دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
31 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت قند ثابت خراسان ضمن رد شایعه لغو افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها از طی مراحل پایانی صدور گزارش تکمیلی ارزیابی کارشناسان رسمی دادگستری خبر داد اما در جریان معاملات امروز با افت 5 درصدی قیمت سهام و صف فروش روبرو شد.

براین اساس، ابراهیم دهقان پیر مدیرعامل “قثابت” پیرو شایعات منتشره در فضای مجازی مبنی بر لغو مراحل افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها اعلام کرد: نتایج ارزیابی اولیه کارشناسان رسمی دادگستری در هیات مدیره مطرح و با توجه به اصلاحات مورد نیاز به منظور تطبیق و رعایت مفاد دستورالعمل ابلاغ نکات تکمیلی 7 خرداد سازمان بورس مراتب مجدداً به مرجع ارزیابی منعکس و مراحل پایانی صدور گزارش تکمیلی در حال انجام است. نتایج دریافتی بلافاصله در هیات مدیره مطرح و پیشنهاد مصوب در خصوص افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی در اسرع وقت از طریق کدام انتشار خواهد یافت.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

همواره احترام به انتقادات، پیشنهادات و درخواست های کاربران محترم سیگنال از موارد مورد تاکید ما بوده است، لذا به پاس احترام و قدردانی از همراهان همیشگی سیگنال، تعدادی از سهام درخواستی پر تقاضا از سوی کاربران بررسی می گردد.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. شما می توانید به منظور رصد بازار و بروزرسانی برخی از نمادهای درخواستی خود، کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) را دنبال کنید.

در اینجا ما به بررسی 5 نماد شپدیس ، کاما، کچاد، قثابت و بترانس می پردازیم

شپدیس

شرکت پتروشیمی پردیس با نماد “شپدیس” در بازار اول بورس و گروه “محصولات شیمیایی” مورد معامله قرار می گیرد.

در معاملات دیروز، بیش از 7.5 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 103380 ریال (1.42%-) به ارزش 795 میلیارد ریال بین خریداران و فروشندگان داد وستد شد.

این سهم درون مجموعه ای از کانال های موازی بلند مدت در حال نوسان است. پس از رشدی که سهم از اوایل سال جاری از قیمت حوالی2750 تومان تا 12000 تومان داشت، با برخورد به سطح 2.25 کانال نقطه چین و ممتد، با اصلاح روبرو شد و تا سطح 8500 تومان افت قیمت پیدا کرد و سطح کانال دوم خود را از دست داد اما مجددا توانست به بالای آن نفوذ کند.

در صورت ادامه تقاضا برای خرید سهم، اهداف آن را می توان 12000 تومان و 14860 تومان در نظر گرفت.

از طرف دیگر اگر مجددا سهم با فشار عرضه ها روند نزولی به خود بگیرد، حمایت های آن را می توان 8500 تومان و 6810 تومان در نظر گرفت.

کاما

شرکت باما در بازار اول بورس با نماد “باما” در گروه “استخراج کانه های فلزی” قرار گرفته است.

در معاملات روز قبل، بیش از 5.8 میلیون برگ سهم به ارزش 1090 میلیارد ریال با قیمت پایانی (4.59%-) داد وستد شد.

بررسی تکنیکالی این نماد نشان از واکنش نمودار قیمتی به سری کانال های موازی بلند مدت می دهد. این شرکت از اواخر آبان ماه سال قبل، از قیمت 1300 تومان  تا حوالی 34300 تومان رشد فوق العاده ای از خود به جای گذاشت و پس از برخورد به کانال سطح 3.5 با اصلاح روبرو شد.

در حال حاضر سهم در محدوده حمایتی 18600-16250 تومان قرار گرفته است که می تواند به متعادل شدن سهم کمک کند. در صورت از دست دادن سطح حمایتی 16250 تومان، حمایت بعدی آن 12676 تومان خواهد بود.

از طرف دیگر اگر سهم از محدوده حمایتی با افزایش تقاضا روبرو شود، اهداف اولیه آن را می توان 23470 تومان، 27136 تومان و 34325 تومان در نظر گرفت.

کچاد

گروه صنعتی و معدنی چادرملو با نماد  کچاد در بازار اول بورس و گروه “استخراج کانه های فلزی” مورد معامله قرار می گیرد.

