دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

در این گزارش بهترین صندوق ها را از نظر بازدهی با شاخص کل بورس و شاخص کل فرابورس در ماه منتهی به  22 خرداد ماه 99 مقایسه خواهیم کرد.

بازار سرمایه با رسیدن شاخص کل بورس به یک میلیون واحد، در هفته آخر اردیبهشت 99 با اصلاح همراه شد و تا پایان هفته اول خرداد ماه 99 ادامه پیدا کرد. شاخص کل پس از نفوذ به کانال یک میلیون واحدی وارد فاز اصلاحی شد و تا محدوده 920هزار واحدی اصلاح را تجربه کرد.

در یک ماه گذشته شاخص کل هفته های پرتلاطمی را پشت سر گذاشت. ابتدا شاخص کل بورس بیش از 12 درصد افت کرد و اولین ریزش سال 99 را رقم زد. این افت تا چهارشنبه 7 خرداد ماه ادامه داشت. بعد از آن بود که اصلاح شاخص کل تمام شد و اینبار رشد بیش از 25 درصدی را تجربه کرد. شاخص کل در یک ماه اخیر 10.43 درصد افزایش یافت و از یک میلیون و 44 هزار واحد به عدد یک میلیون و 153 هزار واحد رسید.

در این گزارش میزان بازدهی صندوق های سرمایه گذاری سهامی در یک ماه اخیر را با شاخص کل بورس و شاخص کل فرابورس مقایسه می کنیم.

سیگنال بازدهی صندوق های سرمایه گذاری سهامی را به صورت ماهانه با شاخص کل مقایسه می کند تا عموم مردم بتوانند با نگاهی منصفانه و به دور از جانبداری برای سرمایه گذاری های خود تصمیم بگیرند.

لازم به ذکر است، بازدهی آورده شده صرفا عملکرد گذشته صندوق هاست و به علت ماهیت نوسانی بازار سرمایه، نمی توان گفت در آینده نیز چنین عملکردی تکرار خواهد شد.

بازدهی های ثبت شده در نمودار از آخرین اطلاعات منتشر شده از طرف صندوق های سرمایه گذاری استخراج شده است.

مقایسه صندوق های سهامی با شاخص کل بورس (منتهی به 22 خرداد 99)

طبق بررسی های کارشناسان سیگنال، صندوق های سرمایه گذاری  ” اعتبار سهام ایرانیان ” و ” اندیشه خبرگان سهام ” با کسب بازدهی های 15.37 درصد و 14.58 درصد، در صدر برترین صندوق های سهامی از نظر میزان بازدهی قرار گرفتند.

کسب بازدهی بالاتر از شاخص کل در صندوق های سهامی امری ست که همواره مورد توجه سرمایه گذاران قرار دارد اما باید دقت داشت که صرفا نمی توان از روی میزان بازدهی صندوقی را انتخاب کرد. علاقه مندان برای کسب اطلاعات جامع تر و چگونگی کارکرد صندوق های سرمایه گذاری می توانند به صفحه صندوق های سرمایه گذاری در سایت سیگنال مراجعه نمایند.

بیشتر بخوانید
آموزش گام به گام انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری

بر این اساس، پنج صندوق سرمایه گذاری سهامی با عملکرد بهتر در ماه منتهی به 22 خرداد ماه 99 عبارت اند از:

1اعتبار سهام ایرانیان15.37
2اندیشه خبرگان سهام14.58
3مشترک ذوب آهن نوویرا13.23
4مشترک پویا13.18
5مشترک خوارزمی11.48

صندوق سرمایه گذاری اعتبار سهام ایرانیان که به تازگی وارد بازار سرمایه کشور شده است، اولین بازدهی ماهانه خود را به ثبت رساند و در همین ابتدای کار در بالاترین جایگاه بازدهی ماهانه از نگاه سیگنال قرار گرفت.

صندوق اندیشه خبرگان سهام که اخیرا با عملکرد خوبی که از خود نشان داده است جزو برترین صندوق های سرمایه گذاری سهامی قرار گرفته است با ثبت بازدهی 14.58 درصدی در رده دوم ایستاد.

