دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
10 آذر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد طی عملکرد 1 ماهه منتهی به پایان آبان ماه معادل 361,791 میلیون ریال از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به دوره 1 ماهه مشابه سال قبل 175 درصد افزایش داشته است.

«فولای» با سرمایه ثبت شده 134,000 میلیون ریال طی عملکرد 8 ماهه سال مالی منتهی به پایان اسفند 99 مبلغ 2,067,936 میلیون ریال درآمد فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 101 درصد رشد داشته است.

 

<!– wp:signal/reference-block {"text":"برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.”,”typeItem”:”stock”} /–>

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین؛ هفته گذشته رییس هیات مدیره انجمن نودرکاران فولای ایران با اشاره به این که بیشتر اعضای هیات مدیره سازمان بورس کالای ایران را تولیدکنندگان فولاد تشکیل می‌‌دهند، تاکید کرده بود که مدیریت بورس کالا در انحصار فولادسازان است و ادبیات این سازمان به ادبیات دیکتاتوری تبدیل شده؛ اما گویا این اظهارات احمد رضوی نیک چندان به مذاق مدیران بورس کالا خوش نیامده است و آنها از نوردکاران می‌خواهند به جای بیان صحبت‌های جنجالی نسبت به عرضه کافی محصولاتشان در بورس اقدام کنند.

عباس یعقوبی، مدیر عملیات بازار بورس کالا در همین راستا در پاسخ به ادعاهای مطرح‌شده از سوی رییس هیات مدیره انجمن نوردکاران گفت: بورس کالا همواره اعلام نموده که عرضه باید منطقی و متناسب با نیاز بازار باشد و در این مسیر چه در خصوص عرضه شمش و چه سایر محصولات تلاش کرده است.

وی با تاکید بر این که در ماه‌های گذشته کف عرضه اعلامی وزارت صمت توسط برخی نوردکاران رعایت نشده است، تصریح کرد: متاسفانه ما در هفته‌های متوالی برای افزایش عرضه با نوردکاران مذاکره می‌کردیم، اما نه‌تنها کف عرضه اعلامی وزارت صمت توسط برخی از شرکت‌ها رعایت نمی‌شد، بلکه این شرکت‌ها پس از مذاکرات متعدد بسیار کمتر از کف عرضه تکلیفی برای بورس ارسال می‌کردند و با بهانه‌های مختلف در راستای عدم عرضه محصولاتشان تلاش می‌کردند.

یعقوبی با طرح این سوال که چرا در زمانی که بازار به مقاطع فولادی نیاز داشت و تقاضا برای خرید مقاطع وجود داشت، برخی شرکت‌ها از عرضه محصولاتشان در بورس کالا خودداری می‌کردند، عنوان کرد: چرا برخی واحدهای نوردی، اکنون یعنی در زمانی که می‌دانند محصولاتشان به فروش نمی‌رود، عرضه‌های خود را افزایش می‌دهند؟ ما امیدواریم که این عرضه‌های گسترده در زمان رونق بازار نیز انجام شود.

مدیر عملیات بازار بورس کالا ادامه داد: آیا چنین رفتارهایی از سوی عرضه‌کنندگان مصداق مدیریت عرضه و اخلال در بازار نیست؟ البته مهم نیست که چه بخشی از زنجیره این رفتار را انجام می‌دهد، بلکه مهم این است که با این رفتار برخورد شود. امیدواریم دادستانی به این موضوع ورود کند؛ چراکه آمار عرضه شرکت‌ها و میزان تقاضا در ماه‌های گذشته به صورت شفاف وجود دارد و عملکرد شرکت‌ها در این خصوص نیز قابل بررسی است.

وی به صحبت‌های رضوی نیک مبنی بر این که بورس کالا از عرضه واحدهای کوچک نوردی جلوگیری می‌کند و اجازه عرضه 110 تنی برخی شرکت‌ها را در بورس نمی‌دهد، پاسخ داد و گفت: اگر بورس کالا از عرضه شرکت‌ها جلوگیری می‌کند، پس این عرضه‌های ثبت‌شده که بدون مشتری مانده از کجا آمده است؟ متاسفانه برخی نوردکاران اطلاعات غلطی را به فعالان بازار منتقل می‌کنند. در خصوص شرکتی که قصد عرضه 110 تنی داشته است نیز باید توجه داشت که کف عرضه تعیین‌شده برای این شرکت ماهانه 7 هزار و 500 تن است و این مجموعه در طول هشت ماه گذشته از سال به هیچ یک از تعهدات عرضه خود عمل نکرده است.

