دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
6 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاین – امیر مهدی زاده؛ روز جاری در مجموع حدود هشت هزار و 900 میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «فملی»، «فولاد»، «وبملت»، «ومللح» و «شبندر» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در اولین روز هفته معادل 600 میلیارد تومان سهام ملی صنایع مس ایران دست به دست شد، فولاد مبارکه اصفهان پس از معاملاتی به ارزش 510 میلیارد تومان دوم شد و سهام بانک ملت نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه “فلزات اساسی” تعلق داشت به طوری که هزار و 800 میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” با معاملات هزار و 450 میلیارد تومانی دوم شد و “محصولات شیمیایی” در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز 1.6 درصد از کل سهام توسعه و عمران امید (ثامید) معامله شد، 10 نماد برتر سهم 38 درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در 21 سهم به بیش از 100 میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به 18 نماد نخست اختصاص داشت.

ارزش معاملات سهام 99.07.05

رتبه_بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-99.07.05

طراحی اینفوگرافیک: شبنم نعیمی

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تابناک،

 

سوداگری و رونق گرفتن بازار غیر رسمی در تامین خوراک دام و طیور و عدم توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی رکن اصلی گرانی قیمت مرغ و تخم مرغ می باشد.

به گزارش تابناک اقتصادی؛ چند سالی می شود که روزانه یا هفتگی با افزایش قیمت های ناگهانی و بیش از حد انتظار روبرو می شویم. تصور آحاد مردم این است که کالاهای لوکس با افزایش قیمت ارز گران میشوند در حالی که کالا های اساسی از این قاعده مستثنا نیستند. در تعریف کالاهای اساسی باید گفت به کالاهایی گفته میشود که مردم برای معیشت خود به ان نیازمندند. برای مثال نان و برنج و گوشت و میوه و تخم مرغ و… جزو این سری از کالا ها هستند با توجه به فرامین مقام معظم رهبری در زمینه ی اقتصادی و با توجه به تحریم های ظالمانه ی بین المللی ، جمهوری اسلامی ایران در حال اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی میباشد.

بند ششم سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی حاکی از افزایش تولید داخلی نهاده ها و کالا های اساسی ( به ویژه در اقلام وارداتی ) و اولویت دادن به تولید محصولات و خدمات راهبردی و ایجاد تنوع در مبادی تعمین کالاهای وارداتی با هدف کاهش وابستگی به کشور های محدود و خاص میباشد.

در چند هفته ی گذشته تا به حال شاهد افزایش قیمت های افسار گسیخته ی مرغ ، گوشت و تخم مرغ بوده ایم که مرغ داران دلیل گرانی را دیر رسیدن نهاده ها به دست تولید کننده یا عدم تحویل کنجاله های سویا با قیمت 2700 تومان میدانند.

رییس انجمن صنایع خوراک دام و طیور طی چند روز گذشته مطرح کرد ؛ برخی از تولید کنندگان شیر ، گوشت و تخم مرغ نیز گاهی تعادل بازار را بر هم میزنند به طوری که برخی از انها علی رغم داشتن مجوز جوجه ریزی و تولید به دلیل اختلاف بسیار زیاد قیمت دولتی و بازار غیر رسمی انگیزه ای برای تولید واقعی ندارند و نهاد های دولتی را در بخش تولید استفاده نکرده و سهمیه ی تخصیصی نهاد های دولتی را در بازار غیر رسمی به فروش میرسانند که همین امر سبب بد نامی بخش تولید شده است.

از طرفی وزارت جهاد کشاورزی گزارشی مبنی بر تامین 55 درصدی کنجاله های سویا ( خوراک اصلی دام و طیور ) دادند که این امر از عرضه ی کم در بازار حکایت میکند و سبب رونق گرفتن بازار اصلی است ، در نهایت بازار غیر رسمی از قیمت 13200 تا 13500 تومانی کنجاله های سویا (حدود چهار براربر قیمت مصوب) و ذرت با قیمت مصوب 1500 تومان در بازار آزاد از قیمت 3200 تا 3500 تومان شروع میشود که همین امر موجب گرانی کالاهایی از جمله تخم مرغ و مرغ شده است.

طی چند روز گذشته نائب رییس اتاق بازرگانی ایران در توئیتی اطلاع داد؛ عاقبت مداخله بیش از حد در بازارها و قیمت گذاری می‌شود، توزیع رانت یا اینکه بعضی فولاد سازها به جای عرضه محصول، تولیدات را در قالب ضایعات به بازار عرضه کنند! و برخی مرغداری‌ها جوجه‌ها را از بین ببرند، چون از فروش نهاده‌ها (سویا و ذرت و کنجاله و…) در بازار سود بیشتری می‌برند.

