دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

قیمت بیت‌کوین در روزهای اخیر با استقبال خریداران مواجه شده  و بار دیگر این ارز دیجیتال وارد کانال 10 هزار دلار شده است. دفعات قبل که قیمت به این محدوده رسید، شاهد فشار فروش سنگین توسط نهنگ‌های بازار بوده‌ایم. این بار اما دیتای سایت گلس نود فضای متفاوتی را ترسیم می‌کند.  طبق گزارش گلس نود، شاخص BDD این بار بسیار کمتر از دفعات قبلی است که قیمت به مقاومت 10500 دلار رسیده بود. این شاخص اعتبار شکست مقاومت 10500 دلاری بیت‌کوین را قوی تر می کند.

شاخص Bitcoin Days Destroyed یا به‌اختصار BDD، با ضرب تعداد بیت کوین‌های موجود در تراکنش با مدت زمانی (در واحد روز) که از آخرین استفاده آنها در تراکنش می‌گذرد، محاسبه می‌شود. این شاخص، بیانگر این مسئله است که بیت کوین‌ها برای چه مدتی در حساب‌ها بدون استفاده باقی ‌مانده‌اند. برای مثال اگر 100 بیت کوین به مدت یک روز در حسابی بمانند و تراکنش صورت بگیرد، عدد BDD به دست آمده معادل انتقال یک بیت‌کوینی خواهد بود که پس از صد روز جابجا شود. این شاخص یکی از راه حلهایی بود که برای جلوگیری از ایجاد حجم فیک توسط صرافی‌ها و نهنگ‌های بازار به وجود آمده است.

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (7 مرداد ماه 1399)

وضعیت بیماری کرونا و بازارهای جهانی

بر اساس داده‌های رسمی سایت worldometers.info تعداد مبتلایان کرونا در سراسر جهان از مرز 16.5 میلیون نفر عبور کرده است. تعداد کشته‌های این بیماری نیز به 657 هزار نفر رسیده است. ایالات متحده امریکا با بیش از 4 میلیون مبتلا کماکان صدر نشین قربانیان این بیماری است.

رهبران اتحادیه اروپا با تصویب طرح کمک‌های مالی در دوران پس از شیوع کرونا به ‌ارزش ۷۵۰میلیارد یورو موافقت کردند. برخی رشد قیمت بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال در چند روز گذشته را به این موضوع مرتبط می‌دانند. از طرفی انتظار می‌رود فدرال رزرو نیز بسته حمایتی یک تا دو میلیارد دلاری را برای برون رفت از شرایط بحرانی فعلی تصویب کند.

خلق پول، تسهیل کمی و کمک‌های مالی کشورها به مردم و بازارهای مالی باعث بی ارزش شدن کارنسی کشورهای مختلف و در نتیجه قدرت گرفتن طلا شده است هر اونس طلای جهانی با شکست رکورد تاریخی خود تا قیمت 1971 دلار نیز افزایش یافت. پیش از این نیز در تحلیل‌های گذشته به این موضوع اشاره شده بود که ادامه کمک‌های مالی توسط بانکهای مرکزی کشورها، بی ارزش شدن فیات و قدرت گرفتن طلا را به دنبال دارد. از طرفی برخی بیت‌کوین را به عنوان طلای دیجیتال می‌شناسند و رشد اخیر قیمت بیت‌کوین را ناشی از شرایط مالی به وجود آمده پس از بحران کرونا می‌دانند.

تایلر وینکلواس، بنیانگذار صرافی جمینای، بسته حمایتی احتمالی امریکا را فرصتی مناسب برای مردم خواند تا در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

قانونگذاران در دنیا چه رویکردی دارند؟

مجلس دومای روسیه سرانجام لایحه ارزهای دیجیتال را تصویب کرد. طبق این لایحه، روسیه چارچوب‌هایی قانونی برای ارزهای دیجیتال تدوین می‌کند، اما استفاده از آنها به‌عنوان یک روش پرداخت غیرقانونی خواهد بود.

انتظار می‌رود صرافی‌های شاخص ارزهای دیجیتال، طی ماه آینده با انتشار وایت پیپری، رویکرد خود را برای تسهیل پیروی از «قانون انتقال اطلاعات» گروه ویژه اقدام مالی (FATF) به‌دقت تشریح کنند.

