دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

پس از شروع برداشت‌های توکن UNI، تعداد تراکنش‌های در انتظار شبکه اتریوم ۳۰ درصد افزایش یافت.

پلتفرم معاملات غیرمتمرکز یونی‌سواپ در امروز اعلام کرد که توکن نظارتی خود به اسم UNI را با موجودی یک میلیارد توکنی عرضه کرده است.

اگرچه ماینینگ این توکن نظارتی از فردا آغاز نخواهد شد، اما یونی‌سواپ گفته است کاربران قدیمی و ارائه‌دهندگان نقدینگی قدیمی این پلتفرم اکنون می‌توانند به ازای هر آدرس، ۴۰۰ توکن UNI دریافت کنند.

افزایش تراکنش‌های شبکه اتریوم
افزایش تراکنش‌های شبکه اتریوم

یونی‌سواپ در این خصوص گفت:

۱۵ درصد از ۱۵۰ میلیون توکن UNI توسط ارائه‌دهندگان نقدینگی، کاربران و دارندگان توکن SOCKS قدیمی که تا روز ۱ سپتامبر فعالیت داشته‌اند قابل برداشت است.

صرافی یونی‌سواپ توکن نظارتی خود به اسم UNI را معرفی کرد

بر اساس اطلاعات مرورگر بلاک چین Etherscan، پس از این اعلان، در حال حاضر تعداد تراکنش‌های در حال انتظار شبکه اتریوم از ۱۶۰,۰۰۰ به ۲۱۰,۰۰۰ تراکنش افزایش یافته است.

طی سه ساعت پس از شروع برداشت‌ها، بیش از ۱۸,۰۰۰ تراکنش به آدرس قرارداد هوشمند توکن نظارتی UNI ارسال شده است و بیش از ۵۰۰۰ مورد از آنها در حال انتظار بودند. اکنون مجموع تراکنش‌ها به بیش از ۲۶,۰۰۰ تراکنش رسیده است، در حالی که تراکنش‌های در حال انتظار به ۳۷۰۰ تراکنش کاهش یافته است.

به نظر می‌رسد افزایش تعداد تراکنش‌های ارسال شده به قراردادهای هوشمند UNI منجر به افزایش کارمزد گس شبکه اتریوم شده است. گفتنی است که پروتکل یونی‌سواپ نیز بر بستر اتریوم ایجاد شده است.

بر اساس اطلاعات Etherscan در حال حاضر میانگین کارمزد گس در شبکه اتریوم به ۶۵۰ Gwei رسیده است. این رقم در روز چهارشنبه ۱۵۲ Gwei بود.

در واقع، آدرس‌ قرارداد هوشمند توکن UNI در حال حاضر از لحاظ کارمزد تراکنش‌ها طی ۳ ساعت گذشته در رتبه سوم قرار دارد، به طوری که ۵۳۴ اتر به ارزش بیش از ۲۰۰,۰۰۰ دلار هزینه کارمزد این قرارداد هوشمند شده است.

حتی بازدید از سایت مرورگر بلاک چین نیز به اوج خود رسیده است. متیو تان موسس و مدیرعامل Etherscan در این خصوص گفته است:

آخرین بار که بازدید از سایت اتراسکن به این سطح رسیده بود طی دوران جنون ICO در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ بود. تبریک به یونی‌سواپ برای عرضه موفق توکن UNI.

چند ساعت پس از اعلان یونی‌سواپ مبنی بر عرضه UNI، صرافی‌های متمرکز نظیر بایننس، هیوبی و OKEx جفت ارزهای معاملاتی با این توکن را فهرست کردند. قیمت این توکن در حال حاضر ۲.۹ دلار است.

اتریوم - توکن یونی‌سواپ

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

مسئولان فدرال رزرو روز چهارشنبه گفتند که نرخ بهره را نزدیک به صفر درصد حفظ خواهند کرد و در صدد افزایش تورم به بالاتر از ۲ درصد هستند.

طبق بیانیه کمیته بازار آزاد فدرال، این نهاد نرخ بهره را بدون تغییر و نزدیک به صفر درصد حفظ خواهد کرد و موافق با حفظ سیاست مالی تا افزایش تورم به بیش از ۲ درصد برای مدت مشخص است.

بانک مرکزی نیز دارایی‌های اوراق بهادار و اوراق بهادار با پشتوانه رهن متعلق به خزانه‌داری آمریکا را افزایش خواهد داد تا عملکرد خوب و روان بازار حفظ شود و به شکوفایی شرایط مالی کمک کند.

موارد گفته شده در این بیانیه نشان می‌دهد که مسئولان در صدد حفظ نرخ بهره نزدیک به صفر درصد تا سال ۲۰۲۳ هستند. به طور کل، مسئولان انتظار ندارند که تا سال ۲۰۲۳، تورم به ۲ درصد برسد.

