دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
10 آذر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین، *علی ربیعی در ایران نوشت: ترور شهید محسن فخری‌زاده، دانشمند برجسته هسته‌ای و دفاعی پس از ترور شهدای هسته‌ای در 10 سال اخیر و چند ماه پس از ترور شهید قاسم سلیمانی از اهدافی گسترده‌تر برخوردار است که با موجودیت و بالندگی ایران مرتبط شده است. این ترور نشان داد که کاملاً حساب‌شده و با برنامه‌ریزی قبلی برای دستیابی به چند هدف طراحی و اجرا شد: 1: به هم زدن آرامش روانی جامعه، ناامید کردن مردم از دستیابی به پیروزی و به عقب راندن فشار حداکثری؛ 2: ایجاد سردرگمی در استراتژی ایران و واداشتن به بازی در زمینی که دشمن طراحی کرده و سناریوهای پی‌ در پی را در آن دنبال می‌کند…

3: برهم زدن امنیت منطقه و پیشبرد اهداف ایران‌هراسی و گرفتن امتیاز از صاحبان منابع نفتی در خاورمیانه و توسعه‌طلبی بی‌سروصدا با شکستن مقاومت در منطقه؛ 4: به هم خوردن فضای امنیت جهانی با توجه به تغییرات احتمالی آتی در سیاست‌های بین‌المللی در صورتی که جهان پساترامپیسم به دنبال نظمی جدید و احتمال جهانی کم‌ تنش‌تر باشد که بازندگان اصلی این مساله رژیم صهیونیستی یا برخی حاکمان منطقه‌ای بودند که با هدف به ثمر ننشستن حقانیت و ایجاد فرصتی برای احقاق حقوق ملت ایران دست به کار شدند. این ترور، منطقه‌ای ناامن و جهانی آشوب‌زده را دنبال می‌کند. فضای بین‌الملل بعد از ترامپیسم به نوعی به نفع آینده جمهوری اسلامی است و این ترور ایجاد منطقه‌ای بهم‌ریخته، تشدید کینه‌توزی‌ها و برهم زدن آرامش جهانی پساترامپی را دنبال می‌کند.

اینکه دشمن با ددمنشانه‌ترین نحوه و ابزار دست به ترور می‌زند و در کمین سرداران ما چه در بغداد و چه در دماوند نشسته تا انتقام خود را از شکست در عرصه فشار حداکثری و ایجاد نارضایتی اجتماعی بگیرد، نشان می‌دهد ایران در رسیدن به اهداف صلح‌آمیز خود در مسیر موفقی قرار گرفته است. چون دشمن نه در عرصه مذاکره توان هماوردی با ما برای دستیابی به اهداف خود را دارد – ترامپ پیش‌تر اعتراف کرده بود ایران هیچ مذاکره‌ای را نباخته است – و نه توان جنگیدن با ما را. پس با تروریسم دولتی به میدان می‌آید. ترور سردار شهید قاسم سلیمانی و شهید محسن فخری‌زاده، که قربانی تروریسم دولتی شدند، خود گواه آشکار ضعف و زبونی دشمنانی است که عرصه را باخته‌اند و به مدد آدمکشان و انفجار و ترور می‌خواهند به تصور خودشان مسیر اقتدار و توسعه ایران را فقط کُند کنند. تاریخ انقلاب در 40 سال اخیر اما نشان داده که نتیجه کاملاً معکوسی نصیب آنان می‌شود. این ترورها نه تنها به انشقاق اجتماعی نمی‌انجامد که یکی از عوامل انسجام جامعه و وحدت حول محکومیت تروریست‌ها و پاسداشت شهید می‌شود. با این حساب تروریست‌ها در پی چه هستند؟

