دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

پارچه‌ها از خزهایی که به عنوان لباس بدوی استفاده می‌شدند، ساخته شدند. الیاف با قلاب زدن یا بافندگی به نمدها تبدیل شدند. این پارچه‌ها علاوه بر پوشاک برای بسته بندی محصولات در کیسه‌ها استفاده می‌شدند. با استفاده از فرآیند بافندگی، برگ‌ها و بعدها حصیرها به سبدهایی برای ذخیره اضافی مواد غذایی تبدیل شدند. با این روش بعضی از غذاها برای وعده‌های غذایی آینده نگهداری می‌شدند و در نتیجه برای جستجو و جمع‌آوری غذا زمان کمتری نیاز بود.

همه این تحولات در بسته بندی، هرقدر هم کوچک و ابتدایی، تاثیر بسیاری بر صنایع مختلف و راحتی جوامع داشتند.  در این مطلب مهم‌ترین و جالب‌ترین تحولات تاریخ بسته بندی را می‌خوانیم.

پیشنهاد: استعلام قیمت و خرید فیلم PVC – تک لایه و دو لایه – قیمت بسیار مناسب

آغاز بسته بندی با مواد و الیاف طبیعی

همانگونه که گفته شد بسته بندی با مواد طبیعی مانند برگ شروع شده است. تخمین زده می‌شود که بسته بندی‌های شیشه‌ای و چوبی حدود 5 هزار سال است که مورد استفاده قرار می‌گیرند. در سال 1823، پیتر دیورند انگلیسی، اولین بسته بندی فلزی ساخته شده از ورق فلز یعنی «قوطی» را به وجود آورد. شروع استفاده از قوطی سه‌تکه دولایه در سال 1900 بود.

کاغذ و مقوا در دهه 1900 به مواد مهم در بسته بندی تبدیل شدند. با اختراع پلاستیک، رفته‌رفته پلاستیک جایگزین کاغذ به عنوان مواد بسته بندی شد.

استفاده عمومی از پلاستیک در بسته بندی پس از جنگ جهانی دوم آغاز شد. پلی اتیلن در سال‌های جنگ به وفور تولید شد و درست بعد از جنگ به ماده‌ای دست‌یافتی در بازار تبدیل شد. پلاستیک در ابتدا جایگزین کاغذ مومی شد که در بسته بندی نان استفاده می‌شد.

رشد بسته بندی های پلاستیکی از دهه 1970 افزایش یافت. با تکنولوژی و شرایط امروز، مواد قبلی با مواد مناسب‌تر و اقتصادی‌تری مانند شیشه، فلز، پلاستیک، کاغذ و مقوا جایگزین شده است. در طی آن سال‌ها بسته بندی فقط برای حمل و نقل و ذخیره‌سازی مورد استفاده قرار می‌گرفت، اما با این مواد جدید، تبلیغ محصول نیز شروع شد. بنابراین امروزه بسته بندی بخشی از سیاست بازاریابی است. چرا که بسته بندی باعث ایجاد تمایز بین کالاهایی می‌شود که در کنار هم روی قفسه‌ها قرار گرفته‌اند.

بسته بندی شیشه‌ای از مصر تا به امروز

بسته بندی شیشه‌ای برای اولین بار در سال 1500 پیش از میلاد مسیح در مصر استفاده شده است. شیشه، که اولین بار از آن به عنوان ظرف استفاده می‌شد، با سنگ آهک ذوب شده، سودا، ماسه و سیلیکات مخلوط می‌شد و به شکل بسته بندی های شیشه‌ای در می‌آمد.

پیشنهاد: استعلام قیمت و خرید فیلم POF – بهترین انتخاب برای بسته بندی مواد غذایی

در حدود سال 1200 پیش از میلاد مسیح، ساخت گلدان و لیوان از شیشه‌های قالب‌ریزی شده شروع شد. پس از اختراع لوله دمیدن در سال 300 پیش از میلاد توسط فنیقیان، تولید شیشه کاملاً شفاف در سال‌های بعد از میلاد مسیح شروع شد. طی هزار سال پس از آن، روش تولید شیشه بهبود و گسترش یافت.

تحولاتی که بیشترین تاثیر را روی بسته بندی شیشه‌ای گذاشت، ثبت اختراع «ماشین تولید شیشه دوار اتوماتیک» در سال 1889 بود. پس از دهه 1970 بسته بندی های شیشه‌ای در محافظت از محصولات با ارزش مورد استفاده قرار گرفتند و امروزه طیف گسترده‌ای از کاربرد را دارند.

رهبری بناپارت در بسته بندی فلزات

از زمان‌های بسیار قدیم بسته بندی های فلزی به شکل جعبه‌های طلا و نقره دیده می‌شد؛ همانگونه که امروزه به شکل آلیاژها و پوشش‌های قوی برای محافظت از بسیاری از محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ورق قلع در 1200 پس از میلاد مسیح در بوهمیا اختراع شد. پس از آن در آغاز قرن چهاردهم میلادی استفاده از قوطی‌های مواد غذایی کنسرو شده شروع شد. این فن‌آوری تا دهه 1600 مثل رازی، مخفی نگه داشته شد و پس از آنکه ویلیام اندروود این فرآیند را به ایالات متحده آمریکا ارسال کرد، با فولاد با کیفیت بهتر و تولید آسان‌تر جایگزین شد.

ایده قرار دادن مواد غذایی به شکل سالم در بسته بندی های فلزی برای اولین بار در سال 1809 شکل گرفت؛ زمانی که ناپلئون بناپارت گفت به هرکس که بتواند روشی برای نگهداری از مواد غذایی ارتش ارائه کند، 12 هزار فرانک جایزه می‌دهد.

نیکلاس آپرت از پاریس این ایده را ارائه داد که کنسرو ساخته و پرداخته شده از قلع توانایی ذخیره مواد غذایی پس از استریل شدن را دارد. یک سال بعد، پیتر دورانت انگلیسی حق اختراع قوطی استوانه‌ای غنی شده با قلع را از آن خود کرد.

