دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

در این گزارش مقیسه ای بین میزان بازدهی صندوق های سرمایه گذاری سهامی در یک ماه اخیر با شاخص کل بورس و شاخص کل فرابورس انجام می‌دهیم.

سیگنال، بازدهی صندوق های سرمایه گذاری سهامی را به صورت ماهانه (20 هر ماه) با شاخص کل مقایسه می کند تا عموم مردم بتوانند با نگاهی منصفانه و به دور از جانبداری برای سرمایه گذاری های خود تصمیم بگیرند.

بازار سهام، پر افت و خیز در دی ماه 98

در دی ماه سال 98 بازار سرمایه وضعیت پر افت و خیزی داشت. ریسک های مختلفی بازار سرمایه را تحت تاثیر قرار داده بود. ایجاد تنش های نظامی بین ایران و آمریکا به ایجاد فضای رعب و وحشت در میان اهالی بازار سرمایه دامن زد. سرمایه گذاران کوتاه مدت و ریسک گریز از اتفاقات پیش آمده احساس خطر کردند و ترجیح دادند سرمایه شان را از بازار خارج کند. با اینحال حمایت حقوقی ها و ناظران سازمان بورس همچنان نوید روزهای درخشان برای بازار بورس را می داد.

صندوق های سرمایه گذاری سهامی نیز متاثر از این فضا نسبت به ماه های گذشته عملکرد پایین تری داشتند. صندوق های سرمایه گذاری در دی ماه 98 بازدهی کمتری داشتند اما باز هم بهترین صندوق های سرمایه گذاری سهامی توانستند از بسیاری از بازارهای مالی دیگر اوضاع بهتری داشته باشند.

بررسی عملکرد صندوق های سرمایه گذاری سهامی در دی ماه 98

در زیر به بررسی عملکرد بهترین صندوق های سرمایه گذاری سهامی در دی ماه 98 پرداخته ایم. بازدهی های ثبت شده در نمودار از آخرین اطلاعات منتشر شده از طرف صندوق های سرمایه گذاری استخراج شده است.

گفتنی است این اطلاعات مربوط به بازه زمانی یک ماهه 20 آذر تا 20 دی 98 می باشد.

با توجه به اینکه شاخص کل، نبض بازار بورس و فرابورس است؛ می توان با معیار قرار دادن آن، صندوق های برتر از نظر نحوه عملکرد را مورد بررسی قرار داد.

نمودار مقایسه بهترین صندوق های سرمایه گذاری سهامی با شاخص کل بورس و فرابورس در دی ماه 98

طبق بررسی های کارشناسان سیگنال، صندوق های سرمایه گذاری  ” آهنگ سهام کیان ” و ” مشترک گنجینه ارمغان الماس ” در صدر برترین صندوق های سهامی از نظر میزان بازدهی قرار گرفتند.

همانطور از نمودار بالا پیداست، صندوق های سهامی توانسته اند با رشد بیشتر از میانگین بازار، درصد های بازدهی بهتری را کسب کنند.

البته باید توجه داشت که میزان بازدهی برای سرمایه گذاران نمی تواند به تنهایی ملاک انتخاب صندوق سرمایه گذاری قرار بگیرد. علاقه مندان برای کسب اطلاعات جامع تر و چگونگی کارکرد صندوق های سرمایه گذاری می توانند به صفحه صندوق های سرمایه گذاری در سایت سیگنال مراجعه نمایند.

در ماه منتهی به 20 دی 98 شاخص کل بورس توانست 4.4% بازدهی مثبت را به دست بیاورد. شاخص کل فرابورس نیز با 4.85% عملکرد خوبی را ثبت کرد.

براساس نمودار بالا، مقایسه صندوق های سرمایه گذاری سهامی با شاخص کل بورس و فرابورس در دی ماه 98 به ما نشان می‌دهد که بهترین صندوق های سرمایه گذاری سهامی توانسته‌اند عملکرد بهتری از لحاظ بازدهی نسبت به شاخص بورس و فرابورس داشته باشند و سود بیشتری را عاید سرمایه گذاران خود کنند.

رتبه بندی بهترین صندوق های سرمایه گذاری سهامی در بازه زمانی 20 آذر تا 20 دی ماه 98

طبق نمودار بالا، 5 صندوق سرمایه گذاری سهامی با عملکرد بهتر در یک ماه اخیر عبارت اند از:

ردیفنام صندوقدرصد بازدهی
1آهنگ سهام کیان%11.87
2مشترک گنجینه ارمغان الماس%8.49
3مشترک بورسیران%8.06
4مشترک پیشرو%7.38
5مشترک امین آوید%7.23

سرمایه گذاری انفرادی در بازار بورس ریسک های مختلفی را متوجه سرمایه گذار می کند. به همین دلیل بسیاری از افرادی که مایلند در این بازار سرمایه گذاری کنند اما تخصص کافی و زمان لازم برای رصد همیشگی بازار را ندارند؛ ترجیح می دهند از طریق صندوق های سرمایه گذاری به صورت غیر مستقیم اقدام به سرمایه گذاری نمایند.

