دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

هفته گذشته برای بازار ارزهای دیجیتال نوسان قیمتی کمی را به همراه داشت. قیمت بیت کوین کماکان بالای محدوده حمایتی 7500 دلار قرار دارد و با 2 درصد کاهش نسبت به هفته گذشته در محدوده 7890 دلار معامله می‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال (هفته دوم مهر ماه 1398)
نمودار روزانه قیمت بیت کوین (BTC) | مشاهده نمودار با کیفیت بالا

عمده رمزارزها هفته نسبتا آرامی را پشت سر گذاشتند و تغییرات قیمتی چندانی را در آنها شاهد نبودیم. ریپل هم با توجه به اخبار مثبت منتشر شده‌ و محدوده حمایتی مهم مطرح شده در تحلیل 27 شهریور ماه، نسبت به سایر رمزارزهای برتر، شرایط قیمتی با ثباتی داشته است.

در این بین اما چین لینک (Link) با رشد 22 درصدی قیمت نسبت به هفته گذشته،  بیشترین بازده را در میان رمزارزهای برتر بازار ارزهای دیجیتال داشته است. این رمزارز با رسیدن به محدوده حمایتی تعیین شده در تحلیل 30 مرداد ماه، دو بار به سطح 1.5 دلار واکنش نشان داد و سپس با افزایش 50 درصدی روبرو شده است.

نمودار روزانه قیمت این ارز دیجیتال را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال (هفته دوم مهر ماه 1398)

شاخص تسلط بیت کوین (Bitcoin Dominance Index) که با رسیدن به سقف کانال صعودی در RSI واگرایی داشته است، هم اکنون در محدوده 68 درصد قرار دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال (هفته دوم مهر ماه 1398)
نمودار روزانه شاخص تسلط بیت ‌کوین | مشاهده نمودار با کیفیت بالا
قیمت هر بیت کوین: 7839.8 دلار ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال: 205.6 میلیارد دلار سهم بیت‌کوین در بازار ارزهای دیجیتال: 68.86 درصد
  قیمت (دلار) تغییر قیمت (24 ساعته) تغییر قیمت (هفتگی)
بیت کوین (BTC)7,890.8 2.93 % – 2.07 % –
اتریوم (ETH)171.44 2.38 % – 5.46 % –
لئو (LEO) 0.958 5.40 % – 7.44 % –
بیت‌کوین اس وی (BSV) 81.42 2.12 % – 6.27 % –
چین لینک (LINK) 2.16 6.92 % 22.03 %
ریپل (XRP)0.265 4.26 % 3.71 %

بیشترین سود و زیان هفته در میان مارکت کلی بازار را در جدول زیر مشاهده می‌کنید. اگرچه مبادله رمزارزهای با ارزش بازار کمتر از 90 میلیون دلار، به هیچ وجه توصیه نمی‌شود وجدول ذیل صرفا برای آشنایی با اطلاعات کلی بازار ارزهای دیجیتال ارائه شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال (هفته دوم مهر ماه 1398)
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

پارچه‌ها از خزهایی که به عنوان لباس بدوی استفاده می‌شدند، ساخته شدند. الیاف با قلاب زدن یا بافندگی به نمدها تبدیل شدند. این پارچه‌ها علاوه بر پوشاک برای بسته بندی محصولات در کیسه‌ها استفاده می‌شدند. با استفاده از فرآیند بافندگی، برگ‌ها و بعدها حصیرها به سبدهایی برای ذخیره اضافی مواد غذایی تبدیل شدند. با این روش بعضی از غذاها برای وعده‌های غذایی آینده نگهداری می‌شدند و در نتیجه برای جستجو و جمع‌آوری غذا زمان کمتری نیاز بود.

همه این تحولات در بسته بندی، هرقدر هم کوچک و ابتدایی، تاثیر بسیاری بر صنایع مختلف و راحتی جوامع داشتند.  در این مطلب مهم‌ترین و جالب‌ترین تحولات تاریخ بسته بندی را می‌خوانیم.

پیشنهاد: استعلام قیمت و خرید فیلم PVC – تک لایه و دو لایه – قیمت بسیار مناسب

آغاز بسته بندی با مواد و الیاف طبیعی

همانگونه که گفته شد بسته بندی با مواد طبیعی مانند برگ شروع شده است. تخمین زده می‌شود که بسته بندی‌های شیشه‌ای و چوبی حدود 5 هزار سال است که مورد استفاده قرار می‌گیرند. در سال 1823، پیتر دیورند انگلیسی، اولین بسته بندی فلزی ساخته شده از ورق فلز یعنی «قوطی» را به وجود آورد. شروع استفاده از قوطی سه‌تکه دولایه در سال 1900 بود.

کاغذ و مقوا در دهه 1900 به مواد مهم در بسته بندی تبدیل شدند. با اختراع پلاستیک، رفته‌رفته پلاستیک جایگزین کاغذ به عنوان مواد بسته بندی شد.

استفاده عمومی از پلاستیک در بسته بندی پس از جنگ جهانی دوم آغاز شد. پلی اتیلن در سال‌های جنگ به وفور تولید شد و درست بعد از جنگ به ماده‌ای دست‌یافتی در بازار تبدیل شد. پلاستیک در ابتدا جایگزین کاغذ مومی شد که در بسته بندی نان استفاده می‌شد.

رشد بسته بندی های پلاستیکی از دهه 1970 افزایش یافت. با تکنولوژی و شرایط امروز، مواد قبلی با مواد مناسب‌تر و اقتصادی‌تری مانند شیشه، فلز، پلاستیک، کاغذ و مقوا جایگزین شده است. در طی آن سال‌ها بسته بندی فقط برای حمل و نقل و ذخیره‌سازی مورد استفاده قرار می‌گرفت، اما با این مواد جدید، تبلیغ محصول نیز شروع شد. بنابراین امروزه بسته بندی بخشی از سیاست بازاریابی است. چرا که بسته بندی باعث ایجاد تمایز بین کالاهایی می‌شود که در کنار هم روی قفسه‌ها قرار گرفته‌اند.

بسته بندی شیشه‌ای از مصر تا به امروز

بسته بندی شیشه‌ای برای اولین بار در سال 1500 پیش از میلاد مسیح در مصر استفاده شده است. شیشه، که اولین بار از آن به عنوان ظرف استفاده می‌شد، با سنگ آهک ذوب شده، سودا، ماسه و سیلیکات مخلوط می‌شد و به شکل بسته بندی های شیشه‌ای در می‌آمد.

پیشنهاد: استعلام قیمت و خرید فیلم POF – بهترین انتخاب برای بسته بندی مواد غذایی

در حدود سال 1200 پیش از میلاد مسیح، ساخت گلدان و لیوان از شیشه‌های قالب‌ریزی شده شروع شد. پس از اختراع لوله دمیدن در سال 300 پیش از میلاد توسط فنیقیان، تولید شیشه کاملاً شفاف در سال‌های بعد از میلاد مسیح شروع شد. طی هزار سال پس از آن، روش تولید شیشه بهبود و گسترش یافت.