قبل از اشاره نائب رئیس اتاق بازرگانی فیلمی در فضای مجازی با عنوان معدوم سازی جوجه ها مطرح شده بود که موجب حیرت شد.

در صورتی از خوراک های نهاد های دامی و طیور حرف زده میشود که به طور متوسط 85 درصد ، ذرت دامی 95 درصد، سویا بیش از 60 درصد و جوی دامی بیش از 50 درصد واردات دارند.

به طوری که در وضعیت سخت تحریمی و شرایط بد اقتصادی به سر می بریم، عده ای به دنبال سود جویی های بیش از حد و از سوی دیگر بند ششم سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی که بیانگر خودکفایی در همه ی زمینه هاست رعایت نشده است در حالی که این برنامه از سال 92 تدوین شده است و تا سال 99 همچنان در جهت استغنای کامل بر خوراک نهاده های دامی تمرکز نشده است.

انتظار میرود مسئولین مربوطه در قوه ی مجریه با دادن تسهیلات ویژه بتوانند تولید کننده های دیگر را به اشتغال در حوزه ی تولید نهاد های دامی و طیور وآبزیان تشویق کنند.

از طرف دیگر انتظار میرود بازو های نظارتی بر افراد تولید کننده در زمینه ی فراورده های مرغی و گوشتی نظارت داشته باشند، که نتیجه آن عدم رونق گرفتن بازار غیر رسمی می باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی از شناسایی 56 میلیارد سود در شهریورماه خبر داده است. وتوسم در گزارش عملکرد ماهانه شهریورماه از 92 میلیارد درآمد و 56 میلیارد تومان سود که بیشترین حجم آن از واگذاری سهام فولاد مبارکه و بانک تجارت به ارزش 1.7 میلیارد  تومان بوده است خبر داد.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص کل این بازار با 4075 واحد صعود، رقم یک میلیون و 615 هزار واحد را ثبت کرد. این درحالی است که شاخص کل با معیار هم وزن با 911 واحد کاهش، در رقم 412 هزار و 529 واحد ایستاد. معامله گران این بازار یک میلیون معامله به ارزش 81 هزار و 277 میلیارد ریال انجام دادند.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، س. نفت و گاز و پتروشیمی تامین، معدنی و صنعتی چادرملو و بانک ملت نسبت به به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت تهران و مخابرات ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی این بازار گذاشتند.

در آن سوی بازار سرمایه، شاخص کل فرابورس با 166 واحد افزایش رقم 18 هزار و 202 واحد را ثبت کرد. معامله گران این بازار 375 هزار معامله به ارزش 31 هزار و 505 میلیارد ریال انجام دادند.

پتروشیمی مارون، سرمایه گذاری صبا تامین، پتروشیمی تندگویان، بانک دی، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات و شرکت اهن و فولاد ارفع نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی این بازار گذاشتند.
223229

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت فولاد هرمزگان جنوب طی عملکرد 1 ماهه منتهی به 1399/06/31 معادل 13,175,209 میلیون ریال از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به دوره 1 ماهه مشابه سال قبل 212% افزایش داشته است.

«هرمز» با سرمایه ثبت شده 25,000,000 میلیون ریال طی عملکرد 6 ماهه سال مالی منتهی به 1399/12/30 مبلغ 42,850,251 میلیون ریال درآمد فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 58% رشد داشته است.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاین – امیر مهدی زاده؛ حقوقی‌ها امروز حدود 640 میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.

ارزش کل معاملات خرد حدود 9 هزار میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی 21 درصد یعنی هزار و 900 میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان 7 درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه “فلزات اساسی”، “بانک‌ها و موسسات اعتباری” و “فرآورده‌های نفتی” رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های “انبوه‌سازی، املاک و مستغلات” و “محصولات شیمیایی” به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «فملی»، «فولاد» و «وپارس» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «فارس»، «ثامید» و «دی» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌ معادل 190 میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی صنایع پتروشیمی خلیج فارس با برتری 85 میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در 50 نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 108 نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول 520 میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و 150 میلیارد تومان بود.

ورود پول حقیقی به بورس 99.07.05 (1)

تغییر مالکیت سهام 99.07.05

طراحی اینفوگرافیک: شبنم نعیمی

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین؛ در پایان معاملات امروز بازار سهام، ارزش معاملات خرد به نزدیکی 9 هزار میلیارد تومان رسید و شاخص کل در ارتفاع یک میلیون و 615 هزار واحدی ایستاد. نمادهای «شپنا»، «خودرو» و «فولاد»، سه نماد اول در نمادهای پربیننده بورس و نمادهای «آریا»، «دی» و «شگویا»، سه نماد اول در نمادهای پربیننده فرابورس بودند.