در معاملات روز گذشته، بیش از 28 میلیون برگ سهم به ارزش 473 میلیارد ریال با قیمت پایانی 16830 ریال (2.94%+) داد وستد شد و سهم با صف خرید در قیمت 17160 ریال به کار خود پایان داد.

پس از رشدی که سهم از اواخر آبان ماه سال قبل از قیمت حوالی 380 تومان تا 2530 تومان داشت، با اصلاح روبرو شد و از سقف خود حدود 40 درصد ریزش کرد.

این سهم اکنون در محدوده حمایتی 1452-1636 تومان قرار دارد که می توان انتظار حمایت از سهم را در این بازه داشت.

از طرف دیگر اگر سهم از ناحیه کنونی با افزایش تقاضا روند صعودی به خود بگیرد، اهداف آن را می توان 1880 تومان، 2100 تومان، 2500 تومان و در نهایت 3400 تومان در نظر گرفت.

قثابت

شرکت قند ثابت خراسان با نماد “قثابت” در بازار دوم بورس و گروه “قند وشکر” قرار گرفته است.

در معاملات روز قبل، بیش از 3.4 میلیون برگ سهم به ارزش حدودی 35 میلیارد تومان با قیمت پایانی 102500 ریال ( 4.81%-) بین خریداران و فروشندگان داد وستد شد.

این سهم درون مجموعه ای از کانال های صعودی در حال نوسان است و با برخورد به سطح 2.25 خود با اصلاح روبرو شد و اکنون در محدوده سقف شکسته شده کانال قبلی خود است. در صورت از دست دادن این سطح و حمایت 9750 تومان، حمایت بعدی آن 7320 تومان خواهد بود.

از طرف دیگر اگر سهم با افزایش تقاضا روند صعودی به خود بگیرد، اهداف اولیه آن را می توان 12620 تومان و 16000 تومان در نظر کرفت.

بترانس

شرکت ایران ترانسفو در بازار اول بورس با نماد “بترانس” و گروه ” ماشین آلات و دستگاه های برقی” مورد معامله قرار می گیرد.

در معاملات روز قبل، بالغ بر 14 میلیون برگ سهم به ارزش حدودی 62 میلیارد تومان با قیمت پایانی 43800 ریال (4.43%-) داد ستد شد.

بررسی نموداری سهم نشان نوسان درون کانال های صعودی بلند مدت می دهد.

بس از شروع روند صعودی سهم در مهرماه سال گذشته، قیمت سهم از حوالی 670 تومان تا 7573 تومان با رشد روبرو شد و پس از آن وارد اصلاح از یک درجه بالاتر شده است. در حال حاضر سهم در محدوده حمایتی 4320 تومان قرار گرفته است. در صورت از دست رفتن این سطح، حمایت بعدی آن 3850 تومان ( سقف شکسته شده کانال آبی رنگ) و 3050 تومان خواهد بود.

در صورت افزایش تقاضا برای سهم و شروع روند صعودی، اهداف آن را می توان 5350 تومان، 6100 تومان و 7573 تومان در نظر گرفت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، قند ثابت‌ خراسان‌ که با سرمایه 51 میلیارد تومانی در بازار دوم معاملات بورس حضور دارد ، شایعه مربوط به افزایش سرمایه را تکذیب کرد و با فشار فروش و صف سنگین روبرو شد.

براساس این گزارش، “قثابت”  اعلام کرد: هیچ یک از درصدهای اعلامی در فضای مجازی مبنی بر درصد افزایش سرمایه مورد تائید این شرکت نیست .بدیهی است در صورت وقوع هرگونه رویداد با اهمیت، مراتب مطابق مفاد ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان افشا می شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت کارخانه های تولیدی و صنعتی ثابت خراسان (سهامی عام) در سال 1336 تاسیس گردید و سال 1345 در سازمان بورس اوراق بهادار تهران درج نماد شد. فعالیت عمده شرکت در صنعت قند بوده و اولین کارخانه قند چغندری در ایران را در سال 1338 به بهره برداری رساند.

