دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر که فرایند عرضه اولیه 15 درصد از سهام آن به عنوان پانزدهمین عرضه اولیه سال جاری 22 مرداد انجام و هر سهم این شرکت 2100 تومان کشف قیمت شد با 15 روز حضور در بازار دوم معاملات فرابورس با بازدهی خالص اولیه 33.1 درصدی قیمت سهام همراه و با توقف نماد، آماده بازگشایی شد.

براین اساس، “زملارد” در خصوص نوسان قیمت سهام اعلام کرد: از تاریخ گزارشگری قبلی( صورت های مالی و گزارش تفسیری مدیریت دوره مالی 3، 6، 9 و 12 ماهه منتهی به خرداد 99) تا مقطع فعلی تغییر با اهمیتی در وضعیت مالی و عملکرد شرکت رخ نداده است. لذا به نظر می رسد نوسان قیمت سهام طی روزهای معاملاتی اخیر متناسب با وضعیت مالی و عملکرد شرکت نبوده و ناشی از شرایط بازار و عرضه و تقاضا است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمد رضوانی‌فر به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: شرکت‌های صدرتامین (هلدینگ فلزی- معدنی شستا)، ژلاتین کپسول، ره‌آورد تامین، پخش هجرت، توزیع داروپخش، کلرپارس و سیمان ساوه در سال 98 عرضه  اولیه شدند که 36 درصد عرضه‌های اولیه بازار سرمایه در سال گذشته را تشکیل می‌دادند.

وی افزود: سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، صباتامین (هلدینگ مالی شستا)، سیمان تامین (هلدینگ سیمانی شستا)، تامین سرمایه امین و ملارد شیر هم تاکنون عرضه اولیه شده اند و در واگذاری سهام همه شرکت‌های فوق، رکورد مشارکت مردم بدست آمد.

رضوانی فر ادامه داد: رایتل (هلدینگ خدمات ارتباطی شستا)، زغال‌پروده طبس، هامون شمال، صنایع عمومی، شیمی‌بافت، چوب خزر کاسپین، محصولات کاغذی لطیف، کارگزاری صباتامین، سیمان آبیک، آنتی‌بیوتیک‌سازی ایران، نخ‌تایر صبا، افق‌تامین انرژی طوس، پخش دارویی اکسیر و سابیر (شرکت پیمانکاری شستا) از جمله شرکت‌هایی هستند که در پاییز و زمستان سال 99 بورسی خواهند شد. با همکاری سایر سهامداران اقدامات فشرده‌ای در حال انجام است و به زودی اخبار خوبی در این زمینه بصورت مستقل و مبسوط ارائه می‌کنم.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، با آغاز فرآیند عرضه اولیه 15 درصد از سهام برق و انرژی پیوند گستر پارس به عنوان هجدهمین عرضه اولیه سال جاری که واگذاری آن طی دو روز کاری انجام شد در نهایت هر سهم “بپیوند” 1850 تومان کشف قیمت و به متقاضیان تخصیص داده شد.

این عرضه شامل 420 میلیون سهم “بپیوند” با محدوده قیمتی 1830 تا 1850 تومانی هر سهم و سهمیه 150 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی بود اما مانند همیشه به دلیل استقبال زیاد سرمایه گذاران ، سهمیه هر فرد به 78 سهم با نقدینگی حدود 145 هزار تومانی کاهش یافت.

به این ترتیب، 5 میلیون و 594 هزار و 10 نفر خریدار “بپیوند” شدند تا رکورد تعداد مشارکت کنندگان در عرضه اولیه شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر با 5 میلیون و 561 و 161 نفر خریدار در 22 مرداد شکسته شود.

بنابراین گزارش، طی سال جاری سهام 17 شرکت سرمایه گذاری صبا تامین، شستا، پگاه گیلان، لاستیک یزد، پلیمر آریاساسول، سرمایه گذاری پویا، سرمایه گذاری سیمان تامین، لیزینگ پارسیان، رایان هم افزا، تولید نیروی برق آبادان، توسعه مسیر برق گیلان، زرماکارون، پتروشیمی ارومیه، تامین سرمایه امین، کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، بهساز کاشانه تهران و تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک عرضه اولیه شده و برق و انرژی پیوند گستر پارس هجدهمین شرکت تازه وارد سال بشمار می رود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصادآنلاینسپهر علی‌یاری؛ در ساعت 10:00 جمع صف‌های خرید حدود دو هزار و 670 میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش سه هزار و 340 میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به 670 میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش «وملی»، «آریان» و حق تقدم «وگردش» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام گروه صنعتی ملی 420 میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید «فملی»، «ثبهساز» و «شبندر» در نوبت انتظار است.