تحولاتی که بیشترین تاثیر را روی بسته بندی شیشه‌ای گذاشت، ثبت اختراع «ماشین تولید شیشه دوار اتوماتیک» در سال 1889 بود. پس از دهه 1970 بسته بندی های شیشه‌ای در محافظت از محصولات با ارزش مورد استفاده قرار گرفتند و امروزه طیف گسترده‌ای از کاربرد را دارند.

رهبری بناپارت در بسته بندی فلزات

از زمان‌های بسیار قدیم بسته بندی های فلزی به شکل جعبه‌های طلا و نقره دیده می‌شد؛ همانگونه که امروزه به شکل آلیاژها و پوشش‌های قوی برای محافظت از بسیاری از محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ورق قلع در 1200 پس از میلاد مسیح در بوهمیا اختراع شد. پس از آن در آغاز قرن چهاردهم میلادی استفاده از قوطی‌های مواد غذایی کنسرو شده شروع شد. این فن‌آوری تا دهه 1600 مثل رازی، مخفی نگه داشته شد و پس از آنکه ویلیام اندروود این فرآیند را به ایالات متحده آمریکا ارسال کرد، با فولاد با کیفیت بهتر و تولید آسان‌تر جایگزین شد.

ایده قرار دادن مواد غذایی به شکل سالم در بسته بندی های فلزی برای اولین بار در سال 1809 شکل گرفت؛ زمانی که ناپلئون بناپارت گفت به هرکس که بتواند روشی برای نگهداری از مواد غذایی ارتش ارائه کند، 12 هزار فرانک جایزه می‌دهد.

نیکلاس آپرت از پاریس این ایده را ارائه داد که کنسرو ساخته و پرداخته شده از قلع توانایی ذخیره مواد غذایی پس از استریل شدن را دارد. یک سال بعد، پیتر دورانت انگلیسی حق اختراع قوطی استوانه‌ای غنی شده با قلع را از آن خود کرد.

اولین جعبه چاپ شده در تاریخ بسته بندی فلزی در سال 1866 در ایالات متحده ساخته شد. تا سال 1910 بود که در فروشگاه‌ها بصورت تجاری قرار گرفت و طرح جعبه فویل آلومینیوم در اوایل سال 1950 توسعه یافت. اولین کنسرو آلومینیومی مواد غذایی در سال 1959 به بازار آمد. جالب است که تا سال 1866 از میخ و چکش برای باز کردن بسته بندی های فلزی استفاده می‌شد.

بعدها بسته بندی با درهای اشکی ساخته شد. در سال 1875 قوطی بازکن اختراع شد. بسته بندی فلزی که مراحل بسیاری را پشت سر گذاشته و خود را به‌روز کرده است، حالا امکانات راحت را برای ساخت ارائه می‌دهد.

پیشنهاد: استعلام قیمت و خرید فیلم استرچ مناسب برای بسته بندی مواد غذایی

پلاستیک – جدیدترین شکل بسته بندی

اولین پلاستیک مصنوعی توسط الکساندر پارکر در سال 1838 تهیه و در نمایشگاه بین‌المللی بزرگ در لندن در سال 1862 به نمایش در آمد. این پلاستیک قرار بود با مواد طبیعی مانند عاج جایگزین شود و «پارکسین» لقب گرفت.

در سال 1849 چارلز گودیر و توماس هنکوک روشی ایجاد کردند که خاصیت چسبندگی پلاستیک طبیعی را از بین برد و خاصیت ارتجاعی را به آن افزود. در سال 1851 لاستیک سخت یا «ایبونیت» تجاری شد.

در سال 1870 به جان وسلی هیات اهل نیویورکر، حق ثبت اختراع برای «سلولوئید» تولید شده در دما و فشار زیاد داده شد که مقدار نیترات کمی نیز داشت. این اختراع اولین پلاستیک تجاری شده است و تا سال 1907 به عنوان تنها پلاستیک باقی ماند، یعنی تا زمانی که لئو هندریک باکلند «بکلیت» را تولید کرد.

اینکه پلاستیک دقیقاً چه چیزی است تا سال 1920 مشخص نبود. تا زمانی که ایده انقلابی هرمان استودینگر مطرح شد. استودینگر ادعا کرد تمام پلاستیک ها، لاستیک و سلولز، پلیمرها یا مولکول‌های کلان هستند. این فرض در ابتدا توسط بسیاری از دانشمندان مورد قبول واقع نشد، اما استودینجر در سال 1953 جایزه نوبل را با همین ایده دریافت کرد.

بسته بندی های پلاستیکی پس از دهه 1950 میلادی به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار گرفت. در اواخر دهه 1970 بخش بسته بندی پلاستیک شروع به رشد کرد.

بسته بندی کاغذ از چین آغاز شد

کاغذ قدیمی‌ترین ماده بسته بندی قابل تغییر شکل است. پوست درخت توت در قرن اول و دوم پیش از میلاد مسیح برای بسته بندی مواد غذایی در چین مورد استفاده قرار گرفت. تکنیک‌های تولید کاغذ طی 1500 سال بعد بهبود یافته و به خاورمیانه منتقل شد.

تکنیک‌های تولید کاغذ به اروپا رسید و در سال 1310 از اروپا به انگلستان و در سال 1609 به آمریکا رسید. در سال 1817، یعنی 200 سال پس از چین، اولین جعبه مقوایی تجاری و در سال 1850 مقوای راه‌راه اختراع شد. این مقوا جایگزین جعبه‌های چوبی در تجارت شد. قرن بیستم روشن‌ترین دوران برای کاغذ و مقوا بود.

سخن پایانی

بسته بندی برای رسیدن به این حد از زیبایی و کابردی بودن مسیری طولانی طی کرده است: از زمان استفاده از برگ و میوه‌ها به عنوان ظروف گرفته تا رسیدن به دوران بسته بندی شیشه‌ای و چوبی و بعدتر رسیدن به عصر فلز در صنایع بسته بندی. نقش ناپلئون بناپارت در تولید کنسرو غیرقابل چشم پوشی است؛ تصور کنید اگر ناپلئون چنین درخواستی نداده بود، صنعت کنسروسازی الان در چه مرحله‌ای قرار داشت؟

با وجود سال‌ها استفاده از مواد مختلف برای بسته بندی هنوز راهی طولانی پیش رو است. امروزه مصرف‌کنندگان ترجیح می‌دهند از محصولات سبزتر استفاده کنند. محصولاتی که آسیبی به محیط زیست وارد نکنند. شرکت‌های مختلفی برای استفاده از مواد بازیافتی در صنعت بسته‌بندی دست به تحقیقات گسترده زده‌اند و در خیلی از موارد هم موفق بوده‌اند. باید منتظر ماند و دید که این صنعت در آینده به چه مسیری پیش می‌رود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

1. کتاب «قلعه‌ی حیوانات» از جورج اورول

کتاب قلعه‌ی حیوانات مشهورترین اثر جورج اورول که به نام صحیح‌ترِ مزرعه‌ی حیوانات هم شناخته می‌شود، یکی از بهترین نمونه‌ها از کتاب‌های نمادین و تمثیلی در نقد رخدادهای اجتماعی است. جورج اورول، در نقد سیاست‌های خشونت‌آمیز ژوزف استالین که به «پاکسازی بزرگ» معروف است و هم‌چنین رویکرد کلی حکومت سوسیالیستی شوروی که یک دیکتاتوری تمام‌عیار شده بود، اقدام به نگارش کتاب قلعه‌ی حیوانات نمود و توانست مخاطبان زیادی را در سراسر جهان مجذوب رمان خود کند. کتاب قلعه‌ی حیوانات، شرح اتفاقات غیرعادی و فراز و فرودهای اجتماعی-سیاسی یک مزرعه است که نمودی دقیق از جامعه‌ی انسانی است. حیوانات اهلی این مزرعه تصمیم می‌گیرند علیه بهره‌کشی صاحب مزرعه انقلاب کنند و حکومت مزرعه را به دست بگیرند. حکومتی که تشکیل شد و ویران‌شهری که پس از آن ایجاد گشت، درس‌هایی حکیمانه برای ایجاد تغییر در سبک زندگی ملت‌ها در خود دارد.