صندوق مشترک ذوب آهن نوویرا نیز که در اولین ریزش بورس در سال 99 توانست عملکرد قابل توجهی کسب کند، بازدهی 13.23 درصدی به دست آورد.

بیشتر بخوانید
بهترین صندوق های سرمایه گذاری در ریزش‌های اخیر بورس (هفته اول خرداد 99)

صندوق های مشترک پویا و مشترک خوارزمی نیز توانستند از تلاطم پیش آمده در بازار بورس با عملکرد مناسبی عبور کنند. مشترک پویا با 13.18 درصد و مشترک خوارزمی با 11.48 درصد بازدهی نقطه به نقطه در ماه منتهی به 22 خرداد ماه 99، در جایگاه های چهارم و پنجم نشستند.

توجه : لازم است تا برترین صندوق های سرمایه گذاری از جنبه های مختلفی مورد سنجش قرار بگیرند. ما در این گزارش صرفا به میزان بازدهی صندوق ها به عنوان برجسته ترین فاکتوری که اغلب سرمایه گذاران آن را دنبال می کنند، پرداخته ایم.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، آرش آقاقلی‌زاده با اشاره به اینکه شرکت سبدگردان الگوریتم در حال‌حاضر دو صندوق شامل صندوق سرمایه‌گذاری مشترک خوارزمی و صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی توسعه‌سینا را دارد، افزود: برنامه راه‌اندازی صندوق‌های طلا و جسورانه را نیز در دستور کار داریم. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، وی درخصوص عرضه صندوق با درآمد ثابت «داراالگوریتم» اظهار کرد: این صندوق با هدف کم‌کردن نوسانات و ایجاد درآمد ثابت (Fix Income) برای سرمایه‌گذارانی که اغلب در بانک‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند ایجاد شده و جامعه هدف آن مشتریان کم‌ریسک است. آقاقلی‌زاده با اعلام این مطلب که دارایی تحت مدیریت ‌سبدگردان «داراالگوریتم» از آغاز فعالیت تاکنون به ۱۷۴ میلیارد تومان رسیده است، گفت: ما از زیرمجموعه‌های شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی هستیم و کارگزاری آینده‌نگر ‌خوارزمی را نیز در کنار خود داریم.‌

وی با اشاره به اینکه شرکت الگوریتم در حال‌حاضر بزرگ‌ترین شرکت سبدگردان ایران است، افزود: خدمات اصلی ما در حوزه تاسیس و مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری است. در عین حال مشاوره سرمایه‌گذاری، تامین مالی و سایر فعالیت‌های مالی از دیگر اقداماتی است که عملیاتی خواهد شد. وی با اشاره به پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری داراالگوریتم اظهار کرد: هدف اصلی ما در ‌صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت این خواهد بود که به‌جای افزایش سوددهی، نوسان صندوق را کاهش داده و به مشتریان ‌خود کمک کنیم تا درآمد ثابت و قابل‌پیش‌بینی برای خود ایجاد کنند.‌ مدیرعامل سبدگردان الگوریتم تصریح کرد: با توجه به تمرکز دولت طی سال‌های گذشته بر اوراق با درآمد ثابت و توجه به این موضوع که بازار همواره با نوسان روبه‌رو است، این صندوق می‌تواند با توجه به ریسک پایین و بازدهی مناسب جذابیت‌های خاص خود را داشته باشد. در ادامه این نشست رئیس اداره نهادهای نوین مالی فرابورس عنوان کرد: داراالگوریتم، پانزدهمین صندوق سرمایه‌گذاری قابل‌معامله در فرابورس است و ‌ارزش خالص دارایی این صندوق‌ها در فرابورس به بیش از ۲ هزار میلیارد تومان رسید.‌

