دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، دو شرکت به پرداخت ملت و شکر شاهرود از برنامه افزایش سرمایه 107 و 1129 درصدی از دو محل جذاب خبر دادند و در جریان معاملات دیروز با رشد اندک و 5 درصدی قیمت سهام و صف خرید روبرو شدند.

براین اساس، “پرداخت” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 145 به 300 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل سود انباشته اعمال و صرف جایگزینی سیستم پرداخت سود به روش Pay At The Pump به جای سامانه فعلی Ps و سیاست های کلان درخصوص افزایش کسب درآمد و توانایی انجام امور جاری خواهد شد.

همچنین “قشکر” درصدد است سرمایه فعلی را از 20 به 245.8 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بورسی درصورت موافقت سازمان بورس از محل تجدید ارزیابی دارایی ها اعمال خواهد شد تا قادر به اصلاح ساختار مالی شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

همواره احترام به انتقادات، پیشنهادات و درخواست های کاربران محترم سیگنال از موارد مورد تاکید ما بوده است، لذا به پاس احترام و قدردانی از همراهان همیشگی سیگنال، تعدادی از سهام درخواستی پر تقاضا از سوی کاربران بررسی می گردد.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. شما می توانید به منظور رصد بازار و بروزرسانی برخی از نمادهای درخواستی خود، کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) را دنبال کنید.

در اینجا ما به بررسی 5 نماد خچرخش، قشکر، شغدیر، دی و وساخت می پردازیم

خچرخش

شرکت چرخشگر با نماد “خچرخش” در بازار اول بورس و گروه “خودرو و ساخت قطعات” قرار گرفته است.

در معاملات روز قبل، حدود 76 هزار سهم با قیمت پایانی 25550 ریال (0.2%-) داد و ستد شد و سهم از ابتدا با صف فروش روبرو شده بود که به دلیل تکمیل نشدن حجم مبنا، قیمت پایانی سهم افت چندانی پیدا نکرد. این وضعیت در افت چند روز گذشته بازار برای سهم وجود داشت و نسبت به دیگر سهام بازار کاهش قیمت کمتری را تجربه کرد.

بررسی نموداری سهم نشان می دهد که سهم درون مجموعه ای از کانال های بلند مدت موازی (کانال های نقطه چین) در حال نوسان است. این سهم از اوایل آبان ماه سال گذشته با شروع روند جدید از قیمت 291 تومان تا به امروز بیش از 700 درصد بازدهی را به ثبت رسانده است. با رسیدن نمودار قیمتی به مقاومت 2900 تومان و همچنین سقف کانال آبی رنگ، با اصلاح روبرو شد. حمایت های آن را در صورت ادامه عرضه ها در سهم را می توان 2300 تومان و 1900 تومان در نظر گرفت.

از طرف دیگر اگر سهم با افزایش تقاضا روند صعودی به خود بگیرد، اهداف آن را می توان 2900 تومان (سقف قبلی) و 3900 تومان دانست.

قشکر

شرکت شکر شاهرود با نماد “قشکر” در بازار دوم بورس و گروه “قند وشکر” در حال معامله است.

در معاملات روز قبل، بیش از 282 هزار برگ سهم با قیمت پایانی 70180 ریال (2.22%-) داد وستد شد و سهم از ابتدا معاملات تا انتها با صف فروش مواجه بود.

این سهم درون مجموعه ای از کانال های صعودی در حال نوسان است. در معاملات روزهای قبل، سهم با رسیدن به حوالی خط میانی کانال صعودی آبی رنگ و همچنین مقاومت 8000 تومان با افزایش عرضه روبرو شد و تا 68190 تومان کاهش قیمت را تجربه کرد.

حمایت های سهم در صورت ادامه عرضه ها در سهم، حمایت سقف کانال صعودی شکسته شده و حوالی 5880 تومان خواهد بود.

در صورت افزایش تقاضا بری خرید سهم، اولین مقاومت آن را می توان 8085 تومان در نظر گرفت.

