دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

رشد سریع ارزش بازار استیبل کوین BUSD صرافی بایننس نشان می‌دهد این صرافی در حال انجام اقدامات مهم و جدی برای تبدیل شدن به یکی از بازیگران مهم عرصه دیفای است.

اطلاعات جدید شرکت تحلیل اطلاعات درون زنجیره‌ای CryptoQuant نشان می‌دهد طی هفته گذشته ۱۱۳ میلیون دلار استیبل کوین BUSD وارد صرافی بایننس شده است. این موضوع بدان معنا است که استیبل کوین BUSD اکنون بیشترین قدرت خرید بالقوه در بین تمام استیل کوین‌ها به غیر از تتر را در اختیار دارد.

ورود استیبل کوین BUSD به صرافی بایننس
ورود استیبل کوین BUSD به صرافی بایننس

استیل کوین بایننس با پشتوانه دلار یک کوین مبتنی بر استاندارد ERC-20 است و در سال ۲۰۱۹ با همکاری پکسوس (Paxos) عرضه شد. از آن زمان تاکنون، BUSD به تدریج مورد توجه قرار گرفته و اخیرارحجم معاملات آن افزایش یافته و از USDC پیشی گرفته است.

استیل کوین رقبا با پشتوانه دلار

چرا میزان خرید استیبل کوین ها افزایش پیدا کرده است؟

بایننس به دنبال سهمی از عرصه دیفای است

استیبل کوین BUSD با ارزش بازار ۳۶۳ میلیون دلار، سومین استیبل کوین برتر بازار است. هرچند، با گسترش ویژگی‌های بایننس، امکان دارد که BUSD به بازیگر مهم‌تری در عرصه استیبل کوین‌ها و دیفای شود که تحت تسلط USDT است.

بایننس در گذشته نیز علاقه زیاد خود به حضور پررنگ‌تر در عرصه دیفای را بیان کرده بود و در تاریخ ۱ سپتامبر، این صرافی شروع به کار بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain) را اعلام کرد.

بایننس چین به پروتکل‌های دیفای امکان می‌دهد تا بر بستر این زنجیره اجرا شوند، به طوری که کارمزدهای کمتری نسبت به بلاک چین اتریوم دارد و از طریق این پلتفرم، استیکینگ BNB نیز در دسترس است.

در تاریخ ۱۱ سپتامبر، پروتکل محبوب دیفای C.R.E.A.M اعلام کرد که به بایننس چین انتقال خواهد یافت و بر خلاف اکثر پلتفرم‌های دیفای، این پروتکل از یلد فارمینگ BNB، بیت کوین، BUSD، اتریوم، بیت کوین کش، XRP و لایت کوین پشتیبانی می‌کند.

اخیرا بایننس پلتفرم لانچ‌پول (Launchpool) را نیز معرفی کرد که به کاربران امکان می‌‌دهد تا به کسب ارزهای دیجیتال نظیر BUSD بپردازند. اولین پروژه در این پلتفرم، پروتکل بلا (Bella Protocol) است که در آن، کاربران می‌توانند به استیکینگ BNB و BUSD و ARPA اقدام کنند.

رشد بیش از ۱۰۰ درصدی استیبل کوین‌ها در سال ۲۰۲۰ و ظهور رقبای سازمانی

در سال ۲۰۲۰ شاهد رشد چشمگیر استیبل کوین‌ها بودیم که دلیل اصلی آن، افزایش پروتکل‌های دیفای و مرتبط با کسب سود بوده است.

طبق گزارش کوین متریکس (CoinMetrics)، ارزش بازار اکثر استیبل کوین‌های دارای پشتوانه دلار، روزانه و به مدت دو ماه تقریبا تا ۱۰۰ میلیون دلار افزایش یافته است.

به نظر می‌رسد این رشد عمدتا به دلیل اکوسیستم دیفای باشد و حتی اگر این عرصه به رشد خود ادامه دهد، استیبل کوین‌ها با چالش‌های مختلفی مواجه می‌شوند که ظهور ارز دیجیتال بانک‌های مرکزی (CBDC) یکی از این چالش‌ها است.

هم‌چنین احتمال دارد موسسات و شرکت‌های مالی بزرگ در صورت توسعه ارزهای دیجیتال و شبکه‌های بلاک چین خود، به رقیب اکوسیستم کنونی استیبل کوین‌ها تبدیل شوند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

در سال ۲۰۱۸، یکی از محققان امنیتی، آسیب‌پذیری مهمی را در بیت کوین کور (Bitcoin Core) نرم‌افزار بلاک چین بیت کوین، کشف کرد، اما پس از گزارش این مشکل و اصلاح آن، این محقق تصمیم گرفت جزییات آسیب‌پذیری موردنظر را نزد خود نگه دارد تا از سوء استفاده هکرها جلوگیری شود.

جزییات فنی این موضوع اوایل هفته گذشته و پس از کشف آسیب‌پذیری مشابه در یک ارز دیجیتال دیگر منتشر شد. این ارز دیجیتال بر بستر نسخه قدیمی کد بیت کوین بود و اصلاحیه دو سال قبل را دریافت نکرده بود.

چه کسی واقعا بیت کوین کور (Bitcoin Core) را کنترل می کند؟!

