دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
6 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت داده پردازی ایران در برنده شدن مناقصه فروش، نصب و راه اندازی، آموزش و ضمانت تجهیزات رده بزرگ یکی از بانک ها با مبلغ 89.6 میلیارد تومان خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی برای امروز شد.

براین اساس، “مداران” اعلام کرد: پس از بازگشایی پاکات شرکت در مناقصه یکی از بانک ها در 31 شهریور و بعد بررسی قیمت های اعلام شده، قیمت پیشنهادی شرکت به مبلغ 89.6 میلیارد تومان به عنوان بهترین قیمت مشخص شد. پس از ابلاغ رسمی و در صورت تاثیر این قرارداد در پیش بینی سال 99 اثرات آن طی گزارش تفسیری 6 ماهه منتهی به شهریور منعکس خواهد شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند، قدرت خریدار به فروشنده حقیقی یا سرانه خرید هر کد حقیقی بالاست و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید این نمادها را بررسی کنید.

نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

مسئولیت هر گونه خرید و فروش با خود شماست.

می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil  (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیفنمادمقایسه با میانگین حجم 30 روزقدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1مداران3.097.17
2دشیری1.91.68

1. مداران: داده پردازی ایران با نماد مداران در بازار بورس و گروه رایانه قرار دارد. بعد عبور از محدوده 2 هزار تومان، امروز حجم بالایی را در این سهم شاهد بودیم و هر کد حقیقی نزدیک به 50 میلیون تومان خرید کرده است. سقف مقاومتی 2550 تومان پیش روی این سهم هست.

تحلیل تکنیکال مداران (14 اردیبهشت 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. دشیری: شیرین دارو با نماد دشیری، در بازار فرابورس و گروه مواد و محصولات دارویی قرار دارد. با نزدیک شدن به میانگین متحرک 50 روزه و حمایت 11 هزار تومان، این سهم با افزایش تقاضا رو به رو شد و تا 14 هزار تومان نیز رشد کرد و سپس اصلاح موقتی را تا 13 هزار تومان داشت. امروز هر کد حقیقی نزدیک به 28 میلیون تومان در این نماد خرید کرد.

تحلیل تکنیکال دشیری (14 اردیبهشت 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت داده پردازی ایران توسط سازمان برنامه و بودجه کشور در سال 1363 با انتقال کلیه حقوق مادی و معنوی شرکت آی بی ام (IBM) تاسیس گردید.

در سال 1381 شرکت ملی انفورماتیک بخش عمده سهام این شرکت را از صندوق بازنشستگی خریداری کرد که در سال 1393 عمده سهام خود را به بانک رفاه کارگران واگذار نمود و اکنون نیز بانک رفاه و مجتمع اقتصادی کمیته امداد امام خمینی (ره) به عنوان سهامداران عمده این شرکت شناخته می شوند.

طی معاملات امروز این سهم تعداد 1.2 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 13137 ریال داد و ستد شد.

این سهم با رشدی بالغ بر 100 درصد از اواخر آبان ماه سال جاری از قیمت 730 تومان تا محدوده 1500 تومان رشد قیمتی را تجربه نمود و پس از آن با اصلاح 20 درصدی تا حوالی 1200 تومان کاهش قیمت داشت. اکنون سهم درون موج اصلاحی خود قرار گرفته است و می توان با پایان اصلاح در قالب موج 2 ، اهداف 1495 تومان، 1972 تومان، 2744 تومان و درنهایت 3500 تومان برای آن متصور بود. لازم به ذکر است شرط فعال شدن هر هدف تثبیت روی هدف قبلی است.

تحلیل تکنیکال نماد مداران به همراه نمودار (23 دی ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر سهم با کاهش قیمت روبرو شود می توان انتظار ورود مجدد خریداران را از نواحی 1200 تومان، 1100 تومان و در نهایت 1000 تومان را داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، دو شرکت داده پردازی ایران و همکاران سیستم که اعلام کردند صبح 20 و 25 خرداد برای تصویب صورت های مالی منتهی به اسفند گذشته به مجمع سالانه می رود درخصوص نحوه برگزاری آن توضیحاتی را ارائه کرد.

