار را به جان بخرید!

با این حال مهم‌ترین فاکتورهایی که در هنگام انتخاب کیف پول برای نگهداری تترهای خود باید مد نظر قرار دهید عبارتند از:

لیست انواع کیف پول تتر (USDT) و معرفی بهترین ها

حالا که با ارز دیجیتال تتر و اینکه چگونه کیف پولی خوب برای نگهداری توکن‌های تتر خود انتخا کنید آشنا شدید، لیست بهترین کیف پول‌های تتر در سال 2020 میلادی را مورد بررسی قرار می‌دهیم:


کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S


کیف پول تتر Ledger Nano S

کیف پول های سخت افزاری در سال‌های اخیر محبوب زیادی کسب کرده‌اند و کیف پول لجر نانو اس یکی از بهترین و محبوب‌ترین آنها میباشد که بیش از یک میلیون دستگاه از آن طی یکی دو سال اخیر در سراسر جهان به فروش رفته است.

این کیف پول بالاترین امکانات امنیتی را برای کاربرانش فراهم می‌کند و با استفاده از صفحه نمایشگر OLED که روی آن طراحی شده است به کاربر امکان رهگیری و تایید تراکنش‌ها را می‌دهد. در واقع برای تایید تراکنش‌ها با این کیف پول باید دکمه‌های تعبیه شده روی آن را فشار دهید؛ در غیر اینصورت هیچ تراکنشی تأیید نمی‌شود.

پس تنها در حالتی می‌شود به پول‌های شما در این کیف پول دستبرد زد که سارق بصورت فیزیکی به آن دسترسی داشته باشد. این نوع از کیف پول‌ها به این دلیل که آنلاین نبودن و عدم فعالیت در بستر وب قابل هک هم نیستند. با این وجود که این کیف پول فقط تترهای نوع ERC20 را پشتیبانی می‌کند، توسط افراد زیادی به عنوان یکی از بهترین راهکارها برای نگهداری توکن‌های تتر پیشنهاد می‌شود.

از جمله مزایا و امکاناتی که این کیف پول برای کاربران خودش فراهم می‌کند، میتوان موارد زیر را نام برد:

علاوه بر کیف پول لجر نانو اس، نسخه جدیدتر این کیف پول با نام Ledger Nano X هم در بازار موجود است که امکانات بیشتری نسبت به لجر نانو اس دارد و البته قیمتش هم بالاتر است. این کیف پول را هم می‌توان به عنوان بستری امن برای نگهداری توکن های USDT در نظر گرفت و به همین دلیل در لیست بهترین کیف پول های تتر قرار داد.


کیف پول نرم افزاری Atomic


کیف پول تتر Atomic

بدون شک یکی از کیف پول‌های تازه وارد به دنیای ارزهای دیجیتال که در مدتی کوتاه توانسته افراد زیادی را به خود جذب کند، کیف پول Atomic است. این کیف پول با تمرکز روی امنیت، حفظ حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن ساخته شده و در کنار همه این ها امکانات متعدد دیگری هم برای کاربران خود فراهم می‌کند.

در لیست پشتیبانی این کیف پول بیش از 300 ارز دیجیتال از جمله توکن‌های ERC20 و TRC20 تتر وجود دارد. در واقع تنها نوعی از تتر که کیف پول Atomic پشتیبانی نمی‌کند، تتر پلتفرم Omni است.

علاوه بر امنیت خوبی که این کیف پول برای کاربران خود فراهم می‌کند، امکانات متعددی مانند اتمیک سوآپ (Atomic Swap)، قراردادهای هوشمند و پلتفرم هایی مانند Changelly و Shapeshift برای معاوضه ارزهای دیجیتال با یکدیگر در آن وجود دارد.

از جمله مزایای این کیف پول که آن را به یکی از بهترین گزینه‌ها تبدیل کرده می‌توان موارد زیر را نام برد:

دانلود کیف پول Atomic


کیف پول دسکتاپ و موبایل Exodus


کیف پول تتر Exodus

کیف پول نرم افزاری Exodus برنامه‌ای قدرتمند است که توانست در اوایل سال 2016 میلادی در میان طرفداران ارزهای دیجیتال محبوبیت زیادی پیدا کند. دلیل این اتفاق این بود که در آن زمان هنوز کیف پول تحت دسکتاپی که مطمئن و قابل اعتماد باشد، وجود نداشت.

هنوز هم بسیاری از کاربران از Exodus برای نگهداری توکن های ERC20 خود استفاده می‌کنند و از رابط کاربری ساده و امنیت این کیف پول راضی هستند.

یکی از بهترین ویژگی های کیف پول اکسودوس سازگاری آن با کیف پول سخت افزاری TREZOR است؛ یعنی می‌توانید از امنیت کیف پول سخت افزاری و سادگی و در دسترس بودن کیف پول نرم افزاری بصورت همزمان بهره ببرید.

نحوه ذخیره کردن تتر در این کیف مانند سایر توکن های ERC20 مورد پشتیبانی آن است. در حال حاضر کیف پول سخت افزاری Exodus حدوداً 33 توکن ERC20 مختلف را پشتیبانی می‌کند.

از دیگر امکانات قابل توجه اکسودوس قابلیت معاوضه ارزهای دیجیتال با یکدیگر است که باعث می‌شود از نوسانات قیمتی مصون بمانید و ضرر نکنید. کیف پول Exodus روی سیستم عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس قابل نصب و اجرا است که میتوانید از لینک زیر آن را دانلود نمایید:

دانلود کیف پول Exodus


کیف پول موبایل Coinomi


کیف پول تتر Coinomi

Coinomi یکی از محبوب ترین کیف پول های موبایلی برای سیستم عامل های اندروید و iOS است. این کیف پول غیرحضانتی به شما امکان ارسال، دریافت و ذخیره کردن بیش از 120 ارز دیجیتال مختلف از جمله تتر (USDT) را می‌دهد.

بهترین مزیت این کیف پول نسبت به سایر کیف پول‌های معرفی شده در این مطلب، پشتیبانی آن از هر سه نوع توکن های تتر است. از دیگر امکانات و مزایای این کیف پول موبایلی می‌توان موارد زیر را نام برد:

دانلود کیف پول Coinomi


کیف پول تحت وب MyEtherWallet


کیف پول تتر MyEtherWallet

اگر دنبال کیف پولی تحت وب برای نگهداری توکن‌های USDT خود هستید، MyEtherWallet گزینه خوبی خواهد بود. MyEtherWallet یکی از با سابقه‌ترین کیف پول‌های تحت وب و کیف پول رسمی اتریوم است. این کیف پول مطمئن و محبوب بیش از 1000 توکن ERC20 را پشتیبانی می‌کند. (تقریبا تمامی توکن‌هایی که در بستر اتریوم اجرا می‌شوند را پشتیبانی می‌کند)

به همین دلیل شما به راحتی می‌توانید توکن‌های تتر خود را با استفاده از MyEtherWallet ذخیره و مدیریت کنید. این کیف پول غیرحضانتی است و با استفاده از عبارت یادآوری که در اختیار شما قرار می‌دهد، در صورت بروز مشکل به راحتی می‌توانید تترهای خود را بازیابی کنید. MyEtherWallet به شما امکان تهیه نسخه پشتیبان را هم می‌دهد.

باید همیشه حواستان به عبارت بازیابی و نسخه پشتیبان باشد و از اینکه عملیات بک آپ به درستی انجام شده اطمینان حاصل کنید؛ زیرا گم کردن هریک از این دو به معنای از دست دادن تمامی دارایی های دیجیتالی شما خواهد بود.

از دیگر امکانات قال توجه MyEtherWallet سازگاری آن با کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس است. در نتیجه با استفاده از این کیف پول و همگام سازی آن با لجر نانو ایکس، می‌توانید از امنیت کیف پول سخت افزاری و در دسترس بودن کیف پول نرم افزاری بصورت همزمان استفاده کنید.

سایت کیف پول MyEtherWallet


کیف پول تحت وب Guarda


کیف پول تتر Guarda

نسخه تحت وب کیف پول Guarda یکی از بهترین و محبوب‌ترین کیف پول‌های موجود در بازار ارزهای دیجیتال است. این کیف پول بسیار کاربرپسند است و از طریق هر دستگاهی که به اینترنت متصل باشد، قابل دسترسی است.

کیف پول گوآردا دو نسخه Omni و ERC20 توکن‌های تتر را پشتیبانی می‌کند. بیایید با هم چند نمونه از مزایای این کیف پول را بررسی کنیم:

دانلود کیف پول Guarda

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

ترون پروتکلی غیرمتمرکز بر پایه بلاک چین است که به کاربران امکان تولید، انتشار و ذخیره محتوا را بصورت ناشناس و بدون صرف هیچ هزینه‌ای می‌دهد. ارز رمزپایه ترون (TRX) توسط شخصی به نام جاستین سان ساخته شد و تمرکز اصلی آن ایجاد ساختاری بین المللی برای تولید محتوا با استفاده از تکنولوژی ذخیره سازی توزیع شده است. یعنی تمام کارهایی که در شبکه Tron در زمینه محتوا انجام می‌شود، بدون نیاز به استفاده از شخص ثالث و شبکه های اجتماعی همچون یوتیوب و اسپاتیفای امکان پذیر است و کاربر کنترل کامل بر محتوای خود خواهد داشت. اگر قصد نگهداری کوین های ترونیکس را دارد، بهتر است روشی امن برای این کار انتخاب کنید تا از هک و دزدیده شدن دارایی های دیجیتالی خود جلوگیری نمایید. در این مطلب انواع کیف پول ترون و امکانات هر کدام را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

آشنایی مقدماتی با ارز دیجیتال ترون

گفتیم که ترون شبکه ای غیرمتمرکز برای تولید محتوا است؛ یعنی زمانی که کاربران ترون محتوا یا ویدئویی تولید می‌کنند، می‌توانند مستقیما آن را در بلاک چین Tron آپلود کرده و در ازای آن پول دریافت کنند. برخلاف دیگر شبکه های اجتماعی مانند یوتیوب که حق سانسور کردن محتوای شما را دارند، در شبکه ترون کنترل کامل محتوا و نحوه انتشار آن دست خود کاربر است و شخص دیگری در آن دخالت ندارد.

در حال حاضر ترون به یکی از بهترین ها در دنیای ارزهای دیجیتال تبدیل شده است و یکی از 20 ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش و حجم بازار است. برنامه‌های غیرمتمرکز زیادی روی بلاک چین ترون ساخته شده و اجرا می‌شوند. کوین بومی این شبکه ترونیکس یا به اختصار TRX نام دارد که بصورت گسترده در بلاک چین ترون مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ارز دیجیتال ترون ابتدا بصورت یک توکن ERC20 روی بلاک چین اتریوم ارائه شد، اما در ژوئن سال 2018 ترون شبکه انحصاری خود را ایجاد کرد و کوین های TRX از شبکه اتریوم به شبکه اصلی منتقل شدند.

