دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند، قدرت خریدار به فروشنده حقیقی یا سرانه خرید هر کد حقیقی بالاست و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید این نمادها را بررسی کنید.

نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

مسئولیت هر گونه خرید و فروش با خود شماست. می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil  (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیفنمادمقایسه با میانگین حجم 30 روزقدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1جم پیلن1.772.27
2لابسا1.041.95

1. جم پیلن: پلی پروپیلن جم با نماد جم پیلن، در بازار بورس و گروه محصولات شیمیایی قرار دارد. این نماد که مدت ها در محدوده تراکم 8000 تومان تا 9500 قرار داشت، امروز با صف خرید توانست از این محدوده عبور کند.

در معاملات امروز هر کد حقیقی به صورت میانگین در حدود 54 میلیون تومان خرید انجام داد درحالی که سرانه فروش 19 میلون تومان بود.

در صورت تثبیت روی سقف 9500 تومان، محدوده سقف کانال در حوالی 13 هزار تومان را می توانیم به عنوان هدف آن در نظر داشته باشیم.

2. لابسا: آبسال با نماد لابسا در بازار بورس و گروه ماشین آلات و تجهیزات قرار دارد. این نماد که در خردادماه امسال نیز جزو سهام برگزیده قرار داشت، توانست تا حوالی 6 هزار تومان رشد کند و با افزایش عرضه ها مواجه شد و تا حوالی 5 هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرد.

سرانه خرید هر کد حقیقی در معاملات امروز 26 میلیون تومان بود و قدرت خریدار به فروشنده حقیقی نزدیک به 2 بود.

مهمترین حمایت های این نماد، 4500 تومان و 4 هزار تومان است و در صورت صعود از این ناحیه، سقف کانال در محدوده 7 هزار تومان را می توانیم به عنوان تارگت آن در نظر داشته باشیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند، قدرت خریدار به فروشنده حقیقی یا سرانه خرید هر کد حقیقی بالاست و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید این نمادها را بررسی کنید.

نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

مسئولیت هر گونه خرید و فروش با خود شماست. می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیفنمادمقایسه با میانگین حجم 30 روزقدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1بموتو1.581.71
2لابسا1.412.05

1. بموتو : موتوژن با نماد بموتو در گروه ماشین آلات و دستگاه های برقی و بازار اول بورس قرار دارد. شرکت موتوژن یک کارخانه صنعتی است که در زمینه تولید طیف وسیعی از الکتروموتورهای لوازم خانگی و صنعتی در رنج های سبک، سنگین و فوق سنگین و نیز محصولات پروژه ای فعالیت می کند.

مطابق چارت، این سهم با نزدیک شدن به محدوده حمایتی 4 هزار تومان و میانگین متحرک نمایی 50 روزه، واکنش نشان داده است و امروز هم با صف خرید بسته شد. مهمترین مقاومت پیش روی سهم، سقف قبلی در حوالی 5600 تومان است. در صورت عبور از این مقاومت، محدوده 6500 تا 7 هزار تومان و همچنین، محدوده 8 هزار تا 8800 تومان را می توانیم به عنوان اهداف آن در نظر بگیریم.

در صورت فشار فروش و کاهش قیمت، محدوده 4 هزار تومان نیز به عنوان حمایت مهم آن محسوب می شود. در معاملات امروز هر کد حقیقی به صورت میانگین حدود 20 میلیون تومان خرید کرده است.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (سه شنبه 20 خرداد ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. لابسا : آبسال با نماد لابسا در بازار بورس و گروه ماشین آلات و تجهیزات قرار دارد. موضوع فعالیت این شرکت در زمینه تولید وسایل خانگی از قبیل انواع کولر آبی، کولر گازی، ماشین لباسشویی و بخاری گازی می باشد.

بعد از اصلاحی که از سقف 5500 تومان داشت، این سهم تا محدوده 4 هزار تومان نیز کاهش قیمت را تجربه کرد و بعد از برخورد با این محدوده حمایتی در نزدیکی کف کانال، امروز توانست به صف خرید برسد. در معاملات امروز هر کد حقیقی نزدیک به 20 میلیون تومان خرید کرد.