یعقوبی تصریح کرد: شرکتی که دوستان به آن اشاره کرده‌اند، در طول مدت هشت ماه اخیر، فقط 100 تن شمش از بورس کالا خریده است؛ بنابراین می‌توان این‌طور برداشت کرد که این شرکت شمش خود را از خارج از بورس خریداری کرده که در این صورت تخلف کرده است و اگر هم تولیدات خود را در خارج از بورس به فروش رسانده باشد، در این بخش نیز بازهم تخلف کرده است. در این شرایط، آیا ما باید بپذیریم شرکتی که از ابتدای سال به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرده است، در روزی که می‌داند محصولش فروش نخواهد رفت، 110 تن میلگرد طول کوتاه به بورس کالا عرضه کند؟ آیا واقعا مصرف‌کننده نهایی از این عرضه منتفع می‌شود؟

مدیر عملیات بازار بورس کالا تاکید کرد: بورس کالا به صورت منظم طبق مصوبات موجود، نسبت به ارائه گزارش کف عرضه محصولات صنعتی اقدام نموده است، اما وظیفه برخورد و پیگیری آن با وزارت صمت است که امیدواریم در دوره جدید مدیریت این وزارتخانه این امر تحقق یابد.

وی به صحبت‌های رییس هیات مدیره انجمن نوردکاران درباره این که شمش‌های خریداری‌‎شده به نوردکاران تحویل داده نشده است نیز واکنش نشان داد و اظهار داشت: مکانیزم بورس درباره عدم تحویل شمش مشخص است و اگر شرکتی نسبت به تحویل اقدام نکرده، خریداران می‌توانند شکایت تاخیر در تحویل را ارائه کنند؛ البته به نظر می‌رسد که ایشان اطلاعات کافی نسبت به مکانیزم‌های بورس ندارند و نمی‌دانند طبق دستورالعمل معاملات بورس کالا عرضه‌کننده می‌تواند قیمت خود را در مرحله مظنه‌یابی کاهش دهد؛ اصولا در بورس کالا کسی جلوی کاهش قیمت عرضه‌کننده در تالار را نگرفته است. به عزیزان توصیه می‌کنیم به‌جای انجام اقدامات بیهوده و جنجالی نسبت به اجرای قوانین و مقررات اقدام کنند.

<!– wp:signal/reference-block {"text":"برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.”,”typeItem”:”stock”} /–>

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد؛  شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد طی عملکرد 1 ماهه منتهی به 1399/07/30 معادل 306,921 میلیون ریال از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به دوره 1 ماهه مشابه سال قبل 144% افزایش داشته است.

«فولای» با سرمایه ثبت شده 134,000 میلیون ریال طی عملکرد 7 ماهه سال مالی منتهی به 1399/12/30 مبلغ 1,706,145 میلیون ریال درآمد فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 90% رشد داشته است.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

با بررسی 22 شرکت بورسی، تحلیلگران از بهبود ساختار بنیادی فولادسازان خبر میدهند و این در حالی است که بازدهی این شرکت ها نیز گویای روند جدیدی است. بررسی وضعیت بازدهی 22 نماد فولادی + نمودار

به گزارش رادیو سهام به نقل از دنیای اقتصاد، در هفته‌ای که گذشت اخبار گروه فولادی بیشتر با محوریت قیمت‌گذاری دستوری فولاد در جریان بود و در نهایت منجربه رد طرح وزارت صمت درخصوص قیمت‌گذاری دستوری فولاد توسط نمایندگان مجلس شد. در همین گیر‌ و دار گزارش‌های 6 ماهه این گروه منتشر شد که در وضعیت نه‌چندان بسامان بازار سهام از دسته اخبار خوب بود. گزارش‌هایی که حاکی از رشد قابل‌توجه سودسازی شرکت‌های فولادی بود.

اما نگرانی‌ و ناامیدی سهامداران در مورد احتمال قیمت‌گذاری دستوری فولاد توسط وزارت صمت و همچنین روند کلی منفی بازار، باعث شد تا این گزارش‌ها فعلا تاثیر خود را بر قیمت‌ سهام فولادی نشان ندهد؛ با این حال در نیمه نخست امسال شاهد رشد قابل‌توجه سود خالص شرکت‌های فولادی نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده‌ایم. بر این اساس سود خالص فجر رشد 253 درصدی، سود خالص ارفع رشد 169 درصدی، فخاس رشد 144 درصدی و هرمز رشد 142 درصدی را تجربه کردند.