بررسی این نماد از دید تکنیکالی نشان از رو به اتمام بودن گام های اصلاحی در این سهم می باشد که می توان انتظار صعود قیمت (بعد از شکست مقاومت خط b-d) را تا محدوده 2900 تومان در گام اول (هم تراز با سقف قبلی)، محدوده 3500-3750 تومان و در نهایت 4800 تومان داشت. شرط فعال شدن هر هدف، تثبیت روی هدف قبلی است.

تحلیل تکنیکال قثابت به همراه نمودار (10 دی ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

اما در صورت شکست سناریو موجی و شکست حمایت خط سیر صعودی، می توان قیمت های 2310 تومان، 2119 تومان، 1968 تومان و درنهایت 1850 تومان را به عنوان حمایت های این سهم نام برد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت قند ثابت خراسان درخصوص شایعه منتشره در فضای مجازی مبنی بر درصد افزایش سرمایه توضیح داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی برای فردا شد.

براین اساس، “قثابت” اعلام کرد: پیرو تصمیمات هیات مدیره با توجه به شیوع ویروس کرونا، مراحل ارزیابی توسط کارشناسان رسمی دادگستری با تاخیر مواجه و کماکان در جریان است.

لذا هرگونه ارقام و اعداد در زمینه افزایش سرمایه از ناحیه این شرکت نبوده و شایعه است. به محض اتمام کار کارشناسان و تصویب نتایج در جلسه هیات مدیره مراتب در اسرع وقت به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری، حقیقی‌ها تا ساعت 12:30 حدود هزار و 180 میلیارد تومان بیشتر از اشخاص حقوقی سهام خریدند. کل ارزش معاملات خرد بیش از 23 هزار و 600 میلیارد تومان بود و بدین‌ترتیب خالص خرید حقیقی‌ها به پنج درصد از کل معاملات رسید.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه “فرآورده‌های نفتی”، “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” و “فلزات اساسی” رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های “خودرو و ساخت قطعات” و “محصولات شیمیایی” به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «فملی»، «شبندر» و «شتران» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «مارون»، «ذوب» و «قثابت» معطوف بود.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در 130 نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 133 نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول دو هزار و 110 میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم 920 میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 5.15

مالکیت-صنایع-5.15

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین، حقیقی‌ها تا ساعت 12:30 حدود هزار میلیارد تومان بیشتر از اشخاص حقوقی سهام خریدند. کل ارزش معاملات بیش از 12 هزار و 800 میلیارد تومان بوده که بدین‌ترتیب خالص خرید حقیقی‌ها هشت درصد کل معاملات شد.

در سه گروه ‘فلزات اساسی’، ‘فرآورده‌های نفتی’ و ‘خودرو و ساخت قطعات’ بیشترین جذب نقدینگی توسط افراد حقیقی رقم خورد در حالی که برایند معاملات گروه ‘چندرشته‌ای صنعتی’ و ‘قند و شکر’ به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

افزایش سهام حقیقی‌ها در 151 نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 78 نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید. امروز سه نماد «وسدید»، «فولاد» و «شبندر» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به نمادهای «وبملت»، «شستا» و «قثابت» معطوف بود.

ورود حقیقی‌ها در صنعت مخابرات برای دومین روز متوالی جلب توجه می‌کرد، گروه صنعتی سدید نیز در این دو روز شاهد تحرکات زیادی از جانب معامله‌گرها بود؛ لازم به ذکر است رای قطعی صادره در خصوص مالکیت سهام زیرمجموعه امروز اعلام و باعث توقف نماد «وسدید» قبل از اتمام زمان رسمی معاملات شد.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید

حقیقی 3.13 (1)

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و 299 نوبت معاملاتی، 13 میلیارد و 189 میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش 88 هزار و 403 میلیارد ریال در بورس معامله شد.

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با 12424 واحد رشد معادل 1.34 درصد به 938 هزار و 557 واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با 3299 واحد افزایش معادل 1.34 درصد به 249 هزار و 251 واحد، شاخص کل «هم وزن» با (426) واحد افت معادل (0.14) درصد به 321 هزار و 158 واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (282) واحد افت معادل (0.14) درصد به 206 هزار و 518 واحد، شاخص آزاد شناور با 13425 واحد افزایش معادل 1.08 درصد به یک میلیون و 256 هزار و 407 واحد، شاخص بازار اول با 9643 واحد افزایش معادل 1.42 درصد به 688 هزار 576 واحد و شاخص بازار دوم با 22822 واحد رشد معادل 1.22 درصد، به یک میلیون و 889 هزار و 828 واحد رسید.