در صورت صعود از این ناحیه، مقاومت 5500 تومان را پیش رو دارد و در صورت عبور، می توانیم محدوده سقف کانال در حوالی 6300 تومان را به عنوان هدف اولیه آن در نظر بگیریم. در صورت افت قیمت نیز، حمایت های 4 هزار و 3500 تومان پیش روی سهم می باشد.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (سه شنبه 20 خرداد ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

لابسا در سه ماهه ابتدائی 98، 63 میلیارد تومان درآمد عملیاتی داشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 50 درصد افزایش یافته است.

بهای تمام شده 10 درصد افزایش یافته که همین موضوع سبب افزایش 200 درصدی سود ناخالص شرکت شده است. (حاشیه سود ناخالص از 20 درصد در سال گذشته به 40 درصد افزایش یافته است)

هزینه های مالی 20 درصد کاهش یافته و به 1 میلیارد و 500 میلیون تومان رسیده است. این شرکت 40 میلیارد تومان تسهیلات بانکی 18 درصدِ کوتاه مدت دارد که باید سالانه 7 میلیارد و 500 میلیون تومان سود تسهیلات بپردازد. (نسبت هزینه مالی به فروش: 2 درصد)

مالیات شرکت در صورت مالی سه ماهه در کدال اشتباهاً صفر ذکر شده در حالی که در گزارش تفسیری هیات مدیره 4 میلیارد و 600 میلیون تومان است. با این اوصاف نرخ مالیات شرکت بدون تغییر 22.5 درصد باقی مانده است.

در نهایت سود خالص با با 470 درصد افزایش نسبت به دوره مشابه سال گذشته، به 16 میلیارد تومان رسیده است. (حاشیه سود خالص از 6 درصد در سال گذشته به 25 درصد افزایش یافته است) لابسا با احتساب این سود، مجموعاً 41 میلیارد تومان سود انباشته خواهد داشت.

بررسی گزارش فعالیت ماهانه لابسا (مرداد ماه 1398)

لابسا چهار ماه نخست سال به صورت میانگین، ماهانه 22 میلیارد تومان فروش داشته که این رقم در مرداد ماه با 20 درصد کاهش، به 17 میلیارد تومان رسیده است. عمده ی فروش این شرکت در چهار ماه ابتدائی سال و همزمان با فصل گرما، انواع کولر آبی بوده است. اما با شروع فصل سرما، فروش انواع بخاری گازی افزایش خواهد یافت.

یکی از موارد مهم در بررسی شرکت آبسال، موجودی مواد و کالای این شرکت می باشد. این شرکت بر اساس صورت مالی سه ماهه، 46 هزار دستگاه انواع کولر آبی و 54 هزار دستگاه انواع بخاری گازی در انبار دارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

صنعت لوازم خانگی یکی از صنایعی محسوب می‌شود که در زمان تحریم‌ها و وضعیت نابسامان اقتصادی کشور، صنعتی با بازدهی مناسب محسوب می‌شود. این صنعت که از صنایع قدیمی کشور محسوب می‌شود با تنوع بسیار توانسته به یکی از سودآورترین صنایع کشور تبدیل شود. این درحالی است که این صنعت بر خلاف صنعت خودرو و نفت از حمایت‌‌ها و تعرفه‌های دولتی برخوردار نیست؛ اما با این شرایط توانسته است به استاندارد‌های جهانی نزدیک شود.

این صنعت که سال‌های سال تحت حکمرانی برندهای خارجی نظیر ال جی و سامسونگ و بوش و… بود، این روزها در حال دیدن رهبرانی جدید اما با برندی داخلی است. به گفته مدیرکل دفتر صنایع برق، الکترونیک و لوازم خانگی وزارت صمت هدف‌گذاری که برای صنعت لوازم خانگی در سال 99 شده، تولید 12 میلیون و 860 هزار دستگاه است، این درحالی است که هدف‌گذاری سال 98 تعداد 8 میلیون دستگاه بوده است. آمار و ارقام نشان می‌دهد به‌دلیل تحریم‌ها و خروج برندهای خارجی از بازار ایران، در حوزه تولید ماشین لباسشویی با افزایش تولید 115 درصدی و در حوزه تلویزیون با افزایش تولید 50 درصدی روبه‌رو بوده‌ایم. هرچند ریسک‌هایی نظیر نوسانات نرخ بهره، سیاست‌های چندگانه دولت در قبال تخصیص نرخ ارز، تحریم‌ها و مشکلات سرمایه در گردش گریبان‌گیر کارخانه‌های فعال در این حوزه است، اما تعدادی از شرکت‌های فعال با تدبیر و اقدامات مقتضی و نیز استفاده صحیح از ظرفیت‌های بازار سرمایه توانسته‌اند سپر مستحکمی برای خود دست و پا کنند.

