دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

در این گزارش بهترین صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت با پرداخت سود ماهیانه از تاریخ 15 بهمن تا 15 اسفند ماه 98 را بررسی کرده و لیست 10 صندوق سرمایه گذاری برتر درآمد ثابت با پرداخت سود ماهیانه در این یک ماه را برای مخاطبین سیگنال رتبه بندی کرده‌ایم، تا با دید بهتری در صندوق های سرمایه گذاری سپرده‌گذاری نمایند.

کرونا و جذاب‌تر شدن صندوق‌های سرمایه گذاری درآمد ثابت!

در حالی که به دلیل شیوع ویروس کرونا در جهان اکثر بورس های کشورهای بزرگ افت‌های تاریخی را تجربه کرده‌اند، سرمایه گذاران سرمایه شان را از سهام بیرون کشیده و به سمت صندوق های با درآمد ثابت رفته اند.

این شرایط در تنش ها و اوضاع نامساعد اقتصادی قابل پیشبینی و درک است. ارزش نقدینگی در صندوق های درآمد ثابت زیاد شده و جذابیت تازه ای به این ابزار کم ریسک مالی بخشیده است.

برای سرمایه گذاران در تمام دنیا هیچ چیز به اندازه خیال آسوده و مطمئن مهم نیست. به همین دلیل یکی از گزینه های کم ریسک و قابل اتکا در دنیا صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت می باشد.

از طرفی صندوق هایی که پرداخت سود منظم و دوره ای داشته باشند برای عده دیگری از سرمایه گذاران حائز اهمیت است. کسانی که مایلند از سرمایه گذاری شان کسب سود کنند و برای خرج و مخارج روزانه از محل سرمایه گذاری خود استفاده کنند. خوشبختانه در کشور ما صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابتی تاسیس شده است که این نیاز را برطرف کرده است.

دریافت سود ماهیانه با صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت

کارشناسان سیگنال در نیمه هر ماه به بررسی وضعیت بازدهی صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت و با پرداخت سود ماهانه می پردازد.

10 صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت برتر با پرداخت سود ماهانه در اسفند ماه 98 در حالی معرفی می شوند که رشد بازار سرمایه همچنان ادامه دارد و گویا شاخص کل بورس تهران به این زودی ها خیال اصلاح و استراحت ندارد.

در این گزارش صندوق هایی که همانند بانک ها در بازه زمانی یک ماهه پرداخت سود دارند را بررسی می کنیم.

بیشتر بخوانید
مقایسه صندوق های درآمد ثابت با بانک (اسفندماه 98)

 به طور کلی صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت از نظر پرداخت سود به چند دسته مختلف تقسیم می شوند. برخی به صورت یک ماهه و در تاریخ مشخص سودهای محقق شده را به حساب مشتریان شان واریز می کنند. برخی در بازه های زمانی سه یا شش ماهه تقسیم سود می کنند. صندوق های دیگری نیز هستند که بدون تقسیم سود فعالیت می کنند و سرمایه گذاران صرفا از محل افزایش خالص ارزش دارایی ها و افزایش قیمت واحدهای صندوق(NAV) کسب سود می کنند.

توجه: در این گزارش بازدهی صندوق های نیکوکاری درآمد ثابت در نظر گرفته نشده است. این امر به این دلیل است که صندوق های نیکوکاری، تمام سود های محقق شده را بین سرمایه گذاران تقسیم نمی کنند.

رتبه بندی بهترین صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت با پرداخت سود ماهیانه

برترین صندوق سرمایه گذاری  درآمد ثابت در یک ماه اخیر صندوق مشترک اندیشه فردا بود که 10.37%  بازدهی کسب نمود.

این صندوق قبلا یه دلیل آنکه اطلاعات نادرستی منتشر می کرد از بررسی های کارشناسان سیگنال کنار گذاشته شده بود اما اخیرا و با تمدید مجوز فعالیت این صندوق از جانب سازمان بورس، مجددا به لیست مورد بررسی ما برگشته است.

صندوق مشترک اندیشه فردا تحت مدیریت شركت مشاور سرمايه گذاري ارزش پرداز آريان فعالیت می کند.

خالص ارزش دارایی این صندوق بالغ بر 500 میلیارد ريال است. در این صندوق 29 درصد حجم دارایی به اوراق با درآمد ثابت، 57.8 درصد به سپرده‌های بانکی، 6 درصد به خرید سهام و 6.2 درصد نیز به سایر دارایی ها اختصاص دارد.

