دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
5 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

هفته گذشته و با پایان ماه مه، اقتصاد آمریکا توانست تا عملکردی مناسب داشته باشد و روند احیای خود را آغاز کند. این در حالی است که تحلیل‌گران انتظار دارند با معطوف شدن توجهات به بازارهای سنتی، هفته پیش رو برای بیت کوین آرام سپری شود.

به گزارش کوین دسک، بیت کوین دیروز را با افزایش قیمتی ۱ درصدی پشت سر گذاشت و در حال حاضر در محدوده ۹,۶۵۰ دلار معامله می‌شود.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

در ساعات اولیه روز جمعه، پادشاه ارزهای دیجیتال توانسته بود تا مرز ۹,۸۰۰ دلار نیز افزایش قیمت داشته باشد. این سطح قیمتی تا حدود ساعت ۱۴ روز جمعه نیز حفظ شد. پس از آن و با افزایش فشار فروش، قیمت هر واحد بیت کوین تا محدوده ۹,۵۸۴ دلار سقوط کرد. در حال حاضر قیمت بیت کوین نزدیک به میانگین‌های متحرک ۱۰ روزه (MA10) و ۵۰ روزه (MA50) در نوسان است و انتظار می‌رود که دو روز آینده در لبه‌های کانال قیمت فعلی‌اش نوسان کند.

نرخ اشتغال در آمریکا
نرخ افزایش اشتغال پس از افزایش نرخ بیکاری در ماه مارس

روز جمعه شاهد جهش قابل توجهی در بازارهای سهام بودیم. داده‌های وزارت کار ایالات متحده نشان می‌دهد که در ماه مه، رکورد استخدام و اشتغال افراد در آمریکا (طی یک ماه) به بیشترین میزان تاریخ خود رسید. این افزایش در حالی رقم خورد که ماه آوریل نرخ بیکاری به شدت افزایش یافت. شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کسب‌وکارهای مختلف از جمله دلایل این اتفاق عنوان شده است.

بازار سهام یوروتاپ (FTSE100) نیز ۲.۲۵ درصد رشد روزانه را تجربه کرد و رشد هفتگی خود را به رقم ۶.۷ درصد رساند. در آمریکا نیز، شاخص سهام S&P500، افزایشی ۲.۶ درصدی داشت و هفته گذشته (میلادی) را با سودی ۵.۲ درصدی به اتمام رساند.

جورج کلایتون (George Clayton)، از مدیران ارشد شرکت سرمایه‌گذاری کریپتانالایسیس (Cryptanalysis) در اظهارنظر اخیر خود گفت:

به احتمال زیاد، مشکلات بزرگتر اقتصادی پشت نرخ بالای استخدام مخفی شده باشد و رشد بازارهای سهام هم دوام چندانی نخواهد داشت.

بازارهای سهام تحت تاثیر داروهای آرام‌بخش قرار دارند. نرخ بیکاری کمتر از حد انتظار بود اما همچنان ۱۳.۳ درصد است.

برخی از منتقدان بازارهای سنتی، بیت کوین را بهترین سرمایه‌گذاری در طول بحران‌های مالی و اوضاع بد اقتصادی می‌دانند. از همین رو می‌توان عملکرد به مراتب بهترِ بیت کوین نسبت به شاخص S&P500 از ابتدای سال جاری میلادی تا به اینجا را توجیه کرد. هنریک کوگلبرگ (Henrik Kugelberg)، معامله‌گر فرا بورسی ارزهای دیجیتال در اظهارنظری گفت:

از دو سال قبل، بسیاری پیش‌بینی می‌کردند که یک بحران اقتصادی رخ دهد. ۲۰۰۸-۲۰۰۹ نتوانست خطاهای بنیادین بدهی‌های جهانی، چاپ پول و توزیع ثروت را حل کند.

