دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند، قدرت خریدار به فروشنده حقیقی یا سرانه خرید هر کد حقیقی بالاست و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید این نمادها را بررسی کنید.

نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

مسئولیت هر گونه خرید و فروش با خود شماست. می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیفنمادمقایسه با میانگین حجم 30 روزقدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1شرانل1.131.49
2لخزر2.641.79

1. شرانل : نفت ایرانول با نماد شرانل در بازار فرابورس و گروه فرآورده های نفتی قرار دارد. بعد از شکست سقف کانال در حوالی 2700 تومان، وارد کانال بسط یافته شد و تا حوالی 3500 تومان نیز رشد کرد اما با افزایش عرضه ها در بازار دچار اصلاح شد. بعد از افت قیمت تا سقف کانال شکسته شده در حوالی 2700 تومان، به این ناحیه واکنش نشان داده است و امروز هم به صف خرید رسید. در معاملات امروز هر کد حقیقی به صورت میانگین، نزدیک به 27 میلیون تومان خرید کرده است.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (سه شنبه 13 خرداد ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. لخزر : پارس خزر با نماد لخزر، در بازار بورس و گروه ماشین آلات و تجهیزات قرار دارد. این نماد که در یک کانال صعودی قرار دارد، بعد از برخورد به سقف کانال در حوالی 11 هزار تومان، اندکی دچار اصلاح شد و تا حوالی 10 هزار تومان نیز کاهش قیمت را تجربه کرد اما امروز توانست با صف خرید به کار خود خاتمه دهد. در معاملات امروز هر کد حقیقی به صورت میانگین 34 میلیون تومان خرید انجام داد. برای ادامه روند صعودی باید از سقف کانال و مقاومت 11 هزار تومان عبور کند. در صورت افت قیمت و فشار فروش، حمایت مهم 8700 تومان پیش روی این سهم است.

در این تحلیل از میانگین متحرک نمایی 50 روزه نیز استفاده شده است که قیمت بالای آن قرار دارد.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (سه شنبه 13 خرداد ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در سیگنال تلاش می کنیم جذاب ترین گزارشات ماهانه شرکت ها را برای شما تجزیه و تحلیل کنیم. در ادامه به تحلیل گزارش فعالیت شرکت صنعتی پارس خزر می پردازیم.

محصولات لخزر

لخزر در پنج ماه نخست سال جاری به صورت میانگین، ماهانه 27 میلیارد تومان فروش داشته که این رقم در شهریور ماه نیز به همین میزان بوده است که این امر ثبات شرکت در فروش را نشان می دهد.

صنعتی پارس خزر در نیمه نخست سال 97 مجموعاً 100 میلیارد تومان درآمد داشته که این رقم در نیمه نخست سال جاری به 160 میلیارد تومان رسیده است. (60 درصد رشد درآمد نسبت به سال گذشته)

مقایسه فروش لخزر

عمده ی فروش این شرکت از جانب محصولات خریداری شده است که در شهریور ماه 240 درصد افزایش تولید، 70 درصد افزایش فروش اما 10 درصد کاهش نرخ داشته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

صنعت لوازم خانگی یکی از صنایعی محسوب می‌شود که در زمان تحریم‌ها و وضعیت نابسامان اقتصادی کشور، صنعتی با بازدهی مناسب محسوب می‌شود. این صنعت که از صنایع قدیمی کشور محسوب می‌شود با تنوع بسیار توانسته به یکی از سودآورترین صنایع کشور تبدیل شود. این درحالی است که این صنعت بر خلاف صنعت خودرو و نفت از حمایت‌‌ها و تعرفه‌های دولتی برخوردار نیست؛ اما با این شرایط توانسته است به استاندارد‌های جهانی نزدیک شود.