قانون «انتقال اطلاعات»، بخشی از دستورالعمل منتشرشده از سوی گروه ویژه اقدام مالی، مصوب ژوئن ۲۰۱۹ (خرداد ۱۳۹۸)، خطاب به قانون‌گذاران سرتاسر جهان در زمینه «ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های مجازی» است. این قانون، کسب‌وکارها را ملزم می‌کند که داده‌های احراز هویت فرستنده و گیرنده تراکنش‌ها را جمع‌آوری و آنها را همراه تراکنش‌ها ارسال کنند.

سختگیری در زمینه قوانین مالی برای ارزهای دیجیتال چندان بد هم نبوده است؛ بیت کوین در واشنگتن به عنوان پول به رسمیت شناخته شد. و اداره ممیزی ارزی آمریکا (OCC) در حال صدور مجوز ارائه خدمات امانت‌داری ارزهای دیجیتال به تمام بانک‌های ملی این کشور است. این مجوز، راه را برای نگه‌داری دارایی‌های دیجیتال توسط بانک‌های آمریکایی باز می‌کند.

چارلز ادوارد، تحیلگر بازار کریپتوکارنسی پیش‌بینی می‌کند اگر بانکهای امریکایی تنها یک درصد بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند، قیمت بیت‌کوین به 20 هزار دلار خواهد رسید.

از طرف دیگر کشورهای ژاپن و فرانسه اعلام کردند که در حال فعالیت شبانه‌روزی برای ارائه ارز دیجیتال ملی خود هستند.

تاثیر آلتکوین ها بر قیمت بیت کوین

آلتکوین‌هایی که در پلتفرمهای دیفای و وام دهی غیر متمرکز فعالیت دارند، در چند ماه اخیر رشد شدیدی داشته‌اند. بر اساس تحلیل و پیش‌بینی شرکت سرمایه گذاری Weiss Ratings، در آینده‌ای نزدیک، انقلابی در بازار ارزهای دیجیتال رخ خواهد داد و رهبر این انقلاب چین لینک خواهد بود. دلیل این موضوع ویژگی‌های جذاب اوراکل‌های چین‌لینک برای قرار دادن دیتا در اختیار پلتفرمهای دیفای و قراردادهای هوشمند است. چین لینک اخیرا با بایننس قراداد همکاری امضا کرده است تا دیتای مورد نیاز پلتفرم هوشمند بایننس را فراهم کند. از طرف دیگر ارزش کل قفل‌شده در امور مالی غیرمتمرکز به ۴ میلیارد دلار رسیده است. یک میلیارد دلار تنها در طول ده روز گذشته به این شبکه اضافه شده است.

سه پروتکل اصلی و بزرگ دیفای، کامپاند (Compound)، آوی (Aave) و میکر (Maker) هستند. این سه پروتکل در دسته پروتکل‌های وام‌دهی جای می‌گیرند. بااین‌حال، میکر، استیبل کوین غیرمتمرکزی به نام دای (Dai) را نیز اجرا و پشتیبانی می‌کند.

رشد قیمت در بازار آلتکوین‌های می‌تواند رشد قیمت بیت‌کوین را نیز به دنبال داشته باشد چرا که بسیاری از سرمایه‌گذاران بخشی از سود به دست آمده خود را به سمت بیت‌کوین متمرکز خواهند کرد.

سرمایه گذاران اصلی بیت کوین چه رویکردی دارند؟

بر اساس آمارهای سایت گلس نود، تعداد آدرس‌هایی که بیش از 1000 بیت‌کوین در اختیار دارند به بیشترین مقدار در 9 ماه اخیر رسیده است. در حال حاضر بیش از ۲,۱۷۰ آدرس بیت کوین با موجودی بیش از ۱,۰۰۰ واحد بیت کوین وجود دارد.

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (7 مرداد ماه 1399)
آدرس هایی که بیشتر از 1000 بیت کوین نگهداری می کنند

جو روانی بازار

شاخص ترس و طمع در محدوده امید بسیار زیاد قرار گرفته است. که با توجه به شرایط قیمت بیت‌کوین جای تعجب ندارد.