اولین جعبه چاپ شده در تاریخ بسته بندی فلزی در سال 1866 در ایالات متحده ساخته شد. تا سال 1910 بود که در فروشگاه‌ها بصورت تجاری قرار گرفت و طرح جعبه فویل آلومینیوم در اوایل سال 1950 توسعه یافت. اولین کنسرو آلومینیومی مواد غذایی در سال 1959 به بازار آمد. جالب است که تا سال 1866 از میخ و چکش برای باز کردن بسته بندی های فلزی استفاده می‌شد.

بعدها بسته بندی با درهای اشکی ساخته شد. در سال 1875 قوطی بازکن اختراع شد. بسته بندی فلزی که مراحل بسیاری را پشت سر گذاشته و خود را به‌روز کرده است، حالا امکانات راحت را برای ساخت ارائه می‌دهد.

پیشنهاد: استعلام قیمت و خرید فیلم استرچ مناسب برای بسته بندی مواد غذایی

پلاستیک – جدیدترین شکل بسته بندی

اولین پلاستیک مصنوعی توسط الکساندر پارکر در سال 1838 تهیه و در نمایشگاه بین‌المللی بزرگ در لندن در سال 1862 به نمایش در آمد. این پلاستیک قرار بود با مواد طبیعی مانند عاج جایگزین شود و «پارکسین» لقب گرفت.

در سال 1849 چارلز گودیر و توماس هنکوک روشی ایجاد کردند که خاصیت چسبندگی پلاستیک طبیعی را از بین برد و خاصیت ارتجاعی را به آن افزود. در سال 1851 لاستیک سخت یا «ایبونیت» تجاری شد.

در سال 1870 به جان وسلی هیات اهل نیویورکر، حق ثبت اختراع برای «سلولوئید» تولید شده در دما و فشار زیاد داده شد که مقدار نیترات کمی نیز داشت. این اختراع اولین پلاستیک تجاری شده است و تا سال 1907 به عنوان تنها پلاستیک باقی ماند، یعنی تا زمانی که لئو هندریک باکلند «بکلیت» را تولید کرد.

اینکه پلاستیک دقیقاً چه چیزی است تا سال 1920 مشخص نبود. تا زمانی که ایده انقلابی هرمان استودینگر مطرح شد. استودینگر ادعا کرد تمام پلاستیک ها، لاستیک و سلولز، پلیمرها یا مولکول‌های کلان هستند. این فرض در ابتدا توسط بسیاری از دانشمندان مورد قبول واقع نشد، اما استودینجر در سال 1953 جایزه نوبل را با همین ایده دریافت کرد.

بسته بندی های پلاستیکی پس از دهه 1950 میلادی به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار گرفت. در اواخر دهه 1970 بخش بسته بندی پلاستیک شروع به رشد کرد.

بسته بندی کاغذ از چین آغاز شد

کاغذ قدیمی‌ترین ماده بسته بندی قابل تغییر شکل است. پوست درخت توت در قرن اول و دوم پیش از میلاد مسیح برای بسته بندی مواد غذایی در چین مورد استفاده قرار گرفت. تکنیک‌های تولید کاغذ طی 1500 سال بعد بهبود یافته و به خاورمیانه منتقل شد.

تکنیک‌های تولید کاغذ به اروپا رسید و در سال 1310 از اروپا به انگلستان و در سال 1609 به آمریکا رسید. در سال 1817، یعنی 200 سال پس از چین، اولین جعبه مقوایی تجاری و در سال 1850 مقوای راه‌راه اختراع شد. این مقوا جایگزین جعبه‌های چوبی در تجارت شد. قرن بیستم روشن‌ترین دوران برای کاغذ و مقوا بود.

سخن پایانی

بسته بندی برای رسیدن به این حد از زیبایی و کابردی بودن مسیری طولانی طی کرده است: از زمان استفاده از برگ و میوه‌ها به عنوان ظروف گرفته تا رسیدن به دوران بسته بندی شیشه‌ای و چوبی و بعدتر رسیدن به عصر فلز در صنایع بسته بندی. نقش ناپلئون بناپارت در تولید کنسرو غیرقابل چشم پوشی است؛ تصور کنید اگر ناپلئون چنین درخواستی نداده بود، صنعت کنسروسازی الان در چه مرحله‌ای قرار داشت؟

با وجود سال‌ها استفاده از مواد مختلف برای بسته بندی هنوز راهی طولانی پیش رو است. امروزه مصرف‌کنندگان ترجیح می‌دهند از محصولات سبزتر استفاده کنند. محصولاتی که آسیبی به محیط زیست وارد نکنند. شرکت‌های مختلفی برای استفاده از مواد بازیافتی در صنعت بسته‌بندی دست به تحقیقات گسترده زده‌اند و در خیلی از موارد هم موفق بوده‌اند. باید منتظر ماند و دید که این صنعت در آینده به چه مسیری پیش می‌رود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت فولاد مبارکه در 75 کیلومتری جنوب غربی شهر اصفهان، در زمینی به وسعت 35 کیلومتر مربع (17 کیلومتر مربع سالن تولید) استقرار یافته است و دارای ظرفیت تولید سالانه 10.3 میلیون تن (پایان سال 97) می باشد. این شرکت توانایی تولید انواع محصولات تختال، کلاف گرم و سرد، کلاف قلع اندود، کلاف گالوانیزه و رنگی را دارد.

ترکیب سهامداران شرکت

نگاهی به وضعیت بنیادی شرکت فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)

میزان سهام شناور فولاد برابر 31.78 درصد از کل شرکت می باشد که با توجه به میزان سرمایه شرکت این مقدار قابل توجه می باشد. به عبارتی دیگر از 130,000 میلیون سهم، 41,000 میلیون سهم توسط سهامدار خرد در بازار سهام مورد داد و ستد قرار می گیرد.