بیت کوین

حمله DoS به موجودی بیت کوین

این آسیب‌پذیری به اسم INVDoS یک حمله از نوع DoS است. اگرچه در بسیاری از موارد، حملات DoS آسیبی نمی‌رسانند اما برای سیستم‌های اینترنتی که به زمان دسترسی ثابت به منظور پردازش تراکنش‌ها نیاز دارند مناسب نیست.

آسیب‌پذیری INVDoS در سال ۲۰۱۸ توسط برایدون فولر (Braydon Fuller) یکی از مهندسان پروتکل بیت کوین کشف شد.

فولر دریافت که حمله‌کننده می‌تواند تراکنش بیت کوین تغییرشکل داده‌ای ایجاد کند که منجر به مصرف غیرقابل کنترل منابع حافظه سرور و پر نهایت از کار افتادن سیستم می‌شود.

فولر در مقاله منتشرشده در روز چهارشنبه گفت:

در زمان کشف، این باگ بیش از ۵۰ درصد نودهای بیت کوین را با ترافیک ورودی و احتمالا بخش عمده‌ای از ماینرها و صرافی‌ها را شامل می‌شد.

به علاوه، INVDoS هم‌چنین بیشتر نودهای بیت کوین که نرم‌افزار بیت کوین کور را اجرا می‌کردند تحت تاثیر قرار داد. نودهای بیت کوین اجراکننده Bcoin و Btcd نیز تحت تاثیر این باگ قرار گرفتند.

سایر ارزهای دیجیتال نظیر لایت کوین و نیم‌کوین (Namecoin) که بر بستر پروتکل اصلی بیت کوین ایجاد شده بودند نیز تحت تاثیر قرار گرفتند.

فولر گفت این باگ خطرناک بود زیرا می‌تواند منجر به از دست دادن سرمایه یا درآمد شود.

وی گفت:

این باگ با خاموش کردن نودها و به تاخیر انداختن تولید بلاک یا تفکیک موقتی شبکه می‌تواند منجر به از دست دادن زمان و هزینه شود.

وی افزود:

این باگ هم‌چنین می‌تواند باعث اختلال و تاخیر قراردادهای حساس به زمان یا جلوگیری از فعالیت‌های اقتصادی شود. این موضوع می‌تواند بر بخش تجاری، صرافی‌ها، تبادل‌های اتمی، اسکروها (escrow) و کانال‌های پرداخت شبکه لایتنینگ تاثیرگذار باشد.

کشف مجدد این باگ پس از دو سال

دو سال قبل، باگ INVDoS به تمام بخش‌های مسئول گزارش داده شد و سپس اصلاح شد. این اصلاح تحت شناساگر CVE-2018-17145 انجام شد که جزییات آن مشخص نیست تا از سوء استفاده هکرها جلوگیری شود.

هرچند، این باگ در تابستان سال جاری توسط جارد خان (Jared Khan) یکی دیگر از مهندسان پروتکل بیت کوین کشف شد، در حالی که وی در جستجوی باگ در ارز دیجیتال Decred بود.

خان این باگ را به برنامه کشف باگ دیکرد گزارش داد و ماه گذشته برای کل جهان افشا شد.

جزییات کامل درباره باگ INVDoS اوایل هفته منتشر شد تا سایر ارزهای دیجیتال که از نسخه‌های قدیمی پروتکل‌های بیت کوین استفاده می‌کنند بتوانند وجود این باگ را بررسی کنند.

فولر و خان گفته‌اند:

تاکنون هیچگونه سوء استفاده‌ای از این باگ گزارش نشده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبر آنلاین، در حال حاضر بازارهای مالی در حساس‌ترین وضعیت هستند و هر گونه تنش سیاسی و خبرهای مربوط به کرونا می‌تواند ورق را در این بازارها برگرداند همان طور که در حال حاضر سرمایه‌گذاران در نتیجه شیوع دوباره کرونا به سمت بازار طلا حرکت کردند و همین امر موجب افزایش فشار عرضه در معاملات ارزهای دیجیتال و کاهش چشمگیر قیمت ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین شد به طوری که این ارز دیجیتال از اوایل شهریور ماه که در کانال 11 هزار دلاری بود امروز به قیمت 10 هزار و 222 دلار رسیده است.

با این وجود که بازارهای سنتی مثل طلا هنوز هم از نظر سرمایه گذاران امن‌تر هستند اما شیوع بیماری مرگبار کرونا و رکود اقتصاد جهانی و تشدید نگرانی‌ها که سایر فعالیت‌های اقتصادی را به حال تعلیق درآورده است سبب شد بازار این ارزها هر روز داغ‌تر شود و به گفته کارشناسان وجود ابهام در خصوص چشم‌انداز اقتصاد جهانی سبب شده است سرمایه‌گذاران بازار بیت کوین و طلا را به عنوان بازارهای قابل اطمینان انتخاب کنند.

بیت کوین و طلا بر اساس عملکردشان طی 6 ماه گذشته بیشتر سرمایه هایی مکمل یکدیگر بوده اند تا رقیب. طبق گفته دیوید لیفتچیتز، از تاجران شرکت تجارت ارز مجازی اکسو آلفا، با توجه به بی ثباتی تاریخی بیت کوین، نگه داشتن همزمان طلای فیزیکی و دیجیتال امنیت بیشتری نسبت به سرمایه گذاری در یکی از آنها به وجود می آورد.