رابرت کاپلن (Robert Kaplan) رییس فدرال رزرو دالاس و یکی از اعضای کمیته مورد نظر به این برنامه رای منفی داده است. وی ترجیح می‌دهد که این کمیته، سیاست‌های انعطاف‌پذیرتری اتخاذ کند.

jerome powell - تورم

۵ عامل مهمی که باید در مورد قیمت بیت کوین در نظر داشت

نیل کاشکاری (Neal Kashkari) رییس فدرال رزرو مینیاپولیس نیز به این برنامه رای منفی داده است. وی بیان کرده است تا زمانی که تورم به ۲ درصد برسد، نرخ بهره باید ثابت بماند.

اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کنند که مسئولان فدرال رزرو هیچگونه تغییری در نرخ بهره ایجاد نکنند، زیرا پیامدهای فاجعه‌بار اقتصادی شیوع ویروس کرونا در حال مشخص شدن است.

ماه گذشته، جروم پاول رییس کل فدرال رزرو در سخنرانی خود گفت که مسئولان در صدد این هستند تا تورم به بیشتر از ۲ درصد افزایش یابد و مدتی در این سطح باقی بماند تا شرایط وام‌گیری برای مدت بیشتری آسان بماند و به بهبود اقتصاد کمک کند.

متی گرینسپن موسس شرکت ارز دیجیتال Quantum Economics روز قبل از انتشار بیانیه فدرال رزرو گفته بود:

فدرال رزرو در نشست اخیر خود رویکرد تندتری نسبت به تورم داشته‌اند. اکنون که توجهات را به خود جلب کرده‌اند، اقدامات بعدی بسیار مهم خواهد بود.

قیمت بیت کوین پس از این بیانیه و طی ۲۴ ساعت گذشته ۰.۸۰ درصد افزایش یافته و به ۱۰,۹۰۰ دلار رسیده است. قیمت این ارز دیجیتال پس از بیانیه فدرال رزرو به طور موقت به ۱۱,۰۷۱ دلار رسیده بود. شاخص S&P 500 نیز ۰.۳۵ درصد افزایش داشته است.

یخ در حال ذوب شدن

با در نظر گرفتن این موضوع که بیت کوین در دوران نرخ بهره کم چاپ پول ناشی از بحران اقتصادی جهانی سال‌های ۲۰۰۷ الی ۲۰۰۹ ایجاد شده است، به نظر می‌رسد، رکود کنونی محرک کاملی برای (افزایش قیمت) این ارز دیجیتال باشد.

نرخ بهره پس از رسیدن به ۲۱.۵ درصد در ماه مارس ۱۹۸۰ و پس از آنکه پاول وولکر رییس سابق فدرال رزرو اقدام جسورانه ای برای کاهش تورم کرد ، از دهه ۱۹۸۰ میلادی تاکنون در حال کاهش بوده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

کراکن (Kraken) اولین شرکت ارز دیجیتال که به بانک تبدیل خواهد شد.

روز چهارشنبه، هیات بانکداری وایومینگ آمریکا به درخواست صرافی ارز دیجیتال کراکن برای کسب مجوز موسسه سپرده‌ای با اهداف ویژه (SPDI) رای مثبت داد. کراکن اکنون اولین بانک SPDI در وایومینگ است. طبق گفته کریس لند (Chris Land) مشاور ارشد بانکداری بخش وایومینگ، کراکن هم‌چنین اولین بانک تجاری تازه تاسیس آمریکا پس از سال ۲۰۰۶ است.

دیوید کینیتسکی (David Kinitsky) مدیرعامل کراکن و کراکن فایننشال (Kraken Financial) در این خصوص گفت:

با تبدیل شدن به بانک، دسترسی مستقیم به زیرساخت پرداخت‌های فدرال خواهیم داشت و به صورت یکپارچه‌تری از گزینه‌های سرمایه‌گذاری و بانکداری برای مشتریان استفاده خواهیم کرد.

کراکن

مصاحبه با مدیر توسعه صرافی کراکن: بیت کوین می‌تواند به یک میلیون دلار برسد!

به موجب نامه ماه جولای دفتر کنترل ارز آمریکا که اجازه تصدی ارزهای دیجیتال را به بانک‌های دولتی ارائه داد، سازمان بانکداری نیز اعلام کرد با شرکت مشاوره‌ای Promontory Financial Group در حال همکاری است.

در ماه اکتبر، این سازمان همراه با شرکت Promontory اولین دستورالعمل در خصوص رویه‌ها و سیاست‌های مدیریت ارزهای دیجیتال را برای بانک‌هامنتشر خواهد کرد.

کینیتسکی افزود کراکن فایننشال علاوه بر محصولات بیشتر، باعث می‌شود که کراکن بدون مسائل قانونی بتواند در ایالت‌های آمریکا به فعالیت بپردازد.