بررسی صورت های مالی 6 ماهه سال 1398

مجموع درآمدهای عملیاتی شرکت فولاد مبارکه برابر 20,033 میلیارد تومان می باشد که نسبت به دوره مشابه سال قبل، حدود 104 درصد افزایش یافته است.

درآمد حاصل از فروش داخلی محصولات معادل 16,678 میلیارد تومان می باشد که نسبت به دوره مشابه سال قبل 105 درصد افزایش یافته است.

درآمد حاصل از صادرات محصولات معادل 3,354 میلیارد تومان می باشد که نسبت به مدت مشابه سال قبل، به میزان 102 درصد افزایش یافته است. دلیل اصلی این تغییر ناشی از افزایش نرخ تسعیر ارز (افزایش نرخ تسعیر دلار از 4527 به 10848 تومان) بوده است.

لازم به توضیح است که در دوره شش ماهه اول سال جاری، 753 هزار تن محصولات شرکت صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 13 درصد افزایش یافته است.

بهای تمام شده کالای فروش رفته در دوره 6 ماهه منتهی به سال1398 برابر 9,649 میلیارد تومان است که نسبت به دوره مشابه سال قبل حدود 85 درصد افزایش یافته است. دلیل اصلی این افزایش عمدتا ناشی از افزایش نرخ مواد اولیه (سنگ آهن و گندله) بوده است.

هزینه های فروش، اداری و عمومی 504 میلیارد تومان است که نسبت به مدت مشابه سال قبل به میزان 1744 میلیارد تومان (53 درصد) افزایش یافته است.

هزینه های مالی فولاد معادل 673 میلیارد تومان است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 27 درصد افزایش یافته است.

در نهایت سود خالص شرکت برابر 8143 میلیارد تومان (به ازای هر سهم62  تومان) می باشد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 91 درصدی یافته است.

مقایسه مقادیر تولید طی دوره شش ماهه اول سال 1398 با مجموع تولیدات کشور

نام محصول تولید شش ماهه اول 1398 (تن) مجموع تولیدات کشور (تن) سهم از کل تولید کشور
گندله 4,543,668 20,962,619 22 درصد
آهن اسفنجی 5,046,000 13,364,366 38 درصد
شمش فولادی (تختال) 4,726,982 10,766,214 درصد

شرکت فولاد در زمینه تولید شمش فولادی در بین محصولات خود بیشترین سهم بازار را دارد.

ظرفیت اسمی محصولات تولیدی فولاد مبارکه

نام محصول ظرفیت اسمی تولید
تختال 8,800,000
کلاف گرم 6,750,000
کلاف سرد 1,700,000
کلاف قلع اندود 110,000
کلاف گالوانیزه 200,000
کلاف رنگی 135,000

بیشترین ظرفیت اسمی محصولات فولاد مربوط به شمش فولادی(تختال ) می باشد. شرکت در شش ماهه سال جاری 53 درصد ظرفیت اسمی خود را تولید کرده است . با ادامه روند تولید شرکت به اندازه شش ماهه سال جاری، شرکت توانایی تولید به اندازه تمام ظرفیت اسمی خود را دارد که رقم خوبی است. لازم بالذکر است شرکت های تولیدی معمولا 85 درصد ظرفیت اسمی خود را تولید می کنند.

سبد سرمایه گذاری شرکت فولاد مبارکه

سرمایه گذاری در شرکت های فرعی درصد سرمایه گذاری سرمایه گذاری در شرکت های وابسته درصد سرمایه گذاری
شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن وفلزات 40.87 شرکت معدنی و صنعتی گل و گهر 10.08
شرکت فولاد هرمزگان جنوب 96.15 شرکت معدنی وصنعتی چادرملو 10.44
شرکت ورق خودرو چهارمحال بختیاری 93.07 شرکت نوین الکترود اردکان 37.50
شرکت فولاد امیر کبیرکاشان 52.57 شرکت تامین وتوسعه زیر ساخت شرق کشور 36.50
شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد 35.23 شرکت تامین ماشین آلات ساختمانی ونصب 37.68
شرکت فولاد متیل 52.73 سرمایه گذاری در سایر شرکت ها  
شرکت صنعتی فولاد سنگ مبارکه اصفهان 98.87 شرکت گروه توسعه هنر ایران 0.47
شرکت بین المللی سیستم ها واتوماسیون 74.99 سهامی بورس کالای ایران 0.67
شرکت تارا استیل 100.00 شرکت خدمات بهداشتی صنایع اصفهان 0.88
شرکت فولاد سفید دشت 64.99 شرکت مترو اصفهان 10.00
شرکت مهندسی فولاد مبارکه 99.00 شرکت تامین آب اصفهان 14.29
شرکت فرهنگی ورزشی فولاد مبارکه 95.00 شرکت فناوری و پژوهش سهند آهن فولاد 15.00
شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان 99.99 مجتمع فولاد زاگرس اندیمشک 25.00
شرکت تدارک فولاد مبارکه 99.60 شرکت بورس انرژی 0.004
شرکت سنگ و اهن فولاد سنگان 99.60    
شرکت فرهنگی سپاهان نوین 95.00    

شرکت فولاد مبارکه با توجه به تکمیل زنجیره تامین خود، جهت افزایش سهم بازار و تامین مواد اولیه آسان اقدام به سرمایه گذاری در شرکت های تامین کننده مواد اولیه و فعال در حوزه تولیدی خود نموده است.

نرخ فروش محصولات شرکت فولاد مبارکه

نگاهی به وضعیت بنیادی شرکت فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)

توضیحات: واحد به میلیارد تومان می باشد.

نرخ فروش محصولات فولاد در سال 1398 نسبت به سال گذشته روند رو به رشد و با ثباتی داشته است. همچنین از تیر ماه سال   1398 نرخ فروش محصولات سرد، پوشش دار و گرم نسبت به ماه های گذشته به طور نسبی افزایش یافته است.