حسین نظام‌دوست خاطرنشان کرد: تا پایان ۳ ماه ابتدای سال‌جاری، تعداد کل سرمایه‌گذاری قابل‌معامله در این صندوق به بیش از ۱۰ هزار سرمایه‌گذار رسیده است. در حال‌حاضر سرمایه صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه که در فرابورس مجوز فعالیت دارند، بالغ‌بر ۱۵۵ میلیارد تومان است. وی افزود: پیش‌تر دو صندوق زمین و ساختمان نسیم و «ثغرب» داشتیم که توانستند پروژه‌های خود را پیش‌فروش کنند. در حوزه صندوق‌های جسورانه نیز ۶۰۰ تا ۶۵۰ میلیارد تومان دارایی صندوق‌هایی است که یا مجوز اخذ کردند یا در حال طی اخذ مجوز موافقت اصولی هستند. نظام‌دوست ادامه داد: در حوزه مقررات، دستورالعمل جامعی در حال طرح‌ریزی و نهایی شدن است تا به‌زودی شاهد تجمیع مقررات صندوق‌ها از لحاظ دستور‌العمل و یکپارچه‌سازی قوانین و مقررات صندوق‌ها باشیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال صندوق مشترک خوارزمی با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار (سبا) به عنوان صندوق سرمایه‌گذاری فعالیت خود را آغاز کرد. این صندوق از نوع صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام است و اکثر وجوه خود را صرف خرید سهام و حق تقدم خرید سهام می‌کند.

مدیریت دارایی های صندوق مشترک خوارزمی که عمدتاً شامل سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس می شود، توسط مدیر سرمایه‌گذاری صندوق صورت می گیرد. سرمایه‌گذاران در ازای سرمایه‌گذاری در این صندوق گواهی سرمایه گذاری دریافت می کنند. صدور واحد سرمایه گذاری و ابطال آنها بر اساس ارزش خالص دارایی های روز بعد از ارائه درخواست صورت می گیرد. ضامن صندوق پرداخت وجوه سرمایه‌گذران حداکثر هفت روز پس از ارایه درخواست ابطال را ضمانت کرده است.

ارکان صندوق مشترک خوارزمی

مدیر صندوق شرکت سبدگردان الگوریتم
مدیران سرمایه گذاری حامد قرباني، نجيبه خوشرو، شيرين معطر طهراني
ضامن نقدشوندگی سرمایه گذاری آتی نگر سپهر ایرانیان
حسابرس آزمون پرداز ایران مشهود
متولی موسسه حسابرسی و خدمات مالی همیار حساب

معرفی مدیر صندوق

شرکت سبدگردان الگوریتم به صورت سهامی خاص در چارچوب قانون تجارت و با هدف مدیریت حرفه ای وجوه آحاد جامعه در بازار سرمایه، تأسیس خواهد شد. این شرکت به عنوان یک نهاد مالی، در فهرست شرکتهای ثبت شده نزد سازمان بورس درج گردید. شرکت سبدگردان الگوریتم با سرمایه اولیه ۲۰ میلیارد ریال مشتمل بر ۲۰ میلیون سهم ۱۰۰۰ ریالی با نام تاسیس شده است.

سرمایه شرکت طی یک مرحله افزایش سرمایه در سال ۱۳۹۷ به مبلغ ۱۵۰ میلیارد ريال رسیده است. در حال حاضر، شرکت سرمایه گذاری آتی نگر سپهر ایرانیان، سهامدار عمده شرکت سبدگردان الگوریتم بوده و مرکز اصلی شرکت در تهران می‌باشد. شرکت سبدگردان الگوریتم در حال حاضر مدیریت صندوق مشترک خوارزمی و صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی آینده‌نگر توسعه سینا را بر عهده دارد.

مشخصات صندوق مشترک خوارزمی در تاریخ 97/12/07

خالص ارزش دارایی (میلیارد ریال) 266
دوره پرداخت سود ندارد
تاریخ آغاز فعالیت 11/04/1390

میانگین ترکیب دارایی صندوق در یکسال گذشته

معرفی صندوق مشترک خوارزمی

رتبه بندی صندوق به لحاظ اندازه در تاریخ 97/12/07

در بین کل صندوق ها 76
در بین صندوق های هم گروه 14

بازده صندوق در ادوار گذشته

بازده ماهانه 0.03%
بازده فصلی 2%
بازده سالیانه 77%

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.