در کنار بیت کوین سایر ارزهای دیجیتال نیز نسبت به چند ماه اخیر افزایش قیمت چشمگیری داشته اند به گونه ای قیمت هر عدد لایت کوین پس از آن که تا مرز 30 دلار نیز پایین آمد امروز به 46.6 دلار رسید البته گفتنی است قیمت این ارز دیجیتال طی چند هفته اخیر تا مرز 60 دلار نیز بالا رفت و اتریوم که با آغاز شیوع کرونا تا سقوط قیمت نفت توانسته بود در کانال 170 دلاری بماند طی چند ماه اخیر افزایش قیمت چشمگیری را تجربه کرده و قیمت آن تا مرز 400 دلار بالا رفت البته گفتنی است که طی چند هفته اخیر این ارز دیجیتال نیز ریزش قیمت را تجربه کرده و در حال حاضر 351 دلار قیمت دارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در حال حاضر بازارهای مالی در حساس‌ترین وضعیت هستند و هر گونه تنش سیاسی و خبرهای مربوط به کرونا می‌تواند ورق را در این بازارها برگرداند همان طور که در حال حاضر سرمایه‌گذاران در نتیجه شیوع دوباره کرونا به سمت بازار طلا حرکت کردند و همین امر موجب افزایش فشار عرضه در معاملات ارزهای دیجیتال و کاهش چشمگیر قیمت ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین شد به طوری که این ارز دیجیتال از اوایل شهریور ماه که در کانال 11 هزار دلاری بود امروز به قیمت 10 هزار و 222 دلار رسیده است.

بیت‌کوین ریخت

با این وجود که بازارهای سنتی مثل طلا هنوز هم از نظر سرمایه گذاران امن‌تر هستند اما  شیوع  بیماری مرگبار کرونا و رکود اقتصاد جهانی و تشدید نگرانی‌ها که سایر فعالیت‌های اقتصادی را به حال تعلیق درآورده است سبب شد بازار این ارزها هر روز داغ‌تر شود و به گفته کارشناسان وجود ابهام در خصوص چشم‌انداز اقتصاد جهانی سبب شده است سرمایه‌گذاران بازار بیت کوین و طلا را به عنوان بازارهای قابل اطمینان انتخاب کنند.

بیت کوین و طلا بر اساس عملکردشان طی 6 ماه گذشته بیشتر سرمایه هایی مکمل یکدیگر بوده اند تا رقیب. طبق گفته دیوید لیفتچیتز، از تاجران شرکت تجارت ارز مجازی اکسو آلفا، با توجه به بی ثباتی تاریخی بیت کوین، نگه داشتن همزمان طلای فیزیکی و دیجیتال امنیت بیشتری نسبت به سرمایه گذاری در یکی از آنها به وجود می آورد.

در کنار بیت کوین سایر ارزهای دیجیتال نیز نسبت به چند ماه اخیر افزایش قیمت چشمگیری داشته اند به گونه ای قیمت هر عدد لایت کوین پس از آن که تا مرز 30 دلار نیز پایین آمد امروز به 46.6 دلار رسید البته گفتنی است قیمت این ارز دیجیتال طی چند هفته اخیر تا مرز 60 دلار نیز بالا رفت و اتریوم که با آغاز شیوع کرونا تا سقوط قیمت نفت توانسته بود در کانال 170 دلاری بماند طی چند ماه اخیر افزایش قیمت چشمگیری را تجربه کرده  و قیمت آن تا مرز 400 دلار بالا رفت البته گفتنی است که طی چند هفته اخیر این ارز دیجیتال نیز ریزش قیمت را تجربه کرده و در حال حاضر 351 دلار قیمت دارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

با وجود سقوط شدید قیمت بیت کوین، این ارز دیجیتال همچنان توانسته است از حمایت ۱۰,۰۰۰ دلار دفاع کند و تحلیل‌گران امیدوار هستند که روند صعودی بار دیگر آغاز شود.

به گزارش کریپتوپوتیتو، قیمت بیت کوین دیروز و پس از سقوط‌های متوالی توانست تا محدوده ۱۰,۲۰۰ احیا شود. این در حالی بود که بیشتر آلت کوین‌ها به‌دنبال بازیابی قیمت بودند اما با توجه به وضعیت فعلی بازار،‌ می‌توان گفت که در این امر موفقیت چندانی کسب نکردند. در حال حاضر ارزش بازار ارزهای دیجیتال ۳۲۰.۲ میلیارد دلار است.

در طول روزهای گذشته خرس‌ها بر بازار تسلطی کامل داشتند. طی ماه‌های اخیر و پیش از رسیدن به ۱۲,۰۰۰ دلار، قیمت بیت کوین دو بار به محدوده زیر ۱۰,۰۰۰ دلار سقوط کرده و هر دو بار نیز با حمایت قابل‌توجهی همراه بوده است.