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (7 مرداد ماه 1399)
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در طول هفته گذشته، اتریوم  با 53.2 درصد و بیت‌کوین اس وی با 50.72 درصد افزایش قیمت، پربازده‌ترین ارزهای دیجیتال بودند.

شاخص ارزش بازار آلتکوین‌ها (Crypto Total Market Cap Exclude BTC)، الگوی کنج نزولی خود را به سمت بالا شکسته است و پس از آن، شاهد رشد قیمت آلتکوینها در بازار ارزهای دیجیتال بوده‌ایم.  همانطور که در نمودار روزانه مشاهده می‌شود، این شاخص پس از رشد 50 درصدی در طول دوهفته اخیر، با رسیدن به مقاومت 80 میلیارد دلار با واکنش روبرو بوده است و از قدرت بازار آلتکوین‌ها کاسته شده است.

نمودار تکنیکال
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

 شاخص تسلط بیت‌کوین (Bitcoin Dominance) نیز پس از آنکه در عبور از مقاومت 70 درصد ناکام ماند، تا 67 درصد ریزش داشته است. این موضوع نشان می‌دهد که در طول دو هفته اخیر قیمت آلتکوین‌ها به نسبت بیت‌کوین رشد بیشتری داشته است. در صورتی که این شاخص نتواند حمایت 67 درصد را حفظ کند، انتظار ریزش آن تا کف کانال صعودی را داریم.
از دست دادن حمایت کف کانال صعودی می‌تواند امیدها را برای شروع فصل بعدی آلتکوین‌ها بیش از پیش بارور سازد.

تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

قیمت هر بیت‌کوین (دلار): 8650

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال (میلیارد دلار): 234

شاخص تسلط بیت‌کوین:66.98  درصد

جدول هفتگی تغییرات قیمت رمزارزهای برتر
  قیمت (دلار) تغییر (24 ساعت) % تغییر (هفته) %
بیت کوین 8650 $ 0.35 % 0.98 %
اتریوم 167.91 $ 2.92 % 10.18 %
اتریوم کلاسیک (بیشترین سود هفته) 8.99$ 2.35 % 53.2 %
بیت‌کوین اس وی (بیشترین سود هفته) 322.32 $ 16.3 % 50.72 %
میکر (بیشترین ضرر هفته) 480.58 $ 3.07 % – 4.74 %
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در طول هفته گذشته با توجه به اخبار مبتنی بر توافق احتمالی چین و امریکا، قیمت طلا و بیت‌کوین با کاهش همراه بود. همانطور که در نمودار هفتگی قیمت بیت‌کوین مشاهده‌ می‌شود، این ارز دیجیتال در طول هفته گذشته در کانال نزولی قیمت، با کاهش 1.76 درصدی روبرو بوده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال (هفته سوم آبان ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

عمدتا بیت‌کوین عامل اصلی افزایش یا کاهش قیمت در مارکت ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود اما در طول هفته گذشته آلت‌کوین‌ها پیرو روند قیمتی پادشاه ارزهای دیجیتال نبودند. در میان 20 رمزارز برتر ارزهای دیجیتال از نظر ارزش معاملات، تزوس 41.26 درصد افزایش قیمت داشته است. این رشد قیمت پس از آن صورت گرفت که صرافی کوین بیس اعلام کرد کاربران می‌توانند با قرار دادن توکن‌های خود در شبکه، سود دریافت کنند. میکر (Maker) نیز با 29 درصد رشد قیمت در جایگاه بعدی قرار دارد.

قیمت هر بیت کوین: 8697 دلار ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال: 228.4 میلیارد دلار سهم بیت‌کوین در بازار ارزهای دیجیتال: 68.4 درصد
  قیمت (دلار) تغییر (24 ساعت) % تغییر (هفته) %
بیت کوین (BTC) 8,697 $ 0.47 % – 1.76 % –
اتریوم (ETH) 186.75 $ 0.26 % – 4 %
تزوس (XTZ) 260.54 $ 3.91 % – 41.26 %
میکر (MKR) 29.04 $ 0.78 % 29.04 %
ریپل (XRP) 0.274 $ 1.73 % – 3.83 % –

بیشترین بازدهی و زیان هفته در مارکت ارزهای دیجیتال را در جدول زیر مشاهده می‌کنید. اگرچه مبادله رمزارزهای با ارزش بازار کمتر از 90 میلیون دلار، به هیچ وجه توصیه نمی‌شود وجدول ذیل صرفا برای آشنایی با اطلاعات کلی بازار ارزهای دیجیتال ارائه شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال (هفته سوم آبان ماه 1398)
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، نیما آزادی با اشاره به اینکه شاخص بورس در چند وقت اخیر بیش از 22 درصد از بها را از دست داده در فضای مجازی اعلام کرد: این میزان سنگین ترین ریزش نماگر بازار در پنج سال اخیر است.