وضعیت بورس

image_2020-09-26_12-53-06

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک‌میلیون و 219 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در فرابورس ایران بیش از 1.4 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در 375 هزار و 807 نوبت معامله و به ارزش 3 هزار و 143 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای پتروشیمی مارون، سرمایه گذاری صبا تامین، پتروشیمی تندگویان بیشترین اثر تقویتی و سهامی ذوب آهن اصفهان، سنگ آهن گهر زمین، پلیمر آریا ساسول بیشترین اثر کاهشی را بر شاخص فرابورس داشته‌اند.

همچنین بانک دی، پلیمر آریا ساسول، سرمایه گذاری صبا تامین،  پتروشیمی تندگویان، سهامی ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی زاگرس و  شرکت اهن و فولاد ارفع نمادهای پربیننده امروز در فرابورس بودند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت مجتمع فولاد خراسان طی عملکرد 1 ماهه منتهی به 1399/06/31 معادل 6,363,537 میلیون ریال از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به دوره 1 ماهه مشابه سال قبل 46% افزایش داشته است.

«فخاس» با سرمایه ثبت شده 9,000,000 میلیون ریال طی عملکرد 6 ماهه سال مالی منتهی به 1399/12/30 مبلغ 27,664,099 میلیون ریال درآمد فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 27% رشد داشته است.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در آیین افتتاح فاز دوم فولاد کاوه جنوب کیش بیان کرد: ظرفیت تولید زنجیره فولاد از 123 میلیون تن در سال 1392 و ابتدای دولت تدبیر و امید به 230 میلیون تن در حال حاضر رسید.

جعفر سرقینی در این مراسم با بیان این مطلب، افزود: امروز به همت متخصصان ایرانی و با وجود همه تحریمهای ظالمانه به ظرفیت 37 میلیون تن فولاد خام رسیدیم.

کسب رتبه 10 فولاد دنیا

وی با بیان اینکه رتبه 10 فولاد دنیا را به دست آورده ایم، گفت: در چند سال گذشته توانستیم فرانسه و ایتالیا را از لحاظ تولید فولاد پشت سر بگذاریم.

رشد 6.5 درصدی تولید فولاد خام کشور

سرپرست وزارت صمت با یادآوری اینکه رشد تولید فولاد دنیا در سال گذشته 3.5 درصد رشد داشته است، بیان کرد: اما علی‌رغم سنگین ترین تحریم ها با اتکا به روحیه جهادی رشد تولید فولاد خام کشور 6.5 درصد شده است.

سرقینی ادامه داد: در پنج ساله منتهی به سال 1392 هر ساله 22 تا 23 میلیون تن سنگ آهن خام صادر می شد که این رقم در سال گذشته به کمتر از 4 میلیون تن رسیده است.

صادرات 12 میلیون تنی انواع فولاد در سال گذشته

وی اضافه کرد: در سال 1391 حدود 6.5 میلیون تن واردات فولاد و 1.5 میلیون تن صادرات فولاد داشتیم اما در سال 98 در زمینه صادرات فولاد رکورد زده شد و به 12 میلیون تن صادرات انواع فولاد رسیدیم. همچنین در نتیجه تکمیل زنجیره ها فقط 200 تا 300 هزار تن واردات فولاد داشتیم.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با یادآوری چشم‌انداز تولید 55 میلیون تنی فولاد خام تا افق 1404 بیان کرد: اکنون 37 میلیون تن فولاد آماده به کار داریم و بیست میلیون تن نیز در دست اجرا می باشد که شروع شده است و با این ظرفیت حتماً چشم انداز تولید 55 میلیون تنی فولاد محقق خواهد شد.

سرقینی گفت: صنعت فولاد بومی شده است و حتی تکنولوژی پرد را به همت متخصصان ایرانی به دست آورده‌ایم.

وی با اشاره به برخی آمارهای تولید در پنج ماهه امسال بیان کرد: در پتروشیمی رشد تولید 6.3 درصدی، لوازم خانگی 42.5 درصدی، آلومینیوم 50 درصدی، فولاد 8 درصدی، سیمان 15 درصدی و خودرو 18.5 درصدی داشته ایم.

سرپرست وزارت صمت ادامه داد: در زمینه پروانه های بهره برداری رشد 70 درصدی به لحاظ سرمایه گذاری داشته ایم و صدور جواز تاسیس افزایش 31.5 درصدی داشته است.

رشد مثبت 2.5 درصدی صنعت در سه ماهه اول امسال

سرقینی گفت: با وجود همه تحریم‌ها رشد صنعت به گفته بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در سه ماهه اول امسال 2.5 درصد مثبت بوده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.