لیست انواع کیف پول ترون (TRX)

امن ترین مکان برای نگهداری کوین های TRX کیف پول های دیجیتال هستند. کیف پول‌های دیجیتالی در انواع مختلف سخت افزاری، تحت وب، دسکتاپ، موبایلی و کاغذی موجود هستند. لیست بهترین کیف پول های ترون در سال 2019 میلادی به شرح زیر است:


کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس


کیف پول ترون لجر نانو ایکس

اگر قبلا درباره کیف پول لجر نانو اس چیزی شنیده باشید یا درباره آن خوانده باشید، باید بدانید Ledger Nano X در واقع همان لجر نانو اس است که یکسری امکانات جدید به آن اضافه شده است. این کیف پول سخت افزاری داری یک باتری قابل شارژ و مجهر به فناوری بلوتوث است؛ در نتیجه با استفاده از بلوتوث و بدون نیاز به کابل USB یا OTG به گوشی‌های موبایل اندروید و iOS متصل می‌شود.

به علاوه طراحی و صفحه نمایشگر این کیف پول بسیار شیک‌تر و بهتر از لجر نانو اس است، اما از لحاظ امنیتی هر دو کیف پول به یک اندازه امن هستند. کیف پول Ledger Nano X بیش از 1000 ارز دیجیتال مختلف از جمله ترون را پشتیبانی می‌کند و کنترل کامل کوین های ترون را با استفاده از عبارت بازیابی (Seed Phrase) به شما میسپارد. حتما این عبارت بازیابی را در جایی امن نگهداری کنید؛ زیرا گم کردن یا فراموش کردن آن به معنی گم کردن تمامی کوین‌هایی است که روی کیف پول خود ذخیره کرده‌اید.

لجر نانو ایکس پشتیبانی از ارز رمزنگاری شده ترون را به تازگی آغاز کرده و در حال حاضر با استفاده از برنامه دسکتاپ Tronscan که توسط تیم ترون توسعه داده شده، با استفاده از این کیف پول به راحتی می‌توانید کوین‌های ترونیکس خود را ذخیره و مدیریت کنید.


کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس


کیف پول ترون لجر نانو اس

Ledger Nano S یکی از بهترین کیف پول‌هایی است که می‌توانید داشته باشید. این کیف پول به علت آفلاین بودن بالاترین سطح امنیتی را دارد و بیش از 700 نوع ارز دیجیتال مختلف از جمله ترون را پشتیبانی می‌کند.

این کیف پول شبیه به فلش مموری همراه با یک صفحه نمایشگر OLED است که به وسیله آن می‌توانید کلیدهای خصوصی و تراکنش‌های خود را کنترل کنید. به علاوه با خرید ایلجر نانو اس آخرین آپدیت‌های فریمورها و برنامه لجر بصورت رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد تا بتوانید بهترین تجربه را از استفاده این کیف پول داشته باشید.

همانند لجر نانو ایکس کیف پول نانو اس هم به تازگی ارز دیجیتال ترون را پشتیبانی می‌کند، و با استفاده از برنامه Tronscan افراد می‌توانند کوین‌های ترونیکس خود را از داخل کیف پول مدیریت و ذخیره کنند. همچنین مانند سایر ارزهای دیجیتال در این کیف پول کلیدهای خصوصی ترون شما همیشه در کامپیوترتان ذخیره می‌شوند و شخص دیگری به آن‌ها دسترسی ندارد.


کیف پول سخت افزاری ترزور


کیف پول ترون ترزور

یکی دیگر از کیف پول های سخت افزاری که کوین های TRX را پشتیبانی می‌کند، کیف پول ترزور است. قیمت این کیف پول نسبت به دو کیف پول قبلی (لجر نانو ایکس و نانو اس) پایین‌تر است. کیف پول سخت افزاری Trezor توسط شرکتی به نام Satoshi Labs واقع در جمهوری چک ساخته شده است. ترزور کیف پولی چندارزی است که علاوه بر ترون امکان نگهداری بیش از 700 ارز دیجیتال دیگر در آن وجود دارد.

وقتی گفته می‌شود کیف پولی سخت افزاری است به این معنی است که کلیدهای خصوصی شما در محیطی امن و آفلاین نگهداری می‌شوند. همانند لجر نانو اس و نانو ایکس این کیف پول هم دارای صفحه نمایشگری با دو دکمه تعبیه شده روی آن است که با استفاده از این دکمه‌ها باید اطلاعات تراکنش خود را وارد کنید.

همچنین اگر به دنبال کیف پولی با رابط کاربی ساده تر هستید، کیف پول ترزور مدل T به شما پیشنهاد می‌شود. مدل T داری صفحه نمایشگری لمسی است که وارد کردن اطلاعات را نسبت به مدل دیگر کیف پول ترزور برای شما راحت‌تر می‌کند. به علاوه مدل T کوین‌هایی مانند مونرو و ریپل را پشتیبانی می‌کند که در مدل دیگری ترزور امکان نگهداری آن‌ها وجود ندارد. لازم به ذکر است قیمت مدل T کیف پول ترزور تقریبا دو برابر قیمت مدل ساده این کیف پول است.


کیف پول نرم افزاری Exodus


کیف پول ترون Exodus

کیف پول چندارزی و تحت دسکتاپ Exodus که یکی از شناخته شده ترین و محبوب‌ترین کیف پول های نرم افزاری است، به تازگی ارز دیجیتال ترون را هم پشتیبانی می‌کند. اکسودوس کیف پولی بسیار ساده و با رابط کاربری جذاب برای نگهداری و مدیریت دارایی های دیجیتالی شما است.

برای استفاده از Exodus نیاز به ثبت نام یا ثبت اطلاعات هویتی در هیچ جایی ندارید؛ در عوض با استفاده از عبارت بازیابی که در اختیارتان قرار می‌گیرد و رمز عبوری که خودتان انتخاب می‌کنید، می‌توانید به حساب خود دسترسی داشته باشید.

نگهداری این عبارت بازیابی در مکانی امن اهیمت زیادی دارد؛ زیرا Exodus نسخه پشتیبانی از آن تهیه نمی‌کند و کنترل پول هایتان کاملاً با خود شماست. پس در صورت استفاده از اکسودوس حتما سعی کنید تا عبارت بازیابی خود را فراموش یا گم نکنید.

این کیف پول تاکنون بازخوردهای بسیار خوبی داشته و اکثر افرادی که از آن استفاده کرده‌اند راضی بوده‌اند. همچنین تیم توسعه دهنده اکسودوس با حساسیت و تمرکز خاصی بصورت مستمر در حال بهبود عملکرد و بروزرسانی کیف پول خود هستند. بنابراین می‌توانید با خیال راحت از Exodus استفاده نموده و کوین‌های TRX خود را در آن ذخیره نمایید. در حال حاضر کیف پول Exodus روی سیستم عامل‌های لینوکس، مک و ویندوز قابل اجرا است.

دانلود نرم افزاری Exodus


کیف پول نرم افزاری Guarda


کیف پول ترون Guarda

Guarda کیف پولی غیرحضانتی و چندارزی است که ذخیره‌سازی مطمئن کوین‌های TRX را برای شما فراهم می‌کند. مهم‌ترین مزیت این کیف پول این است که علاوه بر ترون ارزهای دیجیتال زیادی را پشتیبانی می‌کند. به عنوان مثال امکان ذخیره سازی ریپل، بیت کوین، لایت کوین، بیت کوین کش، اتریوم کلاسیک، اتریوم و زی کش در این کیف پول وجود دارد.

این کیف پول توسط موسسات مختلف مرتبط با ارز دیجیتال مانند بنیاد زی کش، بنیانگذاران بیت کوین گولد و سایت رسمی اتریوم کلاسیک به رسمیت شناخته شده است. کیف پول Guarda یکی از بهترین گزینه‌های موجود است که نه تنها برای نگهداری ارزهای دیجیتال می‌توان از آن استفاده کرد، بلکه امکانات کاربردی متنوعی هم برای کاربران فراهم کرده و توانسته افراد زیادی را به خود جذب کند.

کاربران موبایلی می‌توانند کیف پول Guarda را برای پلتفرم های اندورید و iOS دانلود کنند و کسانی که قصد استفاده از این کیف پول در کامپیوتر خود را دارند امکان اجرای آن در سیستم عامل های ویندوز و مک وجود دارد. با استفاده از این کیف پول دیجیتال کاربران می‌توانند ارزهای دیجیتال مختلف را ارسال، دریافت، ذخیره و معاوضه کنند.

دانلود کیف پول Guarda


کیف پول نرم افزاری Atomic


کیف پول ترون Atomic

کیف پول Atomic به کاربران امکان خرید، فروش و ذخیره‌سازی بیش از 300 نوع ارز دیجیتال مختلف را با استفاده از پلتفرم Atomic Swap می‌دهد. در حال حاضر این کیف پول ارزهای دیجیتال بسیاری از جمله بیت کوین، اتریوم، ریپل، ترون، لایت کوین و مونرو را پشتیبانی می‌کند.

کاربران می‌توانند ارزهای دیجیتال خود را با تکنولوژی غیرحضانتی Atomic Swap و با استفاده از دفتر سفارشات غیرمتمرکز معاوضه کنند. مزیت اصلی این کیف پول امکانات منحصربفرد و رابط کاربری بسیار ساده آن است. از جمله امکانات خوب کیف پول Atomic که آن را به یکی از بهترین گزینه‌ها برای نگهداری ترون تبدیل کرده است، می‌توان امنیت بالا و چند ارزی بودن را نام برد.

دانلود کیف پول Atomic


کیف پول موبایل Trust


کیف پول ترون Trust

کیف پول تراست همانگونه که از نامش پیداست، کیف پولی مطمئن و قابل اعتماد برای نگهداری کرین‌های ترون شماست. این کیف پول یکی از جامع‌ترین کیف پول‌های موبایلی است که اخیرا توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده.

با استفاده از کیف پول تراست می‌توانید ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم، توکن‌های ERC20، توکن‌های ERC223 و ترون را ذخیره کنید. با استفاده از این کیف پول نیاز نیست که نگران امنیت پول‌های خود باشید، به این دلیل که با استفاده از عبارت بازیابی که در هنگام نصب ایجاد می‌شود کنترل کامل پول‌هایتان در دستان شما است.

به علاوه با استفاده از این کیف پول HD چند ارزی، مرورگر وبی در اختیار شما قرار می‌گیرد که توسط آن می‌توانید مستقیما با برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapp) در ارتباط باشید. در حال حاضر کیف پول تراست روی هردو سیستم عامل اندروید و iOS قابل اجراست و ترون را پشتیبانی می‌کند.

دانلود کیف پول Trust


کیف پول موبایل Cobo


کیف پول ترون Cobo

یکی دیگر از کیف پول های چندارزی و HD که احتمال نگهداری ترون هم در آن وجود دارد، کیف پول موبایل Cobo است. این کیف پول برای کاربران هر دو سیستم عامل اندروید و iOS قابل اجرا است و امنیت بالایی را برای کاربران فراهم می‌کند.

با استفاده از کیف پول Cobo امنیت لازم را در سطح سیستم های بانکی خواهید داشت؛ به این دلیل که کنترل عبارت بازیابی در اختیار خود شماست. در واقع کنترل دارایی‌هایتان با خود شماست و شخص ثالثی بر آن‌ها کنترل ندارد. از جمله امکانات امنیتی این کیف پول می‌توان احراز هویت دو عاملی (2FA)، اعتبارسنجی پسورد برای هرگونه برداشت از حساب و سطوح مختلف امنیتی و محدودیت‌های برداشت از حساب مختلف را نام برد.