آخرین باری که شاخص بیش از این مقدار کاهش پیدا کرده بود، کاهش 32 درصدی در دو سال 93 و 94 بود. بنابراین دلیل حساسیت بازار و نگرانی فعالین بازار مشخص است! چرا که سنگین ترین ریزش (از نظر شتاب کاهش) در یک دهه اخیر است! ضعف بزرگ حال حاضر بازار فقدان یک مارکت میکر حرفه ای است!

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

بر اساس داده‌های دریافتی از سوی دیفای پالس (DeFi Pulse)، اکنون ارزش دارایی‌های سپرده‌گذاری‌شده (قفل‌شده) در قراردادهای هوشمند حوزه دیفای با ثبت رکورد جدیدی به ۶ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش دیکریپت، پیش‌تر در روز جمعه، این شاخص در آستانه عبور از ۵ میلیارد دلار بود. رکوردشکنی پیاپی در ارزش دارایی‌های قفل‌شده در حوزه دیفای، چندان هم دور از انتظار نبوده است؛ چرا که روزبه‌روز بر تعداد محصولات مالی مبتنی بر اتریوم که توانسته‌اند در میانه این موج افزایش اقبال عمومی به دیفای، میلیون‌ها دلار سرمایه جذب کنند، افزوده می‌شود.

گفتنی است هم‌اکنون میکر (Maker)، کرو (Curve)، آوی (Aave) و کرو فایننس (Curve Finance) پرچم‌داران حزوه دیفای هستند و ارزش دارایی‌های قفل‌شده در آن‌ها به ۴.۲ میلیارد دلار می‌رسد.

کار محصولات مالی مبتنی بر دیفای، سودسازی روی دارایی‌های مسدودشده در قالب توکن‌‌ها و همچنین نرخ‌های بهره جذاب است. گفتنی است سرویس‌های غیرمتمرکزی همچون یونی‌سواپ (Uniswap) که میزبان این محصولات هستند، به‌صورت الگوریتمی کار می‌کنند؛ از این رو، کنترل یا گنجاندن آنها ذیل چارچوب‌های قانونی دشوار است.

قفل‌کردن دارایی‌ها روی پروتکل‌های دیفای مثل سپرده‌گذاری در یک حساب بانکی است؛ با این تفاوت که در دیفای، کنترل دارایی‌ها در دست کاربران است و می‌توانند هر موقع که خواستند، نسبت به برداشت آنها از حساب خود اقدام کنند.

برای مثال، پروتکل میکر، این امکان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که بتوانند اترهای خود را با مقدار مشخصی از استیبل کوینی به نام دای (Dai) مبادله کنند. به این ترتیب، حتی در صورت فروپاشی بازار، ارزش اترهای قفل‌شده آنها حفظ می‌شود.

گفتنی است بسیاری از محصولات حوزه دیفای، اقدام به عرضه توکن کرده‌اند و کاربران می‌توانند با به‌کارگیری روشی به نام کشت سود، از فروش و نگه‌داری این توکن‌ها سود کسب کنند. اگرچه طرفداران دیفای مدعی‌اند که محصولات نوین این حوزه می‌توانند طلایه‌دار بانک‌داری باز باشند، اما عده‌ای بر این باورند که رشد انفجارگونه حوزه دیفای، چیزی جز یک حباب ویرانگر نیست.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

عرصه دیفای که به نظر نمی‌رسد به این زودی متوقف شود، هم‌چنان در حال رشد و بزرگتر شدن است. امروز، ارزش کل بازار دیفای به ۱۱ میلیارد دلار رسید.