 فرصت اسثتنایی بورس برای لوازم خانگی

شرکت‌های بورسی حاضر در لوازم خانگی، شامل پارس خزر (لخزر)، بوتان (لبوتان)، آبسال (لابسا)، لوازم خانگی پارس(لخانه) و پارس الکتریک (لپارس) در گروه ماشین‌آلات و صنایع ماشین‌های اداری ایران (مادیرا) هستند.

همان‌طور که مشخص است در میان شرکت‌های بورسی تولید محصولات نمایشی در اختیار مادیرا و لپارس است که این روزها مادیرا با در اختیار داشتن سهم بازاری 28 درصدی و چشم‌انداز رسیدن به سهم 32 درصد از بازار تلویزیون (طبق آخرین گزارش منتشره از شرکت) با محصولاتی نظیر ایکس‌ویژن و تی‌سی‌ال و لپارس با برند دیرینه خود یعنی پارس به مصاف رقبای غیر بورسی خود رفته‌اند.

در محصول یخچال و یخچال فریزر نیز مادیرا با خط تولید جدید خود (البته همراه لوازم خانگی پارس با نماد لخانه که به دلیل حضور در بازار پایه و عدم ارائه گزارش‌های شفاف در تحلیل نیامده است) با محصولات تی سی ال دستی بر آتش بازار یخچال در کنار محصولات با کیفیت داخلی دیگر نظیر اسنوا و گلدیران (با برند جی پلاس) و سام الکتریک(بابرند سام) دارد.

در محصول لباسشویی نیز با توجه به نیاز بازار داخل و کشش آن برای این محصول، شرکت آبسال که دارای تجربه و سابقه‌ای مدید است، به همراه بازیگر نسبتا تازه وارد این بازار یعنی مادیرا بخشی از محصولات مورد نیاز کشور را تولید می‌کنند. در سه محصول فوق که غالبا نیاز بازار توسط مادیرا تامین می‌شود، مدیران شرکت توانسته‌اند با اقدامات مثبت خود و بهره‌مندی صحیح از ظرفیت‌های بازار سرمایه، با فروش سهام در دی ماه سال گذشته توسط سهامداران عمده و تامین نقدینگی (بدون هزینه مالی برای شرکت) برای تهیه مواد اولیه، تا حدود بسیاری از نوسانات شدید ماه‌های اخیر نرخ ارز در امان بمانند و به نظر می‌رسد با توجه به این اقدام به‌موقع و با توجه به رشد حاشیه سود شرکت و کسب بیشتر سهم بازار در ماه‌های آتی منتظر گزارش‌های خوبی از سهم باشیم.

در بخش لوازم گرمایشی از قبیل بخاری‌های گازی، آبگرمکن و شوفاژ و رادیاتور همانند سابق تولیدکنندگان با قدمت بازار، پارس خزر و بوتان و آبسال، حضور دارند که با توجه به رکود فعلی در صنعت ساختمان‌سازی، فروش داخلی این شرکت‌ها تا حدودی دچار افت شده است که برخی از آنها در اقدامی هوشمندانه با تمرکز بر فروش صادراتی به کشورهای همسایه و بهره‌مندی از پتانسیل‌های همسایگان، توانسته‌اند تا حدودی این افت مقداری در فروش را در مبلغ فروش جبران کنند و درراستای افزایش منفعت سهامداران خود قدم بردارند.

اما در بخش وسایل سرمایشی هم در کنار بازیگرانی همچون لخزر و لابسا که سال‌های قبل حضوری پررنگ در این بازار داشتند، مادیرا هم در طرح‌های توسعه‌ای خود اقدام به خرید خطوط تولید و کسب مجوزهای لازم در راستای تولید کولرهای گازی با برندTCL  کرده است تا بتواند در کنار دیگر شرکت‌های حاضر توازن عرضه و تقاضای بازار را بهبود ببخشد.

همان‌طور که مشاهده می‌شود بازدهی اکثر سهم‌های صنعت لوازم خانگی از ابتدای سال 99 کمتر از بازده شاخص کل است. از جمله دلایل این موضوع اقبال سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های بزرگ و به‌خصوص شرکت‌های اعلام شده برای عرضه در صندوق‌های ETF است.