براین اساس، “مداران” عطف به نامه 26 اسفند سازمان بورس منطبق با ابلاغیه مصوبه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا در خصوص نحوه برگزاری مجامع اعلام کرد: مجمع با محدودیت حضور سهامداران( حداکثر 15 شخص حقیقی و حقوقی) برگزار می شود. لذا به منظور رعایت تمهیدات ستاد مذکور در رفع مخاطرات حاصل از تجمعات عمومی از سهامداران خرد تقاضا می شود با مشاهده آنلاین مجموعه از طریق وبسایت رسمی ( www.dpi.ir) و طرح سوالات از طریق ارسال پیامک به شماره 09222542408 ،هیات مدیره را در برگزاری مناسب مجمع در زمان مقرر همکاری کنند. به دلایل منعونه از پذیرایی رایج در مجامع خودداری خواهد شد.

همچنین “سیستم” پیرو آگهی دعوت به مجمع سالانه با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط مندرج در نامه 20 بهمن ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا در خصوص عدم صدور مجوز برای مجامعی که بیش از 15 شخص حقیقی یا حقوقی در آنها شرکت کنند از سهامداران درخواست کرد نسبت به مشاهده پخش زنده مجموعه از طریق آدرس eventmanagement.systemgroup.net اقدام کرده و این شرکت را در برگزاری مناسب مجمع یاری کنند. امکان ارسال پیام به طرح سوالات سهامداران از طریق این پیوند دایر خواهد بود.

سهامداران باید برای ورود به آدرس فوق از نام کاربری و رمز عبور پرتال سهام همکاران سیستم استفاده کنند. لذا ضروری است سهامدارانی که قصد حضور آنلاین در مجمع را دارند از امکان دسترسی به پرتال سهام شرکت به آدرس https://sgstock.systemgroup.net اطمینان حاصل کرده و در صورت عدم دسترسی و فراموشی نام کاربری و رمز عبور، مراتب را حداکثر 48 ساعت قبل از برگزاری مجمع به همراه تصویر کارت ملی به آدرس ایمیل stockk@systemgroup.net ارسال کرده و یا با واحد سهام همکاران سیستم به شماره 02184372222 تماس حاصل کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

علیرغم فشار آمریکا برای ممانعت از ارسال محموله های بنزین از طرف ایران به ونزوئلا، مردم ونزوئلا در پایتخت این کشور منتظر پر شدن باک خودروهایشان هستند و برایشان مهم نیست این سوخت چگونه به دستشان برسد.

 ایران و ونزوئلا هر دو عضو اوپک و هر دو از مخالفان آمریکا هستند. یکی از مقامات دولت ترامپ هفته گذشته گفت پنج نفتکش ایران با محموله بنزین هنوز در راه ونزوئلا هستند.

 برخی از سیاست مداران مخالف در ونزوئلا از ارسال این محموله ها به خاطر نگرانی در مورد روابط دولت نیکلاس مادورو با ایران انتقاد کرده اند.

ولی بسیاری از مردم از جمله فرانکلین لوزاردو، مدیر یک رستوران در ونزوئلا که طی قرنطینه های اعمال شده به خاطر مهار گسترش ویروس کرونا به سختی مخارج خود را تامین می‌کرد، میگویند آنچه برایشان اهمیت دارد به دست آوردن بنزین است.

لوزاردوی 50 ساله در یک پمپ بنزین در شرق کاراکاس به خبرنگار رویترز گفت:« مهم نیست این بنزین از کجا می آید. بدون بنزین خودروها متوقف می شوند و هیچ نانی در بر سر سفره ها نخواهد بود».

رویترز: مردم ونزوئلا منتظر بنزین ایران هستند

کمبود بنزین طی ماه های اخیر به خاطر فشار آمریکا بر تامین کنندگان آن بسیار شدید شده است. این بخشی از کمپین حداکثر فشار واشنگتن بر  دولت مادورو است. دولت مادرو با یک فروپاشی اقتصادی شدید مواجه شده است.

نابودی شبکه پالایشی ونزوئلا با ظرفیت 1.3 میلیون بشکه در روز سالهاست باعث کمبود بنزین در این کشور شده است. تحریم ها و کمبود سرمایه گذاری و سوء مدیریت شرکت نفت دولتی این کشور مقصر این شرایط است.

کمبود بنزین توزیع مواد غذایی را متوقف کرده و اجازه نمی دهد پزشکان به بیمارستان ها برسند.