انگاره‌های جامعه‌شناسی تروریسم هدف از این نوع ترورها را «ایجاد تغییر» یا «تحت تاثیر قرار دادن جدی جامعه» می‌داند. یعنی با هدف قرار دادن چهره‌های کلیدی – از شهید بهشتی و رجایی گرفته تا سردار سلیمانی و فخری‌زاده – درصدد این هستند که به خیال خام خود روند توسعه و رشد و نمادهای اقتدار را تغییر داده و مسیر را آهسته‌تر کنند و بیشتر از آن به هدف غایی خود یعنی تاثیر بر روان جامعه برسند. این فقط ترور یک دانشمند نیست زیرا تروریسم دولتی بخوبی می‌داند که پیشرفت‌های ایران دیگر متکی به فرد نیست. شهید فخری‌زاده و نمونه‌های آن بنیانگذار مسیرهای افزایش توان دفاعی و پیشرفت علمی ما بودند. خدمت واقعی فخری‌زاده، بازتولید ده‌ها دانشمند جوانی است که حتی با انگیزه و نیرویی بیش از او برای پیشرفت علمی ایران مصمم‌اند. آنها هم می‌دانند با ترور یک دانشمند یا سردار بزرگ، سیاست‌های علمی و دفاعی ایران تغییر نخواهد کرد اما از تاثیرات اجتماعی آن می‌توانند سود برند. اینجاست که قربانی ترور باید با هوشمندی از «ترورهای بعدی» جلوگیری کند. ترور اول می‌تواند به ترورهای دیگری از جمله ترور روان جامعه و سیاستگذاری صحیح و مؤثر در پیشبرد اهداف ملی بینجامد. ترور بعدی همان فضای مشوش اجتماعی و بهره‌برداری‌های سیاسی و تغییر جهت مسیر درست اجتماعی – سیاسی است که با هجمه تبلیغاتی – روانی می‌خواهند آن را خلق کنند. اگر گروه‌های سیاسی و نهادها اجازه ندهند این فاز به مرحله اجرا و توفیق برسد، یعنی توانسته‌‌اند امواج ترور اول را خنثی و آن را در جهتی غیر از خواست آمران ترور هدایت کنند. اما مادامی که امواج ترور اول تبدیل به ترور روانی شد، جامعه به چنددستگی رسید، عده‌‌ای در فضای ایجاد شده در داخل و خارج سعی در تغییر مسیر درست و اصولی جامعه کنند، دقیقاً هر دو فاز ترور به خواست و هدف اصلی خود نائل می‌شود.

به تجربه دریافته‌ام در پی این ترورها عملیات روانی عظیمی شکل می‌گیرد. ابزارهای رسانه‌ای و اظهارات مرموزانه چه به اسم کارشناسی و چه در قالب نظرات سیاستمداران از جمله در دولت تروریستی، اشکال عملیات روانی پس از ترور را تشکیل خواهند داد. در این میان اولاً نباید نهادهای اطلاعاتی و امنیتی تضعیف شوند ضمن آنکه این نهادها با هوشمندی باید به ظرفیت‌های مقابله با اشکال مختلف عملیات ایران‌ستیزی مجهز شوند. بدون تردید این توانایی در سازمان‌های اطلاعاتی ما وجود دارد. ثانیاً نباید در دام ربط دادن موضوع ترور به مذاکرات انجام شده در دولت مستقر یا برجام، افتاد. پدیده زشت ترور دانشمندان ایرانی، حتی در دورانی که مذاکرات ایران در دولت قبلی به بن‌بست رسیده بود نیز وجود داشت. اینکه شهید فخری‌زاده، قربانی گفت‌وگو با مدیرکل آژانس معرفی شود و یا برجام را عامل این ترور بدانند، نشان از عدم توجه به عمق و ابعاد این ترور دارد یا عده‌ای در این شرایط سعی دارند کلاهی از این نمد برای خود ببافند.

نظام جمهوری اسلامی چنان که در موارد پیشین نشان داد، تاریخ و جغرافیای پاسخ و واکنش را بخوبی محاسبه می‌کند و آنگاه پاسخ می‌دهد. چنان که در ترورهای قبلی نشان دادیم ایران کشوری نیست که با ترور بخواهند مسیر تعالی و تعامل آن را تغییر دهند.

با این نگاه من معتقدم هدف از ترور شهید فخری‌زاده، همه آحاد جامعه و آینده ایران است. آنها خواستند با حذف ناجوانمردانه یکی از مفاخر علمی و دفاعی کشور، مسیر ایران را تغییر دهند. این راه اما با هوشمندی مردم و مسئولان و هوشیاری نهادهای تصمیم‌گیر محقق نخواهد شد. البته این ترور یقیناً بی‌پاسخ نخواهد ماند اما نه در آن زمانی که آنها می‌خواهند و نه به شیوه و در جایی که انتظارش را می‌کشند. زمین و زمان بازی را ایران تعیین می‌کند.

*دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس‌ جمهوری و سخنگوی دولت

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش  پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به نقل از روابط عمومی سمات، نصرالله جهانگرد نماینده ویژه ریاست جمهوری در امور دولت الکترونیک در بازدید از شرکت سپرده گذاری مرکزی اظهار داشت : از جمله مفاخر I.T ایران، پلتفرم های حوزه بازار پول و سرمایه کشور است به طوری که این بسترها، به اکسیژن  می مانند . وقتی برقرار است، قیمت ندارند اما زمانی که نباشند زمینه ساز اختلال های زیادی می شوند.

آشکار سازی تحولات بنیادی

وی به نقش شگرف توسعه زیر ساخت های فناوری اطلاعات در کشور اشاره کرد و افزود : مدیران کشور باید آگاه باشند وقتی که اعلام می شود هزینه ای باید در این زمینه ها صورت بگیرد، بسیار حیاتی و مهم است و باید این دستاوردها برای مقامات و مردم تببین و تشریح شود تا همه متوجه شوند که چه کارهای مهم و بنیادی صورت گرفته و چه سرمایه های با ارزشی در کشور شکل گرفته است.

فعالیت هایی در تراز جهانی

جهانگرد تصریح کرد : در این اوضاع فعلی که برخی مشکلات در کشور وجود دارد باید برای مقامات و مردم دستاوردهای حوزه IT به روشنی تشریح شود تا همه متوجه شوند که چه کارهای ارزشمند و باکیفیتی در سطح تراز جهانی در کشور به وجود آمده است و چه استعدادهای ویژه ای در ایران وجود دارد و چه کارهای بزرگ و مهمی در حوزه IT و زیر ساخت های بانکی و بورسی در کشور صورت گرفته است.

 جایگاه ویژه سجام

جهانگرد تصریح کرد: زمانی که درباره سامانه «سجام» توضیحات را شنیدیم و سوالاتی را هم مطرح کردم متوجه شدم که حتی در این وضعیت فعلی که شاهد مقاومت های زیادی در ساختار اداری ایران هستیم. این سامانه به خوبی توانسته است یک اتفاق بزرگ و مهم را در بازار سرمایه ایجاد کند.

اهمیت برگزاری مجامع الکترونیک

نماینده ویژه ریاست جمهوری در امور دولت الکترونیک گفت : در شرایط فعلی و با وجود زیر ساخت های موجود برگزاری مجامع الکترونیک بشدت ضرروت دارد چرا که با برگزاری مجامع الکترونیک شاهد افزایش شفافیت، حفظ حقوق مردم و دولت خواهیم بود و حتی می توان این الگو را به سایر نظام های اداری در کشور تعمیم داد تا بتوانیم حداکثر نظارت، شفافیت، کنترل عملیات و … را پیاده سازی کنیم.

تحول در نظام اقتصادی

وی پیشنهاد کرد : شرکت سپرده گذاری مرکزی می تواند خدمات گسترده خود را به شرکت های بزرگ ارائه دهد و با هماهنگی های لازم با برخی دستگاه ها همانند اداره ثبت شرکت ها، یکسری قوانین و مقررات را برای برگزاری مجامع الکترونیک تدوین کند که اجرای این فرایندها می تواند سیستم مدیریتی مالی کشور را متحول کند.

اهمیت خدمات غیرحضوری در اقتصاد ملی

نماینده ویژه رئیس جمهوری در امور دولت الکترونیک اذعان داشت : آمارهای موجود همانند حجم مالی و تعداد کاربران نشان می دهد که خدمات غیر حضوری زمینه ساز کاهش بار ترافیک اجتماعی کشور شده است، شما فرض کنید این حجم از کاربر اگر به صورت فیزیکی قصد داشتند خدمات خود را دریافت کنند چه مشکلاتی را شکل می داد. در یک بررسی مشخص شد اگر یک میلیون قبض مانند آب، برق، گاز و … قرار بود به صورت فیزیکی از سوی مردم انجام می شد ما نیاز به بیش از 1000 شعبه در سراسر کشور داشتیم که باید کلی بانک در کشور ایجاد می شد و هزینه مالی بسیار زیادی را بر کشور تحمیل می کرد اما با خدمات غیر حضوری بسیاری از مشکلات برطرف شده است و سامانه سجام نیز توانسته است بسیاری از فرایندهای فیزیکی بازار سرمایه را به الکترونیکی تبدیل کند.