مقایسه بیت کوین و شاخص S&P500 تا به اینجای سال
مقایسه عملکرد بیت کوین و شاخص S&P500 تا به اینجای سال

با اینکه عملکرد بازارهای سهام در روز جمعه چشمگیر بود، اما نباید از نقش فدرال رزرو در این عملکرد چشمگیر، چشم پوشی کرد. روپرت داگلاس (Rupert Douglas)، مسئول بخش فروش کارگزاری کوین (Koine) در این رابطه گفت:

انگار که تزریق نقدینگی به این بازار توسط فدرال رزرو پایان ندارد، اما این کار را برای همیشه نمی‌تواند ادامه دهد.

[اوضاع] بیت کوین برای من همچنان خوب است. ترجیح می‌دهم به جای سهام، آن [بیت کوین] را نگه دارم.

ترازنامه فدرال رزرو
ترازنامه فدرال رزرو در پنج سال گذشته

کلایتون نیز در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت:

سرانجام، قیمت سهام نیز از وضعیت بازار تبعیت خواهد کرد و جهت حرکتش مثبت نخواهد بود. این در حالی است که اکوسیستم ارزهای دیجیتال رو به جلو حرکت می‌کند. یک بلاک دیگر در [شبکه] بیت کوین ماین می‌شود. چاپ پول و تمام روندهای کلان [اقتصادی] باعث جهش قیمت بیت کوین خواهد شد.

بازارهای دیگر

روزهای گذشته، بازار ارزهای دیجیتال پر از نوسانات نزولی و صعودی بوده است. اتر، دومین ارز دیجیتال بازار، در حال حاضر در محدوده ۲۴۲ دلار معامله می‌شود و نوسانات ۲۴ ساعته‌اش در روز گذشته چیزی در حدود منفی ۱ درصد بوده است.

نمودار قیمت اتریوم در تایم فریم یک ساعته
نمودار قیمت اتریوم در تایم فریم یک ساعته

لیسک (LISK)، ایاس و زی کش به ترتیب ۱۳، ۵ و ۱.۶ درصد سود داشتند و از این حیث برندگان بازار لقب گرفتند. ارز دیجیتال «DCR» با کاهشی ۴.۶ درصدی نیز بازنده بازار بود. استلار و دوج کوین نیز با ۲ و ۱.۴ کاهش قیمت، در وضعیت قرمز قرار گرفتند.

در بازار کالا نیز، نفت توانست تا با ۵ درصد رشد داشته باشد و هر بشکه نفت خام به محدوده ۳۹.۱۷ دلار برسد. طلا با وجود احیای قیمت خود در روز جمعه، همچنان ۱.۸ درصد کاهش قیمت را ثبت کرده است.

نمودار قیمت طلا
نمودار قیمت طلا

شاخص نیکِی (Nikkei 255) که شامل سهام‌های شرکت‌های برتر ژاپنی است نیز کمتر از یک درصد رشد داشت. این بازار توانسته است تا نیمی از سقوط ماه مارس خود را جبران کنند.

بازار اوراق قرضه نیز روز جمعه را سبز به پایان رساند و سود اوراق ده ساله ۶.۷ درصد جهش داشت. ذکر این نکته حائز اهمیت است که سود این اوراق در جهتی مخالف با قیمت آنها حرکت می‌کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

بازارهای سهام همزمان با کاهش محدودیت‌ها بر بخش‌های اقتصادی، روز گذشته توانستند تا به نسبت ارزهای دیجیتال، عملکردی بهتر داشته باشند. این محدودیت‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا اتخاذ شده بود و حالا رفته‌رفته شاهد رفع آنها هستیم.

 به گزارش کوین دسک، قیمت بیت کوین در ساعات اولیه بازگشایی بازار نیویورک توانست به سطوح بالاتر از ۹,۰۰۰ دلار برسد، اما به سرعت و با افزایش فشار فروش به محدوده ۸,۷۰۰ رسید. نیمه شب گذشته نیز قیمت هر واحد بیت کوین با کاهشی ۱ درصدی در بازه ۲۴ ساعته، در رقم ۸,۸۴۶ دلار معامله می‌شد. در حال حاضر، پادشاه ارزهای دیجیتال پایین‌تر از میانگین‌های متحرک ۱۰ و ۵۰ روزه معامله می‌شود. این وضعیت نشان از احساسات نزولی حاکم بر بازار دارد. مکس بونن (Max Boonen)، مدیرعامل پلتفرم تامین نقدینگیِ B2C2، در این باره گفت:

بیت کوین موفق به شکستن مقاومت‌های بالاتر نشد و به حمایت ۸,۷۰۰ دلاری بازگشت.