در فهرست ۱۰۰ کوین برتر دیفای CoinGecko از لحاظ ارزش بازار، چین لینک (LINK) رتبه اول دیفا‌ی را در اختیار دارد و طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد افزایش قیمت و دستیابی به رکورد قیمت جدیدی بوده است. رتبه دوم متعلق به میکر (MKR) است و پس از آن کامپوند (COMP) هستند.

در حال حاضر، ارزش بازار دیفای در این وبسایت به ۱۱.۳ میلیارد دلار رسیده است. سایت‌های مختلف، آمار و ارقام متفاوتی از لحاظ سنجش و اندازه‌گیری ارزش بازار دیفا‌ی دارند. سایت DefiMarketCap امروز ارزش بازار دیفا‌ی را ۸ میلیارد دلار اعلام کرده است، اما این وبسایت چین لینک را در فهرست خود قرار نداده است.

دیفا‌ی که با اجرای تمام امور مالی بر بستر بلاک چین در صدد متحول کردن امور مالی (نظیر وام‌دهی، وام‌گیری و غیره) است شاهد افزایش چشمگیر محبوبیت خود بوده است. بخشی از این موضوع به دلیل آن است که مردم متوجه شده‌اند می‌توانند سود خوبی از منابع استیکینگ در استخرها به دست آورند.

توکن‌های دیفای در این تابستان بیشتر از سایر رمز ارزها رشد کرده‌اند؛ آینده دیفای چگونه است؟

به نظر می‌رسد سروصدای پیرامون دیفا‌ی غیرقابل توقف است. یکی از معامله‌کنندگان بیت کوین به اسم Linksaka امروز بیان کرد که حجم معاملات LINK در کوین‌بیس از بیت کوین عبور کرده است. گفتنی است حجم معاملات چین لینک و بیت کوین به ترتیب ۱۴۵ و ۹۵ میلیون دلار است. هرچند در صرافی بایننس، حجم معاملات چین لینک نزدیک به بیت کوین است.

نه تنها ارزش بازار دیفا‌ی در حال افزایش است، بلکه میزان سرمایه مسدودشده در قراردادهای دیفا‌ی نیز رو به فزونی است. طبق گزارش DeFi Pulse، میزان سرمایه مسدودشده در دیفای به ۴.۵۵ میلیارد دلار رسیده است. گفتنی است یک هفته قبل این مقدار به ۴ میلیارد دلار و کمتر از دو هفته قبل از آن نیز به ۳ میلیارد دلار رسیده بود.

با این حال، بعضی از افراد گفته‌اند که عرصه دیفای یک حباب بزرگ است و به زودی شاهد سقوطی همانند سقوط بیت کوین در سال ۲۰۱۷ خواهیم بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

حجم دقیق انتشار توکن‌های اتر

گسترش بحث پیرامون عرضه‌ی دقیق اتر احتمالا موجب خواهد شد تا کارشناسان بیشتری دیدگاه خود را در این رابطه اعلام کنند. با این وجود، ویتالیک بوترین معتقد است که حجم انتشار توکن‌های اتر تنها به‌طور تخمینی قابل ارزیابی است.

هم‌اکنون چالشی در شبکه‌ی اجتماعی توییتر راه‌اندازی شده است و در آن هر کسی که میزان دقیق انتشار توکن‌های اتر را پیش‌بینی کند، پاداش دریافت خواهد کرد. این چالش مورد استقبال جامعه‌ی فعالان رمزارزها در توییتر قرار گرفته است و بسیاری از علاقه‌مندان به این موضوع برای برآورد دقیق عرضه‌ی اتریوم به کمک شاخص‌های فنی تلاش می‌کنند.

