دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
29 شهریور 1399

شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی در سال 1371، با هدف ارائه خدمات لجستیک به کارخانه جات پتروشیمی کشور تاسیس و ازهمان سال فعالیت خود را آغاز نمود.

شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی همگام با تحولات سریع صنعت و افزایش تقاضای کلی برای حمل خوراک مورد نیاز مجامع و نیز صادرات، واردات و ترانزیت محصولات پتروشیمی، و ارائه خدمات در بنادر کشور، فعلایت خود را در ابعاد بین المملی نیز گسترش داده است.

این شرکت از سال 1389 به منظور متنوع سازی و توسعه خدمات خود و همچنین ورود به عرصه بازارهای پایدار لجستیک و حمل و نقل، اقدام به خرید 49 درصد سهام شرکت ساحل گستر پارس به حوزه اپراتوری ترمینال کانتینری بندر عسلویه مربوط به شرکت پایانه ها و مخازن پتروشیمی و همچنین با خرید 80 درصد سهام شرکت امتداد زنجیر پایدار در حوزه ترانزیت نیز وارد شده است. این شرکت 16 درصد از سهم شرکت پایانه ها و مخازن پتروشیمی، 65 درصد شرکت خدمات کشتیرانی جهان دنیز کالا و نیز 34 درصد شرکت پترو همکاران سورین آژند با موضوع تانکر داری نیز در اختیار دارد.

شرکت بازرگانی پتروشیمی را می توان به عنوان سهامدار عمده این شرکت نام برد. (مالکیت 51.57 درصد از کل سهام شرکت)

امروز بازار پر نوسانی را شاهد بودیم و این نماد نیز از این قاعده مستثنی نبود که در یک روز صف خرید و صف فروش را به خود دید و در نهایت با مبادله حدود 941 هزار برگ سهم با قیمت پایانی 37720 ریال ( 0.82%-)، در قیمت 38490 ریال آخرین معامله خود را به ثبت رساند.

از دید تکنیکالی این سهم درون موج 5 از یک موج انگیزشی بلند قرار گرفته است و می تواند با عبور مقاومت سقف قبلی (4630 تومان) و افزایش تقاضا، تا حوالی 6280 تومان نیز رشد داشته باشد.

تحلیل تکنیکال نماد حپترو همراه با نمودار (9 تیر ماه 1399)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر سهم از ناحیه کنونی با افزایش عرضه و فشار فروش روبرو شود و حمایت خط روند صعودی کوتاه مدت خود را از دست دهد، حمایت های بعدی آن 3570 تومان، 3265 تومان و 2955 تومان خواهد بود.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. شما می توانید جهت رصد بازار در ساعات معاملات و بروز رسانی تحلیل ها به کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) بپیوندید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، پالایشگاه نفتی آمریکا در این کانال کشتیرانی فعالیت می‌کنند. سیستم‌های کنترل هوایی آلودگی بالاتر از حد مجازی را گزارش نداده‌اند. یک گروه از مقامات فدرال، دولتی و کشتیرانی مسوول پاکسازی این خرابی و نشتی شده‌اند. در حال حاضر ۳۳ کشتی منتظرند وارد این کانال شوند و ۲۷ کشتی در انتظار خروج هستند. ۹۱ کشتی هم لنگر انداخته‌اند. برخورد بین نفتکش جنسیس ریور و یک یدک‌کش که دو کشتی باری را می‌کشید، رخ داد و رفت و آمد را متوقف کرد. بخشی از این کانال برای حرکت یکطرفه کشتی‌ها در بعد از ظهر روز شنبه باز شد. هر دوی این کشتی‌های باری حامل ۲۵ هزار گالن بنزین بودند. در ماه مارس، یک آتش‌سوزی در محوطه مخازن پتروشیمی در طول این گذرگاه روز‌ها روشن ماند و با فرستادن دود سیاه به آسمان و وارد کردن سوخت و حلال به داخل کانال، رفت‌و‌آمد را برای هفته‌ها مختل کرد. صدها نفر دچار بیماری‌های تنفسی شدند و کلینیک‌هایی برای کمک‌های پزشکی پس از آتش‌سوزی برپا شد.

منبع: donya-e-eqtesad.com