کارمن ریورو، یک اقتصاددان 35 ساله در صف پمپ بنزین در لابادرا می‌گوید:« مهم نیست این بنزین از طرف ایران بیاید. ما فقط بنزین را می‌خواهیم. بدون بنزین توزیع مواد غذایی ممکن نیست و مردم نمی توانند کار کنند».

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

سیاست مداران به عنوان بخشی از برنامه خود برای کمک به کسانی که به خدمات بانکی دسترسی ندارند، استفاده از دلار دیجیتال و کیف پول های دیجیتال را برای تسریع پرداخت ها در نظر دارند. این اقدام به صورت بسته های محرک پولی چشمگیر برای نجات اقتصاد هستند.
طبق گزارشات، این حکم قانونی در روز دوشنبه توسط مکسین واترز (Maxine Waters) رییس کمیته خدمات مالی کاخ سفید صادر شد.
این لایحه، بانک های بزرگ فدرال رزرو و سایر موسسات مالی را به ارائه کیف پول دیجیتال ملزم می‌کند. در این لایحه آمده است:

این اقدام به منظور محافظت مالی و کمک به مشتریان، کسب و کارها و افراد آسیب پذیر طی دوره اضطراری شیوع ویروس کرونا و بازیابی از این شرایط است.

ضرورت وجود دلار دیجیتال

بنا نهادن دلار دیجیتال و تاسیس کیف پول های دلار دیجیتال در گذشته نیز مورد بحث قرار گرفته بود، اما شرایط اضطراری کنونی بیش از پیش این راهکار را درخواست می‌کند.
این اقدام هم چنین می‌تواند مسیر ایجاد کردن ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را برای بانک مرکزی آمریکا و به منظور استفاده جهانی پس از پایان یافتن شیوع ویروس کرونا هموار کند.
طبق گزارش فوربز، دنیل گورفاین (Daniel Gorfine) سرپرست پروژه دلار دیجیتال بیان کرده است:

اگرچه بحران کنونی بر اهمیت به روزرسانی زیرساخت های مالی تاکید می‌کند، اما پیاده سازی گسترده CBDC به زمان و همفکری و همکاری بین دولت و بخش های خصوصی نیاز خواهد داشت.

این لایحه با عنوان “قانون مسئولیت پذیری برای کارگران و خانواده ها” و “قانون محافظت مالی و کمک به مشتریان، نهادها، کسب و کارها و افراد آسیب پذیر” نامگذاری شده است.
اصطلاح دلار دیجیتال به صورت زیر تعریف شده است:
موجودی به صورت دلار کن شامل ورودی های دفترکل دیجیتال است و به صورت تعهدات فدرال رزرو در هر حساب ثبت شده است.
جزییات بیشتری در خصوص فناوری بلاک چین یا هرگونه رمزنگاری که ممکن است برای انجام تراکنش ها استفاده شود عنوان نشده است.
هم چنین افزوده است که دلار مجازی به شرح زیر خواهد بود:

واحد ارزش الکترونیکی که توسط موسسات مالی معتبر قابل بازخرید هستند.

فدرال رزرو کیف پول های دیجیتال را نیز به صورت زیر تعریف کرده است:

کیف پول متعلق به هر شخص است که شامل دارایی ها در یک دستگاه الکترونیکی یا سرویسی است که برای ذخیره دلار دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تمام بانک های عضو این برنامه ملزم به ایجاد کیف پول دلار دیجیتال با کاربرد آسان برای تمام شهروندان واجد شرایط این برنامه هستند. به علاوه، خدمات پستی آمریکا نیز در صدد کمک به افرادی است که به خدمات بانکی دسترسی ندارند و کسانی است که فاقد مدرک شناسایی مناسب برای تایید هویت خود توسط حساب دلار دیجیتال هستند.
این لایحه های حزب دموکرات در زمان حساسی عنوان شده اند. در حال حاضر، سنا که تحت کنترل حزب جمهوری خواه است درگیر لایحه خود برای به حرکت درآوردن اقتصاد است.
حزب دموکرات دوبار لایحه جمهوری خواهان به ارزش تقریبی ۲ تریلیون دلار را رد کرده و اذعان داشته است که علاوه بر نداشتن شفافیت کافی، بیش از حد به شرکت ها پرداخته و از افراد چشم پوشی کرده است.