برای ثبت نام و شروع به استفاده از کیف پول کوبو نیاز به دادن هیچگونه اطلاعات هویتی و شخصی ندارید، بنابراین این کیف پول برای افرادی که حریم خصوصی اهمیت زیادی برایشان دارد، گزینه‌ی مناسبی است.

این کیف پول علاوه بر ترون ارزهای دیجیتال دیگری همچون بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، ایاس، دش و طیف گسترده‌ای از سایر ارزهای رمزنگاری شده را پشتیبانی می‌کند. کیف پول Cobo یکی از پیشگامان در استفاده از الگوریتم گواهی اثبات سهام (PoS) و استفاده از استخر استخراج (Mining Pool) است.

Cobo در آگوست سال 2017 میلادی معرفی شد و یکی از تازه واردان به دنیای کیف پول‌های دیجیتال است. با این وجود با توجه به امکانات و ویژگی‌های امنیتی که دارد، میتوان آن را به عنوان یکی از گزینه‌های خوب برای نگهداری ترون در نظر گرفت.

دانلود کیف پول Cobo


کیف پول موبایل TronWallet


کیف پول ترون TronWallet

این کیف پول توسط شرکت ترون توسعه داده شده و کیف انحصاری این ارز دیجیتال است. کیف پول موبایلی ترون پیشنهاد اصلی شرکت TRON برای نگهداری کوین های ترونیکس (TRX) است. این کیف پول بصورت نسخه اندرویدی و نسخه iOS موجود است که هریک را به اختصار بررسی می‌کنیم:

کیف پول ترون نسخه iOS

اگر سیستم عامل موبایل شما از نوع iOS است و بدنبال کیف پولی خوب برای نگهداری کوین‌های ترون خود هستید این کیف پول گزینه‌ای مناسب برای شماست. نسخه iOS کیف پول ترون توانایی ذخیره ترون یا هر توکن دیگری روی شبکه ترون را دارد، این کیف پول موبایلی کلیدهای خصوصی شما را فقط داخل موبایلتان ذخیره می‌کند.

استفاده از این کیف پول بسیار ساده است. رابط کاربری آن طوری طراحی شده است که کاربر هنگام استفاده و جست و جو در آن با هیچ مشکلی مواجه نمی‌شود. با این حال اگر قصد نگهداری سایر ارزهای دیجیتال را دارید، چون این کیف پول فقط توانایی ذخیره ترون را دارد بهتر است گزینه های دیگر را بررسی کنید.

دانلود نسخه iOS

کیف پول ترون نسخه اندروید

 کیف پول پیشنهادی تیم ترون برای گوشی‌های اندرویدی همین کیف پول است، رابط کاربری کیف پول اندرویدی ترون بسیار ساده است و به راحتی می‌توان کوین‌های ترونیکس خود را با آن مدیریت کرد.

تمامی اطلاعات خصوصی شما در این کیف پول توسط پسوردی رمزنگاری می‌شود، به علاوه می‌توانید عبارت بازیابی 24 کلمه‌ای انتخاب کنید تا در صورت گم شدن گوشی همراهتان امکان بازیابی پولهایتان فراهم باشد.

کیف پول ترون بصورت کاملاً رایگان از گوگل پلی قابل دانلود است. با این حال اگر بدنبال نگهداری ارزهای دیجیتال دیگری به غیر از ترون هستید، بهتر است کیف پول دیگری را انتخاب کنید.

دانلود نسخه اندروید


کیف پول موبایل Wallet.io


کیف پول ترون Wallet.io

کیف پول موبایلی Wallet.io توسط صرافی Gate.io ساخته شده است. این کیف پول بیشتر مناسب افرادی است که حوصله نگهداری کلیدهای خصوصی و عبارت بازیابی را ندارند. با استفاده از Wallet.io شما کلیدهای خصوصیتان را نگهداری نمی‌کنید. اما این به این معنی نیست که این کیف پول خوب نیست بلکه می‌شود گفت کمی در مقابل حملات سایبری و هک آسیب‌پذیرتر است.

Wallet.io کیف پولی امن و ساده است که با استفاده از آن علاوه بر ترون می‌توانید ارزهای دیجیتال دیگر را هم ذخیره کنید. به علاوه با استفاده از این کیف پول می‌توانید مستقیما وارد حساب خود در صرافی Gate.io شوید. در حال حاضر، کیف پول Wallet.io برای گوشی‌های اندروید و iOS موجود است.

دانلود کیف پول Wallet.io


کیف پول موبایل Bitpie


کیف پول ترون Bitpie

این کیف پول به تازگی وارد بازار ارزهای دیجیتال شده و برای اکثر کاربران ناشناس است، با این وجود ویژگی‌های دارد که باعث شده به یکی از بهترین گزینه‌ها برای طرفدارن ترون تبدیل شود.

کیف پول Bitpie توکن‌های TRC10 و TRC20 را پشتیبانی می‌کند، بنابراین برای ارزهای رمزپایه‌ای مانند تتر یا توکن بیت تورنت که روی شبکه ترون اجرا می‌شوند، گزینه مناسبی است.

همچنین این کیف پول برای افرادی که به ارزهای دیجیتال دیگر مانند ایاس علاقه‌مند هستند کارایی زیادی دارد. به این دلیل که این کیف پول برنامه های غیرمتمرکز سه ارز دیجیتال مختلف از جمله: ترون، Lapp (مربوط به شبکه لایتنینگ) و ایاس را پشتیبانی می‌کند. به این معنی که با استفاده از این کیف پول کاربران به راحتی می‌توانند از برنامه‌های غیرمتمرکز شبکه ترون استفاده کنند. تمامی این امکانات منحصربفرد است که Bitpie را به گزینه‌ای منعطف و همه کاره برای نگهداری ترون تبدیل کرده است.

دانلود کیف پول Bitpie


کیف پول کاغذی ترون


به عقیده بسیاری کیف پول کاغذی امن ترین روش برای نگهداری ارزهای دیجیتال و کوین‌های ترونیکس است، به این دلیل که کیف پول کاغذی روشی کاملا آفلاین برای نگهداری کوین‌ها است. وقتی که از کیف پول کاغذی استفاده می‌کنید، کلیدهای عمومی و خصوصی شما روی یک تکه کاغذ چاپ می‌شوند. مراحل نصب و استفاده از کیف پول کاغذی هم می‌تواند بصورت کاملا آفلاین انجام شود، بنابراین کلیدهای خصوصی شما به هیچ وجه در اینترنت پخش نمی‌شوند.

می‌توانید فایل‌های لازم برای وب سایت کیف پول کاغذی ترون را دانلود نمایید، سپس از این لینک بدون نیاز به اتصال به اینترنت کیف پول کاغذی خود را بسازید:

ورود به وب سایت Tron Paper Wallet

پس از ساخت کیف پول و تهیه چند نسخه کپی، تکه‌های کاغذ پرینت گرفته شده را در مکان‌های امن مختلف نگهداری کنید؛ در این صورت هک یا دزدیده شدن کوین های ترون شما غیرممکن است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

ارز دیجیتال ایاس (EOS) به عنوان نسخه‌ای مقیاس پذیرتر و کاربرپسند تر از اتریوم طراحی شد. در حقیقت این ارز رمزپایه مانند اتریوم پلتفرمی برای برنامه نویسی و پیاده سازی برنامه های غیرمتمرکز (DApps) است. EOS توکن بومی این شبکه است و در زمان نگارش این مطلب به لحاظ ارزش بازار با 2 میلیارد و 490 میلیون دلار یکی از 10 ارز دیجیتال برتر محسوب می‌شود. اگر قصد خرید و نگهداری کوین‌های ای او اس را دارید، ابتدا باید کیف پولی امن برای این کار پیدا کنید. در این میان کیف پول های زیادی وجود دارند که امکان نگهداری EOS در آن‌ها وجود دارد. ما در این مقاله قصد داریم بهترین کیف پول ایاس در سال 2019 میلادی را معرفی نموده و به بررسی امکانات آن بپردازیم.

ارز دیجیتال EOS توسط یک برنامه نویس کامپیوتر به نام دن لریمر (Dan Larimer) که قصد داشت پروتکلی ساده بر مبنای بلاک چین اتریوم بسازد، اختراع شد. در حقیقت او سیستم عاملی را توسعه داد که توانایی مقیاس پذیری عمودی و افقی برنامه های غیرمتمرکز را داشته باشد.

توکن‌های EOS بطور گسترده در این پلتفرم استفاده می‌شود. قبل از اینکه بخواهید از کیف پول ایاس استفاده کنید، نیاز به ساخت یک حساب کاربری EOS دارید. برای این کار کاربران باید نام 12 حرفی که در بلاک چین EOS ذخیره می‌شود، برای حساب کاربری خود انتخاب کنند.

همانطور که گفته شد، ایاس خود را به عنوان پلتفرمی کاربر پسند و مقیاس پذیر اثبات کرده است. این ارز دیجیتال نسخه جدید از اتریوم است؛ در نتیجه پلتفرمی غیرمتمرکز بوده و برنامه های غیرمتمرکز مختلفی را پشتیبانی می‌کند. اینکار باعث حذف هرگونه رابط و شخص ثالثی شده در نتیجه کاربران شبکه به راحتی و بدون هیچ زحمتی می‌توانند با یکدیگر در ارتباط باشند.

نکات مهم برای انتخاب بهترین کیف پول ایاس

قبل از انتخاب کیف پول ایاس موارد زیر را حتما بررسی کنید:

لیست انواع کیف پول ایاس (EOS)

در این مقاله 12 کیف پول برتر برای نگهداری ارز رمزپایه EOS معرفی و ویژگی های هر کدام را بررسی خواهیم نمود. لیست بهترین کیف پول‌ های EOS در سال 2019 میلادی به شرح زیر است:


کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S


کیف پول ایاس Ledger Nano S

کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس یکی از امن ترین، جذاب ترین و پرطرفدارترین کیف پول‌های دیجیتال است. این کیف پول میتواند بهترین ارزهای دیجیتال دنیا را در خود ذخیره نماید.

Ledger Nano S دارای یک نمایشگر OLED است که به کاربران اجازه بررسی مجدد و تایید تراکنش ها با استفاده از دکمه های فیزیکی تعبیه شده روی آن را می‌دهد. در واقع تا زمانی که کاربر با استفاده از این دکمه ها تراکنش‌‌ها را تأیید نکند، هیچ تراکنشی در کیف پول انجام نمی‌شود. در این حالت تنها زمانی شخص دیگری می‌تواند به پول‌های شما دستبرد بزند که کیف پول سخت افزاری شما را سرقت نموده و بصورت فیزیکی به آن دسترسی داشته باشد. به همین دلیل است که کیف پول های سخت افزاری امن ترین گزینه برای نگهداری ارزهای دیجیتال هستند.

کیف پول لجر نانو اس دارای کابل USB است و به راحتی به لپ تاپ یا کامپیوترهای شخصی متصل می‌شود. پس از اینکه که کیف پول از طریق USB به کامپیوتر یا لپ‌تاپ متصل شد، عملیات نصب آن انجام می‌شود و بعد از آن کاربران به راحتی می‌توانند پرتفوی ارزهای دیجیتال خود را در آن مدیریت کنند.