صندوق مشترک گنجینه الماس پایدار با کسب بازدهی 7.47 درصدی در رتبه دوم بهترین صندوق های درآمد ثابت با پرداخت سود در اسفند ماه 98 قرار گرفت.

در جدول زیر لیست 10 صندوق برتر درآمد ثابت با پرداخت سود ماهانه در اسفند ماه 98 آمده است:

رتبهنام صندوقبازده ماهانه (درصد)معادل سالیانه(درصد)
اولمشترک اندیشه فردا10.37124.44
دوممشترک گنجینه الماس پایدار7.4789.64
سوممشترک صنعت و معدن6.4977.88
چهارمآتیه ملت4.0748.84
پنجمیکم کارگزاری بانک کشاورزی3.8446.08
ششمگسترش فردای ایرانیان3.7044.4
هفتمنگین رفاه3.5442.48
هشتممشترک سپهر تدبیرگران3.3940.68
نهممشترک صبای هدف3.2939.48
بیشتر بخوانید
لیست کامل صندوق های سرمایه گذاری با پرداخت سود دوره ای
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در پاییز 98 که بازار سرمایه با نوسان زیادی همراه بود ولی روند صعودی خود را حفظ کرد به مقایسه سود سازی صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت با بانک پرداخته ایم و بهترین صندوق های درآمد ثابت را با سود سپرده های بانکی مقایسه کرده ایم.

در پاییز 98 سود بانک ها بهتر بوده است یا صندوق های درآمد ثابت؟

صندوق های درآمد ثابت با توجه به ماهیت و ماموریتی که دارند در شرایط بد بازار سرمایه می توانند مقاوم عمل کنند و به دلیل سرمایه گذاری در اوراق بدهی با درآمد ثابت از سود ثابت و مطمئنی بهره ببرند. در شرایطی هم که اوضاع خوب باشد و بازار سرمایه روند رو به رشد داشته باشد، صندوق های درآمد ثابت به سود سازی خود ادامه می‌دهند اما به همان دلیل قبل، نمی توانند به اندازه سایر انواع صندوق های سرمایه گذاری از بازدهی بازار سرمایه بهره ببرند.

در این شرایط سودسازی صندوق های درآمد ثابت بهتر از سایر اوقات خواهد بود. با توصیف ویژگی بالا می توان دریافت که صندوق های درآمد ثابت برای سرمایه گذارانی که مایل نیستند ریسک کنند مناسب است. اگر سرمایه گذار بخواهد از سود ثابت ساخته شده در صندوق ها به صورت منظم عایدی داشته باشد می تواند صندوق هایی را انتخاب کند که پرداخت سود دوره ای دارند.

در مقاله زیر تمام صندوق هایی که پرداخت سود منظم دوره ای دارند، معرفی شده است.

بیشتر بخوانید
لیست صندوق های سرمایه گذاری با پرداخت سود دوره‌ای

وضعیت صندوق های سرمایه گذاری در ایران

حدود 10 سال است که کشور ما اقدام به تاسیس صندوق های سرمایه گذاری کرده است. صندوق ها در انواع مختلف و با اهداف متنوعی فعالیت می کنند. در این میان صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت نوعی از صندوق ها به شمار می آید که از 219 صندوق فعال در کشور، بیشترین تعداد را داراست. حدود 85 درصد از سرمایه های موجود در تمام صندوق ها نیز در صندوق های درآمد ثابت سرمایه گذاری شده است.

در این گزارش میزان بازدهی صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت در آذر ماه 98 را با سود سپرده های بانکی مقایسه می کنیم. صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت و سپرده های بانکی جزو سرمایه گذاری های بدون ریسک با سود مطمئن محسوب می شوند.

عملکرد صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت در پاییز 98 چگونه بود؟

فصل پاییز 98 تمام شد و اکنون زمان حساب کشی از عملکرد صندوق هاست. می خواهیم عملکرد صندوق های درآمد ثابت را در سه ماه گذشته واکاوی کنیم.

سیگنال در تلاش است که با معرفی و تحلیل صندوق های سرمایه گذاری برتر، چراغ راهی برای سرمایه گذاران بازار سرمایه باشد.

مایلید با سایر صندوق های سرمایه گذاری آشنا شوید؟

بیشتر بخوانید
معرفی انواع صندوق های سرمایه گذاری در ایران

مقایسه صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت با بانک در پاییز 98

با توجه به اینکه سود سپرده های بانکی رقیب اصلی صندوق های درآمد ثابت به حساب می آید، می توان صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت را از نظر نحوه عملکرد مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.