این صنعت که سال‌های سال تحت حکمرانی برندهای خارجی نظیر ال جی و سامسونگ و بوش و… بود، این روزها در حال دیدن رهبرانی جدید اما با برندی داخلی است. به گفته مدیرکل دفتر صنایع برق، الکترونیک و لوازم خانگی وزارت صمت هدف‌گذاری که برای صنعت لوازم خانگی در سال 99 شده، تولید 12 میلیون و 860 هزار دستگاه است، این درحالی است که هدف‌گذاری سال 98 تعداد 8 میلیون دستگاه بوده است. آمار و ارقام نشان می‌دهد به‌دلیل تحریم‌ها و خروج برندهای خارجی از بازار ایران، در حوزه تولید ماشین لباسشویی با افزایش تولید 115 درصدی و در حوزه تلویزیون با افزایش تولید 50 درصدی روبه‌رو بوده‌ایم. هرچند ریسک‌هایی نظیر نوسانات نرخ بهره، سیاست‌های چندگانه دولت در قبال تخصیص نرخ ارز، تحریم‌ها و مشکلات سرمایه در گردش گریبان‌گیر کارخانه‌های فعال در این حوزه است، اما تعدادی از شرکت‌های فعال با تدبیر و اقدامات مقتضی و نیز استفاده صحیح از ظرفیت‌های بازار سرمایه توانسته‌اند سپر مستحکمی برای خود دست و پا کنند.

 فرصت اسثتنایی بورس برای لوازم خانگی

شرکت‌های بورسی حاضر در لوازم خانگی، شامل پارس خزر (لخزر)، بوتان (لبوتان)، آبسال (لابسا)، لوازم خانگی پارس(لخانه) و پارس الکتریک (لپارس) در گروه ماشین‌آلات و صنایع ماشین‌های اداری ایران (مادیرا) هستند.

همان‌طور که مشخص است در میان شرکت‌های بورسی تولید محصولات نمایشی در اختیار مادیرا و لپارس است که این روزها مادیرا با در اختیار داشتن سهم بازاری 28 درصدی و چشم‌انداز رسیدن به سهم 32 درصد از بازار تلویزیون (طبق آخرین گزارش منتشره از شرکت) با محصولاتی نظیر ایکس‌ویژن و تی‌سی‌ال و لپارس با برند دیرینه خود یعنی پارس به مصاف رقبای غیر بورسی خود رفته‌اند.

در محصول یخچال و یخچال فریزر نیز مادیرا با خط تولید جدید خود (البته همراه لوازم خانگی پارس با نماد لخانه که به دلیل حضور در بازار پایه و عدم ارائه گزارش‌های شفاف در تحلیل نیامده است) با محصولات تی سی ال دستی بر آتش بازار یخچال در کنار محصولات با کیفیت داخلی دیگر نظیر اسنوا و گلدیران (با برند جی پلاس) و سام الکتریک(بابرند سام) دارد.

در محصول لباسشویی نیز با توجه به نیاز بازار داخل و کشش آن برای این محصول، شرکت آبسال که دارای تجربه و سابقه‌ای مدید است، به همراه بازیگر نسبتا تازه وارد این بازار یعنی مادیرا بخشی از محصولات مورد نیاز کشور را تولید می‌کنند. در سه محصول فوق که غالبا نیاز بازار توسط مادیرا تامین می‌شود، مدیران شرکت توانسته‌اند با اقدامات مثبت خود و بهره‌مندی صحیح از ظرفیت‌های بازار سرمایه، با فروش سهام در دی ماه سال گذشته توسط سهامداران عمده و تامین نقدینگی (بدون هزینه مالی برای شرکت) برای تهیه مواد اولیه، تا حدود بسیاری از نوسانات شدید ماه‌های اخیر نرخ ارز در امان بمانند و به نظر می‌رسد با توجه به این اقدام به‌موقع و با توجه به رشد حاشیه سود شرکت و کسب بیشتر سهم بازار در ماه‌های آتی منتظر گزارش‌های خوبی از سهم باشیم.