در مورد نسبت P/ E می توان گفت با توجه به فرضیه دلار 20 هزارتومانی، نماد‌های لخزر و مادیرا از بقیه نمادها جذابیت بیشتری داشته باشند، علاوه براینکه مادیرا نیز احتمالا در آینده‌ای نه چندان دور افزایش سرمایه‌ای نیز خواهد داشت. اما در نماد لپارس باید برای این رشد شدید دنبال اخبار و شایعاتی خارج از تحلیل روند عملیاتی شرکت بود.

این نسبت نشان‌دهنده دورنمای انتظاری سهامداران نسبت به عملکرد آینده شرکت، با توجه به عملکرد گذشته سهم است. این قیاس می‌تواند نمادهایی با نسبت‌های پایین‌تر، دارای طرح‌های توسعه‌ای بیشتر، دارای هزینه‌های مالی کمتر، انضباط مالی بیشتر و دارای روند سودسازی بهتر را جذاب تر نشان دهد.

در نهایت به‌نظر می‌رسد با توجه به بررسی نسبت‌ها و عقب‌افتادگی‌های برخی از نمادهای گروه و همچنین توجه به طرح‌های توسعه‌ای شرکت‌ها و استراتژی‌های اتخاذ‌شده در بازیگران این صنعت شانس رشد نمادهایی نظیر مادیرا و لخزر در میان مدت بیشتر از بقیه باشد. لازم به توضیح است این بررسی‌ها بر اساس تحلیل و دریچه نگاه تحلیلگر است و هیچ‌گونه سیگنالی برای خرید یا فروش نیست.

11-01

Untitled-2

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

بررسی گزارش فعالیت خرداد آبسال نشان می‌دهد این شرکت با درآمد 39٫3 میلیارد تومانی در خردادماه، توانسته 78 درصد بیشتر از خرداد 98 درآمد بسازد.

به گزارش رادیو سهام به نقل از بااقتصاد، گزارش فعالیت خرداد یکی یکی در حال انتشار بر روی سامانه کدال است و طبق معمول هر ماه با شرکت‌های کوچک آغاز می‌شود و شرکت‌های بزرگ در انتهای صف انتشار قرار می‌گیرند.

به عنوان اولین‌ها، لابسا در گزارش خرداد فروش 39٫3 میلیارد تومانی را ثبت کرده است. درآمد خرداد آبسال از ماه گذشته کمی پایین‌تر بوده اما در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش 78 درصدی را نشان می‌دهد. با توجه به شروع فصل گرما بیشترین فروش آبسال مربوط به کولرهای آبی و معادل 28٫3 میلیارد تومان بوده است. از ابتدای سال جاری تا پایان خرداد مجموع فروش شرکت برابر با 68٫6 میلیارد تومان و 24 درصد بیشتر از مدت مشابه سال 98 است. گفتنی است کولر 51٫7 میلیارد تومان و ماشین لباسشویی 14٫7 میلیارد تومان از درآمد را طی سه ماه گذشته به خود اختصاص داده‌‌اند.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، گزارش فعالیت خرداد یکی یکی در حال انتشار بر روی سامانه کدال است و طبق معمول هر ماه با شرکت‌های کوچک آغاز می‌شود و شرکت‌های بزرگ در انتهای صف انتشار قرار می‌گیرند. 

به عنوان اولین‌ها، لابسا در گزارش خرداد فروش 39.3 میلیارد تومانی را ثبت کرده است. درآمد خرداد آبسال از ماه گذشته کمی پایین‌تر بوده اما در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش 78 درصدی را نشان می‌دهد. با توجه به شروع فصل گرما بیشترین فروش آبسال مربوط به کولرهای آبی و معادل 28.3 میلیارد تومان بوده است. از ابتدای سال جاری تا پایان خرداد مجموع فروش شرکت برابر با 68.6 میلیارد تومان و 24 درصد بیشتر از مدت مشابه سال 98 است. گفتنی است کولر 51.7 میلیارد تومان و ماشین لباسشویی 14.7 میلیارد تومان از درآمد را طی سه ماه گذشته به خود اختصاص داده‌‌اند. 