2. کتاب «پیرمرد و دریا» از ارنست همینگوی

کتاب «پیرمرد و دریا» از ارنست همینگوی

کتاب پیرمرد و دریا، رمانی کوتاه اما هنرمندانه و سنجیده از هنرمند مشهور آمریکایی، ارنست همینگوی است. این کتاب که به عقیده‌ی بسیاری از منتقدین، بهترین کتاب همینگوی محسوب می‌شود، یکی از علت‌های مهم اهدای جایزه‌ی نوبل ادبیات به او در سال 1954 است. قدرت بیان و چیره‌دستی در شخصیت‌پردازیِ این نویسنده‌ی توانا، به حدی است که او را پدر ادبیات مدرن لقب داده‌اند. داستان کتاب پیرمرد و دریا، روایت زندگی صیادی است که روزگاری پهنه‌ی دریا، قلمروی تحت حکومت او و ماهیان، هدیه‌هایی محکوم به گرفتاری در تور او بودند، اما اکنون به پیری رسیده و درمانده شده است. این پیرمرد در آرزوی بزرگ‌ترین صیدش راهی دریا می‌شود و آن را هم می‌یابد، ولی توانی برای به ساحل بردنش ندارد. همینگوی به شیوه‌ای استادانه، شکوه قلمروی دریا را با اوج و فرود زندگی صیاد درهم می‌آمیزد و زندگینامه‌ای سرشار از اندوه و البته پند و نصیحتِ غیرمستقیم برای مخاطب می‌آفریند.

3. کتاب «صدسال تنهایی» از گابریل گارسیا مارکز

نام کتاب مشهور صدسال تنهایی با نام گابریل گارسیا مارکز گره خورده است؛ به نحوی که این اثر هم جایزه‌ی نوبل ادبیات سال 1982 را برای مارکز به ارمغان آورد و هم شهرتی کم‌نظیر در سراسر جهان. کتاب صدسال تنهایی یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های دو قرن اخیر است که بارها به زبان‌های مختلف دنیا ترجمه شده و مورد استقبال گسترده قرار گرفته است؛ موضوعی که جایگاه این کتاب را در میان شاهکارهای ادبی جهان آشکار می‌کند. البته باید توجه کنید که شیوه‌ی نام‌گذاری و تشابه اسامی کتاب و هم‌چنین سبک رئالیسم جادویی مارکز، سبب شده که مخاطب ناآشنا با مطالعه در خواندن آن کمی دچار دشواری گردد؛ بنابراین بهتر است زمانی به سراغ مطالعه‌ی آن بروید که کتاب خواندن به عادت شما تبدیل شده باشد. صدسال تنهایی روایت جذاب زندگی و سرگذشت شش نسل از یک خانواده در دهکده‌ای به نام «ماکوندو» است که مارکز در خلال داستان خود به زیبایی موضوعات مختلفی مانند فقر، عشق، جنگ و پیری را پرورانده است. برای دانلود نسخه‌ الکترونیک صدسال تنهایی اینجا کلیک کنید.

4. کتاب «برادران کارامازوف» از فئودور داستایفسکی

داستایفسکی به چنان اوجی در نویسندگی رسیده بود که انتخاب کتابی به عنوان بهترین اثر او را دشوار می‌کند؛ زیرا که اغلب کتاب‌های او مانند جنایت و مکافات یا ابله یا قمارباز در شمار شاهکارهای ادبی عصر خود تاکنون شناخته می‌شوند. با این حال کتاب برادران کارامازوف دربردارنده‌ی خصوصیاتی ویژه است که بر مبنای آن‌ها بسیاری از منتقدان این کتاب را بهترین اثر داستایفسکی دانسته‌اند. داستان کلی کتاب برادران کارامازوف، توصیف خانواده‌ای عجیب و شرح روابط و اتفاقات میان پدری فاسدالاخلاق با چهار پسر خود است. این رمان را در زمره‌ی رمان‌های فلسفی طبقه‌بندی می‌کنند که در ضمن داستان، در حوزه‌ی الهیات و وجود خدا، اختیار و اخلاقیات نیز ورود کرده است و از زمان انتشار، تحسین بسیاری از اندیشمندان و دانشمندان بزرگ، از جمله اینشتین، فروید، هایدگر و ویتگنشتاین را برگزیده است. بنابراین بی‌راه و بی‌علت نیست که در تمام رتبه‌بندی‌ها، این کتاب را یکی از شاهکارهای ادبیات کلاسیک جهان معرفی می‌کنند.

5. کتاب «جنگ و صلح» از لئو تولستوی

کتاب «جنگ و صلح» از لئو تولستوی

لئو تولستوی نویسنده‌ی بزرگ روسی است که نام او همواره در فهرست برترین نوابع نویسندگی جهان و مشهورترین نویسندگان تاریخ می‌درخشد. در میان آثار به‌جامانده از این نویسنده‌ی مشهور، کتاب جنگ و صلح او جایگاهی ویژه دارد. این کتاب ویژگی‌ها و خصوصیات بی‌نظیری دارد که به حق آن را به عنوان یکی از شاهکارهای ادبی کل تاریخ و به نوعی شناسنامه‌ی رمان‌نویسی روسیه معرفی می‌کنند. تولستوی در جنگ و صلح، حدود 580 شخصیت مستقل را با نهایت جزئیات و استادانه می‌پروراند؛ به نحوی که هرگز دچار تکرار و حشو نمی‌شوند. این رمان زندگی اجتماعی و سرگذشت پنج خانواده‌ی اشرافی روس را در دوران جنگ‌های میان روسیه و فرانسه روایت می‌کند و دربرگیرنده‌ی نکاتی تاریخی است که حتی آن را به یکی از منابع مهم تحقیق در تاریخ اجتماعی سیاسی آن عصر روسیه بدل کرده است. جنگ و صلح رمانی حجیم و طولانی، و مناسب‌ترین انتخاب برای اشخاصی است که علاقه دارند مدتی با یک کتاب زندگی کنند و مطالعه، نوعی عادت روزانه‌ی آن‌ها شود. تهیه‌ی نسخه‌ی صوتی کتاب جنگ و صلح تولستوی از سایت‌های اینترنتی قانونی و اختصاص دادن تنها چند دقیقه از روز برای شنیدن آن، تجربه‌ای طولانی‌مدت و فراموش‌نشدنی خواهد بود.