کیف پول سخت افزاری Ledger Nano X


کیف پول ایاس Ledger Nano X

لجر نانو ایکس نسخه بروزرسانی شده کیف پول لجر نانو اس است که توضیحاتی در رابطه با آن ارائه شد. این کیف پول بیش از 1000 نوع ارز دیجیتال مختلف را پشتیبانی می‌کند. قیمت لجر نانو ایکس بالاتر از Ledger Nano S است و مزیت ها و امکانات جدیدی نسبت به آن دارد.

لجر نانو ایکس بدون نیاز به پاک کردن یا نصب دوباره کیف پول‌های قبلی به کاربران امکان ساخت چندین کیف پول در یک کامپیوتر می‌دهد. از دیگر امکانات جدید این کیف پول نسبت به لجر نانو اس قابلیت اتصال بلوتوث آن است که به راحتی به گوشی‌های همراه متصل می‌شود. بقیه ویژگی ها و مزایای این کیف پول درست مانند لجر نانو اس بوده و به همان اندازه از سطح بالایی از امنیت برخوردار میباشد.


کیف پول نرم افزاری Guarda


کیف پول ایاس Guarda

Guarda پیشتاز کیف پول‌های غیرحضانتی و چند ارزی است. این کیف پول تحت وب، دسکتاپ، موبایل و افزونه‌ای روی مرورگر کروم با پشتیبانی بیش از 40 بلاک چین اصلی و بیش از 10,000 توکن دیجیتال قابل دسترسی است. تعداد ارزهای قابل پشتیبانی توسط Guarda همواره در حال گسترش است؛ پس بهتر است با پیگیری صفحات اجتماعی این کیف پول در جریان آخرین اخبار و بروزرسانی های آن باشید.

تمامی نسخه های این کیف پول که بالا به آنها اشاره شد، غیرحضانتی (Non-Custodial) هستند؛ به این معنی که تنها کسی که به پول ها و کلیدهای خصوصی دسترسی دارد فقط خود کاربر است و اطلاعات حساب کاربر فقط در دستگاه او ذخیره می‌شود نه جایی دیگر !

علاوه بر پشتیبانی طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال مختلف از جمله ایاس، بیت کوین، بیت کوین کش، بیت کوین اس وی، اتریوم، اتریوم کلاسیک و مونرو، Guarda امکانات متنوع دیگری هم برای کاربران خود فراهم می‌کند. به عنوان مثال امکاناتی از جمله معاوضه ارزهای دیجیتال با یکدیگر و خرید و فروش با استفاده از کارت های اعتباری بخشی از این قابلیت ها هستند.

دانلود کیف پول Guarda


کیف پول نرم افزاری Infinito


کیف پول ایاس Infinito

Infinito کیف پولی موبایلی است که روی هر دو سیستم عامل اندروید و iOS قابلیت اجرا دارد. از ویژگی‌های امنیتی این کیف پول قفل لمسی و قابلیت تشخیص اثرانگشت آن است؛ یعنی برای باز کردن آن نیاز به اثر انگشت صاحب کیف پول است. رابط کاربری این کیف پول به گونه ای طراحی شده است که حتی مبتدی ترین افراد هم به راحتی می‌توانند از آن استفاده نمایند.

این کیف پول علاوه بر ای او اس، بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش، لایت کوین، نئو و اکثر توکن‌های ERC20 را پشتیبانی می‌کند. همچنین Infinito کیف پولی چند زبانه بوده و به 12 زبان دنیا قابل اجرا است. کلیدهای خصوصی در این کیف پول بصورت آفلاین ذخیره و رمزنگاری می‌شوند که اینکار باعث افزایش امنیت کیف پول شما و محافظت آن در برابر خطرهای احتمالی خواهد شد.

دانلود کیف پول Infinito


کیف پول نرم افزاری GreyMass EOS Voter


کیف پول ایاس GreyMass EOS Voter

GreyMass EOS Voter کیف پولی تحت دسکتاپ است و به لطف رابط کاربری بسیار ساده‌ای که دارد، باعث شده تا کاربران بتوانند کوین‌های EOS خود را به سادگی مدیریت کنند. این کیف پول سبک و کم حجم است و سازگاری کامل با بلاک چین EOS دارد. این کیف پول به شما امکان ذخیره و مبادله کوین‌های EOS و رای دهی برای انتخاب تولیدکنندگان بلاکدر شبکه EOS‌ را می‌دهد.

کیف پول GreyMass EOS Voter برای سیست عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس موجود می‌باشد. این کیف پول امنیت بسیار زیادی دارد و کلیدهای خصوصی در دسترس هیچکس به غیر از خود شما نیست. کلیدهای خصوصی توسط الگوریتم AES-256 رمزنگاری می‌شوند، که این کار باعث می‌شود کلیدهای خصوصی داخل کامپیوتر شما ذخیره شود تا هیچ‌ وقت آن‌ها را گم نکنید.

دانلود کیف پول GreyMass EOS Voter


کیف پول نرم افزاری Atomic


کیف پول ایاس Atomic

اتومیک کیف پولی جدید و چند ارزی در دنیای ارزهای دیجیتال است که تعداد کاربران آن به سرعت در حال رشد است. دلیل اصلی این اتفاق رابط کاربری بسایر ساده این کیف پول و امکانات خوبی است که در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

 این کیف پول غیرحضانتی است به این معنی که کلیدهای خصوصی و اطلاعات شما بصورت آنلاین در سرور هیچ سایتی ذخیره نمی‌شود بلکه تمامی کلیدهای خصوصی در کامپیوتر یا موبایلتان نگهداری می‌شود و کسی به غیر از شما دسترسی و کنترلی بر آن‌ها ندارد.

در حال حاضر اتومیک تحت دسکتاپ و موبایل و سیستم عامل‌های ویندوز، مک، لینوکس، اندروید و iOS قابل دسترسی است و بیش از 400 کوین و توکن مختلف را می‌تواند ذخیره کند. لیست ارزهای دیجیتال قابل پشتیبانی اتومیک هر هفته بروز رسانی و تکمیل می‌شود.

از جمله امکانات خوب کیف پول اتومیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانلود کیف پول Atomic


کیف پول نرم افزاری SimplEOS


کیف پول ایاس SimplEOS

این کیف پول توسط شرکت EOS Rio یکی از تولیدکنندگان بلاک EOS ساخته شده است. SimplEOS با هدف ارتباط و تعامل کاربران با شبکه EOS ساخته شده است، این کیف پول با تمامی امکانات نرم افزار EOS.IO کاملا سازگار است و تحت دسکتاپ و روی سیستم عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس قابل اجرا می‌باشد.

بعد از دانلود و نصب این کیف پول به راحتی می‌توانید کوین‌های EOS را ارسال، دریافت و ذخیره کنید. این کیف پول امکان ساخت چندین حساب را به کاربر می‌دهد، با ایردراپ (Airdrop) ارز دیجیتال EOS سازگار است و درگاهی برای رای دادن کاربران دارد.

یکی از ویژگی‌های خوب این کیف پول امنیت بالای آن است، که آن را به یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای ذخیره کوین‌های ایاس تبدیل کرده است. SimplEOS تمامی اطلاعات را داخل دسکتاپ شما نگداری می‌کند و هیچ اطلاعاتی در سرور آن ذخیره نمی‌شود. با استفاده از این کیف پول کاربران می‌توانند تاریخچه تراکنش‌های خود را مشاهده کنند و لیستی از مخاطبانی که بیشتر با آن‌ها در ارتباط هستند، بسازند.

با این حال اگر قصد نگهداری ازهای دیجیتال دیگر به غیر از ایاس را دارید، این کیف پول گزینه مناسبی برای شما نیست زیرل تنها امکان نگهداری کوین‌های ایاس در آن وجود دارد. همچنین در حال حاضر نسخه موبایلی این کیف پول موجود نمی‌باشد، گفته شده در آینده‌ای نزدیک اپلیکیشن SimplEOS برای گوشی‌های اندروید و iOS ارائه خواهد شد.

دانلود کیف پول SimplEOS


کیف پول نرم افزاری Scatter


کیف پول ایاس Scatter

Scatter کیف پولی دیجیتال برای نگهداری کوین‌های ایاس است که بصورت افزونه‌ای برای مرورگر کروم موجود می‌باشد. این کیف پول با استفاده از الگوریتمی خاص و رمزنگاری نامتقارن، به کاربر امکان امضای تراکنش‌ها و ورود به کیف پول را بدون نیاز به افشای اطلاعات و کلیدهای خصوصی می‌دهد.

با استفاده از این کیف پول، تمامی اطلاعات مهم شما داخل کامپیوترتان ذخیره می‌شود، و حتی زمانی که Scatter اطلاعاتی را به بلاک چین ارسال می‌کند، این اطلاعات بصورت رمزنگاری شده (حروف و اعداد تغییرناپذیر) ارسال می‌شود.

در حال حاضر، Scatter فقط بلاک‌چین‌های ایاس و اتریوم را پشتیبانی می‌کند، اما گفته شده در آینده به این تعداد افزوده خواهد شد. با اینکه نصب و راه‌اندازی این کیف پول ساده است اما استفاده از آن ممکن است کمی برای افراد مبتدی پیچیده باشد. همچنین گفته شده است در آینده‌ای نزدیک نسخه دسکتاپ این کیف پول هم عرضه خواهد شد.

دانلود کیف پول Scatter


کیف پول نرم افزاری Freewallet


کیف پول ایاس Freewallet

این کیف پول یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای نگهداری کوین‌های ایاس است. کیف پول Freewallet امکانات امنیتی بسیار خوبی دارد که باعث شده به یکی از بهترین کیف پول‌های ایاس تبدیل شود. به علاوه این کیف پول ارزهای دیجیتال دیگر هم پشتیبانی می‌کند و روی گوشی‌های موبایل اندروید و iOS اجرا می‌شود.

مهم ترین ویژگی این کیف پول ویژگی‌های امنیتی منحصر بفرد آن است. با استفاده از Freewallet تمامی توکن‌های ایاس در بستری آفلاین نگهداری می‌شوند که این خود باعث افزایش امنیت می‌گردد. این کیف پول برای افزایش امنیت امکان استفاده از پین کد، اثرانگشت و احراز هویت دوعاملی را برای کاربران فراهم کرده است. همچنین Freewallet دارای قابلیت چندامضایی (multi-signature) تراکنش‌ها است.

نکته‌ای که باید به آن اشاره شود این است که این کیف پول محدودیت تراکنش روزانه یا هفتگی دارد که مقدار آن توسط کاربر بصورت دلخواه تنظیم می‌شود، برای اینکه اطمینان حاصل شود در آن بازه زمانی تعریف شده شخص دیگری بیشتر از مقدار انتخابی کاربر تراکنش انجام ندهد.

از دیگر ویژگی‌های Freewallet می‌توان امکان چت کردن، تایید تراکنش‌ها توسط ایمیل، اشتراک گذاری آدرس کیف پول در شبکه‌های اجتماعی نظیر فیس‌بوک و توییتر، پشتیبانی از زبان‌های مختلف دنیا مانند: چینی – آلمانی – فرانسوی – اسپانیایی – روسی و پشتیبانی شبانه‌روزی آن را نام برد.