شرایط صعودی برای ارزهای دیجیتال

متخصصان ارزهای دیجیتال اظهارنظر کرده اند که هر ارز دیجیتالی که توسط بانک مرکزی ایجاد شود به نفع بیت کوین و کل صنعت ارز دیجیتال است.
آنتونی پامپلیانو موسس Morgan Creek Digital بیان کرده است که این موضوع، میلیون ها نفر را به سمت بیت کوین خواهد کشاند.
وی افزود اگر کشور چین در زمینه CBDC از سایر کشورها پیشی بگیرد، یوان دیجیتال بسیار بیشتر در دسترس مردم قرار خواهد گرفت و به همین دلیل است که ضرورت برای توسعه CBDC آمریکا به وجود آمده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، داده پردازی ایران در یک مناقصه با موضوع فروش، نصب و راه اندازی، آموزش و گارانتی تجهیزات رده بزرگ برنده شد.

 پس از بازگشایی پاکات داده پردازی ایران در مناقصه در تاریخ ۹۸/۰۷/۰۹ و پس از بررسی های مناقصه گذار و پیگیری های «مداران» نتیجه مناقصه به صورت رسمی به داده پردازی ایران ابلاغ و پیش نویس قرارداد جهت امضاء ارسال شد.

مبلغ قرارداد ۳۵٫۹ میلیارد تومان است که حدود ۳۳ میلیارد تومان از آن در سال جاری تحقق خواهد یافت. تاثیرات این قرارداد در پیش بینی سال ۹۸ در گزارش تفسیری حسابرسی شده ۶ ماهه منتهی به ۹۸/۰۶/۳۱ منعکس میشود. موضوع مناقصه فروش، نصب و راه اندازی، آموزش و گارانتی تجهیزات رده بزرگ اعلام شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از فارس، «بوریس جانسون» وزیر امور خارجه سابق بریتانیا توانست با غلبه بر «جرمی هانت» وزیر امور خارجه این کشور، پیروز رقابت بر سر تصاحب مقام نخست‌وزیری شود.

براساس نتایج اعلام شده از شمارش آرا، جانسون موفق شد حدود 92153  رای و جرمی هانت نیز 46156 رای نمایندگان حزب را کسب کردند.

با وجود شبهاتی که نسبت به فساد جانسون در سمت‌های پیشین وجود داشت، وی توانست جانشین «ترزا می» نخست‌وزیر مستعفی بریتانیا شود.

جانسون ۵۵ ساله، در دور اول رأی‌گیری در ۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد) توانست از میان ۱۱ نفری که برای جانشینی ترزا می  اعلام آمادگی کردند،با کسب ۱۱۴ رأی از مجموع ۳۱۳ رأی این قانون‌گذاران، پیشتاز این رقابت شود.

پس از او «جرمی هانت» وزیر امور خارجه بریتانیا ۴۳ رأی، «مایکل گوو» وزیر محیط‌زیست ۳۷ رأی، «دومینیک راب» وزیر سابق برگزیت ۲۷ رأی و «ساجد جاوید» وزیر کشور ۲۳ رأی کسب کردند.

او همچنین در دور دوم رأی‌گیری ۱۲۶ رأی و در دور سوم رأی‌گیری (۱۹ ژوئن) ۱۴۳ رأی را از آن خود کرد.

پس از آن دو رأی‌گیری دیگر در یک روز برگزار شد که در نتیجه آن، جانسون و هانت توانستند به دور نهایی راه پیدا کنند.

او پیش‌تر گفته بود تفاوتی میان «محافظه‌کار» بودن و «موافق برگزیت» بودن نمی‌بیند.

سوابق سیاسی

بوریس جانسون از سال ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۴ در روزنامه‌های «تایمز» و «دیلی تلگراف» مشغول خبرنگاری بود و سپس به ستون‌نویس بخش سیاسی روزنامه‌های بریتانیا تبدیل شد. سپس از سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۸ نماینده مردم «هنلی» در پارلمان بریتانیا بود.

او از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۶ به‌مدت ۸ سال شهردار لندن شد و در پایان دوره دوم تصدی شهرداری پایتخت بریتانیا، به یکی از رهبران کمپین برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) تبدیل شد.

او در کمپین انتخاباتی خود برای ترغیب مردم انگلیس جهت رأی دادن به خروج از اتحادیه اروپا، بر روی اتوبوس قرمز رنگ معروف کمپینش نوشته بود «بریتانیا هفته‌ای ۳۵۰ میلیون پوند به اتحادیه اروپا می‌پردازد».