شغدیر

شرکت پتروشیمی غدیر با نماد “شغدیر” در بازار اول فرابورس و گروه محصولات پتروشیمی مورد معامله قرار می گیرد. در معاملات روز گذشته، بیش از 620 هزار برگ سهم با قیمت پایانی 46505 ریال (2.93%-)  داد و ستد شد و سهم با صف فروش در قیمت 45514 ریال به کار خود پایان داد.

از دید نموداری این سهم درون مجموعه ای از کانال های موازی در حال صعود است. همگام با ریزشی که در کلیت بازار رخ داد، این سهم حمایت کانال صعودی آبی رنگ خود را از دست داد و از قیمت حوالی 7000 تومان تا 4500 تومان با افت قیمت روبرو شد. در صورت از دست دادن سطح حمایتی 4500 تومان، امکان افت تا 3900 تومان برای سهم وجود دارد.

از طرف دیگر اگر سهم از ناحیه کنونی با افزایش تقاضا روبرو شود، اهداف آن را می توان 6000 تومان و 7000 تومان در نظر گرفت.

دی

بانک دی با نماد “دی” در بازار دوم فرابورس و گروه “بانک ها و موسسات مالی” داد وستد می شود.

در معاملات روز گذشته، بیش از 18.7 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 62404 ریال (5%-) مورد معامله قرار گرفت و با صف فروش به کار خود پایان داد.

این سهم درون مجموعه ای از کانال های صعودی در حال نوسان است که با برخورد به سقف کانل سطح سوم خود با افزایش عرضه روبرو شد و تا حوالی 62404 ریال افت قیمت پیدا کرد. در صورت ادامه افت قیمت برای سهم، و از دست دادن حمایت خط روند صعودی خود، حمایت های بعدی آن را می توان 5350 تومان و 4440 تومان در نظر گرفت.

از طرف دیگر اگر سهم با افزایش تقاضا مجددا روند افزایشی به خود بگیرد، مقاومت های آن را می توان 8180 تومان (سقف قبلی) و 10800 تومان در نظر گرفت.

وساخت

شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران در بازار اول بورس با نماد “وساخت” و گروه “انبوه سازی، املاک و مستغلات” قرار گرفته است.

در معاملات روز چهارشنبه بیش از 634 هزار برگ سهم با قیمت پایانی 60040 ریال (4%-) داد و ستد شد و سهم با صف فروش به کار خود پایان داد.

این سهم درون کانال صعودی در حال نوسان است و با برخورد به سقف کانال سطح 1.5 با افزایش عرضه ها روبرو شد و تا 59420 ریال با افت قیمت همراه شد. حمایت های آن را در صورت ادامه عرضه ها می توان 5665 تومان و 4775 تومان در نظر گفت.

در صورت افزایش تقاضا برای خرید سهم، هدف اولیه سهم 7175 تومان (سقف قبلی) و سقف کانال صعودی خواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

همواره احترام به انتقادات، پیشنهادات و درخواست های کاربران محترم سیگنال از موارد مورد تاکید ما بوده است، لذا به پاس احترام و قدردانی از همراهان همیشگی سیگنال، تعدادی از سهام درخواستی پر تقاضا از سوی کاربران بررسی می گردد.

شما می توانید به منظور رصد بازار و مشاهده دیگر تحلیل های درخواستی خود به کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مراجعه نمایید.

سلار

شرکت سیمان لارستان با نماد “سلار” در گروه “سیمان، آهک و گچ” قرار دارد.

طی معاملات روز چهارشنبه بیش از یک میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 16015 ریال داد و ستد شد.

همانگونه که در نمودار نمایان است این سهم در یک کانال صعودی بلند مدت در نوسان است که هربار برخورد به کف یا سقف کانال، واکنش قیمتی سهم را در پی داشته است.

بررسی 5 نماد درخواستی کاربران سیگنال (15 اسفند ماه 1398)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

این سهم پس از رشد حدود 170 درصدی از اوایل آبان ماه سال جاری تا نیمه دی ماه با اصلاح روبرو شد. این اصلاح بیشتر بصورت اصلاح زمانی بوده و در یک کانال افقی با دامنه نوسان 15 درصدی در نوسان است.