دانلود کیف پول Freewallet


کیف پول موبایل imToken


کیف پول ایاس imToken

imToken کیف پولی موبایلی و چند ارزی برای نگهداری ایاس، اتریوم، بیت کوین و … است. این کیف پول به شما امکان مدیریت چندین کیف پول زنجیره‌ای با یک رمز ورود را می‌دهد. با استفاده از این کیف پول می‌توانید به راحتی پول خود را مدیریت کنید و به وسیله QR کد کوین‌هایتان را ارسال و دریافت کنید.

تمامی اطلاعات و کوین‌های شما در imToken بصورت آفلاین نگهداری می‌شوند. به علاوه با استفاده از این کیف پول می‌توانید برنامه‌های غیرمتمرکز را اعتبارسنجی کنید و تراکنش‌ها را از طریق مرورگر این اپلیکیشن امضا نمایید. همچنین در این کیف پول امکان معاوضه کوین‌های مختلف هم وجود دارد. اگر قبلا کیف پول EOS دیگری داشته باشید به راحتی می‌توانید آن را به پلتفرم imToken تبدیل کنید.

از امکانات خوب این کیف پول ایاس موارد زیر را می‌توان نام برد:

دانلود کیف پول imToken


کیف پول موبایل Lumi


کیف پول ایاس Lumi

لومی کیف پولی چند ارزی و تازه وارد به دنیای ارزهای دیجیتال است، که بصورت نرم افزار موبایلی روی سیستم عامل‌های اندروید و iOS و تحت وب قابل استفاده است. این کیف پول متن باز و HD امکان خرید، ذخیره، معاوضه کوین‌ها و جست و جو در برنامه‌های غیرمتمرکز EOS را می‌دهد.

 در حال حاضر علاوه بر ای او اس، این کیف پول رمز ارزهای بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش، ای او اس و اکثر توکن‌های ERC20 را پشتیبانی می‌کند. تیم لومی قصد دارد تا در آینده‌ای نزدیک، از برنامه‌های غیرمتمرکز EOS پشتیبانی کند و با فرآیند رای گیری بلاک‌چین‌ها  ادغام شود تا به کاربران امکان رای دادن برای انتخاب تولیدکنندگان بلاک‌ها را بدهد.

هدف این کیف پول این بوده است که به گزینه‌ای مناسب هم برای افراد مبتدی و هم برای افراد حرفه‌ای تبدیل شود. این کیف پول امنیت زیادی دارد و امکان استفاده از عبارت یادآوری 12 کلمه‌ای برای بازیابی حساب کاربران در آن وجود دارد. هیچ اطلاعات شخصی از افراد توسط تیم لومی گرفته نمی‌شود، در واقع این کیف پول برای حریم خصوصی کاربران خود ارزش زیادی قائل است.

دانلود کیف پول Lumi


کیف پول کاغذی ایاس


کیف پول ایاس کاغذی

همانند کیف پول کاغذی بیت کوین، ارز دیجیتال ایاس هم کیف پول کاغذی دارد. کیف پول کاغذی کیف پولی فیزیکی است که بصورت آنلاین ایجاد شده و روی تکه کاغذی چاپ می‌شود. این نوع کیف پول به این دلیل که به اینترنت متصل نیست، بسیار امن است. در واقع تا زمانی که کیف پول کاغذی را در مکانی امن نگهداری کنید هیچکس نمی‌تواند آن را هک کند چون باید بصورت فیزیکی به آن دسترسی داشته باشد.

با این حال یک کیف پول کاغذی می‌تواند دزدیده و گم شود یا به وسیله آب و گرما خراب شود. به همین دلیل اگر کیف پول کاغذی را انتخاب می‌کنید حتما چند نمونه کپی از آن در مکان‌های امن مختلف نگهداری کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

لایت کوین (Litecoin) ارز دیجیتالی متن باز و همتا به همتا است که با هدف کاهش کارمزد تراکنش‌ها و افزایش سرعت پردازش نسبت به شبکه بیت کوین طراحی شده است. از زمان پیدایش لایت کوین در سال 2011 میلادی این ارز دیجیتال توانسته به یکی از شناخته شده ترین و محبوب‌ترین ارزهای رمزپایه تبدیل شود و در لیست 10 ارز برتر بازار قرار بگیرد. اگر شما هم به فکر خرید لایت کوین و نگهداری کوین‌های آن هستید، ابتدا باید کیف پول خوبی برای این کار پیدا کنید. کیف پول‌های دیجیتال زیادی هستند که امکان نگهداری لایت کوین را به کاربر می‌دهند، اما همیشه سعی کنید کیف پولی را انتخاب کنید که با نیازهای شما بیشترین مطابقت را داشته باشد. در این مطلب بهترین کیف پول لایت کوین در سال 2019 میلادی را معرفی و بررسی خواهیم نمود.

نکات مهم برای انتخاب بهترین کیف پول لایت کوین

اگر قصد نگهداری ارزهای دیجیتال مختلف از جمله لایت کوین، بیت کوین و اتریوم را دارید، نکاتی هست که باید به آنها توجه نمایید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. این نکات عبارتند از:

لیست انواع کیف پول لایت کوین

در این مطلب 11 کیف پول برتر برای نگهداری ارز دیجیتال لایت کوین را به شما معرفی و ویژگی های هر کدام را بررسی می‌کنیم. بر این اساس بهترین کیف پول های لایت کوین عبارتند از:


کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S


کیف پول لایت کوین Ledger Nano S

کیف پول های سخت افزاری یکی از امن ترین گزینه ها برای نگهداری دارایی های دیجیتال هستند. در این میان کیف پول لجر نانو اس، ساخت فرانسه، از گزینه های محبوب و بسیار پرطرفدار به شمار میرود. Ledger Nano S کیف پولی کم وزن و شبیه به یک فلش مموری است که روی سیستم عامل های ویندوز، مک، لینوکس و مرورگر کروم سازگار و قابل اجرا است.

تمرکز اصلی این کیف پول روی امنیت آن است. این کیف پول به شما امکان استفاده از پین کد و احراز هویت دو عاملی (2FA) را می‌دهد. کلیدهای خصوصی شما در کامپیوترتان ذخیره شده و کنترل آن به شخص ثالثی سپرده نمی‌شود. همچنین صفحه نمایشگر OLED در این کیف پول تعبیه شده که باعث افزایش سرعت و آسان‌سازی تأیید تراکنش‌ها می‌شود.

نصب و راه‌اندازی لجر نانو اس بسیار ساده است. این کیف پول بیش از 700 ارز دیجیتال مختلف از جمله لایت کوین (LTC)، بیت کوین (BTC)، بیت کوین کش (BCH)، اتریوم (ETH)، دش (DASH)، ریپل (XRP) و نئو (NEO) را پشتیبانی میکند.

با این حال از جایی که این کیف پول از نوع سخت افزاری است، استفاده از آن رایگان نیست و برای خرید این کیف پول باید هزینه‌ای صرف کنید. در زمان نوشتن این مطلب قیمت کیف پول لجر نانو اس در ایران بیش از 1.164.000 تومان میباشد.


کیف پول سخت افزاری TREZOR


کیف پول لایت کوین TREZOR

با این وجود که این کیف پول بیشتر برای نگهداری بیت کوین استفاده می‌شود، اما امکان نگهداری ارزهای رمز پایه لایت کوین، اتریوم، بیت کوین کش و رنج گسترده ای از سایر کوین‌ها و توکن‌ها در کیف پول سخت افزاری TREZOR وجود دارد.

درست مانند لجر نانو اس، این کیف پول شبیه به فلش مموری است و تمرکز اصلی آن حفظ امنیت پول‌های شما میباشد. TREZOR برای ورود به حساب شما امکان انتخاب و استفاده از پین کد را می‌دهد و هر بار که این پین کد اشتباه وارد شود، مدت زمانی که باید برای وارد کردن مجدد پین کد منتظر بمانید به توان دو می‌رسد. همچنین امکان استفاده از احراز هویت دو عاملی، عبارت یادآور 24 کلمه‌ای و صفحه نمایشگری برای مشاهده و تأیید اطلاعات تراکنش‌ها در این کیف پول وجود دارد.

ترزور با سیستم عامل‌های ویندوز، مک، لینوکس و گوشی‌های اندروید سازگار است. نصب و راه اندازی این کیف پول بسیار ساده است، حتی اگر فردی مبتدی باشید تنها کاری که باید بکنید این است که دستورالعمل‌های این کیف پول را دنبال کنید تا بتوانید به راحتی کار خود را با آن آغاز نمایید.

با این وجود ممکن است هزینه نسبتا بالا این کیف پول برای بعضی از کاربران بصرفه نباشد. در زمان نگارش این مطلب قیمت کیف پول سخت افزاری TREZOR بیش از 1.320.000 تومان میباشد.


کیف پول نرم افزاری Atomic


کیف پول لایت کوین Atomic

اگر به دنبال ساده‌ترین راه برای کنترل و نگهداری کوین‌های لایت کوین خود هستید، کیف پول اتومیک یکی از گزینه‌هایی است که بهتر است نگاه به آن بیندازید.

یکی از امکانات قابل توجه این کیف پول Atomic Swap است. اتمیک سوآپ به شما امکان معاوضه امن، ناشناس و کم هزینه لایت کوین با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را می‌دهد. صرافی‌های غیرمتمرکز همچنان نیمه متمرکز هستند؛ این در حالیست که Atomic Swap بر مبنای قراردادهای هوشمند کار می‌کند و کاملا غیرمتمرکز است. بنابراین می‌توانید بدون انتقال وجوه به صرافی‌های ارز دیجیتال و به راحتی در کیف پول خود از این ویژگی استفاده کنید.

البته برای استفاده از تمامی این امکانات نیاز نیست که حتما فردی حرفه‌ای باشید. رابط کاربری کیف پول اتمیک به گونه ای طراحی شده است که هر فردی در مدت زمان کمی کاملا با نحوه استفاده از آن آشنا می‌شود. تنها ایرادی که به این کیف پول وارد است عدم سازگاری و همگام سازی آن با کیف پول‌های سخت افزاری است. هرچند تیم توسعه دهنده آن قول داده است در آینده‌ای نزدیک این ویژگی به کیف پول اضافه خواهد شد.

دانلود کیف پول Atomic


کیف پول نرم افزاری Litecoin Core


کیف پول لایت کوین Litecoin Core

Litecoin Core کیف پول رسمی لایت کوین است که توسط تیم توسعه دهنده آن پشتیبانی می‌شود. استفاده از این کیف پول کاملاً رایگان است و روی سیستم عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس اجرا می‌شود.

بزرگترین مزیت این کیف پول این است که بطور اختصاصی برای نگهداری کوین‌های LTC طراحی و ساخته شده است. با وجود اینکه سایر کیف پول‌ها رابط کاربری نسبتا ساده‌تری در مقایسه با Litecoin Core دارند، این کیف پول هم سعی کرده تا کار خود را به بهترین نحو انجام دهد. از این رو نصب و راه‌اندازی آن بسیار ساده است و مدیریت دارایی های دیجیتال با این کیف پول به راحتی انجام می‌شود.