ارزش 10 صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و 790 میلیارد تومان (67 درصد کل) و 10 صف فروش برتر هزار و 830 میلیارد تومان (55 درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در 36 نماد و حجم صف‌های فروش در 57 نماد بیش از 10 میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف کشاورزی و دامپروری ملارد شیر (زملارد) به 9.6 درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

“دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش” کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش 417 میلیارد تومان است و پس از آن گروه “سرمایه‌گذاری‌ها” قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن 415 میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه “فلزات اساسی” با تقاضای خرید 720 میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود 43 درصد از 6 هزار میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع 15 هزار و 400 میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن 39 درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به 21 هزار و 400 میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای خرید و فروش بورس 99.6.10

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، فرابورس ایران مردادماه سال 99 را با میزبانی از عرضه اولیه 4 شرکت توسعه مسیر گیلان، پتروشیمی ارومیه، کشاورزی و دامپروری ملارد شیر و تهیه توزیع غذای دنا آفرین فدک و همچنین پذیره‌نویسی اوراق مرابحه عام دولت در نمادهای «اراد 40 تا اراد46» پشت سر گذاشت.

 مردادماه امسال شاهد عرضه اولیه 6 درصد از سهام بگیلان از گروه عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم، 15 درصد از سهام شاروم از گروه محصولات شیمیایی، 15 درصد از سهام زملارد از گروه زراعت و خدمات وابسته و 20 درصد از سهام گدنا از گروه هتل و رستوران بودیم و بدین ترتیب این شرکت‌ها به نمایندگی از صنایع مختلف به گردونه معاملات بازار دوم فرابورس ایران پیوستند.

به موازات عرضه‌های اولیه در بازار سهام، در بازار بدهی نیز پذیره‌نویسی اوراق مرابحه عام دولت در نمادهای اراد 40، اراد 41، اراد 42، اراد 43، اراد 44، اراد 45 و اراد46 در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس دنبال شد.

در مجموع 20 روز کاری مردادماه جاری شاهد دادوستد 59 میلیارد و 833 میلیون ورقه به ارزش افزون بر یک میلیون و 367 هزار میلیارد ریال در بازارهای فرابورس بودیم که این میزان معامله در بیش از 34 میلیون و 288 هزار دفعه رقم خورد. حجم، ارزش و تعداد معاملات ماهانه فرابورس در مقایسه با مردادماه سال 98 به ترتیب از رشد 97، 650 و 545 درصدی این متغیرها حکایت دارد.

به طور میانگین نیز در هر روز کاری دو میلیارد و 992 میلیون ورقه بهادار به ارزش 6 هزار و 836 میلیارد ریال در فرابورس ایران مورد دادوستد قرار گرفته است.

همچنین شاخص کل فرابورس ایران که در روز پایانی ماه گذشته یعنی تیر‌ماه 99 در ارتفاع 19 هزار و 544 واحدی قرار داشت با کاهش 4 درصدی در پایان مردادماه جاری در سطح 18 هزار و 778 واحدی ایستاد. این در حالی است که بازدهی آیفکس از آغاز سال جاری 185 درصد است.

در این میان، سهامداران در بازارهای اول و دوم به ترتیب 5268 و 22 هزار و 608 سهم را دست به دست کردند که ارزش این معاملات بیش از 144 هزار و افزون بر 604 هزار میلیارد ریال بود.

حاصل معاملات صورت‌گرفته در تابلوهای زرد، نارنجی و قرمز بازار پایه، ثبت دادوستد 27 هزار و 992 میلیون سهم به ارزش بیش از 356 هزار میلیارد ریال بود که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از رشد 70 درصدی حجم و افزایش 455 درصدی ارزش مبادلات در بازار پایه حکایت دارد.

از سوی دیگر در بازار ابزارهای نوین مالی بیش از 4 میلیارد ورقه به ارزش 260 هزار میلیارد ریال نقل‌وانتقال یافت که افزایش حدود 500 درصدی حجم و ارزش دادوستدهای این بازار را نسبت به مرداد 98 به دنبال داشته است.

بررسی جدول معاملات ابزارهای مالی شامل اوراق بدهی، اوراق تسهیلات مسکن و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله نشانگر آن است که معاملات بدهی با رشد حدود 300 درصدی و معاملات ETFها در مردادماه جاری با رشد چشم‌گیر 600 درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده است. حجم خریدوفروش اوراق تسه نیز نسبت به سال گذشته 95 درصد و ارزش مبادلاتی این اوراق نیز 280 درصد رشد کرده است.