شاید به این مقاله هم علاقه داشته باشید:

بیشتر بخوانید
صندوق سرمایه گذاری بهتر است یا بانک؟

هم اکنون کمترین نرخ سود سپرده های بانکی 10 درصد و بالاترین نرخ سود سپرده های بانکی 20 درصد در نظر گرفته است. گفتنی ست این آمار طبق اعلام رسمی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ذکر شده است و استثنائات را در این آمار لحاظ نخواهیم کرد.

مقایسه صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت با بانک در پاییز 98 - نمودار

میانگین سود در برترین صندوق های درآمد ثابت حدود 7.5 درصد در پاییز 98 برآورد می شود. بنابراین می توان گفت بازدهی صندوق های درآمد ثابت در پاییز 98 حدود 1.5 برابر  بیشتر از سود مصوب بانکی بوده است.

رتبه بندی بهترین صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت در پاییز 98

صندوق های سرمایه گذاری “مشترک صنعت و معدن ” و ” مشترک گنجینه الماس پایدار” با ثبت بازدهی بالاتر از سایر صندوق ها، در صدر بهترین صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت سه ماه گذشته قرار گرفته اند.

طبق نمودار بالا، صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت با بیشترین بازدهی ماهانه عبارت اند از:

رتبهنام صندوقدرصد بازدهی
اولمشترک صنعت و معدن%13.38
دوممشترک گنجینه الماس پایدار%9.18
سومگنجینه یکم آوید%7.64
چهارمنیکوکاری دانشگاه الزهرا%7.36
پنجمگنجینه الماس بیمه دی%7.19
ششممشترک پیروزان%7.12
هفتمنیکوکاری لوتوس رویان%6.84
هشتمبا درآمد ثابت نو ویرا ذوب آهن%6.48
نهمارزش آفرین گلرنگ%6.19
بیشتر بخوانید
10 صندوق سرمایه گذاری برتر در پاییز 98
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

مطابق روال هر ماه این بار هم سراغ صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت رفتیم تا عملکرد آنها را زیر ذره بین قرار دهیم. در سلسله گزارش های ماهانه سیگنال مقایسه ای بین صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت از نظر میزان بازدهی با سود های بانکی انجام می‌شود. دلیل این امر نزدیکی ماهیت و دلایل سرمایه گذاری در این دو بازار مالی ست. البته هر کدام مزایا و معایب خاص و منحصربفرد خود را هم دارند.

سپرده گذاری در بانک‌ها، مطمئن اما کم سود | راه حل؟

در بانک می توان در لحظه سرمایه را به پول فیزیکی تبدیل کرد یا به آسانی برای انتقال پول به سایرین اقدام کرد. بانک ها برای کسانی که روزانه با سرمایه شان کار می کنند گزینه بسیار خوبی ست اما جالب است بدانید که سرمایه موجود در بانک ها عموما از طرف کسانی در بانک سپرده گذاری شده است که شاید ماه ها بگذرد و از پولشان استفاده ای نکنند.

حجم بالای پولی که در حساب های بانکی انباشته شده است، تاییدکننده این مسئله است. به نظر می رسد بیشتر سرمایه ای که در اختیار بانک ها قرار دارد جهت سرمایه گذاری بلند مدت و استفاده از سود های بانکی، سپرده گذاری شده است.

این امر باعث حرکت نقدینگی از سمت جامعه به بانک ها می شود. این کار در تمام دنیا باعث ایجاد تورم و گرانی می شود. اقتصاد های دنیا همواره با این مسئله دست به گریبان اند و برای آن چاره جویی می کنند. 

بانک های مرکزی برای جلوگیری از انباشت سرمایه ها در بانک و به جریان انداختن سرمایه ها در چرخه های تولید و صنعت یک جامعه، اقدامات مختلفی انجام می دهند. مثلا در کشور ما بانک مرکزی اقدام به کاهش سود سپرده های بانکی یا وضع قانون نرخ شکست برای سپرده ها می کند.

با این کار سرمایه گذاری در بانک ها برای مردم جذابیت چندانی ندارد و سرمایه عمومی رغبت کمتری به بانک ها نشان می دهد. در عوض جریان نقدینگی به سمت بازارهای مختلف سرازیر می شود. اگر ساز و کار منطقی و اصولی برای نقدینگی خارج شده از بانک ها در نظر گرفته نشود اتفاقات مخربی برای اقتصاد می افتد که ممکن است اثرات سوء آن تا مدت ها به بدنه اقتصاد جامعه تحمیل شود.