با این وجود، برای استفاده از کیف پول Litecoin Core نیاز به اجرای یک نود کامل دارید؛ بنابراین باید بلاک‌چین لایت کوین را بطور کامل در کامپیوتر خود دانلود کنید که این کار نه تنها کمی زمان‌بر است، بلکه حجم زیادی از سیستم شما را اشغال می‌کند. همچنین اگر قصد نگهداری ارز دیجیتالی به غیر از لایت کوین را داشته باشید، باید کیف پول دیگری را انتخاب کنید؛ زیرا این کیف پول فقط لایت کوین را پشتیبانی می‌کند.

دانلود کیف پول Litecoin Core


کیف پول نرم افزاری Exodus


کیف پول لایت کوین Exodus

کیف پول دیجیتال Exodus در جولای سال 2016 میلادی معرفی شد و به سرعت توانست به یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌ها بین طرفدران ارزهای دیجیتال تبدیل شود. مزیت اصلی این کیف پول رابط کاربری منحصر بفرد آن است؛ بطوریکه حتی مبتدی‌ترین افراد هم با استفاده از آن به راحتی می‌توانند دارایی های دیجیتال خود را مدیریت کنند. از دیگر امکانات بصری خوب این کیف پول نمودارهای کابردی، امکانات قابل تنظیم و گام به گام بودن مراحل آن است.

همچمنین این کیف پول بیش از 25 رمز ارز مختلف از جمله لایت کوین، بیت کوین، بیت کوین کش و اتریوم را پشتیبانی می‌کند. با این وجود دو نکته مهم وجود دارد که قبل از انتخاب و استفاده از اکسودوس باید بدانید. اول اینکه در این کیف پول امکان استفاده از احراز هویت دو عاملی که یکی از امکانات امنیتی کاربردی است، وجود ندارد. دومین نکته این است که کیف پول Exodus از تازه واردان به دنیای ارزهای دیجیتال است و با وجود بازخوردهای مثبتی که داشته هنوز امتحان خود را بطور کامل پس نداده است.

دانلود نرم افزاری Exodus


کیف پول نرم افزاری Jaxx


کیف پول لایت کوین Jaxx

Jaxx یکی از کیف پول های کاربر پسند است که با هدف تبدیل شدن به کیف پولی برای افراد مبتدی در سال 2014 میلادی ساخته شد. مانند اکسودوس، رابط کاربری این کیف زیبا و پول منحصر بفرد است. این ویژگی به گونه ای است که هم کاربر از نگاه کردن به آن لذت می‌برد و هم به راحتی می‌تواند کارهای خود را با آن انجام دهد.

کیف پول Jaxx روی دسکتاپ و گوشی های هوشمند قابل اجرا است و با سیستم عامل‌های ویندوز، OSX، لینوکس، اندروید و iOS کاملاً سازگار است. همچنین افزونه مرورگر کروم کیف پول جکس موجود می‌باشد.

این کیف پول طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال برتر از جمله لایت کوین، بیت کوین، اتریوم، دش، زی‌ کش و … را پوشش می‌دهد. از دیگر امکانات جکس استفاده از پلتفرم Shapeshift است به این معنی که در کیف پول خود به راحتی می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را به یکدیگر تبدیل کنید.

با وجود تمامی این امکانات، از آنجایی که جکس کیف پولی آنلاین (کیف پول داغ) است، باید ریسک امنیتی اتصال به اینترنت را متحمل شوید. به عنوان مثال، در ژوئن سال 2017، گزارشاتی مبنی بر آسیب پذیر بودن این کیف پول و دزدیده شدن ارزهای دیجیتال به ارزش بیش از 400 هزار دلار وجود داشت.

دانلود کیف پول Jaxx


کیف پول نرم افزاری Electrum-LTC


کیف پول لایت کوین Electrum-LTC

Electrum-LTC نسخه سبک تر و کم حجم‌تر کیف پول Litecoin Core است که پیش از این در این مقاله چگونگی عملکرد آن را بررسی نمودیم. این کیف پول با هدف سریع‌تر و کم حجم‌تر بودن نسبت به Litecoin Core ساخته شد، بطوریکه برای راه‌اندازی آن دیگر نیازی به همگام سازی با شبکه لایت کوین و دانلود بلاک چین آن ندارید. در نتیجه زمان کمتری صرف نصب آن می‌شود و حجم زیادی از سیستم را اشغال نمی‌کند.

مراحل نصب و راه اندازی این کیف پول سریع و راحت است. این نرم‌افزار تحت سیستم عامل‌های ویندوز، لینوکس و OSX کار می‌کند. کیف پول Electrum-LTC برای افزایش امنیت به شما امکان استفاده از رمزعبوری 12 کلمه‌ای را می‌دهد. به علاوه، با استفاده از این کیف پول می‌توانید آدرسی دلخواه را مسدود کنید.

یکی از ایراداتی که به این کیف پول وارد است، عدم پشتیبانی آن از سایر ارزهای دیجیتال است، پس اگر قصد نگهداری ارزهای دیجیتال دیگری به غیر از لایت کوین را دارید این کیف پول گزینه خوبی برای شما نیست.

دانلود کیف پول Electrum-LTC


کیف پول نرم افزاری Guarda


کیف پول لایت کوین Guarda

Guarda یکی از بهترین کیف پول‌های غیرحضانتی و چند ارزی محبوب در دنیای ارزهای دیجیتال است. این کیف پول تحت وب، دسکتاپ و گوشی‌های هوشمند (اندروید و iOS) قابل اجرا است و بیش از 40 ارز رمزپایه از جمله لایت کوین، بیت کوین، بیت کوین کش، بیت کوین اس وی، اتریوم، اتریوم کلاسیک و مونرو را پشتیبانی می‌کند. به علاوه، قابلیت خرید و معاوضه کوین و توکن‌های مختلف با بهترین نرخ در این کیف پول نرم افزاری وجود دارد.

کیف پول Guarda به سرعت توانست به شهرت و محبوبیت دست پیدا کند، بنابراین بصورت مستمر در حال توسعه و بهبود است و روز به روز به تعداد کوین‌های قابل پشتیبانی، شرکا و امکانات آن افزوده می‌شود.

از جمله امکانات خوب کیف پول Guarda این موارد را می‌توان نام برد:

دانلود کیف پول Guarda


کیف پول تحت وب LiteVault


کیف پول لایت کوین LiteVault

LiteVault کیف پولی آنلاین برای مدیریت کوین‌های لایت کوینتان با استفاده از مرورگر وب است. این کیف پول بسیار سریع است و دسترسی و استفاده از آن بسیار ساده است، عملیات ثبت نام و ساخت حساب در این کیف پول کمتر از 10 ثانیه طول می‌کشد.

LiteVault متن باز است و کد اصلی آن بصورت عمومی قابل دسترسی است. تمامی کیف پول‌های کاربران قبل از اتصال به سرور تامین کننده سایت رمزنگاری می‌شود. بنابراین کنترل کامل کلیدهای خصوصیتان در اختیار شما قرار دارد.

با این وجود کیف پول‌های تحت وب امنیت کمتری دارند و بیشتر در معرض حمله‌های سایبری و هک شدن قرار دارند. LiteVault فقط لایت کوین را پشتیبانی می‌کند، پس اگر به فکر نگهداری ارزهای دیجیتال دیگری هستید بهتر است گزینه‌ای دیگر را مد نظر قرار دهید.

دانلود کیف پول LiteVault


کیف پول موبایل LoafWallet


کیف پول لایت کوین LoafWallet

هیچ لیستی از بهترین کیف پول‌های لایت کوین بدون حضور LoafWallet کامل نیست. این کیف پول توسط سازنده لایت کوین چارلی لی طراحی و ساخته شده. LoafWallet کیف پولی فقط موبایلی است که رابط کاربری ساده و زیبایی دارد و فقط برای نگهداری لایت کوین استفاده می‌شود.

این کیف پول در اصل فقط برای گوشی‌های iOS  ساخته شده بود، اما در حال حاضر با سیستم عامل اندروید هم سازگار است. LoafWallet متن باز و HD است و براساس کیف پول محبوب بیت کوین یعنی BreadWallet ساخته شده.

طراحی این کیف پول جوری است که ارسال و دریافت کوین‌ها به راحتی و سریع با استفاده از آن انجام می‌شود. به علاوه امکان استفاده از عبارت یادآور 12 کلمه‌ای در آن وجود دارد تا بتوانید در صورت بروز مشکل کوین‌های لایت کوین خود را بازیابی کنید.

با این حال، کیف پول‌های موبایلی مانند کیف پول‌های دسکتاپ و تحت وب امنیت کمتری در مقایسه با کیف پول‌های سخت افزاری دارند، و همچنین اگر به فکر نگهداری ارزهای دیجیتالی به غیر از لایت کوین هستید این کیف پول گزینه مناسبی برای شما نیست.

دانلود کیف پول LoafWallet


کیف پول کاغذی LiteAddress


کیف پول لایت کوین LiteAddress

اگر مقدار زیادی لایت کوین دارید و می‌خواهید آن‌ها برای مدت زمانی طولانی نگهداری کنید، بهتر است کیف پول کاغذی لایت کوین را که از آدرس liteaddress.org قابل دسترسی است، مد نظر قرار دهید. با استفاده از این کیف پول کلیدهای عمومی و خصوصی شما روی کاغذی پرینت گرفته شده در اختیار شما قرا می‌گیرد، بنابراین بهتر است چندین کپی از این تکه کاغذ داشته باشید و آن‌ها را در مکان‌های مختلف نگهداری کنید، اگر به کلیدهای خصوصی خود دسترسی نداشته باشید در واقع پول خود را گم کرده‌اید!

کیف پول‌های کاغذی یکی از ارزان‌ترین و امن‌ترین روش‌ها برای نگهداری لایت کوین هستند. در واقع به این دلیل که این کیف پول‌ها آفلاین هستند امنیتی برابر با کیف پول‌های سخت افزاری دارند.

نکاتی برای نگهداری کوین های LTC با امنیت بالا

بهتر است در هنگام نگهداری لایت کوین، نکات زیر را برای اطمینان از امنیت بیشتر کیف پول خود رعایت کنید:

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

این روزها شهرت و محبوبیت بیت کوین بسیار افزایش یافته و اکثر مردم سراسر دنیا ارزهای دیجیتال را با Bitcoin می‌شناسند. در عین حال بطور همزمان ارزهای رمزپایه دیگری هم مانند دوج کوین هستند که توجه افراد زیادی را به خود جذب کرده‌اند و توانسته اند عملکرد خوبی از خود نشان دهند. در این مطلب شما را با ارز رمزپایه دوج کوین (DOGE)، استخراج، قیمت و نحوه عملکرد آن آشنا می‌کنیم.

مردم آنقدر از بیت کوین صحبت می‌کنند که گویی فراموش کرده‌اند هزاران ارز دیجیتال دیگر هم وجود دارد. ارزهای دیجیتالی که ممکن است حتی از بیت‌کوین بهتر باشند و بر مبنای تکنولوژی های پیشرفته تری کار کنند. ارزهای رمزنگاری شده علاوه بر دیجیتال بودن می‌توانند انجمن‌هایی بزرگ برای توسعه دهندگان و افراد فنی باشند. یکی از آلت‌کوین‌هایی که انجمنی بزرگ و در حال رشد در سراسر دنیا دارد، ارز رمزپایه Dogecoin است.