مردم بریتانیا (انگلیس، ایرلند شمالی، اسکاتلند و ولز) سوم تیر ماه سال ۱۳۹۵ در یک همه‌پرسی به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رأی مثبت دادند. قرار بود فرآیند خروج تا پیش از ابتدای امسال تکمیل شود، اما ناکامی لندن و بروکسل در توافق در مورد وضعیت رابطه سیاسی و اقتصادی پس از اجرای برگزیت، به تعویق در این فرآیند منجر شد.

بسیاری از مردم بریتانیا بر این باورند که حزب محافظه‌کار بریتانیا و به‌خصوص بوریس جانسون برای جذب رأی شهروندان این کشور جهت خروج از اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۶، درباره منافع متعاقب برگزیت دروغ گفته‌اند و دست به عوام‌فریبی زده‌اند.

همچنین جانسون از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ وزیر امور خارجه دولت ترزا می بود. بسیاری از منتقدان، جانسون را مقصر ناتوانی دولت ترزا می در خروج از اتحادیه اروپا می‌دانند. علاوه بر این مدیریت و عملکرد ضعیف او در سایر امور خارجی بریتانیا نیز تحت انتقاد شدید قرار داشت.

او در تاریخ ۲۹ می (۸ خرداد)‌ و پس از ثبت نام در رقابت نخست‌وزیری، توسط فردی به نام «مارکوس بال»، به دروغ‌گویی برای تغییر افکار عمومی به نفع اهداف خود متهم شد، اما دادگاه پس از چند روز او را تبرئه کرد.

جانسون در طول چند هفته نامزدی مقام نخست‌وزیری بریتانیا تنها در یکی از مناظره‌ها و برنامه‌های تلویزیونی در روز پایان رأی‌گیری حاضر شد. در اولین مناظره‌ زنده تلویزیونی بین رقبای این مقام مهم در بریتانیا، «جرمی هانت» وزیر امور خارجه این کشور و یکی از رقبای جدی او با تعجب پرسید: «فقط می‌خواهم بگویم بوریس کجاست؟!»

سپس با انتقاد از این رفتار جانسون گفت: «اگر تیم او به وی اجازه نمی‌دهند با پنج دوست هم‌حزبی خود مناظره کند، چگونه با ۲۷ کشور اتحادیه اروپا کنار خواهد آمد؟ او باید به اینجا می‌آمد و به این سوال پاسخ می‌داد».

خط مشی و برنامه های سیاسی

در خلال رقابت نخست وزیری، «دومینیک راب» یکی از کاندیدهای نخست‌وزیری بریتانیا درباره جانسون گفت: « بوریس در چشمان من نگاه کرد و گفت برگزیت را تا ۳۱ اکتبر اجرا می‌کنم».

جانسون پیش‌تر نیز گفته بود اگر نخست‌وزیر شود با توافق یا بدون توافق با اتحادیه اروپا، تا ۳۱ اکتبر سال جاری میلادی برگزیت را اجرا می‌کند.

او قرار است تغییراتی در توافق با بروکسل ایجاد کند و «ترتیبات پشتیبان» در خصوص مرزهای ایرلند شمالی را به شکل دیگری ارائه کند. اگر اتحادیه اروپا این تغییرات را نپذیرد جانسون بدون هیچ توافقی از این اتحادیه خارج می‌شود.

«مارک روته» نخست‌وزیر هلند اعلام کرده بود اگر بوریس جانسون نخست‌وزیر بریتانیا شود، از توافق مدنظر او با اتحادیه اروپا حمایت نخواهد کرد.

در صورتی که انگلیس بدون تصویب این توافق از اتحادیه اروپا خارج شود با شوک اقتصادی و سیاسی شدیدی مواجه خواهد شد.

ترزا می در دوران نخست‌وزیری، به‌دنبال کسب ضمانت از سوی اتحادیه اروپا برای به‌اصطلاح «ترتیبات پشتیبان» در خصوص مرزهای ایرلند شمالی بود. ترتیبات پشتیبان نوعی سیاست ضمانتی است که از ایجاد مرز سخت بین بخشی از ایرلند که بخشی از بریتانیاست و بخشی که عضو اتحادیه اروپا است جلوگیری می‌کند. این مسئله مانع اصلی در جلب حمایت پارلمان از توافق می با اتحادیه اروپا بود.

