دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
10 آذر 1399
به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت فرآورده های غذایی و قند پیرانشهر در اطلاعیه‌ای از دریافت مجوز افزایش قیمت محصولات خود را از انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر ایران با توجه به مصوبه ستاد تنظیم بازار دریافت کرد. 

نرخ قبلی فروش این شرکت به ازای هر کیلوگرم 6300 تومان بود که در نرخ جدید به 7300 تومان تغییر یافته است. 

6

 

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به 31 تیرماه 99 شرکت فرآورده‌های غذایی و قند پیرانشهر در ساعت 10 صبح روز دوشنبه 19 آبان به آدرس ضلع شمال غربی میدان فردوسی، جنب بانک ملت، ساختمان شهد، طبقه ششم سالن اجتماعات ساختمان شهد برگزار خواهد شد.

با توجه به بیماری کرونا جلسه حداکثر با حضور 15 نفر برگزار میگردد و بقیه سهامداران به صورت آنلاین در مجمع میتوانند شرکت کنند. 

 

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند، قدرت خریدار به فروشنده حقیقی یا سرانه خرید هر کد حقیقی بالاست و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید این نمادها را بررسی کنید.

نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

مسئولیت هر گونه خرید و فروش با خود شماست. می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیف نماد مقایسه با میانگین حجم 30 روز قدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1 قپیرا 2.28 1.50
2 وثخوز 1.74 1.45

1. قپیرا : فرآورده‌های غدايی ‌و قند پيرانشهر با نماد قپیرا در بازار بورس و گروه قند و شکر قرار دارد. این سهم در 19 فروردین امسال هم جزو سهام برگزیده بود و رشد اندکی را تجربه کرد. بعد عبور از 620 تومان حجم های نسبتا بالایی در این نماد معامله شده است و امروز هم این نماد در صف خرید قرار داشت. هر کد به صورت میانگین در این نماد نزدیک به 43 میلیون تومان خرید انجام داد.

در اندیکاتور RSI شاهد هستیم که هنوز نتوانسته کانال نزولی را پرقدرت به سمت بالا بشکند.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (سه شنبه 2 اردیبهشت ماه 99)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. وثخوز : سرمایه گذاری و توسعه خوزستان با نماد وثخوز در بازار پایه زرد فرابورس و گروه انبوه سازی قرار دارد. بعد از رالی صعودی که از مهرماه سال گذشته و در حوالی قیمت 1400 تومان آغاز کرد، توانست تا 3750 تومان رشد کند و از این قیمت شروع به اصلاح کرده است. در حال حاضر این نماد که در دامنه قیمتی منفی در حال معامله است، نزدیک به سقف حمایتی مهم 2750 تومان است. در صورت از دست رفتن این محدوده، حمایت بعدی برای آن محدوده 2200 تومان است. در صورت رشد از این ناحیه، مقاومت های مهم 3500 و 3750 تومان را پیش رو دارد. هر کد به صورت میانگین نزدیک به 10 میلیون تومان در این نماد خرید کرده است.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (سه شنبه 2 اردیبهشت ماه 99)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند، قدرت خریدار به فروشنده حقیقی یا سرانه خرید هر کد حقیقی بالاست و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید در روزهای آتی این نمادها را بررسی کنید. نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیف نماد مقایسه با میانگین حجم 30 روز قدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1 هرمز 3.9 4.64
2 قپیرا 2.46 2.2

1. هرمز : فولاد هرمزگان جنوب با نماد هرمز، در بازار دوم فرابورس و گروه فلزات اساسی قرار دارد. این نماد در بهمن سال قبل نیز جزو سهام برگزیده بود اما بعد از رشد اندک تا 6200 تومان دچار اصلاح شد. منطقه حمایتی 500 تومان مانع اصلاح بیشتر قیمت شد و به عنوان یک حمایت مهم می توانیم در نظر بگیریم. امروز حجم بالایی معامله شد و هر کد حقیقی نزدیک به 28 میلیون تومان خرید کرد. برای ادامه صعود، باید از مقاومت 620 تومان عبور کند.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (سه شنبه 19 فروردین ماه 99)

2. قپیرا : فرآورده‌های غدايی ‌و قند پيرانشهر با نماد قپیرا در بازار بورس و گروه قند و شکر قرار دارد. بعد عبور از قیمت 5 هزار تومان، حجم های نسبتا بالایی را در این نماد شاهد بودیم و امروز نیز با صف خرید به کار خود پایان داد. هر کد حقیقی به صورت میانگین در این نماد حدود 37 میلیون تومان خرید کرده اند. در این تحلیل از میانین متحرک نمایی 50 روزه نیز استفاده شده است که قیمت بالای این میانگین در حال معامله است.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (سه شنبه 19 فروردین ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، فرآورده‌های غذایی و قند پیرانشهر در مهر ماه با فروش 142 هزار لیتری الکل و 14.6 هزار تنی سایر محصولات درامد 41.3 میلیارد تومانی ساخته است. همچنین در دوره سه ماهه منتهی به مهر 98 قپیرا با فروش 631 هزار لیتری الکل و 38 هزار تنی سایر محصولات درآمد 65 میلیارد تومانی ساخته است.