6. کتاب «خوشه‌های خشم» از جان اشتاین‌بک

خوشه‌های خشم یکی از مشهورترین رمان‌های تاریخ ادبیات آمریکا و جزء چهل اثر کلاسیک سده‌ی بیستم و برنده‌ی جایزه‌ی پولیتزر و در فهرست صد رمان برتر انگلیسی‌زبان از سال 1923 تا 2005 به انتخاب مجله‌ی تایم است؛ عناوینی که به روشنی جایگاه مهم این رمان و ارزشمندی آن را آشکار می‌کنند. جان اشتاین‌بک، برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبیات و نویسنده‌ی چیره‌دست این کتاب، سفر طولانی یک خانواده‌ی تنگ‌دست آمریکایی به امید یک زندگی بهتر، از ایالت اوکلاهما به کاریفرنیا را به زیبایی تصویر می‌کند و در داستان خود به بهترین شکل ممکن، مخاطب را به سمت بیزاری از بی‌عدالتی اجتماعی سوق می‌دهد. کتاب خوشه‌های خشم در واقع برای وجدان‌های بیداری نوشته شده است که باید از حقیقت‌ها و مشکلات گریبان‌گیر مردم آمریکا در آن دوران مطلع شوند و در راستای نیل به این هدف نیز آغازگر بسیاری از جنبش‌های اجتماعی در سراسر آمریکا شد.

· نتیجه‌گیری

همانطور که در این مطلب می‌خوانید، اثری که مطالعه‌ی یک کتاب بر تفکر و سبک زندگی آدمی می‌گذارد به مراتب اصولی‌تر، دیرپاتر و پایدارتر از روش‌های دیگر فرهنگ‌سازی و تغییر شیوه‌ی زندگی انسان است. بنابراین اگر به دنبال تغییر سبک زندگی و تکامل فکری خود هستید، عادت به مطالعه را به طور جدی در زندگی خود دنبال کنید و نیز کتاب‌هایی را برگزینید که بیشترین آموزه‌ها را به مخاطب خود هدیه می‌کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم،  شعبه‌های رای‌گیری برای انتخابات پارلمانی زودهنگام در ایرلند ساعت 7 بامداد روز شنبه 19 بهمن (8 فوریه) به وقت محلی در پایتخت، دوبلین و سایر نقاط این کشور گشوده شد.

رای‌گیری انتخابات سراسری در جمهوری ایرلند از آن جهت مهم است که تکلیف آینده «لئو وارادکار» نخست وزیر فعلی این کشور را تعیین خواهد کرد. رویدادهای سیاسی اخیر به ویژه برگزیت و مسائل داخلی ایرلند، انتخابات جاری در این کشور را به آزمونی دشوار برای وارادکار بدل کرده است.

نخست‌وزیر ایرلند روز 13 ژانویه گفته بود که این کشور روز 8 فوریه بهمن ماه انتخابات سراسری برگزار می‌کند. وی از مایکل هیگ،‌ رئیس جمهوری این کشور خواسته بود که پارلمان را در روز 14 ژانویه منحل کند. او با اشاره به توافق برگزیت و تصویب آن از سوی نمایندگان مجلس بریتانیا، پیش از خروج رسمی بریتانیا از اتحادیه اروپا، زمان برگزاری انتخابات زودهنگام در کشورش را اعلام کرده بود.

لئو واداکار از سال 2017 میلادی تا کنون دولتی را با اقلیت کرسی‌های مجلس ایرلند اداره کرده است. اکنون یک هفته پس از خروج رسمی بریتانیا از اتحادیه اروپا، جمهوری ایرلند در موقعیت ویژه‌ای قرار گرفته زیرا این کشور تنها عضو اتحادیه اروپاست که با بریتانیا، عضو پیشین و تازه‌گسسته همین اتحادیه، مرز زمینی دارد. جمهوری ایرلند علاوه بر عضویت در اتحادیه اروپا با بریتانیا نیز روابط اقتصادی گسترده‌ای دارد.

از سوی دیگر رویدادهای پیش رو نیز از عوامل تاثیرگذار بر انتخابات ایرلند هستند. قرار است اعضای اتحادیه اروپا مذاکرات تجاری پسابرگزیت را با دولت لندن آغاز کنند و در این میان ایرلند به دلیل جایگاه ژئوپلیتیک ویژه در میانه بریتانیا و اتحادیه نقش مهمی خواهد داشت.

موضوع مبادلات تجاری و سفرهای زمینی میان جمهوری ایرلند با ایرلند شمالی که بخشی از قلمرو رسمی بریتانیا در جزیره ایرلند است در دوره پسابرگزیت از مهم‌ترین مسائلی است که در مذاکرات آتی مطرح خواهد شد. سیاست لئو وارادکار در این مسئله تاکنون مبتنی بر این بوده است که نگذارد پس از برگزیت، مرز فیزیکی میان دو ایرلند بار دیگر به تنش دیرینه آنها دامن بزند. در واقع او مخالف تشکیل «مرز سخت» میان دو ایرلند است.

نخست‌ وزیر 41 ساله ایرلند که یک پزشک و تاجر دورگه هندی، بریتانیایی و همجنسگراست، با شعار نوسازی کشور محبوبیت یافت و به قدرت رسید، اما محبوبیت او امروز رنگ باخته و بر اساس آخرین نظرسنجی‌ها حزب متبوع او یعنی فینه گایل (Fine Gael) تنها با 20 درصد محبوبیت در جایگاه سوم پیش‌بینی‌‌های انتخاباتی قرار گرفته است. رقیب اصلی حزب متبوع وارادکار که آن هم حزبی از جناح راست میانه به نام فیانا فیل است، در نظرسنجی‌ها در جایگاهی بالاتر از حزب آقای وارادکار قرار دارد.

از زمان استقلال ایرلند در حدود صد سال پیش تاکنون این دو حزب همواره رقبای اصلی در صحنه سیاست این کشور بوده‌اند. اما اکنون شین فین، شاخه سیاسی پیشین ارتش جمهوری‌خواه ایرلند که خواهان یکپارچگی دو ایرلند است، در صدر نظرسنجی‌ها قرار گرفته است. این حزب که هم در جمهوری ایرلند و هم در ایرلند شمالی فعال است تا پیش از این نیز به قدرت سیاسی مهمی تبدیل شده بود. شین فین در حال حاضر در ایرلند شمالی دومین و در جمهوری ایرلند سومین حزب قدرتمند پارلمان است.

اکنون شین فین به طرز غافلگیرکننده‌ای در نظرسنجی‌ها با 25 درصد به جایگاه نخست رسیده است، به طوری که خود لئو وارادکار نیز نتوانست شگفتی‌اش را از این موضوع پنهان کند و روز جمعه گفت: «هیچ‌کس نمی‌توانست این موضوع (پیشتازی شین فین) را پیش‌بینی کند.»

ماری لو مک‌دونالد، رئیس حزب شین فین خواستار برگزاری همه‌پرسی برای اتحاد دو ایرلند شده و گفته است که این همه‌پرسی باید از حالا تا 5 سال آینده برگزار شود.

یکی از مشکلات اصلی دولت فعلی و افول محبوبیت نخست وزیر ایرلند ناتوانی در تامین مسکن بوده است. اکنون شین فین با استفاده از همین نقطه ضعف و با شعار ساختن مسکن برای مردم به محبوبیت بالایی به ویژه در میان رای‌دهندگان شهرنشین دست یافته است.