با فرض اینکه قیمت بیت کوین به سقوط خود ادامه می‌دهد، حمایت اصلی پیش روی آن ۱۰,۰۰۰ دلار است که به‌عنوان یک حمایت روانی و قدرتمند عمل می‌کند. در صورت شکستن این سطح حمایتی، حمایت‌های بعدی در ۹,۸۱۵ و ۹,۷۵۰ دلار قرار دارد.

نمودار قیمت بیت کوین در روزهای اخیر
نمودار قیمت بیت کوین در روزهای اخیر

از سوی دیگر، در صورتی که شاهد بازیابی قیمت باشیم، مقاومت‌های ۱۰,۵۰۰، ۱۰,۶۰۰ و ۱۰,۷۵۰ دلار پیش روی پادشاه ارزهای دیجیتال قرار دارد. در صورتی هم که با موفقیت از سد این مقاومت‌ها عبور کند، مقصد بعدی ۱۱,۰۰۰ دلار است.

به‌عقیده بسیاری از تحلیل‌گران، سقوط بازارهای سهام سبب کاهش قیمت ارزهای دیجیتال شده است و احیای روز گذشته نیز به‌واسطه احیای بازارهای سهام رخ داده است. روز گذشته با اینکه وال استریت با احیایی سریع همراه بود، اما سه شاخص اصلی بازار آمریکا روز گذشته را با وضعیتی قرمز به پایان رساندند. شاخص داوجونز با ۰.۵۵٪ سقوط، S&P500 با ۰.۸٪ سقوط و نزدک با ۱.۲۷٪ سقوط همراه بودند.

اوضاع برای بسیاری از آلت کوین‌ها هم مناسب بود. ریپل صعودی ۲ درصدی داشت و بیت کوین کش و لایت کوین نیز ۴ درصد افزایش قیمت را تجربه کردند. قیمت ایاس، بایننس کوین، کاردانو، تزوس و استلار نیز به ترتیب ۱۶، ۲.۵، ۵، ۷ و ۶ درصد صعود کرد. در حال حاضر وضعیت کلی بازار ارزهای دیجیتال قرمز است و روند احیای بسیاری از آلت کوین‌ها از جمله اتریوم کند شده است.

رقابت پولکادات و چین لینک نیز بر سر مقام پنجم بازار ادامه دارد. صعود ۵ درصدی قیمت چین لینک سبب شد تا جای پولکادات را در رتبه پنجم بگیرد. قیمت پولکادات با کاهشی ۱۲ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته به ۳.۸۸ رسیده است.

کاهش قیمت ۱۳ درصدی ترون هم باعث شد تا یکی از بازنده‌های بزرگ روزهای گذشته باشد. این در حالی بود که ترون در روزهایی که بیشتر ارزهای دیجیتال در وضعیت نزولی قرار داشتند، رفتاری برعکس نشان می‌داد. قیمت اتریوم، ارز دیجیتال شماره دو بازار هم در حال حاضر در محدوده ۳۲۰ دلار معامله می‌شود. هفته‌های گذشته اتر توانسته بود تا اوج قیمت ۴۴۰ دلاری نیز پیش رود.

او‌ام‌جی نتورک (۲۸٪)، استورج (۲۴٪)، آوی (۱۷٪)، وی‌چین (۱۴٪)، تتا (۱۴٪)، زیرواکس (۱۲٪)، UMA (۱۳.۵٪) و DFI.Money (۱۵٪) از جمله ارزهایی بودند که روز گذشته را با افزایش قیمت به پایان بردند.

در حال حاضر ارزش بازار ارزهای دیجیتال ۳۲۲ میلیارد دلار است و بیت کوین سهمی ۵۸ درصدی از بازار را در اختیار دارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

اوایل روز شنبه توسعه‌دهنده ارشد سوشی‌سواپ (Sushiswap) تمام توکن‌های خود را فروخت و منجر به کاهش شدید ۵۰ درصدی قیمت SUSHI شد. در این بین، کل بازار ارز دیجیتال نیز تحت فشار است و طی چند ساعت ۱۱ میلیارد دلار سقوط کرد.

با استفاده از قراردادهای اوراق مشتقه، از نوسانات بازار ارز دیجیتال در امان بمانید!

فروش عمده SUSHI آغازگر سقوط بازار

SUSHI

موسس مرموز پروتکل دیفای سوشی‌سواپ به اسم Chef Nomi، دارایی‌های خود را نقد کرد. طی آخر هفته گذشته وی در یکی از صرافی‌های غیرمتمرکز، ۲.۵ میلیون توکن SUSHI را با ۱۸,۰۰۰ اتر به ارزش تقریبی ۶ میلیون دلار تبادل کرد. وی هم‌چنین ۲۰,۰۰۰ اتر به ارزش ۷ میلیون دلار دیگر را نیز از استخر نقدینگی حذف کرد.

این توسعه‌دهنده در خصوص معامله چند میلیون دلاری خود بیان کرد که این کار را انجام داده است تا دیگر نگران قیمت نباشد و تمرکز خود را بر روی بهبود این پروتکل بگذارد. این انتقال که در Etherscan ثبت شده است، پس از آن رخ داد که موسس سوشی‌سواپ در خصوص کنترل نیمی از کوین‌های این سیستم مورد انتقاد قرار گرفت.