درآمد مهر ماه قپیرا به 41 میلیارد تومان رسید

قپیرا در مهر ماه درآمد 41 میلیارد تومانی ساخته است که افزایش قابل ملاحظه‌ای نسبت به مرداد و شهریور ماه داشته است. افزایش درآمد مهر ماه به دلیل رشد قابل توجه مقدار فروش رقم خورده است. قپیرا در دو ماه اول سال مالی منتهی به تیر 1399، شکر و تفاله تر به فروش نرسانده که در مهر ماه این دو محصول به سبد فروش قپیرا اضافه شده است.

قپیرا به طور میانگین در سه ماهه اول سال مالی منتهی به تیر ماه 99 درآمد 21.7 میلیارد تومانی ساخته است. این در حالی است که میانگین درآمد قپیرا در سال مالی منتهی به تیر 98 مبلغ 21.8 میلیارد تومان است. بنابراین قپیرا در سه ماه اول سال به طور میانگین 100 میلیون تومان پایینتر از میانگین سال مالی منتهی به تیر 98 داشته است.

افزایش 20 میلیاردی درآمد قپیرا در دوره سه ماهه

قپیرا در دوره سه ماهه منتهی به مهر 98 درآمد تجمیعی 65 میلیارد تومانی ساخته است. این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل، قپیرا درآمد 45 میلیاردی ساخته است. بنابراین درآمد قپیرا 20 میلیارد افزایش یافته است. افزایش 20 میلیاردی درآمد قپیرا به طور عمده به دلیل افزایش نرخ فروش و افزایش قیمت محصولات رقم خورده است.

شناسایی سود 43 تومانی برای هر سهم قپیرا در دوره سه ماهه

قپیرا در دوره سه ماهه منتهی به مهر 98 درآمد 65 میلیارد تومانی ساخته است. با توجه به میانگین 13 درصدی حاشیه سود خالص شرکت، انتظار می‌رود در صورت مالی میان دوره‌ای سه ماهه، سود خالص 8.6 میلیارد تومانی بسازد. بنابراین انتظار می‌رود برای هر سهم در اولین فصل از سال مالی منتهی به تیر 99 سود خالص 432 ریالی برای هر سهم شناسایی نماید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، شرکت فرآورده‌های غذایی و قند پیرانشهر در تیر 98، مقدار 123 هزار و 388 لیتر الکل، 277 تن ویناس، 41 تن تفاله خشک سهمیه کشاورزان و 31 تن شکر سهمیه کشاورزان به فروش رسانده است که از این میزان فروش درآمد یک میلیارد و 300 میلیون تومانی به دست آورده است.

قپیرا در سال مالی منتهی به 31 تیر 98، مقدار سه میلیون و 115 تن الکل، 71هزار و 605 تن شکر و 62 هزار تن سایر محصولات به فروش رسانده است. با توجه به این مقدار فروش، قپیرا در سال مالی منتهی به تیر 98 درآمد 262 میلیارد تومانی ساخته است. مقایسه درآمد در سال مالی منتهی به تیر 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل حاکی از آن است که درآمد قپیرا از 224 میلیارد تومان در سال مالی منتهی به تیر 97 با رشد 37 میلیارد و 863 میلیون تومانی به 261 میلیارد و 731 میلیون تومان در سال مالی منتهی به تیر 98 رسیده است. بنابراین درآمد شرکت در سال مالی اخیر نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 17 درصدی داشته است.

افزایش قیمت محصولات قپیرا

شکر، الکل و تفاله خشک یه محصول اصلی در سبد درآمدی قپیرا به شمار می‌روند. بررسی نزخ فروش شکر در سال مالی 98 نسبت به سال مالی 97 حاکی از افزایش 11 درصدی نرخ فروش شکر است. نرخ فروش الکل نیز با رشد 284 درصدی داشته و تفاله خشک نیز در ای مدت افزایش 80 درصدی را رقم زده است.

افزایش در مقدار فروش الکل و شکر

مقدار فروش الکل قپیرا در سال مالی منتهی به خرداد 98 با رشد 42 درصدی نسبت به یال مالی قبل به سه میلیون و 115 هزار لیتر رسیده است. همچنین مقدار فروش شکر نیز در سال مالی منتهی به تیر ماه 98 با رشد 7 درصدی نسبت ( معادل چهار هزار و 909 تن) سال مالی قبل، به 71 هزار و 605 تن رسیده است. بنابراین مقدار فروش قپیرا در سال مالی منتهی به خرداد 98 نسبت به سال مالی قبل افزایش یافته است.

نکته مثبت در عملکرد یک ساله قپیرا

قپیرا در سال مالی منتهی به تیر 97 با درآمد 224 میلیارد تومانی سود خالص 21 میلیارد و 538 میلیون تومانی ساخته است و برای هر سهم سود 107 تومانی شاسایی کرده است.