نمودار قیمت بیت کوین در روز گذشته
نمودار قیمت بیت کوین در روز گذشته

همزمان با اوضاع نه چندان مناسب بیت کوین، بازارهای سهام روز سه‌شنبه را با قدرت پشت سر گذاشتند.

شاخص بازار نیکی ژاپن (225 Nikkei) با جهشی ۲.۲ درصدی به بالاترین رقم خود در سه ماه گذشته رسید. در حالی شاهد این جهش بودیم که محدودیت‌های اضطراری در ژاپن رو به اتمام است. شاخص «FTSE» در اروپا که شامل ۱۰۰ شرکت بزرگِ عرضه‌شده در بازار عمومی است نیز روز گذشته وضعیت قابل قبولی داشته است و توانست صعودی کمتر از ۱ درصد داشته باشد. به مانند ژاپن، کاهش محدودیت در اروپا نیز به عنوان عامل اصلی این صعود عنوان شده است.

در آمریکا، شاخص S&P500 با افزایشی ۱.۲ درصد همراه بود. این شاخص در یک ماه گذشته ۴ درصد رشد داشته است. دنی کیم (Danny Kim)، مسئول بخش درآمدهای شرکت «SFOX»، در این خصوص گفت:

به احتمال زیاد، بازارهای سهام به دلیل بازگشایی مجدد [حوزه] اقتصاد در حال رشد هستند، چرا که احتمالا وال استریت آن را به عنوان یک حرکت مثبت در نظر می‌گیرد. از سوی دیگر، کاهش قیمت جزئی بیت کوین نیز احتمالا بیش از آن که به چیز دیگری مربوط باشد، به از دست رفتن [قدرت] جهش قیمتش مرتبط است.

از هفته آغازین ماه می (اردیبهشت)، بازار بیت کوین و S&P500 نوساناتی مخالف یکدیگر داشته‌اند. کریس توماس (Chris Thomas)، مدیر بخش دارایی‌های دیجیتال سوئیسکوت بانک (Swissquote Bank)، در این باره می‌گوید:

با توجه به این مسئله که مقدار زیادی از سرمایه افراد آگاهِ بازار به صورت استیبل کوین‌ها و به‌ویژه تتر درآمده است، در حال حاضر [عملکرد] بیت کوین نشانه‌ای از همبستگی با بازارهای سهام ندارد.

نوسانات قیمت بیت کوین و شاخص S&P500
نوسانات قیمت بیت کوین و شاخص S&P500

ارزش بازار تتر در روزهای گذشته توانست به ۹ میلیارد دلار برسد و از ریپل پیشی بگیرد. دارایی‌های دیجیتالی مانند تتر که با استفاده از دلار آمریکا پشتوانه‌سازی می‌شوند، این امکان را برای معامله‌گران فراهم می‌کنند تا به سرعت سرمایه‌های خود را در پلتفرم‌های مختلف جابجا کنند.

میزان عرضه استیبل کوین‌ها از ابتدای سال ۲۰۲۰
میزان عرضه استیبل کوین‌ها از ابتدای سال ۲۰۲۰

این نگرانی وجود دارد که قیمت بیت کوین همچنان به روند نزولی خود ادامه دهد. تغییراتی که پس از هاوینگ اخیر بیت کوین در میان ماینرها ایجاد شده است نیز به عنوان یکی از اصلی‌ترین دلایل این نگرانی عنوان شده است. پیش از هاوینگ، ماینرها چیزی در حدود ۱,۸۰۰ واحد بیت کوین در روز تولید می‌کردند. این رقم پس از هاوینگ با کاهشی ۵۰ درصدی رو‌به‌رو شده است. با توجه به قیمت روز سه‌شنبه بیت کوین، ارزش بیت کوین‌های استخراج‌شده در هر روز، ۸ میلیون دلار است.