در ابتدای این نشست، حسین فهیمی مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گزارشی از فعالیت ها، برنامه ها و اقدامات زیر ساختی این شرکت را برای نماینده ویژه رئیس جمهوری در امور دولت الکترونیک تشریح کرد.

علیرضا ماهیار معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی نیز در این نشست گزارش جامعی از سامانه های این شرکت را برای حاضران تشریح و آمادگی سمات را برای برگزاری مجامع الکترونیک اعلام کرد.

در این جلسه  همچنین رضا باقری اصل دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات و مرتضی ادب مدیر کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور حضور داشتند و از برنامه های شرکت سپرده گذاری مرکزی در فراهم کردن زیر ساخت های الکترونیک در حوزه های مختلف به ویژه بازار سرمایه استقبال کردند.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات که آماده سفارش گیری 20 درصدی سهام برای فردا شده از خرید نقدی 50 و 13.6 درصد سهام دو شرکت بورسی و فرابورسی جمعاً به مبلغ 13.3 هزار میلیارد تومان خبر داد.

براین اساس، “وسپهر” اعلام کرد: خرید 50 درصد سهام شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی معادل 85 میلیون و یک سهم با نماد “مفاخر” از طریق بازار معاملات فرابورس به قیمت پایه 46311 ریال جمعاً بالغ بر 393.7 میلیارد تومان بصورت نقدی از سرمایه گذاری خوارزمی در 11 مرداد انجام شده است. 

همچنین خرید 13.6 درصد سهام گروه سرمایه گذاری مسکن معادل 747 میلیون و 900 هزار سهم با نماد “ثمسکن” از طریق بازار معاملات بورس به قیمت پایه 12570 ریال جمعاً بالغ بر 940.2 میلیارد تومان بصورت نقدی از سرمایه گذاری خوارزمی در 26 مرداد انجام شده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، ناظر بازار در رابطه با عرضه اولیه وسپهر که قرار است فردا انجام شود اعلام کرد:

«خرید تعداد 85,000,001 سهم شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی از طریق بازار فرابورس به قیمت پایه 46,311 ریال جمعا بالغ بر 3,937 میلیارد ریال به صورت نقدی از شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در تاریخ 1399/05/11 انجام شده است. سهام شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی در نماد مفاخر در بازار فرابورس ایران معامله می شود.»

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند، قدرت خریدار به فروشنده حقیقی یا سرانه خرید هر کد حقیقی بالاست و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید این نمادها را بررسی کنید.

نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

مسئولیت هر گونه خرید و فروش با خود شماست. می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیفنمادمقایسه با میانگین حجم 30 روزقدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1بمپنا8.97.72
2مفاخر3.124.97

1. بمپنا : تولید برق عسلویه مپنا با نماد بمپنا، در بازار فرابورس و گروه عرضه برق، گاز و بخار قرار دارد. موضوع فعالیت این شرکت عبارتست از: احداث نیروگاه اعم از گازی، سیکل ترکیبی یا بخاری و بهره برداری از آن جهت تولید برق، خرید و فروش و صدور برق و همچنین کلیه فعالیت های تجاری که به طور مستقیم و غیرمستقیم به تحقق اهداف شرکت منجر شود.

این نماد که در فروردین امسال نیز جزو سهام برگزیده قرار داشت، توانست تا 16 هزار تومان رشد کند و سپس دچار اصلاح شد و تا حوالی 11 هزار تومان نیز افت قیمت را تجربه کرد. با نزدیک شدن به محدوده 11 هزار تومان و همچنین میانگین متحرک نمایی 50 روزه، این سهم واکنش مثبتی نشان داد و امروز با حجم بالایی که در آن معامله شد به صف خرید رسید.

در معاملات امروز این نماد، هر کد حقیقی به صورت میانگین نزدیک به 105 میلیون تومان خرید انجام داد که رقم نسبتا بالایی محسوب می شود.