گزارش مهم هفته گذشته را انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران منتشر کرد که به آمار تولید، صادرات و واردات و مصرف ظاهری فولاد در نیمه نخست امسال اختصاص داشت. در عین حال بازدهی تمام نمادهای زنجیره فولاد بازار سهام منفی بود و سهامداران هفته تلخ دیگری را پشت‌سر گذاشتند. با این وجود، شاید بتوان بهترین نماد فولادی بازار سهام در هفته گذشته را کویر دانست. فولاد مبارکه اصفهان در هفته گذشته پردرآمدترین شرکت فولادی بود.

گروه آهن و فولاد شامل تمامی شرکت‌هایی است که در ارتباط با تولید فولاد خام و محصولات فولادی در حال فعالیت هستند. شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان (نماد: فولاد) و فولاد امیرکبیر کاشان (نماد:فجر) تولید‌کننده ورق‌های فولادی، شرکت فولاد آلیاژی ایران (نماد: فولاژ)، شرکت‌های سهامی ذوب‌آهن اصفهان (نماد: ذوب) و فولاد خراسان (نماد: فخاس) تولید‌کننده میلگرد و محصولات طویل فولادی و شرکت‌های فولاد‌خوزستان (نماد: فخوز)، فولاد‌ هرمزگان‌جنوب (نماد: هرمز) شرکت آهن و فولاد ارفع (نماد: ارفع) و فولاد کاوه جنوب‌کیش (نماد: کاوه) تولید‌کننده شمش‌های فولادی از جمله شرکت‌های مهم این گروه به‌شمار می‌روند.

در حال‌حاضر ارزش بازار شرکت‌های مرتبط با گروه آهن و فولاد نزدیک به 538 هزار میلیارد تومان معادل5/ 8 درصد از کل بازار سرمایه است. سهام شناور این گروه در حال‌حاضر 21 درصد و بتای 36 ماهه 17/ 1 واحد است. طی یک سال منتهی به ابتدای آبان ماه 1399، این گروه به‌طور متوسط بازدهی 5/ 317 درصدی داشته؛ در حالی‌که بورس ‌و ‌فرابورس طی دوره مزبور 5/ 376 درصد بازدهی ثبت کرده‌اند. همچنین طی یک ماه اخیر بازدهی گروه آهن و فولاد نزدیک منفی 7/ 26 درصد بوده، در حالی‌که بورس ‌و ‌فرابورس تنها 3/ 12 درصد افت داشته‌اند.

بررسی بازده شرکت‌های این گروه طی یک‌سال اخیر نشان می‌دهد که تنها نمادهای فولای، فسدید، فماک، فنورد، فاهواز، فوکا، کویر و فولاد بالاتر از بازدهی بورس و فرابورس بوده‌اند. بدین ترتیب بازدهی مابقی گروه که تقریبا دو‌سوم آن را شامل می‌گردد زیر بازدهی بازار بوده است. در این میان نمادهای فنفت، فروس و فلوله به ترتیب کمترین بازدهی و نمادهای فاهواز، فوکا و فولای بیشترین بازدهی را ثبت کرده‌اند.

به‌نظر می‌رسد مشابه سایر گروه‌های بازار، در گروه آهن و فولاد نیز شرکت‌های کوچک‌تر که عمدتا در تابلوهای پایین‌تر یا بازار پایه درج شده‌اند، نوسان محسوس‌تری در زمان رشد بازار کسب کرده‌اند. گفتنی است، در گروه آهن و فولاد، نماد فولاد با ارزش بازاری 287 هزار میلیارد تومان و سهم 53 درصدی بزرگترین شرکت گروه است و پس از آن نمادهای فخوز و فخاس به ترتیب با 61 و 41 هزار میلیارد تومان قرار دارند.

بررسی حاشیه سود شرکت‌های این گروه نشان می‌دهد، نماد فوکا با 43 درصد و پس از آن فولاد با 40 درصد بیشترین حاشیه سود ناخالص را در میان نمادهای گروه آهن و فولاد به‌دست آورده‌اند. کمترین حاشیه سود ناخالص نیز به فاهواز با 8 درصد و فولای با 10 درصد تعلق دارد. جالب آنکه ‌به‌رغم اینکه کمترین حاشیه سود ناخالص این گروه به فاهواز تعلق دارد، نماد مزبور بیشترین بازدهی یک سال اخیر را در میان شرکت‌های این گروه داشته است.