کراکن تاکنون درباره درخواست خود خبری اعلام نکرده بود. اولین نشانه از علاقه کراکن برای تبدیل شدن به بانک در ماه دسامبر و ایجاد فرصت شغلی کنونی کینیتسکی بود. کینیتسکی گفت:

ما می‌خواهیم محصولات جدیدی ارائه دهیم. این محصولات از مواردی نظیر تصدی برای سازمان‌ها، کارت اعتباری ارز دیجیتال و حساب‌های پس‌انداز تا انواع جدیدی از کلاس‌های دارایی خواهد بود. ما به عنوان یک بانک می‌توانیم با اوراق بهادار و کالاها سروکار داشته باشیم.

وی در ادامه افزود که انتظار می‌رود درآمد اصلی این بانک از کارمزدها و خدمات و سرویس‌های مختلف باشد، زیرا SPDI ها اجازه وام‌دهی ندارند و باید ۱۰۰ درصد دارایی خود را به صورت ذخیره نگهداری کنند. کراکن نگفته است که چه مقدار سرمایه برای درخواست خود جذب کرده است اما سازمان بانکداری بیان کرده است که این نوع درخواست باید بین ۲۰ الی ۳۰ میلیون دلار سرمایه جذب کرده باشند.

کراکِن پس از دریافت این مجوز بر روی ایجاد عملیات و جذب پرسنل برای بانک خود معطوف خواهد شد. هدف کراکن جذب ۱۰ الی ۲۰ رییس اداره برای شروع کار است. این صرافی هیات مدیره خود را استخدام کرده است و باقی کارمندان تا پایان ماه جاری جذب خواهند شد.

کیتلین لانگ (Caitlin Long) یکی از افراد پیشرو در عرصه بلاک چین وایومینگ گفته است بانک‌های SPDI می‌توانند ارزهای دیجیتال را نگهداری کنند اما هرگز مالکیت قانونی آنها را به دست نخواهند آورد. این موضوع بدان معنا است که حتی اگر یک بانک SPDI ورشکست شود، دارایی‌ها باید به مشتریان برگردانده شود. لانگ که درخواست تاسیس بانک SPDI ارائه کرده است پیش‌بینی می‌کند SPDI ها باعث ایجاد تنوع در عرصه بانکداری ارز دیجیتال خواهند شد. سازمان بانکداری در حال حاضر در حال بررسی ۶ درخواست از جانب شرکت‌هایی است که به دنبال تبدیل شدن به بانک تجاری هستند.

لانگ هم‌چنین انتظار دارد تا SPDI ها بر روی شرکت‌های ارزهای دیجیتال فشار وارد کنند تا به مشتریان و به طور کل به این صنعت، گواه اثبات ذخیره را ارائه دهند.

وی گفت:

بانک‌های SPDI باید به حسابرس‌های خود درخت مرکل ارائه دهند تا بتوانند به صورت رمزنگاری تایید کنند که دارای ذخیره مورد نیاز هستند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

یونی‌سواپ صرافی تبادل توکن‌های بر بستر اتریوم، امروز اعلام کرد که توکن خود به اسم UNI را ایجاد کرده است.

معرفی UNI باعث ارتقا و رشد این پلتفرم با استفاده از مکانیزم غیرمتمرکز خواهد شد. این موضوع به یونی‌سواپ امکان می‌دهد تا به کاربران خود با توکن اختصاصی این پلتفرم پاداش دهد، در حالی که این شیوه پاداش در عرصه دیفای در حال تبدیل شدن به یک استاندارد مشخص است.

توکن‌های نظارتی همانند یک برنامه وفاداری همراه با سهام شرکت است و کاربران در ازای مشارکت و حضور در این پلتفرم و هم‌چنین ارائه رای خود در خصوص نحوه اجرای پروتکل، اعتبار دریافت می‌کنند.

توکن‌های نظارتی اخیرا به سرمایه‌گذاری احتکاری تبدیل شده است، به طوری که طرفداران دیفای در حال هجوم به سمت پلتفرم‌هایی نظیر Yearn.finance هستند که توکن‌های YFI با قیمت کنونی ۳۶,۰۰۰ دلار را توزیع می‌کند.

یونی‌سواپ - UNI

آموزش کار با صرافی یونی سواپ (Uniswap)؛ محبوب‌ترین صرافی غیرمتمرکز!

هرچند، توکن یونی‌سواپ بیشتر یک پاسخ مستقیم به سوشی‌سواپ (SushiSwap) است که نسخه شبیه‌سازی شده از یو‌نی‌سواپ است و با ارائه توکن، کاربران را به استفاده از این پلتفرم ترغیب می‌کند. این پلتفرم هم‌چنین در صدد جذب نقدینگی یو‌نی‌سواپ است. در حال حاضر، طبق اطلاعات DeFi Pulse، یونی‌سواپ و سوشی‌سواپ دومین و سومین پروتکل با بیشترین سرمایه مسدودشده هستند.

یونی‌سواپ امیدوار است که توکن UNI می‌تواند به تداوم قدرت این پروتکل کمک کند. این صرافی غیرمتمرکز در صدد توزیع حداکثر یک میلیارد توکن UNI طی چهار سال آتی است. ۶۰ درصد این توکن‌ها به اعضای جامعه یو‌نی‌سواپ، ۲۱.۵ درصد به کارمندان یونی‌سواپ، ۱۸.۵ درصد نیز به سرمایه‌گذاران و مشاوران اختصاص خواهد یافت.