با این همه چیزی که دو حزب سنتی ایرلند را به پیروزی در برابر شین فین امیدوار می‌کند آن است که این حزب برای مجموع 160 کرسی مجلس عوام تنها 42 نامزد معرفی کرده و بنابراین برای پیروزی تنها می‌تواند به تشتت آرا رقبای خود امید ببندد.

هر دو حزب فینه گایل (Fine Gael) و فینا فویل (Fianna Fáil) به دلیل پیشینه خونبار حزب رقیب‌شان یعنی شین فین و پیوند آن با شاخه نظامی ارتش جمهوری‌خواه در جریان جنگ با بریتانیا در ایرلند شمالی، به هیچ روی حاضر به ائتلاف با این حزب نیستند.

مایکل مارتین، رهبر حزب فینا فویل روز جمعه در شهر کورک در این زمینه گفت که حزب شین فین هنوز از «گذشته خونین» خود جدا نشده است. آقای مارتین همچنین گفت که احتمالا با احزاب کوچک دیگر از جمله حزب سبزها و حزب کارگر یا با شخصیت‌های سیاسی دیگر از جناح راست میانه ائتلاف می‌کند.

جزیره ایرلند در طول سه دهه پایانی سده بیستم صحنه درگیری‌های خونین میان جمهوری‌خواهان عمدتا کاتولیک با اتحادگرایان عمدتا پروتستان بود، جنگی که بیشتر در حدود 3 هزار و 500 کشته بر جا گذاشت.

از جمعیت نزدیک به 5 میلیون نفری ایرلند، حدود 3 میلیون و 300 هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند.

قرار است نخستین نتایج این انتخابات پس از بسته شدن حوزه‌های رای‌گیری ساعت 22 امشب اعلام شود، اما شمارش آراء این انتخابات به معنای واقعی تازه از روز یکشنبه آغاز شده و با توجه به پیچیدگی شیوه انتخابات در ایرلند اتمام شمارش و اعلام نتایج قطعی زمان‌بر خواهد بود.

پس از اعلام نتایج نهایی، زمان یارگیری احزاب برای به دست آوردن اکثریت به هدف معرفی نخست ‌وزیر و تشکیل کابینه ائتلافی فرا خواهد رسید. بر اساس قانون ایرلند، یک حزب تنها زمانی می‌تواند به تنهایی و بدون ائتلاف نخست وزیر معرفی کند و دولت تشکیل دهد که دست کم 80 کرسی پارلمان را به دست آورده باشد. در انتخابات جاری بسیار بعید به نظر می‌رسد که حزبی بتواند این تعداد کرسی را تصاحب کند و بنابراین به احتمال زیاد ائتلاف ناگزیر خواهد بود.

پس از انتخابات پیشین در سال 2016 میلادی 70 روز طول کشید تا دو حزب رقیب اصلی برای ائتلاف به هدف تشکیل کابینه به توافق برسند.

خطر بالای مناقشات پسابرگزیت لندن و بروکسل برای اقتصاد آلمان

اولین پس لرزه‌های برگزیت؛ بالا گرفتن مناقشات بودجه‌ای در اتحادیه اروپا

گزارش| معمای برگزیت به سادگی حل نمی‌شود

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

شرکت «سیستم‌های انرژی کروزو» (Crusoe Energy Systems) که در زمینه تبدیل گاز طبیعی به قدرت محاسباتی بر پایه‌ی انرژی فعالیت می‌کند و در دِنور (Denver) مسقر است، قرار است تاسیسات استخراج بیت کوین جدیدی در آمریکا بسازد.

به گزارش بلاک‌کریپتو، چیس لاکمیلر (Chase Lochmiller)، مدیر عامل کروزو روز شنبه در مصاحبه‌ای با بلومبرگ گفت این شرکت در سال آینده ۷۰ واحد نصب و راه‌اندازی خواهد کرد که ظرفیت هر کدام یک مگاوات خواهد بود. کروزو همچنین ۷۰ میلیون دلار سرمایه برای تامین اعتبار پروژه‌های خود جمع‌آوری کرده است.

روز جمعه اعلام شد این سرمایه در دو مرحله جذب شده است، ۳۰ میلیون دلار از اعتبار سهام و ۴۰ میلیون دلار برای تامین مالی پروژه. سرمایه‌گذاری مرحله اول توسط یکی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری قبلی به نام Bain Capital Ventures و شرکت سرمایه گذاری KCK Group که جدیداً به پروژه اضافه شده است و با مشارکت صندوق سرمایه‌گذاری پیتر تیل (Peter Thiel)، شرکت وینکلواس کپیتال (Winklevoss Capital)‌ و شرکت سرمایه‌گذاری Polychain انجام شده است. مرحله سرمایه‌پذیری ۴۰ میلیون دلاری نیز توسط صندوق اعتباری Upper90 که در نیویورک مستقر است، انجام شده است.

شرکت وینکلواس کپیتال در مرحله کشت ایده‌ی کروزو نیز که توسط Bain Capital Ventures اجرایی شد، ۴.۵ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده بود.

هدف اصلی کروزو از پروژه‌های خود، به ویژه پروژه استخراج بیت کوین، حل مشکل رو به رشدِ «مشعل‌سوزی» است. مشعل‌سوزی به فرآیندی گفته می‌شود که طی آن شرکت‌های فعال در صنعت گاز، مازاد سوخت خود را به خاطر عدم وجود ظرفیت لوله‌کشی کافی می‌سوزانند. کروزو با استناد به داده‌های «مشارکت جهانی در کاهش مشعل‌سوزی»، ادعا می‌کند سالانه ۴۹۷ میلیارد فوت مکعب گاز در آمریکا سوزانده می‌شود که این میزان برابر با انرژی مورد نیاز برای ۱۰ میلیون خانه است.

مشعل‌سوزی
مشعل‌سوزی

به عنوان مثال، کروزو قصد دارد با شروع پروژه فارم استخراج بیت کوین، از هدررفت روزانه ۱۰ میلیون فوت مکعب گاز طبیعی جلوگیری کند. لاکمیلر در این مورد به بلومبرگ گفت:

این یک روش خلاقانه برای حل یکی از مشکلات مهم اقتصادی و محیط زیستی در صنایع نفت و گاز است.

کروزو در نظر دارد تا نیمه اول سال ۲۰۲۰، چهل «سیستم دیجیتال کاهش سرعت اشتعال» (DFM) را مستقر کند. این شرکت در حال حاضر در سه میدان نفتی از سیستم کاهش سرعت اشتعال استفاده می‌کند؛ داکوتای شمالی و مونتانا بیکن، حوزه رودخانه وایومین پاودر و دنور-ژولزبرگ در کلورادو. کروزو ادعا می‌کند سیستم‌های DFM این شرکت می‌توانند روزانه از هدررفت میلیون‌ها فوت مکعب گاز جلوگیری کنند و در تمام نقاط آمریکا و کانادا قابل استفاده هستند.