صندوق های سرمایه گذاری جانشینی خوب، مطمئن و پرسود برای بانک‌ها

اتفاقاتی نظیر سوداگری در بازار های خودرو، مسکن، طلا و ارز و… در این شرایط سودجویان و فرصت طلبان با اقدامات خودسرانه می توانند باعث ایجاد التهاب در وضع اقتصادی و اخلال در بازار های مالی مختلف شوند.

برای حل این معضل اقتصادی بزرگ، سالهاست که در کشور های مختلف نهادهای خاصی طراحی شده اند تا حلقه واصل بین سرمایه مردم و صنعت کشور باشند. این نهادهای مالی عموما با نام صندوق های سرمایه گذاری شناخته می شوند.

حدود ده سال است که کشور ما نیز اقدام به تاسیس صندوق های سرمایه گذاری کرده است. صندوق ها در انواع مختلف و با اهداف متنوعی فعالیت می کنند. در این میان صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت نوعی از صندوق ها به شمار می آید که از 219 صندوق فعال در کشور، بیشترین تعداد را داراست. حدود 85 درصد از سرمایه های موجود در تمام صندوق ها نیز در صندوق های درآمد ثابت سرمایه گذاری شده است.

صندوق های سرمایه گذاری جانشینی خوب، مطمئن و پرسود برای بانک‌ها

مقایسه بهترین صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت با بانک در ماه منتهی به 10 دی ماه 98

در این گزارش میزان مقایسه سود صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت در آذر ماه 98 را با سود سپرده های بانکی انجام داده‌ایم. صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت و سپرده های بانکی جزو سرمایه گذاری های بدون ریسک با سود مطمئن محسوب می شوند.

بعد از رکودی که با رسیدن فصل پاییز بازار سرمایه را فراگرفته بود، در نیمه های آبان ماه 98 کم کم اصلاح شاخص کل بازار بورس تمام شد و روند صعودی ادامه پیدا کرد . در این میان صندوق های سرمایه گذاری از افت ارزش دارایی ها به دلیل سرمایه گذاری در اوراق بدهی با درآمد ثابت در امان بودند. با رشد کلی بازار سرمایه وضعیت سود سازی صندوق های درآمد ثابت نیز بهتر شد.

سیگنال در تلاش است که با معرفی و تحلیل صندوق های سرمایه گذاری برتر، چراغ راهی برای سرمایه گذاران بازار سرمایه باشد. اگر مایلید با سایر صندوق های سرمایه گذاری آشنا شوید، پیشنهاد می‌شود مقاله زیر را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید
معرفی انواع صندوق های سرمایه گذاری در ایران

با توجه به اینکه سود سپرده های بانکی رقیب اصلی صندوق های درآمد ثابت به حساب می آید، می توان صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت را از نظر نحوه عملکرد مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.

شاید به این مقاله هم علاقه داشته باشید: صندوق سرمایه گذاری بهتر است یا بانک؟

عملکرد صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت در ماه منتهی به 10 دی 98

هم اکنون کمترین نرخ سود سپرده های بانکی 10 درصد و بالاترین نرخ سود سپرده های بانکی 20 درصد در نظر گرفته است. گفتنی است این آمار طبق اعلام رسمی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ذکر شده است و استثنائات را در این آمار لحاظ نخواهیم کرد.

مقایسه سود صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت با بانک نمودار دی ماه 98

میانگین سود در برترین صندوق های درآمد ثابت حدود 4.5 درصد در آذر ماه برآورد می شود. بنابراین می توان گفت بازدهی صندوق های درآمد ثابت در آذر ماه 98 حدود 2.7 برابر بیشترین سود مصوب بانکی بوده است.

صندوق های سرمایه گذاری “مشترک صنعت و معدن ” و ” مشترک گنجینه الماس پایدار” با ثبت بازدهی بالاتر از سایر صندوق ها، در صدر بهترین صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت یک ماه اخیر قرار گرفته اند.