در واقع، یونی‌سواپ اکنون ۱۵۰ میلیون توکن به کاربرانی اختصاص می‌دهد که تا تاریخ ۱ سپتامبر تر این پلتفرم استفاده کرده‌اند. پس از توزیع ۴۰ درصد توکن‌ها در سال اول، هر سال ۱۰ درصد توزیع توکن کاهش خواهد یافت تا تمام توکن‌ها توزیع شود.

در بیانیه یونی‌سواپ آمده است: یونی‌سواپ در جایگاه خوبی برای رشد جامعه محور، توسعه و خوداتکایی است. معرفی توکن UNI نیز در راستای این هدف است و مالکیت اشتراکی در جامعه و سیستم نظارتی اختصاصی و متنوع را امکان‌پذیر می‌سازد که این پروتکل را به سمت آینده پیش خواهد برد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

صرافی برتر ارز دیجیتال بایننس، عرضه استیکینگ کوین اصلی خود به اسم BNB در بایننس اسمارت چین را تایید کرده است.

طبق توییت منتشرشده در روز سه‌شنبه که چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس نیز آن را بازنشر کرده است، استیکینگ بایننس کوین در شبکه بلاک چین این صرافی به اسم اسمارت چین به صورت رسمی فعال شده است. این به‌روزرسانی به کاربران امکان می‌دهد تا در اسمارت چین، کیف پول ایجاد کنند تا کوین‌های BNB خود را به یکی از تاییدکنندگان این پلتفرم واگذار کنند.

در این توییت گفته شده است که سرمایه‌های استیک‌شده حداقل ۷ روز مسدود شده‌اند و به کاربران یادآوری کرده است که قبل از شروع استیکینگ، از عبارت بازیابی کیف پول خود بک‌آپ تهیه کنند.

یک صرافی ژاپنی، بایننس را به مشارکت در پولشویی متهم کرد!

در این توییت آمده است:

استیکینگ BNB فعال شده است. اگر می‌خواهید کوین‌های BNB خود را واگذار کنید، در اسمارت چین کیف پول ایجاد کنید و یکی از تاییدکنندگان را انتخاب کنید. حداقل زمان مسدودسازی ۷ روز است. اطمینان حاصل کنید که از عبارت بازیابی کیف پول خود بک‌آپ تهیه کرده باشید

در این روز هم‌چنین به نظر می‌رسد که بایننس عرضه رسمی استیکینگ BNB را تایید کرده و چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس گزارش داده است که مجموع تراکنش‌های اسمارت چین تقریبا ۴۰ درصد حجم تراکنش‌های اتریوم است.

این به‌روزرسانی یک روز پس از آن اعلام شد که ژائو گزارش داد تراکنش‌های BNB علیرغم ارزش بازار کم خود، در اتریوم پذیرفته شده‌اند.

بایننس اسمارت چین که اوایل ماه جاری عرضه شده است، از رشد چشمگیر علاقه به محصولات دیفای در سال ۲۰۲۰ نظیر تقاضای بسیار زیاد برای یلد فارمینگ بهره می‌برد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

انتظار طولانی برای ارائه اتریوم ۲ سرانجام به قدم‌های نهایی رسید. اتریوم ۲ را می‌توان یکی از اتفاق‌های مهم در بازار ارزهای رمزنگاری شده دانست. مدت‌ها انتظار برای مهاجرت شبکه اتریوم به اتریوم ۲، به نظر می‌رسد به روزهای پایانی خود رسیده است.

دنی رایان ( Danny Ryan) یکی از توسعه‌دهندگان اصلی بنیاد اتریوم، امروز به صورت رسمی پروپوزال و طرح پیشنهادی را برای مهاجرت به اتریوم ۲ ارائه داد. استفاده از شبکه بلاک چین اتریوم از روش اثبات سهام یا PoS به عنوان الگوریتم اجماع جدید در این شبکه بلاکچین به جای الگوریتم اثبات کار یا PoW که از ابتدا از آن استفاده می‌کرده است، تغییر بزرگی در این شبکه خواهد بود.

اتریوم ۲ نقطه عطف شبکه بلاکچین اتریوم‌

اتریوم ۲

این طرح پیشنهادی توسط توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم ارائه شده است. این طرح پیشنهادی تحت عنوان فاز صفر Serenity یا Beacon Chain شناخته می‌شود که بخشی از تغییر الگوریتم اجماع این شبکه به روش الگوریتم اثبات سهام است. این فاز از مسیر توسعه شبکه اتریوم احتمالا در اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی و یا نهایتا در ابتدای سال آتی میلادی ارائه شود.