سهم کشورهای مختلف از قدرت پردازش شبکه بیت کوین
سهم کشورهای مختلف از قدرت پردازش شبکه بیت کوین

به گفته توماس، در حال حاضر ماینرها مجبور به فروش بیت کوین‌های بیشتری هستند:

ماینرهای چینی همچنان با دستگاه‌های قدیمی کار می‌کنند که سودآوری آنها چندان بالا نیست. آنها به واسطه نیروی ارزان برق آبیِ فصل پر باران چین توانسته‌اند تا به اینجا دوام بیاورند. این در حالی است که آنها مجبورند تا برای برآمدن از پس هزینه‌های جاری خود، درآمد ماهیانه خود به شکل بیت کوین را بفروشند. این مسئله بر بازار تاثیر خواهد گذاشت.

بر اساس داده‌های مرکز اقتصاد جایگزینِ دانشگاه کمبریج، ماینرها چینی ۶۵ درصد از قدرت استخراج شبکه بیت کوین را در اختیار دارند.

بازارهای دیگر

روز گذشته بیشتر ارزهای دیجیتال در محدوده قرمز قرار داشتند. اتر، ارز دیجیتال شماره دو بازار، در بازه ۲۴ ساعته، ۲.۲ درصد کاهش قیمت داشته است.

قیمت اتریوم در روز گذشته
قیمت اتریوم در روز گذشته

روز گذشته و در بازه ۲۴ ساعته، اتریوم کلاسیک با ۲، استلار با ۱.۴ و آیوتا با ۱.۳ درصد کاهش ارزش، از دیگر ارزهایی بودند که نمودارهایشان قرمز بود. لیسک (LSK) با جهش ۴ درصدی کیوتوم (QTUM) با افزایش ۱ درصدی و نِم (NEM) با صعودی کمتر از یک درصد، ارزهای برنده دیروز لقب گرفتند.

در بازار کالاها، نفت با افزایش یک درصدی توانست به بهای ۳۴.۲۱ دلار به ازای هر بشکه برسد. طلا نیز با افزایش فشار فروش در بازار، کمتر از یک درصد سقوط را تجربه کرد و در ساعات پایانی بازار نیویورک در محدوده ۱,۷۱۰ دلار معامله شد.

اوضاع برای اوراق قرضه وزارت خزانه‌داری الگویی مشخص نداشت. سود اوراق سی ساله با افزایش همراه بود و ۴.۶ درصد رشد داشت. در این ابزارهای مالی، سود در جهتی مخالف با قیمت حرکت می‌کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

با بازگشت ثبات نسبی به بازارهای مالی سنتی در روز سه‌شنبه، بازار ارزهای دیجیتال نیز تا حدودی به ثبات رسید. قیمت اغلب ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته افزایش یافته است.

به گزارش کوین دسک، قیمت بیت کوین در حال نوسان در محدوده ۵,۰۰۰ تا ۵,۵۰۰ دلار است. این همان محدوده‌ای است که قبل از آنکه فدرال رزرو نرخ بهره را کاهش دهد، بیت کوین در آن نوسان می‌کرد.

در حال حاضر، بیت کوین با قیمت ۵,۲۵۰ دلار معامله می‌شود که نسبت به ۲۴ ساعت گذشته ۶ درصد رشد کرده است. این در حالیست که نیکی، بورس ژاپن، در آخرین روز کاری خود رشد ملایم ۰.۰۶ درصدی را تجربه کرده است.

به نظر می‌رسد بورس ژاپن شاخص خوبی برای عملکرد بیت کوین در چند ساعت بعد از گشایش این بورس باشد. با وجود رکود نزولی آشکار در شاخص‌های کلیدی بازار سهام ژاپن، وقتی نیکی در رنج محدودی نوسان می‌کند، بیت کوین نیز حرکت قیمتی مشابهی را تجربه می‌کند. روشن است که بسیاری از بازارهای دیگر نیز حداقل فعلا عملکرد مشابهی دارند.