پارلمان سه بار به توافق دولت انگلیس با اتحادیه اروپا رأی منفی داد و در نهایت ترزا می در تاریخ هفتم ژوئن (۱۷ خرداد) رسماً از سمت خود کناره‌گیری کرد.

می که به مدت ۳ سال، از سال ۲۰۱۶ و بعد از استعفای «جیمز کامرون»، نخست‌وزیری دولت انگلیس و رهبری حزب محافظه‌کار را برعهده داشت، هنگام قرائت متن استعفایش، ضمن اشاره به همه‌پرسی سال ۲۰۱۶ برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا گفت: «آن همه‌پرسی تنها  یک درخواست برای خروج از اتحادیه اروپا نبود بلکه درخواستی برای تغییر بزرگ در کشورمان بود… اما مطمئنم که می‌توانیم توافق برگزیت را اجرا کنیم».

ماه گذشته روزنامه «نیویورک تایمز» در تحلیل برنامه جانسون در قبال اجرای برگزیت نوشت، «برگزیت سخت» در انتظار بریتانیا است.

از حامیان خارجی جانسون در تصاحب مقام ریاست‌جمهوری می‌توان به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا اشاره کرد که او را دوست خود و نخست‌وزیری خوب برای آینده بریتانیا توصیف کرد.

با این حال، هنگامی که ۳ ژوئن (۱۳ خرداد) ترامپ به انگلیس رفت، جانسون مدعی شد با او دیدار نکرده و حتی تماس تلفنی ترامپ را هم جواب نداده است. او در توجیه این کارش گفت گمان کرده شخصی که به او زنگ زده بود به دروغ خود را ترامپ معرفی کرده است.

اما رویکرد سیاسی جانسون تفاوت چندانی با ترامپ ندارد. این دو سیاست مدار رایت گرای افراطی، در اسلام هراسی و دیگرهراسی کاملاً اشتراک دارند.

جانسون در مصاحبه اخیر خود با یک روزنامه صهیونیستی خود را یک «صهیونیست پرشور» و «عاشق» اسرائیل توصیف کرد و گفت حتماً از فلسطین اشغالی دیدن خواهد کرد.

او به تقلید از ترامپ اعلام کرد سفارت کشورش را در زمان مقتضی به قدس اشغالی منتقل می کند.

همچنین چندی پیش مکاتبات «کیم داروک» سفیر انگیس در آمریکا با دولت توسط رسانه ها منتشر شد. او در ایمیل های خود به شدت از سیاست های ترامپ انتقاد کرده بود.

هنگامی که ترامپ از این اتفاق مطلع شد داروک و دولت ترزا می را به باد توهین و انتقاد گرفت و هردوی آن ها را احمق توصیف کرد. با این حال، جانسون بر خلاف بسیاری از سیاست مداران انگلیس، از داروک دفاع نکرد و به نقل از رسانه ها «او را زیر اتوبوس انداخت».

او با عدم حمایت از سفیر کشورش در آمریکا به روشنی نشان داد منافع کشورش برایش اهمیتی ندارد و به دنبال منافع شخصی خود و داشتن روابط خوب با ترامپ است.

 هفته گذشته مقامات نظامی و چهره‌های سیاسی ارشد انگلیس جانسون هشدار دادند که در روزهای آغازین سمت جدید خود با بحران بین‌المللی بزرگی در منطقه غرب آسیا روبه‌رو خواهد بود.

روزنامه انگلیسی «گاردین» در این باره نوشت با توجه به سابقه سیاه جانسون در گاف دادن درباره یک جاسوس انگلیسی بازداشتی در ایران، شک و تردیدها درباره توانایی جانسون و دولت جدید وی برای رفع و رجوع کردن بحران نفتکش‌ها با ایران باقی است.

جانسون در یکی از تازه ترین اظهارنظرهایش نسبت به ایران اذعان کرد: «اگر الان من نخست‌وزیر بودم، آیا از اقدام نظامی علیه ایران حمایت می‌کردم؟ پاسخ منفی است.»