در صورت رشد از این ناحیه و شکست سقف قبلی در قیمت 16 هزار تومان، سقف کانال در حوالی 20 هزار تومان را می توانیم به عنوان هدف آن در نظر داشته باشیم. در صورت افت قیمت از این ناحیه، حمایت های 11 هزار تومان و 10 هزار تومان را می توانیم برای این نماد در نظر بگیریم.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (چهارشنبه 21 خرداد ماه 99)

2. مفاخر : توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی با نماد مفاخر در بازار فرابورس و گروه رایانه قرار دارد. موضوع فعالیت این شرکت، تامین، بهره برداری و پشتیبانی از انواع سخت افزار، نرم افزار، تجهیزات رایانه ای و مخابراتی، سیستم های الکترونیکی و ماشین های اداری، بانکی و کامپیوتری مورد مصرف در انواع فعالیت های اداری، تجاری، خدماتی، تولیدی، مالی، بانکی، بورس و ..  می باشد.

این نماد که در یک کانال صعودی در حرکت است، در نزدیکی میانگین متحرک نمایی 20 روزه و حمایت 4 هزار تومان با افزایش تقاضایی که مواجه شده بود توانست با حجم بالا به صف خرید برسد. در معاملات امروز هر کد حقیقی به صورت میانگین حدود 48 میلیون تومان خرید انجام داد.

در صورت صعود از این منطقه، می توانیم سقف کانال در حوالی 6 هزار تومان را به عنوان هدف برای آن در نظر بگیریم. در صورت کاهش قیمت، حمایت های 4 هزار تومان و 3 هزار تومان پیش روی این سهم است.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (چهارشنبه 21 خرداد ماه 99)
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سرمایه‌گذاری خوارزمی در مرداد با  مجموع واگذاری 531.3 میلیارد تومان سود 475.9 میلیارد تومانی شناسایی کرده است.

بیشترین وزن فروش در پرتفوی مرداد وخارزم متعلق به مفاخر و برابر با 393.6 میلیارد تومان بوده که از آن سود 384.8 میلیارد تومانی شناسایی شده است.

 

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

اطلاعیه جدید دانشکده فنی نشان می‌دهد که مرکز آموزش‌های عالی تخصصی دانشکده فنی دانشگاه تهران به عنوان یکی از پیشروترین مراکز علمی کشور دوره‌های مدیریت کسب و کار MBA و DBA را در شش گرایش برگزار خواهد کرد که علاقه مندان به توسعه مهارت‌های مدیریتی می‌توانند از این فرصت ویژه استفاده کرده و با حضور در این دوره‌ها عملکرد علمی و اجرایی خود را به طور چشمگیری افزایش دهند.

مقرر است درپایان این دوره‌ها، دانش‌پژوهان به عنوان عضوی از جامعه متخصصین مرکز آموزش‌های عالی تخصصی دانشکده فنی شناخته شده و با دریافت گواهینامه معتبر دوزبانه فارسی و انگلیسی از دانشگاه تهران به عنوان اولین دانشگاه ایران و یکی از شناخته شده‌ترین دانشگاه‌های دنیا، بتوانند توانمندی علمی و اجرایی کسب شده از دوره‌ MBA و دوره DBA را اثبات نمایند.

دوره MBA و DBA آنلاین

لازم به ذکر است برای اولین بار سیستم جدید آموزشی پخش زنده آنلاین در این دوره‌ها به کار گرفته خواهد شد که ارتباط دانش‌پذیر از هرکجای ایران و حتی سراسر دنیا را بصورت مستقیم با اساتید دوره فرآهم می‌آورد. در این سیستم نوین آموزشی ضمن ارتقای چشم‌گیر کیفیت آموزش، هزینه‌های رفت و آمد به کلاس و نیز خطر ابتلا به ویروس کرونا به شدت کاهش یافته است.

گرایشات تخصصی DBA

دوره DBA دانشکده فنی دانشگاه تهران در شش گرایش عمومی، مدیریت مالی و سرمایه گذاری، مدیریت پروژه، مدیریت استراتژیک، مدیریت بازاریابی و مدیریت فناوری اطلاعات تعریف شده است که بنا به علاقه یا زمینه کاری، هر داوطلب می‌تواند در یکی از گرایشات نام نویسی نماید. جهت مشاهده سرفصل هریک از گرایشات DBA می‌توان به این لینک مراجعه نمود.

دوره‌های ام بی ای و دی بی ای دانشکده فنی دانشگاه تهرانمبتنی بر تجربه و دانش فنیاساتید حرفه‌ای، متشکل از اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران، دانش‌آموختگان نخبه دانشگاه تهران، مفاخر برجسته کشور و متخصصان موفق و صاحب نظر می باشدکه جهت آشنایی با اساتید دانشکده فنی می‌توان به این لینک مراجعه نمود.