تولیدات فولاد مبارکه به تفکیک محصولات

نگاهی به وضعیت بنیادی شرکت فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)

توضیحات: واحد بر حسب هزار تن می باشد.

روند تولید محصولات فولاد نسبت به فصول مختلف سال گذشته به طور نسبی افزایش یافته است. با توجه به تحریم های ظالمانه و تنگناهای موجود در تامین الکترود گرافیتی و ذخیره گیری مناسب شرکت جهت تامین مواد اولیه این مقدار نسبت به سال گذشته بهبود یافته است.

درآمد عملیاتی و بهای تمام شده

نگاهی به وضعیت بنیادی شرکت فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)

درآمدهای عملیاتی شرکت با توجه به افزایش نرخ فروش و بهبود تولیدات شرکت نسبت به سال های گذشته روند رو به رشدی را در پیش داشته است که سبب سود 62 تومانی شرکت در شش ماهه سال 1398 شده است که نسبت به دوره مشابه سال گذشته افزایش 91 درصدی یافته است. گزارش های مهر ماه، آبان ماه و آذر ماه نشان می دهد که شرکت توانایی براورد سود ناخالص پیش بینی شده سال 98 خود را دارد و حتی انتظار می رود نسبت به پیش بینی خود درآمد وسود ناخالص بیشتری را بسازد.

نکات کلیدی در صورت های مالی در دوره شش ماه 1398

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در اواخر روز گذشته در  پی انفجار مهیبی که در یکی از انبارهای نگه داری مواد محترقه در یکی از بنادر بیروت، پایتخت لبنان، رخ داد بازارهای مالی سراسر دنیا با رشد چشمگیری مواجه شدند به گونه ای که در پی این حادثه در اواخر شب گذشته سد مقاومتی طلا شکسته شد و این فلز گران بها به بالاتر از 2 هزار دلار در هر اونس صعود کرد.

پس از انفجار مهیب روز گذشته در بیروت اولین بازاری که به این حادثه واکنش نشان داد بازار طلا بود چراکه در حال حاضر طلا به عنوان سرمایه امن یکی از پرتقاضاترین سرمایه ها در دنیا به حساب می آید و با گسترش ناامنی ها سرعت رشد قیمت این فلز گران بها نیز شتاب بیشتری می گیرد.

روند افزایشی قیمت طلا در بازارهای جهانی که همزمان با حادثه بیروت آغاز شده بود تاکنون ادامه داشته است به گونه ای که قیمت این فلز گران بها که در ابتدای امروز 2 هزار و 15 دلار در هر اونس اعلام شده بود در حال حاضر به 2 هزار و 24 دلار در هر اونس افزایش یافته است.

پس از بازار طلا بازار نفت بیشترین تاثیر پذیری را از انفجار روز گذشته در بیروت داشته است به گونه ای که هر بشکه نفت برنت که طی چند هفته اخیر در صعود به کانال جدید ناتوان بوده است در شب گذشته در آستانه ورود به کانال 45 دلاری قرار گرفت و رشد 0.5 درصدی را تجربه کرده است؛ این طلای سیاه از شب گذشته تاکنون توانسته است در کانال 44 دلاری باقی بماند و حتی یک سنت نیز افزایش قیمت را تجربه کرده است و به قیمت بشکه ای 44 دلار و 36 سنت رسیده است.

در مقابل نفت برنت، نفت وست تگزاس آمریکا نتوانست افزایش قیمت خود را حفظ کند و پس از حادثه که به قیمت بشکه ای 41 دلار و 61 سنت صعود کرده بود در صبح امروز با ریزش چند سنتی مواجه شده است و قیمت آن به بشکه 41 دلار و 58 سنت رسیده است.

اما بورس های جهانی واکنش های متفاوتی به انفجار روز گذشته در بیروت نشان دادند به گونه ای که ارزش سهام شرکت های بورسی در کانادا و تورنتو پایتخت این کشور رشد چشمگیر 2 تا 3 درصدی را در پی وقوع این حادثه تجربه کردند؛ معاون رئیس جمهور این کشور در مورد علت این حادثه گفت: هنوز علت این حادثه به درستی روشن نشده است اما به روشنی می توان به درستی این گفته که “انفجار روز گذشته بیروت بازارهای مالی دنیا را دگرگون کرده است” پی برد.

در مقابل بورس کانادا بورس های آسیا و اروپایی نسبت به روز گذشته ریزش ناچیزی را تجربه کردند به گونه ای که شاخص بورس هنگ‌کنگ در صبح امروز با افتی 0٫1 درصدی شروع به کار کرد و شاخص نیکی ژاپن نیز 0٫3 درصد نسبت به روز معاملاتی قبل افت داشت.

در گروه فلزات اساسی اما مس، آلومینیوم و قلع بدون تغییر خاصی نسبت به روز گذشته معامله شدند. این فلزات با توجه به بهبود روند صنایع سنگین در مقایسه با ماه‌های نخست شیوع کرونا در مدار صعود قرار گرفته‌اند اما با اوج گیری مجدد کرونا اقبال به این فلزات نیز کمتر شده است.

اما در این بین که بازارهای مالی دنیا از حادثه روز گذشته در لبنان دوباره جان گرفتند اقتصاد این کشور با بحران مالی دیگری مواجه شده است و پس از پاندمی کرونا که ارزش پول ملی لبنان بیش از 90 درصد از سپتامبر گذشته تاکنون کاهش پیدا کرده بود حال انفجار مهیب روز گذشته بیروت ضربه سخت دیگری بر پیکره اقتصاد این کشور خواهد زد و این سوال را در ذهن ایجاد می کند که از این پس لبنان که کشوری وابسته به واردات است و تمام کالاهای حیاتی خود را وارد می کند با بندر نابود شده چگونه می خواهد این کار را انجام دهد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت مارگارین درخصوص اخذ گواهی پایان کار زمین ها پس از گذشت 66 سال با پرداخت 9.39 میلیارد تومان به شهرداری توضیح داد و با توقف نماد روبرو شد.