طبق نمودار بالا، صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت با بیشترین بازدهی ماهانه عبارت اند از:

رتبهنام صندوقدرصد بازدهی (ماهانه منتهی به 10 دی 98)
اولمشترک صنعت و معدن%7.04
دوممشترک گنجینه الماس پایدار%5.27
سومگنجینه الماس بیمه دی%5.01
چهارمتوسعه سرمایه نیکی%4.48
پنجمنیکوکاری دانشگاه الزهرا%4.26
ششمگنجینه آینده روشن%4.13
هفتمنیکوکاری جایزه علمی فناوری پیامبر اعظم (ص)%4.12
هشتمگنجینه یکم آوید%3.69
نهمپیشگامان سرمایه نوآفرین%3.65

چگونه سرمایه مان را به صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت بسپاریم؟

برای ورود به صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت روش های مختلفی وجود دارد. یکی از راه های آسان و سریع استفاده از صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت قابل معامله در بورس(ETF)  است. در این روش با داشتن کد بورسی می توان به راحتی واحدهای این نوع صندوق ها را به صورت آنلاین خرید و فروش کرد. توجه داشته باشید که بعضی از صندوق های درآمد ثابت قابل معامله در بورس، سود منظم تقسیم می کنند و برخی دیگر بدون تقسیم سود فعالیت می کنند.

برای آشنایی بیشتر با سایر روش های ورود به صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت پیشنهاد می‌شود مقاله آموزشی مفید ما را در سیگنال بخوانید.

بیشتر بخوانید
نحوه سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری | راهنمای خرید صندوق سرمایه گذاری

رشد و بازدهی صندوق های با درآمد ثابت تابعی از رشد بازار سرمایه است و طبیعتا در زمانی که روند بازار سرمایه رو به رشد باشد سودهای صندوق های با درآمد ثابت نیز بالاتر از دیگر اوقات است. بطور کلی می توان گفت سرمایه گذاری در صندوق های با درآمد ثابت سود بالاتری نسبت به سود سپرده های بانکی برای سرمایه گذاران به ارمغان آورده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بازار بورس دومین ماه پاییز را با نوسانات خنثی سپری کرد. افت و خیزهای شاخص کل بورس در آبان ماه 98 نهایتا با افت یک درصدی به کار خود پایان داد تا عملکرد بورس در آبان ماه تحت عنوان ضعیف ترین ماه سال تاکنون قرار بگیرد.

در همین اوضاع گزینه های کم ریسک و مطمئن تر بازار سرمایه رخ نمودند و در میان فعالان بازار بیشتر مورد تحلیل و بررسی قرار گرفتند. در این میان صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت از مواردی بود که همواره علاوه بر فعالان حرفه ای بازار سرمایه، عموم مردم را نیز به سرمایه گذاری ترغیب و تشویق می نماید.

در حالی که محدودیت های بانک مرکزی برای سود سپرده های بانکی جذابیت سرمایه گذاری در بانک ها را کمرنگ تر نموده است، صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابتی که تقسیم سود منظم دارند می‌توانند جایگزین مناسبی برای سرمایه گذاران ریسک گریز باشند.

پرداخت سود دوره ای در صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت

صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت از نظر پرداخت سود به چند دسته مختلف تقسیم می شوند. برخی به صورت یک ماهه و در تاریخ مشخص سودهای پیش بینی شده را به حساب مشتریان شان واریز می کنند. برخی دیگر در بازه های زمانی سه یا شش ماهه تقسیم سود می کنند. صندوق های دیگری نیز هستند که بدون تقسیم سود فعالیت می کنند و سرمایه گذاران صرفا از محل افزایش خالص ارزش دارایی ها و افزایش قیمت واحدهای صندوق(NAV) کسب سود می کنند.

در این گزارش به بررسی بالاترین سود صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابتی می پردازیم که به صورت ماهانه پرداخت سود دارند.

گفتنی است عملیات تقسیم سود در صندوق های با درآمد ثابت در تاریخ های از قبل اعلام شده توسط صندوق، انجام می شود.

در ضمن، این گزارش شامل تمامی صندوق های درآمد ثابت دارای تقسیم سود ماهیانه نمی شود و صرفا بهترین صندوق های درآمد ثابت از این نوع را بررسی کرده است.

عملکرد صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت در آبان ماه سال 98 چگونه بوده است؟

در سیگنال به صورت ماهانه عملکرد صندوق های سرمایه گذاری را مورد بررسی قرار می دهیم. بررسی های کارشناسان ما در آبان ماه 98 نشان می دهد که صندوق های با درآمد ثابتی که ماهانه تقسیم سود دارند، بازدهی بالاتر از 4 درصد را هم ثبت کرده اند.

بر این اساس بهترین صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت صندوق مشترک صبای هدف بوده است، که در ابان ماه 98 4.67 درصد بازدهی داشته.