این سهم می تواند با پایان اصلاح و عبور از مقاومت حوالی 1686 تومان با اهداف 2019-2236 تومان و 3000 تومان قابل بررسی باشد.

از طرف دیگر اصلاح در صورت اصلاح سهم از ناحیه کنونی، حمایت های پیش روی سهم می تواند 1457 تومان و 1286تومان باشند.

وسکاب

شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها با نماد “وسکاب” در بازار دوم بورس، در گروه “سرمایه گذاریها” قرار دارد.

طی معاملات روز چهارشنبه بیش از 23 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 3196 ریال داد و ستد شد.

همانطور که در نمودار مشاهده می کنید این سهم در یک کانال صعودی در نوسان بوده است که طی چند روز اخیر توانسته از مقاومت این کانال را رو به بالا بشکند. به نظر می رسد در صورت تداوم تقاضا برای سهم، رسیدن قیمت به 391 تومان و 485 تومان دور از انتظار نخواهد بود.

بررسی 5 نماد درخواستی کاربران سیگنال (15 اسفند ماه 1398)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

اما اگر سهم با اصلاح روبرو شود، حمایت خط صعودی (که قبلا نقش مقاومت کانال صعودی را داشت) و محدوده های 308 تومان، 289 تومان و 276 تومان را پیش روی خود می بیند.

فارس

صنایع پتروشیمی خلیج فارس در گروه “محصولات شیمیایی” با نماد “فارس” قرار دارد.

در طول معاملات روز چهارشنبه، بالغ بر 52 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 8975 ریال داد و ستد شد.

بررسی نموداری این سهم حاکی از شکست مقاومت کانال صعودی کوتاه مدت (آبی رنگ) دارد که می تواند در صورت تداوم تقاضا تا بازه قیمتی 989-1069 تومان و 1225-1316 تومان پیش برود.

بررسی 5 نماد درخواستی کاربران سیگنال (15 اسفند ماه 1398)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از سوی دیگر درصورت اصلاح سهم از ناحیه کنونی، حوالی 838 تومان، 792 تومان، 718 تومان و در نهایت 665 تومان را می توان بعنوان حمایت های سهم در نظر گرفت.

قشکر

شکر شاهرود در بازار دوم بورس در گروه “قند و شکر” با نماد “قشکر” قرار دارد.

در معاملات روز چهارشنبه، بیش از 3 میلیون برگ سهم به قیمت پایانی 26728 ریال (0.18+ %) داد و ستد شد.

بررسی نموداری این نماد نشان می دهد که تاکنون سهم در عبور از محدوده مقاومتی 2835 تومان ناموفق بوده و با رسیدن به آن محدوده با فشار عرضه، قیمت مجددا روند کاهشی به خود میگیرد. عبور از این منطقه قیمتی می تواند اهداف 3431 تومان و 4635 تومان را برای آن فعال کند.

بررسی 5 نماد درخواستی کاربران سیگنال (15 اسفند ماه 1398)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در صورت افزایش عرضه از ناحیه کنونی، حمایت های سهم 2515 تومان، 2319 تومان و 2160 تومان خواهند بود.

خریخت

صنایع ریخته گری ایران با نماد “خریخت” در گروه “خودرو و ساخت قطعات” در بازار دوم بورس قرار گرفته است.

طی معاملات روز چهارشنبه بیش از 78 میلیون برگ سهم (میانگین حجم معاملات 48 میلیون) با قیمت پایانی 3780 ریال (3.56+%) داد و ستد شد.

نمودار این نماد حاکی از حضور سهم در ناحیه مقاومت کانال صعودی خود می دهد و میتواند با عبور از مقاومت حوالی 430 تومان و همچنین مقاومت کانال صعودی، با اهداف 600 تومان و 772 تومان قابل بررسی باشد. که بنظر می رسد با توجه به حجم معاملات توانایی عبور از این محدوده برای سهم میسر خواهد بود.