تبدیل شبکه اتریوم ۲.۰ به گواه اثبات سهام؛ مسیر ماینرهای اتریوم چگونه خواهد بود؟

Beacon Chain به عبارتی نمایانگر شاردینگ در شبکه اتریوم است. این راهکار، روشی برای رفع مشکل مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم است. یکی از انتقادهای جدی به شبکه اتریوم، ایراد آن در موضوع مقیاس پذیری و مدیریت آن در زمان تراکم و شلوغی در این شبکه است. همانطور که در زمان توسعه پروژه‌های دیفای مشخص شد، کارمزد تراکنش‌ها در شبکه اتریوم به شکل بسیار عجیبی افزایش یافت و به عبارتی این شبکه توان تحمل حجم بالای درخواست‌ها را نداشت. مسئله شاردینگ، برای رفع همین مشکل ارائه شده است. شاردینگ مشکل مقیاس‌پذیری را بدون تاثیر بر امنیت شبکه و وضعیت غیرمتمرکز بودن شبکه، مسئله مقیاس‌پذیری را حل می‌کند.

فاز صفر ذکر شده در این طرح پیشنهادی به معنی برداشتن اولین گام از مسیر رسیدن به اتریوم ۲ است. برای رسیدن به اتریوم ۲، چندین گام باید برداشته شود که فاز صفر، اولین گام است. گام‌های بعدی به نظر می‌رسد تا سال ۲۰۲۱ میلادی برداشته شود. اتریوم ۲ به دنبال مجهز کردن این شبکه به ویژگی سادگی، تاب آوری، امنیت و تمرکززدایی خواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

بانک مرکزی فرانسه ، به منظور ارائه رمزارز وابسته به بانک مرکزی این کشور از شبکه بلاک چین تزوس Tezos استفاده خواهد کرد. این کشور جزو اولین کشورهای اروپایی است که به دنبال راه‌اندازی پروژه CBDC یا ارز دیجیتال وابسته به بانک مرکزی است.

نقش ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در نظام اقتصاد چیست؟

براساس اخبار منتشر شده در خبرگزاری‌های فرانسه، بانک Societe General فرانسه به منظور انجام تحقیقات در زمینه بلاک چین و ارزهای دیجیتال، استارتاپ Societe Generals – Forge را تاسیس کرده است. این شرکت در نظر دارد برای راه‌اندازی رمزارز وابسته به بانک مرکزی فرانسه از شبکه بلاک چین تزوس استفاده کند. این ارز دیجیتال به منظور انجام مبادلات بین بانکی در کشور فرانسه ایجاد خواهد شد. فاز تحقیق و پژوهش، گام اولیه در تمامی پروژه‌ها در کشورهای اروپایی است و کشور فرانسه در نظر دارد با پشت سر گذاشتن دیگر کشورهای اروپایی در زمینه ایجاد رمزارز وابسته به بانک مرکزی یا CBDC، در قاره اروپا پیشرو باشد.

همکاری شبکه بلاک چین تزوس و بانک مرکزی فرانسه

تزوس و بانک فرانسه

شبکه بلاکچین تزوس یک شبکه غیرمتمرکز و شبکه عمومی بلاک چین بوده که الگوریتم اجماع آن اثبات گواه سهام است. همچنین شبکه Tezos از قراردادهای هوشمند نیز پشتیبانی می‌کند. این شبکه بلاک چین دارای تیم توسعه و تیم مدیریتی بسیار پرتلاشی است و دفتر مرکزی این شبکه در شهر پاریس واقع است. از این رو برای انجام آزمایش‌های اولیه بانک مرکزی فرانسه برای راه‌اندازی ارز دیجیتال وابسته به بانک مرکزی این کشور شرایط مناسبی دارد. این شبکه بلاکچین محصولی از لابراتوار Nomadic است.

میکاییل مونی، موسس لابراتوار Nomadic در زمینه این همکاری با بانک مرکزی فرانسه گفت:

پروژه تزوس دارای تیم پشتیبانی قدرتمندی است و جامعه بسیار گسترده‌ای دارد و در حال حاضر این شبکه بلاکچین با بسیاری از پروژه‌ها در فرانسه و خارج کشور در ارتباط است. ما بسیار مفتخریم که این پروژه توسط بانک مرکزی فرانسه انتخاب شده تا بتوانیم با همکاری هم ارز دیجیتال وابسته به بانک مرکزی فرانسه را ارائه دهیم.

مدیر بانک Societe General فرانسه در سال ۲۰۱۹ اعلام کرده بود که فرانسه در نظر دارد اولین کشور اروپایی باشد که پروژه ارز دیجیتال مبتنی بر بانک مرکزی را اجرا کند. این بانک از ابتدای سال جاری میلادی فاز تحقیقاتی پروژه CBDC فرانسه را آغاز کرده و در حال حاضر با همکاری چندین موسسه و شبکه و همچنین شبکه بلاگچین تزوس، مسیر ایجاد این ارز دیجیتال را طی می‌کند.