دسامبر سال 2013 میلادی ارزش یک واحد بیت کوین (BTC) از 0.1 دلار در سال 2009 میلادی به 1083.14 دلار رسید، این اتفاق باعث شد دنیا ارزهای دیجیتال را جدی‌تر بگیرد. اما بیلی مارکوس (Billy Markus) و جکسون پالمر (Jackson Palmer) بر این باور بودند که ارزهای رمزنگاری شده بیش از حد جدی گرفته شده‌اند. آنها عقیده داشتند که ارزهای دیجیتال فقط باید برای سرگرمی مورد استفاده قرار گیرند نه به عنوان پولی که می‌شود با آن همه کار کرد. بنابراین تصمیم گرفتند کوین انحصاری خود با نام Dogecoin را بسازند.

بنیانگذاران دوج کوین
Billy Markus (سمت راست) و Jackson Palmer (سمت چپ)

اگر چیزی باشد که دنیای اینترنت آن را بیشتر از اخبار بلاک‌چین و ارز دیجیتال دوست داشته باشد، قطعا آن یک چیز میم (Meme) ها یا همان جوک های اینترنتی هستند. یکی از محبوب ترین میم‌ها در تاریخ اینترنت دوج کوین است که در سال 2013 و با افزایش طرفداران نژاد سگ شیبا اینو محبوبیت آن به اوج خود رسید. نام و لوگوی این ارز رمزپایه از جوک اینترنتی (Meme) محبوب و نژاد سگ شیبا اینو (Shiba Inu) که قبلا درباره آن صحبت شد برگرفته شده است. (تلفظ صحیح آن دوژ است)

زمانی که بیلی مارکوس و جکسون پالمر Dogecoin را خلق کردند بیشتر جنبه سرگرمی و میم بودن آن را در نظر گرفته بودند و ابتدا قرار بود از دوج کوین برای کمک به تولیدکنندگان محتوا استفاده شود. اما مانند اغلب میم‌ها دوج کوین به سرعت توانست در شبکه‌های اجتماعی نظیر ردیت (Reddit) و توییتر محبوبیت زیادی کسب کند و به یکی از انجمن‌های بزرگ در دنیا تبدیل شود.

در یک نگاه کلی دوج کوین یک ارز دیجیتال متن باز برای کاربران اینترنت در سراسر دنیا است که اواخر سال 2013 میلادی بر مبنای فورکی روی شبکه لایت کوین ساخته شد. از این رمزارز معمولا به عنوان ارز دیجیتالی مهربان یاد می‌شود؛ زیرا این ارز رمزپایه از زمان موفقیتش، کمک‌های خیریه زیادی انجام داده است. طرفداران آن که اغلب در Dogecoin Foundation کارهای خاصی (معمولا نیکوکارانه) انجام می‌دهند و خود را “Shibes” می‌نامند.

تاریخچه پیدایش دوج کوین : جوکی که تبدیل به واقعیت شد!

سال 2013 میلادی – جکسون پالمر مدیر محصول و تحلیل‌گر داده شرکت ادوبی (Adobe) در سیدنی استرالیا تصمیم گرفت که با ارزهای دیجیتال که هرروز به تعداد آن‌ها افزوده می‌شد شوخی کند. بنابراین به شوخی متنی در توییتر خود گذاشت که در آن نوشته بود در ارز دیجیتالی جدید که نام آن دوج کوین است سرمایه‌گذاری کرده و این ارز دیجیتال توانایی تبدیل شدن به یکی از بهترین ارزهای رمزپایه در دنیا را دارد. اما در واقع ارز دیجیتالی با این نام اصلاً وجود نداشت !

دسامبر سال 2013 میلادی – پالمر سایتی با نام Dogecoin ایجاد کرد و در صفحه اصلی این سایت عکس سکه‌ای را گذاشت که روی آن یک سگ قرار داشت. همچنین در متنی روی این سایت اشاره شده بود که اگر شخصی قصد تبدیل دوج کوین به واقعیت را دارد با او تماس بگیرد. درست در همان زمان در آمریکا برنامه نویسی به نام بیلی مارکوس در حال برنامه نویسی و ساخت ارز دیجیتال انحصاری خود بود که اتفاقی با این وب سایت آشنا شد و پس از تماس با جکسون پالمر با یکدیگر ارز دیجیتال دوج کوین را بر مبنای کدهای بلاک‌چین بیت کوین و استخراج مشابه با آن، از یک شوخی به واقعیت تبدیل کردند.

25 دسامبر سال 2013 میلادی – اولین سرقت کوین های DOGE در این تاریخ اتفاق افتاد. طی این سرقت میلیون‌ها دوژکوین از طریق هک کیف پول DogeWallet دزدیده شدند.

ژانویه سال 2014 میلادی – به لطف اینترنت و شبکه‌های اجتماعی دوج‌کوین توانست به سرعت محبوبیت پیدا کند و انجمن بزرگی در سراسر دنیا تشکیل دهد. ارزش بازار Dogecoin تنها پس از یک ماه به 60 میلیون دلار رسید. در این تاریخ حجم معاملات دوج کوین برای مدت کوتاهی حتی از بیت کوین (و سایر ارزهای دیجیتال) هم بیشتر بود.

 دسامبر سال 2019 میلادی – در زمان نگارش این مطلب ارزش بازار دوج کوین بیش از 280 میلیون دلار بوده و در رتبه 30 بهترین ارزهای دیجیتال دنیا قرار دارد.

طرفداران Dogecoin در چه کارهایی از این ارز دیجیتال استفاده می‌کنند؟

طرفداران دوج کوین در چه کارهایی از این ارز دیجیتال استفاده می‌کنند؟

گفتیم طرفداران دوج کوین که خود را Shibes می‌نامند، کارهای مختلفی از جمله امور خیرخواهانه انجام می‌دهند. حال که با ارز رمزپایه Dogecoin آشنا شدید بهتر است بدانید که در چه کارهایی از این ارز دیجیتال محبوب استفاده می‌شود. چند نمونه از این کارها عبارتند از:

در شبکه‌های اجتماعی مختلف از جمله Reddit دوج کوین طرفداران زیادی دارد که برای تولید محتوای خوب برای یکدیگر DOGE ارسال می‌کنند. و همچنین با استفاده از این انجمن برای اهداف خیرخواهانه پول جمع‌آوری می‌کنند. از جمله انجمن‌های خیریه دوج کوین در Reddit می‌توان به DogePizza و Socks For The Homeless اشاره کرد.

دوج کوین (Dogecoin) چگونه کار می‌کند؟

دوج کوین فورکی روی شبکه لاکی کوین (Luckycoin) است که خود فورکی روی لایت کوین (Litecoin) و در نهایت لایت کوین فورکی روی بلاک چین بیت کوین است. دوج کوین دقیقا مشابه بیت کوین و لایت کوین استخراج می‌شود و مانند آنها از الگوریتم گواهی اثبات کار (PoW) استفاده می‌کند.

اواخر سال 2014 میلادی از ادغام استخراج لایت کوین و دوج‌کوین هارد فورکی به وجود آمد. همچنین هاردفورکی دیگر با نام دوج تریوم (Dogethereum) در سال 2018 در انجمن Bitcointalk معرفی شد که اطلاعات کمی از آن در دسترس است. در واقع دوج تریوم یکی از تست‌های اولیه TrueBit روی شبکه اتریوم (Ethereum) است.

دوج کوین قیمت بالایی ندارد و دلیل اصلی آن عرضه نامحدود کوین‌های آن است. مقدار کوین‌های قابل عرضه دوج کوین برخلاف اکثر ارزهای دیجیتال نامحدود است. بنابراین قیمت آن در مقایسه با سایر ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین و لایت کوین که عرضه آنها محدود است، احتمالا افزایش چندانی نداشته باشد.

در تاریخ 11 جولای سال 2018 تعداد کوین‌های عرضه شده دوج کوین 115,239,765,321 DOGE بود که این مقدار در 19 آوریل سال 2019 میلادی به 119,115,609,784 عدد رسید. بیشترین قیمت ارز دیجیتال دوج کوین تا به حال 0.017741 دلار بوده است که در تاریخ 7 ژانویه سال 2018 به این مقدار رسیده است. طبق آمارهای موجود در این تاریخ، ارزش بازار این رمزارز بالغ بر 2 میلیارد دلار گزارش شده است. همچنین بر اساس گزارش صرافی های ارز دیجیتال روزانه مبلغی بالغ بر 20 میلیون دلار صرف معاملات دوج کوین در سراسر دنیا می‌شود.

عملکرد شبکه دوج‌کوین بسیار شبیه به بلاک‌چین بیت‌کوین است. شاید این مثال درک چگونگی عملکرد دوج کوین را آسان‌تر کند. فرض کنید تام قصد در ایتالیا قصد ارسال 20 DOGE برای جک در آلمان دارد. مراحل انجام این فرآیند به ترتیب زیر است:

تفاوت بیت کوین و دوج کوین

تفاوت بیت کوین و دوج کوین

ارز رمزنگاری شده Dogecoin از لحاظ نحوه عملکرد بسیار شبیه به Litecoin و Bitcoin است. با این وجود تفاوت‌هایی بین آن‌ها وجود دارد که به شرح جدول زیر میباشد:

ردیف معیار بیت کوین (Bitcoin) دوج کوین (Dogecoin)
1 سال ساخت 2009 میلادی2013 میلادی
2 مخترع ساتوشی ناکاموتو جکسون پالمر و بیلی مارکوس
3 الگوریتم SHA – 256 Scrypt
4 تعداد کل کوین های قابل عرضه 21,000,000 نامحدود
6 حجم بلاک چین 20 گیگابایت 5.1 گیگابایت
7 زمان ایجاد بلاک 10 دقیقه 1 دقیقه
8 تعداد تراکنش‌ها در هر ثانیه 5 الی 6 تراکنش 60 تراکنش
9 پاداش استخراج به ازای هر بلاک 12.5 بیت کوین 10,000 دوج کوین

استخراج دوج کوین چگونه است؟

نودها برای خدماتی که انجام می‌دهند (بررسی و تأیید تراکنش ها) به عنوان پاداش دوج کوین دریافت می‌کنند که به این فرآیند به اصطلاح ماینینگ دوج کوین یا استخراج گفته می‌شود. استخراج دوج کوین عملیاتی است که افراد برای چک کردن تراکنش‌های شبکه و تایید آن‌ها به عنوان پاداش DOGE دریافت می‌کنند. در حال حاضر پاداش استخراج شبکه دوج کوین برای هر بلوک 10,000 DOGE است.

این کار براساس الگوریتم گواهی اثبات کار (Proof Of Work) انجام می‌شود؛ به این معنی که شما برای انجام عملیات مذکور باید مقداری کار انجام دهید که هر سال سختی آن بیشتر می‌شود. در واقع باید مسئله ریاضی پیچیده‌ ای را حل کنید. این عملیات توسط انسان قابل انجام نیست، بنابراین باید از دستگاه‌های استخراج استفاده کرد. برای استخراج ارز دیجیتال Dogecoin دو گزینه خواهید داشت:

  1. به صورت انفرادی
  2. به صورت مشارکتی با استفاده از استخرهای استخراج
استخراج دوج کوین چگونه است؟

منظور از استخر استخراج ماینرهایی هستند (افراد مختلف) که قدرت پردازشی کامپیوتر و دستگاه‌‌های استخراج خود را با هم به اشتراک می‌گذارند تا شانس حدش زدن هش بلاک بیشتر شده و در نهایت در مدت زمان کمتری به پاداش شبکه دست بیابند.