از سویی دیگر امروز نمادهای «فولاد با 1501 واحد، شستا با 1457 واحد، وامید با 1183 واحد، فارس با 1088 واحد، پارس با 939 واحد و فملی با 938 واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بر اساس این گزارش، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «سایر معادن با 22894 واحد صعود معادل 5 درصد به 480 هزار و 792 واحد، وسایل ارتباطی با 2262 واحد افزایش معادل 4.29 درصد به 55 هزار 13 واحد، چند رشته ای صنعتی 4021 واحد رشد معادل 4.17 درصد به 100 هزار و 397 واحد، تامین آب، برق و گاز 62 واحد افزایش معادل 3.97 درصد به یک هزار و 629 واحد، رادیویی با (298) واحد افت، معادل (3.92) درصد به 7 هزار و 312 واحد، محصولات چرمی با (1307) واحد ریزش، معادل (4.66) درصد به 26 هزار و 747 واحد، انتشار و چاپ با (114827) واحد افت، معادل (4.87) درصد به 2 میلیون و 245 هزار و 403 واحد» رسید.

 آمارهای معاملاتی نشان می دهد که قیمت سهام نمادهای «وامید، خاهن، شدوص، کماسه، کاما، قثابت و پارسان» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «وتوسم، حتاید، خگستر، برکت، وساپا، غسالم و ورنا» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت قند ثابت خراسان یک میلیون و 750 هزار سهم بیمه حافظ را فروخت و با دستیابی به سود خالص 5.5 میلیارد تومانی، متوقف و آماده بازگشایی نماد برای فردا شد.

براین اساس، “قثابت” تعداد 750 هزار و یک میلیون سهم شرکت بیمه حافظ را توسط شرکت فرعی کشاورزی و باغات فریمان در 16 و 21 تیر ماه به فروش رسانده و به سود خالص 2.1 و 3.4 میلیارد تومانی دست یافته است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

سهام شناور آزاد چیست؟ 

سهام شناور بخشی از سهام یک شرکت است که آماده عرضه و فروش است و دارندگان آن قصد حفظ سهام جهت مشارکت در امور اصلی شرکت را ندارند. 

برای محاسبه سهام شناور آزاد باید ترکیب سهامدار اصلی شرکت که سهامداری می‌کنند تا بتوانند در امور شرکت مداخله داشته باشند مشخص باشد. 

در بسیاری از بورس‌های دنیا شرکت‌هایی که کمتر از 25 درصد سهام آن‌ها، شناور آزاد باشد از فهرست شرکت‌های بورس حذف می‌شوند. دلیل آن هم مشخص است؛ اگر مالکان شرکتی نمی‌خواهند حداقل 25 درصد سهام آن‌ها بین مردم توزیع شود و علاقه به حفظ سهام دارند، دلیلی برای حضور آن‌ها در بازار بورس وجود ندارد. 

مزایای درصد بالای شناور آزاد چیست؟ 

اگر سهمی نسبت سهام شناور آزاد بیشتری داشته باشد، امکان نقدشوندگی آن بیشتر و دست‌کاری قیمت آن کمتر است. 

بیشترین و کمترین سهام شناور در سال 98 متعلق به کدام شرکت‌ها بود؟

کماسه و کالا دو نمادی هستند که سهام شناور آن‌ها 100 درصد است. 

وخاور با 92.09 درصد، بورس با 88.78 درصد، کسرام با 87.78 درصد، ولیز با 87.63 درصد، کسرا با 87.56 درصد، خریخت با 84.65 درصد، تمحرکه با 83.77 درصد و قثابت با 77.89 درصد 10 شرکت اول در میزان سهام شناور به شمار می‌روند. 

پارس، سپ، وامید، رانفور، وملی، بسویچ، سفار، فخاس، سدشت و نبروج در انتهای جدول درصد سهام شناور قرار میگیرند و به ترتیب از آخر به اول در بازه 0.08 تا 6.09 درصد قرار گرفته‌اند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.