قاعدتا جامعه این ارز دیجیتال تا حدودی عصبانی شدند، به ویژه پس از آنکه وی خود را با چارلی لی موسس لایت کوین مقایسه کرد و مدعی شد که به دلیل اقداماتی که بر روی این پروتکل انجام داده است لایق کسب اتر در ازای SUSHI است.

وی گفت:

شاید فکر کنید لیاقت اترهای به دست آمده را ندارم. به نظرم حضور و فعالیت من گواه این مدعاست. من کد انتقال را نوشتم و تمام حسابرسی‌ها را انجام دادم. بزرگترین استخرهای LP را هماهنگ کردم. جامعه‌ای بزرگ تشکیل دادم. تقریبا ۱۰۰ پروژه کلاهبرداری LP را مشخص کردم. تمام این اقدامات طی یک هفته انجام شد.

وی در ادامه با اشاره به فشاری که نوسان قیمت بر روی او می‌گذاشت گفت:

این کاری بود که انجام دادم. یک ایده و جامعه ایجاد کردم. اگر به این ایده و جامعه باور داشته باشید در آن باقی خواهید ماند. در غیر اینصورت، آزاد هستید که این پروتکل را ترک کنید. هیچ وابستگی به آن ندارید.

با این حال، قیمت توکن SUSHI پس از این معامله تا ۵۰ درصد کاهش یافت که این شرایط قابل انتظار نیز بود.

توکن SUSHI در تاریخ ۱ سپتامبر در بایننس فهرست شد و طبق گزارشات، توانست ۱.۲ میلیارد دلار سرمایه در پروتکل خود مسدود کند. با این حال، قیمت این توکن طی ۲۴ ساعت گذشته کاهش یافته و به ۱.۵۰ دلار رسیده است.

در این بین، اتریوم با کاهش قیمت ۱۷ درصدی مواجه شد. این ریزش شدید برای سایر توکن‌های دیفای نظیر YFI و LEND و LINK نیز صادق بوده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

بی‌اهمیتی کاربران نسبت به حفاظت از حریم خصوصی

اغلب فعالان بازار رمزارزها ترجیح می‌دهند رمزارزهایشان را در شبکه‌ی شفاف و قابل ردیابی ارسال کنند و در نتیجه تراکنش‌های رمزارزی در شبکه‌ی رمزارزهای پیگیرگریز تنها بخش کوچکی از مجموع انتقال این دسته از دارایی‌ها را تشکیل می‌دهد. این موضوع بی‌اهمیتی کاربران نسبت به ویژگی‌های حفاظت از حریم خصوصی را بازتاب می‌کند.

حفاظت از حریم خصوصی

گزارش وب‌سایت کوین متریکز(Coin Metrics) نشان می‌دهد که مجموع تراکنش‌های روزانه در سه رمزارز پیگیرگریز زی‌کش(ZEC)، مونرو(XMR) و گرین(GRIN) تنها با ۶ درصد از تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین معادل است. در حالی که رمزارزهای پیگیر‌گریز حریم خصوصی بیشتری را در زمان اجرای تراکنش‌ها به کاربران ارائه می‌کنند. این گزارش اعلام می‌کند:

بی‌تفاوتی کاربران نسبت به حفظ حریم خصوصی یکی از مهم‌ترین دلایل استقبال کم از سیستم‌های پردازش تراکنش به‌طور ناشناس محسوب می‌گردد. Coin Metrics

با وجود پیشرفت‌های فنی عظیم در حفاظت از حریم خصوصی کاربران در هنگام ارسال رمزارزها، آگاهی کاربران از ویژگی‌های رمزارزهای پیگیر‌گریز به‌طور متناسب افزایش نیافته است.

بعلاوه، فعالان بازار رمزارزها ممکن است از مزایای حفظ حریم خصوصی رمزارزهای پیگیرگریز استفاده نکنند. زی کش(ZEC) از فن‌آوری اثبات دانش صفر استفاده می‌کند. این ویژگی که با عنوان zk-SNARKs نیز شناخته می‌شود اطلاعاتی را در زمینه‌ی آدرس فرستنده‌ و یا مقدار دارایی ارسال شده در تراکنش آشکار نمی‌سازد. اما این گزارش اعلام می‌کند که کمتر از ۲ درصد تراکنش‌های زی‌کش به‌طور کاملا محرمانه و خصوصی ارسال می‌شوند.

کوین‌متریکس معتقد است که همزمان با گسترش پذیرش رمزارزها در جوامع، این دارایی‌ها برای امکان ادامه‌ی حیات باید «اصل حفاظت از حریم خصوصی کاربران» را با اهمیت بیشتری در نظر بگیرند. در غیر این صورت، ایده‌ی ایجاد یک سیستم ارسال ناشناس تراکنش‌ها به سادگی از بین خواهد رفت.

با این وجود، امروزه استفاده از رمزارزهای پیگیرگریز به سادگی امکان‌پذیر نیست. صرافی‌های استرالیایی با استناد به الزامات قانون‌گذاری حذف رمزارزهای پیگیرگریز همانند مونرو را از فهرست معاملاتی خود آغاز کرده‌اند.