براین اساس، “غمارگ” اعلام کرد: پیرو اطلاع رسانی صورت گرفته در مجمع عادی 27 فروردین صاحبان سهام و موارد مندرج در بند 2-1-8 گزارش فعالیت هیات مدیره برای سال مالی منتهی به آذر سال 98، پس از تلاش ها و مذاکرات متعدد و نهایتاً توافق صورت گرفته با شهرداری با پرداخت مبلغ حدوداً 8.9 میلیارد تومان در ازای حقوق مکتسبه و مبلغ حدوداً 490 میلیون تومان بابت کارشناسی استحکام بنا مجموعاً به مبلغ 9.39 میلیارد تومان، گواهی بلامانع (پایان کار) جهت کلیه مستحدثات موجود در این شرکت پس از گذشت 66 سال صادر شد.

اهم حقوق مکتسبه:

1. پرونده ماده 100 با موضوع قلع 8202 متر انبار صنعتی شرکت بدون تخریب و پرداخت جریمه به نفع شرکت مارگارین مختومه شد.

2. موقعیت تجاری ساختمان تحت اجاره بانک تجارت (که رای ماده 100 داشته) تثبیت و رای ماده 100 لغو شد.

3. اجازه ساخت 6000 متر بنای صنعتی برای شرکت مارگارین بدون محدودیت در جانمایی و مهلت صادر شد.

4. 1465 متر مربع موقعیت بنای تجاری جنب محل شرکت در جاده ورامین به نفع این شرکت اخذ و تثبیت شد.

5. متعاقب اجرای توافقات انجام شده، گواهی بلامانع جهت کلیه مستحدثات موجود در کارخانه مارگارین صادر شد و از این پس شرکت جهت اخذ پروانه ساخت، نوسازی و … مشکلی و معضلی نخواهد داشت.

با توجه به حقوق مکتسبه فوق مبلغ 9.39 میلیارد تومان به بهای تمام شده دارایی های ثابت این شرکت منظور شده و لذا تاثیری بر سود و زیان نداشته است. مضافاً در ازای پرداخت مبلغ مزبور، بدهی های سنواتی این شرکت با شهرداری موضوع دریافت پایان کار مستحدثات به شرح فوق تعیین تکلیف شد.

ضمناً با توجه به اهمیت موضوع، فرآیند دریافت گواهی مزبور مستلزم طی مراحل مختلف اداری و تایید توسط شهرداری کل منطقه بوده و وصول نهایی گواهی بلامانع توسط این شرکت نیز منوط به پرداخت مبلغ هزینه کارشناسی استحکام بنا بوده است که پس از طی مراحل و پرداخت هزینه کارشناسی، گواهی مزبور واصل شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

قیمت فلزات اساسی در بازار بورس لندن منتشر شد. قیمت‌هایی که در این بازار عرضه می‌شود به عنوان مبنای قیمت در بازارهای جهانی است.

آخرین قیمت‌ها در بازار بورس لندن (LME) به این شرح است:

فلز (تن)  قیمت(دلار)
آلومینیوم  1582
مس  5985.5
روی  2057
نیکل 12709
سرب 1778
قلع 16990
آلیاژ آلومینیوم 1214
ناساک 1190
کبالت  28500
طلا  1765.3
نقره 17.81
فولاد قراضه  263
فولاد مفتول 421.5

بررسی گراف قیمتی فلز آلومینیوم نشان می‌دهد قیمت این فلز در یک ماه گذشته با نوسان اما کاملا افزایشی بوده به طوری که از 1486 دلار در هر تن به 1582 دلار رسیده است،‌بیشترین قیمت این فلز در یک ماه گذشته 1613.5 دلار ثبت شده است.

بررسی گراف قیمتی فلز مس نشان می‌دهد قیمت این نوع فلز در یک ماه گذشته کاملا افزایشی بوده و از 5341.5 دلار به 5985.5 دلار در هر تن رشد کرده است.

فلز روی هم در یک ماه گذشته روند افزایشی اما پرنوسانی را تجربه کرده است. به طوری که از 1975 دلار به 2057 دلار افزایش یافته است.

گزارش‌هایی از بازگشت دوباره شرکت‌ها به فعالیت عاملی برای تقاضا شده و قیمت فلزات اساسی را در بازارهای جهانی رشد داده است.

در یک ماه گذشته برخی خبرها از فروکش تب کرونا باعث شد شرکت‌های بزرگ به ویژه در چین فعالیت خود را از سر بگیرند.

روز گذشته تصاویر ماهواره‌ای حاکی از ترافیک بزرگ در شهرهایی مانند پکن و مسکو بود که کارشناسان آن را نشانه‌ای برای فعالیت دوباره شرکت‌ها و افزایش تقاضا مطرح  می‌کردند که قیمت نفت را نیز افزایش داده بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

با توجه به مشکلات بوجود آمده در خصوص لغو معاملات بورس کالای هفته گذشته محصولات فولاد مبارکه در بورس کالا به دلیل آنچه که تحت عنوان عرضه محدود و رقابت بالا که منجر به افزایش قیمت پایانی خرید شده بود عنوان شد، شرکت فولاد مبارکه در اطلاعیه عرضه فردای بورس کالا حجم عرضه محصولات را به طرز محسوسی افزایش داده است. اتفاقی که می‌تواند فروش بالای هزار میلیارد تومانی را برای «فولاد» در یک روز به همراه داشته باشد. روز 1000 میلیارد تومانی «فولاد» | بورس کالا محرک سهام فولاد مبارکه؟

به گزارش رادیو سهام، شرکت فولاد مبارکه در اطلاعیه‌ای خبر از عرضه محصولات خود در معاملات روز دوشنبه بورس کالا داد که افزایش معنادار حجم عرضه با توجه به ابطال معاملات هفته گذشته و به منظور رقابت‌پذیری بیشتر برای عدم جهش قیمت‌ها از نکات مهم این اطلاعیه به شمار می‌آید. بر این اساس نزدیک به 128 هزار تن از دو محصول ورق گرم، 14500 تن ورق سرد ، 5700 تن ورق گالوانیزه و 1600 تن ورق قلع اندود داده قرار است در معاملات امروز بورس کالا توسط شرکت فولاد مبارکه با تاریخ تحویل اردیبهشت 99 عرضه شود.