نسبت‌های مالی مهم شرکت‌های آهن و فولاد

نمادهای کویر، فنورد و فولاد به ترتیب با 79، 67 و 67درصد بیشترین نرخ رشد درآمدی را طی یک سال اخیر داشته‌اند. در آنسو، نمادهای فاهواز، فوکا و فسدید با 82، 41 و 26 درصد بیشترین نرخ رشد درآمدی منفی را تجربه کرده‌اند که با در نظر گرفتن بازدهی یک ساله آنها می‌توان اولین نشانه‌ها از دادوستدهای بالاتر از ارزش ذاتی را در نمادهای مربوطه مشاهده کرد. میانگین نرخ رشد سود عملیاتی طی پنج سال اخیر نیز به نمادهای فسازان، ارفع و فجر به ترتیب با 86، 75 و 67 درصد تعلق دارد. بیشترین نرخ رشد درآمد فصل آخر نسبت به فصل مشابه سال قبل به نماد فجر با 170‌درصد مربوط است که حکایت از بهبود نسبی نرخ‌های فروش و در نهایت سودآوری شرکت دارد. نکته‌ای که در ارتباط با نماد فجر حائز اهمیت است آنکه با بهبود نرخ فروش ورق گالوانیزه در بازار طی ماه‌های اخیر انتظار برای افزایش سودآوری شرکت تقویت شده است.

مقایسه نسبت قیمت به درآمد شرکت‌های آهن و فولاد

نسبت قیمت به‌درآمد شرکت‌های گروه آهن و فولاد نشان می‌دهد نماد فماک با 4/ 44 واحد بیشترین رقم و فسپا با 1/ 2‌واحد کمترین رقم مربوط به P/ S را به خود اختصاص داده‌اند. همانطور که مشخص است، نماد فجر با 5/ 2‌واحد از جمله نمادهایی است که در محدوده کمینه قیمت به درآمد قرار دارد.

همچنین میانگین قیمت به درآمد گروه آهن و فولاد در حدود 3/ 7 واحد است. اصلاح قیمت‌ها از اواسط تابستان به این‌سو در کنار تقویت قیمت محصولات فولادی در پی رشد نرخ ارز از جمله موارد تاثیرگذار بر کاهش نسبت قیمت بر درآمد آینده‌نگر قلمداد می‌‌شود که می‌تواند موقعیت‌های تازه‌ای برای سرمایه‌گذاری ایجاد کند.

اما در تازه‌ترین رویدادها برخی اخبار مبنی بر اعمال قیمت‌گذاری دستوری محصولات فولادی در بورس‌کالا، عامل نوسانات منفی طی هفته‌های اخیر بوده که با اعتراضات بسیاری از سوی کارشناسان همراه بوده است.

اما در ادامه، در شیوه‌نامه جدید توزیع‌شده توسط صمت، سقف قیمت فولاد در بورس‌کالا حذف شده که به معنای امکان رقابت توسط خریداران تا محدوده قیمت‌های جهانی است. گفتنی است، سقف رقابت پیش‌تر 20درصد تعیین شده بود که در شرایط جدید عملا شکل‌گیری هر‌گونه رانتی از میان می‌رود و به‌نفع تولید‌کنندگان است و می‌تواند کانون توجه سرمایه‌گذاران قرار گیرد.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت فولاد آلیاژی یزد با نماد «فولای» در گزارش عملکرد شهریورماه 34 میلیارد تومان درآمد اعلام کرده است که نسبت به مردادماه 41 درصد افزایش درآمدی داشته است.

این شرکت در 6 ماه ابتدایی سال 140 میلیارد تومان درآمد داشته و نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با افزایش 63 میلیارد تومانی درآمد همراه شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند، قدرت خریدار به فروشنده حقیقی یا سرانه خرید هر کد حقیقی بالاست و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید این نمادها را بررسی کنید.

نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

مسئولیت هر گونه خرید و فروش با خود شماست. می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیفنمادمقایسه با میانگین حجم 30 روزقدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1فولای1.3825.88
2کطبس2.683.92

1. فولای : صنایع فولاد آلیاژی یزد با نماد فولای در بازار فرابورس و گروه فلزات اساسی قرار دارد. این نماد که از اردیبهشت ماه سال 97 در یک کانال صعودی بلندمدت قرار دارد، بعد از برخورد به محدوده سقف کانال در قیمت 3500 تومان دچار اصلاح شد و تا محدوده 2500 تومان در حوالی میانگین متحرک نمایی 50 روزه اصلاح کرد و بعد از واکنش به این محدوده، سهم با افزایش تقاضا مواجه شده است و دوباره در نزدیکی سقف قبلی قرار دارد.