دنیس وینوکوروف (Denis Vinokourov)، رئیس مرکز تحقیقات شرکت «Bequant» که یک شرکت فعال در حوزه ارزهای دیجیتال است، می‌گوید:

این اولین بار نیست که بیت کوین با سایر دارایی‌ها همبستگی نشان می‌دهد. در زمان جنگ تجاری بین چین و آمریکا و همچنین تنش نظامی بین ایران و آمریکا نیز این اتفاق افتاد. اما در آن مقطع همبستگی سریع از بین می‌رفت.

یکی از پارامترها برای ارزیابی بازار ارزهای دیجیتال، نسبتِ ارزش واقی به ارزش بازار بیت کوین (MVRV) است که روز جمعه به زیر صفر رسید، که نشان‌دهنده این است که قیمت فعلی از ارزش واقعی بیت کوین پایین‌تر است. برخی از تریدرها نوسانات قیمتی اخیر را نوعی سرمایه‌گذاری طبیعی از سوی برخی از فعالان بازار می‌دانند که مشغول خرید از دیگران هستند.

هنریک کوگلبرگ (Henrik Kugelburg)، تریدر بین‌المللی ارزهای دیجیتال، می‌‎گوید:

بازیگران ضعیف بازار را ترک می‌کنند و کسانی که واقعا به این صنعت باور دارند، در حال خرید هستند.

در واقع بیشتر معامله‌گران معتقدند که سرمایه‌گذاران سازمانی در حال فروش بیت کوین هستند اما سرمایه‌گذاران خرد وضعیت بازار را به چشم تخفیفی برای خرید بیشتر می‌بینند.

بعد از اینکه مشخص شد کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو تاثیر سریعی بر بازار نخواهد گذاشت، دولت ترامپ اقدامات دیگری را برای جلوگیری از سقوط اقتصادی در پیش گرفت که این اقدامات باعث شد شاخص S&P500 با رشد ۴ درصدی همراه شود.

قیمت طلا نیز در ۲۴ ساعت اخیر کمتر از ۱ درصد رشد داشته است. قیمت این فلز گرانبها شاخصی برای سنجش عکس‌العمل بازارها نسبت به کاهش نرخ بهره و سایر اقدامات دولت‌های جهان برای مقابله با بحران ویروس کروناست.

روپرت داگلاس (Rupert Douglas)، رئیس بخش فروش موسسه دارایی دیجیتال «Koine»، معتقد است:

کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو به صفر و دیدن واکنش بازار به این اتفاق بسیار ترسناک است. به‌طور معمول قیمت طلا می‌تواند بالاتر برود.

علی‌رغم وجود ترس و هیجانات شدید، معامله‌گران باید روی آنچه انجام می‌دهند تمرکز کرده و آرامش خود را حفظ کنند و از ابزارهای موجود برای مقابله با نوسانات قیمت استفاده کنند.

داگلاس در ادامه گفت:

اگر با حد ضررهای دامنه محدود ترید کنید، می‌توانید با ریسک کم سودهای بزرگی از بازار بگیرید.

علاوه بر بیت کوین، سایر ارزهای دیجیتال نیز شاهد رشد خوبی در ۲۴ ساعت اخیر بوده‌اند. برای مثال لیسک (LSK)، آیوتا و ساتوشی ویژن در روز گذشته به ترتیب ۱۱، ۶ و ۶ درصد رشد قیمت داشته‌اند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

سایت رتبه بندی ارزهای دیجیتال وایس (Weiss Crypto Ratings) گویای کاهش رتبه EOS است. وایس با اشاره به متمرکزسازی این پروژه، از آن به عنوان دلیل اصلی سقوط EOS نام برده است.