بیشتر بخوانید
لیست 10 صندوق سرمایه گذاری برتر در پاییز 98
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

صندوق سرمایه گذاری مشترک گنجینه ارمغان الماس در تاریخ 1395/08/23 دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت خود را آغاز کرد. عملکرد این صندوق بر اساس معاد اساسنامه و امید نامه و در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه است.

مشخصات صندوق مشترک گنجینه ارمغان الماس

نوع صندوق: در سهام / کوچک
آغاز فعالیت: 1395/08/23
مدیر: سبدگردان الماس
مدیر ثبت:
شناسه ملی:
متولی: شرکت مشاور سرمایه گذاری ارزش پرداز آریان
مدیر سرمایه گذاری: سیما یزدانی
حسابرس: موسسه حسابرسی شاخص اندیشان
ضامن نقد شوندگی: ندارد
ضامن سودآوری: ندارد
عمر صندوق:
تلفن:
سایت صندوق: https://armaghanalmasfund.com
سایت اختصاصی صندوق در رسام: http://armaghanalmasfund.rasamfunds.com

فعالیت این صندوق تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار انجام شده و متولی صندوق نیز به طور مستمر فعالیت آن را زیر نظر دارد. مدیریت دارایی های صندوق که عمدتاً شامل سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس می شود، توسط مدیر سرمایه گذاری صندوق صورت می گیرد. سرمایه گذاران در ازای سرمایه گذاری در این صندوق گواهی سرمایه گذاری دریافت می کنند. صدور واحد سرمایه گذاری و ابطال آنها بر اساس ارزش خالص دارایی های روز بعداز ارایه درخواست صورت می گیرد. ضامن صندوق پرداخت وجوه سرمایه گذران حداکثر ٧ روز پس از ارایه درخواست ابطال را ضمانت کرده است.

اساسنامه صندوق امیدنامه صندوق
لینک دریافت لینک دریافت

عملکرد صندوق مشترک گنجینه ارمغان الماس

بازدهی صندوق های سرمایه گذاری در سهام با توجه به چیدمان پوتفوی شان، از تغییرات قیمت سهام در بورس تهران و فرابورس ایران می باشد.

معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری مشترک گنجینه ارمغان الماس
تاریخچه قیمت واحد سرمایه گذاری صندوق
قیمت صدور قیمت ابطال
231,579 تومان 229,298 تومان

بر این اساس، قیمت واحد های صندوق مشترک گنجینه ارمغان الماس از 119 هزار تومان در اسفند 96 به 230 هزار تومان در اسفند 97 رسیده است.

همچنین بازدهی صندوق برای دوره های زمانی مختلف (به درصد) به صورت جدول زیر است:

1 روز گذشته 7 روز گذشته 30 روز گذشته 90 روز گذشته 180 روز گذشته 365 روز گذشته از تاریخ تاسیس تا کنون
0.38 4.39 6.59 11.94 3.38 94.29 121.3

ترکیب دارایی صندوق مشترک گنجینه ارمغان الماس

معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری مشترک گنجینه ارمغان الماس
اوراق مشارکت سپرده بانکی وجه نقد سهام پنج سهم با بیشترین وزن سایر دارایی
0.00 1.88 0.00 48.62 43.58 5.92

در ترکیب دارایی صندوق های سرمایه گذاری در سهام، حداقل 70 درصد از کل دارایی به سهام که شامل سهام، حق تقدم و اختیار معامله می باشد اختصاص می یابد. صندوق گنجینه ارمغان الماس بیش از 92 درصد از دارایی خود را به سرمایه گذاری در سهام تخصیص داده است.

پنج صنعت با بیشترین درصد تخصیص دارایی

معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری مشترک گنجینه ارمغان الماس
فلزات اساسی فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای محصولات شیمیایی خودرو و ساخت قطعات سایر محصولات کانی غیر فلزی
33.28 25.09 24.32 5.67 3.37
معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری مشترک گنجینه ارمغان الماس

خالص ارزش دارایی صندوق

معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری مشترک گنجینه ارمغان الماس

خالص ارزش دارایی صندوق مشترک گنجینه ارمغان الماس از 4 میلیارد و 400 میلیون تومان در اسفند 96 به 7 میلیارد و 400 میلیون تومان در اسفند 97 رسیده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.