بررسی 5 نماد درخواستی کاربران سیگنال (15 اسفند ماه 1398)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر سهم با افزایش عرضه روبرو شود، حمایت های سهم را می توان 342 تومان، 300 تومان و 266 تومان در نظر گرفت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت شکر شاهرود از موافقت سهامدار عمده با افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی های استهلاک ناپذیر و انجام اقدامات لازم خبر داد و با رشد 5 درصدی قیمت سهام و صف خرید روبرو شد.

براین اساس، “قشکر” اعلام کرد: نامه سهامدار عمده مبنی بر موافقت با افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی های استهلاک ناپذیر بر اساس ارزش کارشناسی مطرح شد. نظر به موافقت شرکت توسعه صنایع بهشهر پس از کسب مجوز از سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، هیات مدیره مصوب کرد اقدامات لازم جهت اخذ گزارش کارشناس رسمی در چارچوب مقررات سازمان بورس و تهیه گزارش توجیهی صورت پذیرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، در دی ماه، 633 شرکت در بازار بورس و فرابورس ایران فعال بوده‌اند. شاخص بورس و فرابورس در یک ماه گذشته هر دو بازدهی مثبت 16 درصدی را به نام خود ثبت کرده‌اند. در این مدت 261 شرکت بازدهی بیش از شاخص بورس داشته‌اند.

در مجموع 83 درصد از بازار افزایش قیمت و بازدهی مثبت داشته و بیشترین بازدهی در مجموع بازارهای بورس و فرابورس (با بازار پایه) به نمادهای “وسدید” با 104 درصد و “وآوا” با 103 درصد  بازدهی مثبت تعلق داشت.

104 شرکت بازدهی منفی در بازه زمانی یک ماهه دی داشته‌اند و بدترین بازدهی به “قنیشا” با بازدهی منفی 19 درصد و “قشکر” با بازدهی منفی 17 درصد اختصاص یافت.

گروه محصولات کامپیوتری الکترونیکی و نوری که در حال حاضر تک سهم “مادیرا” در آن جای دارد پربازده‌ترین گروه در دی بوده است.

2020-01-22 16_14_48-Start

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پایان معاملات امروز، نماد دو شرکت لامیران و شکر شاهرود به دلیل برگزاری مجمع سالانه متوقف می شود.

براین اساس، “قلامی، قشکر” پنج شنبه هفته جاری و شنبه هفته آینده برای تصویب صورت های مالی منتهی به شهریور 98 تصمیم گیری می کنند.

بنابراین گزارش، در جریان معاملات دوشنبه لامیران با رشد 4.9 درصدی قیمت و صف خرید و شکر شاهرود با رشد اندک قیمت روبرو بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، عرضه قند و محصولات قندی در سال 97 به دلیل مشکلات آبی در بازار کاهشی بوده است و این امر موجب تلاطم بازار قند و شکر و افزایش قیمت قند و شکر شده است. حتی در اواخر سال 97 به دلیل مشکلات عرضه قیمت شکر با رشد چند برابری در بازار روبرو بوده است. به طور کلی بررسی فروش شرکت‌های قندی نشان از کاهش مقداری فروش طی سال 97 را دارند.

قپیرا در اسفند 97 بالاترین درآمد را در گروه قندی داشته است

بررسی و مقایسه درآمد شرکت‌های قندی در اسفند ماه 97 نشان می‌دهد قپیرا در این ماه 33 میلیارد و 843 میلیون تومان درآمد داشته است که با این میزان از درآمد، بیشترین درآمد را در گروه قند و شکر را به نام خود ثبت کرده است. همچنین قشهد با درآمد 31 میلیارد و 806 میلیون تومانی در جایگاه دوم قرار دارد. اما قشکر و قثابت به ترتیب با درآمدهای یک میلیارد و 267 میلیون تومانی و 880 میلیون تومانی در رده‌های آخر قرار دارند.   