ویژگی‌های در دسترس کاربران برای حفاظت از حریم خصوصی

افزایش سطح پیگیرگریزی و حفاظت از حریم خصوصی رمزارزهای شفاف همانند بیت کوین به کمک سرویس‌‌های ترکیب‌کننده مختلف همانند کوین‌جوین(CoinJoin) ممکن است به کلید نجات ویژگی حفاظت از حریم خصوصی در رمزارزها تبدیل شود. اخیراً سطح فعالیت در کوین‌جوین به همراه سرویس ترکیب‌کننده‌ی کیف‌پول وسابی(Wasabi Wallet)، کیف‌پول سامورایی(Samourai Wallet) و ویرپول(Whirlpool) افزایش یافته است. مت اودل(Matt Odell) گزارش کرد کرد که تعداد کاربران ویر‌پول در ماه آگوست به سطح بیشینه‌ی جدیدی رسیده است و در همین ماه ۲,۴۲۹ بیت کوین به ارزش ۳۰ میلیون دلار در این سرویس ترکیب شده است.

مونرو و گرین هریک دارای ویژگی‌های حفاظت از حریم خصوصی منحصربفرد هستند. گرین از پروتکل میمبل‌ویمبل(Mimblewimble) برای حفاظت از حجم دارایی ارسال شده در تراکنش‌ها استفاده می‌کند. این نو‌آوری برای جلوگیری از ایجاد ارتباط میان تراکنش‌های ورودی و خروجی در این شبکه از ویژگی متراکم ساختن تراکنش‌ها استفاده می‌کند. بر اساس گزارش کوینیت، لایت کوین نیز قصد دارد این پروتکل را برای پیگیرگریز ساختن تراکنش‌ها مورد استفاده قرار دهد.

شبکه‌ی مونرو ویژگی امضای حلقوی(Ring Signatures) را برای پیگیرگریز ساختن تراکنش‌ها مورد استفاده قرار می‌دهد. در این ویژگی تعدادی از کاربران شبکه‌ی مونرو که به‌طور تقریباً تصادفی انتخاب می‌شوند، تراکنش را امضاء می‌کنند. هش‌ریت شبکه‌ی مونرو در روز ششم آگوست به‌طور قابل توجهی افزایش یافت و به سطح ۲٫۲ گیگاهش بر ثانیه(GH/s) رسید.

 نظر شما نسبت به گزارش اخیر کوین‌متریکس در رابطه با شرایط حاکم بر رمزارزهای پیگیرگریز چیست؟ آیا همزمان با بلوغ صنعت رمزارزها کاربران اهمیت استفاده از رمزارزهای پیگیرگریز را درک خواهند کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

بورس وین (Wiener Börse) که یکی از بزرگترین بازارهای بورس اروپا است، امروز اولین محصول ارز دیجیتال خود را فهرست کرد. اگرچه به نظر می‌رسد که این موضوع، نشانه پذیرش قوی ارزهای دیجیتال است، اما این محصولات قابل معامله در بورس (ETP) ممکن است آخرین رویداد در روندی باشد که به کاهش ارزش ارزهای دیجیتال بیانجامد.

این محصول که توسط شرکت فین‌تک سویسی Shares AG 21 صادر شده است به دنبال رصد و پیگیری نتایج سرمایه‌گذاری در بیت کوین و اتریوم است.

استراتژی هودل کردن بیت کوین کاری مهیج است یا خسته کننده؟!

به عبارت دیگر، مشتریان Wiener Börse می‌توانند از طریق پلتفرم معاملات قانونگذاری شده در عرصه ارزهای دیجیتال حضور داشته باشند بدون آنکه مجبور باشند مستقیما ارز دیجیتال بخرند.

هانی راشوان (Hany Rashwan) مدیرعامل این شرکت گفت:

ما مفتخریم که اعلام کنیم اکنون بیت کوین در همه‌جا برای خرده‌ سرمایه‌گذاران و سرمایه‌گذاران سازمانی در سراسر منطقه DACH (آلمان، اتریش و سویس) در دسترس است.

اگرچه فهرست شدن در بازار بورس وین یک نقطه عطف به حساب می‌آید، اما اولین ETP ارز دیجیتال شرکت 21 Shares نیست. در ابتدای ماه جولای، ETP بیت کوین این شرکت در پلتفرم معاملاتی Deutsche Börse’s Xertra فهرست شد. در سال ۲۰۱۸ نیز این شرکت اولین سبد ETP ارز دیجیتال خود حاوی ۴۸.۶ درصد بیت کوین، ۳۰.۸۹ درصد اتریوم، ۱۲.۵۴ درصد ریپل، ۳.۰۱ درصد بیت کوین کش و ۲.۹۵ درصد لایت کوین را عرضه کرد.

این شرکت با بیش از ۱۰۰ میلیون دلار دارایی فهرست شده تحت مدیریت خود، ۱۱ محصول ارز دیجیتال قابل معامله در بورس را ارائه می‌دهد. ۶ مورد، محصولاتی تک دارایی هستند که قیمت بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش، ریپل، بایننس کوین و تزوس را رصد و پیگیری می‌کنند. فقط یک محصول به اسم SBTC یک ETP معکوس است. این شرکت هم چنین چهار شاخص ETP نیز ارائه می‌دهد که عبارتند از: Crypto Basket Index, Bitcoin Suisse Index, Sygnum Platform Winners Index, and Bitwise Select 10.