کاهش رتبه EOS به -C توسط وایس

پلتفرم رتبه بندی ارزهای دیجیتال وایس علیرغم پیش بینی های خوش بینانه گذشته، رتبه EOS را از درجه B به -C تنزل داد. دلیل اصلی این امر، تاثیر دارندگان بزرگ این توکن بود که می‌توانند در خصوص منابع این شبکه تصمیم بگیرند.

وایس در توییتر نوشت:

ما به کارها و تفکراتی که وارد پروژه EOS شده اند احترام بسیار زیادی قائل هستیم. اما مدل کار رتبه بندی ارزهای دیجیتال وایس بر اساس نظرات شخصی نیست بلکه طبق داده ها است و این داده ها هستند که منجر به تنزل درجه EOS از B به -C شده است.

سرعت بلاک چین EOS از این ویژگی حاصل می‌شود که فقط دارای ۲۱ بلاک فعال است و اطلاعات تراکنش ها را در این بلاک ها قرار می‌دهد. بنابراین، انتشار آخرین وضعیت دفترکل توزیع شده در مقایسه با بیت کوین اطلاعات تراکنش ها به بیش از ۹۳۰۰ نود ناشناس ارسال می‌شود، بسیار آسانتر است.

قوانین EOS نیز نکات ویژه ای برای مسدود کردن حساب ها دارد. این ویژگی برای مواقع هک شبکه بسیار مفید است اما به این معنا نیز می‌باشد که می‌توان تراکنش ها را به طور متمرکز سانسور کرد.

تمرکز منابع در اختیار افراد محدود به این معنا است که نهنگ ها می‌توانند در خصوص اختصاص دادن این منابع به موارد مختلف تصمیم بگیرند. این موضوع یکی از دلایل انتشار سریع توکن ایداس (EIDOS) و در اختیار گرفتن تقریبا تمام تراکنش های شبکه EOS است.

امکان فعالیت های کاذب و میزبانی از توکن های بلااستفاده

شبکه EOS همانند شبکه های قدیمی نظیر BitShares و Steemit است. این شبکه ها نشان داده اند که نهنگ ها می‌توانند تاثیر کلانی بر شبکه داشته باشند و فقط دو نود می‌توانند میلیون ها تراکنش رایگان ارسال کنند.

سایر شبکه ها نظیر لیسک (LSK) نشان داده اند که فرایند انتخاب نمایندگان منجر به این می‌شود که قدرت در دستان چند نماینده برتر قرار گیرد. تمام این نمایندگان می‌توانند به یکدیگر رای دهند بدون آنکه حتی نیازی به رای کاربران وجود داشته باشد.

قیمت EOS با کاهش تدریجی از اواسط سال، از ۶ به ۲.۷۵ دلار رسیده است. اکثر افزایش قیمت کسب شده توسط این کوین در سال ۲۰۱۹ از دست رفته است و در حال رسیدن به کف قیمتی است که از بازار نزولی سال ۲۰۱۸ بی سابقه می‌باشد.

طبق گزارش Blocktivity، شبکه EOS بیش از ۴۳ میلیون تراکنش در روز انجام می‌دهد.

اکثر این تراکنش ها متعلق به صدور توکن های ایداس است، در حالی که سایر تراکنش ها مربوط به برنامه های غیرمتمرکز می‌باشد. EOS هم چنین متهم به این موضوع شده است که اکثر برنامه های غیرمتمرکز آن توسط ربات ها بازدید می‌شود و آمار جعلی ایجاد می‌کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، مرکز اطلاعات و توسعه صنعت چین که زیر نظر وزارتخانه صنعت و فناوری اطلاعات چین فعالیت می کند، برای دهمین بار رتبه بندی پروژه های کریپتویی را در روز سه شنبه ۲۶ فبریه ۲۰۱۹ اعلام کرد.