رمزارز وابسته به بانک مرکزی در اروپا

هرچند چند کشور اروپایی به دنبال ایجاد رمزارز وابسته به بانک مرکزی خود هستند، اما به نظر می‌رسد کشور فرانسه در این مسیر جلوتر از بقیه گام برمی‌دارد. ایتالیا، لیتوانی و هلند نیز به طور جدی به دنبال ایجاد CBDC خود هستند. بانک مرکزی اروپا نیز تایید کرده است که فاز تحقیقاتی ایجاد رمزارز وابسته به این بانک را آغاز کرده اما جزئیات بیشتر در این زمینه در دسترس نیست.

شبکه بلاک چین تزوس

شبکه بلاکچین تزوس یکی از معدود شبکه‌های بلاکچین است که توسط بانک مرکزی یک کشور مورد استفاده قرار گرفته است. به دلیل ویژگی‌های این شبکه همچون عمومی بودن وغیرمتمرکز بودن به نظر انتخاب مناسبی برای بانک های مرکزی به حساب می‌آید. البته قرار داشتن دفتر مرکزی لابراتوار این شبکه بلاکچین در شهر پاریس کشور فرانسه نیز تاثیر به سزایی در این انتخاب داشته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

کشور هند در نظر دارد تا ممنوعیت قانونی جدیدی را برای انجام معاملات ارزهای دیجیتال معرفی و اعمال کند و در زمینه قانونگذاری این بازار از سایر کشورهای آسیایی پیروی کند. انتظار می‌رود این قانون جدید قبل از ارسال به پارلمان هند، توسط هیات دولت مورد بحث قرار بگیرد.

دولت هند از فناوری بلاک چین استقبال خواهد کرد، اما علاقه‌ای به معاملات ارزهای دیجیتال ندارد.

ممنوعیت قانونی معاملات ارزهای دیجیتال

مدیرعامل کوین‌بیس: اپل مانع از پذیرش بیت کوین و ارزهای دیجیتال می‌شود

کلاه برداری ارزهای دیجیتال یا از دست دادن ۳ میلیارد دلار بیت کوین در هند

بانک مرکزی هند در سال ۲۰۱۸ و پس از چندین کلاهبرداری، معاملات ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کرد. صرافی های ارزهای دیجیتال در ماه سپتامبر، در این خصوص شکایتی را به دیوان عالی هند ارسال کردند و در ماه مارس توانستند برنده این جدال شوند.

پس از اعلام رای دادگاه، حجم معاملات طی دو ماه پس از ماه مارس تفریبا ۴۵۰ درصد افزایش یافت و مجددا نگرانی‌هایی در خصوص به خطر افتادن پس‌انداز شهروندان هندی در بحبوحه شرایط نامناسب اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا به وجود آورد. بازار بیت کوین پکسفول (Paxful) از ماه ژانویه تا ماه می ۲۰۲۰، رشد ۸۸۳ درصدی از ۲.۲ به ۲۲.۱ میلیون دلار را گزارش داده است. صرافی ارز دیجیتال WaxirXنیز رشد ۴۰۰ درصدی در ماه مارس و رشد ۲۷۰ درصدی در ماه آوریل داشته است.

قانونگذاری معاملات

تصمیم هند بسیار مهم خواهد بود زیرا کشورهای آسیایی بسیار زیادی در حال بررسی نقاط قوت و ضعف ارزهای دیجیتال هستند. کشور چین در سال ۲۰۱۷، ارزهای دیجیتال و ICO ها را ممنوع کرد، اما اخیرا معاملات ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی مجازی آزاد کرده است. این کشور هم‌چنین در صدد ارائه ارز دیجیتال بانک مرکزی خود است. کشورهای سنگاپور و کره جنوبی نیز معاملات ارزهای دیجیتال را قانونگذاری کرده‌اند.

دولت فدرال هند در حال بررسی کاربردهای فناوری بلاک چین برای مدیریت ثبت سوابق مرتبط با زمین، زنجیره تامین دارو و ثبت مجوزهای آموزشی است. اگرچه دولت هند در صدد ارائه ارز دیجیتال خود است، اما با معاملات اَرزهای دیجیتال مخالف است.

قانون جدید ممنوعیت معاملات ارزهای دیجیتالی می‌تواند بیش از ۱.۷ میلیون شهروند هندی که به انجام معاملات می‌پردازند و چندین شرکت که پلتفرم‌هایی برای انجام معاملات ایجاد کرده‌اند را تحت تاثیر قرار دهد.

این قانون هم‌چنین بر شرکت‌هایی نظیر شرکت سنگاپوری کوین‌سویچ (CoinSwitch) تاثیر گذار است که پس از شروع مجدد معاملات در کشور هند در ماه ژوئن شاهد افزایش ۲۰۰,۰۰۰ کاربر پلتفرم خود بود حجم معاملات آن تقریبا ۲۰۰ الی ۳۰۰ میلیون دلار است. تقریبا نیمی از کاربران شعبه هند این شرکت به اسم CoinSwitch Kuber که خرید ارزهای دیجیتال با روپیه هند را امکان پذیر می‌سازد، افراد کمتر از ۲۵ سال هستند.