قیمت پایه این محصولات یکی از نکات جالب توجه این اطلاعیه است. بر این اساس قیمت پایه ورق گرم در محدوده 6 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم و قیمت پایه ورق سرد در محدوده 6800 تومان به ازای هر کیلوگرم تعیین شده است. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که امروز در بازار آزاد شاهد فروش شمش فولادی در محدوده قیمتی 6 هزار تومان در شهرهای اصفهان، یزد، قزوین، ساوه، سمنان و قم بودیم و به این ترتیب می‌توان گفت قیمت‌های عرضه ورق‌های گرم و سرد فولادی توسط شرکت فولاد مبارکه با توجه به قیمت‌های فعلی بازار آزاد نوعی حراج محسوب می‌شود و به همین دلیل انتظار می‌رود رقابت سنگین برای خرید در معاملات فردای بورس کالای این محصولات شکل بگیرد.

از سوی دیگر با لغو معاملات امروز بورس کالای شمش فولادی در رینگ صنعتی، بار دیگر نگرانی‌ها در خصوص احتمال لغو مجدد معاملات روز دوشنبه نیز وجود دارد. اما این حرکت می‌تواند تبعات منفی زیادی در خصوص زیر سوال رفتن ساختار بازار و قوت گرفتن گمانه‌زنی‌ها در مورد نفوذ برخی از دلالان و افراد سودجو به همراه داشته باشد.

با توجه به میزان عرضه و قیمت‌های پایه درنظر گرفته شده برای محصولات فولاد مبارکه در بورس کالا و احتمال بالای شکل‌گیری رقابت خرید و افزایش قیمت‌های پایانی، رشد 10 درصدی قیمت‌های پایانی نسبت به قیمت‌های پایه نیز می‌تواند فروش محصولات فولاد مبارکه در روز دوشنبه را در بورس کالا از مرز هزار میلیارد تومان عبور دهد. البته ذکر این نکته لازم است که این فروش سلف با تاریخ تحویل اردیبهشت سال 99 خواهد بود و در صورت‌های مالی امسال شرکت منعکس نخواهد شد اما روند رو به رشد قیمت‌ها با اوج‌گیری مجدد نرخ دلار در بازار آزاد و انتظار تورمی شکل گرفته بین فعالان اقتصادی  می‌تواند در تخمین چشم‌انداز فروش و سودآوری سال آینده شرکت فولاد مبارکه تاثیر محسوسی داشته باشد که احتمالا محرک قیمت سهام این شرکت در بازار سهام خواهد بود.

از سوی دیگر آمار منتشر شده در معاملات روز یکشنبه (دیروز) بورس تهران نشان می‌دهد که گروه فلزات اساسی بیشترین خالص خرید حقیقی‌ها با سهم 112 میلیارد تومانی را در اختیار داشته و سهام شرکت فولاد مبارکه از این حیث برترین سهم بورسی با تغییر مالکیت 47 میلیارد تومانی حقوقی به حقیقی بوده است که نشان دهنده قرارگیری این سهم و صنعت در کانون توجهات سرمایه‌گذاران خرد است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،

«سرگئی لاوروف» در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی روسیه ۲۴ گفت: آمریکا می‌خواهد از میادین نفتی سوریه محافظت کند تا دولت سوریه نتواند به این میادین دست یابد.
رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه به اطلاعات منتشر شده از سوی وزارت دفاع روسیه در مورد قاچاق نفت سوریه اشاره کرد و افزود: نفت سوریه به صورت قاچاق از این کشور خارج می‌شود و با درآمد حاصل از فروش آن، آمریکا از گروه‌های مسلح وفادار به خود حمایت می‌کند.

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه نیز با تکرار اطلاعاتی که وزارت دفاع این کشور هفته گذشته آنها را افشا کرد، گفت: ایالات متحده آمریکا به صورت غیرقانونی از میادین نفتی در شمال شرق سوریه ماهانه بیش از ۳۰ میلیون دلار نفت استخراج می‌کند.

وی با بیان این مطلب افزود: آمریکا نفت سوریه را با نقض تحریم‌های خود به صورت قاچاق از سوریه خارج می‌کند و قصد ندارد این مناطق سوریه را در آینده نزدیک ترک کند.
به گفته وی، اقدامات نظامیان آمریکایی در مورد میادین نفتی شمال شرق سوریه غیرقانونی است.
زاخارووا گفت: برای یک جامعه پیشرفته نمی‌تواند این سوال مطرح نشود که یک کشور متمدن که به صورت نامحدود خود را به ارزش‌های دمکراتیک و اقدامات بین‌المللی پایبند می‌خواند نفت مناطق شمال شرق سوریه را که کشور مستقل است را کشور دیگری استخراج کند و اقدامات تبهکارانه خود را تحت پوشش مبارزه با داعش ادامه دهد.

وی ادامه داد: بر اساس اظهارات مقام‌های ائتلاف آمریکایی گروه داعش در ماه مارس سال جاری به صورت کامل قلع و قمع شده است بنابراین مواضع آمریکا در این مورد با واقعیت مطابقت ندارد.

وزارت دفاع روسیه هفته گذشته تصاویر ماهواره‌ای از برخی مناطق سوریه منتشر کرد که نشان می‌داد، نیروهای آمریکایی چتر امنیتی برای قاچاق نفت سوریه ایجاد کرده‌اند و با وجود تحریم نفت این کشور از سوی آمریکا، با راهزنی بین‌المللی، ماهانه حدود ۳۰ میلیون دلار به جیب می‌زنند.

«ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه این اطلاعات را در واکنش به اظهارات «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا و رئیس پنتاگون که بر لزوم ماندن تعدادی از سربازان آمریکایی در شرق سوریه برای حفاظت از میادین نفتی از دست گروه تروریستی داعش سخن گفته بود، منتشر کرد.

وی افزود: درقوانین بین‌المللی و حتی قوانین داخلی آمریکا هم حقی به سربازان آمریکایی برای محافظت و دفاع از ذخایر هیدروکربنی سوریه در مقابل ملت و دولت این کشور داده نشده است بنابراین کاری که امروز سربازان آمریکایی در سوریه انجام می‌دهند چیزی جز تصرف میادین نفتی مردم سوریه در شرق این کشور نیست و به عبارت ساده راهزنی بین‌المللی در سطح دولتی است.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه پشت پرده اظهارات رئیس پنتاگون درباره آزادی و مبارزه با تروریسم در سوریه را موضوع دیگری دانست و گفت: با توجه به تصاویر بخش اطلاعات فضایی وزارت دفاع روسیه، نفت سوریه پیش و بعد از شکست داعش در منطقه مورد اشاره، تحت نظارت آمریکایی‌ها توسط کامیون‌های حامل سوخت، به خارج از سوریه ارسال می‌شود؛ آن هم در دوره‌ای که واشنگتن مجازات‌هایی را برای عرضه فرآورده‌های نفتی سوریه توسط هر کسی را در نظر گرفته است.

کوناشنکوف در ادامه به واکنش سریع نیروهای ویژه و پرنده‌های آمریکا برای محافظت از این کریدور ایجاد شده برای انتقال نفت از سوریه به خارج اشاره کردو گفت: ما می‌دانیم که دور زدن تمامی مجازات‌های آمریکا توسط شرکت‌های پیشرو غربی با نام‌هایی تحت عنوان بخش خودمختار شرق سوریه در جریان است و درآمد حاصل از آن به حساب آمریکایی‌ها سرازیر می‌شود.

وی با محاسبه سرانگشتی قیمت نفت اظهار داشت: اگر هر بشکه نفت سوریه را ۳۸ دلار درنظر بگیریم، درآمد ماهانه این «تجارت خصوصی» از خدمات عمومی ایالات متحده بیش از ۳۰ میلیون دلار می‌شود ضمن اینکه این جریان مالی بدون کنترل و مالیات در جریان است بنابراین طبیعی است که پنتاگون برای همیشه آماده حفاظت از مناطق اسرار آمیز در سوریه باشد.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس امروز، محمد هادی حمیدی کارشناس بازار سرمایه،به گزارش عرضه های بورس کالا پرداخته است.

مس مفتول ملی صنایع مس ایران

مقدار تقاضا: ۴۸۰ تن ،مقدار معامله: ۱۸۰ تن ،قیمت پایه: ۷۲۹۳۲۸ ریال (%۱+)، بالاترین قیمت: ۷۲۹۳۲۸ ریال، قیمت پایانی موزون: ۷۲۹۳۲۸ ریال، ارزش معامله: ۱۳۱۲۷۹ میلیون ریال، تاریخ تحویل: ۹۸.۳.۴

مس کاتد ملی صنایع مس ایران

مقدار تقاضا: ۴۹۶۰ تن ،مقدار معامله: ۳۰۰۰ تن، قیمت پایه: ۶۱۴۸۶۳ ریال (%۳+) ،بالاترین قیمت: ۷۱۲۵۵۵ ریال ،قیمت پایانی موزون: ۷۰۸۹۴۵ ریال ،ارزش معامله: ۲۱۲۶۸۳۴ میلیون ریال

تاریخ تحویل: ۹۸.۳.۱

شمش ایرالکو

مقدار تقاضا: ۳۴۰۰ تن ،مقدار معامله: ۱۵۰۰ تن ،قیمت پایه: ۲۰۲۳۱۳ ریال (%۶+) ،بالاترین قیمت: ۲۴۵۱۱۹ ریال ،قیمت پایانی موزون: ۲۴۴۸۸۸ ریال ،ارزش معامله: ۳۶۷۳۳۲ میلیون ریال، تاریخ تحویل: ۹۸.۳.۱

بیلت ایرالکو

مقدار تقاضا: ۸۸۰ تن ،مقدار معامله: ۵۰۰ تن ،قیمت پایه: ۲۰۲۹۳۲ ریال ،بالاترین قیمت: ۲۵۱۳۰۹ ریال ،قیمت پایانی موزون: ۲۴۹۷۰۸ ریال ،ارزش معامله: ۱۲۴۸۵۴ میلیون ریال ،تاریخ تحویل: ۹۸.۳.۱

شمش فولاد خوزستان

مقدار تقاضا: ۵۸۰۰۰ تن ،مقدار معامله: ۳۰۰۰۰ تن ،قیمت پایه: ۳۵۰۵۲ ریال (%۵+) ،بالاترین قیمت: ۴۲۵۷۷ ریال ،قیمت پایانی موزون: ۴۰۸۷۶ ریال ،ارزش معامله: ۱۲۲۶۲۸۰ میلیون ریال ، تاریخ تحویل: ۹۸.۳.۲۷

شمش فولاد کاوه جنوب کیش

مقدار تقاضا: ۲۲۰۰۰ تن ،مقدار معامله: ۱۰۰۰۰ تن ،قیمت پایه: ۳۵۰۵۲ ریال (%۵+) ،بالاترین قیمت: ۳۹۸۱۹ ریال ،قیمت پایانی موزون: ۳۹۱۷۴ ریال ،ارزش معامله: ۳۹۱۷۴۰ میلیون ریال ، تاریخ تحویل: ۹۸.۳.۶