2020-06-21 16_12_49-Start

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد،  عملکرد ماهانه آبسال نشان می‌دهد این شرکت افت درآمدی قابل توجه دی‌ماه را به خوبی در بهمن‌ماه جبران کرده است.  در بهمن‌ماه با درآمد 29 میلیارد تومانی مجموع درآمد آبسال به رقم 231 میلیارد تومان رسیده است. 

بیشترین وزن فروش در میان محصولات این شرکت از ابتدای سال تا پایان بهمن‌ماه متعلق به بخاری گازی بوده است؛ لابسا در دوره 11 ماهه 138,250 دستگاه انواع بخاری گازی فروخته است که مبلغ حاصل از آن معادل 50.5 میلیارد تومان بوده است.  بیشترین وزن قیمتی نیز مربوط به انواع کولر آبی است. لابسا با فروش 54,798 دستگاه کولر آبی از ابتدای سال 98 تا پایان بهمن‌ماه درآمد 92 میلیارد تومانی از این محل رقم زده است. 

لابسا

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز دوشنبه پنجم اسفندماه با رشد مواجه شدند. امروز معامله‌گران در بورس تهران بیش از 6.3 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب 791 هزار نوبت معامله و به ارزش 4 هزار و 929 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

طی روز جاری، گروه فلزات اساسی همچنان با ارزش معاملات 604 هزار و 664 میلیون تومان در صدر گروه‌های بورسی قرار گرفت، همچنین گروه خودرو با 483 هزار و 885 میلیون تومان ارزش معاملات و نیز گروه شیمیایی با ارزش 374هزار و 327 میلیون بیشترین ارزش معاملات را از گروه های مختلف بورسی به خود اختصاص دادند.

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با 4831 واحد رشد معادل 0.97 درصد به 503 هزار و 735 واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با 1288 واحد افزایش معادل 0.97 درصد به 134 هزار و 322 واحد، شاخص کل «هم وزن» با 2911 واحد رشد معادل 1.78 درصد به 166 هزار و 233 واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با 1938 واحد افزایش، معادل 1.78 درصد به 110 هزار و 710 واحد، شاخص آزاد شناور با 8551 واحد کاهش، معادل 1.38 درصد به 626 هزار و 56 واحد، شاخص بازار اول با 3003 واحد افزایش معادل 0.85 درصد به 355 هزار 627 واحد و شاخص بازار دوم با 12098 واحد رشد معادل 1.14 درصد، به یک هزار و 71 واحد رسید.

از سویی دیگر امروز 5 نماد « کچاد با 786 واحد، فخوز با 359 واحد، فخاس با 348 واحد، کگل با 300 واحد و فولاد با 292 واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

براساس این گزارش، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «وسایل ارتباطی با 1035 واحد صعود معادل 4.93 درصد به 22 هزار و 34 واحد، لاستیک با 5728 واحد افزایش معادل 4.38 درصد به 136 هزار 487 واحد، اداره بازارهای مالی 28 واحد رشد معادل 4.20 درصد به 704 واحد، مواد دارویی 2497 واحد افزایش معادل 3.91 درصد به 66 هزار و 401 واحد، کانه فلزی با 4161 واحد رشد، معادل 3.70 درصد به 116 هزار و 639 واحد، کانی غیرفلزی با 941 واحد رشد معادل 3.31 درصد به 29 هزار و 351 واحد، محصولات چرمی با (651) واحد ریزش معادل ([4.74) درصد به 13 هزار و 96 واحد» رسید.

شایان ذکر است، قیمت سهام نمادهای «کچاد، حفارس، شیران، وپترو، بورس، کفپارس و لابسا» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «وملی، ثامان، مداران، کسعدی، فنورد، قشهد و وآذر» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، «لابسا» در اطلاعیه شفاف‌سازی خود اعلام کرد: «وضعیت شرکت به صورت مرتب طی گزارش‌های دوره‌ای مربوطه طبق ضوابط سازمان بورس اعلام شده و حاکی از هیچ‌گونه تغییری نیست که قیمت فعلی را بتواند توجیه کند.»

آبسال همچنین در مورد وضعیت فروش محصولات خود اذعان داشت: «در حال حاضر از لحاظ تعدادی فروش کولر از اول فصل «دیماه ۱۳۹۷» تا به امروز حدودا برابر با فصل گذشته است و فروش لباسشویی از اول سال گذشته تا به امروز حدود ۱۶ درصد «۳۲۹۷عدد» افزایش داشته است. تعداد بخاری فروخته شده نیز در سال گذشته نیز حدود ۴۷۲۷۰ عدد «۳۱ درصد کمتر از سال ۱۳۹۶» بوده است.»