نحوه پذیرش و ثبت‌نام

پذیرش در دوره MBA و دوره DBA دانشکده فنی به صورت بررسی سوابق و مدارک خواهد بود و متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 61119824 یا 88012629 (با پیش‌شماره 021) مرکز آموزش‌های عالی تخصصی دانشکده فنی دانشگاه تهران تماس حاصل نمایند تا از مشاوره علمی لازم جهت حضور در این دوره‌ها بهره‌مند شوند. همچنین دسترسی به اطلاعات لازم در وبگاه این مرکز به آدرس https://catp.ut.ac.ir/fa فرآهم خواهد بود.

جهت اطلاع مخاطبین می‌توان به این نکته نیز اشاره نمود که مرکز آموزش‌های عالی تخصصی دانشکده فنی به عنوان عضوی از خانواده بزرگ دانشگاه تهران، با درنظرگیری خلاء آموزشی موجود در فضای کسب و کار کشور و با هدف انتقال دانش ارزش آفرین ویژه فعالان حوزه کسب و کار و دانش‌پژوهان علاقه مند به یادگیری بنا شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی از تغییر مالکیت 50 درصد سهام از سرمایه گذاری خوارزمی به گروه مالی سپهر صادرات خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی شد.

براین اساس، 85 میلیون و یک سهم “مفاخر” به مبلغ 393.6 میلیارد تومان که تحت مالکیت سرمایه گذاری خوارزمی بود به گروه مالی سپهر صادرات منتقل شد و درصد مالکیت سرمایه گذاری خوارزمی در این شرکت به 2.15 درصد رسید.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی از حضور در مناقصه خرید 29 میلیون و 250 هزار لیبل و  78 هزار ریبون توسط شرکت ملی پست خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی برای فردا شد.

براین اساس، “مفاخر” 28 تیر ماه در مناقصه شرکت ملی پست مبنی بر خرید 29 میلیون و 250 هزار لیبل و  78 هزار ریبون شرکت کرده که تاریخ برآورد شده جهت مشخص شدن نتایج،مشخص نیست.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

برخلاف روز شنبه که معامله‌گران با سیمایی هراسان دست به عرضه‌های شدید زده بودند، در معاملات دیروز قریب به اتفاق سهم‌ها در بازارهای فرابورسی در مسیر صعودی قرار گرفتند. حتی در نیمی از سهم‌ها نیز شاهد مازاد تقاضا و عدم عرضه صف‌های خرید بودیم. اوراق وام مسکن نیز در فرابورس طی روز گذشته به‌طور دسته‌جمعی رشد کردند. مطابق معمول، اوراق خزانه روند باثبات و کم‌نوسان خود را ادامه دادند و تغییر معناداری در نرخ بازده این اوراق رقم نخورد.

معاملات یکشنبه از دریچه آمار

فرابورس معاملات یکشنبه را در فضایی کاملا متفاوت با روز آغازین هفته سپری کرد. فعالان حقیقی بازار که روز شنبه در پی ریزش قیمت‌های جهانی و شیوع ویروس کرونای جدید از بازار خارج شده بودند، دیروز به جریان معاملات پیوستند و با حضور فراگیر خود بار دیگر زمینه را برای رشد قیمت‌ها فراهم کردند. در این روز، شاخص کل به لطف افزایش قیمت در سهام 91 بنگاه فرابورسی، به رشدی معادل 1/ 2 درصد دست یافت. در واقع، از بین 102 نماد معاملاتی فعال طی روز گذشته تنها 11 نماد به واسطه فشار عرضه یا عدم تقاضای موثر تن به اصلاح قیمت دادند. معاملات خرد سهام بازارهای اول و دوم نیز ارزشی معادل1300 میلیارد تومان پیدا کرد. فعالان حقیقی فرابورس که روز شنبه 45 میلیارد تومان از سرمایه‌های خود را از گردونه معاملات خارج کرده بودند، در پایان دادوستدهای دیروز مالکیت 230 میلیارد تومان از کل سهام شرکت‌های بازار اول و دوم را به نام خود تغییر دادند. نکته جالب توجه معاملات دیروز تشدید جریان تقاضا و شکل‌گیری گسترده صف‌های خرید بود. طی روز گذشته علاوه بر صعود قیمت‌ها، در سهام 50 بنگاه فعال در بازارهای اول و دوم حدود 335 میلیارد تومان پول پشت صف‌ مجال خرید سهم را نیافت. همان‌طور که انتظار می‌رفت بخش عمده تقاضا در سهام شرکت‌های تازه‌وارد «کلر» و «ومهان» رقم خورد. صف خرید این دو نماد در پایان معاملات دیروز به 175 میلیارد تومان رسید. در بازار پایه هم قیمت‌ها روند صعودی به خود گرفتند. ارزش معاملات خرد روی سه تابلو بازار پایه به رقم 870 میلیارد تومان رسید و ارزش صف‌های خرید در 37 نماد رقمی معادل 120 میلیارد تومان را نشان می‌داد. جریان مالکیت هم در این بازار به نفع فعالان حقیقی بازار تغییر یافت. معامله‌گران خرد این بازار دیروز 90 میلیارد تومان به ارزش دارایی‌های خود افزودند.