به نظر می‌رسد آمریکا در حال تبدیل شدن به یک چینِ دیگر در عرصه ارزهای دیجیتال است. در همین ماه گذشته دو شرکت Whinstone US و Northern Bitcoin AG ادغام شدند تا یک فارم ۱۰۰ هکتاری استخراج بیت کوین در ایالت تگزاس راه‌اندازی کنند. «بیت‌مِین» (Bitmain)، غول چینی صنعت استخراج بیت کوین نیز اخیراً یک مزرعه استخراج ۵۰ مگاواتی در تگزاس راه‌اندازی کرده است که از آن به عنوان «بزرگترین فارم استخراج بیت کوین در جهان» یاد می‌کند.

شرکت Layer1 با پشتیبانی گروه «ارز دیجیتال» نیز اخیراً ۵۰ میلیون دلار برای ساخت تراشه‌های استخراج سرمایه‌پذیری کرده است تا از آن در پست‌های برق خود در تگزاس استفاده کند.

یکی از مزیت‌های استخراج بیت کوین در تگزاس، منابع فراوان انرژی و قیمت ارزان برق است. اما این، دلیل اصلیِ ازدحام استخراج‌کنندگان در این ایالت نیست. طبق گفته تعدادی از فعالین صنعت استخراج به بلاک‌کریپتو، عامل اصلی این تراکم «ثبات در قانون‌گذاری» است. لئو ژانگ (Leo Zhang)، مدیر تحقیقات در Iterative Capital می‌گوید:

ماینرهای چینی نیاز به درک عمیقی از فرهنگ سیاسی و اجتماعی محلی دارند و باید یک شبکه اجتماعی اساسی برای راه‌اندازی کسب و کار استخراج داشته باشند. استخراج در چین یک صنعت کثیف است!

با این وجود، در حال حاضر ۷۰ درصد از بازار استخراج ارزهای دیجیتال در چین است و ۵ استخر استخراج بزرگ بیت کوین در این کشور مستقرند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا،  بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس، امروز طرح پیشنهادی خود برای بریگزیت را به اتحادیه اروپا ارائه کرد؛ او در همین رابطه با آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان، ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا و لئو وردکار، نخست‌وزیر ایرلند به گفت‌وگو پرداخت.

یکی از مقامات دولت بریتانیا، از رایزنی جانسون با دیگر همتایانش طی روزهای آتی خبر داد.

بوریس جانسون طی سخنان امروز خود، خواستار سازش بروکسل با انگلیس شد و هشدار داد در صورت عدم پذیرش طرح او توسط اتحادیه اروپا، انگلیس در سی و یکم اکتبر بدون انعقاد هیچ گونه توافقی از این اتحادیه خارج خواهد شد.

ژان کلود یونکر از “پیشرفت‌های مثبت” در طرح‌های پیشنهاد جانسون -از جمله یکسان‌سازی قوانین تجاری- استقبال کرده اما آن را حاوی برخی مشکلات برشمرده است.

در بیانیه کمیسیون اروپا آمده است: “کماکان برخی موارد مشکل‌دار وجود دارد که نیازمند بررسی طی روزهای آینده است، نحوه ایجاد پشتوانه مرزی [در ایرلند] یکی از این مسائل است؛ اتحادیه اروپا خواستار یک توافق است. ما متحد می‌مانیم و آماده‌ایم تا تمام روز در راستای حصول این موضوع کار کنیم”.

حال تنها کمتر از یک ماه تا تاریخ مقرر برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا باقی است. این خروج، می‌تواند طبق یک توافق یا بدون توافق انجام گیرد؛ احتمال لغو کامل بریگزیت نیز وجود دارد.

به گفته “دویچه بانک”، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در حالت بدون توافق، بازارهای اقتصادی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و با ایجاد شکاف در غرب، به اقتصاد جهان ضربه می‌زند.

هفته گذشته قیمت بیت‌کوین در محدوده 10 تا 11 هزار دلار نوسان داشته است. این رمزارز در ابتدای هفته، پس از واکنش به محدوده 10 هزار دلار، افزایش قیمت را تجربه کرد و با رسیدن به 11 هزار دلار با کاهش قیمت همراه بوده است.

اگرچه طی هفت روز گذشته شاهد افت 1.69 درصدی قیمت بیت‌کوین بوده‌ایم، اما تثبیت قیمت در این محدوده می‌تواند جو روانی مثبتی را در بازار ایجاد کند. با وجود اینکه عمده رمزارزها در طول هفته گذشته زیان‌ده بودند، اتریوم کلاسیک (ETC) 29.98 درصد و آیوتا (IOTA) 7.51 درصد افزایش قیمت را تجربه کردند که با توجه به برنامه‌های پیش روی اتریوم کلاسیک و رسیدن قیمت آیوتا به کف حمایتی 0.22 دلار، خیلی دور از انتظار نبوده‌ است. بیشترین ضرر هفته را نیز چین‌لینک با 15.27 درصد کاهش قیمت تجربه کرده است.

  قیمت (دلار) تغییر (24 ساعت) % تغییر (هفته) %
بیت کوین 10319.85 $ 2.66 % – 1.69 %
اتریوم 190.01 $ 1.03 % – 3.46 %
چین لینک (بیشترین ضرر هفتگی) 2.09 $ – 2.42 % – 15.27 %
لئو 1.19 $ 0.86 %  – 8.45 %
اتریوم کلاسیک (بیشترین سود هفتگی) 7.25 $ 4.8 % 29.98 %
آیوتا 0.26 $ 2.77 % 7.51 %

در تصویر زیر نمودار روزانه قیمت بیت کوین را مشاهده می‌کنید:

بررسی قیمت رمزارزها در هفته گذشته

جهت دیدن عکس با کیفیت بالاتر از لینک زیر استفاده کنید:
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از فارس، «بوریس جانسون» نخست وزیر جدید انگلیس روز شنبه به اتحادیه اوپا هشدار داد که ترتیبات پشتیبان مرز با ایرلند غیر دموکراتیک بوده و باید کنار گذاشته شود.

جانسون از روز چهاشنبه که به قدرت رسیده چندین بار گفته در صورتی که اتحادیه اروپا مذاکره مجدد درباره توافق برگزیت را که توسط «ترزا می» نخست وزیر سابق انگلیس حاصل شده رد کند، انگلیس روز 31 اکتبر (9 آبان) بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج می‌شود.

بزرگترین خواسته جانسون که مهمترین عنصر مورد اختلاف در توافق برگزیت به شمار می‌آید ترتیبات پشتیبان مرز با ایرلند است که طبق خواسته جانسون باید از توافق بزگریت خارج شود، خواسته‌ای که خشم ایرلند را برانگیخته و موجب برآشفتگی دیگر کشورهای اتحادیه اروپا شده است. (جزئیات بیشتر)

جانسون در پاسخ به سوالی که آیا ترتیبات پشتیبان مرز با ایرلند تنها چیزی است که وی می‌خواهد تغییر کند، گفت:«اگر ما از ترتیبات پشتیبان خلاص شویم، پیشرفت بسیار زیادی حاصل شده است.»

جانسون که در شهر منچستر در شمال انگلیس صحبت می‌کرد، بخش عمده‌ای از سخنرانی خود را به بهبود خدمات اجتماعی، حمل و نقل، اینترنت و پیشبرد اقتصاد اختصاص داد.

وی اضافه کرد: شهرهای پساصنعتی ما باعث افتخار بوده و میراث بزرگی است و سال‌های بهتری در انتظار آنها قرار دارد.