اگرچه این موضوع نشانه مثبتی برای پذیرش ارزهای دیجیتال است، اما نگرانی‌هایی وجود دارد که ورود سرمایه‌گذاران جدید به عرصه ارزهای دیجیتال از طریق ETP ها ممکن است با هدف اصلی ارزهای دیجیتال مغایر باشد.

آنیتا پوش (Anita Posch) یکی از اعضای هیات مدیره سازمان غیرانتفاعی Bitcoin Austria که از سال ۲۰۱۱ به آموزش مطالب بیت کوین مشغول است درباره این موضوع صحبت کرده است.

آنیتا پوش علیرغم آنکه از ورود بیت کوین به اتریش خشنود است، اما به نقاط ضعف ورود افراد و سرمایه‌گذاران به عرصه ارزهای دیجیتال از طریق این محصولات سرمایه‌گذاری اشاره کرده است.

وی بیان کرده است که ترجیح می‌دهد به جای آنکه مردم از طریق شخص ثالث به خرید بیت کوین بپردازند، این کار را خودشان انجام دهند و کلیدهای خصوصی را نزد خودشان نگه دارند. متخصصان و مشتاقان عرصه بیت کوین همواره نگهداری کلیدهای خصوصی آدرس‌های بیت کوین را به عنوان یک اقدام امنیتی مهم بیان کرده‌اند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش سی ان بی سی، افزایش امیدواری ها به یافتن راه درمانی برای ویروس کرونا و هم چنین تمایل معامله گران به سرمایه گذاری روی دارایی های امن نظیر طلا باعث شد تا فشار عرضه در معاملات ارزهای دیجیتالی بالا برود  و بیت کوین با عقب نشینی از کانال 12 هزار دلاری، قله یک ساله خود را از دست بدهد. در معاملات ارزی، بیت کوین با ثبت ریزش 3.33 درصدی به 11 هزار و 348.32 دلار رسید.

نتایج مثبت استفاده از پلاسمای افراد درمان شده برای مقابله کرونا باعث شده است تا وزارت بهداشت آمریکا مجوز استفاده از پلاسما در فرآیند درمانی را صادر کند با این حال شمار مبتلایان به کرونا در جهان بار دیگر روندی صعودی به خود گرفته است و بسیاری از کارشناسان نگران بروز موج دوم در پاییز هستند. تاکنون بیش از 800 هزار نفر در سراسر جهان جان خود را بر اثر ابتلا به کووید-19 از دست داده اند.

میکا ارستلینگ، تحلیل گر ارزهای دیجیتالی در موسسه ” جی اس آر” گفت: بازار به شدت نگران خبرهای مربوط به کرونا، تنش های بین آمریکا و چین و زمان بر بودن عرضه واکسن است. صعود ارزهای امن نظیر طلا در معاملات اخیر، معامله گران بیتکوین را به این نتیجه رسانده که بازار ارزهای دیجیتالی در حال حاضر مقصد جذابی در مقایسه با بازارهای سنتی تر هستند.  

البته ریزش قیمت ها در بازار ارزهای دیجیتالی محدود به بیت‌کوین نبود و قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتالی دیگر نزولی بود؛ به گونه‌ای که اتریوم با 4.91 درصد کاهش به 382.43 دلار، بیت کوین کش با 4.88 درصد ریزش به 275.55 دلار، لایت کوین با 6.21 درصد کاهش به 58.44 دلار،  مونرو با 6.02 درصد عقب نشینی به 87.76 دلار، دش با 7.13 درصد ریزش به 84.94 دلار، زدکش با 6.67 درصد کاهش به 75.03 دلار و میکر با 6.38 درصد افت به 629.48 دلار رسید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

خبر‌های خوب برای لایت کوین

از نظر چارلی لی(Charlie Lee) عدم وجود هیجان و حاشیه در زمینه‌ی پروژه‌ی رمزارزی لایت کوین(کسل کننده بودن لایت کوین) ویژگی مطلوب برای این رمزارز محسوب می‌گردد. وی معتقد است که پول نیز در نهایت کسل کننده است. با این وجود، تعدد خبر‌های منتشر شده در رابطه با لایت کوین(رمزارزی که در گذشته جایگاه سومین رمزارز بزرگ بازار را در اختیار داشت) نشان می‌دهد که روزهای یکنواخت لایت‌کوین هم‌اکنون به پایان رسیده است.