همچنین بر اساس اعلام «لابسا»، «قیمت‌های فروش کالای این شرکت زیر نظر سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان بوده که حداکثر حاشیه سود ۱۵ درصد تعیین شده، ولی در عمل شرکت به خاطر مشکلات عدیده که همیشه در مجامع و جلسات مختلف به آن‌ها اشاره شده هیچ وقت نتوانسته به این رقم حتی نزدیک شود.»

این در حالی است که بر اساس اذعان این شرکت تولیدکننده لوازم خانگی با توجه به اطلاعات منتشره از آبسال در سایت کدال، قیمت سهام فعلی این شرکت از روال عادی خارج شده و تقاضای به‌وجود آمده تماما توسط شرکت‌های حقوقی و با اشخاص حقیقی جدا از سهام‌داران عمده سنتی است و شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی در رابطه با آن نداشته و نمی‌تواند داشته باشد و تبعات حاصله با مسئولیت خود شخص معامله‌گر خواهد بود.

منبع: radiosaham.ir

به گزارش سیگنال و به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز شاخص کل با رشد ۵۷۲۱ واحدی به عدد ۲۰۱ هزار و ۸۰۵ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز با رشدی ۸۶۶ واحدی، عدد ۳۹ هزار و ۹۷۹ واحد را برای خود ثبت کرد.

شاخص بازار اول نیز رشدی ۴۶۷۵ واحدی را به ثبت رساند تا به عدد ۱۷۱ هزار و ۱۷۵ واحد برسد. شاخص بازار دوم هم با رشدی ۹۲۲۷ واحدی به ۳۹۰ هزار و ۲۹ واحد رسید. آیفکس نیز با ۴۴ واحد افزایش به عدد ۲۴۹۶ رسید.

تدپیکس در ۶۰ دقیقه ابتدایی معاملات امروز با رشدی نزدیک به ۳ هزار و ۵۰۰ واحد، ضمن شکستن رکورد قبلی توانست وارد کانال بی‌سابقه ۲۰۰ هزار واحد شده و از مرز ذهنی خود عبور کند. به گفته کارشناسان، تغییرات نرخ ارز، سیگنال ارسالی قیمت جهانی کامودیتی ها، رکود بازارهای غیر مولد کشور و عبور از فضای تحریم مهمترین عوامل تاثیر گذار در روند مثبت شاخص طی روزهای اخیر است.

نگاهی به روند معاملات هم حکایت از حضور پررنگ سهام داران حقیقی و ورود نقدینگی های تازه به بازار سرمایه دارد. از سوی دیگر انتظار رشد فروش سه ماهه شرکت ها در سه ماهه اول سال و همچنین گزارش های مثبت آخرین ماه سال ۹۷ نیز در روند مثبت فعلی شاخص موثر بود.

ارزش معاملات امروز با دست به دست شدن ۷ میلیارد و ۵۲۲ میلیون سهم و اوراق مالی طی ۳۲۹۴۳۸ نوبت داد و ستد به ۱۴۷۸ میلیارد تومان رسید.

امروز نمادهای وتجارت، کگل و فولاد به ترتیب با ۶۰۱، ۵۴۸ و ۴۴۴ واحد افزایش بیشترین نقش مثبت و در آن سو قشهد، شیراز و قصفها به ترتیب با ۱۴، ۶.۳ و ۶ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را به نام خود ثبت کردند.

بر اساس این گزارش، با بازگشایی نماد بانک تجارت، گروه بانکی بیشترین سهم ارزش معاملات بورس تهران را به خود اختصاص داد و در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفت.

گروه صنایع شیمیایی نیز جایگاه دوم را ازآن خود کرد و گروه کانه های فلزی و همچنین فلزات اساسی نیز در رده های سوم و چهارم قرار گرفتند. همچنین نماد های معاملاتی وتجارت، کگل، قصهفا، و ایران، وبوعلی، قشهد، فسپا و وپارس بازگشایی و نمادهای فولاژ، وآتی، وسکاب، غبهنوش، سصفها، خگستر، فلوله و لابسا طی معاملات امروز متوقف شدند.


منبع: sena.ir