در سال مالی جدید، قپیرا درآمد 262 میلیارد تومانی ساخته است که نسبت به سال مالی قبل افزایش 38 میلیارد تومانی داشته است. در سال 97 و 98 عمده افزایش درآمدها به دلیل افزایش نرخ فروش محصولات بوده است اما نکته مثبت افزایش درآمد قپیرا، افزایش مقدار فروش قپیرا است. بنابراین اثر ریالی افزایش درآمدها در این شرکت کمرنگ‌تر بوده و می‌تواند نقطه قوتی برای شرکت به شمار رود. بنابراین می‌توان منتظر صورت مالی جذاب قپیرا برای شناسایی سود قابل توجه در سال مالی منتهی به تیر 98 بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، حسابرس و بازرس قانونی شرکت فرآورده های غذایی و قند پیرانشهر نظر خود را نسبت به گزارش توجیهی هیات مدیره در خصوص افزایش سرمایه ۱۰۰درصدی اعلام کرد.

 شرکت فرآورده های غذایی و قند پیرانشهر اعلام کرد که حسابرس و بازرس قانونی شرکت نظر خود را در مورد گزارش توجیهی هیات مدیره در خصوص افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی اعلام کرده و این افزایش سرمایه را تایید کرد.

«قپیرا» قصد دارد سرمایه خود را از مبلغ ۲۰۰ میلیاردریال به مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال از محل آورده نقدی سهامداران افزایش می دهد. این اقدام به منظور اصلاح وضعیت ساختار مالی شرکت انجام می‌شود.

گفتنی است؛ انجام افزایش سرمایه یاد شده، منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق‌العاده است و در این خصوص اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، عرضه قند و محصولات قندی در سال 97 به دلیل مشکلات آبی در بازار کاهشی بوده است و این امر موجب تلاطم بازار قند و شکر و افزایش قیمت قند و شکر شده است. حتی در اواخر سال 97 به دلیل مشکلات عرضه قیمت شکر با رشد چند برابری در بازار روبرو بوده است. به طور کلی بررسی فروش شرکت‌های قندی نشان از کاهش مقداری فروش طی سال 97 را دارند.

قپیرا در اسفند 97 بالاترین درآمد را در گروه قندی داشته است

بررسی و مقایسه درآمد شرکت‌های قندی در اسفند ماه 97 نشان می‌دهد قپیرا در این ماه 33 میلیارد و 843 میلیون تومان درآمد داشته است که با این میزان از درآمد، بیشترین درآمد را در گروه قند و شکر را به نام خود ثبت کرده است. همچنین قشهد با درآمد 31 میلیارد و 806 میلیون تومانی در جایگاه دوم قرار دارد. اما قشکر و قثابت به ترتیب با درآمدهای یک میلیارد و 267 میلیون تومانی و 880 میلیون تومانی در رده‌های آخر قرار دارند.   

مبلغ فروش گروه قندی کاهش یافت

بررسی میانگین مبلغ فروش اسفند ماه در سال 96 و 97 نشان می‌دهد که میانگین مبلغ فروش گروه قندی از 18 میلیارد و 528 میلیون تومان در اسفند 96 با کاهش  33درصدی به 12 میلیارد و 276 میلیون تومان در اسفند 97 رسیده است. به جز مبلغ فروش قپیرا، قشهد و قمرو مبلغ فروش دیگر قندی‌ها کاهشی بوده است.

درآمد قپیرا در اسفند 97 نسبت به اسفند 96 رشد 43 درصدی داشته است و درآمد قشهد و قمرو به ترتیب رشد 44 درصدی و 40 درصدی را ساخته‌اند. اما مبلغ فروش فشیر، قلرست، قهکمت، قشکر، قثابت در اسفند 97 نسبت به اسفند 96کاهشی بوده است که در این میان بیشترین کاهش مبلغ فروش مربوط به قشیر می‌باشد. مبلغ فروش قشیر در از 38 میلیارد تومان در اسفند 96 به 6 میلیارد تومان در اسفند 97 رسیده است. اما قثابت با کاهش 96 درصدی بیشترین درصد کاهش مبلغ فروش را به خود اختصاص داده است. درآمد قثابت از 22 میلیارد تومان و 893 میلیون تومان در اسفند 96 به 880 میلیون تو.مان در اسفند 97 رسیده است.

کاهش مقدار فروش شرکت‌ها علی‌رغم افزایش نرخ فروش محصولات منجر به کاهش مبلغ فروش شرکتها شده است. در سال جاری شرایط جوی نمناسب منجر به از بین رفتن بخش زیادی از مزارع کشاورزی مربوط به نیشکر و چغندر قند شده است که به کمبود محصولات گروه قندی در سال جاری دامن می‌زند و می‌تواند شرایط را برای فروش گروه قندی نامتعادل کند.

منبع: baeghtesad.com