مبلغ فروش گروه قندی کاهش یافت

بررسی میانگین مبلغ فروش اسفند ماه در سال 96 و 97 نشان می‌دهد که میانگین مبلغ فروش گروه قندی از 18 میلیارد و 528 میلیون تومان در اسفند 96 با کاهش  33درصدی به 12 میلیارد و 276 میلیون تومان در اسفند 97 رسیده است. به جز مبلغ فروش قپیرا، قشهد و قمرو مبلغ فروش دیگر قندی‌ها کاهشی بوده است.

درآمد قپیرا در اسفند 97 نسبت به اسفند 96 رشد 43 درصدی داشته است و درآمد قشهد و قمرو به ترتیب رشد 44 درصدی و 40 درصدی را ساخته‌اند. اما مبلغ فروش فشیر، قلرست، قهکمت، قشکر، قثابت در اسفند 97 نسبت به اسفند 96کاهشی بوده است که در این میان بیشترین کاهش مبلغ فروش مربوط به قشیر می‌باشد. مبلغ فروش قشیر در از 38 میلیارد تومان در اسفند 96 به 6 میلیارد تومان در اسفند 97 رسیده است. اما قثابت با کاهش 96 درصدی بیشترین درصد کاهش مبلغ فروش را به خود اختصاص داده است. درآمد قثابت از 22 میلیارد تومان و 893 میلیون تومان در اسفند 96 به 880 میلیون تو.مان در اسفند 97 رسیده است.

کاهش مقدار فروش شرکت‌ها علی‌رغم افزایش نرخ فروش محصولات منجر به کاهش مبلغ فروش شرکتها شده است. در سال جاری شرایط جوی نمناسب منجر به از بین رفتن بخش زیادی از مزارع کشاورزی مربوط به نیشکر و چغندر قند شده است که به کمبود محصولات گروه قندی در سال جاری دامن می‌زند و می‌تواند شرایط را برای فروش گروه قندی نامتعادل کند.

منبع: baeghtesad.com

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصادآنلاین، در پایان معاملات امروز بورس تهران شاخص کل که در روز گذشته رشدی 550 واحدی را تجربه کرده بود امروز نیز به مسیر آغاز شده در روز گذشته ادامه داد و با رشدی 682 واحدی به سطح 157 هزار و 387 واحد رسید. بازار امروز که رشد یاد شده را بیش از هر چیز تحت تاثیر نمادهای «فملی» و «فخوز» به ثبت رساند، در شرایطی شروع به کار کرده که از ابتدا تحت تاثیر دو نماد یاد شده و نمادهای «وتجارت»، «وبصادر» و «وبملت» قرار داشت. با این حال در ادامه معاملات افزایش قیمت نمادهای بانکی نامبرده نسبت به دقایق ابتدایی با کاهش مواجه شدند و جای خود را به نمادهایی از سایر صنایع دادند.

از آنجا که در حال حاضر نقدینگی اندکی بازار راهی جز نقل و انتقال دائمی از صنعتی به صنعت دیگر ندارد همین امر باعث شده تا امروز نیز شاهد نبود یک حرکت صعودی منسجم در نمادهای بنیادی بازار سهام باشیم. بر همین اساس امروز هم افزایش قیمت در غالب نمادهای یک صنعت بزرگ در بورس غیر ممکن به نظر می‌آمد و همین دلیل نیز باعث شد تا در روز جاری به جز در نمادهای قندی تمامی سهم‌های درحال رشد به دلایلی انفرادی در این مسیر قرار بگیرند و شاهد صعود کلی قیمت‌ها در گروه‌های بزرگ بازار نباشیم.