در بخش لوازم گرمایشی از قبیل بخاری‌های گازی، آبگرمکن و شوفاژ و رادیاتور همانند سابق تولیدکنندگان با قدمت بازار، پارس خزر و بوتان و آبسال، حضور دارند که با توجه به رکود فعلی در صنعت ساختمان‌سازی، فروش داخلی این شرکت‌ها تا حدودی دچار افت شده است که برخی از آنها در اقدامی هوشمندانه با تمرکز بر فروش صادراتی به کشورهای همسایه و بهره‌مندی از پتانسیل‌های همسایگان، توانسته‌اند تا حدودی این افت مقداری در فروش را در مبلغ فروش جبران کنند و درراستای افزایش منفعت سهامداران خود قدم بردارند.

اما در بخش وسایل سرمایشی هم در کنار بازیگرانی همچون لخزر و لابسا که سال‌های قبل حضوری پررنگ در این بازار داشتند، مادیرا هم در طرح‌های توسعه‌ای خود اقدام به خرید خطوط تولید و کسب مجوزهای لازم در راستای تولید کولرهای گازی با برندTCL  کرده است تا بتواند در کنار دیگر شرکت‌های حاضر توازن عرضه و تقاضای بازار را بهبود ببخشد.

همان‌طور که مشاهده می‌شود بازدهی اکثر سهم‌های صنعت لوازم خانگی از ابتدای سال 99 کمتر از بازده شاخص کل است. از جمله دلایل این موضوع اقبال سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های بزرگ و به‌خصوص شرکت‌های اعلام شده برای عرضه در صندوق‌های ETF است.

در مورد نسبت P/ E می توان گفت با توجه به فرضیه دلار 20 هزارتومانی، نماد‌های لخزر و مادیرا از بقیه نمادها جذابیت بیشتری داشته باشند، علاوه براینکه مادیرا نیز احتمالا در آینده‌ای نه چندان دور افزایش سرمایه‌ای نیز خواهد داشت. اما در نماد لپارس باید برای این رشد شدید دنبال اخبار و شایعاتی خارج از تحلیل روند عملیاتی شرکت بود.

این نسبت نشان‌دهنده دورنمای انتظاری سهامداران نسبت به عملکرد آینده شرکت، با توجه به عملکرد گذشته سهم است. این قیاس می‌تواند نمادهایی با نسبت‌های پایین‌تر، دارای طرح‌های توسعه‌ای بیشتر، دارای هزینه‌های مالی کمتر، انضباط مالی بیشتر و دارای روند سودسازی بهتر را جذاب تر نشان دهد.

در نهایت به‌نظر می‌رسد با توجه به بررسی نسبت‌ها و عقب‌افتادگی‌های برخی از نمادهای گروه و همچنین توجه به طرح‌های توسعه‌ای شرکت‌ها و استراتژی‌های اتخاذ‌شده در بازیگران این صنعت شانس رشد نمادهایی نظیر مادیرا و لخزر در میان مدت بیشتر از بقیه باشد. لازم به توضیح است این بررسی‌ها بر اساس تحلیل و دریچه نگاه تحلیلگر است و هیچ‌گونه سیگنالی برای خرید یا فروش نیست.

11-01

Untitled-2

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

بورس در اولین روز از هفته سوم تیرماه با رشد مواجه شد و سهام دارای بیشترین و کمترین سوددهی در این گزارش آمده است.

به گزارش رادیو سهام، در جریان معاملات بازار سرمایه ​شاخص کل با رشد 5 هزار و 933 واحدی همراه شد و به یک میلیون و 618 هزار و 835 واحدی رسید. در جریان معاملات امروز نیز شاخص کل هم وزن رشد منفی داشت و با 1 هزار و 988 واحد ریزش به عدد 464 هزار و 357 واحدی رسید.

سهام پرسود بورسی در بازار امروز را بشناسید

براین اساس، نمادهای لپارس، شفا، شخارک، انرژی 3، شسینا، پارسان و لخزر بیشترین افزایش قیمت و نمادهای پدرخش، ختور، غشاذر، تکمبا، ساراب، خفنر و درازک کمترین افزایش قیمت را در جریان معاملات امروز تجربه کردند.

سهام پرسود بورسی در بازار امروز را بشناسید

گفتنی است، در جریان معاملات امروز، نمادهای شپنا، وبملت، پارسان، رمپنا، فولاد، شتران و تاپیکو بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.