توییت چارلی لی
تعداد زیادی از خبر‌های خوب برای لایت‌کوین: لایت کوین ویزا کارت(Litecoin Visa Card)، گری‌اسکیل لایت کوین تراست(Grayscale Litecoin Trust)، راه‌اندازی شبکه‌ی آزمایشی برای ویژگی‌های جدید همانند حفظ حریم خصوصی در آینده‌ی نزدیک، افزایش ۵۰ درصدی هش‌ریت شبکه‌ی لایت کوین در سال جاری میلادی، افزایش ۱۰۰ درصدی تعداد تراکنش‌ها در سال جاری میلادی، افزایش ۴۰۰ درصدی تعداد آدرس‌های شبکه‌ی لایت کوین از آگوست ۲۰۱۷ تاکنون و افزایش ارزش تراکنش‌های روزانه به سطح ۵۰۰ میلیون دلار

لایت کوین ویزا کارت

شرکت بلاک کارت(BlockCard) که کارت‌های بدهی مجازی را ارائه می‌کند، اخیراً از راه‌اندازی نخستین کارت ویزا مبتنی بر لایت کوین خبر داده است. اگرچه بسیاری از کارت‌های اعتباری در گذشته پشتیبانی از لایت کوین را آغاز کرده‌اند، این کارت اعتباری جدید تا زمان بازگرداندن بدهی دارایی لایت کوین را به عنوان وثیقه نگه‌داری می‌کند.

 لازم به یاد‌آوری است که در گذشته کارت بدهی لایت‌پی وجود داشته است اما فعالیت این شرکت به دلیل بدهی متوقف شده است. کاربران کارت‌های ارائه شده توسط بلاک کارت را می‌توانند در تمامی فروشگاه‌هایی که از کارت ویزا پشتیبانی می‌کند، مورد استفاده قرار دهند.

گری‌اسکیل لایت کوین تراست

گری‌اسکیل اخیراً از محصول جدیدی خود با نام گری‌اسکیل لایت کوین تراست(Grayscale Litecoin Trust) رونمایی کرده است. این محصول پس از کسب مجوز‌های لازم به‌طور عمومی مبادله خواهد شد.

این اوراق امکان سرمایه‌گذاری موسسات و افراد را بر روی لایت کوین فراهم می‌کند به‌طوری که این افراد مجبور نخواهند بود از لایت کوین نگهداری کنند و یا با استفاده از صرافی‌ها بر روی لایت کوین سرمایه‌گذاری کنند. گری‌اسکیل گزارش کرد که ۲٫۵ میلیون اوراق گری‌اسکیل لایت کوین تراست پیش‌تر از طریق قرارداد‌های خصوصی فروخته شده است.

آزمایش پروتکل میمبل‌ویمبل(Mimblewimble)

میمبل‌ویمبل(Mimblewimble) یک پروتکل بلاکچینی است که افزایش حریم خصوصی را در لایت کوین وعده می‌دهد. این پروتکل که به شبکه‌ی لایت کوین افزوده خواهد شد افزایش حریم خصوصی تراکنش‌ها و افزایش ظرفیت شبکه‌ی لایت کوین را وعده می‌دهد.

تحلیلگران معتقدند که میمبل‌ویمبل در نهایت توجه کاربرانی که برای حفاظت از حریم خصوصی خود از رمزارزهای پیگیر گریز استفاده می‌کنند را جلب خواهد کرد. در نتیجه به‌جای استفاده از مونرو از لایت کوین که دارای ارزش بازار، امنیت و ویژگی حفاظت از حریم خصوصی بیشتری است استفاده خواهند کرد.

افزایش ۵۰ درصدی هش‌ریت شبکه‌ی لایت کوین

هش‌ریت شبکه‌ی لایت کوین نیز اخیراً به سطوح بیشینه‌ی این فاکتور در اکتبر ۲۰۱۹ افزایش یافته است. افزایش میزان هش‌ریت شبکه‌ی لایت کوین در حقیقت افزایش اشتیاق ماینر‌ها به فعالیت در این شبکه را نشان می‌دهد.

استقبال ماینر‌ها از فعالیت در شبکه‌ی لایت کوین مزایای فعالیت و افزایش سود‌آوری آن‌ها را در این حوزه نشان می‌دهد.

تراکنش‌های شبکه‌ی لایت کوین

تراکنش‌های شبکه‌ی لایت کوین اخیراً به سطح ۴۶,۰۳۳ تراکنش در هر روز افزایش یافته است. با این وجود همچنان تعداد تراکنش‌های روزانه در سطح کمتری نسبت به سطوح بیشینه‌ی خود در ژوئن ۲۰۱۸ قرار دارد. با این وجود، تعداد تراکنش‌ها در سیزدهم آگوست به سطح ۵۴ هزار تراکنش در هر روز افزایش یافته است و رکورد بیشینه‌ی جدیدی برای شبکه‌ی لایت کوین ثبت گردید.

با این وجود بر اساس گزارش کوینیت در سال ۲۰۱۹، ۹۳ درصد از حجم مبادلات لایت کوین در صرافی‌ها جعلی است.

همچنین ارزش تراکنش‌های شبکه‌ی لایت کوین نیز به ۵۰۰ میلیون دلار در هر روز رسیده است. بنابراین پس از مقایسه‌ی شبکه‌ی لایت کوین با دیگر شبکه‌های بلاکچینی بزرگ دیگر نمی‌توان این شبکه را کسل کننده نامید.

نظر شما نسبت به دستاورد‌های شبکه‌ی لایت کوین چیست؟ آیا پروژه‌ی رمزارزی لایت کوین یک پروژه‌ی کسل کننده محسوب می‌گردد؟ با توجه به خبر‌های خوب اشاره شده در این مقاله آیا لایت کوین در آینده جایگاه سومین رمزارز بزرگ بازار را پس خواهد گرفت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.