رتبه بندی پروژه های کریپتویی، اضافه شدن ترون

نکته جالب توجه اینجاست که این مرکز در سال ۲۰۱۹ برای بار دوم رتبه بندی پروژه های کریپتویی را اعلام می کند. در رتبه بندی پروژه های کریپتویی، ۳۵ پروژه مورد ارزیابی قرار گرفتند و پروژه ترون در این رتبه بندی به تازگی اضافه شده است. در این رتبه بندی پروژه ایاس توانسته رتبه اول خود را حفظ کند و ترون جایگاه دوم را که قبلا در اختیار اتریوم بود، تصاحب کرده است. بر اساس رتبه بندی پروژه های کریپتویی این مرکز، اتریوم در جایگاه سوم و بیت کوین در جایگاه سیزدهم قرار دارد. بیت کوین کش نسبت به رتبه بندی پروژه های کریپتویی که در ماه قبل اعلام شد، یک پله صعود کرده و در حال حاضر در جایگاه بیست و هفتم قرار دارد. جایگاه این ارز دیجیتالی در رتبه بندی قبلی بیست و هشتم بود که این موضوع نشان دهنده رشد آرام این پروژه است.

رتبه بندی پروژه های کریپتویی را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

جدیدترین رتبه بندی پروژه های کریپتویی توسط چین منتشر شد!

پروژه ترون را می توان تازه وارد قلم داد کرد، تازه واردی که در ماه می سال گذشته راه اندازی شد که در واقع یک بلاکچین عمومی با پتانسیل انجام تعداد زیادتر تراکنش در ثانیه نسبت رقبای خود، اتریوم و ایاس است. ترون همانند رقبای خود از قرارداد های هوشمند پشتیبانی می کند و برنامه های غیر متمرکز زیادی بر روی پلتفرم آن راه اندازی شده است که اخیرا جاستین سان، خالق ترون اعلام کرد که تعداد کاربران این برنامه ها تقریبا ۲.۵ برابر کاربران برنامه های غیر متمرکز اتریوم است.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، ترون توانسته امتیاز ۱۴۵.۶ را در رتبه بندی پروژه های کریپتویی به دست آورد که اختلاف آن با ایاس در این ارزیابی بسیار ناچیز است.

فاکتورهای امتیازدهی

مرکز اطلاعات و توسعه صنعت چین برای رتبه بندی پروژه های کریپتویی ۳ فاکتور تکنولوژی پایه، کاربردی بودن و خلاقیت را در نظر گرفته است. البته در این رتبه بندی شاخص خلاقیت تاثیر بیشتری در امتیاز نهایی داشته است. نانو، ورج و Qtum از جمله پروژه هایی هستند که در این رتبه بندی نسبت به سری قبل رشد قابل توجهی داشتند.

اگر این رتبه بندی بر اساس فاکتور تکنولوژی پایه صورت بگیرد، به ترتیب پروژه های ایاس، ترون، Bitshares و Gxchain و نانو جایگاه اول تا پنجم را به خود اختصاص می دهند. در این فاکتور در درجه اول تحقق فنی بلاکچین و در درجات بعدی عملکرد، امنیت و غیر متمرکز بودن مورد ارزیابی قرار گرفته است.

اگر این رتبه بندی بر اساس فاکتور کاربردی بودن صورت بگیرد، به ترتیب پروژه های اتریوم، نئو، Nebulas و ترون و آنتولوژی جایگاه اول تا پنجم را به خود اختصاص می دهند. در این فاکتور، قابلیت پشتیبانی بلاکچین از برنامه های عملی از جمله اعطای گره و برنامه های کیف پول، همچنین پشتیبانی از توسعه و اجرای برنامه ها مورد ارزیابی قرار گرفته است.

اگر این رتبه بندی بر اساس فاکتور خلاقیت صورت بگیرد، به ترتیب پروژه های بیت کوین، اتریوم، ایاس و لیسک و ترون جایگاه اول تا پنجم را به خود اختصاص می دهند. در این فاکتور، تعداد برنامه نویس های توسعه دهنده، به روز رسانی کد مورد ارزیابی قرار گرفته است.

نظر شما در مورد رتبه بندی پروژه های کریپتویی که توسط مرکز اطلاعات و توسعه صنعت چین منتشر شده است، چیست؟