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، عباس فرهادیه بااشاره به تصویب قانون اخذ مالیات از خانه های خالی در سال 94 و موظف شدن وزارت راه و شهرسازی برای ایجاد سامانه ملی املاک و اسکان کشور در مدت 6 ماه با هدف شناسایی و رصد خانه های خالی و اخذ مالیات از آن گفت: علت ایجاد نشدن این سامانه بعد از 42 ماه، به نوعی به قانون مالیات مستقیم سال 94 بر می گردد که حجم زیادی تکلیف برای سازمان امور مالیاتی و وزارت امور اقتصادی مقرر کرده است.
وی افزود: در تبصره 7 قانون 169 مکرر نیز وزارت شهرسازی را مکلف کرده است بعد از گذشت 6 ماه سامانه ملی املاک و اسکان کشور را ایجاد کند بنابراین بعد از تصویب قانون، وزارت راه و شهرسازی در این باره بررسی هایی انجام داد و متوجه شد پایه این قانون در وزارت راه و شهرسازی وجود ندارد و برای اطلاعات، نیاز به سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور؛ سازمان ثبت احوال؛ دستگاه های خدمات رسان؛ شرکت اپراتورهای تلفن همراه و ثابت و شرکت پست برای اخذ اطلاعات پستی دارد تا اطلاعات پایه را در اختیار ما قرار دهند.
فرهادیه گفت: برای اجرایی شدن این سامانه، جلسات متعددی برگزار شده است و دادستانی کل کشور نیز برای حل مشکلات و هماهنگی اخذ اطلاعات، ورود کرده است .
وی افزود: 33 دستگاه برای گرفتن اطلاعات شناسایی شده بودند اما در اختیار قرار نگرفتن اطلاعات، مدت زمان اجرایی را تا 42 ماه طولانی کرد.
فرهادیه تصریح کرد: سیاست و رویکرد وزارت راه تاکید بر راه اندازی این سامانه است و الگوریتم و ساختار سامانه طراحی و معماری آن نیز تمام شده است و فقط هماهنگی دستگاه ها را لازم دارد و باید اطلاعات در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گیرد و با کمک سازمان ثبت اسناد برای انتقال اطلاعات، این سامانه تا پایان سال راه اندازی می شود.
سعید توتونچی مدیرکل پژوهش و برنامه‌ریزی سازمان امور مالیاتی دیگر مهمان برنامه درباره اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی گفت: در فرایند تدوین، تصویب و تهیه لایحه ی اصلاحیه مالیات های مستقیم در مجلس بوده ام و به تمام مسائل و حواشی کارشناسی واقف هستم.
وی افزود: در فرایند بررسی لایحه تقدیمی دولت، مجلس مقرر کرد برای اینکه دولت بتواند در راستای هدایت بازارها وجلوگیری از تعادل نداشتن آنها و کمک به تخصیص بهینه منابع، و با ابزار مالیاتی برای شهرهای بالای 100 هزار نفر جمعیت و خانه های خالی، در قانون مالیاتی حکم 169 مکرر را تدوین کرد.
توتونچی گفت: دستگاه های نظارتی، مجلس سازمان بازرسی به سازمان امور مالیاتی نامه زده اند و پیگیر مشکل مسکن برای اقشاری از جامعه هستند که یکی از راه ها اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی است.
وی افزود: مسئولیت این سامانه با وزارت راه و شهرسازی است و بر اساس آمار سرشماری سال 95، حدود 3 میلیون و 890 واحد مسکونی در تهران داشتیم که 13درصد آن خالی بوده است که این نسبت بالا نشان دهنده این است که به دلایل مختلف اقتصادی، مالی و فرهنگی این انگیزه در کشور وجود دارد.
توتونچی گفت: دولت ها از این ابزارها برای تخصیص منابع استفاده می کنند ولی در اقتصاد ایران سیاست مداران به این نتیجه رسیده اند که از خانه های خالی مالیات دریافت کند. در نظام مالیاتی انگیزه درامدی هم مطرح است و دولت باید در جایی ورود کند که بتواند از عایدی مالیات بر درامد استفاده کند.
وی افزود: خانه های خالی به دلایل مختلف مثل مسائل حقوقی، نبود امکان اسکان و غیره خالی مانده است که باید ابتدا دلیل خالی بودن بررسی شود بنابراین نیاز به سامانه ملی قابل اتکا در بخش مسکن داریم و در این زمینه باید از تجربیات دیگر کشورها استفاده کنیم.
توتونچی گفت: به دلیل استفاده نادرست از ابزار های مناسب در این زمینه نقص داشته ایم.
وی افزود: برای اجرای عدالت در بخش های مختلف نیاز به نظام مالیاتی هوشمند داریم و در این راه در کنار وزارت راه و شهرسازی هستیم و دولت نیز به دلیل اشراف اطلاعاتی در تکمیل بانک اطاعاتی می تواند کمک کند.
مدیرکل پژوهش و برنامه‌ریزی سازمان امور مالیاتی تاکید کرد: اگر بسترهای اجرایی حکم ایجاد شود با قانون مالیات بر خانه های خالی، بخشی از مشکلات مسکن برطرف خواهد شد.
مهدی روانشادنیا کارشناس اقتصاد مسکن نیز در این برنامه با موضوع واکاوی اجرایی نشدن قانون مالیات برای خانه های خالی گفت: در موضوع مالیات بر خانه های خالی، بزرگنمایی صورت گرفته است.
روانشادنیا افزود: هر وقت مردم در خصوص مسکن با مشکل مواجه می شوند، برخی بحث مالیات بر خانه های خالی را مطرح می کنند.
کارشناس اقتصاد مسکن گفت: خالی ماندن خانه ها به دلایل متعدی است؛ مثل حقوقی یا فنی و به همین دلیل طراحی مالیات را با مشکل مواجه کرده است.
وی با اشاره به موانع قانونی در اجرایی نشدن قانون مالیات بر خانه های خالی، افزود: در قانون هزینه ای که برای خانه های خالی در نظر گرفته شده در صورت اجرایی شدن هم بسیار ناچیز است.
مهدی روانشادنیا گفت: عرضه واحد های خالی بعد از افزایش قیمت بیشتر هم شده است و مالیات بر خانه های خالی نمی تواند روی قیمت به صورت چشمگیر تاثیر بگذارد.
وی گفت: واحد های خالی در تهران بیشتر در مناطق شمالی شهر است.
علیرضا سلیمی نماینده مجلس در ارتباط تلفنی درباره تاخیر در راه اندازی سامانه ملی املاک و اسکان گفت: سوال بنده این است کسی که در سال بر اساس اعلام رسمی مراجع ذیربط هزاران خانه خرید و فروش می کند چرا در دریافت مالیات این اشخاص کوتاهی شده است؟
سلیمی گفت: در کشور های اروپایی مسکن یک کالای مصرفی است نه سرمایه ای، این درحالی است که در کشور ما تعداد زیادی خانه خالی وجود دارد که برای سرمایه گذاری بوده است.
وی افزود: مجلس به صورت مکرر پیگیر قانون است اما عده ای هستند( از وزارت راه شهرسازی تا سازمان امور مالیاتی ) که معتقد به اجرای قانون نیستند و مجلس در بعد نظارتی به دفعات زیاد تذکر داده و پیگیر بوده است و باید در این موارد به صورت مستقل عمل کند.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز، سازمان امور مالیاتی طی بخشنامه دوم دی ماه سال 96 فهرست اطلاعات واحدهای تولیدی فناوری اطلاعات به همراه محصولات نرم افزاری تولیدی را جهت بهره‎مندی از معافیت مالیاتی منتشر کرد.