در نهایت نگاهی به جدول صنایع پیشرو معاملات در مردادماه 99 نشان می‌دهد که گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری با در اختیار گرفتن سهم 16 درصدی، بیشترین ارزش معاملات خرد را در بازار سهام و اختیار سهام به خود اختصاص داده است. گروه‌های فلزات اساسی، محصولات شیمیایی و سرمایه‌گذاری‌ها نیز در جایگاه‌های دوم تا چهارم قرار گرفتند./مدیریت ارتباطات فرابورس ایران

 

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، با آغاز فرآیند عرضه اولیه 20 درصد از سهام تهیه و توزیغ غذای دنا آفرین فدک به عنوان هفدهمین عرضه اولیه سال جاری که واگذاری آن طی دو روز کاری انجام شد در نهایت هر سهم “گدنا” 600 تومان کشف قیمت و به متقاضیان تخصیص داده شد.

این عرضه شامل 51 میلیون سهم “گدنا” با محدوده قیمتی 580 تا 600 تومانی هر سهم و سهمیه 20 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی بود اما مانند همیشه به دلیل استقبال زیاد سرمایه گذاران ، سهمیه هر فرد به 10 سهم با نقدینگی حدود 6 هزار تومانی کاهش یافت تا کمترین نقدینگی در تاریخ عرضه های اولیه ایران و به احتمال زیاد جهان هم ثبت شود !!!

به این ترتیب، 5 میلیون و334 هزار و 286 نفر خریدار “گدنا” شدند تا رکورد تعداد مشارکت کنندگان عرضه اولیه همچنان در اختیار کشاورزی و دامپروری ملارد شیر با 5 میلیون و 561 و 161 نفر خریدار در 22 مرداد باشد .

بنابراین گزارش، طی سال جاری سهام 16 شرکت سرمایه گذاری صبا تامین، شستا، پگاه گیلان، لاستیک یزد، پلیمر آریاساسول، سرمایه گذاری پویا، سرمایه گذاری سیمان تامین، لیزینگ پارسیان، رایان هم افزا، تولید نیروی برق آبادان، توسعه مسیر برق گیلان، زرماکارون، پتروشیمی ارومیه، تامین سرمایه امین، کشاورزی و دامپروری ملارد شیر و بهساز کاشانه تهران عرضه اولیه شده و تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک هفدهمین شرکت تازه وارد سال بشمار می رود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، چهارشنبه این هفته علاوه بر عرضه اولیه 300 میلیون سهم صنعت غذایی کورش در بورس (با دامنه قیمت 2755 تا 2900 تومانی هر سهم و سهمیه 100 سهمی ) ، عرضه اولیه 20 درصد سهام شرکت تهیه توزیع غذای دنا آفرین فدک نیز در فرابورس انجام می شود.

به این ترتیب مقرر شده 51 میلیون سهم “گدنا” با دامنه قیمت 580 تا 600 تومانی و سهمیه 20 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی واگذار شود.

 در این میان ، زمان ثبت سفارش هم مشخص شده که از ساعت 13 الی 17 فردا سه شنبه تعیین شده و قرار است چهارشنبه به متقاضیان تخصیص داده شود .

طبق بررسی های بورس پرس،  به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در صنعت غذایی، دومین تولید کننده روغن و اولین تولید کننده روغن مایع خانوار محسوب می شود. شرکت گسترش صنایع بسته بندی کوروش با مالکیت 99.9 درصدی سهامدار عمده این شرکت دارای 621 نیروی انسانی بشمار می رود و بطور غیرمستقیم جزو شرکت های فرعی گروه صنعتی گلرنگ محسوب می‌شود. سرمایه اولیه شرکت یک میلیارد تومان بوده که طی 5 مرحله افزایش سرمایه به 300 میلیارد تومان رسیده است.

براساس این گزارش، طی سال جاری سهام 16 شرکت سرمایه گذاری صبا تامین، شستا، پگاه گیلان، لاستیک یزد، پلیمر آریاساسول، سرمایه گذاری پویا، سرمایه گذاری سیمان تامین، لیزینگ پارسیان، رایان هم افزا، تولید نیروی برق آبادان، توسعه مسیر برق گیلان، زر ماکارون، پتروشیمی ارومیه، تامین سرمایه امین، کشاورزی و دامپروری ملارد شیر و بهساز کاشانه تهران عرضه اولیه شده اند و با در نظر گرفتن عرضه صنعت غذایی کورش ، شرکت تهیه توزیع غذای دنا آفرین فدک هیجدهمین شرکت تازه وارد سال بشمار می رود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، با آغاز فرآیند عرضه اولیه 15 درصد از سهام کشاورزی و دامپروری ملارد شیر به عنوان پانزدهمین عرضه اولیه سال جاری که واگذاری آن طی دو روز کاری انجام شد در نهایت هر سهم “زملارد” 2100 تومان کشف قیمت و به متقاضیان تخصبص داده شد.

این عرضه شامل 39 میلیون سهم “زملارد” با محدوده قیمتی 2000 تا 2100 تومانی هر سهم و سهمیه 20 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی بود اما مانند همیشه به دلیل استقبال زیاد سرمایه گذاران ، سهمیه هر فرد به 8 سهم کاهش یافت که به نقدینگی حدود 17 هزار تومانی نیاز بود.