برای استخراج دوج کوین از دستگاه‌های مختلفی می‌توانید استفاده کنید. از جمله این دستگاه‌ها موارد زیر را می‌توان نام برد:

قیمت دوج کوین (DOGE) از ابتدا تا کنون

ارز رمزنگاری شده Dogecoin با قیمت اولیه 0.000299 دلار در سال 2013 میلادی کار خود را آغاز کرد. موفقیتی که دوج کوین امروز کسب کرده بسیار دور از انتظار بود. افزایش تقاضا برای این ارز دیجیتال باعث شد تا در سال 2014 مدت زمان کوتاهی حجم معاملات آن حتی از بیت کوین هم بیشتر شود. در سال 2018 میلادی با شناخته‌تر شدن ارزهای دیجیتال و افزایش محبوبیت آنها Dogecoin توانست در لیست 20 ارز دیجیتال برتر خود را جای دهد.

نمودار قیمت دوج کوین از ابتدا تا کنون

دوج کوین در تاریخ 7 ژانویه سال 2018 میلادی بیشترین قیمت خود تا به امروز یعنی 0.017222 دلار را تجربه کرد. در زمان نگارش این مطلب قیمت هر واحد DOGE حدود 0.002298 دلار میباشد.

ذخیره سازی ارز رمزنگاری شده Dogecoin

بعد از خرید یا استخراج دوج کوین باید کوین‌های خود را در جایی امن نگهداری کنید. همانند پول نقد که در کیف پول خود می‌گذارید و همیشه حواستان به آن است، برای نگهداری و ذخیره ارزهای دیجیتال هم باید از کیف پول‌های دیجیتال مناسب استفاده کنید.

مانند ارزهای دیجیتال که هر روز به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود، کیف پول‌های دیجیتالی زیادی هم وارد بازار شده که همه آنها از میزان امنیت یکسانی برخوردار نیستند. به همین دلیل باید بهترین کیف پول دیجیتال را برای نگهداری دوج کوین و سایر ارزهای دیجیتال انتخاب کنید. بر این اساس بهترین کیف پول‌ها برای نگهداری DOGE عبارتند از:

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

زی کش یک ارز رمزنگاری شده متن باز با محوریت حریم خصوصی است که در پاسخ به مشکلات شبکه بیت کوین ایجاد شده است. این ارز رمزپایه از همان الگوریتم بیت کوین استفاده می کند، اما با استفاده از قابلیت پردازش نیمه شفاف عملکرد خود را تا حدودی بهبود بخشیده است. به عبارت ساده این پلتفرم از شفافیت شدید بلاک چین بیت کوین جلوگیری می کند و داده های معاملاتی کاربران را تنها در صورت انتخاب خود آنها فاش می‌کند.

از آنجایی که Zcash فورک بیت کوین است، میزان کل عرضه آن همانند بیت کوین ثابت بوده و 21 میلیون واحد ZEC میباشد. در زمان نگارش این مطلب بر اساس داده های موجود، زی کش با ارزش کل بازار 217 میلیون دلار در جایگاه سی و یکم در میان ارزهای رمزپایه قرار دارد.

تاریخچه پیدایش زی کش

ریشه های پیدایش زی کش در یک ارز دیجیتال قدیمی به نام “Zerocoin” است که در دهه 1990 میلادی توسعه یافت. این رمزارز توسط Matthew D. Green، که در حال حاضر استاد دانشگاه جان هاپکینز است، توسعه داده شد. در آن زمان او دانشجوی فارغ التحصیل این موسسه بود. Zerocoin (یا Zerocash) به منظور انجام تراکنش های بلاک چین نخستین بار از یک روش ریاضی پیشرفته و جدید به نام اثبات دانایی صفر استفاده کرد. این روش تضمین می کند که محتویات معامله ناشناس باقی خواهد ماند؛ حتی اگر معامله در یک دفتر کل غیرمتمرکز به صورت عمومی قابل مشاهده باشد.

انتقال از Zerocoin به Zcash از زمان همکاری تیم با Zooko Wilcox و تیم وی از شرکت Least Authority آغاز شد. این همکاری برای نخستین بار در سال 2015 میلادی مطرح شد و در اکتبر سال 2016 بلاک چین Zcash جهت راه اندازی آماده شد.

Zooko Wilcox خالق زی کش
Zooko Wilcox

هیچ سرمایه گذاری جمعی یا عرضه اولیه سکه (ICO) برای زی کش وجود نداشت، بلکه سرمایه گذاری های خصوصی افراد مشهور دنیای کریپتو مانند Naval Ravikant (موسس وب سایت AngelList)، راجر ور (سرمایه گذار اولیه بیت کوین)، Erik Voorhees (بنیانگذار Shapeshift)، باری سیلبرت (بنیانگذار شورای ارزهای دیجیتال) و Fred Ehrsam (بنیانگذار Coinbase) حامی این پروژه بوده است.

در حال حاضر تیم Zcash متشکل از دانشمندان، مهندسین، طراحان و متخصصان کسب و کار از سراسر جهان است. بسیاری از آنها شامل فارغ التحصیلان دانشگاه MIT، جان هاپکینز و دانشگاه تل آویو هستند. زی کش همچنین دارای یک بنیاد مستقل به نام “Zcash Foundation” است که متفاوت از توسعه دهنگان این ارز دیجیتال عمل کرده و هدف آن تأمین زیرساخت های پرداخت اینترنتی و حفظ حریم خصوصی برای عموم است.

زی کش چگونه کار می‌کند؟

Zcash از یک الگوریتم اثبات کار نامتقارن با عنوان Equihash استفاده می کند. این الگوریتم به دلیل مقاومت در برابر ASIC ها، امنیت و حفظ حریم خصوصی شناخته شده است. مقاومت ASIC مانع از متمرکز شدن فرآیند استخراج می شود. حافظه مورد نیاز برای استخراج Zcash بیشتر از چیزی است که بیشتر ارزهای رمزپایه به آن احتیاج دارند؛ با این حال الگوریتم Equihash امکان تأیید سریع تراکنش ها در شبکه را فراهم می آورد. لازم به ذکر است زمان ایجاد هر بلوک در بلاک چین زی کش حدوداً 2.5 دقیقه است.

معاملات در شبکه زی کش می توانند شفاف و مشابه معاملات بیت کوین باشند که در این صورت توسط یک “t-addr” کنترل می شوند و یا می توانند عضوی از روش اثبات دانایی صفر به نام zk-SNARKs باشند. معاملات در این حالت محافظت شده (Shielded Transaction) هستند و توسط یک آدرس کاملاً خصوصی با عنوان “z-addr” کنترل می شوند. تراکنش ها در شبکه Zcash شامل موارد زیر هستند:

در یک معامله هم آدرس ارسال کننده و هم دریافت کننده محافظت می شوند. برای تأیید این داده های رمزنگاری شده بدون افشای آنها از اثبات دانایی صفر در شبکه استفاده می شود. به همین ترتیب آدرس های شفاف نیاز به تعامل با Transparent Value Pool دارند و داده های معاملات را آشکار می کنند. این آدرس ها “t-addr” نامیده می شوند و همیشه با “t” شروع می شوند. ارزش منحصر بفرد Zcash این است که با استفاده از فناوری هایی همچون zk-SNARKs و اثبات دانایی صفر، حریم خصوصی کاربران را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد و در حقیقت یک لایه امنیتی اضافه نسبت به بیت کوین دارد.

انواع روش های ارسال زی کش

از سوی دیگر Zcash به تراکنش های خصوصی گزینه “افشای انتخابی” یا Selective Disclosure را می دهد و بدین ترتیب برای کاربران این امکان را فراهم میکند تا گردش مالی خود را تنها برای اهداف حسابرسی آشکار کنند. یکی از دلایل وجود چنین قابلیتی، اطمینان از رعایت نمودن مقررات ضد پولشویی یا مقررات مالیاتی در کشورهای مختلف است. در حقیقت پلتفرم زی کش بیان میکند که معاملات قابل شنود است، اما افشای اطلاعات در شبکه تحت کنترل کاربران خواهد بود. این شرکت برای توضیح این مبانی، میزبان جلسات مجازی با آژانس های اجرای قانون در سراسر ایالات متحده بود و اثبات کرد که این رمزارز را برای تسهیل فعالیت های غیرقانونی ایجاد نکرده است.

قیمت زی کش (ZEC) از ابتدا تا کنون

بلوک اولیه (genesis block) زی کش برای اولین بار در تاریخ 28 اکتبر 2016 میلادی استخراج شد و از آن زمان تا کنون این رمزارز در بازار ارزهای دیجیتال معامله میشود. اکثر مواقع قیمت ZEC روند کلی بازار را دنبال نموده است. این روند در سال 2017 میلادی با قیمت 30 دلار آغاز شد و تا ابتدای ژانویه 2018 به بالاترین میزان خود در سطح 866 دلار رسید. شایان ذکر است که از سال 2017 میلادی تا کنون نسبت قیمت زی کش به بیت کوین تقریباً یک روند نزولی را سپری نموده است. این نسبت در ماه ژوئن همان سال به بالاترین میزان خود در حدود 0.1683 BTC رسید، اما پس از آن به شدت سقوط کرد.

نمودار قیمت زی کش از ابتدا تا کنون

به نظر می رسد زی کش در بیشتر مواقع تحت تأثیر اخبار بازار ارزهای دیجیتال قرار ندارد. تنها در این مورد یک استثناء وجود دارد؛ روزی که صرافی Gemini اعلام کرد که بزودی این ارز رمزپایه را پشتیبانی خواهد کرد و قیمت زی کش در کمتر از یک روز 40 درصد افزایش یافت!

ذخیره سازی ارز رمزنگاری شده ZEC

برای نگهداری کوین های ZEC باید از کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری مناسب استفاده نمایید. کیف پول های دیجیتال انواع مختلفی دارند که هریک با توجه به ویژگی های خود امکانات مختلفی را برای کاربران فراهم می‌کنند. همواره در نظر داشته باشید که در هنگام انتخاب کیف پول دیجیتال امنیت کیف پول را اولویت اول خود قرار دهید.

ذخیره سازی ارز رمزنگاری شده زی کش

برخی از بهترین کیف پول های دیجیتال برای نگهداری زی کش عبارتند از:

نتیجه گیری

انتظار میرود که فناوری بلاک چین چالش های امروز را برطرف کند، اما در حقیقت برای پاسخگویی به نیازهای دنیای فردا طراحی شده است. در حالی که امروزه معاملات حریم خصوصی ممکن است مورد توجه بسیاری قرار نگیرد، اما در آینده نزدیک به یک قابلیت حیاتی در مبادلات تجاری تبدیل خواهد شد.

زی کش نه تنها یک ارز رمزنگاری شده حریم خصوصی محور است، بلکه پلتفرمی است که با اعطای امکان انتخاب بین حریم خصوصی و شفافیت برای هر معامله به آزادی افراد احترام می گذارد. امید است این انعطاف پذیری عامل محرکی برای استفاده روزافزون از Zcash و قابلیت های ویژه آن باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.