آشیش سینگال (Ashish Sibghal) مدیر ارشد اجرایی کوین سویچ گفته است بانک‌های دولتی به دلیل عدم وجود شفافیت قانونی تمایلی به همکاری با شرکت‌ها ندارند. به همین دلیل، خطر جذب عوامل مخرب که در صدد تقلب و کلاهبرداری هستند وجود دارد.

سانجای خان وکیل و مشاور شرکت‌ها در مسائل حقوقی گفته است: دولت هند به جای اعمال ممنوعیت به چارچوب قانونی برای محافظت از خرده سرمایه‌گذاران کم اطلاع نیاز دارد، تا نظارت مناسبی بر کسب‌وکارهای ارزهای دیجیتال توسط دولت و بانک مرکزی صورت بگیرد. کشور هند می‌تواند از چنین قانونگذاری در جهت جذب سرمایه‌گذاران و کسب‌وکارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال سود ببرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

رشد سریع ارزش بازار استیبل کوین BUSD صرافی بایننس نشان می‌دهد این صرافی در حال انجام اقدامات مهم و جدی برای تبدیل شدن به یکی از بازیگران مهم عرصه دیفای است.

اطلاعات جدید شرکت تحلیل اطلاعات درون زنجیره‌ای CryptoQuant نشان می‌دهد طی هفته گذشته ۱۱۳ میلیون دلار استیبل کوین BUSD وارد صرافی بایننس شده است. این موضوع بدان معنا است که استیبل کوین BUSD اکنون بیشترین قدرت خرید بالقوه در بین تمام استیل کوین‌ها به غیر از تتر را در اختیار دارد.

ورود استیبل کوین BUSD به صرافی بایننس
ورود استیبل کوین BUSD به صرافی بایننس

استیل کوین بایننس با پشتوانه دلار یک کوین مبتنی بر استاندارد ERC-20 است و در سال ۲۰۱۹ با همکاری پکسوس (Paxos) عرضه شد. از آن زمان تاکنون، BUSD به تدریج مورد توجه قرار گرفته و اخیرارحجم معاملات آن افزایش یافته و از USDC پیشی گرفته است.

استیل کوین رقبا با پشتوانه دلار

چرا میزان خرید استیبل کوین ها افزایش پیدا کرده است؟

بایننس به دنبال سهمی از عرصه دیفای است

استیبل کوین BUSD با ارزش بازار ۳۶۳ میلیون دلار، سومین استیبل کوین برتر بازار است. هرچند، با گسترش ویژگی‌های بایننس، امکان دارد که BUSD به بازیگر مهم‌تری در عرصه استیبل کوین‌ها و دیفای شود که تحت تسلط USDT است.

بایننس در گذشته نیز علاقه زیاد خود به حضور پررنگ‌تر در عرصه دیفای را بیان کرده بود و در تاریخ ۱ سپتامبر، این صرافی شروع به کار بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain) را اعلام کرد.

بایننس چین به پروتکل‌های دیفای امکان می‌دهد تا بر بستر این زنجیره اجرا شوند، به طوری که کارمزدهای کمتری نسبت به بلاک چین اتریوم دارد و از طریق این پلتفرم، استیکینگ BNB نیز در دسترس است.

در تاریخ ۱۱ سپتامبر، پروتکل محبوب دیفای C.R.E.A.M اعلام کرد که به بایننس چین انتقال خواهد یافت و بر خلاف اکثر پلتفرم‌های دیفای، این پروتکل از یلد فارمینگ BNB، بیت کوین، BUSD، اتریوم، بیت کوین کش، XRP و لایت کوین پشتیبانی می‌کند.

اخیرا بایننس پلتفرم لانچ‌پول (Launchpool) را نیز معرفی کرد که به کاربران امکان می‌‌دهد تا به کسب ارزهای دیجیتال نظیر BUSD بپردازند. اولین پروژه در این پلتفرم، پروتکل بلا (Bella Protocol) است که در آن، کاربران می‌توانند به استیکینگ BNB و BUSD و ARPA اقدام کنند.

رشد بیش از ۱۰۰ درصدی استیبل کوین‌ها در سال ۲۰۲۰ و ظهور رقبای سازمانی

در سال ۲۰۲۰ شاهد رشد چشمگیر استیبل کوین‌ها بودیم که دلیل اصلی آن، افزایش پروتکل‌های دیفای و مرتبط با کسب سود بوده است.

طبق گزارش کوین متریکس (CoinMetrics)، ارزش بازار اکثر استیبل کوین‌های دارای پشتوانه دلار، روزانه و به مدت دو ماه تقریبا تا ۱۰۰ میلیون دلار افزایش یافته است.

به نظر می‌رسد این رشد عمدتا به دلیل اکوسیستم دیفای باشد و حتی اگر این عرصه به رشد خود ادامه دهد، استیبل کوین‌ها با چالش‌های مختلفی مواجه می‌شوند که ظهور ارز دیجیتال بانک‌های مرکزی (CBDC) یکی از این چالش‌ها است.