در معاملات امروز علی رغم افزایش عرضه ها در بازار و عرضه شدن صف خرید بسیاری از نمادها، فولای با سرانه خرید میانگین 197 میلیون تومان در صف خرید قرار داشت و تا پایان بازار نیز صف خرید آن پایدار باقی ماند.

در صورت شکست سقف 3500 تومان، می توانیم محدوده 4500 تومان را به عنوان هدف آن در نظر داشته باشیم و حمایت های سهم در محدوده 2500 تومان و 2000 هزار تومان است.

اندیکاتور RSI نیز در یک کانال نزولی قرار دارد که باید ببینیم در ادامه می تواند این کانال را به سمت بالا بشکند یا خیر.

2. کطبس : ذغال سنگین طبس با نماد کطبس، در بازار بورس و گروه استخراج ذغال سنگ قرار دارد. این نماد که در یک کانال صعودی قرار دارد، بعد از شکست سقف تاریخی و عبور از مقاومت روانی 5 هزار تومان، امروز حجم نسبتا بالایی در آن معامله شد و صف خرید آن نیز از ابتدای بازار به صورت پایدار باقی ماند.

هر کد حقیقی در معاملات امروز، حدود 44 میلیون تومان خرید انجام داده است در حالی که میانگین 10 روزه سرانه خرید حقیقی در این نماد 17 میلیون تومان بوده است.

مهمترین حمایت سهم محدوده 4500 تومان است و در صورت ادامه روند صعودی، محدوده های 6 هزار تا 6500 تومان و همچنین محدوده های 8 هزار تا 8500 تومان را می توانیم به عنوان اهداف آن مد نظر قرار دهیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سه شرکت کشاورزی و دامپروری مگسال، مبین انرژی خلیج فارس و فولاد آلیاژی یزد از برنامه افزایش سرمایه 200، 42 و 100 درصدی خبر دادند.

براین اساس، “زمگسا” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 30 به 90 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی با هدف اصلاح ساختار مالی و بهبود نسبت مالکانه اعمال خواهد شد.

همچنین “مبین” درصدد است سرمایه فعلی را از 1.4 به 2.02 هزار میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل سود انباشته اعمال خواهد شد تا قادر به جبران مخارج سرمایه ای پروژه متانول آپادانا ، استفاده بهینه از وجوه نقد جهت جلوگیری از خروج وجه نقد از شرکت و صرفه جویی در هزینه های مالی شود.

در این میان، “فولای” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 13.4 به 26.8 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت فرابورسی از محل سود انباشته و صرف تامین سرمایه در گردش و اصلاح ساختار مالی خواهد شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرآنلاین،امروز شنبه 15 شهریور شاخص کل بورس در شروع معاملات با رشد 13 هزار واحدی رو به رو بود.

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در 15 شهریورماه

براساس اعلام سازمان بورس نماد پالایشگاه‌های تبریز، اصفهان، بندرعباس، تهران، لاوان و شیراز به منظور بررسی وضعیت شفافیت اطلاعاتی حداکثر تا 26 شهریور به مدت 10 روز کاری تعلیق شد.

فلزات اساسی امروز معاملاتی نسبتا مثبت را تجربه می‌کنند. فملی، فولاد، فخوز، کاوه و ارفع از جمله نمادهای پر تقاضای گروه اند. فاسمین،کویر و فولای با فشار عرضه همراه اند. فباهنر و ذوب متعادل داد و ستد می‌شوند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام فولای برگزار شد و سهامداران با افزایش 100 درصدی سرمایه از محل سود انباشته موافقت کردند. 

16

 

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت فولاد آلیاژی یزد از واگذاری 80 درصد سهام شرکت گسترش فولاد سیلندر یزد و کسب سود 5.5 میلیارد تومانی خبر داد.

براین اساس، “فولای” 80 درصد سهام شرکت گسترش فولاد سیلندر یزد را 17 خرداد به قیمت پایه 7343 ریال برای هر سهم و قیمت پایه کل 6.4 میلیارد تومان بصورت 4 میلیارد تومان نقد طی 11 روز کاری و الباقی طی سه فقره چک به مبلغ جمعاً 2.4 میلیارد تومان واگذار کرده است.

بهای تمام شده سهام یا حق تقدم واگذار شده در دفاتر شرکت 878.9 میلیون تومان و سود واگذاری پس از کسر مخارج انتقال بالغ بر 5.5 میلیارد تومان بوده است. درصد مالکیت “فولای” قبل از واگذاری در این شرکت 99.88 درصد بوده که پس از واگذاری به 19.98 درصد رسیده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.