در این فهرست نام هفت شرکت حاضر در بازار سهام، «اوان»، «سیستم»، «رانفور»، «افرا»، «مفاخر»، «مداران» و «پرداخت» به چشم می‎خورد.

این واحدها همزمان با استفاده از معافیت‌های مالیاتی فروش محصولات تولیدی، می توانند از سایر معافیت‌های مالیاتی از جمله معافیت های مالیاتی واحدهای پژوهشی، فناوری و مهندسی مستقر در پارک‌های علم و فناوری و معافیت مالیاتی ماده 3 قانون شرکت ها و موسسات دانش بنیان نیز استفاده کنند.

نکته قابل ذکر این است که معافیت مالیاتی مذکور تنها شامل بخشی از خدمات شرکت ها می شود و تمام مالیات را در برنمی گیرد. از همین رو نمی توان به طور دقیق میزان اثرگذاری این موضوع بر سود شرکت های رایانه را مشخص کرد اما آنچه که مسلم است این است که اثرات آن خفیف و چندان چشمگیر نیست.

در جدول زیر مبلغ کل مالیات 7 شرکت مذکور در سال مالی 96 و 6 ماهه نخست سال 97 آورده شده که معافیت مالیاتی ذکر شده بخشی از این ارقام را تحت تاثیر قرار می دهد.