حزب محافظه کار انگلیس در حال حاضر اکثریت را در پارلمان در اختیار ندارد و احزاب داخل پارلمان درباره خروج از اتحادیه اروپا نیز اختلاف دارند و هنوز خطر عدم رای اعتماد به طرح برگزیت پس از بازگشت نمایندگان از تعطیلات تابستانی در ماه سپتامبر وجود دارد.

سران کشورهای اروپایی آمادگی خود برای گفت‌وگو با نخست وزیر جدید انگلیس درباره برگزیت ابراز داشته‌اند اما تاکید کرده‌اند که مذاکره درباره توافق را از سر نخواهند گرفت.

بسیاری از دیپلمات‌های اروپایی معتقدند که انگلیس انتخابات سراسری زودهنگام برگزار خواهد کرد.

جانسون که روز جمعه با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا درباره برگزیت گفت‌وگو کرده بود، این نگرانی‌ها را رد کرده است.

وی در این باره گفت: «دوستان من، نمی‌خواهم که بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج شوم. این چیزی نیست که ما به دنبال آن هستیم اما ما باید با این واقعیت مواجه شویم که در حال حاضر به ما گفته می‌شود که توافق ثابت است و قابل تغییر نیست. من در این باره تردید دارم.»

با این حال، سرمایه گذاران نگران هستند که خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا باعث ایجاد شوک در بازارهای جهانی خواهد شد و به اقتصاد دنیا آسیب برساند و موضوع ایرلند برای هر راه حل برگزیت مهم است.

ترتیبات پشتیبان یک سیاست تضمینی با هدف جلوگیری از بازگشت کنترل مرزها به طول 500 کیلومتر مرز سرزمینی میان ایرلند و استان ایرلند شمالی انگلیس است که اختلافات در این باره در سال 1998 و طی توافق صلح «گود فرایدی» حاصل شد.

«لئو وارادکار» نخست وزیر ایرلند گفته است در صورتی که انگلیس بدون حصول توافق تا 31 اکتبر از اتحادیه اروپا خارج شود، موضوع اتحاد ایرلند و ایرلند شمالی اجتناب ناپذیر خواهد بود.

جاسون با انتقاد از ترتیبات پشتیبان مرز با ایرلند، این ترتیبات را غیردموکراتیک توصیف کرده که باعث تجزیه انگلیس می‌شود.

بر اساس توافق خروجی که ترزا می در ماه نوامبر با اتحادیه اروپا بدست آورد، انگلیس همچنان در اتحادیه گمرکی باقی خواهد ماند مگر آنکه ترتیبات جایگزینی برای آن پیدا شود.

بسیاری از نمایندگان پارلمان انگلیس با وابسته بودن این کشور به قوانین اتحادیه اروپا و وظایف گمرکی آن مخالفت کرده و اعلام کردند که این قوانین مانع از آن می‌شود که انگلیس توافق‌های تجاری خود را داشته باشد.

به گزارش سیگنال، رشد بی سابقه قیمت بیت کوین در چند روز گذشته و اخبار منتشرشده در حوزه تکنولوژی بلاک چین از جمله مهم ترین رویدادهای هفته سوم اردیبهشت 1398 بودند که در ادامه هر کدام را بصورت جداگانه بررسی خواهیم نمود:

احتمال اضافه شدن معاملات مارجین به صرافی بایننس

اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته سوم اردیبهشت 1398)

تغییرات صورت گرفته در رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار  (API) بایننس، صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال، به ظاهر نشان می‌دهد که این شرکت، مقدمات معاملات مارجین را برای نه جفت ارز معاملاتی فعال کرده است . بنا بر گزارش منتشر شده در ماه گذشته، API  این صرافی به منظور افزودن دو متغیر، به‌روزرسانی شد. نام اولین متغیر اضافه‌شده «isSpotTradingAllowed» و نام دومین متغیر «isMarginTradingAllowed» است. نام متغیرهای خود توصیفی نشان می‌دهد که بایننس در حال پیاده‌سازی قابلیت معاملات مارجین (Margin Trading) است.

اسناد رسمی بیتفینکس از یک عرضه اولیه صرافی (IEO) یک میلیارد دلاری خبر می‌دهد

ژائو دونگ (Zhao Dong)، یکی از سهام‌داران صرافی بیت‌فینکس (Bitfinex)، اسناد تبلیغاتی جدیدی را منتشر کرده که در آن جزئیات مربوط به عرضه اولیه صرافی (IEO) یک میلیارد دلاری پیش رو ذکر شده است. دونگ این اطلاعات را در روز ۴ می (۱۴ اردیبهشت) بر روی حساب توییتر خود منتشر کرد. گفته می‌شود که این اسناد توسط آی‌فینکس (iFinex)، شرکت مالک صرافی بیت‌فینکس و ارز با ثبات تتر (USDT) منتشر شده است. این شرکت اعلام کرد که تا سقف ۱ میلیارد دلار تتر از توکن‌های این صرافی، با نام لئو (LEO)، برای خرید در دسترس هستند.

امکان پرداخت در شبکه لایتنینگ بیت کوین برای ساعت‌ هوشمند اپل

اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته سوم اردیبهشت 1398)

شما هم اکنون می‌توانید پرداخت از طریق شبکه لایتنینگ را فقط با چند ضربه بر روی ساعت هوشمند اپل خود تجربه کنید. بلوولت (Bluewallet)، یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های شبکه لایتنینگ، در روز ۵ می (۱۵ اردیبهشت) برنامه کاربردی جدید خود را بر روی ساعت‌های هوشمند شرکت اپل عرضه کرد. این برنامه به دارندگان این ساعت‌های هوشمند اجازه می‌دهد تا از طریق فناوری جدید و پر ریسک لایتنینگ، خدمات پرداخت بیت کوین را دریافت کنند.

آغاز همکاری مایکروسافت و جی‌پی مورگان در بستر بلاک چین اتریوم

مایکروسافت که غالبا از آن به عنوان غول تکنولوژی ها یاد می شود، در تاریخ ۴ می همکاری خود با بانک بزرگ آمریکایی جی پی مورگان را با هدف راه‌اندازی پلتفرمی مبتنی بر اتریوم اعلام کرد. اصلی‌ترین هدف این پلتفرم سرعت بخشیدن و ساده کردن پرداخت‌های بین بانکی و بطور کلی بین تمام شرکت های تجاری مختلف است.

فیدلیتی معاملات نهادی بیت کوین را به زودی آغاز می‌کند

اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته سوم اردیبهشت 1398)

به گزارش بلومبرگ در تاریخ ۶ می (۱۶ اردیبهشت)، شرکت سرمایه‌گذاری هفت تریلیون دلاری فیدلیتی (Fidelity) خرید و فروش بیت کوین را تا چند هفته‌ آینده برای مشتریان نهادی خود، راه‌اندازی خواهد کرد.

به نقل از منبعی آگاه که درخواست داشت نامش فاش نشود، شرکت تابعه‌ی فیدلیتی دیجیتال استس (Fidelity Digital Assets)، که محور فعالیت‌هایش پیرامون ارزهای دیجیتال است، این سرویس را به خدمات کنونی شرکت، اضافه خواهد کرد. این شرکت تابعه، در ماه اکتبر ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد و پیش از معامله‌ی فرا بورسی  (OTC)، خدمات حفاظت از ارزهای دیجیتال را از ماه مارس امسال ارائه داده است.