در حالی که برآورد دقیق عرضه‌ی اتریوم به موضوع بحث فعالان حوزه‌ی رمزارزها تبدیل شده است، دیدگاه‌های مختلفی نیز ارائه شده است که از بررسی زوایای مختلف این موضوع ناشی می‌شود. بسیاری از کاربران معتقدند که حجم انتشار اتر را می‌توان با یک عدد دقیق محاسبه کرد. مارک آندره داماس(Marc-Andre Dumas) برنامه‌نویس پروژه‌ی رمزارزی میکر دائو(MakerDao) ادعا می‌کند که برای کشف میزان دقیق عرضه‌ی اتر بر روی کُد برنامه‌نویسی این پروژه متمرکز شده است. وی در حساب کاربری خود ادعا کرد که به داده‌های دقیقی در این رابطه دست یافته است:

توییت مارک آندره داماس
اسکریپ محاسبه‌ی کل عرضه‌ی اتر(ETH) نتایجی را ارائه کرده است که با داده‌های جستجوگر بلاک اتر اسکن مطابقت دارد. اما به اظهارات من و اتر اسکن اعتماد نکنید و خودتان کُد اتریوم را بررسی کنید.

بر اساس گزارش کوینیت، ویتالیک بوترین اعلام کرده است که تغییر الگوریتم اتریوم میزان انتشار توکن‌های اتر را به شدت کاهش خواهد داد.

دیدگاه ویتالیک بوترین در رابطه با عرضه‌ی اتر

با این وجود، ویتالیک بوترین؛ یکی از بنیان‌گذاران اتریوم در واکنش به ادعای مارک آندره داماس اظهار داشت که این عدد به رقم دقیق نزدیک نیست و این برآورد را تنها می‌توان یک تخمین تقریبی ارزیابی کرد. وی افزود که برآورد‌های مختلفی در تلاش برای تخمین عرضه‌ی اتر ارائه شده است.

با این وجود تنها گذر زمان امکان صحت‌سنجی ارزیابی‌های ارائه شده را فراهم خواهد کرد. در صورتی که کاربران نتوانند حجم عرضه‌ی دقیق عرضه‌ی توکن‌های اتر را برآورد کنند استدلال‌های ارائه شده نیز تلاشی بیهوده محسوب خواهند شد. اندی یی(Andy Yee) مدیر ارشد سیاست عمومی ویزا(Visa) در پست توییتری حجم انتشار بیت کوین و اتریوم را با دلار آمریکا مقایسه کرد:

توییت اندی یی
محدودیت انتشار غیرقابل تغییر در بیت کوین-حجم انتشار نامشخص در اتریوم-حجم انتشار نامحدود دلار آمریکا

نظر شما نسبت به تلاش برای برآورد میزان انتشار توکن‌های اتر چیست؟ آیا جامعه‌ی کاربران در نهایت حجم انتشار توکن‌های اتر را به‌طور موفق برآورد خواهند کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

پروتکل وام‌دهی غیرمتصدیانه میکر (MakerDAO) به اولین پروتکل دیفای تبدیل شده است که به یک‌ میلیارد دلار سرمایه مسدود شده دست یافته است.

این نقطه عطف بدان معنا است که کاربران MakerDAO یک میلیارد دلار سرمایه در این پروتکل برای اعداد وام‌دهی مسدود کرده اند. در نتیجه، سهم MakerDAO از عرصه دیفا‌ی تقریبا به ۲۸ درصد رسیده است.

پس از MakerDAO، کامپوند (Compound) و سینتتیکس (Synthetix) به ترتیب با ۷۶۴ و ۴۲۳ میلیون دلار سرمایه مسدودشده در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند. پروتکل‌های Aave، Balancer و Curv Finance نیز در بین ۱۰ پروتکل برتر قرار دارند.

در حال حاضر بیش از ۳.۶۰ میلیارد دلار در پروتکل‌های دیفای مسدود شده است. مدت زمان زیادی طول نکشیده است که این پروتکل‌های دیفای به این عدد رسیده‌اند.

اوایل ماه جاری، مجموع سرمایه‌های مسدودشده در دیفا‌ی ۲ میلیارد دلار و در ماه فوریه این مقدار فقط ۱ میلیارد دلار بوده است.

رشد و توسعه دیفای؛ مسدود شدن ۴ میلیارد دلار در توکن های دیفای

طبق گزارش پیشین The Block، محاسبه دقیق مقدار سرمایه‌های مسدودشده در دیفای بسیار دشوار است، زیرا باید پارامترهای نامعینی نظیر حجم معاملات در صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) را مدنظر قرار داد. شاخص OFI که توسط متئو لیبویتز (Matteo Leibowitz) توسعه یافته است این پارامترها را در نظر گرفته است تا تصویر دقیق‌تری از اکوسیستم دیفای بازگو کند.