صندوق مشترک اندیشه فردا با 4.67 درصد بازدهی یک ماهه موفق شد بهترین سوددهی را در میان صندوق های با تقسیم سود ماهانه داشته باشد و عملکرد مطلوبی نسبت به شاخص نشان دهد. خالص ارزش دارایی این صندوق بالغ بر 83 میلیارد تومان است. . در این صندوق بیش از 74 درصد حجم دارایی به اوراق با درآمد ثابت، 1.9 درصد به سپرده‌های بانکی، 22.7 درصد به خرید سهام و 1.3 درصد نیز به سایر دارایی ها اختصاص دارد.

صندوق مشترک صنعت و معدن با کسب بازدهی 3.97 در رتبه دوم بهترین صندوق های درآمد ثابت با پرداخت سود در آبان ماه قرار گرفت.

10 صندوق سرمایه گذاری برتر درآمد ثابت با پرداخت سود ماهیانه در آبان 98

لیست 10 صندوق سرمایه گذاری برتر درآمد ثابت با پرداخت سود ماهیانه در آبان ماه 98 به شرح جدول زیر است:

رتبه نام صندوق بازده آبان ماه 98 (درصد) معادل سالیانه(درصد)
اولمشترک اندیشه فردا 4.67 56.04
دوم مشترک صنعت و معدن ۳.۹۷ 47.64
سوم پاداش سهامداری توسعه یکم ۲.۲۰ 26.40
چهارم ارزش آفرین گلرنگ 2.04 24.48
پنجم مشترک گنجینه الماس پایدار ۱.۹۹ 23.88
ششم امین آشنا ایرانیان 1.93 23.16
هفتم پاداش سرمایه بهگزین 1.88 22.56
هشتم مشترک سپهر تدبیرگران 1.87 22.44
نهم گنجینه یکم آوید ۱.۸۴ 22.08
دهم درآمد ثابت سرآمد 1.84 22.08
بیشتر بخوانید
10 صندوق سرمایه گذاری برتر در آبان ماه سال 98
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

صندوق سرمایه‌گذاری “دوم اکسیر فارابی” در در هفته منتهی به 17 اسفندماه 1397 با ثبت بازده 0.54 درصد رتبه برتر را در بین پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری بادرآمد ثابت کسب کرد. صندوق­ سرمایه‌گذاری “مشترک گنجینه الماس پایدار” با کسب 0.53 درصد بازدهی در رتبه­ دوم بهترین عملکرد در صندوق‌های با درآمد ثابت قرار دارند.

رتبه سوم پربازده‌ترین صندوق بادرآمد ثابت هفته گذشته را نیز صندوق “نهال سرمایه ایرانیان” با 0.52 درصد بازدهی کسب کرده است. لازم به ذکر است میانگین بازده کل صندوق‌های بادرآمد ثابت فعال در بازار سرمایه در هفته گذشه 0.33 درصد بوده است.

در جدول زیر پنج صندوق پربازده با درآمد ثابت در هفته گذشته آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

ردیف نام صندوق بازده هفته گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 دوم اکسیر فارابی 0.54% 22.1% 569 کارگزاری فارابی
2 مشترک گنجینه الماس پایدار 0.53% 21.6% 531 سبدگردان الماس
3 نهال سرمایه ایرانیان 0.52% 22.3% 622 تامین سرمایه نوین
4 حکمت آشنا ایرانیان 0.51% 22.2% 4,952 کارگزاری سهم آشنا
5 مشترک فراز اندیش نوین 0.48% 23.4% 1,327 تامين سرمايه نوين

در نمودار زیر پربازده‌ترین صندوق‌‌های سرمایه‌گذاری بادرآمد ثابت با هم مقایسه شده‌اند:

صندوق‌های با درآمد ثابت برای سرمایه‌گذاران ریسک‌گریز گزینه‌ی بسیار مناسبی هستند. از یک طرف ریسک خیلی پایینی دارند و از طرف دیگر معمولا بازده‌هایی بالاتر از سود بانکی را به سرمایه‌گذاران خود می‌دهند؛ زیرا مدیریت این صندوق‌ها توسط افراد حرفه‌ای و با تجربه صورت می‌گیرد و اوراق بهادار با درآمد ثابتی برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌شوند که بیشترین پتانسیل را برای بازدهی داشته باشند و از طرفی ریسک آن‌ها به شکل مناسبی مدیریت می‌شود. این صندوق‌ها موظف به سرمایه‌گذاری حداقل ۷۵ درصد از دارایی‌های خود در اوراق با درآمد ثابت می‌باشند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.