همچنین دو درصد از سهام شرکت شامل 6 میلیون سهم متعلق به صندوق های سرمایه گذاری است که روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت کشف شده 2100 تومانی، تخصیص داده می شود .

به این ترتیب، 5 میلیون و 561 و 161 نفر خریدار “زملارد” شدند تا رکورد تعداد مشارکت کنندگان در عرضه اولیه تامین سرمایه امین با 5 میلیون و 434 هزار و 801 نفر خریدار در 15 مرداد شکسته شود.

بنابراین گزارش، طی سال جاری سهام 14 شرکت سرمایه گذاری صبا تامین، شستا، پگاه گیلان، لاستیک یزد، پلیمر آریاساسول، سرمایه گذاری پویا، سرمایه گذاری سیمان تامین، لیزینگ پارسیان، رایان هم افزا، تولید نیروی برق آبادان، توسعه مسیر برق گیلان، زرماکارون، پتروشیمی ارومیه و تامین سرمایه امین عرضه اولیه شده و کشاورزی و دامپروری ملارد شیر پانزدهمین شرکت تازه وارد سال بشمار می رود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، با آغاز فرآیند عرضه اولیه 20 درصد از سهام بهساز کاشانه تهران به عنوان شانزدهمین عرضه اولیه سال جاری در نهایت هر سهم “ثبهساز” 220 تومان کشف قیمت شد.

این عرضه شامل 3 میلیارد و 422 میلیون و 233 هزار و 790 سهم “ثبهساز” معادل 17 درصد با محدوده قیمتی 209 تا 220 تومانی هر سهم و سهمیه 1000 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی بود اما مانند همیشه به دلیل استقبال زیاد سرمایه گذاران ، سهمیه هر فرد به 670 سهم کاهش یافت که به نقدینگی حدود 148 هزار تومانی نیاز بود.

همچنین سه درصد از سهام شرکت شامل 603 میلیون و 923 هزار و 610 سهم متعلق به صندوق های سرمایه گذاری است که روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت کشف شده 220 تومانی، تخصیص داده می شود.

به این ترتیب، 5 میلیون و 107 هزار و 811 نفر خریدار “ثبهساز” شدند تا رکورد تعداد مشارکت کنندگان در عرضه اولیه کشاورزی و دامپروری ملارد شیر با 5 میلیون و 561 و 161 نفر خریدار طی روز جاری شکسته نشود.

بنابراین گزارش، طی سال جاری سهام 15 شرکت سرمایه گذاری صبا تامین، شستا، پگاه گیلان، لاستیک یزد، پلیمر آریاساسول، سرمایه گذاری پویا، سرمایه گذاری سیمان تامین، لیزینگ پارسیان، رایان هم افزا، تولید نیروی برق آبادان، توسعه مسیر برق گیلان، زرماکارون، پتروشیمی ارومیه، تامین سرمایه امین و کشاورزی و دامپروری ملارد شیر عرضه اولیه شده و بهساز کاشانه تهران شانزدهمین شرکت تازه وارد سال بشمار می رود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، فرابورس ایران روز جاری با عرضه اولیه 15 درصد از سهام شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر معادل 45 میلیون سهم در بازار دوم، از دهمین عرضه اولیه امسال خود رونمایی کرد، در این عرضه هر سهم شرکت نیز 21 هزار ریال یعنی سقف دامنه قیمت در ثبت سفارش کشف قیمت شد.

موضوع فعالیت شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر که با عرضه اولیه امروز در جمع شرکت‌های فرابورسی قرار گرفت حوزه‌های کشاورزی، دامپروری، صنایع غذایی و صنایع وابسته است.

مدیرعامل زملارد در هشتادوچهارمین نشست خبری یک دیدار، یک عرضه سود هر سهم شرکت ملارد شیر در سال 98 را 60 تومان اعلام و اظهار کرد که پیش‌بینی شده سود هر سهم زملارد در سال 99 به 84 تومان برسد.

حسین معصومی از مزایای رقابتی شرکت ملارد شیر را موقعیت مکانی و جغرافیایی آن در استان البرز به دلیل نزدیکی به بازار مصرف شیر خام کشور یعنی کارخانه‌های لبنی معتبر، دانست و افزود: با توجه به اینکه کیفیت شیر این شرکت مورد تایید شرکت‌های لبنی معتبر است، همواره تقاضا برای شیر تولیدی زملارد وجود دارد. علوفه مورد نیاز شرکت ملارد شیر نیز از استان‌های قزوین، کرمانشاه، همدان و البرز تامین می‌شود.

لازم به ذکر است شنبه 25 مردادماه تعداد 6 میلیون سهم شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر به صندوق‌های سرمایه‌گذاری با قیمت 21 هزار ریال تخصیص می‌یابد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.