شاخص OFI طی یک ماه گذشته رشد سریعی داشته و بیش از ۱۰ برابر شده است.

وثیقه مسدودشده به شکل اتر و توکن بت (BAT) در پروتکل میکر مورد استفاده قرار می‌گیرد تا فعالیت‌های وام‌دهی را به جریان بیندازد و وثیقه‌ای برای تولید استیبل کوین دای باشد.

دیوید فرویدن (David Freuden) نویسنده کتاب “DAO: لایه نظارتی غیرمتمرکز برای اینترنت ارزش‌ها” این موضوع را “روز بزرگ” برای MakerDAO خوانده و گفته است که نوآوری در دیفای سریعا ماهیت امور مالی متمرکز را به چالش خواهد کشید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

امور مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای به رشد سریع خود ادامه می‌دهد. ارزش کلی سرمایه‌های مسدودشده در این صنعت به تقریبا ۴ میلیارد دلار رسیده است.

دیفای به محصولات مالی غیرمتصدیانه و غیرمتمرکز نظیر پروتکل‌های وام‌دهی رمز ارزها و استیبل کوین‌های غیرمتمرکز گفته می‌شود. اکثر این محصولات نیز بر بستر اتریوم هستند. ارزش کلی مسدودشده به معنای مقدار سرمایه‌ حاضر در قراردادهای هوشمند است.

این صنعت با سرعت چشمگیری در حال رشد است. طبق گزارش DeFi Pulse، در روز سه شنبه هفته گذشته، ارزش کلی مسدودشده در برنامه‌های دیفای به ۳ میلیارد دلار رسید. تا روز جمعه هفته گذشته، این رقم به ۴ میلیارد دلار افزایش یافت.

سرعت رشد دیفا‌ی در حال افزایش است. دیفا‌ی در تاریخ ۷ جولای به ارزش ۲ میلیارد دلار و دو هفته پس از آن به ۳ میلیارد دلار دست یافت. ارزش سرمایه‌های مسدودشده در دیفا‌ی کمتر از یک هفته با سرعتی بیش از پیش به ۴ میلیارد دلار رسید.

آیا سیستم پاداش‌دهی کامپوند ریسک کاربران دیفای را بیشتر می‌کند؟

۳ پروتکل برتر دیفای عبارتند از کامپوند، Aave و میکر (Maker) که جایگاه آنها دائما در حال تغییر است. هر سه مورد از پروتکل‌های وام‌دهی هستند و میکر از استیبل کوین غیرمتمرکز دای (Dai) استفاده می‌کند.

در حال حاضر، میکر بزرگترین پروژه دیفای از لحاظ ارزش بازار است. طبق گزارش DeFi Pulse، تقریبا ۱ میلیارد دلار رمز ارز در قراردادهای هوشمند میکر مسدود شده‌اند. سرمایه مسدودشده در کامپوند و Aave هر کدام ۶۰۱.۸ میلیون دلار است.

محبوبیت دیفا‌ی در ماه گذشته و پس از عرضه توکن نظارتی توسط کامپوند افزایش یافت. کامپوند یک پروژه بر بستر بلاک چین اتریوم است که به کاربران امکان می‌دهد تا به وام‌دهی و وام‌گیری رمز ارزها بپردازند. پس از عرضه این توکن، قیمت آن سریعا بیش از ۶۰ درصد افزایش یافت تا به برترین توکن دیفای در DeFiMarketCapتبدیل شود. مجموع ارزش بازار توکن‌های دیفای به بیش از ۳ میلیارد دلار رسیده است.

قیمت توکن کامپوند طی ۲۴ ساعت گذشته با ۱۴.۸۶ درصد کاهش به ۱۳۶ دلار قیمت توکن میکر با ۴.۱۵ درصد کاهش به ۵۱۷ دلار و قیمت توکن Aave با ۱۶.۵۳ درصد کاهش به ۰.۲ دلار رسیده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

اتر (ETH)

بیت کوین کش (Bitcoin Cash)

انجین کوین (ENJ)

میکر (MKR)

تتر (USDT)

گرام (GRAM)

بایننس یو اس دی (BUSD)

کاردانو (ADA)

تتا (TETHA)

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.