هم‌چنین احتمال دارد موسسات و شرکت‌های مالی بزرگ در صورت توسعه ارزهای دیجیتال و شبکه‌های بلاک چین خود، به رقیب اکوسیستم کنونی استیبل کوین‌ها تبدیل شوند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

صرافی ارز دیجیتال ژاپنی که در سال ۲۰۱۸ با هک ۶۰ میلیون دلاری مواجه شده بود از بایننس برای کمک و مشارکت در پولشویی بعضی از سرمایه‌های سرقت‌شده شکایت کرد.

پولشویی چیست و در دنیای رمز ارزها چگونه انجام می‌شود؟ + ویدیو

طبق شکایت ارائه‌شده توسط فیسکو (Fisco) به دادگاه بخش کالیفرنیای شمالی در تاریخ ۱۴ سپتامبر، این صرافی ارز دیجیتال ژاپنی مدعی است مدت اندکی پس از هک و از دست رفتن ۶۰۰۰ بیت کوین در سال ۲۰۱۸، سارقان ۱۴۵۱ بیت کوین را به آدرس متعلق به بایننس ارسال کردند که در آن زمان معادل با ۹.۴ میلیون دلار بود.
صرافی فیسکو که در زمان هک به اسم Zaif فعالیت می‌کرد افزود که سارقان در ادامه، سرمایه‌های سرقت‌شده را در بزرگترین پلتفرم ارز دیجیتال جهان پولشویی کردند و دلیل آن نیز، پروتکل‌های ضعیف احراز هویت و اقدامات ضدپولشویی بوده است که مطابق با استانداردهای این صنعت نیست.

قیمت بیت کوین
فیسکو مدعی است که سارقان از سیاست‌ بایننس استفاده کرده‌اند. سیاست موردنظر به کاربران جدید امکان می‌دهد تا حساب افتتاح کنند و در این پلتفرم به معامله کمتر از ۲ بیت کوین بپردازند بدون آنکه نیاز به ارائه هیچگونه اطلاعات شناسایی مهم باشند.
شاکی در این خصوص گفته است:

سارقان، بیت کوین‌ها را به ۷ هزار تراکنش و حساب جداگانه تقسیم کرده‌اند که همه آنها کمتر از ۲ بیت کوین ارزش داشتند. بدین ترتیب، بیت کوین‌های سرقت‌شده به سایر ارزهای دیجیتال تبدیل شد و از پلتفرم بایننس انتقال یافت.

فیسکو مدعی است از آنجایی که بایننس از این موضوع مطلع شده بود و به طور قطع می‌دانست که سرمایه‌های سرقت‌شده به این پلتفرم ارسال شده است، عمدا یا سهوا نتوانسته است مانع از فرایند پولشویی شود.
بدین ترتیب، فیسکو از بایننس پرداخت ضرر ناشی از پولشویی سرمایه‌های موردنظر به علاوه سایر خسارت‌ها را تقاضا کرده است.
مدتی پس از این اتفاق، صرافی Zaif توسط شرکت مادر خود به اسم Tech Bureau به فیسکو فروخته شد که سپس ضرر کاربران را پرداخت کرد.
۴۱ میلیون دلار ارز دیجیتال این هک متعلق به مشتریان Zaif شامل مشتریان آمریکایی و کالیفرنیایی بوده است.
این پرونده پتانسیل جلب توجه بیشتر به سمت اقدامات ضدپولشویی و احراز هویت صرافی‌های ارز دیجیتال را دارد، به طوری که نیروی ویژه اقدامات مالی آمریکا در حال تلاش است تا قانونگذاران جهانی را به سمت دستورالعمل‌های ضدپولشویی سال ۲۰۱۹ خود بکشاند.

ادعای کالیفرنیا

فیسکو هم‌چنین اذعان داشته است که این پرونده باید در دادگاه کالیفرنیا قضاوت شود؛ زیرا نه تنها قربانیانی از این منطقه دارد، بلکه مولفه‌های مهم کسب‌وکار بایننس در آمریکا واقع است. برای مثال فیسکو و بایننس از (Amazon Web Services (AWS برای میزبانی از سرورهای خود استفاده می‌کنند و می‌توانند دیتاسنتر AWS مدنظر خود را انتخاب کنند. این ادعا پس از آن بیان شده است که بایننس چندین بار گفته است هیچ دفتر فیزیکی سنتی در هیچ جای جهان ندارد.
فیسکو در این خصوص گفته است:

بر اساس اطلاعات ما، بخش قابل توجهی از سرورهای AWS بایننس در کالیفرنیا واقع است.

علاوه بر اینکه بایننس ۶ نفر را در کالیفرنیا استخدام کرده است، فیسکو اذعان داشته است که بخش مهمی از ذخیره ارز دیجیتال بایننس نیز در تاسیسات سخت‌افزاری آفلاین واقع در سان فرانسیسکو ذخیره شده است.
فیسکو به دنبال قضاوت هیات منصفه در خصوص ادعای خود است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.