دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

از این رو در سیگنال هر هفته به معرفی پربازده ترین صندوق های سرمایه گذاری سهامی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

پر بازده ترین صندوق های سرمایه گذاری

صندوق های سرمایه گذاری سهامی در هفته ای که گذشت (هفته اول تیر ماه 1398)

صندوق های سرمایه گذاری مشترک پویا، آوای ثروت کیان و مشترک مبین سرمایه به ترتیب در جایگاه اول تا سوم بازدهی هفته ی اول تیر ماه قرار گرفتند. همچنین صندوق های مشترک میعاد ایرانیان با 7.58 درصد و مشترک کارگزاری حافظ با 7.11 درصد در رده ی سوم تا پنجم جای دارند. بد نیست به این نکته نیز اشاره کنیم که عملکرد گذشته صندوق، نمی تواند همیشه معیار خوبی برای قضاوت در خصوص بازدهیِ آینده ی صندوق باشد.

صندوق های سرمایه گذاری سهامی در هفته ای که گذشت (هفته اول تیر ماه 1398)
نمودار پر بازده ترین صندوق های سرمایه گذاری سهامی

بازدهی صندوق های سرمایه گذاری سهامی

صندوق های سرمایه گذاری سهامی در هفته ای که گذشت (هفته اول تیر ماه 1398)
مقایسه بازدهی صندوق های سرمایه گذاری سهامی با شاخص کل | قرمز: شاخص کل، آبی: شاخص صندوق های سهامی
بازدهی شاخص کل (به درصد) میانگین بازدهی صندوق های سرمایه گذاری سهامی (درصد)
6.28 5.29

این نمودار نشانگر نزدیکی عملکرد صندوق های سرمایه گذاری سهامی با بازدهی شاخص کل است. این یعنی اگر شناختی از بازار بورس ندارید یا فرد پر مشغله ای هستید، می توانید با در نظر گرفتن شرایط کلی بازار، با خیال آسوده در صندوق های سهامی، سرمایه گذاری کنید.

صندوق های سهامی به آینده بورس امیدوارند؟

بعنوان یک فعال بازار سرمایه شاید دوست داشته باشید بدانید آیا صندوق های سرمایه گذاری سهامی به آینده بورس امیدوارند؟ بررسی های ما در سیگنال نشان می دهند بله، امیدوارند. صندوق های سرمایه گذاری سهامی در هفته اول تیر ماه حدود 170 میلیارد تومان سهام خریداری کردند. این یعنی احتمالا کار رشد بورس تهران در سال نود و هشتِ هیجان انگیز به اتمام نرسیده است!

صندوق های سرمایه گذاری سهامی در هفته ای که گذشت (هفته اول تیر ماه 1398)
نمودار روند تغییرات داراییِ سهامِ صندوق های سرمایه گذاری سهامی

صندوق های سهامی در چه صنایعی سرمایه گذاری می کنند؟

پیش از این در سیگنال اشاره کردیم صندوق ها با توجه به تعهداتی که سرمایه گذاری خود دارند، باید تصمیمات دقیق تری برای سرمایه گذاری در یک صنعت یا سهم خاص بگیرند. بنابراین بهتر است در تصمیم گیری هایتان، عملکرد صندوق های سرمایه گذاری را هم در نظر بگیرید.

صندوق های سرمایه گذاری سهامی در هفته ای که گذشت (هفته اول تیر ماه 1398)

پنج صنعتی که صندوق های سرمایه گذاری بیشتر در آن سرمایه گذاری کردند، عبارتند از: (آپدیت هفته اول تیر)

فلزات اساسی محصولات شیمیایی بانک ها و موسسات اعتباری فرآورده های نفتی محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر
15.65 9.33 5.73 5.52 3.88

صندوق های سرمایه گذاری سهامی در مجموع 40 درصد از دارایی خود را در این پنج صنعت سرمایه گذاری کرده اند. با توجه به جدول بالا اگر قصد سرمایه گذاری در بورس را دارید، خوب است نیم نگاهی نیز به این پنج صنعت برتر از دیدگاه صندوق های سرمایه گذاری داشته باشید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش رسام صندوق “مشترک توسعه ملی” در این هفته با 6.8 درصد بازدهی توانست در صدر صندوق‌های پربازده سهامی بنشیند. کسب چنین بازدهی برای بازده یک هفته عملکرد خوبی به حساب می‌آید. این صندوق در سال گذشته بازده 103.9 درصدی را ثبت کرده است. صندوق “مشترک آسمان یکم” با ثبت بازده 6.6 درصد دومین صندوق و صندوق “مشترک کارگزاری بانک ملی ایران” با 6.0 درصد بازدهی سومین صندوق با عملکرد مثبت بین صندوق‌های سرمایه‌ گذاری سهامی بوده است. در هفته منتهی به بیست و یکم اسفند ماه 1397 میانگین بازدهی صندوق‌های سهامی فعال در بازار سرمایه 3.7 درصد بوده است.

در جدول زیر پنج مورد از پربازده‌ ترین صندوق‌‌های سرمایه‌گذاری سهامی در هفته گذشته آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌ گذاری):

ردیف نام صندوق بازده هفته گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 مشترک توسعه ملی 6.8% 103.9% 196 کارگزاری بانک ملی ایران
2 مشترک آسمان یکم 6.6% 67.3% 88 سبدگردان آسمان
3 مشترک کارگزاری بانک ملی ایران 6.0% 107.9% 521 کارگزاری بانک ملی ایران
4 مشترک آگاه 5.7% 95.4% 326 کارگزاری آگاه
5 مشترک مبین سرمایه 5.5% 99.0% 118 کارگزاری مبین سرمایه

در نمودار زیر پربازده‌ ترین صندوق‌‌های سرمایه‌ گذاری سهامی با هم مقایسه شده‌اند:

صندوق‌های سهامی وجوه دریافت شده از سرمایه‌گذاران را در سهام شرکت‌های پذیرفته‌ شده در بورس اوراق ‌بهادار سرمایه‌گذاری می‌کند. بر اساس الزامات سازمان بورس و اوراق بهادار، این نوع صندوق‌ها باید حداقل ۷۰ درصد از دارایی‌های تحت تملک خود را در سهام و حق تقدم سرمایه‌گذاری کنند. برای سرمایه‌گذارانی که علاقه‌مند به سهامداری ‌باشند، خرید واحدهای این نوع از صندوق‌ها جذاب‌تر است. میزان ریسک این نوع از صندوق‌ها از صندوق‌های دیگر بیشتر است و سرمایه‌گذاران بازده بالاتری را نیز انتظار دارند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.