هک صرافی بایننس و سرقت ۷,۰۰۰ بیت کوین توسط هکرها

طبق گزارشات رسمی، بایننس، یکی از بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال دنیا، در روز ۷ می (۱۷ اردیبهشت) یک رخنه امنیتی را تجربه کرده و هک شده است.

طبق گفته بایننس، هکرها شیوه‌های گوناگونی از قبیل فیشینگ و ویروس را به کار گرفته‌اند تا تعداد زیادی از کدهای ۲FA و کلیدهای API به علاوه اطلاعات دیگر را به دست بیاورند.بنابر اعلام این صرافی، هکرها توانسته‌اند در یکی از تراکنش‌های انجام شده، ۷۰۰۰ واحد بیت کوین (BTC) را برداشت کنند.

ممنوعیت تراکنش‌ ارزهای دیجیتال بر روی سامانه پرداخت وی چت

اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته سوم اردیبهشت 1398)

غول رسانه‌های اجتماعی چینی و ارائه‌دهنده خدمات پرداخت وی‌چت (WeChat)، در سیاست‌های پرداخت خود، تراکنش‌های ارز دیجیتال را ممنوع کرد. این خبر را داوی ون (Dovey Wan)، یکی از بنیان‌گذاران شرکت سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال پریمیتیو (Primitive) در روز ۷ می (۱۷ اردیبهشت) در حساب توییتر خود منتشر کرد.

بازنگری فیس‌بوک در سیاست تبلیغات ارزهای دیجیتال

تبلیغات مربوط به فناوری بلاک چین، اخبار صنعت ارزهای دیجیتال و همچنین رویدادها و مواد آموزشی مختص به این ارزها، هم‌اکنون می‌توانند بدون تایید قبلی، در فیس بوک به نمایش گذاشته شوند. فیس بوک، غول رسانه‌ی اجتماعی، این خبر را روز ۸ می (۱۸ اردیبهشت)، در Facebook Business منتشر ساخت. این خبر نشانگر تغییرات ایجاد شده در سیاست‌های این شرکت نسبت به سال گذشته است. طبق سیاست آن زمان فیس بوک، تبلیغ‌کنندگان فناوری بلاک چین باید پیش از انتشار تبلیغات، موافقت این شبکه اجتماعی را به دست می‌آوردند.

احتمال پذیرفته شدن قراردادهای آتی اتریوم توسط قانون‌ گذاران

اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته سوم اردیبهشت 1398)

به گفته یک منبع آگاه در کمیسیون معاملات آتی کالا آمریکا (CFTC)، این احتمال وجود دارد که به زودی قراردادهای آتی اتریوم در این کمیسیون مجوز بگیرد. درخواست راه اندازی قراردادهای آتی اتریوم توسط یکی از صرافی ها به کمیسیون معاملات آتی کالا داده شده و در صورت پوشش دادن الزامات قانونی میتواند از سوی این کمیسیون مجوز بگیرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

پس از اینکه ادعاهایی مبنی بر استفاده غیرقانونی بیت فینکس از ذخایر تتر به منظور پوشش زیان به وجود آمد، این راه حل اتخاذ شد. در حالی که برخی از این عرضه اولیه پشتیبانی می کنند، تام لی مدیر عامل شرکت مشاوران بین الملل فاند استارت عقیده داد که این ایده می تواند برای بیت کوین و کل بازار ارز دیجیتال اثرات منفی در پی داشته باشد.

آقای لی که یکی از حمایت کنندگان سیر صعودی بیت کوین است، پیش بینی می کند که این عرضه اولیه یک میلیارد دلاری اثرات منفی کوتاه مدتی روی بیت کوین خواهد داشت.

این تحلیل گر بازار، که پیش تر اذعان کرده بود بازار ارز دیجیتال به سیر صعودی خود بازگشته است، گفت:

یک میلیارد دلار عرضه اولیه توکن بسیار زیاد است، و به این دلیل که بازار باید این حجم از عرضه را در خود حل کند به احتمال زیاد  این اقدام در کوتاه مدت اثری منفی روی بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر خواهد داشت.

او در ادامه صحبت های خود اشاره کرد:

استخراج کنندگان 7 میلیون دلار در روز فروش دارند، یک عرضه اولیه به مبلغ یک میلیارد دلار معادل با 142 روز استخراج است که در 1 روز اتفاق می افتد.

لی پیش بینی کرد که اعلانیه او کسی را از خرید باز نمی دارد و در صورتی این امر رخ می دهد که تمامی خریداران این عرضه اولیه تازه واردان دنیای ارز دیجیتال باشند.

نگاهی به عرضه اولیه صرافی (IEO) بیتفینکس

عرضه اولیه بیت فینکس غوغایی در بازار ارز دیجیتال برپا خواهد کرد. این عرضه اولیه به منظور جمع آوری یک میلیارد دلار با استفاده از توکن شرکت بیت فینکس لئو (LEO) خواهد بود که در مرحله اول در اختیار سرمایه گذاران خصوصی قرار خواهد گرفت و پس از آن در تاریخ 10 می به صورت عمومی عرضه خواهد شد.

ژائو دانگ اعلام داشت که بیت فینکس پیش از این 600 میلیون دلار سرمایه اولیه از سرمایه گذاران خصوصی به دست آورده است. همانگونه که در مقاله سفید (وایت پیپر) این عرضه اولیه گفته شده از این عرضه برای پوشش مبلغ 850 میلیون دلار مسدود شده شرکت بیت فینکس استفاده می شود.

در حالی که بیت فینکس از فرآیندهای قانونی برای آزادسازی این وجه استفاده می کند، این صرافی مطمئن است که این وجه را باز می گرداند.

رسوایی بیت فینکس (Bitfinex) و تتر (USDT)

چندی پیش پس از اینکه رئیس دادستانی کل نیویورک لتیتا جیمز، اعلام کرده بود ای فینکس (iFinex) که زیر نظر صرافی بیت فینکس فعالیت می کند قانون را نقض کرده است، این صرافی با مشکلات زیادی مواجه شد.

اتهامی مبنی بر اینکه صرافی بیت فینکس از ذخایر تتر برای پوشش زیان 850 میلیون دلاری خود استفاده کرده است، بر این صرافی وارد آمد. با وجود اینکه این اتهامات به سرعت توسط بیت فینکس پاسخ داده شد، اما با توجه به انتقال حجم زیادی از ارز دیجیتال سرمایه گذاران کمی برای جلوگیری از آسیب بعدی دیر شده بود.

افشاگری دادستانی کل نیویورک برای بیت فینکس گران تمام شد، به طوری که بیش از 89 میلیون دلار بیت کوین و 650 هزار دلار اتریوم در میانه این واقعه از این صرافی توسط سرمایه گذاران منتقل شد.

تمامی ارزهای دیجیتال تحت تاثیر این رخداد قرار گرفتند و اکثر ارزهای دیجیتال برتر کاهش قیمت در بازار را بر اثر این واقعه تجربه کردند.

منبع: todaysgazette.com

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.