در این روز فشار خرید ایجاد شده در نمادهای قندی و سیمانی که در روز گذشته ایجاد شده بود، در نمادهای سیمانی راهی معکوش پیش گرفت و در نمادهای قندی با شدت قبلی ادامه یافت. به طوریکه «قشکر» تنها نماد منفی در گروه قندی بود. بر این اساس امروز تمامی نمادهای قندی به جز «قشکر» معاملات خود را با صف خرید و یا در مثبت کامل به اتمام رساندند وبرای دومین روز متوالی توانستند سهامداران خود را رضایت راهی فردا کنند.به نظر می‌رسد نمادهای این گروه در شرایط کاهش نقدینگی در کلیت بازار و حالا که معامله‌گران امیدی به رشد مناسب قیمت در نمادهای سنگین وزن ندارند، وردو به نمادهای کوچکی همچون شرکت‌های قندی را راه خوبی برای کسب سود و نوسان‌گیری در روزهای پایان سال قلمداد کرده‌اند.

رونق معاملات فلزی در بورس کالا دلیل اقبال بازار به چند نماد

امروز دو نام از ابتدا تا انتهای معاملات بازار صدر نشین فهرست تاثیر در شاخص بورس بودند. «فملی» و «فخوز» پیش‌تر نیز به تاثیر آنها بر رشد امروز شاخص اشاره شد، در روز جاری تحت تاثیر معاملات خوب انجام شده در بورس کالا با افزایش تقاضا و رسیدن به سقف قیمت روزانه معامله شدند. البته رونق امروز معاملات نمادهای فلزی تنها به این دو نماد محدود نماند. در این روز «کاوه» نیز تحت تاثیر همین افزایش تقاضا در بورس کالا با رشد مناسب قیمت مواجه شد، به طوریکه در تمامی ساعات معاملاتی امروز دادو ستدهای خود را با صف خرید پی گرفت، با این وجود حجم معاملات این نماد به حدیب نبود که موجب رساندن قیمت پایانی به حداکثر قیمت مجاز روزانه شود.

در همین راستا آنچه که حائز اهمیت است، امکان پیروی معاملات امروز محصولات پتروشیمی در بورس کالا از محصولات فلزی است. از آنجا که افزایش قیمت دلار در بازار آزاد و بیم از پرواز دوباره قیمت ارز، سرمایه گذاری بر روی کامادیتی‌ها را نسبت به گذشته جذاب تر کرده است. هم اکنون می‌توان این انتظار را داشت که با تدام شیب صعودی معاملات دلار شاهد روزنق معاملات در تالار نقره‌ای باشم؛ امری که بدون شک در صورت وقوع تاثیری چشمگیر بر معاملات سهم‌های دلاری در بورس و فرابورس خواهد داشت.

آمار و ارقام بازار سهام

شاخص بورس تهران امروزرشد 682 واحدی را به ثبت رساند. حرکت امروز شاخص که در نهایت آن را به سطح 157 هزار و 387 واحد رساند بیش از هر چیز به واسطه افزایش قیمت در نمادهای «فملی»و «فخوز» و افت قیمت در «ومعادن» روی داد. گفتنی است، حجم معاملات امروز بورس تهران یک میلیارد و 249 میلیون سهم و ارزش معاملات آن 437 میلیارد تومان بوده است.

ترین‌های بورسی

معاملات بورس تهران امروز در حالی پایان یافت که نمادهای گروه فلزات اساسی با مجموع ارزش معاملات 52 تومانی بیشترین ارزش معاملات را داشتند. رونق معاملات این گروه امروز باعث شد تا پس از مدت‌ها گروه بانک‌‌ها و موسسات اعتباری از صدر فهرست بیشتر ارزش معاملات به رتبه سوم نزول کند. گروه سرمایه‌گذاری‌ها، شیمیایی و خودرو دیگر گروه‌های پر معامله بودند.

کوتاه از فرابورس

شاخص آیفکس معاملات روز جاری را در حالی به پایان برد که با رشد 18 واحدی مواجه شد. این شاخص که بیشترین تاثیر را «ذوب»، «میدکو» و «زاگرس» پذیرفته است، توانست افزایش 0.93 درصدی را نسبت به روز گذشته تجربه کند. ارزش معاملات فرابورس طی امروز 627 میلیارد تومان رسید، حجم معاملات نیز بالغ 688 میلیون سهم بود.