شمش آهن و فولاد ارفع

مقدار تقاضا: ۵۵۰۰۰ تن ،مقدار معامله: ۱۶۰۰۰ تن ،قیمت پایه: ۳۵۰۵۲ ریال (%۶+) ،بالاترین قیمت: ۴۱۵۵۹ ریال ،قیمت پایانی موزون: ۴۰۵۷۵ ریال ،ارزش معامله: ۶۴۹۲۱۱ میلیون ریال ، تاریخ تحویل: ۹۸.۳.۲۵ و ۹۸.۳.۲۹

شمش معدنی و صنعتی چادرملو

مقدار تقاضا: ۴۵۰۰۰ تن ،مقدار معامله: ۲۰۰۰۰ تن،قیمت پایه: ۳۳۸۷۸ ریال ،بالاترین قیمت: ۴۲۱۲۵ ریال،قیمت پایانی موزون: ۴۱۴۸۷ ریال ،ارزش معامله: ۸۲۹۷۴۰ میلیون ریال، تاریخ تحویل: ۹۸.۳.۱۰

سبد میلگرد فولاد خراسان

مقدار تقاضا: ۲۵۴۱۰ تن ،مقدار معامله: ۵۰۶۰ تن ،قیمت پایه: ۳۹۳۸۴ ریال (%۵+)، بالاترین قیمت: ۴۳۸۹۹ ریال ،قیمت پایانی موزون: ۴۳۷۱۷ ریال ،ارزش معامله: ۲۲۱۲۱۰ میلیون ریال ،تاریخ تحویل: ۹۸.۳.۱۲

ورق گرم فولاد مبارکه اصفهان

مقدار تقاضا: ۱۰۸۴۶۰ تن ،مقدار معامله: ۹۱۷۴۰ تن،قیمت پایه: ۴۸۹۳۳ ریال (%۶+) ،بالاترین قیمت: ۵۸۹۲۰ ریال ،قیمت پایانی موزون: ۵۵۷۰۱ ریال ،ارزش معامله: ۵۱۱۰۰۲۸ میلیون ریال ، تاریخ تحویل: ۹۸.۴.۳۱

ورق سرد فولاد مبارکه اصفهان

مقدار تقاضا: ۱۸۷۰۰ تن ،مقدار معامله: ۱۶۰۰۰ تن،قیمت پایه: ۵۶۲۶۵ ریال ،بالاترین قیمت: ۶۱۹۹۹ ریال، قیمت پایانی موزون: ۶۰۰۱۷ ریال ،ارزش معامله: ۹۶۰۲۷۲ میلیون ریال ،تاریخ تحویل: ۹۸.۵.۲۷

ورق گالوانیزه فولاد مبارکه اصفهان

مقدار تقاضا: ۵۹۰۰ تن ،مقدار معامله: ۴۳۰۰ تن ،قیمت پایه: ۷۵۶۵۵ ریال ،بالاترین قیمت: ۱۱۶۹۹۹ ریال ،قیمت پایانی موزون: ۱۱۳۷۱۹ ریال ،ارزش معامله: ۴۸۸۹۹۳ میلیون ریال ،تاریخ تحویل: ۹۸.۵.۲۷

ورق قلع اندود فولاد مبارکه اصفهان

مقدار تقاضا: ۳۸۵۰ تن ،مقدار معامله: ۳۲۰۰ تن ،قیمت پایه: ۱۰۱۵۶۲ ریال ،بالاترین قیمت: ۱۶۶۰۰۹ ریال ،قیمت پایانی موزون: ۱۵۴۶۵۰ ریال ،ارزش معامله: ۴۹۴۸۸۱ میلیون ریال ،تاریخ تحویل: ۹۸.۵.۲۹

سبد مخلوط ذوب آهن اصفهان

مقدار تقاضا: ۱۰۳۲۹۰ تن ،مقدار معامله: ۲۲۰۰۰ تن ،قیمت پایه: ۳۸۷۹۳ ریال (%۵+) ،بالاترین قیمت: ۴۲۷۲۱ ریال ،قیمت پایانی موزون: ۴۲۳۷۰ ریال ،ارزش معامله: ۹۳۲۱۴۵ میلیون ریال ، تاریخ تحویل: ۹۸.۳.۳۱

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی بورس کالای ایران، 3 هزار تن سلاپس واکس، 14 هزار و 600 تن قیر، 5 هزار و200 تن گوگرد و 30 هزار تن لوب کات نیز در تالار مذکور عرضه می‌شود.

این گزارش حاکی است، 30 هزار تن شمش بلوم، 250 تن شمش روی، 5 هزار تن کنسانتره سنگ آهن و 268 هزار و 420 تن انواع ورق های گرم، سرد، گالوانیزه و قلع اندود نیز در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران عرضه می شود.

تالار صادراتی بورس کالای ایران در این روز شاهد عرضه 33 هزار و 550 تن قیر و 18 هزار تن گوگرد است.

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران نیز عرضه 13 کیلوگرم زعفران رشته ای را تجربه می‌کند.

منبع: farsnews.com

به گزارش سیگنال به نقل از سنا، قیمت آلومینیوم با رشد ۰.۴ درصدی به هر تن یک هزار و ۹۱۲ دلار معامله شد و قیمت هر تن مس در این بازار با رشد ۱.۶ درصدی به هر تن ۶ هزارو ۴۷۵ دلار رسید.

قیمت هر تن سرب در این بازار با رشد ۰.۰۹ درصدی به هر تن دو هزار و ۱۵ دلار رسید و قیمت نیکل با افزایش ۰.۹ درصدی به هر تن ۱۲ هزار و ۹۹۵ دلار معامله شد.

در این بین، قیمت قلع با کاهش ۰.۰۷ درصدی به هر تن ۲۱ هزار و ۴۲۲ دلار رسید و قیمت هر تن روی با رشد ۱.۵ درصدی به هر تن دو هزار و ۹۱۱ دلار دست به دست شد.

منبع: سنا