اعمال حجم مبنا

امروز، دوشنبه، اولین روز اعمال حجم مبنا برای نمادهای فعال در فرابورس است. مطابق اطلاعیه نهاد ناظر حجم مبنا برای تمامی شرکت‌های درج شده در بازارپایه فرابورس ایران معادل چهار در ده هزار (0.0004) تعداد سهام هر شرکت اعمال می‌شود. این اقدام می‌تواند از طریق عمق‌بخشی به معاملات فرابورسی، شائبه دستکاری در قیمت سهام فرابورسی، به خصوص در سهامی با شناوری پایین و معاملات محدود، کاهش دهد.

توقف‌ها و بازگشایی‌ها

در بین رفت و بازگشت‌های دیروز، نماد معاملاتی «مفاخر» به علت نوسان 50 درصدی قیمت و نماد معاملاتی تازه‌وارد «کلر» به علت نوسان 20 درصدی قیمت متوقف شدند.

سه نماد «فرابورس»، «سبزوا» و «وآیند» هم به علت افشای اطلاعات بااهمیت متوقف شدند. شرکت فرابورس از موضوع حجم مبنا به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین محرک‌های درآمد کارمزد معاملات فرابورس خبر داد که بسته به نحوه بازخورد این اقدام در بازار بر درآمدهای این شرکت تاثیرگذار خواهد بود.  سیمان لار سبزوار هم از تصویب افزایش سرمایه شرکت زیرمجموعه (شرکت سنجش سهام سیمان سبزوار) در مجمع عمومی فوق‌العاده خبر داد. از طرفی، بانک آینده هم روز گذشته تجهیز و آماده‌سازی 54 شعبه نیمه‌فعال خود را به اطلاع سهامداران رساند. ضمن اینکه دو نماد معاملاتی «سجام» و «قجام» به ترتیب جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه و مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده در پایان معاملات دیروز متوقف شدند.  از بین بازگشایی‌های مهم روز گذشته هم می‌توان به نماد معاملاتی بانک دی و صنایع بهداشتی ساینا پس از برگزاری مجمع عمومی اشاره کرد که به ترتیب، با رشد 6 و 8 درصدی قیمت همراه شدند. سخت آژند هم از دیگر نمادهای خوش‌اقبال دیروز بود که پس از افشای اطلاعات با اهمیت به جریان معاملات پیوست و به رشد 4 درصدی دست یافت.

«تسه»ها در اوج یکساله

همزمان با سهام فرابورسی، در بازار اوراق وام بانک مسکن هم شاهد افزایش یکپارچه تقاضا و رشد یکدست قیمت «تسه»ها بودیم. میانگین قیمت اوراق «تسه»ها در پایان معاملات روز یکشنبه 3/ 4 درصد افزایش پیدا کرد و از کانال 50 هزار تومان به کانال 53 هزار تومان ارتقا یافت. این بالاترین سطح قیمت «تسه»ها از اسفند سال گذشته است.  از ویژگی‌های جالب توجه معاملات اوراق «تسه» در روز گذشته افت ارزش معاملات بود. جهش آخرین قیمت «تسه»ها به سقف مجاز و عدم عرضه و تشکیل صف خرید برای امتیازهای وام در معاملات یکشنبه در پی عقب‌نشینی فروشندگان منجر به تنزل ارزش معاملات کل این اوراق به زیر 10 میلیارد تومان شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.